Mladšie dorastenky michalovskej Iuventy zvíťazili v nedeľňajšom stretnutí prvej ligy doma nad ŠKP Bratislava 35:24, po polčase 13:10. Zverenky trénerskej dvojice Dušan Daniš a Soňa Bačíková sa v najbližšom kole predstavia v susedskom derby na pôde Vranova nad Topľou, v čase súťažnej prestávky si ešte v sobotu 23. marca predohrajú doma súboj 22. kola prvej ligy s Močenkom.

Zo začiatku to ale na takú vysokú výhru mladších dorasteniek nevyzeralo. Zverenky trénera Daniša síce začali veľmi dobre, keď po góloch Baratovej, Kniežovej a Soročinovej viedli 3:0, no súper sa rýchlo otrepal a v jedenástej minúte už bol stav vyrovnaný (5:5). Následne sa hostky dokonca dvakrát dostali do vedenia (5:6, 6:7). V tomto čase sa ale strelecky zobudila Lešková a hlavne po jej góloch si Iuventa vypracovala v 24. minúte trojgólové vedenie 11:8. Trojgólový náskok si domáce hráčky udržali až do konca prvého dejstva.

Aj úvod druhého dejstva vyšiel lepšie domácej Iuvente. Tá sa hneď v úvodnej minúte dostala gólmi Soročinovej a Kniežovej do päťgólového vedenia (15:10). Michalovčanky aj naďalej pokračovali vo svojej hre a keď im zákrokmi pomohla aj brankárka Ferenčíková, ich vedenie stále narastalo. V 37. minúte po troch góloch v rade už Iuventa viedla o deväť gólov 20:11 a keď sa o štyri minúty neskôr dvakrát po sebe presadila aj Chorovská, viedli zverenky trénera Daniša po prvýkrát v stretnutí o desať gólov (23:13). Tento náskok si udržiavali až do konca zápasu. Hostkám sa síce podarilo v 55. minúte znížiť na 30:22, no záver patril domácej Iuvente, ktorá štyrmi gólmi v rade získala dvanásťgólové vedenie a to sa bratislavskému ŠKP podarilo iba mierne skorigovať. Posledné slovo v stretnutí patrilo domácej Šimková, ktorá v posledných sekundách upravila na 35:24 v prospech Iuventy.

Michalovce - Bratislava 35:24 (13:10)

Pok. hody: 5/5 - 5/5, vylúčené: 7 - 4. Rozhodovali: Vydra a Gedeon - 100 divákov.

IUVENTA: Ferenčíková, Čičáková - Barátová 3, Lešková 7/5, Musilová 2, Chorovská 5, Ščerbáková 2, Kniežová 4, Filipová 1, Šimková 4, Soročinová 2, Danková, Etfleischová 2, Grobelníková 3.

ŠKP: Porubská, Blahutiaková - Bahorecová 2, M. Hanušová, Kocaníková 3, A. Hanušová 1, Sajanová 4/1, Smýkalová, Némethová 3, Stašová, Majerníková 7/3, Dúbravická 1, Žákovská 2, Nejedlíková 1.

Zostavajúce výsledky 20. kola:  UDHK Nitra - Prešov 21:20, Šaľa - Partizánske 25:32, Trenčín - Močenok 37:21, Brezová - Bytča 20:31. Košice a Vranov mali voľno.