Juniorky michalovskej Iuventy zvíťazili v nedeľňajšom stretnutí štrnásteho kola prvej ženskej ligy doma nad Sereďou 42:21, keď už do prestávky vyhrávali presvedčivo 21:7. Zverenky trénerskej dvojice František Urban a Marián Ujhely sa najbližšie predstavia v Košiciach proti tamojšej Bernolákovej, doma ich uvidíme o dva týždne v súboji so Zlatnou na Ostrove.

Podobne ako staršie dorastenky, aj juniorky, urobili s posledným tímom tabuľky krátky proces. Posilnené o niekoľko hráčok prvého tímu začali juniorky ako z partesu a už po šiestich odohratých minútach viedli po presnom zásahu Hollej 6:0. Až potom dali o sebe strelecky vedieť aj hostky, ktoré svoj prvý gól dosiahli až v 8. minúte, keď sa strelecky presadila Ivanová (6:1). Michalovčanky však aj naďalej pokračovali v naťahovaní svojho náskoku. Po tom, čo sa v trinástej minúte presadila Hvostaľová, ktorá dávala už na 10:1, si lavička hostí zobrala oddychový čas. Ani ten však nezabral. Hneď po ňom si svoj strelecký účet v zápase otvorila Habánková a Iuventa viedla prvýkrát v stretnutí o desať gólov (11:1). Domáce hráčky aj naďalej súperovi súkali jeden gól za druhým. Po presnom zásahu Holešovej v 27. minúte už viedli rozdielom štrnástich gólov - 19:5. Posledné slovo patrilo v prvom polčase domácej Nagyovej, po ktorej góle v záverečných sekundách prvého dejstva bolo polčasové skóre 21:7.

O víťazstve domácich tak nebolo pochýb už po prvom polčase. Ani v druhom dejstve sa obraz hry nezmenil. Domáce hráčky aj naďalej naťahovali rozdiel v skóre vo svoj prospech. V 41. minúte sa presadila Hollá a Iuventa viedla 30:11. Keď o niekoľko desiatok sekúnd strelila gól aj Hvostaľová, Zemplínčanky po prvýkrát v stretnutí viedli o dvadsať gólov (32:12). Takýto rozdiel v skóre zostával až do konca zápasu. Tri minúty pred koncom dosiahla Olšovská štyridsiaty domáci gól (40:19) a jej spoluhráčky potom bez problémov dotiahli zápas do víťazného konca.

Michalovce jun. - Sereď 42:21 (21:7)

Pok. hody: 2/2 - 2/2, vylúčené: 2 - 2. Rozhodovali: Gedeon a Čiljak ml. - 100 divákov.

IUVENTA jun.: Krebsová, Kuščová - Habánková 2, Tabaková 4, R. Vargová 7, Nagyová 3, Kovaličková 2, Piskayová 2, Hollá 3, Hvostaľová 7/1, M. Holešová 3/1, Kocanová 2, Olšovská 7.

SLÁVIA: Birová, Sabová - Rippelová 2, Danišová 7/2, Ivanová 2, Uhríková, Janková, Vajsová 4, Moravčíková, Kašníková 2, Zvolenská 3, Kotlanová 1.