http://www.iuventa-zhk.chemkostavarena.sk/files2/7pu2hwqojjzw3pa0.jpg Staršie dorastenky michalovskej Iuventy zdolali v sobotňajšom šlágri 16. kola prvej ligy doma lídra tabuľky UDHK Nitra 32:27 (17:13), čím mu pripravili prvú stratu bodov v tejto sezóne. Vzhľadom k tomu, že v prvom vzájomnom súboji prehrali Zemplínčanky pod Zoborom iba o gól (28:27), v ich prospech hrá aj lepší vzájomný zápas pri prípadnom konečnom účtovaní. Zverenky trénerky Marianny Nemčíkovej sa najbližšie predstavia znovu doma, keď v piatok 22. februára o 17.00 hod. privítajú v predohrávke 18. kola Štart Trenčín.

Skóre šlágra otvorila po necelej minúte z pokutového hodu Habánková (1:0) a ďalšie dva góly Rebičovej znamenali v 4. minúte vedenie domácich 3:0. V 6. minúte Ujhelyová zvýšila už na 5:1. Iuventa s podporou výbornej Krebsovej v bránke svoj náskok zvyšovala a v 20. minúte po presnom zásahu Feňovčíkovej vyhrávali o päť gólov - 12:7. Keď o šesť minút neskôr Nitrianka Kisová znížila na 13:10, vyžiadala si trénerka Iuventy Nemčíková oddychový čas. Ten jej zverenkám pomohol, keď polčasové skóre uzavrela tesne pred klaksónom rana Rebičovej spoza stredovej čiary.

Úvod druhého polčasu bol vyrovnaný, v 35. minúte Feňovčíková zvýšila na 19:15 a keď Nagyová v oslabení pridala ďalší gól znamenajúci stav 24:18, Iuventa začala rysovať kontúry svojho víťazstva. V 50. minúte Habánková z krídla zmenila stav na 28:21 a keďže Krebsová v bránke podávala naďalej výborný výkon, Iuventa si svoje vedenie pohodlne strážila. Platilo to aj napriek tomu, že samotný záver vyšiel strelecky lepšie Nitra, ktorá napokon skorigovala na konečných 32:27.

Michalovce - Nitra 32:27 (17:13)

Pok. hody: 4/4 - 7/6, vylúčené: 1 - 3. Rozhodovali: Gedeon a Bruncová - 200 divákov.

IUVENTA: Krebsová, Gubiková, Kuščová - V. Kišíková 1, Habánková 5/1, Ujhelyová 4, Fuleková, Daňková, Tabaková, Nagyová 3, Šimková, M. Holešová 3, Kocanová, Rebičová 10/3, Olšovská, Feňovčíková 6.

UDHK: Majerská, Csáková - Krajčovičová, Czuczorová 3, Kolečániová, Bujnochová 2, Poráziková, J. Vargová 13/6, Šinkovičová, Sýkorová 1, Kisová 6, Juríková, Blehová 2.

Prečítané: 2509x