http://www.iuventa-zhk.chemkostavarena.sk/files2/42mht302oev4ekhh.JPG Hádzanárky Iuventy Michalovce majú za sebou úspešný vstup do súťaže, keď zvíťazili tak v prvom kole na pôde UDHK Nitra 39:20 (18:11), ako aj v predohrávke tretieho kola na ihrisku Sokola Písek 35:17 (12:11). Zverenky trénera Jána Packu sa najbližšie predstavia domácim fanúšikom, keď v sobotu 8. septembra o 17.30 privítajú český HC Zlín. V tomto zápase už budú trénerovi k dispozícii aj brankárka Lucia Gubiková a takisto aj Julia Bachyrievová.

Dve výhry vonku

Hráčky aktuálneho slovenského majstra zatiaľ v sezóne odohrali dva majstrovské zápasy, oba na palubovke súperov. Najskôr triumfovali v prvom kole na pôde UDHK Nitra 39:20 (18:11) a potom aj v strede tohto týždňa v prehdorávke 3. kola na ihrisku Sokola Písek 35:17 (12:11). „V tomto stretnutí sme videli súboj dvoch rozdielnych polčasov. V tom prvom sme nehrali dobre. Domáce hráčky hrali pomalú hádzanú, ktorú im tolerovali aj rozhodcovia, a my sme sa im prispôsobili. Počas prestávky som apeloval na hráčky a moje výčitky zabrali. V druhom polčase sme už hrali svoju hru a dosiahli zaslúžene vysoké víťazstvo,“ poznamenal k stredajšiemu zápasu tréner Iuventy Michalovce Ján Packa, ktorého zverenky tak majú po dvoch odohratých zápasoch plný počet bodov.

Už aj s Gubikovou a Bachyrievovou

Po dvoch vystúpeniach na pôde súpera sa Iuventa tentoraz predstaví aj domácim fanúšikom, keď v sobotu 8. septembra o 17.30 jej hráčky privítajú celok HC Zlín. Ten sa oproti minulej sezóne výrazne oslabil, veď jeho káder opustili opory ako Rúčková, Šterbová, K. Salčáková, Vyhlídalová či Poznarová. „Je pravda, že toto družstvo sa oslabilo, no my na to nepozeráme. Ide o stabilného účastníka WHIL a určite ho nepodceníme. Do zápasu pôjdeme s cieľom vyhrať a na svoje konto si pripísať ďalšie dva body,“ podotkol lodivod Iuventy. Tomu už v zápase proti Zlínu budú k dispozícii aj brankárka Lucia Gubiková a Julia Bachyrievová, a tak nastúpia jeho zverenky na stretnutie v kompletnom zložení.

Program 2. kola WHIL:
Sobota 8. september: 13.00. Jindřichuv Hradec - Most. 17.00. Partizánske - Nitra. 17.30. Michalovce - Zlín, Olomouc - Písek. 18.00. Poruba - Šaľa.

Nedeľa 9. september:  17.00. Senec - Slavia Praha.

Voľno: Veselí.