Slovensko bude spolu s Maďarskom organizovať v roku 2022 európsky šampionát mužov...

SLOVENSKÝ POHÁR
  Šaľa 28 13 finále
13.12.2017 o 18.00

  IUVENTA 24 14
WHIL
  Šaľa 25 13 Finále 3. zápas
19. 5. 2018 o 18.00

  IUVENTA 27 14
Staršie dorky
  Stupava 32 15 1. liga - 22. kolo
19.5.2018 o 18.00
 

  IUVENTA 22 9
Mladšie dorky
  Stupava 21 10 1. liga - 22. kolo
19.5.2018 o 15.15
  IUVENTA 22 15

Vyjadrenie Iuventy k voľbám prezidenta SZH 18.06.2018

V sobotu 23. júna sa v Bratislave uskutočnia voľby prezidenta Slovenského zväzu hádzanej. Na funkciu kandiduje doterajší prezident SZH Jaroslav Holeša, jeho vyzývateľom bude úspešný hádzanár či tréner Martin Lipták. Do soboty sa ešte môže prihlásiť aj ďalší kandidát či kandidáti. Iuventa Michalovce sa k voľbám rozhodla vydať stanovisko, ktoré prinášame v týchto riadkoch.

Ligová jeseň Iuventy v retrospektíve 01.12.2016

Hádzanárky Iuventy Michalovce majú za sebou veľmi vydarenú ligovú jeseň. Zverenky trénera Františka Urbana v nej odohrali desať zápasov. Šesťkrát sa predstavili doma a štyrikrát u súpera. Vo všetkých stretnutiach zvíťazili, a tak po roku znova zimujú na prvom mieste v tabuľke a to opäť bez straty bodu. Poďme sme v skratke pozrieť výsledky Iuventy v ligovej jeseni, ako aj výsledky ostatných duelov jedenástich kôl spoločnej česko-slovenskej súťaže WHIL.

Koniec trénera Ľuboša Hudáka v Iuvente 01.12.2016

Staršie dorastenky a juniorky Iuventy Michalovce budú mať po jedenástich mesiacoch znovu nového trénera. Trénerský štáb michalovskej Iuventy totiž opúšťa Ľuboš Hudák. Bývalý československý reprezentant a potom aj úspešný tréner, ktorý napríklad priviedol michalovský mužský winLand k historickému bronzu, pôsobil v Iuvente od januára tohto roka ako hlavný tréner starších dorasteniek a takisto aj prvoligových junioriek. Jeho nástupca zatiaľ známy nie je, pravdepodobne sa tak stane až začiatkom budúceho roka. V zostávajúcom dueli starších dorasteniek v Prešove (v sobotu 10. decembra 2016) povedie družstvo tréner mladších dorasteniek Maroš Vikartovský, pri juniorkách, na ktoré čakajú do konca jesene ešte tri zápasy, vypomôžu tréner prvého tímu František Urban a taktiež Marcel Cibere od starších žiačok.

Slovenky na úvod turnaja v Beléme s víťazstvom 01.12.2016

Slovenské hádzanárske reprezentantky otvorili medzinárodný turnaj štyroch krajín v brazílskom Beléme vysokým víťazstvom. Zverenky trénera Dušana Poloza zdolali v úvodnom zápase štvrtkového programu výber Uruguaja jednoznačne 29:15 (15:6). Hráčky SR mali od začiatku vývoj duelu pod kontrolou. Hneď išli do vedenia 3:0, neskôr 6:1 a už do polčasovej prestávky si utvorili rozhodujúci náskok. Lepšie zvládli aj druhé dejstvo, hoci v ňom už nebol až taký výrazný rozdiel v skóre. Slovenky majú pred sebou ešte dve konfrontácie z tímy z amerického kontinentu. V piatok 2. decembra od 22.00 h SEČ ich preveria Kubánky a v sobotu 3. 12. si od 14.00 h zmerajú sily s domácimi Brazílčankami.

Vo Švédsku ženy o európsky titul, Slovenky chýbajú 02.12.2016

Záver kalendárneho roka tradične patrí vrcholným podujatiam v hádzanej žien. V roku 2016 sa bude v decembri bojovať o titul kontinentálneho šampióna. V poradí XII. majstrovstvá Európy hádzanárok sa uskutočnia v dňoch 4. - 18. decembra vo Švédsku a budú bez slovenských reprezentantiek, ktoré nepostúpili z kvalifikácie. V 5. skupine obsadili 3. miesto za postupujúcimi Maďarkami i Poľkami a pred Fínkami. Dejiskami šampionátu za účasti 16 družstiev bude najbližších pätnásť dní päť miest - Štokholm, Kristianstad, Malmö, Helsingborg a Göteborg.

Slovenky v Beléme aj proti Kubánkam suverénne 03.12.2016

Po štvrtkovom víťazstve nad Uruguajom 29:15 si slovenská ženská hádzanárska reprezentácia suverénne počínala aj v druhom vystúpení na medzinárodnom turnaji štyroch krajín v brazílskom Beléme, keď si v piatok poradila s Kubou 38:11 (17:5). Už po I. polčase bolo jasné, že zverenky trénera Dušana Poloza si do tabuľky pripíšu ďalšie dva body. Strelecky sa darilo trojici Alžbeta Rechtorisová, Mária Holešová a Simona Szarková, ktorá zhodne dosiahla po osem gólov. Hráčky SR figurujú v tabuľke na 2. mieste o skóre za Brazílčankami, ktoré vyhrali nad Uruguajčankami 30:11 (13:6). Slovenky budú v sobotu od 14.00 h SEČ bojovať o prvenstvo na turnaji práve s domácimi reprezentantkami.

Na záver remíza s Brazíliou, Slovenky končia druhé 03.12.2016

Slovenské hádzanárske reprezentantky nenašli na medzinárodnom turnaji štyroch krajín v brazílskom Beléme premožiteľa. Zverenky trénera Dušana Poloza po hladkých výhrach nad Uraguajčankami 29:15 a Kubánkami 38:11 uhrali vo svojom záverečnom vystúpení nerozhodný výsledok. Slovenky v sobotňajšom súboji o prvenstvo na tomto podujatí remizovali s domácimi Brazílčankami 21:21, pričom viedli nielen po I. polčase (11:10), ale aj drvivú väčšinu druhého dejstva. Hráčky SR obsadili v Beléme konečné 2. miesto za brazílskymi hádzanárkami. Obidva tímy nazbierali po päť bodov, ale Juhoameričanky disponujú lepším celkovým skóre.

Výhra a prehra junioriek SR so Švajčiarskom 04.12.2016

Slovenské reprezentačné juniorky sa aj so štyrmi hráčkami Iuventy (Muliková, Solárová, Bajčiová, Štefaniková)pripravujú od minulej nedele v Stupave. Okrem tréningových jednotiek odohrali Slovenky dva prípravné zápasy so Švajčiarskom. V tom prvom zvíťazili 24:22, v druhom prehrali 24:30. Mladé Slovenky, ktoré na augustových majstrovstvách sveta do 18 rokov obsadili 13. miesto, sa pripravujú na marcovú kvalifikáciu o ME do 19 rokov v Slovinsku. Slovenky sa ocitli spolu s Francúzkami, Čiernohorkami a Belgičankami v 3. skupine. Zverenky trénera Jána Beňadika absolvujú kvalifikačný turnaj, na ktorom sa bude bojovať o dve postupové miesta, v termíne 17. - 19. marca 2017 na domácej palubovke v Michalovciach.

