Hádzanárky michalovskej Iuventy zvíťazili v záverečnom kole základnej časti WHIL doma nad Jindřichovým Hradcom vysoko 41:18 (18:7) a potvrdili postavenie víťaza jarnej časti WHIL. Zverenky trénera Jána Packu teraz čakajú boje v play-off, kde sa najprv v semifinále stretnú s ŠKP Piccard Senec. Úvodné dva zápasy tejto série sú na programe už na budúci víkend, prvý súboj sa odohrá v sobotu 13. apríla 2013 už o 15.45 hod., začiatok druhého je naplánovaný na nedeľu 14. apríla 2013 o 10.30 hod.

V poslednom kole interligového kola sa nehrala príliš oku lahodiaca hádzaná. Úvod vyšiel lepšie hostkám, ktoré sa Krupicovou ujali vedenia (0:1). Michalovčanky sa rozbiehali pomalšie, keď sa prvýkrát dostali do vedenia v 6. minúte po presnej trefe Horňákovej. Od tohto momentu už domáce hráčky vedenie z rúk nepustili. Geričová upravila v 10. minúte na 6:3 a po presnom zásahu Horňákovej v 13. minúte si za stavu 9:4 vzal hosťujúci lodivod Karel Petržala oddychový čas. Ten však priebeh zápasu nezmenil. Horňáková bola dnes totiž pri streleckej chuti a po jej dvoch góloch hneď po time - oute viedla Iuventa už 11:4. Hostkám sa síce troma gólmi podarilo znížiť v 20. minúte na 12:7, posledná desaťminútovka vyšla lepšie domácim. Tie po góle Piskayovej viedli v 27. minúte 15:7, o dve minúty neskôr po presnom zásahu Habánkovej už Michalovčanky vyhrávali o desať gólov (17:7). V závere ešte upravila Geričová polčasové vedenie na 18:7 a keďže gól Eliášovej padol až po záverečnom klaksóne, Iuventa už do polčasu viedla jedenásťgólovým rozdielom.

V druhom polčase to už bola iba otázka skóre. Tréner Ján Packa dal v zápase príležitosť aj celej lavičke a niektoré vekom ešte juniorky sa svojej šance naozaj chytili. Krídelníčka Mária Holešová totiž v druhej polovici stretnutia zaznamenala päť gólov, čím výrazne prispela k pohodlnému víťazstvu domácich. To v druhom polčase narástlo až na dvadsaťtri gólov. Snahou Michalovčaniek bolo odovzdanému súperovi streliť aj štyridsiaty gólov, čo sa dve minúty pred koncom podarilo Olšovskej (40:17). V závere sa presne trafila aj Holešová a na vysokom víťazstve Iuventy nič nezmenila ani Zbožínkovej premenená sedmička nariadená po záverečnom hvizde rozhodcovskej dvojice. Po úspešnom závere základnej časti si hráčky Iuventy prevzali strieborné medaily za druhé miesto vo WHIL.

Michalovce - J. Hradec 41:18 (18:7)

Pok. hody: 1/1 - 2/1, vylúčené: 0 - 1. Rozhodovali: Gábriš a Klinka - 650 divákov.

IUVENTA: Krebsová, Gubiková, Medveďová - Geričová 3, Piskayová 1, Szollosiová 1, Kovaličková 3, Hollá 1, M. Holešová 5/1, Habánková 1, Horňáková 10, Tobiašová 3, Olšovská 2, Snopová 5, Vinyuková 6, Trehubová.

TJ HÁZENÁ: Davidová, Lavická - Horečková, Kohoutová 2, Matoušková 5, Eliášová 5, Zbožínková 4/1, Markesová 1, Desjardins, Jonová 1, Krupicová 4, Maryšková 1, Záhradníková.

Zvyšné výsledky 26. kola WHIL, streda 3. 4. 2013: Šaľa - Most 20:29 (10:14). Sobota 6. 4. 2013: Slavia Praha - Partizánske 32:27 (15:14), Zlín - Veselí n./M. 29:35 (12:15), UDHK Nitra - Olomouc 28:27 (14:14), Poruba - Senec 39:30 (19:14).

Nasledujúci program:

1. zápas semifinále play-off (sobota 13. apríla 2013 o 15.45 hod.): IUVENTA - ŠKP Senec,

2. zápas semifinále play-off (nedeľa 14. apríla 2013 o 10.30 hod.): IUVENTA - ŠKP Senec,

3. zápas semifinále play-off (sobota 20. apríla 2013 o 18.00 hod.): ŠKP Senec - IUVENTA,

prípadný 4. zápas semifinále play-off (nedeľa 21. apríla 2013 o 11.00 hod.): ŠKP Senec - IUVENTA,

prípadný 5. zápas semifinále play-off (streda 24. apríla 2013 o 17.30 hod.): IUVENTA - ŠKP Senec.