http://www.iuventa-zhk.chemkostavarena.sk/files2/6vxw0kgbjui0apej.JPG Staršie dorastenky michalovskej Iuventy deklasovali v nedeľňajšom stretnutí najvyššej súťaže doma Sereď 55:23, keď už do prestávky viedli výrazne 28:23. Zverenky trénerskej dvojice Marianna Nemčíková a Marián Ujhely sa najbližšie predstavia počas nasledujúceho víkendu v Košiciach proti Bernolákovej.

Od začiatku zápasu nebolo pochýb, kto je pánom na palubovke. Michalovčanky sa totiž do svojho súpera pustili od úvodných sekúnd a už v 17. minúte viedli po góle Tabakovej o desať gólov (17:7).  Narastaniu skóre nezabránil ani rýchly oddychový čas a tak nečudo, že už do polčasu narástlo skóre v prospech domácej Iuventy na 28:13.

Ani v druhom polčase sa obraz hry nezmenil. Domáce hráčky naďalej kontrolovali priebeh hry a odovzdaným hostkám súkali jeden gól za druhým. Otázkou bolo iba to, či sa im podarí streliť päťdesiat gólov. Táto otázka bola zodpovedaná v 57. minúte, kedy Lešková svojim gólom dávala na 50:23. Domácej Iuvente sa podarilo vsietiť ešte päť gólov, a tak bol konečný výsledok zápasu 55:23.

Michalovce - Sereď 55:23 (28:13)

Pok. hody: 3/3 - 7/6, vylúčené: 7 - 4. Rozhodovali: Gedeon a Čiljak ml - 50 divákov.

IUVENTA: S. Kolesárová, Kuščová - Lešková 2, Ujhelyová 3/1, Dziurová 8, Popovičová, Fuleková 7, Daňková, Tabaková 6, Nagyová 4, Šimková 7/2, Chorovská 6, Paľová 4, Kocanová 5, Feňovčíková 3.

SLÁVIA: N. Šurjová, Príbelová - Gašparovičová 1, Šidlíková 6/1, K. Šurjová 7/5, Broschová 2, Šuláková 4, Kohutovičová 2, Lašáková 1.