Slovensko bude spolu s Maďarskom organizovať v roku 2022 európsky šampionát mužov...

SLOVENSKÝ POHÁR
  Šaľa 28 13 finále
13.12.2017 o 18.00

  IUVENTA 24 14
WHIL
  Šaľa 25 13 Finále 3. zápas
19. 5. 2018 o 18.00

  IUVENTA 27 14
Staršie dorky
  Stupava 32 15 1. liga - 22. kolo
19.5.2018 o 18.00
 

  IUVENTA 22 9
Mladšie dorky
  Stupava 21 10 1. liga - 22. kolo
19.5.2018 o 15.15
  IUVENTA 22 15

Vyjadrenie Iuventy k voľbám prezidenta SZH 18.06.2018

V sobotu 23. júna sa v Bratislave uskutočnia voľby prezidenta Slovenského zväzu hádzanej. Na funkciu kandiduje doterajší prezident SZH Jaroslav Holeša, jeho vyzývateľom bude úspešný hádzanár či tréner Martin Lipták. Do soboty sa ešte môže prihlásiť aj ďalší kandidát či kandidáti. Iuventa Michalovce sa k voľbám rozhodla vydať stanovisko, ktoré prinášame v týchto riadkoch.

Julia Kučerová novou posilou Kecskemétu 01.06.2017

Hádzanárka Julia Kučerová má za sebou posledný zápas za Kisvárdai KC. S dresom nováčika najvyššej maďarskej súťaže sa reprezentantka SR rozlúčila v nedeľňajšom domácom stretnutí 26. kola proti Budaörsu (26:26), v ktorom prispela k zisku bodu jedným gólom. Ešte pred ním sa 27-ročnej spojke spolu s ďalšími ôsmimi hráčkami na odchode dostalo poďakovania. Kučerová podľa správy na webe Kisvárdy, ktorá obsadila konečné dvanáste miesto, odchádza do Kecskemétu, čo bude po postupe z II. ligy tiež nováčik medzi maďarskou elitou.

Reprezentácie Slovenska v Chemkostav aréne 01.06.2017

Počas nasledujúcich dní sa v michalovskej Chemkostav aréne predstavia dve reprezentácie Slovenska. Už počas víkendu budú v hre kadetky, ktoré sa pripravujú na majstrovstvá Európy konajúce sa od 10. do 20. augusta v Michalovciach. Zverenky trénera Heineho Jensena si v Michalovciach zmerajú sily s ďalším účastníkom kontinentálneho šampionátu Rumunskom. Prvý zápas je na programe v sobotu 3. júna o 16.00 hod. odveta sa odohrá v nedeľu 4. júna o 10.30 hod. Okrem nich si Michalovce ako dejisko prípravy zvolili aj ženy, ktoré sa pripravujú na kvalifikačný dvojzápas proti Maďarsku. Zverenky trénera Dušana Poloza v utorok 6. júna o 16.00 hod. absolvujú generálku na tento dvojzápas, keď privítajú v Chemkostav aréne Švajčiarsko.

Príprava žien SR na Maďarsko bude pestrá 01.06.2017

Pre hádzanárky Slovenska sa začal spoločný blok prípravy na dvojzápas kvalifikácie MS proti Maďarsku. Tréner Dušan Poloz privítal v Štrbskom Plese takmer všetky hráčky, ktoré vo vysokohorskom prostredí absolvujú pestrý program. Myslieť nebudú iba na hádzanú, ale v rámci psychohygieny mali v pláne aj letnú formu biatlonu a čaká ich aj túra. Kvalifikačný dvojzápas proti Maďarsku rozhodne o slovenskej účasti na MS v Nemecku. Prvé stretnutie je na programe 10. júna v Debrecíne, druhé o štyri dni v Bratislave.

Staršie dorastenky Iuventy u primátora 01.06.2017

Posledné májové dni patrili na michalovskom Mestskom úrade talentovaným športovcom. Primátor mesta Viliam Zahorčák sa totiž postupne stretával s viacerými športovcami, ktorí v minulých dňoch urobili dobré meno mestu. V pondelok sa stretol s hádzanárkami Iuventy, ktoré sa stali po desiatykrát majsterkami Slovenska, v stredu prišli na rad staršie dorastenky. Tie ako je známe počas minulého víkendu zavŕšili česko-slovenské double, keď po slovenskom titule triumfovali aj na Česko-slovenskom pohári, ktorý sa hral v Zlíne. Pre Iuventu je to mimochodom prvý triumf na tomto pohári v rámci starších dorasteniek a tretí celkovo.

