http://www.iuventa-zhk.chemkostavarena.sk/files2/mz8wt0o2vvs7tg4c.JPG Staršie dorastenky michalovskej Iuventy v súboji 4. kola doma zdolali Senicu 34:26, aj keď do prestávky bol ešte stav nerozhodný. Zverenky trénerky Marianny Nemčíkovej sa najbližšie predstavia o dva týždne, v sobotu 13. októbra o 13.00 hod. v Bratislave proti ŠKP. Doma ich uvidíme v nedeľu 4. novembra proti rovesníčkam z Bernolákovej Košice.

Michalovčanky sa prvýkrát presadili až v 5. minúte po góle Ujhelyovej (1:1). Snaživý súper však v 10. minúte išiel prvýkrát do dvojgólového vedenia zásluhou Malíkovej (3:5). Iuventa prvýkrát viedla v 18. minúte po góle Fulekovej (9:8). Keď zakrátko Holešová zvýšila na 11:9, vybrali si hostia oddychový čas. Ten im pomohol, pretože do konca prvého polčasu stihli vyrovnať na 15:15.

Úvod druhého dejstva patril síce po dvoch góloch domácim (17:15), ale v 37. minúte už bolo zásluhou Seničanky Halabrínovej vyrovnané. Keď v 43. minúte videla po treťom vylúčení Šajánková červenú kartu, domácim sa po góle Fulekovej podarilo prvýkrát dostať do viac ako dvojgólového vedenia (23:20). Potom sa už domáci tím rozbehol, profitoval najmä z koncovky Holešovej a napokon vyhral presvedčivo 34:26.

Michalovce - Senica 34:26 (15:15)

Pok. hody: 3/3 - 3/1, vylúčené: 1 - 5, ČK: 43. Šajánková (Senica, za tri vylúčenia). Rozhodovali: Milan Harman a Marián Harman - 100 divákov.

IUVENTA: Kuščová - V. Kišiková 2, Habánková 3/1, Ujhelyová 2, Popovičová 1, Fuleková 8/2, Daňková, Tabaková 1, Nagyová 1, Šimková 4, Bezáková, Holešová 12.

ZÁHORAN: Včelková, Rehušová - Kotvanová 3, Šajánková 3, Štefková 7/1, Mičová 1, Halabrinová 10, Šimonová, Malíková 2.