Domáce Švédky i Francúzky na úvod presvedčivo 05.12.2016

V úvodný hrací deň na na XII. majstrovstvách Európy v hádzanej žien vo Švédsku sa z jasného víťazstva tešili domáce reprezentantky, ktoré zdolali úradujúce vicešampiónky zo Španielska 25:19. Ešte v štokholmskej A-skupine boli v balkánskom derby úspešnejšie Srbky, keď si so Slovinkami poradili 36:34. Najpresvedčivejšie víťazstvo dosiahli v nedeľu Francúzky, ktoré v rámci B-skupiny v Kristianstade nedali šancu Poľkám (31:22). Obrat vo vývoji duelu predviedli hádzanárky Nemecka proti Holandsku, keď v záverečnej dvadsaťminútovke otočili zo 17:20 na 30:27.

Vo Veselí trénerská výmena, vracia sa Ľuboš Hudák 05.12.2016

Ani počas prestávky v spoločnej slovensko-českej súťaži v hádzanej žien (WHIL) neutícha ruch v kluboch. Svedčí o tom aj najnovšia správa z SHK Veselí nad Moravou, kde sa udiala zmena na trénerskom poste. Družstvo zo Slovácka povedie slovenský kormidelník Ľuboš Hudák, ktorý vystriedal svojho krajana Slavomíra Vargu. Ten sedel na lavičke od konca februára 2016, teraz požiadal vedenie klubu o predčasné ukončenie zmluvy.

Iuventa v Trenčíne o postup na finálový turnaj SP 05.12.2016

O svoj siedmy prienik na finálový turnaj Slovenského pohára sa v stredu pokúsia hráčky Iuventy Michalovce. Zverenky trénera Františka Urbana, ktoré sa z prvenstva v Slovenskom pohári tešili v predchádzajúcich štyroch ročníkoch, sa vo štvrťfinále predstavia na pôde ďalšieho účastníka spoločnej česko-slovenskej súťaže WHIL HK AS Trenčín. Pôjde o jedinú štvrťfinálovú interligovú dvojicu, v ďalších troch súbojoch si totiž zmerajú sily tímy z WHIL s družstvami z prvej ligy. Hlohovec sa pokúsi o tretie prekvapenie v rade, keď sa po bratislavskom ŠKP a Šali tentoraz pokúsi vyradiť Partizánske, Bánovce nad Bebravou privítajú Prešov, no a Šaľa sa predstaví v Zlatnej na Ostrove. Tri štvrťfinálové zápasy Slovenského pohára sú naplánované na stredu 7. decembra, duel Zlatná na Ostrove - Šaľa sa odohrá vo štvrtok 8. decembra.

Česká senzácia na úkor Maďariek 05.12.2016

Nórske hádzanárky ako držiteľky titulu spred dvoch rokov úspešne začali cestu za jeho obhajobou. Severanky v úvodnom kole základnej D-skupiny na XII. majstrovstvách Európy v hádzanej žien vo Švédsku (4. - 18. 12. 2016) zdolali Rumunky 23:21. Aj pred nimi sa v Helsingborgu radovali favoritky, ruské olympijské víťazky si poradili s Chorvátkami 32:26. Prvé veľké prekvapenie sa zrodilo v Malmo, kde reprezentantky Česka zaskočili nevýrazné Maďarky a vďaka výborne zvládnutej záverečnej štvrťhodine ich zdolali 27:22. V druhom zápase C-skupiny sa tešili Dánky, ktoré na konci duelu rozhodli o svojom tesnom triumfe nad hráčkami Čiernej Hory 22:21.

Slovenský pohár žien vyvrcholí v Trenčíne 06.12.2016

Slovenský pohár v hádzanej žien 2016/2017 má pred sebou tohtotýždňové zápasy štvrťfinále, ale miesto jeho vyvrcholenia je už známe. Záujem o usporiadanie záverečného turnaja prejavili v stanovenom termíne do 3. novembra Trenčín a Partizánske, ktoré však svoju prihlášku neskôr stiahlo. Výkonný výbor Slovenského zväzu hádzanej (SZH) na svojom zasadnutí schválil za organizátora HK AS Trenčín. Dejiskom zápasov semifinále a finále bude 17. a 18. decembra 2016 tamojšia Mestská športová hala.

Predstavujeme mládežnícke tímy Iuventy - Prípravka 06.12.2016

V posledný kalendárny mesiac roka 2016 sme sa vám rozhodli predstaviť všetky mládežnícke tímy, ktoré reprezentujú Iuventu. Ako prvé prichádzajú na rad najmladšie hráčky - prípravka. Tá sa pripravuje pod vedením viacerých hráčok prvého tímu, ktoré sa na tréningoch u najmenších dievčat striedajú. Odborne na nich dohliada taktiež tréner A-družstva František Urban. Prípravka má za sebou už aj turnaje. Jej hráčky sa zúčastnili na turnaji v košickej Steel aréne, ktorý sa uskutočnil pred kvalifikačným zápasom mužov Slovensko - Švédsko, nuž a naposledy si jej hráčky zmerali sily aj s tímami na turnaji vo Vranove nad Topľou. Keďže ide o mladú kategóriu, ktorá sa naďalej iba tvorí, miesto v nej si môže nájsť každý, kto len chce. Aj preto sa záujemkyne o miesto v kádri môžu k tímu pripojiť a rozvíjať tak svoj talent. Stačí prísť na tréning každý pondelok do Chemkostav arény o 14.00 hod.!

Staršie a mladšie žiačky na turnaji v Zarzecze druhé 06.12.2016

V prvý decembrový víkend sa zaujímavého Mikulášskeho turnaja v poľskom Zarzecze zúčastnili staršie (rok narodenia 2003 a mladšie) a mladšie (rok narodenia 2005 a mladšie) žiačky michalovskej Iuventy. Zverenkám trénerov Henricha Marcinčáka a Marcela Cibereho sa na medzinárodnom turnaji darilo. Staršie obsadili v konkurencii deviatich tímov druhé miesto, keď prehrali až vo finále a mladšie skončili s bilanciou dvoch výhier, jednej remízy a jednej prehry taktiež na striebornej pozícii.

Zaváhanie domácich Švédok 07.12.2016

Ani v utorkových stretnutiach na XII. majstrovstvách Európy v hádzanej žien vo Švédsku nebola núdza o prekvapenia. Najmä v A-skupine sa nezrodili výsledky v súlade s papierovými predpokladmi. Najskôr Srbky zaskočili úradujúce kontinentálne vicešampiónky Španielky, nad ktorými vyhrali tesne 25:23, hoci v 40. min viedli ešte vysoko 19:10. Srbské hráčky majú už istotu postupu. V Štokholme potom zažili sklamanie domáci fanúšikovia, keď švédske reprezentantky nestačili nečakane na Slovinky (23:25).

Poloz drží palce Češkám, ale v play-off si ich neželá 07.12.2016

Po dvojtýždňovej reprezentačnej akcii tímu hádzanárok Slovenska, ktoré najskôr postúpili v Šali z I. fázy kvalifikácie MS 2017 a potom obsadili bez prehry 2. miesto na medzinárodnom turnaji štyroch krajín v brazílskom Beléme, bude ich tréner Dušan Poloz venovať značnú pozornosť prebiehajúcemu európskemu šampionátu žien vo Švédsku. Jeho zverenky sa tam síce nekvalifikovali, ale na severe Európy účinkujú Češky. Jeho krajanky šokovali hádzanársku verejnosť hneď na úvod turnaja, keď zdolali favorizované Maďarsko (27:22). Pod vedením Jana Bašného, svojho niekdajšieho kolegu z lavičky českej reprezentácie, by ich rád videl čo najďalej.

