Staršie dorastenky michalovskej Iuventy zvíťazili v nedeľňajšom stretnutí 20. kola prvej ligy doma nad ŠKP Bratislava presvedčivo 30:18, pričom do prestávky viedli 16:12. Zverenky trénerskej dvojice Marianna Nemčíková a Marián Ujhely čaká teraz v súťaži mesačná prestávka a po nej budú v akcii najbližšie v nedeľu 7. apríla, keď privítajú doma Sereď.

Tak ako v stretnutí mladších dorasteniek, ani pri starších dorkách to na vysokú výhru Iuventy zo začiatku vôbec nevyzeralo. V prvých minútach dominovali na obidvoch stranách brankárky, tak Krebsová ako aj Ficelová na strane ŠKP, a tak nečudo, že prvý gól zápasu padol až v 5. minúte z ruky hosťujúcej Šebestovej (0:1). Následne hostky viedli aj 1:2, no potom zatrúbila do útoku domáca Holešová, po ktorej troch góloch viedla Iuventa 4:2. Vyrovnaný priebeh pokračoval až do 22. minúty kedy bol stav 9:9. Následne však ŠKP zaznamenalo dva góly v rade a trénerka domácich Marianna Nemčíková na tento stav zareagovala oddychovým časom. Ten jej zverenkám pomohol pretože takmer okamžite sa im podarilo po góloch Holešovej a Nagyovej vyrovnať (11:11). Chvíľu nato poslala Filipová domáce do vedenia (12:11) a lavička hostí takisto zareagovala oddychovým časom. Bratislavčankám sa síce podarilo vyrovnať na 12:12, no záver prvého dejstva vyšiel lepšie Iuvente. Tá sa najskôr po rýchlych protiútokoch Nagyovej a Daňkovej ujala dvojgólového vedenia a keď sa v záverečných sekundách strelecky presadili aj Ujhelyová s Fulekovou, Iuventa išla do kabíny s vedením 16:12.

V druhom polčase už bolo na hracej ploche iba jedno družstvo. Domáce sa rýchlo po dvoch góloch Nagyovej ujali už šesťgólového vedenia (18:12) a v dobrej hre pokračovali aj ďalej. Keď v 38. minúte vyhrávali po góle z ruky Ujhelyovej už 20:12, lavička hostí zareagovala oddychovým časom. Ani ten Bratislavčanky neprebral, pretože od stavu 21:13 domáce hráčky zaznamenali štyri góly v rade a po presnom zásahu Daňkovej viedli v 47. minúte o dvanásť gólov 25:13. Hostky síce znížili na 25:14, no Iuventa následne kontrovala opäť troma gólmi a po presnom zásahu Daňkovej Michalovčanky viedli 28:14. Záver zápasu sa už len dohrával a Iuventa tak dokráčala k vysokému víťazstvu.

Michalovce - Bratislava 30:18 (16:12)

Pok. hody: 2/2 - 1/1, vylúčené: 4 - 5. Rozhodovali: Vydra a Gedeon - 100 divákov.

IUVENTA: Krebsová, S. Kolesárová, Kuščová - Ujhelyová 2, Dziurová, Chorovská, Fuleková 1, Daňková 5, Filipová 2, Nagyová 7, Šimková 2/1, Soročinová, Holešová 10/1, Kocanová 1.

ŠKP: Ficelová, Porubská - Tomašechová 9/1, Ižová, Andrlová, A. Hanušová, Osvaldová 2, Popluhárová, Majerníková, Augustinovičová 1, Brinzová 1, Žakovská 3, Šebestová 2.

Zostavajúce výsledky 20. kola: UDHK Nitra - Prešov 33:23, Šaľa - Partizánske 37:20, Šurany - Dun. Streda 36:16, Trenčín - Sereď 50:17, Brezová - Bytča 10:31. Košice a Senica mali voľno.

Predohrávka 21. kola: Senica - Košice 23:37.