http://www.iuventa-zhk.chemkostavarena.sk/files2/nn8bwfd76ysdw2vf.JPG Počas víkendu sa odohralo päť zápasov 18. kola WHIL. Toto kolo sa začalo stredajšou predohrávkou, v ktorej UDHK Nitra doma podľahla Porube 20:34 (9:12). V piatok zase Senec zdolal Zlín 26:25 (14:13). Zvyšné stretnutia sa odohrali počas víkendu. Duslo Šaľa zdolalo doma Jindřichuv Hradec 36:17 (17:12), nezaváhal ani líder súťaže z Mostu, ktorý doma porazil Písek 29:21 (15:6), ani Iuventa Michalovce. Tá si poradila s Olomoucom po výsledku 33:14 (15:7). V poslednom stretnutí tohto kola zvíťazilo Partizánske na vlastnej palubovke nad Veselí nad Moravou 20:19 (11:12).

Súhrn výsledkov víkendových stretnutí 18. kola spoločnej slovensko-českej súťaže hádzanárok (WHIL):

PIATOK
ŠKP Piccard Senec - HC Zlín 26:25 (14:13)
Najviac gólov: Bačíková 8, Dubajová 4/1, Štetáková 4 - Sobieska 8/3, Brandová 6
Pok. hody: 3/1 - 4/4, vylúčené: 1 - 4, rozhodovali: Baďura a Ondrogrecula (obaja SR), 150 divákov
Domáce družstvo si dokázalo vypracovať päťgólový náskok, no potom nepochopiteľnými chybmi nechali hostky vrátiť sa do zápasu. Súperky to využili, zdramatizovali duel, no hráčky Senca napokon doviedli zápas do víťazného konca.

SOBOTA
DHK Baník Most - TJ Sokol Písek 29:21 (15:6)
Najviac gólov: Martínková 7, Weissenbilderová 5, Janoušková 4 - Vyhnalová 7, Borovská a Malá po 3
Pok. hody: 5/3 - 4/3, vylúčené: 2 - 3, rozhodovali: Zich a Větrovský (obaja ČR), 620 divákov
Domáce hráčky získali hneď na začiatku výrazný náskok, ktorý si udržovali až do konca stretnutia.

HK Slovan Duslo Šaľa - TJ Jindřichov Hradec 36:17 (17:12)
Najviac gólov: Szarková 7, Súkenníková 7/3, Bérešová 5 - Zbožínková 4, Krupicová 4/3, Kohoutová a Eliášová po 3
Pok. hody: 4/4 - 3/3, vylúčené: 4 - 7, ČK: Zimová (Jindřichov Hradec) za faul, rozhodovali: Oťapka a Sivák (obaja SR), 750 divákov
Prvý polčas bol vyrovnaný až do 24. min, keď došlo k vylúčeniu hosťujúcej brankárky Zimovej. Šalianky sa postupne presadzovali, v druhom dejstve dominovali a zaslúžene zvíťazili.

NEDEĽA
Iuventa Michalovce - DHK Zora Olomouc 33:14 (15:7)
Najviac gólov: Snopovová 6, Tregubovová 6/3, Szöllösiová 5 - Huráňová 4/2
Pok. hody: 3/3 - 6/4, vylúčené: 3 - 4, rozhodovali: Budzák a Varga, 750 divákov
Michalovčanky hneď v úvode získali vedenie 3:0 a s pribúdajúcim časom zvyšovali svoj náskok. Veľmi dobre chytali obe brankárky - Černá a Raníková. Po zmene strán hostky nekládli výraznejší odpor a z Michaloviec odchádzajú s prehrou o 19 gólov.

HK Danlog Partizánske - HK Britterm Veselí nad Moravou 20:19 (11:12)
Najviac gólov: Šáteková 6, Michnová 5/1 - Štěrbová 6/2, Fleková a Jandásková po 4
Pok. hody: 5/3 - 3/2, vylúčené: 1 - 5, rozhodovali: Mandák a Rudinský (obaja SR), 320 divákov
Domáce strelili prvý gól duelu, ale hráčky Veselí viedli takmer počas celého prvého polčasu. Po zmene strán otočili hádzanárky Partizánskeho a udržiavali si náskok až do konca. V poslednej minúte hosťujúca Rajnohová už len skorigovala na konečných 20:19.