Iuventa po výhre 31:12 na finálový turnaj SP 07.12.2016

Hádzanárky Iuventy Michalovce zvíťazili vo štvrťfinálovom súboji Slovenského pohára na pôde ďalšieho účastníka spoločnej česko-slovenskej súťaže WHIL HK AS Trenčín hladko 31:12 a po siedmykrát v rade tak postúpili na záverečný turnaj Slovenského pohára. Ten sa uskutoční práve v Trenčíne a už druhý rok po sebe tak nastane situácia, že domáci tím sa finálového turnaja nezúčastní. Finálový turnaj sa uskutoční v termíne 17. - 18. december. V sobotu 17. decembra sa odohrajú semifinálová zápasy, v nedeľu 18. decembra sa uskutoční finálový duel.

Hlohovec prekvapil Partizánske 07.12.2016

Iuventa Michalovce, Bemaco Prešov a HC Sporta Hlohovec si v stredu vybojovali postup na záverečný turnaj Slovenského pohára v hádzanej žien 2016/2017. Štvrtý semifinalista vzíde vo štvrtok z duelu Handball Zlatná na Ostrove (I. liga) - HK Slovan Duslo Šaľa. Iuventa Michalovce nemala zľutovanie s HK AS Trenčín, nad ktorým na jeho palubovke zvíťazila 31:12 a na Považie sa vráti obhajovať trofej. Bemaco Prešov sa po vyrovnanom polčase podarilo presadiť v Bánovciach nad Bebravou, kde vyhral nad miestnym prvoligistom 33:26.

Tesná prehra Česka s Čiernou Horou 08.12.2016

Bez prehry na XII. majstrovstvách Európy v hádzanej žien vo Švédsku sú po 2. kole bojov v základných skupinách štyri tímy. Jedným z nich sú Dánky, ktoré sú po výhre nad Maďarkami 23:19 líderkami C-skupiny v Malmo. V nej zaváhali už aj Češky, ktoré vo vyrovnanom stredajšom stretnutí s Čiernohorkami podľahli o jeden gól 27:28. Nórky zatiaľ potvrdzujú úlohu favoritiek, v D-skupine v Helsingborgu si pripísali na svoje konto druhé víťazstvo, keď v stredu rozdrvili výber Chorvátska 34:16. Úradujúce ruské olympijské víťazky nezvládli záver zápasu s Rumunkami. V 53. minúte Senová vyrovnala na 17:17, ale v zostávajúcom čase už nedokázali skórovať a napokon prehrali 17:22.

Obhajca čaká na súpera, Prešov proti Hlohovcu 08.12.2016

Kvarteto účastníkov semifinalistov Slovenského pohára žien 2016/2017 bude skompletizované po štvrtkovom večernom dueli v Zlatnej, ale program záverečného turnaja je už známy. Vyžrebovali ho vo štvrtok predpoludním v bratislavskom sídle Slovenského zväzu hádzanej (SZH). V semifinále sa stretnú Bemaco Prešov - HC Sporta Hlohovec a Iuventa Michalovce s postupujúcim z dvojice Handball Zlatná na Ostrove - HK Slovan Duslo Šaľa. Výkonný výbor Slovenského zväzu hádzanej (SZH) už pred nejakým časom schválil za usporiadateľa záverečného turnaja HK AS Trenčín.

Predstavujeme tímy Iuventy - Mladšie žiačky C 08.12.2016

V našom mini-seriáli, v ktorom sme sa vám v závere kalendárneho roka 2016 rozhodli predstaviť všetky mládežnícke tímy michalovskej Iuventy, pokračujeme najmladšou kategóriou, ktorá bojuje o ligové body - mladšími žiačkami C. Tie zatiaľ zbierajú pod vedením trénera Marcela Cibereho skúsenosti, ktoré by mali zúročiť v ďalších rokoch. Aktuálne v ligovej súťaži v piatich zápasoch zvíťazili raz, keď v Chemkostav aréne zdolali Bemaco Prešov B 15:11. Nech sa páči, zoznámte sa.

MyGIVT, nový projekt pre podporu Iuventy 08.12.2016

ANKETA K TEJTO TÉME POTIAHNUTÍM MYŠOU DOLE...
Hádzanársky klub IUVENTA Michalovce môžu jej priaznivci po novom podporiť aj prostredníctvom bežného nákupu na internete. Stačí, keď na web svojho obľúbeného e-shopu prejdete cez banner myGIVT vo vrchnej časti našej internetovej stránky. Časť z vášho výdavku na nákup automaticky prejde na účet klubu IUVENTA Michalovce a to bez toho, aby ste za váš tovar zaplatili čo i len cent navyše. Blížia sa Vianoce, určite mnohí z vás využívajú nákupy cez internet, nuž vyskúšajte aj tento spôsob a pomôžete tým nášmu klubu.

Šaľa do semifinále proti Iuvente 08.12.2016

Na záverečnom turnaji Slovenského pohára v hádzanej žien 2016/2017 v Trenčíne (17. - 18. 12. 2016) sa v spoločnosti troch účastníkov interligy (WHIL) predstaví jeden prvoligista. Definitívne sa o tom rozhodlo vo štvrtkovom záverečnom stretnutí štvrťfinálového programu. Hádzanárky Zlatnej na Ostrove podľahli na domácej palubovke favorizovanému Slovanu Duslo Šaľa 20:29 (10:14) a nestali sa po Sporte Hlohovec druhým prvoligistom v semifinále. Šalianky budú o účasť vo finále bojovať s obhajkyňami prvenstva z Iuventy Michalovce, druhú semifinálovú dvojicu tvoria Bemaco Prešov - Sporta Hlohovec.

Holandský obrat, domov Slovinky a Poľky 09.12.2016

Na XII. majstrovstvách Európy hádzanárok vo Švédsku vyvrcholili vo štvrtok boje v dvoch základných skupinách. Víťazkami "áčka" sa stali Srbky, ktoré vydolovali v Štokholme bod proti domácim Švédkam (30:30), keď vyrovnali tri sekundy pred koncom. Úradujúce kontinentálne vicemajsterky Španielky zvládli rozhodujúci duel o postup do hlavnej fázy, keď Slovinky zdolali presvedčivo 30:18. Vyrovnaný duel B-skupiny v Kristianstade rozhodli Nemky proti Poľkám vo svoj prospech v záverečnej päťminútovke (23:22) a napokon skončili v tabuľke prvé.

Nórky a Dánky bez zaváhania 10.12.2016

Bodku za základnou fázou na XII. majstrovstvách Európy v hádzanej žien vo Švédsku dali štyri piatkové zápasy. Radovali sa predovšetkým severské tímy, ktoré si udržali stopercentnú úspešnosť. V C-skupine v Malmo Dánky pokorili Češky 33:29, hoci viac ako dve tretiny duelu museli doťahovať manko. Ešte predtým Maďarky hrajúce takpovediac s nožom na krku zabrali na tretí pokus, keď vyhrali nad Čiernou Horou presvedčivo 21:14 a zaistili si postup do hlavnej fázy turnaja spolu s Dánkami a Češkami. V šlágri D-skupiny triumfovali nórske obhajkyne prvenstva, ktoré v Helsingborgu zdolali úradujúce olympijské šampiónky Rusky 23:21 a do štvrťfinálovej skupiny si prenášajú plný bodový zisk. Atraktívny súboj rozhodovali slovenskí arbitri Peter Brunovský a Vladimír Čanda. Rumunky si podľa očakávania poradili s Chorvátkami (31:26), ktoré sa spolu s Čiernohorkami rozlúčili s účinkovaním na ME 2016.

