http://www.iuventa-zhk.chemkostavarena.sk/files2/2kp5r6eoq45f73hi.JPG Mladšie dorastenky michalovskej Iuventy zvíťazili v piatkovej predohrávke 18. kola prvej ligy doma nad Trenčínom 32:28, keď už do prestávky viedli 17:12. Zverenky trénera Dušana Daniša majú v nasledujúcom kole voľno, najbližšie sa znovu predstavia 10. marca 2013, keď opäť na domácej pôde privítajú ŠKP Bratislava.

V úvode predohrávaného súboja sa mladšie dorastenky Iuventy ani Trenčína nemohli dostať do výraznejšieho vedenia. Podarilo sa to až domácim hráčkam, ktoré sa po góle Kniežovej v 14. minúte ujali vedenia 10:6. Na tento stav zareagovala lavička hostí oddychovým časom, ktorý paradoxne viac pomohol Iuvente. Tá gólom Chorovskej a dvomi presnými zásahmi Kniežovej viedla v 18. minúte už 13:6. V druhej polovici prvého polčasu sa v domácej bráne viackrát zaskvela Čičáková, ktorá Trenčínu okrem iného zlikvidovala aj dva sedemmetrové hody. Aj vďaka nej si hádzanárky Iuventy udržiavali pohodlný šesť až sedemgólový náskok. Hostkám sa podarilo skorigovať až tesne v závere polčasu, keď tromi gólmi v rade upravili z 16:9 na 16:12. Posledné slovo v prvom polčase ale patrilo domácej Dankovej, po góle ktorej išli hráčky do šatní za stavu 17:12.

Domáce hráčky si aj v druhom polčase udržiavali viacgólové vedenie a kontrolovali tak priebeh zápasu. V 40. minúte po premenenej sedmičke Leškovej viedli 22:14 a keď vzápätí skórovala z rýchleho protiútoku Musilová, domáce vyhrávali už o deväť gólov (23:14). Následne ale hostky trochu zdramatizovali stretnutie. Po troch góloch v rade bol v 48. minúte stav 23:17. Hosťujúce hráčky naďalej ukrajovali z náskoku Iuventy a tá v 56. minúte vyhrávala už iba o tri góly 29:26. Michalovčanky však drámu nepripustili, dvomi gólmi Musilovej získali opäť päťgólové vedenie 31:26 a definitívne tak zlomili odpor súpera.

Michalovce - Trenčín 32:28 (17:12)

Pok. hody: 3/2 - 5/2 , vylúčené: 3 - 0. Rozhodovali: Soláriková a Bruncová - 100 divákov.

IUVENTA: Ferenčíková, Čičáková, Hurčíková - Barátová 1, Lešková 2/2, Musilová 5, Chorovská 3, Michalková, Kniežová 7, Filipová 1, Šimková, Soročinová 8, Danková 4, Etfleischová, Grobelníková 1.

HK ŠTART: Rehušová - Žitňanová 10, E. Rajnohová 2, Minárechová 3/1, Ušiaková 1, Chrastinová, Kostelná 5, Španihelová 2, Jašková 5/2, Trunková.