Novinky z minulého týždňa: Novým športovým riaditeľom Ján Beňadik, Mária Holešová do Podravky Koprivnica, Iuventa v prvom kole proti Šali...

SLOVENSKÝ POHÁR
  Šaľa 28 13 finále
13.12.2017 o 18.00

  IUVENTA 24 14
WHIL
  Šaľa 25 13 Finále 3. zápas
19. 5. 2018 o 18.00

  IUVENTA 27 14
Staršie dorky
  Stupava 32 15 1. liga - 22. kolo
19.5.2018 o 18.00
 

  IUVENTA 22 9
Mladšie dorky
  Stupava 21 10 1. liga - 22. kolo
19.5.2018 o 15.15
  IUVENTA 22 15

Vyjadrenie Iuventy k voľbám prezidenta SZH 18.06.2018

V sobotu 23. júna sa v Bratislave uskutočnia voľby prezidenta Slovenského zväzu hádzanej. Na funkciu kandiduje doterajší prezident SZH Jaroslav Holeša, jeho vyzývateľom bude úspešný hádzanár či tréner Martin Lipták. Do soboty sa ešte môže prihlásiť aj ďalší kandidát či kandidáti. Iuventa Michalovce sa k voľbám rozhodla vydať stanovisko, ktoré prinášame v týchto riadkoch.

V Michalovciach otvorili Regionálne centrum hádzanej 01.02.2017

Slovenský zväz hádzanej (SZH) v stredu prezentoval spustenie pilotného projektu Regionálneho centra hádzanej v Michalovciach. Viceprezident SZH Ernö Kelecsényi zdôvodnil, prečo padla voľba práva na centrum Zemplína. "Je tu k dispozícii všetko, čo potrebujeme. Potrebná infraštruktúra vrátane hál, posilňovne, ale aj záujem predstaviteľov mesta i klubu Iuventa. Myslím si, že je to najlepšie miesto pre pilotný projekt."

Slavia Praha zdolala Porubu a ide na druhé miesto 01.02.2017

Hádzanárky Slavie Praha zvíťazili v predohrávanom súboji šestnásteho kola spoločnej česko-slovenskej súťaže hádzanárok WHIL nad ďalším popredný českým tímom DHC Sokol Poruba 30:24 (17:11) a v priebežnej tabuľke sa dostali na druhé miesto, o bod pred aktuálneho českého majstra DHK Baník Most. Ten sa bude môcť vrátiť na druhú priečku počas víkendu v prípade, že uspeje v Prešove. Prvé miesto naďalej neohrozene patrí Iuvente Michalovce, ktorá sa v sobotu o 17.30 hod. predstaví v Olomouci. V sobotu sa v rámci tohto kola odohrajú aj zápasy Šaľa - Trenčín a ŠKP Bratislava - Partizánske, šestnáste kolo dohrajú zápasom Zlín - Písek.

V Michalovciach spustili RCH, trénerom Dán Poulsen 01.02.2017

Slovenský hádzanársky zväz v roku 2017 spúšťa dlhodobý projekt pod názvom Regionálne centrum hádzanej, ktorý bude fungovať v ôsmych mestách v rámci Slovenska. Pilotný projekt spustili v stredu 1. februára v Michalovciach. Práve tomuto bola venovaná tlačová konferencia, ktorá bola spojená aj s oficiálnou prezentáciou augustových majstrovstiev Európy (10. - 20. august 2017), ktoré sa uskutočnia práve v Michalovciach, ako aj kvalifikáciou junioriek o postup na ME, ktorá sa takisto odohrá v termíne od 17. do 19. marca v michalovskej Chemkostav aréne.

Prípravy ME podľa plánu: Michalovce sú dobrá voľba 01.02.2017

Organizačný výbor Majstrovstiev Európy v hádzanej žien do 17 rokov pokračuje s prípravami na augustový šampionát. Jeho dejiskom budú Michalovce, ktorých primátor vníma túto skutočnosť ako česť i ocenenie. Prípravy pokračujú podľa plánu a organizátori momentálne riešia obsadenie technického personálu a dobrovoľníkov. Pri výbere usporiadateľského mesta zavážilo viacero faktorov, hádzanárska tradícia v Michalovciach bola jedným z nich. Kapacita modernej Chemkostav arény by mala byť dostačujúca a práve v nej bude hrať zápasy základnej skupiny aj slovenský tím.

Hummel trénuje, Csollár zastrešuje 02.02.2017

V 15. kole spoločnej slovensko-českej súťaže hádzanárok (WHIL) Partizánske – Zlín (23:23) videli diváci na lavičke domácej Slávie Tibora Csollára, ktorý figuroval aj v oficiálnom zápise o stretnutí ako tréner domáceho A-tímu. Partizánske uvádzalo doposiaľ na tejto pozícii krídelníčku Zuzanu Hollú. Pôsobenie 65-ročného kormidelníka na lavičke je do istej miery prekvapením, pretože svojho času vyhlásil, že ho už len tak ľahko nikto nenahovorí, aby sa vrátil k trénerskému chlebíku.

Mladšie žiačky na turnaji v Malackách strieborné 02.02.2017

V závere posledného januárového víkendu sa zúčastnili dva tímy mladších žiačok Iuventy na kvalitne obsadenom medzinárodnom turnaji Ice Winter Stavmat Cup 2017 v Malackách. Mladým nádejám Iuventy sa na Záhorí darilo, keď Mladšie žiačky A s jedinou prehrou obsadili výborné druhé miesto. Michalovčanky nestačili akurát na víťazné družstvo Dunajskej Stredy. Mladšie žiačky B, ktoré na turnaj odišli získavať cenné skúsenosti, obsadili posledné deviate miesto. Mimochodom, ceny najlepším družstvám odovzdávala bývalá hráčky Iuventy Michalovce a v súčasnosti reprezentantka Slovenska Mária Olšovská, ktorá je odchovankyňou hádzanej v Rohožníku.

Kontumačné víťazstvo Partizánskeho nad Zlínom 02.02.2017

Hádzanárky HK Slávia Partizánske boli uplynulú sobotu blízko k zisku dvoch bodov, ale domáce stretnutie 15. kola spoločnej slovensko-českej súťaže žien (WHIL) proti HC Zlín sa skončilo nerozhodne 23:23. Napokon sa však Partizánčanky môžu tešiť zo zisku ďalšieho bodu, keďže o tri dni neskôr rozhodlo vedenie WHIL o ich kontumačnom víťazstve.

Projekt ČSE pripravený, čaká sa na postoj Čechov 02.02.2017

České hádzanárske kluby vlani prišli s iniciatívou obnoviť spoločnú mužskú súťaž so Slovákmi (tí sa o to snažili už predtým, ale u druhej strany nenašli pochopenie, pozn.) a najradšej už od sezóny 2016/2017. Po rokovaniach medzi predstaviteľmi oboch zväzov prišlo v apríli 2016 na mimoriadnom zhromaždení českých extraligových klubov k dohode, že spoločná česko-slovenská súťaž sa začne od súťažného ročníka 2017/2018 za účasti 16 tímov - 10 z ČR a 6 zo SR. Po necelom roku je všetko inak, najmä pokiaľ ide o záujem klubov z ČR. Tie 26. januára 2017 vydali spoločné stanovisko, v ktorom spochybnili úroveň pripravenosti produktu česko-slovenskej extraligy (ČSE) zo strany Českého zväzu hádzanej (ČSH). Spoločná česko-slovenská súťaž hádzanárov v minulosti fungovala pod názvom HIL päť ročníkov, zanikla po sezóne 2004/2005.

