Hádzanárky michalovskej Iuventy zvíťazili v predohrávanom stretnutí 3. kola WHIL na pôde českého Písku jasne 35:17, aj keď do prestávky viedli len tesne 12:11. Vďaka tomuto triumfu potvrdili svoje vedúce postavenie na čele interligovej tabuľky. Zverenky trénera Jána Packu sa najbližšie predstavia v sobotu 8. septembra 2012, keď o 17.30 hod. privítajú v domácej premiére na pôde Chemkostav arény HC Zlín. Potom nasleduje reprezentačná prestávka a po nej už Iuventa v druhom predkole Ligy majstrov narazí v atraktívnom súboji na maďarského vicemajstra FTC Ferencváros Budapešť.

Iuventa nastúpila na juhu Čiech v rovnakej zostave ako v sobotu v Nitre, teda bez brankárky Gubikovej, spojky Bachyrievovej a pivotky Horňákovej. Prvé slovo patrilo slovinskej legionárke Laure Geričovej, ktorá po necelej minúte otvorila skóre (0:1). Písečanky dokázali ešte skóre zrovnať na 1:1 i 2:2, ale Zemplínčanky potom troma gólmi v rade získali náskok 5:2 (6. minúta). Snaživé Písečanky síce dokázali v 10 minúte zásluhou Součkovej znížiť na 4:5, ale Michalovce troma gólmi v slede získali v 12. minúte štvorgólové vedenie (4:8). O štyri góly Iuventa viedla aj v 16. minúte po presnej strele Tobiašovej (6:10).Sériou vylúčení v druhej polovici prvej časti hry sa Písek dostal do hry a dve minúty pred prestávkou dokázali domáce znížiť zásluhou premenenej sedmičky Kutlvašrovej na 10:12. To však nebolo všetko, pretože v posledných sekundách prvého dejstva Bubeníková znížila kontaktným gólom na 11:12.

Na prvý gól druhého dejstva sa síce čakalo až do 35. minúty, ale potom poslala najprv Iuventu do dvojgólového vedenia Trehubova (11:13) a následne Snopova i Wollingerová ďalšími dvoma gólmi získali pre Iuventu znovu štvorgólové vedenie - 11:15. Keď v 38. minúte pridala Hvostaľová štvrtý michalovský gól za sebou, viedla Iuventa najvyšším rozdielom v stretnutí - 11:16. Písek zaznamenal svoj prvý úspešný zásah v druhom dejstve až v 39. minúte (12:17), no Iuventa odpovedala ďalšími dvoma gólmi, čím zavŕšila prvú desaťminútovku druhého dejstva celkovým skóre 1:6. Keď krátko na to Szollosiová zvýšila už na 12:19, vyžiadali si domáci oddychový čas. Ten nápor hosťujúceho družstva nezastavil, pretože následne Geričová delovkou zvýšila už na 12:20. V 44. minúte už Iuventa viedla prvýkrát o desať gólov (13:23), úspešnou strelkyňou bola Tobiašová. Keď v 49. minúte Szollosiová zvýšila už na 14:27, znamenalo to, že Iuventa dovtedy vyhrávala druhý polčas celkom jasne 15:3! Keďže hráčky slovenského majstra tvrdili muziku aj v ďalšom priebehu druhého dejstva, ktoré celkovo vyhrali 23:6, pripísali si na konto ďalšie dva body, ktoré ich potvrdili na prvom mieste tabuľky.

ŠTATISTIKA

Písek - Michalovce 17:35 (11:12)

Pok. hody: 3/3 - 1/1, vylúčené: 1 - 2. Rozhodovali: Kozler a Vaník (obaja ČR) - 150 divákov.

SOKOL: Stojarová, Brožová - Boorová 1, Součková 1, Keslerová 3, Lidová, Rusfelová 1, Michková, Veselá, Bubeníková 3, Kutlvašová 3/1, Dvořáková 1, Bullová 1, Kalčíková 3/1, Jandečková.

IUVENTA: Krebsová, Medveďová - Bačíková 3, Geričová 6, Szöllösiová 7, Kovaličková 2, Rebičová, Hollá, Tobiašová 3, Hvostaľová 3, Wollingerová 3, Snopova 5/1, Vinyukova 1, Trehubova 2.

Program 2. kola WHIL, sobota 8. september, 13.00: Jindřichuv Hradec - Most, 17.00: Partizánske -  UDHK Nitra, 17.30: Michalovce - Zlín, Olomouc - Písek, 18.00: Poruba - Šaľa.

Najbližší program Iuventy:

2. kolo WHIL: IUVENTA - Zlín (sobota 8. septembra 2012 o 17.30 hod.),

1. zápas II. predkola Ligy majstrov: IUVENTA - Ferencváros (streda 19. septembra 2012 o 18.00 hod.),

2. zápas II. predkola Ligy majstrov: Ferencváros - IUVENTA (sobota 22. septembra 2012 o 18.00 hod.).