Slovensko bude spolu s Maďarskom organizovať v roku 2022 európsky šampionát mužov...

SLOVENSKÝ POHÁR
  Šaľa 28 13 finále
13.12.2017 o 18.00

  IUVENTA 24 14
WHIL
  Šaľa 25 13 Finále 3. zápas
19. 5. 2018 o 18.00

  IUVENTA 27 14
Staršie dorky
  Stupava 32 15 1. liga - 22. kolo
19.5.2018 o 18.00
 

  IUVENTA 22 9
Mladšie dorky
  Stupava 21 10 1. liga - 22. kolo
19.5.2018 o 15.15
  IUVENTA 22 15

Vyjadrenie Iuventy k voľbám prezidenta SZH 18.06.2018

V sobotu 23. júna sa v Bratislave uskutočnia voľby prezidenta Slovenského zväzu hádzanej. Na funkciu kandiduje doterajší prezident SZH Jaroslav Holeša, jeho vyzývateľom bude úspešný hádzanár či tréner Martin Lipták. Do soboty sa ešte môže prihlásiť aj ďalší kandidát či kandidáti. Iuventa Michalovce sa k voľbám rozhodla vydať stanovisko, ktoré prinášame v týchto riadkoch.

Do Michaloviec opäť mieri špička európskej hádzanej 01.08.2016

Až traja účastníci najprestížnejšej ženskej klubovej súťaže Ligy majstrov sa predstavia na tradičnom hádzanárskom turnaji Memoriálu Tomáša Jakubču. Od piatka 12. do nedele 14. augusta 2016 sa na jeho 23. ročníku okrem domácej Iuventy Michalovce, ktorá si kvalifikačnú fázu Ligy majstrov zahrá znova po štyroch rokoch, zúčastnia aj ruský vicemajster Rostov na Done a poľský majster MKS Lublin, ktorý sa predstaví v tej istej kvalifikačnej skupine Ligy majstrov ako Michalovčanky. Štvrtým do partie je ambiciózny nováčik maďarskej ligy KKC Kisvárda. Fanúšikovia sa teda majú opäť na čo tešiť!

OH: Francúzi a Nórky so šancou na víťazný hetrik 03.08.2016

Ešte pred piatkovým oficiálnym otvorením Hier XXXI. olympiády sa začnú futbalové turnaje mužov a žien i súťaže v lukostreľbe. Hádzanárske turnaje prídu v brazílskom Riu de Janeiro na rad počas víkendu a sú bez slovenského hráčskeho zastúpenia. V oboch kategóriách sa predstaví po 12 tímov rozdelených do dvoch šesťčlenných skupín, z ktorých po štyri družstvá postúpia do vyraďovacej časti. Tá sa bude hrať od štvrťfinále, po ktorom bude nasledovať semifinále, finále a súboj o bronz. Tieto duely sa hrajú na jeden zápas až do rozhodnutia. Dejiskom zápasov bude Future Arena v Barre s kapacitou 12 000 divákov.

Ruský Rostov nakupoval v lete vo veľkom 04.08.2016

Najaktívnejším hráčom na letnom prestupovom trhu bol jednoznačne ruský vicemajster HK Rostov na Done. Tím vedený dánskym odborníkom Janom Lesliem až do polovice februára zvalcoval každého, koho doma či v zahraničí stretol. A potom to prišlo, najprv rostovský tím prišiel o stopercentnosť v Lige majstrov, potom v ruskej lige, následne prišlo vypadnutie s neskorším víťazom v Lige majstrov CSM Bukurešť, nuž a dielo skazy dokonala finálová prehra o ruský titul s podceňovanou Astrachanočkou Astrachaň. Aj preto sa ruský veľkoklub posnažil ako nikdy predtým a kúpil hneď päť výrazných posíl, nuž je právom považovaný za reálneho favorita na triumf v Lige majstrov, kam sa dostal až cez divokú kartu. Práve HK Rostov na Done bude jedným z najjagavejších účastníkov blížiaceho sa 23.ročníka Memoriálu Tomáša Jakubča, ktorý sa uskutoční v závere budúceho týždňa.