V závere týždňa už štrnásty ročník Sladovňa Enjoy Cup 02.02.2017

Nasledujúci víkend bude patriť aj mládežníckej hádzanej. V troch michalovských halách či telocvičniach sa totiž od piatka 3. do nedele 5. februára uskutoční už štrnásty ročník mládežníckeho medzinárodného turnaja pod názvom Sladovňa Enjoy Handball Cup 2017. Zápasy sa odohrajú v Chemkostav aréne, ale aj v hale Gymnázia Pavla Horova a telocvični ZŠ Okružná. V piatok a sobotu sú na programe zápasy v základných skupinách, v nedeľu prídu na rad súboje o celkové umiestnenie. Turnaj ako vždy odštartuje štvrtok vzájomnými súbojmi družstiev michalovskej Iuventy.

Tibor Mačuga o otvorení RCH v Michalovciach 02.02.2017

Spoločnosť Chemkostav a.s. už dlho stojí za úspechmi nášho momentálne najúspešnejšieho ženského tímu Iuventa Michalovce. K významnejšiemu úspechu v pohárovej Európe však nášmu majstrovi stále niečo chýba o čom rozprával aj generálny riaditeľ spoločnosti Chemkostav a.s. Tibor Mačuga. Na jeho názory ohľadom RCH Michalovce a ME 2017 žien do 17 rokov v Michalovciach sme sa ho opýtali počas včerajšej tlačovej besedy SZH v michalovskej Chemkostav Aréne.

Dánsky tréner Poulsen o svojom pôsobení v Iuvente 03.02.2017

Od 1. februára 2017 bol v Michalovciach spustený pilotný projekt Regionálneho Centra Hádzanej (RCH). Zatiaľ vo funkcii dorasteneckého trénera bude pôsobiť dánsky tréner Rasmus Rygaard Poulsen, od 1. júla, kedy začnú fungovať všetky ostatné RCH na Slovensku, však už bude oficiálne vedený ako hlavný tréner RCH Michalovce. Redakcia slovakhandball.sk sa počas tlačovej besedy v Michalovciach porozprávala so skúseným mládežníckym trénerom a tento rozhovor vám prinášame aj na našej internetovej stránke.

Prezident SZH: Michalovce najlepšou voľbou 03.02.2017

Michalovce budú v najbližších mesiacoch dejiskom dvoch významných mládežníckych hádzanárskych podujatí, ktoré môžu povzniesť slovenskú hádzanú. Od 17. do 19. marca sa v Chemkostav aréne uskutoční kvalifikácia o postup na majstrovstvá Európy junioriek v Slovinsku, kde súperkami Sloveniek o dve postupové miesta budú Francúzsko, Čierna Hora a Belgicko. Ešte väčšie podujatie metropola Zemplína organizuje od 10. do 20. augusta, kedy sa tu uskutočnia majstrovstvá Európy hráčok do 17 rokov. Aj týmto dvom akciám bola venovaná stredajšia tlačová konferencia v útrobách Chemkostav arény, ktorá bola predovšetkým o vzniku Regionálneho centra v Michalovciach.

Výsledky Sladovňa Enjoy Cup - Prvý deň Kategória U15 03.02.2017

Zápasmi v základných skupinách odštartoval v piatok 3. februára už štrnásty ročník medzinárodného mládežníckeho turnaja Sladovňa Enjoy Handball Cup 2017. Turnaj sa odohráva v troch halách, v Chemkostav aréne, v hale Gymnázia Pavla Horova a telocvični ZŠ Okružná. Hrá sa v dvoch kategóriách a to U15 (staršie žiačky) a U13 (mladšie žiačky). Pri starších žiačkach výborne odštartovalo družstvo Zlína, ktoré vyhralo všetky štyri zápasy. Výsledky prvého hracieho dňa nájdete v článku...

Výsledky Sladovňa Enjoy Cup - Prvý deň Kategória U13 03.02.2017

Zápasmi v základných skupinách odštartoval v piatok 3. februára už štrnásty ročník medzinárodného mládežníckeho turnaja Sladovňa Enjoy Handball Cup 2017. Turnaj sa odohráva v troch halách, v Chemkostav aréne, v hale Gymnázia Pavla Horova a telocvični ZŠ Okružná. Hrá sa v dvoch kategóriách a to U15 (staršie žiačky) a U13 (mladšie žiačky). V kategórii mladších žiačok sa zatiaľ najviac darí Iuvente Michalovce A, ktorá vyhrala vo všetkých štyroch zápasov, nezaváhal ani Prešov, ktorý zvíťazil v troch zápasoch. Kompletné výsledky z prvého hracieho dňa nájdete v článku...

Jedenásťgólové víťaztvo Iuventy v Olomouci 04.02.2017

Hádzanárky Iuventy Michalovce naďalej kráčajú ligovou súťažou bez prehry. V šestnástom kole spoločnej česko-slovenskej súťaže WHIL totiž triumfovali na pôde DHK Zora Olomouc hladko o jedenásť gólov 32:21 a upevnili si tak prvú priečku v tabuľke. Zverenky trénera Františka Urbana majú v najbližšom sedemnástom kole voľno, v osemnástom sa v sobotu 18. februára o 18.00 hod. predstavia vo východoslovenskom derby v Prešove, no a doma ich uvidíme až v sobotu 25. februára, kedy v tradičnom čase o 17.30 hod. privítajú v šlágri 19. kola WHIL Slaviu Praha.

Výsledky Sladovňa Enjoy Cup - Druhý deň Kategória U13 04.02.2017

Druhým hracím dňom pokračuje v Chemkostav aréne a v hale Gymnázia Pavla Horova štrnásty ročník medzinárodného turnaja starších a mladších žiačok Sladovňa Enjoy Handball Cup 2017. V kategórii U13, čiže pri mladších žiačkach, sa v sobotu končia súboje v základných skupinách. Najlepšie sa darilo domácej Iuvente A, ktorá zvíťazila vo všetkých siedmych zápasov. Iuventa A sa v nedeľňajšom semifinále stretne s maďarským Kispest NKK Malév, druhú semifinálovú dvojicu vytvoria Prešov a Bardejov.

Výsledky Sladovňa Enjoy Cup - Druhý deň Kategória U15 04.02.2017

Druhým hracím dňom pokračuje v Chemkostav aréne a hale Gymnázia Pavla Horova štrnásty ročník medzinárodného turnaja starších a mladších žiačok Sladovňa Enjoy Handball Cup 2017. V kategórii U15, čiže pri starších žiačkach, sa sobotňajšími súbojmi uzavrie základná skupiny. Najviac sa darilo tímu Iuventa Michalovce A, ktorý zakopol akurát s maďarským Kispest NKK Malév, druhý skočil v základnej skupine český Zlín. Ten si v nedeľňajšom semifinále zmeria sily s Kispestom, Iuventa narazí na Šaľu.

V sobotu štyri výhry favorizovaných tímov 05.02.2017

Tri víťazstvá hostí, jedna výhra domácich, ale všetky výsledky papierových predpokladov priniesli sobotňajšie zápasy 16. kola spoločnej slovensko-českej súťaže v hádzanej žien. Česť domácich tím zachránil Slovan Duslo Šaľa, ktorý pokoril pred svojimi fanúšikmi nováčika HK AS Trenčín jednoznačne 30:21. Pohodlný triumf dosiahli aj hráčky lídra z Iuventy Michalovce, keď ich hostiteľ DHK Zora Olomouc ešte do prestávky ako-tak držal krok, ale po zmene strán už Zemplínčanky ovládli dianie na palubovke (32:21). Uspel aj ich najbližší prenasledovateľ DHK Baník Most, aj keď Bemaco Prešov bolo dve tretiny duelu vyrovnaným protivníkom (v 17. min viedol 10:6). Šarišanky však napokon podľahli 26:30. Hádzanárky bratislavského ŠKP neprerušili šnúru prehier, keď jasne nestačili na HK Slávia Partizánke (16:27).

