http://www.iuventa-zhk.chemkostavarena.sk/files2/jwq5i88pj5yxw23i.JPG Staršie dorastenky michalovskej Iuventy odštartovali sezónu na palubovke UDHK Nitra, kde po viac ako vyrovnanom priebehu napokon prehrali tesne o jediný gól 27:28. Zverenky trénerky Marianny Nemčíkovej majú v najbližšom kole voľno, o dva týždne sa predstavia v Trenčíne. Doma ich najbližšie uvidíme v sobotu 29. septembra v súboji proti Senici.

UDHK Nitra - Michalovce 28:27 (14:13)

Pok. hody: 2/2 - 1/1, vylúčené: 5 - 6. Rozhodovali: Beňo a Sivák - 50 divákov.

IUVENTA: Krebsová, S. Kolesárová - Martonová 3, V. Kišiková, Habánková 2, Ujhelyová 1, Popovičová, Fuleková 5, Daňková, Tabaková, Nagyová 4, Šimková, Bezáková, Kocanová, Holešová 1, Rebičová 11/1.

Marianna Nemčíková, trénerka starších dorasteniek: "Domáce na nás od začiatku vyrukovali s vysunutou obranou, s čím sme sa postupne vysporiadali a do konca prvého polčasu sme takmer zrovnali skóre. Po prestávke sme hru zlepšili, dostali sme sa aj do trojgólového vedenia 23:20, ale k tomu, čo sa dialo potom, sa nechcem vyjadrovať... Škoda, mohli sme v Nitre vyhrať."

Ďalšie výsledky 1. kola I. ligy starších dorasteniek: Trenčín - Šaľa 23:24 (10:10), ŠKP Bratislava - Šurany 17:25 (8:15), Sereď - Brezová pod Bradlom 21:30 (11:16), Prešov - Bernolákova Košice 19:24 (13:12), Dunajská Streda - Senica 24:15 (12:5). Bytča mala voľno.