Staršie žiačky v Dunajskej Strede o majstra Slovenska 02.06.2017

Prvý júnový víkend bude v Dunajskej Strede patriť mládežníckej hádzanej. Na juhu Slovenska sa totiž od piatka 2. júna do nedele 4. júna uskutočnia majstrovstvá Slovenska starších žiačok. Chýbať samozrejme nebudú ani žiačky michalovskej Iuventy, ktoré sa na záverečný turnaj prebojovali spolu s ďalšími ôsmimi celkami z celého Slovenska. V piatok a sobotu predpoludním sa odohrajú zápasy v základných skupinách, v sobotu popoludní a v nedeľu sú zase na programe dueli o konečné umiestnenie.

V Michalovciach našli najlepší kolektív 02.06.2017

V kádri desaťnásobného slovenského ženského hádzanárskeho majstra nastanú po úspešnej sezóne výrazné zmeny. Vedenie klubu sa rozhodlo ísť cestou slovenských hráčok a v kádri tak skončia skoro všetky legionárky. Zo šiestich, ktoré sa pričinili o obhajobu triple v tejto sezóne, zostane iba jedna. Na odchode sú Španielka Raquel Lafuenteová, Ruska Julia Černovová, Bieloruska Katarina Dubovcová, ale aj Chorvátka Slavica Schusterová, či jedna z najlepších hráčok celej WHIL, Ukrajinka Oľga Perederijová. Ostáva akurát jej krajanka Jevgenija Levčenková, ktorá nedávno predĺžila kontrakt.

Staršie žiačky začali víťazstvom nad Prešovom 02.06.2017

Staršie žiačky michalovskej Iuventy zvíťazili vo svojom úvodnom vystúpení na majstrovstvách Slovenska hraných od piatka do nedele v Dunajskej Strede, keď v prvom zápase A. skupiny zdolali víťaza majstrovstiev východného Slovenska ŠŠK SLŠ Prešov 30:27, keď po polčase viedli 13:12. Gólovo sa zaskvela hlavne Dagmar Holejová, ktorá napla sieť až štrnásťkrát. Zverenky trénera Marcela Cibereho sa v základnej skupine stretnú ešte s domácou Dunajskou Stredou (piatok o 17.00 hod.) a Bytčou (sobota 10.00 hod.).

Staršie žiačky s výhrou aj nad Dunajskou Stredou 02.06.2017

Staršie žiačky michalovskej Iuventy zvíťazili aj vo svojom druhom vystúpení na majstrovstvách Slovenska, keď po Prešove (30:27) zdolali aj domácu Dunajskú Stredu 23:21. Zverenky trénera Marcela Cibereho sú po dvoch zápasoch spoločne s Bytčou na čele tabuľky a v sobotu o 10.00 hod. si to s ňou rozdajú v priamom súboji o prvé miesto v skupine a najlepšiu pozíciu pre vyraďovaciu časť, ktorá začne v sobotu popoludní.

Staršie žiačky po výhre nad Bytčou víťazkami skupiny 03.06.2017

Staršie žiačky michalovskej Iuventy zvíťazili aj v treťom zápase základnej skupiny na majstrovstvách Slovenska, ktoré sa konajú od piatka 2. do nedele 4. júna v Dunajskej Strede, keď MHK Bytča zdolali 27:15 a stali sa tak víťazkami A. skupiny. Ich štvrťfinálovým súperom bude štvrtý celok z B. skupiny HC Tatran Stupava.

Prvá prehra znamená koniec medailových nádejí 03.06.2017

Prvý prehru na majstrovstvách Slovenska starších žiačok, ktoré sa konajú od piatka 2. do nedele 4. júna v Dunajskej Strede, utrpeli hráčky Iuventy Michalovce. Žiaľ, udiala sa v najnevhodnejší moment, keď vo štvrťfinále podľahli Stupave 23:26 a nezahrajú si tak o medaile. Staršie žiačky Iuventy tak putujú do skupiny o 5. až 8. miesto.