Víťazný obrat starších dorasteniek v Prešove 10.12.2016

Staršie dorastenky michalovskej Iuventy predviedli v šlágri desiateho kola najvyššej súťaže na palubovke Prešova dokonalý obrat. Štvrtý tím tabuľky na pôde druhého prehrával osemnásť minút pred koncom rozdielom piatich gólov (18:23), no nakoniec vydoloval dva cenné body, keď zvíťazil 30:29. Keďže celé jedenáste kolo, v ktorom mali staršie dorastenky Iuventy privítať Bytču, bolo preložené až na budúci rok, v hre o ligové body v súťaži budú Michalovčanky až vo februári 2017. Posledný zápas tohto roka to ale pre nich nebol, keďže za juniorky absolvujú ešte tri stretnutia. V nedeľu 11. decembra sa predstavia v Zlatnej, v stredu 14. decembra o 15.30 hod. privítajú v dohrávanom stretnutí deviateho kola Šurany, no a jeseň zakončia v sobotu 17. decembra súbojom v Topoľčanoch, s ktorými si vymenili domáce prostredie.

V šlágri kola vysoká prehra mladších doriek v Prešove 10.12.2016

Mladšie dorastenky michalovskej Iuventy utrpeli prvú tohtosezónnu prehru, keď v rámci desiateho kola najvyššej súťaže prehrali na pôde takisto stopercentného Prešova hladko o dvanásť gólov 13:25. Michalovčanky tak prezimujú na druhom mieste, jesenným kráľom ligy mladšieho dorastu sú stopercentné Prešovčanky. Keďže posledné jesenné jedenáste kolo, v ktorom mali Michalovčanky privítať Bytču, bolo preložené na začiatok jarnej časti, pre zverenky trénera Maroša Vikartovského to bol posledný zápas v tomto roku.

Francúzky rozhodli gólom do prázdnej brány 11.12.2016

Sobotňajšie zápasy štvrťfinálovej fázy I. skupiny na XII. majstrovstvách Európy v hádzanej žien vo Švédsku zamotali boj o postup do semifinále. Na prvých troch miestach tabuľky sú štvorbodové Nemecko, Holandsko a Francúzsko. Nemky pripravili Srbkám prvú prehru na šampionáte (19:26). Vyrovnaný duel domácich Švédok s Holanďankami sa skončil úspechom reprezentantiek "krajiny tulipánov" (33:30). Drámu do záverečného klaksónu videli diváci v Göteborgu vo večernom zápase. Hoci si Španielky rozohrali partiu nádejne (14:10 po I. polčase), o víťazstvo prišli v záverečných sekundách. Pineauová v čase 59:42 min vyrovnala z pokutového hodu a tá istá hráčka sekundu pred koncom potrestala chybu súperiek v útoku pri hre bez brankárky gólom cez celé ihrisko. Španielske hádzanárky prišli o šancu obhájiť vicemajstrovský titul.

Dvojgólové víťazstvo junioriek v Zlatnej 11.12.2016

Juniorky michalovskej Iuventy zvíťazili v zápase desiateho kola prvej ligy žien na pôde Zlatnej na Ostrove 37:35. Strelecky sa darilo predovšetkým Veronike Habánkovej, ktorá zaznamenala desať presných zásahov a Františke Solárovej. Tá si priniesla formu zo sobotňajšieho zápasu starších dorasteniek v Prešove, kde zaznamenala trinásť presných zásahov, keď v Zlatnej namierila presne osemkrát. Michalovčanky budú v hre o ligové body do konca roka 2016 ešte dvakrát. Najskôr v stredu 14. decembra o 15.30 hod. privítajú v dohrávanom stretnutí 9. kola Šurany a s jesennou časťou sa rozlúčia v sobotu 17. decembra 2016, kedy ich čaká duel v Topoľčanoch.

Severské derby pre Nórky 12.12.2016

Hádzanárky Nórska sú aj po aj severskom derby na XII. majstrovstvách Európy žien vo Švédsku nezdolané. Obhajkyne prvenstva zdolali v nedeľňajšom súboji dvoch víťazov základných skupín v Helsingborgu Dánky 22:20, hoci takmer prišli o sľubný päťgólový náskok z I. polčasu, a sú na čele štvrťfinálovej II. skupiny. Svoje postavenie v boji o účasť v semifinále si vylepšili Rumunky, ktoré nedali šancu hráčkam Maďarska (29:21). Nádej oživili olympijské víťazky Rusky, keď tesne zdolali české hádzanárky 26:24. Češky sa doťahovali, v 59. minúte Adámková znížila na rozdiel jediného gólu, ale dve sekundy pred koncom Makejevová spečatila ruský triumf.

Stupava naďalej lídrom, tri výhry hosťujúcich celkov 12.12.2016

Aj po zápasoch desiateho kola vedú tabuľku prvej ligy žien hráčky HC Tatran Stupava. Družstvo zo Záhoria tentoraz zvíťazilo na domácej pôde nad Hlohovcom 23:21 a upevnilo si tak prvú priečku. Na druhej sú Bánovce nad Bebravou, ktoré pre zmenu zabodovali naplno vonku, keď v Seredi vyhrali hladko 34:23. Na súperovej pôde sa darilo aj Interu Bratislava, ktorý zvíťazil v Topoľčanoch 30:22, ako aj juniorkám michalovskej Iuventy. Tie po boji vydolovali dôležité dva body po výhre 37:35 v Zlatnej na Ostrove. V zápase tabuľkových susedov zvíťazili Nesvady nad Močenkom 28:24, no a Šurany bezpečne zdolali Bernolákovu Košice 37:21.

Dorastenky Iuventy zimujú na druhom a treťom mieste 12.12.2016

Jediným tímom v najvyšších súťažiach starších a mladších dorasteniek, ktorý v jeseni (posledné kolo jesennej časti sa uskutoční v termíne 11. - 12. február 2017) nestratil ani jeden bod, sú mladšie dorastenky Prešova. Tie v šlágri desiateho kola a celej jesennej časti zdolali v súboji stopercentných tímov Iuventu Michalovce hladko 25:13 a zimujú tak na prvom mieste. Mladším dorastenkám Iuventy patrí po jesennej časti druhé miesto, ich kolegyne, staršie dorastenky, zimujú na treťom mieste. Pri starších dorastenkách prvé miesto patrí Šali, druhá je Bytča.

František Urban s cenou primátora mesta 12.12.2016

V rámci 25. Vianočných trhov sa minulý piatok 9. decembra v michalovskom Mestskom kultúrnom stredisku uskutočnilo aj slávnostné mestské zastupiteľstvo, na ktorom primátor mesta Viliam Zahorčák odovzdal ceny významným osobnostiam, ktoré sa pričinili o dobré meno Michaloviec. Tieto osobnosti, či organizácie boli vybrané na návrh poslancov mestského zastupiteľstva. Odovzdávali sa ceny mesta, ako aj ceny primátora. Prím hrala aj hádzaná. V rámci 60. výročia mužskej hádzanej si cenu mesta odniesli bývalí aktívni hráči či tréneri Rudolf Gadomský, či Július Harbuľak st., no a cenu primátora dostal Kornel Mikita. Predstaviteľom samosprávy neunikli ani úspechy michalovskej Iuventy, keď si cenu primátora prevzal tréner A - družstva František Urban.

