http://www.iuventa-zhk.chemkostavarena.sk/files2/4iu3dic83f3znrup.JPG Staršie dorastenky michalovskej Iuventy vyhrali v piatkovom predohrávanom stretnutí 19. kola prvej ligy doma nad Trenčínom presvedčivo rozdielom desiatich gólov 36:26 (16:13). Zverenky trénerky Marianny Nemčíkovej budú najbližšie v akcii už zajtra, t.j. v sobotu 23. februára, keď o 13.00 hod. privítajú v predohrávke 28. kola ŠK Talent Dunajská Streda. Staršie dorastenky si zahrajú aj v nedeľu 24. feburára 2013, keď o 16.00 hod. absolvujú predohrávku 19. kola na palubovke Senice.

Ani stretnutie starších dorasteniek neprinieslo oku lahodiacu hádzanú. Michalovské staršie dorastenky na toto stretnutie nastúpili aj s rekonvalescentkou po zranení kolena Máriou Olšovskou. Úvod stretnutia vyšiel lepšie domácim hráčkam, ktoré niekoľkokrát viedli o dva góly (2:0, 4:2, 5:3). Trenčín sa ale postupne čoraz viac osmeľoval, v 10. minúte sa jej hráčkam podarilo vyrovnať na 5:5 a o dve minúty po presnom zásahu Kovaličkovej už hráčky spod hradu Matúša Čáka viedli 7:6. Momentálny druhý tím dorasteneckej tabuľky sa ale rýchlo spamätal a po presnom zásahu Holešovej v 21. minúte viedli zverenky trénerky Marianny Nemčíkovej 11:8. Na tento stav zareagovala lavička hostí oddychovým časom. Ten Trenčínu pomohol, pretože jeho hádzanárky tromi gólmi v rade vyrovnali na 11:11. Záver prvého polčasu však vyšiel lepšie domácej Iuvente. Tá svoj náskok natiahla opäť na tri góly, keď v poslednej minúte Fuleková svojim presným zásahom upravila na polčasové skóre na 16:13.

V druhom polčase už domáce hráčky kontrolovali priebeh hry a skóre narastalo v ich prospech. Iuvente vyšiel hlavne úvod druhého dejstva, keď úvodnú päťminútovku vyhrala 5:0 a po presnom zásahu Tabakovej viedla 21:13. Takýto náskok si domáce udržiavali až do konca zápasu. V 58. minúte po góle Holešovej už bol rozdiel v skóre desaťgólový (35:25) a taký ostal až do konca stretnutia.

Michalovce - Trenčín 36:26 (16:13)

Pok. hody: 4/4 - 5/2, vylúčené: 0 - 3. Rozhodovali: Soláriková a Bruncová - 100 divákov.

IUVENTA: Krebsová, Ferenčíková - V. Kíšiková, Habánková 2/1, Ujhelyová 2, Fuleková 7, Tabaková 3, Nagyová 6, Šimková 1, Holešová 9/1, Olšovská 3/2, Feňovčíková 3.

HK ŠTART: A. Kvasnicová, Paprancová - Žitňanová 6, Milanová 1, Lipčáková 1, Jašková 1/1, Z. Kovaličková 7, Hehejíková 3, Ocelíková 2, M. Kvasnicová 2, Bedeová, Španihelová 2.