Žiačky zdolali Prešov, o piate miesto so Šaľou 04.06.2017

Staršie žiačky michalovskej Iuventy zvíťazili v zápase majstrovstiev Slovenska hraných od piatka 2. do nedele 4. júna v Dunajskej Strede nad ŠŠK SLŠ Prešov o desať gólov 28:18 (12:6) a v záverečnom súboji si tak zahrajú v nedeľu o 10.10 hod. proti Šali o konečné piate miesto. Finálové stretnutie sa odohrá medzi ŠKP Bratislavou a Trenčínom, duel o bronz zaobstarajú Tatran Stupava a Bytča.

Staršie žiačky po výhre nad Šaľou na piatom mieste 04.06.2017

Staršie žiačky michalovskej Iuventy napokon obsadili na majstrovstvách Slovenska hraných od piatka 2. do nedele 4. júna v Dunajskej Strede piate miesto. Rozhodla o tom ich nedeľňajšia výhra nad Šaľou, ktorú zdolali 23:15. Michalovčanky žali úspechy aj v individuálnych kategóriách. Za najlepšiu hráčku turnaja organizátori vyhlásili Simonu Rovňákovú, najlepšou strelkyňu bola so 47 gólmi v šiestich zápasoch Dagmar Holejová. Majsterkami Slovenska sa stali hráčky ŠKP Bratislava, ktoré vo finále zdolali Trenčín 23:16, tretie miesto putuje do Bytče.

Kadetky SR proti Rumunkám s remízou a prehrou 04.06.2017

Dvoma prípravnými zápasmi s Rumunskom vyvrcholil počas víkendu v michalovskej Chemkostav aréne už desiaty zraz kadetskej reprezentácie dievčat. Tie ako je známe sa pripravujú na kontinentálny šampionát, ktorý sa uskutoční od 10. do 20. augusta práve v Michalovciach. Slovenkám sa proti ďalšiemu účastníkovi majstrovstiev Európy príliš nedarilo. V sobotňajšom zápase remizovali 25:25, no a v nedeľu prehrali 25:29. V kádri dánskeho trénera Heineho Jensena sa ocitli aj tri hráčky michalovskej Iuventy. Tie dali o sebe vedieť. Veronika Duránková zaknihovala v dvoch zápasoch 9 gólov (2/7), Daniela Marcinčáková v druhom 3, no a v bráne sa predstavila aj Izabela Kondášová.

Poloz pred generálkou: So Švajčiarskom obozretne 05.06.2017

Hádzanárky Slovenska sa v týchto dňoch pripravujú na dvojzápas kvalifikácie MS 2017 proti Maďarsku. Generálkou na sobotňajší duel v Debrecíne bude stretnutie so Švajčiarskom, ktoré zverenky Dušana Poloza odohrajú v utorok v Michalovciach. Súperky Sloveniek sa prezentujú podobným štýlom ako Maďarky, no jedným zo zámerov slovenských reprezentantiek bude neukázať všetky silné stránky.

Slovenky preveria v utorok v Michalovciach Švajčiarky 05.06.2017

Hádzanárky Slovenska sú už v Michalovciach. V závere uplynulého týždňa absolvovali rekondičné sústredenie vo Vysokých Tatrách, ktoré si spestrili napríklad túrou cez Mlynickú dolinu k vodopádu Skok a zakončili účasťou na Rajec High Tatras Night Run v Štrbskom Plese. Od nedele začali hernú časť záverečnej prípravy na dvojzápas II. fázy kvalifikácie o postup na majstrovstvá sveta 2017 v Nemecku, v ktorom budú ich súperkami 10. júna v Debrecíne a 14. 6. v Bratislave Maďarky.

Slovenky po boji zdolali Švajčiarsko 25:23 06.06.2017

Hádzanárky Slovenska zvíťazili v prípravnom dueli hranom v Chemkostav aréne nad tímom Švajčiarska po obrovskom boji 25:23, hoci po polčase prehrávali 11:13. Najviac gólov za Slovensky zaznamenala naturalizovaná Ukrajinka a bývalá hráčka Iuventy Michalovce Julia Kučerová, ktorá zaťažila konto súperových brankárok šiestimi presnými zásahmi, o jeden menej zaknihovala hráčka nemeckého Thuringeru Lýdia Jakubisová. Zverenky trénera Dušana Poloza teraz čaká kľúčový dvojzápas o postup na majstrovstvá sveta, ktoré sa uskutočnia v závere roka v Nemecku. Ich súperom v ňom budú Maďarky. Prvý duel sa odohrá v sobotu v Debrecíne, odveta sa bude hrať v stredu 14. júna v Bratislave na zimnom štadióne Ondreja Nepelu.