Slovenský pohár vyvrcholí počas víkendu v Trenčíne 12.12.2016

Počas najbližšieho víkendu, konkrétne v sobotu 17. a v nedeľu 18. decembra, spoznáme ďalšieho víťaza Slovenského pohára žien. Na finálový turnaj, ktorý sa tentoraz uskutoční v Trenčíne, sa prebojovali traja účastníci spoločnej česko-slovenskej súťaže WHIL, obhajca prvenstva Iuventa Michalovce, HK Slovan Duslo Šaľa a Bemaco Prešov, ktorých doplní HC Sporta Hlohovec. Ten sa na finálový turnaj, ktorý sa opäť uskutoční bez domáceho tímu (HK AS Trenčín vyradila vo štvrťfinále michalovská Iuventa), dostal ako jediný tím mimo WHIL. V sobotu sa odohrajú semifinálové zápasy Prešov - Hlohovec (15.00 hod.) a Iuventa - Šaľa (17.30 hod.), v nedeľu od 10.30 hod. je na programe finálový duel.

Francúzky a Holanďanky na ceste do semifinále 12.12.2016

Víťazstvá v pondelkových zápasoch štvrťfinálovej fázy priblížili k postupu do semifinále na XII. majstrovstvách Európy žien vo Švédsku hádzanárky Holandska a Francúzska. Holanďanky nedali šancu Srbkám (35:27) a sú na čele I. skupiny pred Francúzkami, ktoré v dramatickom a nervóznom dueli v Goteborgu zdolali domáce Švédky 21:19 a odpísali ich z boja o medaily. Šancu na prienik medzi kvarteto najlepších na ME majú aj nemecké reprezentantky. V pondelok však len remizovali 20:20 so Španielkami, ktoré si pripísali na konto vôbec prvý bod v tejto fáze šampionátu. Nemky zmazali trojgólové polčasové manko, v 53. minúte sa dostali aj do vedenia, ale o dve minúty neskôr vyrovnali úradujúce vicemajsterky Európy Penovou a potom už gól nepadol.

Nórky do semifinále, Rusky bez medaily 14.12.2016

Utorkové zápasy štvrťfinálovej fázy na XII. majstrovstvách Európy v hádzanej žien vo Švédsku čiastočne vyjasnili situáciu v II. skupine v Helsingborgu. Nórky, ktoré zatiaľ prechádzajú turnajom bez zaváhania, zdolali vo vyrovnanom dueli Maďarky 24:23 a ako prvé si zaistili postup do semifinále. Kto sa pridá k obhajkyniam titulu sa rozhodne v záverečnom kole. Momentálne majú k tomu najbližšie rumunské reprezentantky, ktoré si poradili s Češkami 30:28. Šancu však majú ešte aj hádzanárky Dánska, ktoré v dramatickom súboji remizovali s Ruskami 26:26, čím úradujúcim olympijským víťazkám zahatali cestu k medailovému umiestneniu.

Predstavujeme tímy Iuventy - Mladšie žiačky B 14.12.2016

V našom mini-seriáli, v ktorom sme sa vám v závere kalendárneho roka 2016 rozhodli predstaviť všetky mládežnícke tímy michalovskej Iuventy, pokračujeme dnes družstvom Mladšie žiačky B. Tie pod vedením trénera Marcela Cibereho bojujú a hrajú ligové zápasy v krajskej súťaži. V nej zaknihovali počas jesennej časti dve víťazstvá, keď zdolali Bemaco Prešov B 32:4 a po výsledku 20:14 si poradili aj s Bernolákovou Košice.

Tridsať rokov od vicemajstrovského titulu na MS žien 14.12.2016

Československá hádzaná zažila pred 30 rokmi jeden zo svojich najväčších úspechov. Ženská reprezentácia na majstrovstvách sveta 1986 žien v Holandsku získala strieborné medaily. Úspech, s ktorým sa veľmi nepočítalo prekvapil celý športový svet. Vo vtedajšom reprezentačnom tíme pôsobilo až 11 hráčok zo Slovenska. Striebro z MS 1986 naštartovalo na ďalšie tri pozoruhodné úspechy ženskej hádzanej v rokoch 1987. Na úrovni klubovej hádzanej sa československý majster ZVR Prešov dostal až do semifinále PEM (Pohár Európskych Majstrov - dnešná Liga majstrov). Štart Bratislava sa dostal do finále pohára IHF (dnešný pohár EHF). Na juniorských majstrovstvách sveta 1987 v Dánsku skončili československé juniorky na 6. mieste. Družstvo malo priemerný vek 25,3 roka, výškový priemer 172,7 cm a priemer 105,9 absolvovaných medzištátnych stretnutí.

Juniorky po druhopolčasovom obrate zdolali Šurany 14.12.2016

Juniorky michalovskej Iuventy zvíťazili v dohrávanom stretnutí deviateho kola prvej ligy žien na domácej pôde nad tímom HKM Šurany 32:30, hoci po prvom polčase prehrávali 14:17. Zverenky trénera Františka Urbana zakončia jesennú časť sobotňajším súbojom v Topoľčanoch, s ktorými si vymenili domáce prostredie.

Do semifinále aj Holanďanky, Francúzky a Dánky 15.12.2016

Na XII. majstrovstvách Európy v hádzanej žien vo Švédsku je už známe kompletné kvarteto semifinalistov. K obhajkyniam prvenstva Nórkam sa v stredu pridali Holanďanky, Francúzky a Dánky. Holandské reprezentantky zdolali na záver svojho účinkovania v I. štvrťfinálovej skupine v Goteborgu španielske kontinentálne vicemajsterky 29:24 a zaistili si postup z 1. priečky. Nemecké hráčky si v stretnutí, ktoré rozhodovali Slováci Peter Brunovský a Vladimír Čanda, poradili si domácimi Švédkami 28:22, ale napokon im to na prienik medzi kvarteto najlepších tímov na šampionáte nestačilo. Francúzky totiž zvíťazili nad Srbkami 28:21 a zabezpečili si druhú miestenku z I. skupiny do semifinále.

Predstavujeme tímy Iuventy - Mladšie žiačky A 15.12.2016

V našom mini-seriály, v ktorom v závere kalendárneho roka 2016 predstavujeme mládežnícke tímy Iuventy Michalovce, pokračujeme mladšími žiačkami A. Tie pod vedením skúseného trénera Henricha Marcinčáka v jesennej časti nenašli ani raz premožiteľa a pevným krokom tak kráčajú k celkovému prvenstvu v rámci niekdajšieho východoslovenského kraja. Rekordným víťazstvom bola výhra 52:0 na pôde Bernolákovej Košice. Mimochodom, v tíme pôsobí aj mladšia sestra hráčky prvého tímu Marianny Rebičovej, Juliana.

V Trenčíne vyvrcholenie SP žien, favoritom Iuventa 15.12.2016

Po roku sa situácia zopakovala a Slovenský pohár v hádzanej žien opäť vyvrcholí bez účasti domáceho tímu. Vlani chýbala na záverečnom turnaji Šaľa, tentoraz bude absentovať Trenčín. Hráčky trenčianskeho HK AS sa medzi kvarteto najlepších nekvalifikovali, keď vo štvrťfinále nestačili na obhajkyne prvenstva z Iuventy Michalovce (12:31). Vyvrcholenie domácej národnej pohárovej súťaže je na programe opäť na konci kalendárneho roka. O držiteľovi prvej trofeje v tomto ročníku sa rozhodne počas víkendu 17. - 18. decembra, keď sa zároveň bude vo Švédsku bojovať o medaily na ženských ME 2016, kam reprezentantky SR nepostúpili.

