http://www.iuventa-zhk.chemkostavarena.sk/files2/xsx2f0ha8naadjja.JPG Hádzanárky Iuventy Michalovce si v prvom kole odvetnej časti spoločnej slovensko-českej súťaže WHIL schuti zastrieľali. Odniesla si to v tabuľke posledná UDHK Nitra, ktorú Iuventa pod Zobor vyprevadila s tridsaťgólovým výpraskom 47:17 (19:7). Niet sa čo čudovať, veď súperky pricestovali nielen bez viacerých opôr, ale dokonca i bez trénera Slavomíra Vargu. WHIL pokračuje ďalším kolom v sobotu. Michalovské hádzanárky cestujú na stretnutie do Zlína, kde by chceli potvrdiť vzostup formy i ambície atakovať čelo tabuľky.

Ľahké víťazstvo

Hráčky Iuventy v stredajšom 14. kole spoločnej slovensko-českej súťaže WHIL privítali na svojej pôde posledný tím tabuľky UDHK Nitru. Od začiatku zápasu bolo jasne vidieť, kto je pánom na ihrisku a domáce hádzanárky si rozhodujúci náskok vypracovali už v prvom polčase, ktorý vyhrali o dvanásť gólov (19:7). „Mali sme výborný začiatok. Nechceli sme nič podceniť a to sa nám aj podarilo. Dobre sme bránili a vychádzala nám hlavne druhá vlna, po ktorej sme prevažne skórovali,“ skonštatovala po stretnutí hráčka Iuventy Laura Geričová, ktorá v stretnutí zaznamenala tri góly. Ani v druhom polčase sa obraz hry nezmenil. Náskok Iuventy každú minútu narastal a výsledkom bolo tridsaťgólové triumf 47:17. „Bolo to také ľahšie víťazstvo. Samozrejme, že takáto vysoká výhra nás teší. Išli sme ako do každého iného zápasu, nepozerali sme, kto proti nám stojí. Som veľmi rada, že sme si schuti zastrieľali, no trošku ma mrzí, že sme nedosiahli päťdesiat gólov,“ s úsmevom podotkla „balkánska šelma“ v službách michalovskej Iuventy.

 

 

Bodovať aj v Zlíne

Michalovské hádzanárky tak v stretnutí s Nitrou zaznamenali svoju štvrtú výhru vo WHIL v rade, keď nadviazali na víťazstvo v poslednom jesennom kole nad Šaľou (38:28), ako aj na úvodné jarné výhry na pôde Slavie Praha (35:30) a Jindřichovho Hradca (32:25). Medzitým ešte trikrát triumfovali aj v decembrových súbojoch Slovenského pohára. V tejto bilancii by chceli hráčky Iuventy pokračovať aj naďalej. „Naštartovala nás výhra v Prahe nad Slaviou. Ako povedal tréner, chceme ísť touto cestou čo najdlhšie a v jari by sme naozaj prehrať nechceli. Dúfam, že sa nám to aj podarí,“ poznamenala Geričová. Slovensko-česká súťaž pokračuje v zrýchlenom tempe ďalším kolom už najbližší víkend. Iuventa v ňom cestuje do Zlína a nič iné ako víťazstvo si jej hráčky nepripúšťajú. „Čaká nás síce húževnatý protivník, ktorého silu ešte znásobí domáce prostredie, no my máme svoje ciele. Nič iné ako víťazstvo si v Zlíne nepripúšťame a od začiatku pôjdeme za ním. Chceme totiž potvrdiť vzostup formy, ktorý je u nás badateľný v posledných stretnutiach,“ poznamenala k sobotňajšiemu stretnutiu na pôde Zlína krajná spojka Iuventy.  

Zdieľaj

Prečítané: 875x
TOPlist©2010-2011 IUVENTA Michalovce. Všetky práva vyhradené. Vytvorila: NIKA PRESS s.r.o
Design: Richard Max