Iuventa v druhej polovici prípravy 04.08.2016

Hádzanárky Iuventy Michalovce v pondelok nabehli do druhej polovice prípravy na novú sezónu. Zverenky trénera Františka Urbana majú úspešne za sebou prvé štyri prípravné týždne, rovnaká časť ich ešte čaká. V nej už absolvujú aj herné previerky, keď ich postupne čakajú turnaje v Kisvarde, domáci Memoriál Tomáša Jakubča, turnaj v rumunskom Romane a na záver dvojzápas v maďarskom Székesfehervári. O prvých štyroch týždňoch prípravy, ale aj o ďalšom programe tímu, sme sa porozprávali s trénerom Iuventy Michalovce Františkom Urbanom.

Začínajú herné previerky, prvý turnaj v Kisvárde 04.08.2016

V piatok 5. a sobotu 6. augusta odohrajú hádzanárky Iuventy Michalovce prvé zápasy v rámci prípravy na novú sezónu. Prvú hernú previerku absolvujú zverenky trénera Františka Urbana na turnaji v Kisvárde. Okrem nováčika maďarskej ligy tam na nich čaká aj súboj s ďalším účastníkom najvyššej maďarskej súťaže Békéscsaba Elore NKSE a štvrtým do partie je rumunský HC Zalau. Prvý zápas odohrá Iuventa v piatok o 10.00 hod. proti domácemu výberu, o 16.00 hod. nastúpia jej hráčky proti HC Zalau a turnaj ukončia v sobotu o 10.00 hod. súbojom s Békéscsabou.

Päťgólová prehra Iuventy s Kisvárdou 05.08.2016

Hádzanárky Iuventy Michalovce prehrali v úvodnom zápase turnaja Hazai Torna Cup v maďarskej Kisvárde s domácim KKC 19:24, keď už po prvom polčase prehrávali 7:13. Michalovčanky sa v úvode druhého dejstva zmobilizovali a dvakrát znížili na rozdiel jedného gólu (13:14, 14:15), no záver zápasu vyšiel lepšie nováčikovi maďarskej ligy, ktorý tak zvíťazil 24:19. Zverenky trénera Františka Urbana v Kisvárde ešte odohrajú dva zápasy. V piatok od 16.00 hod. ich čaká súboj s rumunským HC Zalau, no a turnaj ukončia v sobotu o 10.00 hod. stretnutím proti Békéscsabe.

Iuventa s prvou výhrou, zdolala HC Zalau 05.08.2016

Hádzanárky Iuventy Michalovce zvíťazili vo svojom druhom vystúpení na turnaji Hazai Torna Cup v maďarskej Kisvárde nad popredným celkom rumunskej ligy HC Zalau 26:21. Michalovčanky v prvom polčase remizovali s Rumunkami 9:9. V druhom dejstve ale ovládli priebeh hry a zaslúžene si tak pripísali na turnaji prvé body. Vo svojom prvom vystúpení podľahli domácemu KKC 19:24. Zverenky trénera Františka Urbana svoje vystúpenie v Kisvárde uzavrú v sobotu, kedy ich od 10.00 hod. čaká duel proti maďarskej Békesscabe, ktorá vo svojom prvom vystúpení zdolala Zalau 21:20.