Slovenky medzi nenasadenými, hrozia im aj Češky 16.12.2016

Na XII. majstrovstvách Európy v hádzanej žien vo Švédsku bude v sobotu voľný deň, ale aj tak sa sústredí pozornosť do Göteborgu, kde sa uskutoční žreb II. fázy kvalifikácie o postup na majstrovstvá sveta 2017 v Nemecku. Hádzanárky Slovenska vzhľadom k tomu, že chýbali na tohtoročnom kontinentálnom šampionáte, figurujú v súlade s očakávaniami medzi nenasadenými tímami. Slovenky sa ocitli medzi deviatkou v II. koši spolu s dvoma najhoršie umiestnenými na ME 2016 (15. Poľsko, 16. Chorvátsko) a spolu s ďalšími šiestimi postupujúcimi z I. fázy kvalifikácie MS 2017 (Rakúsko, Bielorusko, Taliansko, Macedónsko, Turecko, Ukrajina).

Holanďanky vo finále proti Nórkam 17.12.2016

Holandské hádzanárky si druhý rok za sebou zahrajú vo finále vrcholného podujatia. Na XII. majstrovstvách Európy v hádzanej žien vo Švédsku zvíťazili v piatkovom úvodnom semifinále v Göteborgu nad Dánkami 26:22 (13:13). Vďaka tomu už majú istotu prvej medaily z európskeho šampionátu (doteraz boli najlepšie siedme, pozn.), na ktorom si zároveň premiérovo zahrajú o zlato. Zverenky trénerky Helle Thomsenovej rozhodli o svojom triumfe hneď po zmene strán, keď skórovali šesťkrát za sebou (19:13) a v druhom dejstve prvýkrát inkasovali až v 43. min. Stretnutie v aréne Scandinavium rozhodovali slovenskí arbitri Peter Brunovský a Vladimír Čanda. Holanďanky budú môcť odplatiť Nórkam prehru z finále MS 2015, keďže nórske obhajkyne kontinentálneho prvenstva v druhom piatkovom semifinále vyhrali nad Francúzkami 20:16 (11:9).

Prepíšu Michalovce pohárovú históriu? 17.12.2016

Hádzanárky michalovskej Iuventy zabojujú počas tohto víkendu o prvú trofej v tejto sezóne. V trenčianskej Mestskej športovej hale na Sihoti sa uskutoční záverečný turnaj Slovenského pohára (SP). Dnes sú na programe semifinálové súboje, zajtra duel o prvenstvo. Práve Zemplínčanky sú obhajca trofeje a zároveň aj najväčším favoritom na zisk ďalšej. Žlto-modré si miestenku na turnaji vybojovali po štvrťfinálovej výhre nad Trenčínom, ktorý na jeho ihrisku zdolali 31:12. Po roku sa tak znovu bude hrať záverečný turnaj bez domáceho družstva. V boji o finále sa Iuventa stretne so svojím rivalom, šalianskym Duslom (o 17.30 hod.).

Päťgólová prehra junioriek v Topoľčanoch 17.12.2016

Juniorky michalovskej Iuventy prehrali v poslednom jesennom kole I. ligy žien na pôde ŠKP Topoľčany o päť gólov 28:33, keď po prvom polčase prehrávali 14:17. Zemplínčankam nepomohol ani dvanásťgólový nástrel Františky Solárovej. Na opačnej strane rovnakou dvanásťgólovou mincou odpovedala Aneta Schwarzová. Pre michalovské juniorky sa zápasom v Topoľčanoch skončila jesenná časť. V hre o ďalšie ligové body budú až vo februári budúceho roka.

Prvý finalistom Slovenského pohára Prešov 17.12.2016

Hádzanárky Bemaco Prešov sa vo svojej premiérovej účasti na finálovom turnaji Slovenského pohára, ktorý sa odohráva od soboty 17. do nedele 18. decembra v Trenčíne, dostali do finále. Zverenky trénera Dušana Daniša totiž v prvom semifinálovom stretnutí zdolali prvoligový HC Sporta Hlohovec relatívne hladko 32:24, keď po prvom polčase viedli 16:12. Finálovým súperom Prešovčaniek bude víťaz druhého semifinále, v ktorom proti sebe nastúpia obhajca prvenstva Iuventa Michalovce a HK Slovan Duslo Šaľa. Ich zápas sa začína od 17.30 hod. Finálový duel je na programe v nedeľu od 10.30 hod aj v priamom prenose televízie 231.

Iuventa zdolala Šaľu 28:20 a je vo finále SP 17.12.2016

Hádzanárky Iuventy Michalovce zvíťazili v druhom semifinálovom stretnutí finálového turnaja Slovenského pohára nad tímom HK Slovan Duslo Šaľa hladko 28:20 (16:10) a postúpili tak do svojho piateho finále v rade. Súperom michalovskej Iuventy bude Bemaco Prešov, ktorý v prvom semifinálovom stretnutí zdolal Sportu Hlohovec 32:24. Finálový duel je na programe v nedeľu 18. decembra od 10.30 hod. aj pred televíznymi kamerami stanice 213.

Iuventa porazila Prešov 33:25 a má ôsmy triumf v SP 18.12.2016

Hádzanárky Iuventy Michalovce sa po ôsmykrát, z toho po piatykrát v rade, tešia zo zisku najstaršej ženskej klubovej súťaže Slovenského pohára. Zverenky trénera Františka Urbana totiž zvládli rolu favorita a triumfovali na finálovom turnaji, ktorý sa odohral počas víkendu v Trenčíne. Po semifinálovom hladkom triumfe nad Šaľou (28:20) zvíťazili aj vo finálovom súboji, v ktorom si vo východoslovenskom derby poradili s tímom Bemaco Prešov po výsledku 33:25 a získali tak prvú tohtosezónnu trofej. Pre Michalovčanky sa finálovým súbojom Slovenského pohára zápasový kolotoč v roku 2016 skončil, v hre budú až na začiatku kalendárneho roka 2017, kedy ich v sobotu 7. januára čaká v Partizánskom súboj jedenásteho kola WHIL.

Slovenky v druhej fáze kvalifikácie o MS s Maďarskom 18.12.2016

Hádzanárky Slovenska budú o postup na majstrovstvá sveta 2017 v Nemecku bojovať proti Maďarkám. Rozhodol o tom sobotňajší žreb II. fázy kvalifikácie vo VIP priestoroch Friend Fan zóny v Göteborgu, ktorý je dejiskom víkendového vyvrcholenia XII. majstrovstiev Európy v hádzanej žien vo Švédsku. Slovenky absolvujú prvú časť dvojzápasu play-off na pôde súpera v termíne 9. - 11. júna a odvetu v domácom prostredí 13. - 15. 6. 2017. Slovenky, keďže chýbali na tohtoročnom kontinentálnom šampionáte a postup do play-off si museli vybojovať v I. fáze kvalifikácie MS, figurovali medzi nenasadenými tímami.

