http://www.iuventa-zhk.chemkostavarena.sk/files2/aomuazi0rzfecv6r.jpg Hádzanársky zápas roka v Zemplíne je tu! Michalovská Iuventa už dnes o 18. hodine nastúpi v Chemkostav aréne na prvé stretnutie druhého predkola Ligy majstrov (LM) proti FTC-Rail Cargo Hungaria Budapešť, najslávnejšiemu maďarskému klubu. Odveta sa hrá v sobotu u súpera, úspešnejší z dvojzápasu postúpi do skupinovej fázy LM. Do úvodného hvizdu prvého zápasu, ktorý povedie rozhodcovská dvojica zo Srbska Branka Maričová a Zorica Mašičová, ostáva už iba niekoľko hodín a nielen medzi športovou verejnosťou, ale aj v kádri Iuventy cítiť dôležitosť súboja.

„Nastúpime proti súperovi zvučného mena, ktorý má výborné družstvo, preto aj v kabíne je trošku zvýšená nervozita. Verím však, že po príchode na ihrisko z nás opadne a bude to dobré,“ prezradila na úvod pivotka michalovského celku Patrícia Wollingerová.

Návrat Kudročovej

Ferencváros je v dnešnom stretnutí obrovským favoritom a netaja sa tým, že s postupom cez Iuventu by nemali mať žiaden problém. „Preto je možné, že z ich strany príde k podceneniu. Dnes budú rozhodovať individuality, ktoré majú Maďarky v tíme neúrekom, možno aj výkony brankárok. Súper je silný aj v prechodovej fáze, kde hrajú veľmi rýchlo. Keď to eliminujeme, máme šancu uspieť,“ tvrdila P. Wollingerová. Práve na brankárskom poste bude mať tréner Ján Packa k dispozícii staronovú tvár – Ingrid Kudročovú, ktorá sa pred niekoľkými dňami vrátila do kádra po tom, čo si Lucia Gubiková zlomila nohu. „Ingrid je skúsená brankárka, ktorá nám určite pomôže,“ doplnila.

Prvý „veľký“  zápas

Pre väčšinu súčasného kádra slovenského šampióna bude dvojzápas s Ferencvárosom vrcholom doterajšej kariéry. „Pre mňa bude dnešný duel tiež patriť k najdôležitejším, veď v ňom budeme bojovať o skupinovú fázu LM. Zo súpera strach nemáme, pozerali sme si ho na videu a vieme, čo od neho čakať. Príde veľa ľudí, aj fanúšikovia z Maďarska, ktorí určite vytvoria búrlivú kulisu. Bude to iná atmosféra ako v domácej súťaži. Verím, že nás to vyburcuje k výbornému výkonu. Budeme bojovať o čo najlepší výsledok, radi by sme zvíťazili,“ poznamenala na záver rodáčka z Revúcej. 

Zdroj: Denník Korzár


Zdieľaj

Prečítané: 538x
TOPlist©2010-2011 IUVENTA Michalovce. Všetky práva vyhradené. Vytvorila: NIKA PRESS s.r.o
Design: Richard Max