Sladovňa Enjoy Cup - Víťazom v U13 Iuventa A 05.02.2017

Víťazom medzinárodného turnaja Sladovňa Enjoy Handball Cup 2017 v kategórii mladších žiačok, čiže v U13, sa stali hráčky domácej Iuventy Michalovce. Tie turnajom prešli bez prehry. Zverenky trénera Henricha Marcinčáka vo finále zdolali ŠŠK SLŠ Prešov 12:10, tretiu priečku obsadil maďarský Kispest NKK Malév, ktorý v súboji o tretie miesto zdolal Bardejov rovnakým výsledkom 12:10. Na piatom mieste skončil poľský MKS Zarzece, šieste priečka patrí Iuvente Michalovce B a posledná siedma Vranovu nad Topľou.

Sladovňa Enjoy Cup - Víťazom v U15 celok Zlína 05.02.2017

Víťazom medzinárodného turnaja Sladovňa Enjoy Handball Cup 2017, ktorý sa od piatka 3. februára do nedele 5. februára konal v Chemkostav aréne, hale Gymnázia Pavla Horova a telocvični ZŠ Okružná, sa v kategórii U15 stali hráčky českého HC Zlín. Zlínčanky vo finále zdolali Iuventu Michalovce A 20:14 a domácim hráčkam tak oplatili prehru 13:15 zo základnej skupiny. Na tretej priečke skončil maďarský Kispest NKK Malév, ktorý v dramatickom súboji až na pokutového hody zdolal Šaľu 15:14. Piate miesto obsadil Prešov, šieste skončili hráčky Iuventy Michalovce B, siedme miesto obsadil Užhorod a poslednú ôsmu priečku Vranov nad Topľou.

Zlínčanky doma s prehľadom za dvoma bodmi 05.02.2017

Víkendové 16. kolo spoločnej slovensko-českej súťaže hádzanárok (WHIL) vyvrcholilo v nedeľu podvečer v Zlíne, kde domáce družstvo HC privítalo Sokol Písek. Zlínčanky si s predposledným tímom tabuľky poradili po výsledku 30:22, keď rozhodujúci náskok si vypracovali už v prvom polčase, v ktorom zo 7:5 odskočili na 13:5. Hráčky Písku sa v 53. minúte dotiahli na 21:25, ale záver opäť patril domácim, ktoré po nedeli figurujú na šiestej priečke.

Sladovňa Enjoy Handball Cup v retrospektíve 06.02.2017

Od piatka 3. do nedele 5. februára sa v troch michalovských halách odohral už štrnásty ročník medzinárodného turnaja starších a mladších žiačok, ktorý niesol názov Sladovňa Enjoy Handball Cup 2017. V piatok a v sobotu sa hrali súboje v základných skupinách a maratón zápasov vyvrcholil v nedeľu, kedy sa hralo o celkové umiestnenie. Najviac sa nakoniec darilo českému Zlínu (víťaz kategórie U15) a domácej Iuvente Michalovce A (víťaz kategórie U13). V závere turnaja organizátori vyhodnotili a ocenili všetky zúčastnené tímy, určili najlepšie hráčky jednotlivých družstiev, ako aj celého turnaja. Ceny odovzdávali športový riaditeľ Iuventy Michalovce Jaroslav Čúrny a šéf generálneho partnera turnaja, firmy Sladovňa a.s. Ing. Milan Lapišák. Záverečné vyhodnotenie vám prinášame vo forme fotogalérie...

Poruba blízko k štvrťfinále Challenge Cupu 06.02.2017

Posledný z tímov česko-slovenskej súťaže WHIL, ktorý účinkuje v európskych pohároch, český DHC Sokol Poruba, je blízko k postupu do štvrťfinále Challenge Cupu. Zverenky trénera Petra Olšavského totiž v sobotňajšom prvom osemfinálovom zápase zvíťazili doma nad kosovským KHF Shqiponja hladko 51:18 (27:8). Odvetný duel hraný v sobotu 11. februára v Kosove by tak už mal byť iba formalitou. Strelecky sa najviac darilo Slovenkám. Mária Revajová zaznamenala jedenásť gólov, reprezentačná pivotka Eva Minarčíková osem a Diana Tomašechová pridala šesť presných zásahov.

Na čele skupinových fáz LM Vardar Skopje a Gyor 06.02.2017

Po stretnutiach druhého kola skupinovej fázy Ligy majstrov žien sú na tom najlepšie celky Vardaru Skopje a Gyor Audi ETO KC. Macedónsky šampión, ktorý si počas víkendu na domácej pôde poradil s francúzskym Metz Handball (23:21), má na čele prvej skupiny dvojbodový náskok pred Ferencvárosom Budapešť. Ten nezaváhal takisto, keď doma zdolal nemecký Thuringer aj so slovenkou Lýdiou Jakubisovou 32:24. Na čele druhej skupiny je ďalší maďarský celok Audi ETO KC Gyor. Ten tentoraz zvíťazil na horúcej pôde dánskeho Esbjergu 32:26 a na čele tabuľky má trojbodový náskok pred nórskym Larvikom.

Päť známych štvrťfinalistov, stop pre Fehérvár 06.02.2017

Francúzsky Nantes Loire Atlantique HB, Brest Bretagne Handball, ruský Kuban Krasnodar a Rostov na Done, či dánsky Randers HK. To je päť známych postupujúcich do štvrťfinále európskeho pohára č. 2 - Pohára EHF. O zvyšných troch sa rozhodne budúci víkend v posledných, šiestych zápasoch skupinových fáz tohto pohára. Šancu na prienik medzi elitnú osmičku už nemá premožiteľ Iuventy Michalovce z tretieho kola, maďarský Alba Fehérvár KC. Ten v piatom kole prehral doma s Krasnodarom 24:31 a stratil tak šancu na postup do štvrťfinále. Ešte ani jedného zo štvrťfinalistov nepoznáme vo vyrovnanej D. skupine, kde až tri tímy (medzi nimi aj nám známy nemecký Tus Metzingen) majú po šesť bodov.

Sedemnáste kolo rozdelené do štyroch dní 08.02.2017

Do štyroch dní je rozdelené sedemnáste kolo spoločnej česko-slovenskej súťaže hádzanárok WHIL, v ktorom má líder Iuventa Michalovce voľno. Kvôli pohárovým povinnostiam DHC Sokol Poruba v Challenge Cupe sa ich zápas so Zlínom uskutoční už v stredu 8. februára. Následne v piatok 10. februára privíta Trenčín Veselí nad Moravou. Tri zápasy sa odohrajú v sobotu 11. februára, kedy Sokol Písek privíta v súboji dvoch tímov uzatvárajúcich tabuľku ŠKP Bratislava, Partizánske si zmeria sily so Šaľou a Olomouc nastúpi doma v dôležitom zápase proti Prešovu. Sedemnáste kolo sa ukončí až vo štvrtok 23. februára, kedy je na programe jeho šláger DHK Baník Most - DHC Slavia Praha.

V Prahe dôležité rokovanie o spoločnej súťaži mužov 08.02.2017

V utorok 7. februára absolvovali prezident SZH Jaroslav Holeša a viceprezident SZH Ernö Kelecsényi na pozvanie prezidenta Českého svazu házené Radka Bendla pracovné stretnutie k spoločnému projektu Česko-Slovenskej Extraligy. Na stretnutie boli pozvaní aj zástupcovia českých extraligových klubov a zúčastnili sa ho všetky kluby okrem klubu TJ Cement Hranice. Počas rokovania ohľadom spoločného projektu Česko-Slovenskej Extraligy odpovedali zástupcovia oboch zväzov nielen na ťažiskové otázky klubov.

Poruba vydolovala dva body proti Zlínu 09.02.2017

DHC Sokol Poruba si aj v tomto týždni predohral pre povinnosti na európskej pohárovej scéne zápas spoločnej slovensko-českej súťaže v hádzanej žien 2017/2018. Na domácej palubovke si hráčky ostravského tímu poradili so súperkami z HC Zlín 29:24 (14:13). Skóre sa v priebehu predohrávaného duelu 17. kola prelievalo z jednej strany na druhú. Poruba išla v 43. min do vedenia 21:18, ale o chvíľu neskôr už prehrávala 21:22. Až v záverečnej desaťminútovke zverenky trénera Petra Olšavského získali rozhodujúci náskok, keď z 23:22 unikli na 28:23. V tabuľke si udržali 5. priečku práve pred Zlínčankami.