Nórky opäť obhájili, majú siedmy primát na ME 19.12.2016

Reprezentantky Nórska triumfovali na XII. majstrovstvách Európy v hádzanej žien vo Švédsku a na konto si pripísali už svoj siedmy primát na kontinentálnom šampionáte. Severanky zdolali v nedeľňajšom finálovom stretnutí v Göteborgu tím Holandska tesne 30:29 (15:15). Vyrovnané finále v hale Scandinavium, ktoré bolo reprízou lanského boja o zlato z MS v Dánsku, ponúklo strhujúce divadlo od úvodných sekúnd až do záverčného klaksónu. Zverenky kouča Thorira Hergeirssona si vypracovali v strednej časti druhého dejstva aj s prispením kanonierky Mörkovej päťgólový náskok, ale napokon museli o víťazstvo bojovať do posledných sekúnd. Aj vďaka zákrokom brankárky Grimsböovej a chybou súperiek v úplnom závere si úradujúce majsterky sveta vedenie udržali.

Bánovce jesenným majstrom v prvej lige žien 19.12.2016

Víťazom jesennej časti prvej ligy žien sa napokon stali hráčky RK Sokol RMK Bánovce nad Bebravou. Rozhodli o tom výsledky posledného jesenného jedenásteho kola. Zatiaľ, čo Bánovce potvrdili rolu favorita a na domácej palubovke hladko zdolali Šurany (30:22), dovtedajší líder zo Stupavy prehral v Bratislave s Interom 19:29 a prišiel tak o líderskú pozíciu. Tretie miesto patrí po jeseni práve Interu Bratislava. Michalovské juniorky končia jesennú časť s bilanciou siedmych výhier a štyroch prehier na piatom mieste.

Kadetky SR druhé na turnaji v Poľsku 19.12.2016

Slovenské kadetské reprezentantky v hádzanej majú za sebou úspešné účinkovanie na medzinárodnom turnaji v poľskom Plocku, kde v konkurencii štyroch tímov obsadili konečné 2. miesto. Zverenky dánskeho trénera Heineho Ernsta Jensena začali svoje vystúpenie na podujatí víťazstvom nad domácimi Poľkami 24:22, potom si dvojgólovým rozdielom poradili s bieloruskými rovesníčkami 29:27 a za kratší koniec ťahali len na záver v súboji o prvenstvo s Dánkami, ktorým podľahli vysoko 19:30. Turnaj bol pre kadetky SR súčasťou prípravy na budúcoročné majstrovstvá Európy hráčok do 17 rokov, ktoré sa uskutočnia v auguste budúceho roka v Michalovciach.

Osmy triumf v Slovenskom pohári v retrospektíve 19.12.2016

Hádzanárky Iuventy Michalovce si počas minulého víkendu suverénnym spôsobom na svoje konto pripísali ôsmy triumf v Slovenskom pohári. V Mestskej športovej hale v Trenčíne totiž najskôr na finálovom turnaji v semifinále zdolali Šaľu 28:20 a následne si vo finále poradili aj s Prešovom, ktorý porazili 33:25. Z rúk prezidenta SZH Jaroslava Holešu si tak mohli prebrať víťazný pohár. Z osláv víťazstva vám prinášame fotogalériu, ktorej autorom je Igor Kolesár.

Spanila jazda Nórok, Holanďanky s prvou medailou 19.12.2016

Ženskej európskej hádzanej kraľujú v súčasnosti Nórky a Holanďanky. Potvrdili to aj XII. majstrovstvá Európy vo Švédsku, kde im takisto ako pred rokom na svetovom šampionáte v Dánsku patrili prvé dve priečky. Na vrchol dosiahli opäť nórske reprezentantky, ktoré po "len" treťom mieste na OH 2016 opäť dokázali, že ich dominancia nie je minulosťou. Severanky sa stretli s Holanďankami v priebehu dvanástich mesiacov na troch vrcholných podujatiach v boji o medailové umiestnenie. Hoci trikrát uspeli, nedeľňajší triumf v göteborskej hale Scandinavium 30:29 (15:15) bol najtesnejší. Aktérky predviedli strhujúce divadlo.

Rasmussen: Mohli sme dostať aj silnejšieho súpera 19.12.2016

V predposledný deň XII. majstrovstiev Európy v hádzanej žien vo Švédsku vyžrebovali v dejisku aj II. fázu kvalifikácie o postup na svetový šampionát 2017 v Nemecku. Göteborský sobotňajší žreb určil slovenským reprezentantkám za súpera Maďarky. Kouč SR Dušan Poloz prijal výsledok žrebovania ako výzvu a možnosť konečne rozlúsknuť "maďarský kód", jeho náprotivok Kim Rasmussen zaujal k protivníkovi jeho zvereniek neutrálny postoj. Prvý duel II. fázy kvalifikácie MS 2017 sa bude hrať v termíne 9. - 11. júna na maďarskej pôde, odveta play-off 13. - 15. 6. 2017 na Slovensku.

Žreb nedopadol ideálne, Maďarky berú ako výzvu 20.12.2016

Slovenské hádzanárske reprezentantky od sobotňajšieho popoludnia vedia, že poslednou prekážkou v ceste za postupom na budúcoročný svetový šampionát v Nemecku budú Maďarky. Aj najskúsenejšie hráčky vo výbere trénera Dušana Poloza by si vedeli v júnovom play-off predstaviť ľahšieho protivníka, ale zároveň berú dvojzápas II. fázy kvalifikácie ako výzvu.

Prvý raz v klubovej histórii hrali finále 21.12.2016

V Slovenskom pohári žien tohto roku triumfovali podľa predpokladov hádzanárky Iuventy Michalovce. Úspech však oslavoval aj ďalší klub z východu republiky. Prvý raz v klubovej histórii do finále postúpilo aj Bemaco Prešov. Aj v sezóne 2016/2017 účastníčky spoločnej slovensko – českej súťaže hádzanárok (WHIL), v ktorej po vystužení kádra na dôležitých postoch dosiahlo úspešné výsledky na interligovej scéne, presadilo sa aj v zápasoch o Slovenský pohár.

Predstavujeme tímy Iuventy - Staršie žiačky B 21.12.2016

V našom mini-seriáli, v ktorom sme sa vám v závere kalendárneho roka 2016 rozhodli predstaviť všetky mládežnícke tímy michalovskej Iuventy, pokračujeme dnes družstvom Staršie žiačky B. Tie pod vedením trénera Henricha Marcinčáka v tejto sezóne hrajú prevažne proti starším protihráčkam, ich cieľom je teda zbieranie skúsenosti, ktoré by mali zúročiť v nastávajúcich sezónach. Počas jesennej časti triumfovali v jednom zápase, keď na pôde Bernolákovej Košice zvíťazili hladko 43:9.

Osmy triumf v Slovenskom pohári zachytený kamerou 21.12.2016

Hádzanárky Iuventy Michalovce minulý víkend po ôsmykrát siahli na Slovenský pohár. Zverenky trénera Františka Urbana na finálovom turnaji v Trenčína najskôr v semifinále zdolali Šaľu 28:20 a potom si presvedčivo poradili vo finále aj s Prešovom, ktorý porazili 33:25. Takým malým paradoxom teda je, že Michalovčanky získali ôsmy triumf v Slovenskom pohári po dvoch osemgólových výhrach. Tento triumf ste si mohli v pondelok vychutnať vo forme fotografií, teraz vám prinášame aj video, ktoré vytvoril náš videotechnik Igor Kolesár.

Po dvoch osemgólových výhrach ôsmykrát víťazom SP 21.12.2016

Po ôsmykrát, z toho po piatykrát v rade, siahli počas minulého víkendu hádzanárky Iuventy Michalovce na Slovenský pohár. Michalovčanky na záverečnom finálovom turnaji v Trenčíne nenašli premožiteľa. Najskôr v semifinále zvíťazili nad svojim najväčším slovenský rivalom HK Slovan Duslo Šaľa 28:20 a potom vo finále nad Prešovom 33:25. Zjednodušene by sa teda dalo povedať, že ôsmy primát v Slovenskom pohári získali po dvoch osemgólových výhrach.