Iuventa naďalej pod vedením Františka Urbana 09.06.2017

Hádzanárky Iuventy Michalovce bude naďalej viesť František Urban. Vedenie klubu totiž v týchto dňoch podpísalo s úspešným 31-ročným lodivodom, ktorý za tri roky získal s družstvom deväť pohárov (tri slovenské tituly, tri víťazstvá v Slovenskom pohári a tri triumfy vo WHIL), nový ročný kontrakt s následnou ročnou opciou.

WHIL defiitívne bez Partizánskeho a s Bánovcami 11.06.2017

Do žrebu 16. ročníka spoločnej slovensko-českej súťaže v hádzanej žien už nezostáva veľa času, v najbližších dňoch sa definitívne vyjasní aj ohľadom jeho účastníkov. Zo slovenského pohľadu sú v tejto súvislosti isté dve zmeny. V menoslove nebude figurovať HK Slávia Partizánske, naopak, na interligovú mapu sa po šiestich rokoch vracajú Bánovce nad Bebravou. Hádzanárky HK Sokol RMK Bánovce nad Bebravou triumfovali v I. lige žien 2016/2017 a využili právo štartu v spoločnej slovensko-českej súťaži žien 2017/2018. Zatiaľ naposledy v nej účinkovali v ročníku 2010/2011, keď si ako nováčik vybojovali bronz. V nasledujúcej edícii už neúčinkovali, hoci sa pôvodne prihlásili. Nesplnili však stanovené podmienky a potom oznámili, že sa zriekajú štartu v interlige.

Zlín povedie opäť Slovák, novým trénerom Spuchlák 11.06.2017

Hádzanárky HC Zlín, ktorým nevyšla uplynulá sezóna podľa predstáv, povedie Martin Spuchlák. V spoločnej slovensko-českej súťaži žien (WHIL) si nevybojovali účasť v národnom play-off, ale potom vyhrali skupinu o udržanie a obsadili konečné 5. miesto. Počas sezóny opustil trénerský post Slovák Peter Sabadka a družstvo viedol Aleš Kořínek, ktorý po zavŕšení ročníka prešiel na pozíciu športového manažéra.

Slovenkám sa postup vzdialil, v Maďarsku prehra 19:28 11.06.2017

Hádzanárkam Slovenska sa v sobotu vzdialila šanca na účasť na majstrovstvách sveta 2017 v Nemecku. Zverenky trénera Dušana Poloza podľahli v Debrecíne v prvom stretnutí II. fázy kvalifikácie o postup na svetový šampionát Maďarkám 19:28 (8:14) a pred odvetou sa ocitli vo veľmi náročnej situácii. Slovenky, ktoré na MS štartovali zatiaľ jedinýkrát naposledy pred 22 rokmi, sa favorizovaným maďarským reprezentantkám môžu pokúsiť prekaziť a sťažiť cestu za postupom v stredu 14. júna, keď ich od 18.00 h privítajú na bratislavskom Zimnom štadióne Ondreja Nepelu. II. fáza kvalifikácie žien o postup na MS 2017 v Nemecku - prvý zápas (odveta 14. 6. o 18.00 h v Bratislave):

WHIL v sezóne 2017/2018 aj s Veselím nad Moravou 18.06.2017

Menoslov účastníkov slovenskej-českej súťaže hádzanárok (WHIL) 2017/2018 dostáva čoraz reálnejšie kontúry. Podľa správy na oficiálnej klubovej stránke bude v interlige pokračovať aj SHK Veselí nad Moravou, ktorý pod vedením slovenského kouča Ľuboša Hudáka bojoval v predchádzajúcom ročníku v rámci ČR v skupine o 5. - 7. miesto a napokon obsadil poslednú priečku. SHK totiž dostal pozvánku na pondelkové žrebovanie nadchádzajúcej sezóny.