Michalovce boli pre štart projektu RHC ideálne 09.02.2017

Slovenský hádzanársky zväz v roku 2017 spúšťa náročný projekt regionálnych centier. Medzi mestami samozrejme nemôžu chýbať ani Michalovce, ktoré budú jedným z ôsmych takýchto centier mládežníckej hádzanej. Metropola Zemplína má tu česť, že práve tu sa rozbieha pilotný projekt takéhoto centra. Od februára od júla budú totiž práve Michalovce jediným skúšobným mestom, ďalších sedem sa do projektu zapojí v júli tohto roka. Práve o vzniku michalovského RHC bola minulotýždňová tlačová konferencia v Chemkostav aréne. O jeho vzniku, o ambíciách, ale aj o ďalších témach súvisiacich s ním, sme sa porozprávali s tým najpovolanejším, jeho tútorom, viceprezidentom Slovenského hádzanárskeho zväzu Ernom Kelecsényim.

Šláger sa v sobotu nehrá, v Trenčíne už v piatok 09.02.2017

Pôvodne sa okrem stredajšej predohrávky DHC Sokol Poruba - HC Zlín (29:24) mali všetky ďalšie zápasy 17. kola spoločnej slovensko-českej súťaže hádzanárok (WHIL) uskutočniť v sobotu 11. februára. Do programu však zasiahla vyššia moc - zdravotné problémy, pre ktoré sa počas víkendu nebude hrať šláger medzi dvoma najlepšími tímami ČR DHK Baník Most - DHC Slavia Praha. Vedenie súťaže pre rozsiahlu maródku v pražskom tíme preložilo duel na štvrtok 23. februára.

Tlačovka o RHC Michalovce prostredníctvom TV Mistral 09.02.2017

Ako sme vás už viackrát informovali, v priestoroch Chemkostav arény sa v stredu 1. februára uskutočnila tlačová konferencia, na ktorej predstavitelia Slovenského hádzanárskeho zväzu, mesta Michalovce a generálneho partnera Iuventy Michalovce informovali o vzniku michalovského regionálneho centra. Tlačovej konferencii sa vo svojom pravidelnom spravodajstve venovala aj michalovská televízia TV Mistral a reportáž redaktora Jána Čúrneho vám prinášame aj na našej internetovej stránke.

Dorastenecké výbery v sobotu privítajú celky Bytče 09.02.2017

Dohrávanými zápasmi jedenásteho kola odštartujú v sobotu 11. februára jarnú časť staršie a mladšie dorastenky Tie v poslednom "jesennom" kole privítajú vo svojej Chemkostav aréne celky Bytče. Zápas starších dorasteniek sa odohrá o 13.00 hod., mladšie prídu na rad o 15.00 hod. Čo sa týka michalovských dorasteneckých výberoch, v oboch nastali zmeny na čele realizačných tímov. Pri starších dorastenkách vystriedal na trénerskom poste Ľuboša Hudáka (zamieril na lavičke žien SHK Veselí na Morave) doterajší lodivod mladších dorasteniek Maroš Vikartovský, ktorý sa tak vracia k dievčatám, s ktorými sa dva roky po sebe tešil v mladšom doraste z majstrovského titulu. Jeho pozíciu pri mladšom doraste zaujal Rasmus Rygaard Poulsen, ktorý sa od 1. februára stal šéfom Regionálneho centra hádzanej Michalovce. Oboch lodivodov tak čaká v sobotu premiéru pri svojich tímoch.

Juniorky v Michalovciach so štyrmi hráčkami Iuventy 10.02.2017

V termíne od 12. do 14. februára 2017 sa na pozvanie trénera junioriek SR Jána Beňadika uskutoční ôsmy zraz RD v sezóne 2016/2017. Dejiskom konania zrazu budú tentokrát Michalovce, kde na slovenské reprezentantky čaká okrem výcvikového tábora aj prípravný zápas. Ide o ďalší zraz junioriek, ktoré absolvujú kvalifikáciu o postup na ME do Slovinska od 17. do 19. marca a jej dejiskom bude michalovská Chemkostav aréna. Ich súperkami budú Francúzsko, Čierna Hora a Belgicko. V nominácii trénera Beňadika sa ocitla aj štvorica hráčok Iuventy. Ide o trio spojok Adriana Holejová, Vladimíra Bajčiová a Františka Solárová, no a kvarteto nominovaných dopĺňa kridelníčka Karin Bačiková. Iba medzi náhradníčkami sa ocitli Katarína Muliková, Bibiana Štefaniková a Natália Hasáková.

Venujte Iuvente Michalovce 2% z dane 10.02.2017

Každoročne v tomto čase, keď sa podávajú daňové priznania, počúvame v médiach informácie o možnosti poskytnúť 2% z vypočítanej a zároveň včas zaplatenej dane pre rôzne spoločenské, humanitné a podobné organizácie, školy, nemocnice, ale aj pre športové kluby. Takýmto spôsobom si v posledných rokoch zvyšuje objem svojich finančných prostriedkov aj náš hádzanársky klub, ktorý takto získané peniaze chce použiť v prvom rade na rozvoj mládežníckej hádzanej v Iuvente. Výška 2% alebo 3% zaplatenej dane pre fyzickú osobu musí byť minimálne 3 €. Fyzické osoby môžu poukázať 2% alebo 3% z dane len v prospech jedného prijímateľa. Právnické osoby môžu poukázať 1,0% alebo 2% z dane v prospech viacerých prijímateľov, pričom minimálna čiastka v prospech jedného prijímateľa je 8 €.

Staršie dorastenky po dráme s tesnou prehrou 11.02.2017

Staršie dorastenky michalovskej utrpeli v dohrávanom stretnutí I. ligy staršieho dorastu druhú domácu prehru, keď celku MHK Bytča podľahli tesne 23:24 (14:15). Zverenky trénera Maroša Vikartovského majú v najbližšom dvanástom kole voľno, v hre budú až počas víkendu 4. - 5. marca, kedy sa predstavia opäť doma, keď privítajú Partizánske.

Mladšie dorastenky zdolali Bytču o tri góly 32:29 11.02.2017

Mladšie dorastenky michalovskej Iuventy zvíťazili v dohrávanom stretnutí jedenásteho kola najvyššej súťaže na domácej pôde MHK Bytča 32:29 (16:13) a upevnili si tak druhú priečku v tabuľke. Zverenky trénera Rasmusa Rygaarda Poulsena sa najbližší víkend predstavia v Košiciach proti Drábovej, v ďalšom trinástom kole majú voľný žreb a doma sa tak predstavia až v štrnástom kole, počas víkendu 11. - 12. marca, kedy vo východoslovenskom derby privítajú celok Vranova nad Topľou.

ŠKP a Prešov vonku naprázdno, Šaľa s dvoma bodmi 12.02.2017

Po dvoch predohrávkach - stredajšej DHC Sokol Poruba - HC Zlín 29:24 a piatkovej HK AS Trenčín - SHK Veselí nad Moravou 22:37 sa v sobotu hrali zápasy 17. kola spoločnej slovensko-českej súťaže v hádzanej žien (WHIL) na troch palubovkách. Hádzanárky HK Slovan Duslo Šaľa dosiahli piate víťazstvo v sérii, keď uspeli na pôde HK Slávia Partizánske jednoznačne a na štvrtom mieste tabuľky znížili svoj odstup na duo DHK Baník Most - DHC Slavia Praha, ktorého duel preložili na 23. februára.

