http://www.iuventa-zhk.chemkostavarena.sk/files2/edhwufu3i76x6vk7.JPG Hádzanárky Iuventy Michalovce zvíťazili v šlágri jarnej časti WHIL na domácej palubovke nad lídrom súťaže DHK Baník Most 32:22 (13:10) a ukončili tak trinásťzápasovú víťaznú sériu Severočešiek. Naproti tomu, zverenky trénera Jána Packu zaznamenali desiatu výhru v rade a v tabuľke sa k svojmu súperovi priblížili na dostrel.

Konečne si vybrali deň „blbec“

Hráčky Baníka Most pred týmto stretnutím ťahali trinásťzápasovú víťaznú sériu, keď v súťaži predtým zaznamenali jednu jedinú prehru v 6. kole na pôde Veselí (17:20). Do Michaloviec tak prišli ako líder celej WHIL a túto pozíciu chceli aj potvrdiť, no nestalo sa tak. „My sme veľmi radi, že sme si ten "deň blbec" konečne vybrali a máme za sebou tú víťaznú sériu. Ja som veľmi hrdý na dievčatá, že vôbec takúto sériu dosiahli,“ poznamenal na pozápasovej tlačovej konferencii tréner Baníka Dušan Poloz. Treba podotknúť, že desaťgólová prehra je vzhľadom na priebeh stretnutia pre lídra súťaže ešte milosrdná. „My sme aj tu prišli s cieľom bodovať. Bohužiaľ, hneď v úvode sme mali dve vylúčené a Iuventa išla do štvorgólového vedenia. Je veľmi ťažké hrať s takýmto družstvom, keď prehrávate o štyri góly. Potom to bolo gól na gól až do stavu 15:12. Vtedy sme spravili tri technické chyby v rade a Iuventa nás potrestala troma gólmi. Musím ale povedať, že dnes vyhral jasne asi najlepší tím interligy,“ zdôraznil Dušan Poloz, ktorého družstvo je stále na prvom mieste tabuľky s trojbodovým náskokom práve pred michalovskou Iuventou (tá ma ale jeden zápas k dobru). „Všetko je stále v našich rukách. Dúfam, že sa z tejto prehry otrepeme, pretože nás čakajú ďalšie zápasy nielen v interlige, ale aj v európskom pohári. Ako hovorím, ešte stále máme pred Iuventou náskok a všetko máme vo svojich rukách.“

Zaslúžená výhra

Michalovské hádzanárky pred týmto stretnutím dobre vedeli, kto proti ním stojí. Most totiž ťahal dlhú víťaznú sériu a tou vzbudzoval rešpekt. Opraty stretnutia ale pevne držali vo svojich rukách od začiatku domáce hráčky. Tie si už v prvom polčase vypracovali niekoľkogólový náskok, ktorý v druhom dejstve natiahli až na jedenásť gólov.  „Družstvo Mostu ukázalo aj napriek veľkej prehre, že je dobrým tímom a nie nadarmo sú na prvom mieste,“ zložil na úvod poklonu súperovi tréner Iuventy Ján Packa, ktorý sa následne pustil do hodnotenia zápasu. „Dnes sme boli v mnohých činnostiach lepší ako súper. Mali sme lepšiu obranu, lepší útok, v ktorom sme hrali intenzívnejšie ako súper. Samozrejme, veril som, že dnes vyhráme. Hráčkam som pred stretnutím v šatni povedal, že vyhráme o desať gólov," s úsmevom na perách poznamenal lodivod Iuventy. Bolo to ale veľmi ťažké. Most má totiž skúsené družstvo s viacerými českými reprezentantkami a takisto je tam aj Petra Beňušková. My sme ich však dobre bránili a z toho sme vyrážali do rýchlych protiútokov. Je to určite zaslúžená výhra,“ vrátil sa ešte Packa k šlágru jarnej časti WHIL. 

Zbrane ešte neskladajú

Michalovčanky tak vrátili Mostu jednogólovú prehru z jesennej časti a v tabuľke sa k nemu priblížili na dostrel. Severočesky sú stále lídrom, no majú už iba trojbodový náskok a Iuventa má zápas k dobru. „V boji o prvenstvo ešte zbrane určite neskladáme. Všetko má však vo svojich rukách súper. Ja pevne verím, že v tejto sezóne už neprehráme, no aj keď sa tak stane, nemusíme interligu vyhrať,“ uviedol michalovský lodivod. Podľa neho treba rýchlo na túto desaťgólovú výhru zabudnúť a sústrediť sa na ďalšie stretnutia, ktoré na slovenského majstra ešte čakajú. „Od zajtra sa totiž pripravujeme na sobotu, kedy nás čaká Senec. Ide takisto o nepríjemného súpera, navyše hráme na jeho pôde. Vo štvrtok si trošku oddýchneme, budeme mať regeneráciu a už sa sústredíme na najbližší zápas,“ dodal na záver tlačovej konferencie tréner michalovskej Iuventy Ján Packa.

Zdieľaj

Prečítané: 985x
TOPlist©2010-2011 IUVENTA Michalovce. Všetky práva vyhradené. Vytvorila: NIKA PRESS s.r.o
Design: Richard Max