Iuventa zdolala aj Békéscsabu a končí druhá 06.08.2016

Hádzanárky Iuventy Michalovce zvíťazili v priamom súboji o druhé miesto na turnaji Hazai Torna Cup v maďarskej Kisvárde nad ďalším účastníkom najvyššej maďarskej ligy Békéscsaba Elore NKSE hladko o desať gólov 34:24 a na turnaji skončili hneď za domácou Kisvárdou na druhom mieste. Zverenky trénera Františka Urbana tak majú za sebou prvú turnajovú previerku pred nastávajúcou sezónou. Tú druhú absolvujú v závere budúceho týždňa v domácej Chemkostav aréne, kde sa uskutoční 23. ročník tradičného Memoriálu Tomáša Jakubča. Okrem nich sa v Michalovciach od piatka 12. do nedele 14. augusta predstaví aj ruský vicemajster Rostov na Done, poľský majster MKS Selgros Lublin a práve maďarská Kisvárda.

Obhajkyne zakopli hneď na úvod s Brazílčankami 07.08.2016

Hádzanárkam Nórska sa nevydaril vstup do olympijského turnaja žien. V otváracom zápase sa vo Future Arene v Barre na radosť domáceho publika tešili Brazílčanky, ktoré si v rámci A-skupiny poradili s obhajkyňami zlata spred štyroch rokov 31:28 (17:16). Na oboch stranách strelecky vynikli dvanásťgólové strelkyne - Ana Paula Rodriguesová Belová, resp. ľaváčka Nora Morková, ktorá premenila všetky svoje strelecké pokusy. Severanky sa prakticky celý zápas museli doťahovať, zo 6:11 v 19. min vyrovnali v 36. min na 18:18, ale o necelú štvrťhodinu neskôr už prehrávali 21:27.

Iuventa v Kisvárde nesklamala 08.08.2016

Hádzanárky Iuventy Michalovce majú za sebou prvú z troch turnajových previerok, ktoré absolvujú v rámci prípravy na nastávajúcu sezónu. Zverenky trénera Františka Urbana sa predstavili v neďalekej maďarskej Kisvárde. Okrem domáceho KKC bol ich súperom aj ďalší účastník najvyššej ligy našich južných susedov Békéscsaba Elore NKSE a kvarteto účastníkov doplnilo popredné družstvo rumunskej ligy HC Zalau. Michalovčanky sa na turnaji nestratili a každým zápasom sa zlepšovali. V prvom stretnutí síce podľahli domácim hádzanárkam 19:24, no potom zdolali HC Zalau 26:21 a v súboji o druhé miesto deklasovali Békescsabu 34:24.

Štyri tímy stopercentné, medzi nimi aj Angola 09.08.2016

V pondelok 8. augusta sa na olympijských hrách v brazílskom Rio de Janeiro odohrali v rámci hádzanej súboje v ženských základných skupinách. Po dvoch stretnutiach majú plný počet bodov štyri tímy. S plným počtom bodov Ruska a Švédska v B. skupine, ako aj domácich hádzanárok v A. skupine sa možno aj trochu počítalo, prekvapením je však bodový zisk Angoly, ktorá po Rumunsku zdolala aj Čiernu Horu (27:25). Prekvapením sú zatiaľ aj výkony Kórejskej republiky, ktorá nezískali ešte ani jedne bod a po prehre 28:31 so Švédskom budú mať jej hráčky čo robiť, aby sa dostali medzi osmičku najlepších.

Začíname s predajom permanentiek na novú sezónu 09.08.2016

Od pondelka 8.augusta 2016 Iuventa Michalovce začína s predpredajom permanentiek na nasledujúcu sezónu. Cena je 25 € a je možné ich zakúpiť na sekretariáte klubu počas pracovných dní od 8.30 hod do 15.30 hod. Neváhajte a zabezpečte si vopred svoje miesta. Tešíme sa na vašu priazeň!

