http://www.iuventa-zhk.chemkostavarena.sk/files2/6udendb72znybtdc.jpg Druhým postupujúcim do finále Slovenského pohára sa stali hráčky Danlogu Partizánske, ktoré zdolali v druhom sobotňajšom semifinále domáci Senec rozdielom troch gólov 30:27. To znamená, že usporiadteľský klub po šiestich rokoch určite nezíska víťaznú trofej. Záverečný duel Slovenského pohára je na programe v nedeľu 30. 12. 2012 o 11.00 v Športovej hale v Pezinku.

Gólový účet druhého semifinálového súboja otvorila v 3. minúte hosťujúca Šáteková, o štyri minúty neskôr však už viedli Senčanky po presnej strele Neštickej 4:3. V 10. minúte po góle Šátekovej viedli opäť Partizánky a kormidelník ŠKP Piccard Peter Olšavský si zobral oddychový čas. Ten jeho zverenkám pomohol a v 13. minúte prvýkrát viedli o dva góly - 8:6. Keď Štetáková zvýšila už na 10:7, time-out si vzal aj tréner Partizánskeho Tomáš Hlavatý. Hneď po ňom Janšáková zo sedmičky znížila opäť na dvojgólový rozdiel. V 21. minúte trafila do čierneho Michnová a vyrovnala na 12:12. To však zo strany Danlogu nebolo všetko, v 25. minúte bolo po góle strelecky disponovanej Šátekovej už 12:15! Trojgólové vedenie si hostky udržali až do konca úvodného dejstva.

Aj začiatok druhého polčasu vyšiel lepšie Partizánskemu, ktoré po góle Szökeovej viedlo už o päť gólov. V 34. minúte znížila Bačíková na 16:20, ale vzápätí Janšáková opäť prinavrátila svojmu tímu päťgólové vedenie a vyhnala Kudročovú z brány. Senčanky neskladali zbrane a Tučnovičová v 41. minúte znížila na 20:22. V ďalších minútach však urobili niekoľko zbytočných chýb a Michnová vo vlastnom oslabení upravila už na 20:26. V 52. minúte sa presadila domáca Kodajová - 22:26. Hneď nato dvakrát skórovala Michnová a Partizánske vyhrávalo opäť o šesť gólov. Hostky si už víťazstvo v závere nenechali ujsť a stali sa druhým finalistom Slovenského pohára.

Senec - Partizánske 27:30 (14:17)

Pok. hody: 4/1 - 3/2, vylúčené: 3 - 2. Rozhodovali: Cipov a Pastierik  - 300 divákov.

ŠKP PICCARD: Sedláčková, Kudročová - Bačíková 5, Neštická 1, Hlásniková, Weibelová 1, Kodajová 6, Tučnovičová 5, Štefíková, Štetáková 5, V. Vasilenková 3, Polláková 1/1.

HK DANLOG: Súlovská, Škvareninová - Legeňová, Kubáňová 1, Szokeová 2, Kankulová 2, Z. Janšáková 3/2, Šáteková 5, Michnová 11, Hodošková, Kertészová, Minarčíková 5, Bettáková.

Prečítané: 1665x