http://www.iuventa-zhk.chemkostavarena.sk/files2/6ucavj4xru0bjv84.jpg Rovnako ako Iuventa v Písku si predohrali stretnutie 3. kola aj hádzanárky Ferencvárosu Budapešť. Tie sa v stredu doma stretli s Barabásom Veszprém, ktorý zdolali 33:26. Najlepšou strelkyňou zápasu bola slovenská rodáčka Monika Kovacscsová, autorka jedenástich gólov. Hráčky maďarského vicemajstra sa so štyrmi bodmi vyšvihli na čelo tabuľky, toto postavenie budú môcť hráčky v zeleno-bielych dresoch potvrdiť už túto sobotu, keď sa o 18.00 hod. predstavia v súboji druhého kola na pôde mestského rivala BSE Budapešť.

Súboj medzi budapeštianskym Ferencvárosom a Veszprémom mal svojskú príchuť. Rivalita medzi FTC a Gyorom, ktorý má svoju neoficálnu rezervu práve vo Veszpréme, nemá hraníc, preto aj maďarské média prisudzovali stredajšiemu súboju prirovnanie Ferencváros - malý Gyor... Lenže výkon Veszprému vôbec nebol malý, v priamom prenose maďarskej televízie Sportklub sa mladučké hráčky vo farbách Veszprému vytiahli a papierovému favoritovi poriadne podkurovali. Napokon o ich sile a talente sme sa mali možnosť presvedčiť aj v Michalovciach, keďže práve Veszprém bol jedným z účastníkov Memoriálu Tomáša Jakubču. Aj keď Ferencváros vyhral o sedem gólov, na dvojbodový zisk sa natrápil viac než čakal.

Ferencváros - Veszprém 33:26 (17:13)

Pok. hody: 2/1 - 2/1, vylúčené: 6 - 14. Rozhodovali: Kisfalvi a Péli - 1000 divákov.

FTC: Abramovič, Pastrovics - Cifra 6, Deáki 1, Kovacsicz 11, Lukács, Pena, Szamoránsky, Szarka, Szekerczés, Szucsánszki 1, Tomori 5/2, Vérten 3, Zácsik 3. Tréner: Gábor Elek.

VESZPRÉM: Pásztor, Víg - Bárány 2, Horváth, Hosszu 1, Kokas, Kurucz, Palkó 4, Pelczéder, Planéta 5, Schatzl 6, Takács, Tóth E. 6/1, Tóth G. 2. Tréner: Kálman Róth.

Fotogalériu zo stretnutia si môžete pozrieť tu

Zdieľaj

Prečítané: 823x
TOPlist©2010-2011 IUVENTA Michalovce. Všetky práva vyhradené. Vytvorila: NIKA PRESS s.r.o
Design: Richard Max