Slovenky zdatne vzdorovali, nakoniec uhrali remízu 18.06.2017

Hádzanárske reprezentantky Slovenska sa s kvalifikáciou o postup na majstrovstvá sveta 2017 v Nemecku rozlúčili cennou remízou. Zverenky trénera Dušana Poloza nedokázali zdolať Maďarky ani v odvete dvojzápasu play-off II. kvalifikačnej fázy, ale pred solídne zaplneným hľadiskom Zimného štadióna Ondreja Nepelu v Bratislave s nimi vďaka bojovnému výkonu do posledného hvizdu remizovali 24:24 (10:11). Keďže v sobotu ťahali v Debrecíne za kratší koniec výsledkom 19:28, z postupu na svetový šampionát sa podľa očakávania tešilo favorizované Maďarsko. Slovenkám sa nepodarilo prerušiť 22-ročné čakanie na účasť medzi svetovou elitou, naposledy štartovali na MS v roku 1995.

Remíza im podľa Poloza zdvihne sebavedomie 18.06.2017

Hádzanárky Slovenska po dlhých rokoch okúsili pocit, aké je to neprehrať s Maďarkami. V stredajšom vzájomnom meraní síl v Bratislave uhrali aj s pomocou 8-tisícovej kulisy nerozhodný výsledok 24:24 (10:11). Remíza v odvetnom kvalifikačnom vystúpení v boji o účasť na majstrovstvách sveta 2017 v Nemecku im síce postup nevyniesla, ale napriek tomu má svoju hodnotu.

Hádzanármi roka Tomáš Urban a Martina Školková 18.06.2017

Najlepšími hádzanármi Slovenska za rok 2016 sa stali Tomáš Urban (ThSV Eisenach) a Martina Školková (Cercle Dijon Bourgogne). Školková obhájila prvenstvá z predchádzajúcich dvoch rokov a celkovo tretíkrát v kariére sa tešila z tohto ocenenia, T. Urbanovi patrí "žezlo" premiérovo, keď ho prevzal po víťazovi predchádzajúceho ročníka Ľubomírovi Ďurišovi. Slávnostné vyhlásenie výsledkov ankiet Slovenského zväzu hádzanej (SZH) sa uskutočnilo vo štvrtok na pravé poludnie v Lindner Hotel Gallery Central v Bratislave, teda deň po kvalifikačnom dvojzápase na Zimnom štadióne Ondreja Nepelu, v ktorom boli T. Urban i M. Školková zhodou okolností streleckými lídrami slovenských reprezentačných tímov v konfrontáciách s Rusmi, resp. Maďarkami.

Mária Holešová v najlepšej sedmičke roka 18.06.2017

Spolu s anketou najlepší hádzanár či hádzanárka roka v Bratislave vo štvrtok 15. júna vyhlásili aj najlepšie sedmičky. V ženskej mala jedno zastúpenie aj Iuventa Michalovce, keď sa najlepším ľavým krídlom stala Mária Holešová. Za najlepšiu brankárku bola vyhlásená odchovankyňa Iuventy Lucia Gubiková, najlepšou ľavou spojkou za rok 2016 je Martina Školková, ktorá získala aj primát hádzanárka roka, najlepšou strednou spojkou je Klaudia Michnová, pravou spojkou Sofia Demajová, pravým krídlom Lýdia Jakubisová a pivotkou Kristína Pastorková.

Iuventa naďalej s Dziurovou, prvá zmluva Holubovej 18.06.2017

V uplynulých dňoch Iuventa Michalovce podpisovala nové zmluvy so svojimi odchovankyňami. Kontrakt o dva roky predĺžila kridleníčka Jana Dziurová, no a premiérovú zmluvu podpísala osemnásťročná ľaváčka Lenka Holubová, ktorú výborné výkony v jarnej časti posunuli až do prvého tímu. Lenka Holubová takisto podpísala kontrakt s materským klubom na dva roky.

Iuventa na úvod privíta Hodonín 19.06.2017

V spoločnej slovensko-českej súťaži v hádzanej žien (WHIL) sa v sezóne 2017/2018 takisto ako v predchádzajúcej predstaví nepárny počet 13 tímov. Zmena v počte účastníkov nastala v oboch krajinách. Na českej strane pribudol nováčik HK Hodonín, na slovenskej opustili súťaž HK Slávia Partizánske, ŠKP Bratislava a na interligovú mapu sa vrátil HK Sokol RMK Bánovce nad Bebravou. V 16. ročníku interligy bude účinkovať osem českých a päť slovenských klubov. Neúčasť Partizánskeho, ktorý sa prihlásil len do I. ligy žien, bola známa už dlhšie. Napokon v menoslove účastníkov chýba aj ŠKP Bratislava, ktorý v uplynulej edícii uzatváral poradie bez zisku bodu. V porovnaní s predchádzajúcou edíciou sa počet zúčastnených družstiev nezmenil. Bánovce nad Bebravou sa ako víťaz I. ligy žien 2016/2017 vracajú do WHIL po 6 rokoch. Zatiaľ naposledy v nej účinkovali v ročníku 2010/2011, keď si ako nováčik vybojovali bronz.