Na čele dorasteneckých tabuliek Bytča a Prešov 12.02.2017

Staršie dorastenky MHK Bytča sa po výhre v dohrávanom stretnutí jedenásteho kola na pôde Iuventy Michalovce (24:23) v najvyššej súťaže starších dorasteniek dostali na čelo tabuľky, o skóre pred Šaľu, ktorá má však o jeden odohraný zápas menej. Na treťom mieste je s jednobodovou stratou Prešov a štvrtá priečka patrí Iuvente Michalovce. Pri mladších dorastenkách naďalej suverénne súťažou kráčajú hráčky Bemaco Prešov. Tie dosiahli už svoje deviate víťazstvo a so stopercentným ziskom vedú tabuľku pred druhou Iuventou Michalovce.

Na čele skupinových fáz naďalej Skopje a Gyor 13.02.2017

Macedónsky šampión HC Vardar Skopje a maďarský majster Gyori Audi ETO KC sú naďalej na čele skupinových fáz najprestížnejšej ženskej klubovej súťaže - Ligy majstrov. Vardar Skopje si upevnil prvé miesto v tabuľke I. skupiny po výhre na ihrisku nemeckého Thuringeru (31:29). Nemeckému majstrovi nepomohli ani dva góly slovenskej reprezentantky Lýdie Jakubisovej. Druhé miesto v skupine si drží maďarský FTC Rail Cargo Hungaria, ktorý zvíťazil v priamom súboji o druhú priečku v Podgorici 33:25. V druhej skupine si prvé miesto drží Gyor, ktorý tentoraz doma iba remizoval s Larvikom 27:27.

Revajová pri chuti, Poruba poľahky do štvrťfinále 13.02.2017

Hádzanárky účastníka ženskej slovensko-českej interligy (WHIL) DHC Sokol Poruba si zahrajú vo štvrťfinále Vyzývacieho pohára (Challenge Cup) žien 2017/2018. Osemfinálovú prekážku preskočili poľahky, keď pred týždňom v hale ostravskej Sarezy deklasovali kosovské družstvo KHF Shqiponja 51:18 (27:8) a vo víkendovej odvete jednoznačne uspeli aj na palubovke súpera v Gjakove 46:22 (23:12). Pri streleckej chuti bola opäť Slovenka Mária Revajová. Doma dosiahla 11 gólov a vonku nastrieľala do siete KHF dokonca tucet presných zásahov.

Do štvrťfinále Pohára EHF aj dvojica nemeckých tímov 13.02.2017

Po dva tímy z Ruska, Dánska, Francúzska a Nemecka si to rozdajú o víťazstvo v európskom pohári č. 2 - Pohári EHF. Rozhodli o tom posledné zápasy skupinovej fázy. Už pred ňou bolo isté, že medzi osmičku najlepších preniknú z A. skupiny francúzsky Nantes Loire Atlantique HB a dánsky Randers HK, z B. skupiny ruský Kuban Krasnodar a francúzsky Brest a z C. skupiny ďalší ruský tím Rostov na Done. Druhým postupujúcim tímom z C. skupiny je nemecký SG BBM Bietigheim, ktorý v priamom súboji o druhé miesto zdolal maďarský Erd 28:25. Ešte zamotanejšia situácia bola v D. skupine, kde mali tri tímy po piatich odohraných zápasoch po šesť bodov. Šancu na postup nevyužila ruská Lada Togliatti, ktorá prehrala v Osle v Glassverketom 25:26, dánskemu NFH Nykøbing Falster Håndboldklub a nemeckému Metzingenu tak na postup stačila aj remíza 36:36.

Slovenky v marci na turnaj do Poľska 13.02.2017

Slovenské hádzanárske reprezentantky sa o mesiac začnú pripravovať na júnový dvojzápas play-off proti Maďarkám v II. fáze kvalifikácie MS žien 2017. Hlavný tréner Dušan Poloz oznámil menoslov 23 hráčok pozvaných na sústredenie, ktoré bude predchádzať účasti na medzinárodnom turnaji v poľskom Gdansku, kde sa okrem Sloveniek predstavia aj Ukrajinky, Bielorusky a domáce hráčky. V kádri SR chýba jedna z najskúsenejších hráčok Lýdia Jakubisová (Thuringer HC/Nem.). Naopak, šancu v národnom tíme dostane Šalianka Martina Tulipánová, po dlhšom čase sa v ňom objaví aj Sofia Demajová z Bemaca Prešov.

V prvej pätnástke strelkýň WHIL tri hráčky Iuventy 13.02.2017

Čelo tabuľky strelkýň česko-slovenskej súťaže WHIL sa poriadne zamotáva. Na prvom mieste ostala aj po víkendovom sedemnástom kole slovenská reprezentačná spojka Klaudia Michnová, ktorá doteraz nastrieľala 104 gólov. Iba o gól za ňou zaostáva Jana Šustková z Veselí nad Moravou, tretia priečka patrí Michalovčanke Oľge Pederyjovej, ktorá zaznamenala 91 gólov. Iuventa ma v prvej šestke zastúpenie ešte aj v podobe ďalšej ukrajinskej reprezentantky Jevgeniji Levčenkovej, ktorej patrí s 81 gólmi šieste miesto, štrnásta je so 66 gólmi Mária Holešová.

Poloz donominoval Haládikovú 15.02.2017

Slovenská hádzanárska reprezentácia žien sa zíde o necelý mesiac v Bratislave na sústredení pred účasťou na medzinárodnom turnaji v poľskom Gdansku. Hlavný kouč SR Dušan Poloz zverejnil v uplynulých dňoch 23-člennú nomináciu na zraz pred podujatím, ktoré je prípravou pre jeho zverenky pred II. fázou kvalifikácie MS 2017 proti Maďarsku. Najnovšie pribudla do kádra brankárka HK Slovan Duslo Šaľa Zuzana Haládiková, ktorá dostala dodatočnú pozvánku.

Východoslovenské derby v Prešove, šláger v Zlíne 16.02.2017

Viaceré zaujímavé zápasy, v ktorých favorit bude musieť potvrdzovať svoju pozíciu, nás čakajú počas nasledujúceho víkendu v osemnástom kole spoločnej česko-slovenskej súťaže hádzanárok WHIL. V sobotu 18. februára sú na programe štyri zápasy. Líder súťaže Iuventa Michalovce sa vo východoslovenskom derby predstaví v Prešove, Veselí nad Moravou privíta Partizánske, Šaľa Písek a Poruba sa bude snažiť potvrdiť rolu favorita na ihrisku posledného ŠKP Bratislava. Osemnáste kolo dohrajú v nedeľu 19. februára, kedy sú na programe stretnutia Slavia Praha - Olomouc a Zlín - Most.

Juniorky Iuventy začnú jarnú časť na Bernolakovej 17.02.2017

Počas najbližšieho víkendu sa naplno rozbehnú aj súboje jarnej časti prvej ligy žien. V nej má zastúpenie v podobe junioriek aj michalovská Iuventa. Juniorkám Iuventy patrí po jesennej časti so ziskom štrnástich bodov za sedem víťazstiev a štyri prehry piate miesto. Zverenky trénerskej dvojice František Urban - Maroš Vikarotvský sa v prvom jarnom kole predstavia v Košiciach na Bernolakovej, ktorú v prvom jesennom kole zdolali doma hladko o pätnásť gólov 34:19. Zápas sa odohrá v sobotu 18. februára o 14.00 hod., o 16.00 hod. si v Košiciach s Drábovou zmerajú sily mladšie dorastenky. Staršie dorastenky majú v dvanástom kole voľno.

Sedemnásťgólové víťazstvo mladších doriek v Košiciach 18.02.2017

Mladšie dorastenky michalovskej Iuventy zvíťazili v dvanástom kole prvej ligy na pôde Drábovej Košice vysoko o sedemnásť gólov 27:10 (13:5) a upevnili si tak druhú priečku v tabuľke. Pozoruhodné je, že okrem brankárok sa do streleckej listiny zapísala každá jedna hráčka. Zverenky trénera Rasmusa Rygaarda Poulsena majú v najbližšom trinástom kole voľno, v hre budú až o dva týždne, kedy v termíne. 4. - 5. marec privítajú MŠK Vranov nad Topľou.

