http://www.iuventa-zhk.chemkostavarena.sk/files2/n5brk7m00vc3x03q.jpg Mladšie dorastenky Iuventy to na UDHK Nitra vedia! Kým v prvom kole vyhrali na jeho pôde 29:23, v sobotu doma ho deklasovali dokonca rozdielom pätnástich gólov 41:26 (18:15)! Celok Nitry bol pritom na druhom mieste tabuľky a medzitým v desiatich stretnutiach nestratil ani bod. Zverenky trénera Dušana Daniša budú najbližšie v akcii v piatok 22. februára, keď o 15.15 hod. privítajú v predohrávke 18. kola Štart Trenčín.

Iuventa nezačala proti favoritovi najlepšie, úvodné slovo patrilo Nitrianke Juríkovej (0:1) a hostky boli vo vedení i naďalej. V 13. minúte bol stav 5:7 i 6:8, ale domáce práve vtedy zapli a štvorgólovou šnúrou sa v 17. minúte ujali dvojgólového vedenia (10:8). Na tento vývoj zareagoval tréner Vladimír Svitek oddychovým časom, čo rezultovalo do vyrovnania z ruky Blehovej v 20. minúte (10:10). Iuventa ale opäť odskočila (12:10 i 15:12) a v 26. minúte vyhrávala po góle Etfleischovej dovtedy najvyšším rozdielom v zápase - 16:12. Prvý polčas skončil trojgólovým vedením domácih 18:15.

Po prestávke to už bolo iba o hre jedného družstva - domáceho. Iuvente sa rozchytala k skvelému výkonu brankárka Ferenčíková a rozstrieľala Kniežová (5 gólov). Nitrianky kopili chybu za chybou, čo domáce vyžívali jedna radosť. Postupne si utvárali čoraz väčší náskok a v 50. minúte viedli po zásahu pivotky Grobelníkovej už o desať gólov - 33:23. Okrúhly štyridsiaty gól padol v predposlednej minúte z ruky Filipovej (40:25) a nečakaným pätnásťgólovým rozdielom skončil aj celý zápas - 41:26.

Michalovce - Nitra 41:26 (18:15)

Pok. hody: 2/1 - 3/1, vylúčené: 4 - 5, navyše ČK: 50. Juríková (UDHK Nitra za tri vylúčenia). Rozhodovali: Gedeon a Bruncová - 50 divákov.

IUVENTA: Ferenčíková, Čičáková, Hurčíková - Barátová 6, Musilová 3, Chorovská 2, Ščerbáková, Kniežová 8, Filipová 1, Šimková 2, Soročinová 8/1, Danková 5, Etfleischová 3, Grobelníková 3.

UDHK: Majerská, Mesárošová - Blehová 10/1, Kóňová 2, Kopečná, Šinkovičová 5, Boszorádová, Juríková 6, Selecká 2, Bosáková, Nosická 1.

Prečítané: 2149x