Novou posilou macedónska reprezentačná brankárka 19.06.2017

Vedenie Iuventy Michalovce v týchto dňoch podpísalo nové kontrakty s dvoma brankárkami. Tou prvou je vlastná odchovankyňa Katarína Muliková, ktorá mimochodom podpísala s klubom svoju prvú zmluvu a druhou macedónska reprezentačná brankárka Nataša Antičová, ktorá by sa po odchode Lafuenteovej a Medveďovej mala stať jednotkou v bráne. Iuventa sa s 23-ročnou odchovankyňou Metalurgu Skopje, ktorá naposledy pôsobila u rumunského vicemajstra HC Dunarea Braila, dohodla na dvojročnom kontrakte.

Lucia Weibelová do švajčiarského Rotweiss Thun 23.06.2017

Slovenka Lucia Weibelová okúsi ligovú hádzanú v ďalšej krajiny. Po ukončení pôsobenia v nemeckom druholigovom DJK/MJC Trier povedú jej krok do Švajčiarska. Novým zamestnávateľom 33-ročnej spojky bude Rotweiss Thun. Weibelová, ktorá uplynulé dve sezóny strávila v Trieri po boku svojej staršej sestry Andrey Czanik, sa 4. tímu najvyššej súťaže v krajine helvétskeho kríža upísala na jeden rok, súčasťou zmluvy je aj opcia na ďalšiu sezónu. Thun si okrem angažovania Weibelovej, ktorá presvedčila kompetentných o svojich kvalitách počas dvoch skúšok, poistil služby aj dvoch hráčok zo súčasného kádra. Zmluvy predĺžili ľaváčka Laura Bergerová a tvorkyňa hry Celine Obersonová, ktorá sa do družstva Rotweiss vrátila po výmennom pobyte v Nórsku.

Prešov aj naďalej s Gubikovou 23.06.2017

Úspešnú sezónu má za sebou Bemaco Prešov. V rámci majstrovstiev Slovenska dosiahlo na historický bronz a v slovensko - českej súťaži obsadilo 7. miesto. Prešovčanky zohrali viacero dobrých zápasov a poriadne vzdorovali Šali v semifinále play-off, v ktorom síce prehrali 0:3 na zápasy, ale po tesných výsledkoch. Nemalú zásluhu má na tom brankárka Lucia Gubiková, ktorá mala s Prešovom zmluvu len do konca minulej sezóny. Zostane však aj naďalej v metropole Šariša i v budúcom ligovom ročníku.

Rajnohová v Trenčíne končí, jej nástupcom Hradil 23.06.2017

Na lavičke hádzanárok HK AS Trenčín nebude v budúcom ligovom ročníku sedieť Zdena Rajnohová, ktorá ich v sezóne 2015/2016 vytiahla do interligy (WHIL). Trenčín ako nováčik súťaže skončil na 11. mieste, keď získal 9 bodov.

Lukačin ostáva v Šali, Krebsová do Szombathelyi 23.06.2017

Aj v kádri hádzanárok Slovana Duslo Šaľa nastal menší pohyb. Slovenský vicemajster prišiel po skončení uplynulej sezóny o dve skúsené hráčky. V budúcom ligovom ročníku nemôže počítať s pivotkou Martinou Tulipánovou a ukrajinskou brankárkou Olexandrou Krebs.

Adriana Medveďová k rumunskému vicemajstrovi 23.06.2017

Slovenská hádzanárska reprezentantka a brankárka Iuventy Michalovce Adriana Medveďová (nar. 11. 7. 1992) okúsi zahraničný angažmán. Z tímu úradujúceho slovenského majstra, víťaza interligy (WHIL) a držiteľa národného pohára prestupuje do družstva rumunského vicešampióna HC Dunarea Braila. Zaujímavosťou je, že oba spomenuté kluby si vymenili brankárky. Macedónčanka Nataša Antičová zamierila na Zemplín, Medveďová zasa k Dunaju.