Juniorky Iuventy začali jarnú časť víťazne 18.02.2017

Juniorky michalovskej Iuventy zvíťazili v dvanástom kole prvej ligy žien na pôde Bernolákovej Košice hladko 39:27 a jarnú časť tak odštartovali víťazne. Zverenky trénerskej dvojice František Urban - Maroš Vikartovský sa v najbližšom 13. kole najvyššej slovenskej ženskej klubovej súťaže predstavia doma, keď v nedeľu 26. februára o 13.00 hod. privítajú aktuálneho lídra tabuľky HK Sokol RMK Bánovce nad Bebravou.

Deväťgólová výhra Iuventy v Prešove 18.02.2017

Hádzanárky Iuventy Michalovce zvíťazili v stretnutí 18. kola spoločnej česko-slovenskej súťaže WHIL na pôde Bemaco Prešov o deväť gólov 28:19 a naďalej tak vedú ligovú tabuľku. Zverenky trénera Františka Urbana sa najbližšie predstavia po mesiaci konečne aj na domácej palubovke, keď v sobotu 25. februára v tradičnom čase od 17.30 hod. privítajú v šlágri 19. kola WHIL pražskú Slaviu.

Iuventa a Šaľa suverénne, Partizánske tesne 18.02.2017

Hádzanárky Iuventy Michalovce, HK Slovan Duslo Šaľa dosiahli očakávané triumfy a HK Slávia Partizánske cenné víťazstvo v sobotňajších stretnutiach 18. kola spoločnej slovensko-českej súťaže žien (WHIL). Východniarske derby sa hralo podľa michalovského scenára, a tak Iuventa nemala problém zdolať v Prešove domáce Bemaco 28:19, čím len potvrdila svoje vedúce postavenie v tabuľke. Jednoznačnou záležitosťou bol aj duel HK Slovan Duslo Šaľa so Sokolom Písek. Domáce udali tón súboja, keď v ôsmej minúte vyhrávali už 6:0 a napokon uštedrili svojmu súperovi vysokú prehru 19:34.

Most a Slavia nezaváhali 19.02.2017

Po sobotňajšom víťazstve líderiek z Iuventy Michalovce zabrali v nedeľu v 18. kole naplno aj ďalšie dva tímy z čela tabuľky spoločnej slovensko-českej súťaže hádzanárok (WHIL). DHK Baník Most už v prvom polčase rozhodol o svojom víťazstve na pôde HC Zlín. Domáce ukrojili po zmene strán z náskoku súperiek viac ako polovicu, ale napokon zostali smutné po prehre 22:27. Hráčky Mosta, z ktorých boli najlepšími strelkyňami Slovenky Simona Szarková (6) a Lucia Mikulčík (5), sú v aktuálnom poradí druhé. O bod za nimi zaostávajú hádzanárky DHC Slavia Praha, ktoré si pripísali na konto očakávané dva body v stretnutí proti DHK Zora Olomouc 30:24. Hostky aj vďaka 7 gólom slovenskej opory Tatiany Gajdošíkovej pritom vzdorovali, v 57. minúte prehrávali len 24:26 (krátko predtým aj 23:24), ale v závere už nedokázali prekonať slavistickú obranu. Naopak, ešte štyrikrát inkasovali.

Mladšie dorky po výhre v Košiciach na prvom mieste 19.02.2017

Mladšie dorastenky michalovskej Iuventy sa po hladkom víťazstve 27:10 v dvanástom kole najvyššej súťaže na pôde Drábovej Košice prepracovali na priebežné prvé miesto v tabuľke. Na ňom majú rovnaký počet osemnásť bodov ako druhý Prešov, ten ale odohral o zápas menej. Pri starších dorastenkách patrí prvé miesto Bytči. Tá vedie tabuľku o dva body pred druhou Šaľou a o jeden bod pred tretím UDHK Nitra a štvrtým Prešovom. Piata priečka patrí starším dorastenkám michalovskej Iuventy, ktoré strácajú na lídra štyri body.

Trúnková dúfa, že strelené góly ju motivujú ďalej 20.02.2017

Počas uplynulého víkendu zaujala v zápasoch ženskej interligy pivotka Nikoleta Trúnkova, ktorá v zápase ŠKP Bratislava – DHC Sokol Poruba vsietila až 16 gólov, z toho až 12 z hry a 4 z trestných hodov. Slovenská juniorská reprezentantka poskytla rozhovor pre slovakhandball.sk, v ktorom sa rozhovorila aj o momentálnej situácií v mladom družstve ŠKP a o blížiacej sa kvalifikácií junioriek v Michalovciach.

V derby hádzanárok sa prekvapenie nekonalo 20.02.2017

Žreb 18. kola spoločnej slovensko– českej súťaže hádzanárok (WHIL) určil súboj dvoch východoslovenských celkov. Michalovce pozíciu interligového lídra potvrdili aj v Prešove. Bemaco po prehre v Olomouci a doma s Iuventou prišlo o status priebežne tretieho najúspešnejšieho tímu vo WHIL. Michalovčanky sú na špici interligovej tabuľky o sedem bodov pred českým Mostom, ktorý má ale dva zápasy k dobru. Prešovčanky so štrnástimi bodmi klesli zo siedmej na deviatu priečku. Hoci v porovnaní s predošlým kolom WHIL, v ktorom Bemaco stratilo body v Olomouci, zahralo v derby s Iuventou lepšie, na favorita to nestačilo.

Perederyjová naďalej v prvej trojke kanonierok WHIL 20.02.2017

Oľga Perederyjová sa naďalej drží v prvej trojke kanonierok spoločnej česko-slovenskej súťaže WHIL. Ukrajinská reprezentačná pivotka v službách michalovskej Iuventy doteraz zaknihovala 97 gólov (najviac zo všetkých hráčok z hry). V tabuľke strelkýň je naďalej na prvom mieste slovenská reprezentačná spojka Klaudia Michnová. Pilier HK Slávia Partizánske zatiaľ zaznamenal 110 gólov. O sedem menej má na svojom konte Jana Šustková z SHK Veselí nad Moravou a tretie miesto patrí spomenutej Perederyjovej. Iuvente patrí zásluhou ďalšej legionárky z Ukrajiny Jevgeniji Levčenkovej aj šieste miesto, Mária Holešová je na trinástej priečke, delené 24. miesto patrí aj Patrícii Wollingerovej a Julii Černovovej. Do najlepšej päťdesiatky sa víkendovými desiatimi gólmi do siete Prešova prestrieľala Veronika Habánková, ktorej patrí 49. miesto.

Juniorky proti Česku aj s piatimi hráčkami Iuventy 20.02.2017

Päť hráčok michalovskej Iuventy - spojky Adriana Holejová, Františka Solárová, Vladimíra Bajčiová či kridelníčky Karin Bačíková a Bibiana Štefaniková, sa ocitli v nominácii trénera juniorského výberu Jána Beňadika na blížiaci sa zraz v Považskej Bystrici. Ten sa uskutoční od nedele 26. februára do utorka 28. februára a bude spojený aj s prípravným duelom s Českou republikou. Ide už o deviaty zraz juniorskej reprezentácie, ktorá sa pripravuje na kvalifikáciou o postup na ME do Slovinska. O dve postupové miesta v spoločnosti Francúzska, Čiernej Hory a Belgicka zabojujú juniorky SR v termíne od 17. do 19. marca v michalovskej Chemkostav aréne.

