http://www.iuventa-zhk.chemkostavarena.sk/files2/zhyidjhqa52knom5.JPG Michalovská Iuventa odštartovala vyraďovaciu časť fantasticky. Po dvoch vysokých výhrach 39:15 (18:9) a 42:19 (18:7) v semifinálovej sérii proti Sencu vedie 2:0 na zápasy a jej hráčky sú veľmi blízko k piatemu finále v rade. Chýba im k tomu už iba jediný krok, ktorý budú môcť hráčky urobiť už v sobotu v Pezinku, kde hráva ŠKP Piccard svoje domáce zápasy. Aj v druhej semifinálovej sérii je takisto stav 2:0, keď podobne ako michalovská Iuventa, domáce prostredie a úlohu mierneho papierového favorita využila aj Šaľa, ktorá zdolala Partizánske 30:23 (15:11) a 23:17 (12:7).

Také vysoké výhry nečakali

Iuventa vstupovala do play-off ako najväčší favorit a túto pozíciu zatiaľ aj potvrdzuje. V úvodných dvoch semifinálových dueloch totiž doslova roztrhala, po ligovej súťaže v poradí slovenských tímov štvrtý ŠKP Piccard Senec, a po výhrach 39:15 (18:9) a 42:19 (18:7) vedú Michalovčanky v sérii 2:0. „Tieto súboje sa podobali ako vajce vajcu. Súper nás okrem úvodu v prvom stretnutí prakticky ničím neprekvapil a naše výhry sú absolútne zaslúžené,“ skonštatoval spokojný lodivod Iuventy Ján Packa, ktorý bol rád, že jeho zverenky nič nepodcenili a dosiahli dve presvedčivé víťazstvá. „Senec možno nastúpil s vedomím, že tu môže niečo uhrať. Bolo to pravdepodobne spôsobené tým, že nás v poslednom vzájomnom dueli potrápil. Som veľmi rád, že dievčatá neponechali nič na náhodu a o svojich víťazstvách rozhodli už v prvých polčasoch,“ podotkol Packa, na ktorého slová nadviazala aj ukrajinská legionárka v drese Iuventy Julia Snopová. „Na úvodné zápasy semifinálovej série sme sa veľmi dobre pripravili. Tréner nás už počas týždňa upozorňoval na to, aby sme nič nepodcenili a som rada, že sa tak aj stalo. Aj po prvom zápase nás nabádal k väčšej aktivite,“ uviedla Snopová, ktorá v prvom semifinálovom stretnutí zaznamenala jeden a v druhom deväť presných zásahov. Mimochodom, čakala táto ostrá ľavoruká spojka až také vysoké víťazstvá? „Dievčatá vraveli, že Senec sa oproti minulej sezóne výrazne zlepšil. Dosť nás potrápil aj v stretnutí tam a tak takéto vysoké výhry nečakal asi nik. Aj preto ma tieto triumfy veľmi potešili.“

Chcú rozhodnúť už v sobotu

Aktuálny slovenský majster tak vykročil za obhajobou titulu výrazným spôsobom a k postupu do piateho finále v rade mu chýba urobiť už iba jeden - jediný krok. Ten môžu Michalovčanky urobiť už v sobotu. Séria sa však tentokrát sťahuje do Pezinka, kde hráva ŠKP Piccard svoje domáce zápasy, a tak to bude mať Iuventa pravdepodobne ťažšie. „Očakávam určite ťažší zápas, ako boli prvé dva. Hráčky Senca totiž nastúpia na domácej palubovke, čo im dodá silu. Nič nechceme podceniť, na zápas sa určite dobre pripravíme. Pocestuje tak, ako na ostatné dueli už o deň skôr. Urobíme všetko preto. Máme síce tri mečbaly, ale urobíme všetko preto, aby sme zvládli už prvý zápas a v sobotu tak mali istú finálovú miestenku,“ zdôraznil Ján Packa, ktorého mrzí, že v semifinálovej sérii sa zranila Laura Geričová, no svojimi výkonmi ho potešili brankárky tímu. To, že Iuventa sa chce domov vracať už v sobotu, potvrdila aj Julia Snopová. „Neradi by sme to naťahovali. Chceme rozhodnúť už v najbližšom zápase, aby sme mali pred finále priestor na oddych.“ My len dodajme, že stav 2:0 je aj v druhej semifinálovej sérii. Podobne ako michalovská Iuventa totiž úvodné dve semifinálové dueli zvládlo aj šalianske Duslo, ktoré zdolalo Partizánske 30:23 (15:11) a 23:17 (12:7). V sobotu tak bude mať takisto ako Iuventa tri mečbaly.

Zdieľaj

Prečítané: 905x
TOPlist©2010-2011 IUVENTA Michalovce. Všetky práva vyhradené. Vytvorila: NIKA PRESS s.r.o
Design: Richard Max