http://www.iuventa-zhk.chemkostavarena.sk/files2/xqdtus2bzn45tba6.JPG Hádzanárky Iuventy Michalovce sú naďalej na víťaznej vlne. Z nej ju nezosadili ani hráčky českého majstra Sokola Poruba, ktoré v Chemkostav aréne utrpeli v sobotu sedemgólovú prehru 28:35 (17:18). Keďže mal v tomto 23. kole WHIL aktuálny líder tabuľky Most voľno, Iuventa sa k nemu dotiahla na jeden bod a tak záver súťaže sľubuje dramatickú koncovku. Michalovské hádzanárky sa v zostávajúcich troch kolách predstavia najskôr v Šali (už tento piatok) a v posledných dvoch kolách nastúpia doma, keď postupne privítajú Slaviu Praha a na záver Jindřichuv Hradec. Most sa takisto dvakrát predstaví doma, keď privíta Senec aj Porubu, a v poslednom kole sa Severočešky predstavia na horúcej pôde Šale.

Naďalej na víťaznej vlne

Po lídrovi súťaže DHK Baník Most sa v Chemkostav aréne v krátkom čase predstavilo aj ďalšie české špičkové družstvo Sokol Poruba. Favorit tohto stretnutia bol známy. Iuventa totiž ťahá vo WHIL dlhú víťaznú sériu a svoju formu potvrdila aj proti aktuálnemu českému majstrovi. Po víťazstve 35:28 síce zverenky trénera Jána Packu natiahli svoju víťaznú sériu v interlige na dvanásť zápasov, no určite to nebolo ľahké víťazstvo. „Veľmi sme chceli odčiniť náš slabší výkon zo zápasu v Senci. Hrali sme však proti kvalitnému súperovi. Ten nás dôkladne preveril. Poruba s nami totiž viac ako jeden polčas držala krok. Som však veľmi rada, že sa nám nakoniec podarilo takto vysoko vyhrať,“ uviedla hráčka Iuventy Natalia Vinyuková, na ktorej slová na pozápasovej tlačovej konferencii nadviazal aj tréner Packa. „Mali sme veľmi dobrý vstup do zápasu. V závere prvého dejstva tam prišla chvíľa, kde nás súper skoro dotiahol. V druhom polčase sme ale prebrali iniciatívu a zápas dotiahli do víťazného konca.“

Prorok Packa

Michalovský lodivod sa musel v tomto stretnutí zaobísť bez čoraz viac sa zlepšujúcej krajnej spojky Marianny Rebičovej. Tú skolili vysoké teploty. Vynikajúco ju však nahradila ruská legionárka Natalia Vinyuková. Tá vzala iniciatívu do svojich rúk a s desiatimi strelenými gólmi sa stala najlepšou strelkyňou stretnutia. „Odohrala veľmi dobrý zápas. Musím sa trochu pochváliť, že som jej pred stretnutím prorokoval desať strelených gólov,“ pochválil sa kormidelník Iuventy. "Bol to jednoznačne môj najvydarenejší zápas v drese Iuventy," uviedla šťastná strelkyňa. Treba dodať, že michalovský lodivod sa ako dobrý prorok už predviedol minule, keď pred súbojom s Mostom dievčatám v šatni hovoril, že vyhrajú o desať gólov. „Som veľmi rada, že trénerova prognóza vyšla. Už som takéto stretnutie potrebovala. Určite to bude už len lepšie a lepšie,“ podotkla Vinyuková.

Rozhodol úvod druhého polčasu

V drese Sokola Poruba sa v Chemkostav aréne predstavila nielen bývalá kanonierka michalovského celku Alžbeta Tóthová, ale aj Iveta Mičiníková, ktorá je v ostravskom celku na hosťovaní. „Veľmi som sa na tento duel tešila. Michalovce sú veľmi ťažkým súperom, ktorý si tak ľahko nedokáže vziať zápas. Prišli sme sem s cieľom, že ich chceme čo najviac potrápiť. Keď mám pravdu povedať, nehralo sa mi ľahko, pretože tu mám dosť kamarátok. Predsa len prežila som tu nejaký čas,“ uviedla pravá spojka ostravského tímu, ktorá v stretnutí zaznamenala jeden presný zásah. V súboji posledných dvoch federálnych majstrov začala lepšie michalovská Iuventa. Tá viedla už 11:5, no hostkám sa do konca prvého dejstva podarilo znížiť na rozdiel jedného gólu. „Domáce hráčky začali veľmi dobre, keď sa presadzovali hlavne z postu spojky. Rozstrieľala sa najmä Vinyuková a s jej koncovkou mali naše brankárky problémy. Ku koncu prvého polčasu sa nám podarilo súpera dotiahnuť. Nevyšiel nám ale začiatok druhého dejstva,“ podotkla Mičiníková. Práve na začiatku druhého dejstva Iuventa získala rozhodujúci náskok. Zo stavu 21:21 totiž zverenky trénera Jána Packu zaznamenali šesť presných zásahov v rade a tento náskok už z rúk nepustili. „Práve vtedy asi prišlo z našej strany uspokojenie. Začali sme sa plašiť, zahadzovať šance a súper to rýchlo trestal. Následne sa do zápasu už vrátiť nedalo,“ dodala na záver Mičiníková.

Zdieľaj

Prečítané: 960x
TOPlist©2010-2011 IUVENTA Michalovce. Všetky práva vyhradené. Vytvorila: NIKA PRESS s.r.o
Design: Richard Max