Kto prevezme uvoľnené žezlo po Baia Mare? 10.08.2016

Od piatka 12. do nedele 14. augusta sa v michalovskej Chemkostav aréne uskutoční už 23. ročník Memoriálu Tomáša Jakubča. Medzi štyrmi účastníkmi tentoraz nechýba tím, ktorý sa v minulosti z prvenstva na turnaji tešil. Rekordérom je so štyrmi prvenstva usporiadavajúca Iuventa Michalovce (tá sa trikrát tešila ešte pod názvom Zekon Michalovce), raz vyhrali aj zvyšní účastníci Rostov na Done (2009), KKC Kisvárda (1998) aj MKS Selgros Lublin (2004). Z pohľadu krajín sa najviac doteraz darilo našim južným susedom. Maďarské družstvo totiž triumfovalo už šesťkrát. V posledných rokoch sa však najviac darilo rumunským celkom, ktoré v Michalovciach zvíťazili z posledných štyroch ročníkoch až trikrát. Raz sa to podarilo Jolidonu Kluž (2012), v posledných dvoch ročníkoch to bol HCM Baia Mare, ktorý po minulej sezóne zanikol. Kto teda zasadne na uvoľnený trón?

Druhý augustový víkend patrí kvalitnej hádzanej 10.08.2016

V závere druhého augustového víkendu sa môžete tešiť na kvalitnú hádzanú s nádychom medzinárodnej konfrontácie. V Chemkostav aréne sa totiž uskutoční už 23. ročník kvalitne obsadeného medzinárodného turnaja Memoriál Tomáša Jakubča, kde organizátori opäť zohnali kvalitu. Okrem domácej Iuventy Michalovce budú na turnaji štartovať aj ruský vicemajster Rostov na Done, poľský majster MKS Selgros Lublin a ambiciózny nováčik maďarskej ligy KKC Kisvárda. Systém turnaja je rovnaký ako po minulé roky. Družstvá sa stretnú každý s každým a na turnaji tak odohrajú po tri zápasy. Memoriál Tomáša Jakubča štartuje v piatok prestížnym duelom Iuventy s ruským vicemajstrom. V sobotu sú na program tri zápasy, turnaj vyvrcholí dvoma stretnutiami v nedeľu, kedy sa uskutoční aj jeho slávnostné ukončenie.

Prvá prehra Brazílie, Rusky so štvrťfinálovou istotou 11.08.2016

Po dvoch odohraných zápasoch v základných skupinách na olympiáde v Rio de Janeiro mali stopercentnú bilanciu štyri hádzanárske tímy, po tretích sú stopercentné už iba Rusky. Tie v súboji nezdolaných v skupine B. porazili Švédsko 36:34 a severankám tak pripravili prvú prehru. Rusky si týmto triumfom zabezpečili postup do štvrťfinále. V A. skupine o stopercentnú bilanciu prišla Angola, ktorá podľahla Nórsku 20:30 a aj domáce Brazílčanky, ktoré prehrali so Španielskom 24:29.

Zvíťazí Iuventa po desiatich rokoch? 11.08.2016

Jedna z michalovských športových hál – Chemkostav aréna – bude počas nastávajúceho víkendu dejiskom tradičného Memoriálu Tomáša Jakubču, ktorý tohto roku napíše už svoju 23. kapitolu. Organizátori turnaja sa opäť pochlapili a do metropoly Zemplína dotiahli špičkové európske hádzanárske tímy. Okrem usporiadateľskej Iuventy Michalovce sa pri Laborci predstavia aj ruský Rostov na Done, poľský Lublin a maďarská Kisvárda.

Predstavujeme účastníkov 23. ročníka MTJ 11.08.2016

Michalovská Chemkostav aréna bude patriť v závere druhého augustového týždňa kvalitnej hádzanej. Uskutoční sa tu totiž už tradičný Memoriál Tomáša Jakubča, ktorý napíše svoju 23. kapitolu. Okrem michalovskej Iuventy sa na ňom predstaví aj ruský vicemajster HK Rostov na Done, poľský majster MKS Lublin a nováčik maďarskej ligy KKC Kisvárda. Poďme si v skratke predstaviť týchto účastníkov prostredníctvom najväčších doterajších úspechov, ako aj kádrov, s ktorými vstúpia do sezóny 2016/2017.

