http://www.iuventa-zhk.chemkostavarena.sk/files2/ziqd30t4pqxzwgek.jpg Hádzanárky UDHK ŠG Nitra sa vo víkendovom 3. kole spoločnej slovensko-českej súťaže žien (WHIL) takmer postarali o veľké prekvapenie. V domácom prostredí siahali proti favorizovanému DHK Baník Most po dvoch bodoch. Napokon však vyšli naprázdno a z ich prvého víťazstva v interligovej súťaži nebolo nič. Na konci stretnutia svietil na ukazovateli skóre stav 26:27.

"Po zápase v Partizánskom, kde sme hrali 50 minút rovnocennú partiu, sme verili, že aj s týmto súperom dokážeme hrať vyrovnane. Opäť sme nenastúpili v kompletnom zložení, no aj vzhľadom na to sme si však boli vedomí, že náš káder nevystačí so silami celých 60 minút. Nemáme totiž na každý post na lavičke alternatívu. Napriek tomu sme chceli s Mostom čo najdlhšie držať krok, to sa nám aj darilo," vrátil sa tréner UDHK ŠG Slavomír Varga k nedeľňajšiemu meraniu síl pod Zoborom.

Mladé nitrianske družstvo vystužené o skúsenú bývalú reprezentantku Miriam Šimákovú bolo nečakane blízko k úspešnému výsledku. "V závere prvého polčasu sme prišli za jeden a pol minúty o trojgólové vedenie. Aj v druhom dejstve sme si vytvorili mierny náskok, ale nepodarilo sa nám výraznejšie odskočiť. Na konci duelu sme počas dvojnásobnej presilovky nepremenili vyložené šance, z ktorých aspoň jedna mala skončiť v sieti. Navyše sa neujala ani strela v úplnom závere, ktorá mohla znamenať aspoň vyrovnanie. Bolo to pre nás kruté, najmä, keď sme celý zápas viedli. V koncovkách však okrem fyzických síl rozhodujú aj herné skúsenosti z náročných stretnutí. Verím, že keď ich naše hráčky naberú, tak nejaké body nazbierame," priblížil dianie na palubovke Varga.

V uplynulom súťažnom ročníku prehrala Nitra doma s Mostom hladko 22:36. "Myslím si, že tieto prvé stretnutia aktuálnej sezóny ukázali, že sme sa oproti vlaňajšku výkonnostne posunuli. Hráme agresívnejšie, dievčatá napredujú, o čom svedčí aj to, že našimi nosnými hráčkami sú Vargová, Königová či Sýkorová, ktoré majú 18 - 19 rokov. Chceme pokračovať v nastúpenom trende a ísť ďalej touto cestou," pokračoval kouč i prezident klubu v jednej osobe.

Nitrianky si v ročníku 2011/2012, v ktorom boli nováčikom WHIL, pripísali na konto jediný bod za remízu v Jindřichovom Hradci. Nečudo, že už veľmi túžia okúsiť chuť víťazstva. Po stretnutí s Mostom však zavládlo v šatni sklamanie. "Prvá reakcia boli slzy. Dievčatá sa už v podvedomí videli víťazkami, triumf mali doslova pred očami. Bola by to ich úplne prvá výhra vo WHIL, čo im v koncovke duelu možno trochu zväzovalo ruky. Prvotné sklamanie určite bolo cítiť, lebo sme na Most v nedeľu mali, viedli sme takmer celý zápas a ušlo nám to v poslednej minúte. Musíme sa však cez to preniesť a psychicky postaviť na nohy. Možno to ešte aj tak malo dopadnúť a je to pre nás znamenie, aby sme ďalej takto pokračovali. Ak baby vydržia na sebe tvrdo pracovať, zákonite prídu aj body. Naším cieľom je zatiaľ odohrať čo najviac vyrovnaných stretnutí. A hoci máme pre nás prijateľnejších súperov doma až na jar, veríme, že nejaké body nazbierame," zaželal si Slavomír Varga.

slovakhandball.sk

Zdieľaj

Prečítané: 498x
TOPlist©2010-2011 IUVENTA Michalovce. Všetky práva vyhradené. Vytvorila: NIKA PRESS s.r.o
Design: Richard Max