http://www.iuventa-zhk.chemkostavarena.sk/files2/dw5k3wvp6yzumw4r.jpg Slovenské hádzanárky sa z 39. ročníka turnaja "O štít mesta Cheb" vrátia s dvoma cennými víťazstvami nad účastníkmi tohtoročného európskeho šampionátu v Srbsku. Výhry na domácim Českom (23:19) a Islandom (23:22) im vyniesli konečné druhé miesto. Pozitívne hodnotenie vystúpenia nezatienila ani prehra s víťazom podujatia Maďarskom (29:34), ktorá pripravila Slovenky o ich celkovo štvrtý triumf na tradičnom podujatí na západe ČR.

„S naším účinkovaním môžem vysloviť spokojnosť. Otestovali sme si formu hráčok a aj ich postoj k formovaniu tímu. Družstvo sa prezentovalo kolektívnym herným prejavom. Počas zápasov s kvalitnými súpermi sme ukázali bojového ducha. Všetky dievčatá si zaslúžia pochvalu,“ zhodnotil chebský turnaj slovenský kouč Peter Sabadka a na margo svojich zvereniek ešte dodal: „Vyzdvihol by som výkony Martiny Túrociovej, ktorá bola podľa mňa najlepšou brankárkou na turnaji.“ Najlepšia kanonierka v histórii ženskej reprezentácie SR Katarína Dubajová odohrala proti Maďarkám svoj jubilejný 200. zápas v národnom tíme. „Veríme, že počet stretnutí v reprezentácii bude na jej konte ešte pribúdať. Zaslúži si absolutórium za svoj prístup i výkony. Zápasová prax sa na jej hre negatívne neprejavila. Bola oporou v obrane, dokázala sa presadiť aj v útoku, premieňala pokutové hody. Bola našou líderkou, ale k tomu jej svojimi výkonmi pomohli a pridali sa aj ostatné spoluhráčky,“ pochválil Sabadka 33-ročnú skúsenú spojku.

Hádzanárky Slovenska aj po turnaji v Chebe budú pokračovať v príprave na I. fázu kvalifikácie MS 2013, ktorú odohrajú na prelome novembra a decembra 2012 v Partizánskom. Opäť by sa mali zísť už v závere septembra na ďalšom sústredení.

slovakhandball.sk





Zdieľaj

Prečítané: 525x




TOPlist



©2010-2011 IUVENTA Michalovce. Všetky práva vyhradené. Vytvorila: NIKA PRESS s.r.o
Design: Richard Max