http://www.iuventa-zhk.chemkostavarena.sk/files2/kiz6bs8303w0japy.jpg Výnimočná sezóna okorenená účasťou v EHF Cupe čaká na hádzanárky DHC Sokol Poruba, ktoré budú v českom play off obhajovať majstrovský titul.

„Taktiež v tejto sezóne by sme chceli dosiahnúť na medailové umiestnenie. A to v medzinárodnej interlige a aj v českom play off," uviedol na štvrtkovej (30.8.) tlačovej konferencí v Jet Set Caffe manažér DHC Sokol Poruba Libor Adámek. V úvode tradičného stretnutia s novinármi sa ešte vrátil k minulej sezóne. „V dlhodobej časti sme obsadili v interlige štvrté miesto, keď nám k zisku medaile chýbal bod. O ten bronz sme prišli niektorými zbytočnými stratami v závere zápasov. Napríklad na Slávii sme dostali gól v poslednej sekunde z deväťmetrového hodu. Ale o tom je šport. Vlaňajšia sezóna ale bola z nášho pohľadu vydarená a bola okorenená ziskom titulu," poznamenal Adámek.

A potvrdil vysoké ambície svojho tímu v novej sezóne. „Nechcem hovoriť o titule, ale z oboch súťaží chceme medaile. Sme si vedomí toho, že obhajovať titul bude veľmi zložité a náročné. Počítame s tým, že sa proti nám každý súper bude chcieť vytiahnúť," uviedol Adámek. Tím prešiel počas letnej prestávky len s minimom zmien. Z tímu odišli Lucie Mrózková (Nemecko), Petra Vítková a Katarína Dubajová. Novými posilami naopak sú česká reprezentantka Pavla Poznarová a slovenské duo Lucia Uhráková a Iveta Mičiníková. „Ku zmene došlo aj v realizačnom tíme, keď asistenta Jána Lajčáka nahradil Martin Múdry," povedal Adámek.

Ostravský celok bude štartovať taktiež v EHF Cupe, keď mu žreb pridelil špičkový ruský klub z Astrachane. „Stretneme sa s klubom, ktorý som si vôbec neprial. A to zo športového a ekonomického hľadiska. Náklady na účasť v pohári sa vyšplhajú až k pol miliónu korún," uviedol Adámek, ktorý nevylúčil možnosť, že by sa oba zápasy odohrali v Ostrave. „Tú možnosť preverujeme a zvažujeme. Záleží ale na dohode oboch klubov. Uvidíme, ako to nakoniec dopadne. Ale z finančného hľadiska je možnosť odohrať na jednom mieste určite lákavá pre oba kluby. Pokiaľ by sa hralo dvakrát v Ostrave, náklady by sa mohli dostať na polovicu," uviedol Adámek. DHC Sokol Poruba bude taktiež v tejto sezóne hrať svoje domáce zápasy v hale Sarezy na Hrušovskej ulici. Prvý zápas odohrá Poruba v Interlige v sobotu 8. septembra, keď na domácej palubovke o 18 hodine privíta Šaľu.

DHC Sokol Poruba 2012/2013
Brankárky: Doláková Markéta, Roháčková Lenka, Bártová Sabina.
Krídla: Chrenková Romana, Lešková Alena, Revajová Mária, Rechtorisová Alžbeta, Osinová Sylvie, Hrbková Michaela.
Spojky: Mýlková Barbora, Tóthová Alžbeta, Mičiníková Iveta, Poznarová Pavla, Uhráková Lucia.
Pivotmanky: Adámková Petra, Selucká Dominika.

Zdroj: DHC Sokol Poruba, portál: hazenaporuba.sk,

Zdieľaj

Prečítané: 516x
TOPlist©2010-2011 IUVENTA Michalovce. Všetky práva vyhradené. Vytvorila: NIKA PRESS s.r.o
Design: Richard Max