http://www.iuventa-zhk.chemkostavarena.sk/files2/4kwosbf2zyy0zv6w.JPG Hádzanárky Iuventy Michalovce zvíťazili v druhom kole spoločnej slovensko-českej interligy WHIL nad Zlínom 30:18. Hráčky aktuálneho slovenského majstra o svojom víťazstve rozhodli až zlepšeným druhým polčasom, keď po tom prvom viedli iba o dva góly 12:10. Iuventa tak zvládla predkrm pred jedným z najdôležitejších zápasov sezóny. Už v stredu 19. septembra o 18.00 (teraz nasleduje reprezentačná prestávka) totiž zverenky trénera Jána Packu privítajú v stretnutí II. predkola Ligy majstrov maďarského vicemajstra a aktuálneho víťaza PVP Ferencvaros Budapešť.

Zlom nastal v druhom polčase

Michalovčanky nastúpili na stretnutie proti tímu, ktorý sa pred sezónou výrazne oslabil. Aj napriek tomu podali hráčky Zlína sympatický výkon. V prvom dejstve držali s Iuventou krok a Iuventa do polčasu viedla iba 12:10. Druhé dejstvo ale už patrilo domácim hráčkam, ktoré sa bleskovým úvodom upokojili a doviedli zápas do víťazného konca, keď zvíťazili o dvanásť gólov 30:18. „My sme tu odohrali kvalitn ý prvý polčas, no v druhom sme už nehrali to, čo sme chceli. V prvom polčase moje hráčky plnili to, čo som od nich čakal. Navyše nás podržala aj brankárka Dederlová a výsledkom bolo prijateľné skóre. Domáce družstvo je profesionálne, sú to skúsené hráčky. Už len to, že sme polčas dokázali s Iuventou držať krok, je pre naše oslabené družstvo pozitívom. Dievčatá aspoň videli, že sa dá držať krok aj s takýmto súperom. Dnes to bolo tridsať minút, budúci zápas to môže byť štyridsať,“ uviedol po zápase tréner Zlína Ján Saláč, podľa ktorého rozhodol úvod druhého polčasu. „Domáce hráčky do druhého dejstva vstúpili rovnako ako v stredu v Písku. Ten zápas bol dosť podobný tomu dnešnému. Aj tam Iuventa zapla v druhom polčase a jej hráčky podobne ako dnes ovládli priebeh stretnutia.“

Spokojnosť s dvomi bodmi

Hráčky Iuventy sa podobne ako v stredu v Písku rozbiehali pomalšie. Lepší výkon podali až v druhom dejstve. Tréner Packa však v týchto dvoch zápasoch paralelu nevidel. „Nepovedal by som, že to boli rovnaké zápasy. To určite nie. Myslím si, že Zlín má v tejto sezóne lepšie družstvo ako Písek. Jeho hráčky to ukázali aj teraz, keď v prvom polčase držali s nami krok,“ poznamenal lodivod michalovských hádzanárok, ktorého potešil akurát zisk dvoch bodov. „Rozbiehali sme sa pomalšie. Prvý polčas z našej strany nebol dobrý. Dostali sme niekoľko lacných gólov, navyše sme urobili aj viacero technických chýb. V druhom dejstve sme sa zlepšili tak v obrane, ako aj v útoku. S víťazstvom som spokojný. Ten prvý polčas ale ukázal, že máme čo zlepšovať,“ dodal Ján Packa. Iuventa tak v treťom zápase dosiahla vo WHIL tretiu výhru a so šiestimi bodmi sa pevne usadila na čele interligy. Teraz nasleduje dvojtýždňová reprezentačná prestávka. Hráčky slovenského majstra ale celý tento čas bez hádzanej neostanú. Už v stredu 19. septembra ich totiž čaká prvý zápas II. predkola Ligy majstrov, v ktorom zverenky trénera Jána Packu nastúpia proti vicemajstrovi Maďarska a aktuálnemu držiteľovi Pohára víťazov pohárov Ferencvárosu Budapešť.

Iuventa - zhk

Súvisiaci článok:  Iuventa v domácej premiére zdolala Zlín

Zdieľaj

Prečítané: 841x
TOPlist©2010-2011 IUVENTA Michalovce. Všetky práva vyhradené. Vytvorila: NIKA PRESS s.r.o
Design: Richard Max