Juniorky michalovskej Iuventy zvíťazili v sobotňajšom súboji druhého kola prvej ligy žien nad Senicou vysoko 48:25 (26:13), čím si pripísali prvé víťazstvo v tomto ročníku. Zverenky trénerskej dvojice František Urban - Marián Ujhely sa najbližšie predstavia v sobotu 13. októbra o 18.00 hod. na palubovke nováčika v Bánovciach nad Bebravou. Doma ich uvidíme v nedeľu 21. októbra proti Banskej Bystrici, ktorá v 2. kole vyhrala doma najtesnejším rozdielom nad Močenkom. V sobotu sa hral ešte jeden zápas, Košice nestačili doma na Zlatnú.

Skóre zápasu bohatého na góly otvorila už po necelej polminúte Rebičová, o päť minút s chuťou hrajúca Bačíková zvýšila na 6:3 a keď Hollá v 10. minúte pridala zásah na 8:4, vyžiadali si hostia oddychový čas. Ten ešte viac naštartoval domáce, ktoré šnúrou štyroch gólov ušli už na 12:4. Iuventa viedla prvýkrát o desať gólov už v 22. minúte, gól Babukovej znamenal stav 20:10.

Aj po zmene strán pokračovali Michalovčanky v streleckom koncerte, v 35. minúte Vinyuková zvýšila už na 30:15. O štyri minúty neskôr bolo po desiatom góle aktívne hrajpcej Bačíkovej 34:15. Štaridsiaty gól dosiahla v 46. minúte Hvostaľová (40:18). V záverečnej desaťminútovke došlo v domácich radoch k prestriedaniu, čo súper zo Záhoria využil na miernu korekciu výsledku a záverečné stav 48:25.

Michalovce - Senica 48:25 (26:13)

Pok. hody: 2/1 - 4/2, vylúčené: 4 - 2. Rozhodovali: M. Harman a M. Harman - 100 divákov.

IUVENTA: Krebsová, Kolesárová - Habánková 2/1, Nemčíková, Fuleková, Vargová 2, Nagyová, Bačíková 10, Vinyuková 5, Hvostaľová 4, Holešová, Babuková 4, Kocanová 2, Hollá 6, Rebičová 6, Horňáková 7.

ZÁHORAN: Auxtová - Štefková, Šibalová 2, Jurkovičová 9/1, Kadlečíková 3, Ličková 3, Krivošíková 2, Šajánková, Jakubíková 2, Koníková 3/1, K. Janšáková 1, Nosková.

Ďalšie výsledky - sobota:  ŠŠK Bernolákova Košice - Handball Zlatná na Ostrove 23:27.  Nedeľa:  Banská Bystrica - Močenok 35:34 (19:16).

Zostavajúci program 2. kola:  Inter SC Bratislava - Sereď 35:23 (15:12), Nesvady - Bánovce 26:24 (13:7).

Prečítané: 1051x