http://www.iuventa-zhk.chemkostavarena.sk/files2/xjuqpfcse20qoy8h.jpg Slovenské hádzanárky sa dva týždne po úspešnom vystúpení na 39. ročníku tradičného medzinárodného turnaja žien "O štít mesta Cheb", na ktorom obsadili v konkurencii troch účastníkov tohtoročných ME 2. miesto, opäť zídu na sústredení v Partizánskom. Tréner Peter Sabadka nominoval 18 hráčok, medzi ktorými nechýba ani štvorica hádzanárok Iuventy brankárka Adriana Medveďová, pivotka Patrícia Wollingerová, krídleníčka Terezia Szollosiová a nakoniec aj spojka Marianna Rebičová. Do nominácie pribudla aj skúsená krídelníčka nemeckého Halle Dagmar Stuparičová.

"Chýbať budú ďalšie dve legionárky z Nemecka. Simonu Pilekovú z Bietigheimu neuvoľnil klub, keďže II. bundesliga nemá prestávku a Lýdia Jakubisová z Thüringeru chcela prísť, ale potom sa ospravedlnila z rodinných dôvodov," povedal pre agentúru SITA k zloženiu družstva Sabadka. Slovenky majú zraz naplánovaný na nedeľu 30. 9. a v Partizánskom pobudnú až do záveru ďalšieho týždňa (7. 10.). Nie všetky hráčky budú k dispozícii počas celého sústredenia. "V tréningovom procese sa zameriame predovšetkým na činnosti, ktorá sa ukazujú ako naše nedostatky. Turnaj v Chebe síce dopadol pre nás dobre, ale v našej hre boli aj chyby, ktoré sa budeme snažiť odstrániť. Samozrejme, budeme sa aj zohrávať, keďže do kádra pribudli oproti predchádzajúcemu zrazu nové hráčky," poznamenal kouč reprezentantiek SR k náplni najbližších tréningov. V rámci sústredenia absolvujú Sabadkove zverenky aj dve zápasové previerky. "V strede týždňa odohráme v Györi prípravný duel proti najlepšiemu maďarskému klubu súčasnosti, ktorý vzhľadom na asociačný termín nastúpi bez reprezentantiek. Na záver výcvikového tábora v Partizánskom si zahráme aj proti domácemu účastníkovi ženskej interligy HK Danlog," dodal Peter Sabadka, ktorý pripravuje reprezentané družstvo na novembrovú a decembrovú I. fázu kvalifikácie MS 2013.

Nominácia hádzanárok SR na sústredenie v Partizánskom (30. 9. - 7. 10. 2012):
Brankárky: Martina Túrociová (HK Slovan Duslo Šaľa), Adriana Medveďová (Iuventa Michalovce), Kristína Sedláčková (ŠKP Piccard Senec)
Pivotky: Ivana Trochtová (HK Slovan Duslo Šaľa), Patrícia Wollingerová (Iuventa Michalovce), Eva Minárčiková (HK Danlog Partizánske)
Krídelníčky: Dagmar Stuparičová (SV Union Halle-Neustadt/Nem.), Petronela Kováčiková (TV Grenzach/Nem.), Lucia Súkenníková (HK Slovan Duslo Šaľa), Terézia Szöllösiová (Iuventa Michalovce), Zuzana Janšáková (HK Danlog Partizánske)
Spojky: Alžbeta Tóthová, Katarína Dubajová (obe DHC Sokol Poruba/ČR), Monika Rajnohová (HK Britterm Veselí nad Moravou/ČR), Alžbeta Polláková (ŠKP Piccard Senec), Simona Szarková (HK Slovan Duslo Šaľa), Klaudia Michnová (HK Danlog Partizánske), Marianna Rebičová (Iuventa Michalovce)

Zdroj: slovakhandball.sk   

Zdieľaj

Prečítané: 615x
TOPlist©2010-2011 IUVENTA Michalovce. Všetky práva vyhradené. Vytvorila: NIKA PRESS s.r.o
Design: Richard Max