Iuventa v bráne aj s Irynou Jablonskou 23.06.2017

Slovenský ženský hádzanársky majster Iuventa Michalovce vstúpi do sezóny 2017/2018 s dvoma zahraničnými brankárkami, ktorým bude kryť chrbát ešte nádejná Katarína Muliková. Vedenie klubu sa totiž najskôr na dvojročnom kontrakte dohodlo s macedónskou reprezentačnou brankárkou Natašou Antičovou a v týchto dňoch prišlo k dohode na rovnakom kontrakte aj s dvadsaťpäťročnou ukrajinskou reprezentantkou Irynou Jablonskou, ktorá naposledy chytala za neďaleký Karpaty Užhorod.

Na MS žien aj Poľky namiesto zástupkýň Oceánie 26.06.2017

Hádzanárky Poľska takisto ako Slovenky neuspeli v II. fáze kvalifikácie o postup na majstrovstvá sveta 2017 v Nemecku, ale na šampionáte si predsa len zahrajú. Medzinárodná hádzanárska federácia (IHF) udelila Poľsku voľnú kartu. Poľské hráčky ťahali v play-off za kratší koniec v dvojzápase s Ruskami (20:31, 28:32), no keďže Oceánia nevyužije svoje miesto v zozname účastníkov MS žien 2017, exekutíva IHF sa rozhodla posunúť ju zverenkám Leszeka Krowického. Pri rozhodovaní sa bralo do úvahy, že úradujúci svetový šampión Nórsko je zástupcom Európy, preto zostávajúcu voľnú miestenku získal tím zo starého kontinentu. Poľsko bolo najvyššie umiestneným družstvom na predchádzajúcich MS 2015 v Dánsku (4. miesto) z doteraz nekvalifikovaných, preto ho EHF nominovala ako prvého náhradníka.

Európske tituly Španielom a Nórkam 26.06.2017

Reprezentanti Chorvátska neobhájili na 10. majstrovstvách Európy v plážovej hádzanej v domácom prostredí titul spred dvoch rokov zo španielskeho Lloret de Mart. Chorváti sa museli uspokojiť so ziskom bronzu, keď v dueli o 3. miesto si poradili s Maďarmi (2:0). Vo finále mužskej kategórie Španieli zdolali Rusov 2:0 a vybojovali si tretie zlato. Šampiónmi sa stali po 11 rokoch, v počte prvenstiev už len o jedno zaostávajú za chorvátskymi súpermi. Turnaj žien má nové víťazky. Nórky sa po finálovom víťazstve nad Poľkami 2:0 tešili z premiérového titulu na tomto podujatí. V zápase o 3. miesto Španielky vyhrali nad Dánkami (2:1) a dosiahli svoj prvý medailový úspech v histórii v histórii. Obhajkyne Maďarky skončili tentoraz až desiate. Slovensko nemalo v chorvátskej metropole zastúpenie medzi mužmi a ani medzi ženami. Slovenskí arbitri Boris Mandák a Mário Rudinský rozhodovali finále mužov.

Vyžrebovanie WHIL v sezóne 2017/2018 26.06.2017

Hádzanárky Iuventy Michalovce už poznajú kompletné vyžrebovanie v sezóne 2017/2018. V šestnástom ročníku spoločnej česko-slovenskej súťaže WHIL bude tentoraz štartovať opäť nepárny počet trinástich tímov. Plnú kvótu naplnia Česi, ktorý okrem Mostu, Poruby, Slavie Praha, Olomouca, Zlína, Písku a nováčika z Hodonína budú mať v súťaži aj Veselí nad Moravou, ktoré síce skončilo v rámci českých tímov na poslednom siedmom mieste, no vedenie súťaže im umožnilo štart aj v sezóne 2017/2018. Počet slovenských tímov sa po roku opäť zmení. Po tom, čo sa do súťaže neprihlásilo Partizánske ani ŠKP Bratislava, reprezentovať Slovensko budú osemnásobný interligový víťaz Iuventa Michalovce, HK Slovan Duslo Šaľa, Bemaco Prešov, HK AS Trenčín a nováčik HK Sokol Bánovce nad Bebravou. Spoločná interliga začína tradične v prvý septembrový víkend, Iuventa na úvod privíta Hodonín

Tri Michalovčanky na zraz kadetskej reprezentácie 28.06.2017

Vo výbere dánskeho trénera Heineho Jensena na nadchádzajúci zraz kadetskej reprezentácie, ktorý sa uskutoční v termíne od 1. do 7. júla vo Vysokých Tatrách, sa ocitla aj trojica hráčok michalovskej Iuventy. Tréner Jensen dal dôveru opäť brankárke Izabele Kondášovej, ako aj spojkám Veronike Durankovej či Daniele Marcinčákovej. Ako je známe, kadetská reprezentácia sa pripravuje na kontinentálny šampionát, ktorý sa od 10. do 20. augusta uskutoční v Michalovciach. Súperkami Sloveniek v základnej skupine bude Španielsko, Srbsko a Nórsko.