Predstavujeme tímy Iuventy - Staršie žiačky A 22.12.2016

V seriály, v ktorom vám postupne predstavujeme všetky mládežnícke družstvá michalovskej Iuventy, pokračujeme najstarším tímom zo žiačok - staršími žiačkami A. Tie pod vedením trénera Marcela Cibereho mali impozantnú jesennú časť, v ktorej podobne ako ženský tím Iuventy, nestratili ani jeden bod a bezpečne tak vedú tabuľku krajskej súťaže. Majú tak nakročené na postup na majstrovstvá Slovenska, kde by obhajovali lanské strieborné medaily.

Predstavujeme tímy Iuventy - Mladšie dorastenky 23.12.2016

V seriály, v ktorom vám postupne predstavujeme všetky mládežnícke družstvá michalovskej Iuventy, pokračujeme mladšími dorastenkami. Tie majú pred sebou postavenú veľmi vysokú latku. Predchodkyne súčasných hráčok totiž dva roky po sebe nielenže získali slovenský titul, ale tešili sa aj zo zisku česko-slovenského pohára. Zverenky trénera Maroša Vikartovského počas jesene pokračovali v nastúpenom trende, keď v prvých siedmych zápasoch nestratili ani jeden bod. Zaváhali až v poslednom jesennom desiatom kole, kedy v súboji dvoch stopercentných tímov prehrali v Prešove hladko 13:25 a zimujú tak na druhom mieste.

Vo finále Českého pohára Most proti Porube 28.12.2016

Držiteľom Českého pohára sa stane buď obhajca prvenstva DHK Baník Most alebo DHC Sokol Poruba. Rozhodli o tom utorkové semifinálové zápasy, ktoré sa odohrali na finálovom turnaji v Jindřichovom Hradci. Po tých je jasné, že sa zopakuje lanské finále. Hráčky DHK Baník Most v semifinále zdolali Zlín 26:22, no a Poruba si poradila so Slaviou Praha, ktorú porazila 28:22. Finálový duel sa odohrá v stredu, jeho predzápasmi bude vyvrcholenie Vianočného pohára dorasteniek, keď najskôr v súboji o tretie miesto na seba narazia tímy Zlína a Poruby a potom vo finále Slavia Praha a Most. Finálový duel medzi Mostom a Porubou príde na rad o 15.00 hod.

Juniorky SR do Holandska so štyrmi hráčkami Iuventy 28.12.2016

Juniorky Slovenska sa od 27. decembra do 30. decembra zúčastnia kvalitne obsadeného turnaja v holandskom Raalte. Na turnaji si postupne zmerajú sily s domácim výberom (27. december), s výberom regiónu Kwiek (28.12.), Poľskom (29.12) a Belgickom (30.12). V nominácii trénera Jána Benadíka sa ocitla aj štvorica hráčok michalovskej Iuventy, spojky Vladimíra Bajčiová, Františka Solárová a kridelníčky Karin Bačiková a Bibiana Štefaniková. Pre slovenské juniorky ide o prípravný turnaj pred kvalifikáciou o ME do 19 rokov v Slovinsku. Kvalifikačná skupina sa odohrá v termíne 17. - 19. marec v michalovskej Chemkostav aréne a súperkami Sloveniek budú Francúzsko, Čierna Hora a Belgicko.

Juniorky SR v Holandsku s prehrou a výhrou 29.12.2016

Slovenské juniorky pripravujúce sa na marcovú kvalifikáciu o ME v Slovinsku, ktorá sa uskutoční v Michalovciach, sa zúčastňujú v týchto dňoch na kvalitne obsadenom turnaji v holandskom Raalte. V nominácii trénera Jána Benadíka sa ocitla aj štvorica hráčok michalovskej Iuventy, konkrétne spojky Vladimíra Bajčiová s Františkou Solárovou a kridelníčky Bibiana Štfeaniková a Karin Bačiková. Tým sa v prvých dvoch vystúpeniach strelecky darilo. V prvom zápase Sloveniek s Holandskom (28:39) zažiarila šiestimi gólmi Bibiana Štefaniková, no a pri výhre 25:22 nad Kwiekom (účastník prvej holandskej ligy žien) zaznamenala päť gólov Vladimíra Bajčiová.

Poruba zdolala Most a má Český pohár 29.12.2016

Víťazkami Českého pohára sa stali hráčky DHC Sokol Poruby. Zverenky trénera Petra Olšavského totiž triumfovali na finálovom turnaji, ktorý sa uskutočnil od 27. do 28. decembra v Jindřichovom Hradci. "Ostravačky" najskôr v semifinálovom stretnutí zdolali Slaviu Praha 28:22 a vo finále si poradili aj s obhajcom prvenstva DHK Baník Most, ktorý porazili 32:27, hoci po polčase prehrávali 12:15. Na víťazstve Poruby sa piatimi gólmi podieľala aj Slovenka Alžbeta Rechtorisová, Mostu nestačilo ani dokopy osem gólov ďalších slovenských reprezentantiek Simony Szarkovej a Lucie Mikulčíkovej.

V tradičnom futbalovom zápase výhra trénerov 29.12.2016

Na záver roka sa tradične v Chemkostav aréne uskutočňuje futbalový zápas medzi hráčkami prvého tímu a realizačným tímom, či trénermi ostatných družstiev Iuventy. Tak tomu bolo aj v utorok 27. decembra. Po dlhšom období suchôt tentoraz prišlo víťazstvo trénerov či trénerok, ktorí po výbornom výkone a hlavne efektívnom naložení so šancami zvíťazili 10:8.

Slovenské juniorky zdolali Poľsko 30.12.2016

Slovenské juniorky dosiahli na turnaji v holandskom Raalte druhú výhru, keď po víťazstve nad prvoligovým holandským tímom Kwiekom (25:22) zdolali aj reprezentačný výber Poľska 26:24. V zápase nastúpili tri hráčky Iuventy. Vladimíra Bajčiová zaknihovala päť presných zásahov, jeden pridala Karin Bačiková, Bibiana Štefaniková zostala bez gólového zápisu. Zverenky trénera Jána Benadíka, ktoré tak majú v Holandsku bilanciu dvoch výhier a jednej prehry, ukončia turnaj piatkovým súbojom proti Belgicku.

Keď sa pália Mosty... 30.12.2016

Frustrácia, sklamanie či bezradnosť? Ktovie, čo je za konaním hráčok, funkcionárov i trénera DHK Baník Mostu, o ktorých v tejto sezóne platí, že vždy keď kdesi zakopnú, tak sa pustia do Iuventy Michalovce. Je úplne jedno, či ide o neúspech vo WHIL, európskom pohári, alebo Českom pohári - akákoľvek prehra prinesie článok z radov DHK Baník Most a v ňom ohováranie, očierňovanie a ponižovanie Iuventy Michalovce. Vedenie úradujúceho šampióna WHIL sa po sérii opakovaných urážok rozhodlo konať a podáva podnet na disciplinárne konanie voči hráčke DHK Baník Most, slovenskej reprezentantke Lucii Mikulčik.Stanovisko vedenia Iuventy Michalovce




TOPlist



©2010-2011 IUVENTA Michalovce. Všetky práva vyhradené. Vytvorila: NIKA PRESS s.r.o
Design: Richard Max