Memoriál Tomáša Jakubča - pozvánka TV Mistral 11.08.2016

Už v piatok 12. augusta štartuje zápasom Iuventy Michalovce - HK Rostov na Done 23. ročník Memoriálu Tomáša Jakubča. Na ňom sa tentoraz zúčastní okrem slovenského majstra a ruského vicemajstra aj šampión Poľska MKS Selgros Lublin a štvrtým do partie je ambiciózny nováčik maďarskej ligy KKC Kisvárda. Memoriál Tomáša Jakubča bude následne pokračovať troma zápasmi v sobotu a vyvrcholí v nedeľu záverečnými dvoma stretnutiami. Turnaju sa venovala aj michalovská televízia TV Mistral. Videopozvánku od redaktora Jána Čúrneho vám prinášame aj na našej internetovej stránke.

Michalovčanky sa zlepšujú od zápasu k zápasu 12.08.2016

Iuventa absolvovala turnaj v Kisvárde, kde porazila Zalau a Békéscabu. Cez víkend sa predstaví na domácom Memoriále Tomáša Jakubču. Hádzanárky michalovskej Iuventy majú prvé herné previerky v prebiehajúcej letnej príprave za sebou. V maďarskej Kisvárde odohrali tri zápasy na turnaji Hazai Torna Cup, na ktorom okrem nich a domácich štartovali aj rumunský Zalau a ďalší maďarský tím Békéscaba. S bilanciou dve víťazstvá a jedna prehra obsadili Zemplínčanky druhú pozíciu.

Iuventa skvele začala, zdolala Rostov na Done 30:28! 12.08.2016

Hádzanárky michalovskej Iuventy skvelým spôsobom odštartovali svoje vystúpenie na 23.ročníku Memoriálu Tomáša Jakubču, keď v piatkovom úvodnom súboji zdolali ruský veľkoklub HK Rostov na Done 30:28, keď už do prestávky viedli tesne 13:12. Raritou boli tri góly španielskej brankárky Iuventy Raquel Alvarez Lafuente. Memoriál Tomáša Jakubča pokračuje ďalšími zápasmi počas víkendu. V sobotu sú na programe tri: o 10.00 hod. nastúpia proti sebe Kisvárda s Lublinom, o 16.00 hod. príde na rad duel Rostova na Done s Kisvárdou, no a sobotňajší blok zápasov uzavrie od 18.00 hod. konfrontácia slovenského a poľského majstra Iuventy Michalovce a MKS Selgros Lublin. V nedeľu následne od 10.00 hod. nastúpia proti sebe Lublin s Rostovom a turnaj uzavrie súboj Iuventy Michalovce s Kisvárdou.

Kisvárda nečakane hladko zdolala poľského majstra 13.08.2016

V druhom stretnutí Memoriálu Tomáša Jakubča, ktorého 23.ročník sa v týchto dňoch koná v Michalovciach, sa zrodilo ďalšie prekvapenie. Nováčik prvej maďarskej ligy KKC Kisvárda zdolal poľského majstra MKS Selgros Lublin nečakane hladko 29:22 (16:9). Memoriál Tomáša Jakubča pokračuje ďalšími zápasmi v sobotu popoludní. O 16.00 hod. nastúpia proti sebe Rostov na Done s Kisvárdou, no a od 18.00 hod. sa odohrá duel majstrov Slovenska a Poľska, v ktorom Iuventa Michalovce vyzve šampióna našich severných susedov MKS Selgros Lublin. Memoriál Tomáša Jakubča bude finišovať v nedeľu. O 10.00 hod. nás čaká zápas Rostova s Lublinom, no a na pravé poludnie turnaj uzavrie duel Iuventy Michalovce s Kisvárdou.

