http://www.iuventa-zhk.chemkostavarena.sk/files2/nhvmbrhu7ehkp6om.JPG Po vypadnutí z Ligy majstrov sa európska púť hádzanárok Iuventy Michalovce nekončí. Rovnako ako pred rokom sa presúvajú do Pohára víťazov pohárov, kde narazia na svojho rivala zo spoločnej slovensko-českej súťaže HC Britterm Veselí nad Moravou. Pikantériou je, že títo dvaja súperi sa stretnú v rámci WHIL už tento piatok v Michalovciach, potom o dva týždne na rovnakom mieste už v PVP, o ďalší týždeň je na programe odveta na Morave. Na víťaza tohto súboja už čaká úradujúci ruský vicemajster a aktuálny líder ruskej ligy HC Rostov na Done.

Vzhľadom k tomu, že Veselí nad Moravou je pre Iuventu Michalovce známym súperom, predstavme si klub, ktorý čaká na postupujúceho do tretieho kola Pohára víťazov pohárov. HC Rostov na Done je klub sídliaci vo vyše miliónovom meste a patrí medzi ruskú hádzanársku špičku. V minulej sezóne prehral vo finále play-off s Volgogradom, ale napriek tomu si zahral v kvalifikácii o postup do Ligy majstrov. Ten sa uskutočnil počas uplynulého víkendu v rumunskom Kluži, kde Rostov najprv v sobotňajšom semifinále zdolal hviezdami nabitý srbský Zaječar 29:28, ale potom v nedeľňajšom finále podľahol domácemu Jolidonu 22:23 a do najprestížnejšej súťaže sveta nepostúpil.

Stretnutia druhého kola PVP proti Veselí nad Moravou sú na programe v sobotu 13. októbra o 17.30 hod. v Michalovciach, odveta je na programe o týždeň vo Veselí nad Moravou. Súboje s Rostovom na Done, kam sa prebojuje víťaz slovensko-českého duelu, sa hrajú už 10-11. novembra, odveta je 17.-18. novembra v Rusku.

Rostov na Done trénersky vedie 50-ročný Sergej Belickij, ktorý sa okrem iného realizoval aj v plážovej hádzanej, kde s reprezentáciou Ruska získal tituly majstra sveta i Európy. Striedavo viedol ženy i mužov, od roku 2009 vedie ženy Rostova, ktoré trénoval aj v rokoch 2002 až 2006.

Donský Rostov je po troch kolách najvyššej ruskej súťaže na prvom mieste o skóre pred Dinamom Volgograd a Ladou Togliatti. Rostov v úvodnom kole zdolal doma Majkop 40:20 (20:10), v druhom kole zvíťazil na palubovke Univerzitetu Iževsk 37:21 (16:8) a v treťom vyprášil doma kožuch aj Luču Moskva, nad ktorým vyhral 41:24 (21:12). Najbližšie sa Rostovčanky predstavia v Astrachani.

Káder ruského vicemajstra prešiel pred sezónou viacerými zmenami. Tím opustili tri hráčky skúsená brankárka Ina Suslinová zamierila do macedónskeho Vardaru Skopje, hviezdna krídelníčka Emilia Turey prestúpila do Astrachanočky Astrachaň a Natalia Vinyuková vystužila rady našej Iuventy Michalovce.

Na opačnej strane rostovský klub zaznamenal aj tri príchody. Ako prvá podpísala zmluvu 19-ročná pivotka z neďalekého Užhorodu Olga Perederyj, potom sa zrodila prestupová bomba, na juh Ruska totiž zamierila čerstvá víťazka Ligy majstrov a strieborná medailistka z londýnskej olympiády, brankárka Sonja Bajraktarovičová z Budučnosti Podgorica. Aby toho nebolo málo, z čiernohorského veľkoklubu prišla aj skúsená pivotka Ana Djokičová.

Iuventa i Veselí sa teda v prípade postupu majú na čo tešiť.

Zdieľaj

Prečítané: 533x
TOPlist©2010-2011 IUVENTA Michalovce. Všetky práva vyhradené. Vytvorila: NIKA PRESS s.r.o
Design: Richard Max