Bánovce nad Bebravou v trojbodovom trháku 20.02.2017

Hráčky Bánoviec nad Bebravou sa po dvanástom kole prvej ligy žien dostali do trojbodového trháku. Bánovčanky na domácej pôde zdolali Zlatnú na Ostrove 35:29 a dokonale tak využili zakopnutie druhej Stupavy, ktorá prehrala v Topoľčanoch 22:24. Na domácej pôde zabodovali aj Močenok po výhre 29:26 so Šuranmi a Hlohovec po víťazstve 40:25 nad Sereďou. Jediným tímom, ktorý získal v dvanástom kole body vonku, boli juniorky Iuventy. Tie zvíťazili v Košiciach nad Bernolákovou 39:27 a upevnili si tak piatu priečku v tabuľke. Šiesty zápas tohto kola Inter Bratislava - Nesvady odložili na nedeľu 19. marca. Michalovské juniorky budú môcť pribrzdiť lídra z Bánoviec, keďže ho privítajú túto nedeľu o 13.00 hod. vo svojej Chemkostav aréne.

Iuventa od novej sezóny už bez Perederijovej 22.02.2017

Po dvoch rokoch sa skončí pôsobenie Oľgy Perederijovej v tíme hádzanárok Iuventy Michalovce. Ukrajinská pivotka po sezóne 2016/2017 zamieri do Slovinska, kde si bude obliekať dres RK Krim Mercator Ľubľana. S účastníkom Ligy majstrov žien sa dohodla na dvojročnej spolupráci. Dvadsaťdvaročná hráčka sa v hale svojho budúceho zamestnávateľa predstavila na septembrovom kvalifikačnom turnaji LM, kde v semifinále podľahla s Iuventou práve Krimu 22:28 a nevybojovala si účasť v prestížnej súťaži.

Kondášová a Duranková s reprezentačnou pozvánkou 22.02.2017

Brankárka Izabela Kondášová a spojka Veronika Duránková dostali pozvánku na reprezentačný zraz kadetiek, ktorý sa uskutoční od 12. do 17. marca v Bratislave a jeho súčasťou bude aj prípravný duel proti rovesníčkam z Česka. Zverenky trénera Heineho Ernsta Jensena, ktorého asistentom je tréner mladšieho dorastu Iuventy Rasmus Rygaard Poulsen, sa pripravujú na blížiace sa majstrovstvá Európy. Tie sa budú konať v auguste v Michalovciach. Tento zraz je pre nich už deviatym, v júni by mali v Chemkostav aréne odohrať aj prípravné súboje s Rumunskom.

Sladovňa Enjoy Cup prostredníctvom TV Mistral 22.02.2017

Od piatka 3. do nedele 5. februára sa v troch michalovských halách či telocvičniach odohral už štrnásty ročník medzinárodného mládežníckeho hádzanárskeho turnaja starších a mladších žiačok Sladovňa Enjoy Handball Cup. Opäť sa hralo v dvoch kategóriách a to U15 (staršie žiačky) a U13 (mladšie žiačky). Mládežníckemu turnaju sa vo svojom spravodajstve venovala aj michalovská televízia TV Mistral. Reportáž redaktora Jána Čúrneho vám prinášame teraz aj na našej internetovej stránke.

Slavia Praha za tri dni v Moste aj Michalovciach 22.02.2017

Zápasy pravdy čakajú počas najbližších dní na hádzanárky Slavie Praha. Aktuálne tretí tím tabuľky sa najskôr vo štvrtok 23. februára predstaví v dohrávanom stretnutí 17. kola WHIL na pôde druhého Mostu, no a v sobotu 25. februára jeho hráčky o 17.30 hod. čaká šláger 19. kola spoločnej česko-slovenskej súťaže na ihrisku lídra súťaže Iuventy Michalovce. Devätnáste interligové kolo sa odohrá iba v jeden deň, v sobotu 25. februára. Okrem duelu v Michalovciach sa uskutočnia aj zápasy Sokol Písek - Veselí nad Moravou, Partizánske - Trenčín, Olomouc - Zlín, Poruba - Šaľa a Most - ŠKP Bratislava.

Juniorky SR v boji o ME v Chemkostav aréne 22.02.2017

Už o tri týždne bude michalovská Chemkostav aréne dejiskom ďalšieho zaujímavého turnaja. Od piatka 17. do nedele 19. marca sa v nej totiž odohrajú kvalifikačné zápasy junioriek o postup na kontinentálny šampionát v Slovinsku (27. júl - 6. august 2017). Súperkami slovenských reprezentantiek v boji o dve postupové miestenky budú postupne Francúzsko, Belgicko a Čierna Hora. V nominácii trénera Jána Beňadika by samozrejme nemali chýbať ani hráčky michalovskej Iuventy. Tentoraz vám prinášame kompletný program zápasov, ktoré sa v závere tretieho marcového týždňa odohrajú v Chemkostav aréne.

Sabadka v Zlíne skončil, družstvo povedie Kořínek 23.02.2017

Peter Sabadka už nie je trénerom hádzanárok HC Zlín. Vedenie klubu účastníka spoločnej slovensko-českej súťaže žien (WHIL) ukončilo v utorok spoluprácu so 42-ročným slovenským kormidelníkom. Ako informuje klubový web, rodáka z Ilavy nahradil vo funkcii Aleš Kořínek, na pozícii asistentky zostala Lenka Černá. Peter Sabadka sa stal kormidelníkom HC Zlín v júli 2013 krátko po tom, čo ho odvolali z postup kouča reprezentácie hádzanárok SR. Predtým trénoval v období 2009 - 2012 vo Veselí nad Moravou, keď tam zamieril po rokoch strávených v Trenčíne. S družstvom Veselí vybojoval všetky tri domáce trofeje - majstrovský titul v ČR 2010/2011, víťazstvo v Českom pohári 2011 i celkové prvenstvo v spoločnej slovensko-českej súťaži WHIL 2011/2012. Sabadka počas svojej trénerskej kariéry pôsobil aj v bratislavskom ŠKP a Interi, niekoľko rokov bol v HK Štart Trenčín a viedol tiež mládežnícke reprezentácie dievčat.

Most deklasoval v dohrávke 17. kola pražskú Slaviu 23.02.2017

Očakávaný šláger interligy hádzanárok (WHIL) medzi dvoma najlepšími českými tímami bol jednostrannou záležitosťou. Domáci DHK Baník Most nedal v repríze finále národného play-off z minulej sezóny žiadnu šancu DHC Slavia Praha, ktorého vyprevadil z palubovky s výpraskom 17:35. S výnimkou úvodu - 0:3 v 4. minúte držali opraty dohrávky 17. kola vo svojich rukách hráčky Mosta. Slavia viedla ani nie do konca prvej štvrťhodiny hry, ale v druhej časti úvodného dejstva si už Baník vypracoval upokojujúci 8-gólový náskok. Ten po zmene strán zverenky trénera Petra Dávida ešte viac ako zdvojnásobili. Most znížil svoj odstup na vedúcu Iuventu na tri body. Pražský tím zaostávajúci už o šesť bodov je prakticky von z hry o celkové prvenstvo. Nič na tom zrejme nezmení ani prípadný úspech v sobotu v ďalšom kole na Zemplíne.

Interligový líder v šlágri hostí pražskú Slaviu 23.02.2017

Devätnáste kolo spoločnej česko-slovenskej súťaže WHIL prinesie viaceré súboje, ktoré napovedia o celkovom umiestnení tímov. Doslova šesťbodový zápas sa odohrá v Olomouci, kde Zora privíta v priamom súboji o internú štvrtú priečku zaručujúcu play-off Zlín, Poruba nastúpi v domácom zápase proti Šali a iba víťazstvo zverenky trénera Petra Olšavského vráti do boja o tretiu priečku, no a Partizánske privíta Trenčín a v prípade očakávaného víťazstva odskočí v internom boji o tretiu priečku Prešovu už na štyri body. Šláger devätnásteho kola sa ale odohrá na Zemplíne. Líder tabuľky Iuventa Michalovce v sobotu v tradičnom čase o 17.30 hod. nastúpi proti tretej Slavii Praha, ktorá iba vo štvrtok utrpela v dohrávke 17. kola v Moste vysokú prehru 17:35.