Rusky naďalej stopercentné, Rumunky v hre o postup 13.08.2016

V piatkových štvrtých zápasoch základných skupín sa na olympiáde v Rio de Janeiro rozhodovalo o postupujúcich do štvrťfinále. Do hry sa znova dostalo Rumunsko, ktoré po Čiernej Hore pokorilo aj Španielsko (24:21) a v tabuľke sa tak dotiahlo práve na Španielky a Angolu, ktorej po dvoch výhrach na úvod zrejme dochádza para. Práve tieto tri tímy by si to mali rozdať v boji o dve miestenky do štvrťfinále, ktoré z A. skupiny zrejme neujde Nórkam a domácim Brazilčankám. V B. skupine sú naďalej stopercentné Rusky. Okrem nich si miestenku do štvrťfinále už pred poslednými súbojmi v základnej skupine vybojovali aj Francúzsko, Švédsko a Holandsko, mimo hry o medaily teda zostávajú Argentína a prekvapujúco aj Kórejská republika.

Rostov na Done pohodlne zdolal Kisvárdu 30:25 13.08.2016

Hádzanárky ruského vicemajstra HK Rostov na Done zvíťazili vo svojom druhom vystúpení na 23. ročníku Memoriálu Tomáša Jakubču, ktorý sa od piatku do nedele koná v Michalovciach, zvíťazili nad maďarskou Kisvárdou 30:25, keď do prestávky viedli 16:12. Memoriál Tomáša Jakubča má pred sebou druhú polovicu zápasov. Ešte dnes, čiže v sobotu 13. augusta o 18.00 hod. nastúpi domáca Iuventa Michalovce v súboji dvoch majstrov proti tomu poľskému MKS Selgros Lublin. Turnaj vyvrcholí v nedeľu, kedy je najskôr o 10.00 hod. na programe zápas MKS Selgros Lublin - HK Rostov na Done, no a v poslednom stretnutí, ktoré sa začína na pravé poludnie, na seba narazia Iuventa Michalovce a Kisvárda.

Iuventa naďalej stopercentná, zdolala aj Lublin! 13.08.2016

PRIDANÁ FOTOGALÉRIA. Hádzanárky michalovskej Iuventy si v priebehu 24 hodín pripísali na konto druhý skalp účastníka Ligy majstrov, keď po piatkovom triumfe nad ruským vicemajstrom HK Rostov na Done si tentoraz pripísali skalp poľského šampióna MKS SElgros Lublin, ktorého zdolali 33:31 (18:14). Memoriál Tomáša Jakubča vyvrcholí dvoma záverečnými zápasmi v nedeľu 14. augusta. Najskôr sa o 10.00 hod. odohrá duel medzi MKS Lublin a ruským Rostovom na Done, no a na pravé poludnie sa začne duel michalovskej Iuventy a Kisvárdou.

Lublin podľahol aj Rostovu a skončil posledný 14.08.2016

Hádzanárky poľského majstra MKS Selgros Lublin neuspeli ani vo svojom treťom vystúpení na 23.ročníku Memoriálu Tomáša Jakubča, ktorý sa konal v Michalovciach, a po prehrách s maďarskou Kisvárdou a domácou Iuventou nestačili ani v nedeľňajšom súboji na Rostov na Done, ktorému podľahli 25:30 (9:15). Memoriál Tomáša Jakubču pokračuje posledným zápasom, keď od 12.00 hod. nastúpia v súboji o celkové víťazstvo domáce hráčky Iuventy Michalovce proti maďarskej Kisvárde.

Iuventa vyhrala i nad Kisvárdou a získala prvenstvo 14.08.2016

Hádzanárky michalovskej Iuventy zvíťazili v záverečnom stretnutí na 23.ročníku Memoriálu Tomáša Jakubču nad nováčikom najvyššej maďarskej súťaže KKC Kisvárda presvedčivo 34:25 (18:9) a v celkovom súčte si pripísali prvenstvo na turnaji. Podarilo sa im to po desaťročnej prestávke a s piatimi triumfmi na tomto turnaji sú zároveň aj jeho rekordérmi. