Juniorky michalovskej Iuventy zvíťazili v nedeľňajšej dohrávke desiateho kola prvej ligy žien doma nad Nesvadmi vysoko 48:26, keď už do prestávky viedli presvedčivo 27:14. Zverenky trénerskej dvojice František Urban a Marián Ujhely čaká teraz v súťaži dvojtýždňová prestávka. V nasledujúcom kole sa znovu predstavia doma, ich súperom bude v súboji 14. kola Sereď. Tento zápas je na programe v nedeľu 7. apríla 2013 o 15.00 hod. v Chemkostav aréne. Dnes bolo na programe aj dohrávané stretnutie 12. kola, v ktorom Bernolákova Košice zdolala doma Močenok 32:26.

Iuventa v dohrávanom súboji 10. kola začala svižne, keď už po necelých dvadsiatich sekundách vymietla šibenicu Vinyuková - 1:0. Súper odpovedal dvomi gólmi praváčky Klučkovej z pravého krídla a hostia viedli - 1:2. V 7. minúte Bíziková ešte vyrovnala (4:4), ale potom sa michalovský stroj rozbehol: najprv v 13. minúte s chuťou hrajúca Kovaličková zvýšila na 11:7 a v 16. minúte kanonierka Vinyuková svojim piatym gólom upravila stav na 13:9. Keď vzápätí Kovaličková zvýšila na 14:9, vyžiadal si tréner hostí Ing. Miškovič oddychový čas. Lenže ani ten nezabral. Iuventa valcovala súpera z južného Slovenska naďalej - po tom, čo Kovaličková strelila v priebehu dvoch minút tri góly za sebou, viedli domáce už rozdielom desiatich gólov 22:12! Polčasové skóre stanovila presným zásahom v 29. minúte juniorka Olšovská - 27:14.

Po prestávke tréner domácich František Urban prestriedal, v bráne sa objavila Krebsová a v poli ďalšie mladé hráčky z lavičky. Kým streleckú vlajku súpera držala len autorka trinástich gólov Réka Bíziková (hosťujúca zo Šale), michalovské dievčatá si góly v sieti súpera podelili. Vytúženú päťdesiatku síce nedosiahli, ale napriek tomu si schuti zahrali a právom sa vrátili na čelo prvoligovej tabuľky.

Michalovce - Nesvady 48:26 (27:14)

Pok. hody: 4/4 - 4/3, vylúčené: 4 - 4. Rozhodovali: Daňo a Sabol - 150 divákov.

IUVENTA: Krebsová, Gubiková - Bačíková 3, Habánková 6/3, Tabaková 1, R. Vargová 3, Kovaličková 7, Piskayová 4, Vinyuková 5, Hollá 3, Hvostaľová 7/1, M. Holešová 4, Kocanová, Olšovská 5.

ŠŠK-CVČ: L. Harisová, Burešová - Erdeiová, S. Harisová, Simonicsová, Šuľanová 2, A. Molnárová, Klučková 6, R. Bíziková 13/2, E. Harisová 2/1, B. Molnárová 2, Mlinkovicsová 1, Szabóová.