Poloz už ako hlavný tréner mužov Follo HK 24.02.2017

Tréner slovenskej reprezentácie hádzanárok Dušan Poloz je od polovice februára hlavným koučom mužov nórskeho Follo HK. Päťdesiatjedenročný kormidelník sa do klubu účastníka druhej najvyššej súťaže vrátil v lete 2016. Predtým tam pôsobil v rokoch 2006 - 2009.

Iuventa v šlágri kola sfúkla doma Slaviu Praha 25.02.2017

Hádzanárky michalovskej Iuventy ovládli šláger 19. kola spoločnej česko-slovenskej súťaže, keď v domácom súboji zdolali Slaviu Praha rozdielom desiatich gólov 35:25 (15:14). Zverenky trénera Františka Urbana sa najbližšie predstavia budúcu nedeľu 5. marca 2017 v Zlíne, pred reprezentačnou prestávkou ešte privítajú v rámci 21. kola WHIL v piatok 10. marca 2017 v tradičnom čase o 17.30 hod. celok ŠKP Bratislava. Po reprezentačnej prestávke ich následne čaká v sobotu 25. marca 2017 šláger 22. kola v Šali.

Iuventa doma jednoznačne, Šaľa vonku tesne 26.02.2017

Prvé dva tímy tabuľky spoločnej slovensko-českej súťaže v hádzanej žien (WHIL) 2016/2017 dosiahli hladké víťazstvá. Líder Iuventa Michalovce po vyrovnanom I. polčase nedal doma šancu DHC Slavia Praha (35:25) a DHK Baník Most od začiatku kraľoval na svojej palubovke proti poslednému tímu aktuálneho poradia ŠKP Bratislava (41:20). Po prehre Pražaniek využili ponúknutú šancu posunúť sa na 3. miesto hádzanárky HK Slovan Duslo Šaľa, ktoré pokračovali vo víťaznej tohtoročnej šnúre aj v Ostrave, kde vyhrali tesne 21:20. Šalianky síce prišli v závere o vedenie 20:18, ale po oddychovom čase zobrala zodpovednosť na seba Klučková, ktorá prestrelila brankárku Dolákovú.

Juniorky zdolali doma lídra súťaže 41:36 26.02.2017

Juniorky michalovskej Iuventy zvíťazili v nedeľňajšom stretnutí trinásteho kola prvej ligy žien doma nad vedúcim celkom súťaže z Bánoviec nad Bebravou 41:36 (20:17). Zverenky trénerskej dvojice František Urban - Maroš Vikartovský odohrajú na domácej pôde aj najbližší zápas, keď v rámci 14. kola I. ligy žien privítajú v sobotu 4. marca 2017 o 14.00 hod. celok Močenka.

Staršie dorastenky zdolali Partizánske 35:34 26.02.2017

Staršie dorastenky michalovskej Iuventy zvíťazili v stretnutí 13. kola najvyššej súťaže na domácej pôde nad tímom HK Slávia Partizánske tesne 35:34 (14:13) a naďalej si tak držia kontakt so špicou tabuľky. Zverenky trénera Maroša Vikartovského majú v najbližšom štrnástom kole voľno, v hre budú až počas víkendu 14. - 5. marca, kedy privítajú družstvo UDHK ŠG Nitra.

Odpočívaj v pokoji, Miro... 27.02.2017

Rodina michalovskej Iuventy je o jedného z dôležitých členov a priateľov chudobnejšia. V nedeľu 26. februára 2017 nás totiž po tragickej udalosti opustil vo veku 54 rokov Miroslav Behún. Miro patril medzi spolupracovníkov, ktorí participovali na chode klubu. Svojou tvorbou prispieval k chodu internetovej stránky, organizačne sa podieľal na viacerých turnajoch, viackrát ste ho mohli vidieť za stolíkom časomeračov či ako hlásateľa hlavne mládežníckych zápasov, no a v poslednej dobe prinášal divákom informácie zo zápasov ženského tímu na serveri onlajny.cz. Pozostalým chceme v mene celej Iuventy vyjadriť úprimnú sústrasť. Odpočívaj v pokoji, Miro...

Situácia na čele zdramatizovaná, prvá výhra Košíc 27.02.2017

Hádzanárky ŠŠK ZŠ Bernolákova Košice dosiahli v trinástom kole prvej ligy žien prvé tohtosezónne víťazstvo, keď zdolali Topoľčany 29:24. V tabuľke síce ostali na poslednom mieste, no už iba vinou hrošieho skóre pred predposlednou Sereďou. Na druhej strane, poriadne sa dramatizuje situácia na čele tabuľky. Prvých päť tímov delia iba dva body. Líder z Bánoviec nad Bebrabou tentoraz nebodoval, keď prehral v Michalovciach s juniorkami Iuventy 36:41. Jeho zakopnutie využila druhá Stupava, ktorá sa po výhre v Nesvadoch (26:20) dotiahla na Bánovce na rozdiel jedného bodu. Hneď za spomenutou dvojicou sú Inter Bratislava, Hlohovec a Michalovce, strácajúc na lídra súťaže dva body a na Stupavu jeden bod.

Bytča a Prešov opäť na čele dorasteneckých súťaží 27.02.2017

V štyroch minulotýždňových zápasoch v najvyššej súťaži starších dorasteniek sa z výhier radovali iba domáce tímy. V dohrávanom súboji 11. kola zvíťazil UDHK Nitra nad Šaľou 34:29, no a vo víkendovom 13. kole triumfovali Trenčín nad ŠKP Bratislava (31:28), Šaľa nad Stupavou (29:19) a Iuventa Michalovce nad Partizánskym (35:34). Na čele tabuľky je naďalej Bytča, no už iba o lepšie skóre pred Šaľou, náskokom jedného bodu pred UDHK Nitra a dvoch bodov pred Michalovcami. Situácia na čele sa zmenila pri mladších dorastenkách. Na prvé miesto sa znova po výhre vo Vranove (26:13) predrali hráčky Bemaco Prešov, ktoré opäť vedú tabuľku s dvojbodovým náskokom pred Iuventou Michalovce. Tá mala v trinástom kole voľno.

Záznam zápasu Iuventa - Slavia Praha na TV Mistral 27.02.2017

Kto nevidel zápas 19. kola spoločnej česko-slovenskej súťaže WHIL, v ktorom Iuventa Michalovce zdolala DHC Slavia Praha 35:25 (15:14), zúfať nemusí. Môže si ho totiž tento týždeň pozrieť v zázname na michalovskej lokálnej televízii TV Mistral. Záznam zápasu prináša TV Mistral od pondelka 27. februára až do soboty 4. marca v rovnakom čase od 14.00 hod.

Iuventa opäť žala úspechy na oceňovaní športovcov 28.02.2017

V pondelok 27. februára popoludní sa v obradnej sieni Mestského úradu v Michalovciach uskutočnilo oceňovanie najlepších športovcov a športových kolektívov za rok 2016. Samozrejme, chýbať nemohli ani zástupcovia Iuventy Michalovce, keďže tá aj v roku 2016 žala viacero úspechov. Cenu dostalo ženské družstvo, mladšie dorastenky aj staršie žiačky, v kategórii jednotlivcov si cenu prebrali Patrícia Wollingerová, Adriana Holejová (cenu preberala jej sestra Dagmara, taktiež hráčka Iuventy) a Izabela Kondášová. Tých na oceňovaní dopĺňali tréneri František Urban a Henrich Marcinčák, ako aj športový riaditeľ Iuventy Jaroslav Čúrny. Všetkým oceneným samozrejme gratulujeme...
TOPlist©2010-2011 IUVENTA Michalovce. Všetky práva vyhradené. Vytvorila: NIKA PRESS s.r.o
Design: Richard Max