Češky na ME aj proti Maďarkám či Nórkam 28.06.2017

V nemeckom Hamburgu, jednom zo šiestich dejísk, vyžrebovali v utorok popoludní zloženie základných skupín na XXIII. majstrovstvá sveta v hádzanej žien v Nemecku (1. - 17. 12. 2017), ktoré sa budú hrať aj v mestách Trier, Bietigheim-Bissingen, Oldenburg, Lipsko a Magdeburg. Dvadsaťštyri účastníkov rozdelili za asistencie bývalej nemeckej reprezentantky Grit Jurackovej do štyroch šesťčlenných skupín, pričom v "áčku" budú okrem Francúzska účinkovať v Trieri aj Rumunsko, Španielsko, Slovinsko, Angola a Paraguaj.

Štyri Iuvenťáčky na reprezentačný zraz žien 28.06.2017

Štyri hráčky michalovskej Iuventy nominoval reprezentačný trénera Dušan Poloz na blížiaci sa zraz, ktorý sa uskutoční od 9. do 12. júla a jeho dejiskom bude Púchov. K triu Mária Holeošvá, Veronika Habánková a Marianna Rebičová, ktoré v Iuvente hrali aj v minulej sezóne, tentoraz dopĺňa aj nová posila, pivotka Nikoleta Trunková.

Memoriál Tomáša Jakubča opäť s kvalitnou účasťou 29.06.2017

Poľský vicemajster Zaglebie Lubin, ambiciózny maďarský prvoligista Kisvárda KKC, rumunský ASC Corona Brašov a domáca Iuventa Michalovce - to je štvorica účastníkov už 24. ročníka Memoriálu Tomáša Jakubča. Ten sa uskutoční v závere prvého augustového týždňa, od piatka 4. do nedele 6. augusta 2017. Prvenstvo na turnaji bude obhajovať domáca Iuventa Michalovce, okrem nej sa z víťazstva na tradičnom letnom turnaji z tohtoročných účastníkov tešila ešte maďarská Kisvárda, ktorá turnaj vyhrala v roku 1998.

Iuventa počas leta aj do Hodonína či Székesfehérváru 29.06.2017

Hádzanárky Iuventy Michalovce už poznajú svoj program počas letnej prípravy. Zúčastnia sa troch turnajov, okrem domácej previerky na tradičnom Memoriáli Tomáša Jakubča, ich čakajú aj turnaje v Székesfehérvári a Hodoníne, generálku absolvujú v Kisvárde. Dokopy odohrajú zverenky trénera Františka Urbana počas nasledujúceho leta trinásť zápasov so zaujímavými súpermi, ktorý nový a hlavne mladý tím dostatočne preveria.

Iuventa kemp - kemp Pati Wollingerovej 29.06.2017

Od pondelka 31. júla do piatka 4. augusta usporiada Iuventa Michalovce kemp, pod ktorý prebrala záštitu kapitánku ženského družstva Patrícia Wollingerová. Na kemp Pati Wollingerovej sa môžu prihlásiť deti od 10 do 15 rokov. Hoci je Iuventa dievčenský klub, nebránia sa ani účasti chlapcov. Ide o denný tábor, ktorý bude trvať od 8.00 hod. do 17.00 hod. Využívať sa bude telocvičňa ZŠ Okružná, ako aj plážové ihrisko na tejto škole. Nebude to ale iba o hre, na rad prídu aj bicykle či kolieskové korčule. Každý účastník má zabezpečenú stravu a pitie, aj preto je cena 5 eura na deň. Za celý týždeň si tak záujemca zaplatí 25 eur. Záujemcovia sa môžu prihlásiť na telefónnych číslach 0908027055 a 0944438290.
TOPlist©2010-2011 IUVENTA Michalovce. Všetky práva vyhradené. Vytvorila: NIKA PRESS s.r.o
Design: Richard Max