http://www.iuventa-zhk.chemkostavarena.sk/files2/u5s8w7e4nav3sqwg.jpg Český šampión DHC Sokol Poruba získal pred začiatkom sezóny 2012/2013, ktorá sa začína v sobotu strenutiami úvodného kola spoločnej súťaže žien WHIL, dve slovenské hádzanárky. Okrem talentovanej Ivety Mičiníkovej z Iuventy Michalovce, ktorá sa zotavuje a postupne rozohráva po operácii kolena, aj skúsenú Luciu Uhrákovú.

Bývalá reprezentantka SR Uhráková pôsobila dlhé roky v Maďarsku, kde si obliekala dresy Ferencvárosu Budapešť, DVSC-Aguaticum Debrecín a NKSE Vác. Odchovankyňa hlohoveckej hádzanej na Slovensku hrávala za Inter Bratislava. "Ide o skúsenú hráčku, ktorá desať rokov kariéry strávila v Maďarsku. Do Ostravy prišla aj študovať. Jej využitie je univerzálne, je schopná hrať na poste spojky i pivotky. Spoločne s ďalšou posilou Pavlou Poznarovou by mala tvoriť základný kameň defenzívy. Spoliehame sa, že Lucia využije aj svoje skúsenosti. Zároveň očakávam, že pomôže našim mladým hráčkam k tomu, aby aj naďalej výkonnostne napredovali," povedal pre oficiálnu klubovú stránku slovenský kouč Poruby Ján Beňadik na adresu 32-ročnej Uhrákovej.

Beňadik pridal aj svoj názor na využitie potenciálu 20-ročnej Mičiníkovej: "Je jasné, že s Ivetou budeme musieť byť aj trpezliví. V každom prípade ide o ľavorukú hráčku, od ktorej očakávame, že nahradí Luciu Mrózkovú." V Porube pôsobia aj ďalšie dve slovenské hráčky - Alžbeta Tóthová a Alžbeta Rechtorisová. Väčšinu uplynulej sezóny bola v kádri a patrila medzi opory družstva tiež Katarína Dubajová.

Zdroj: slovakhandball.sk

Zdieľaj

Prečítané: 488x
TOPlist©2010-2011 IUVENTA Michalovce. Všetky práva vyhradené. Vytvorila: NIKA PRESS s.r.o
Design: Richard Max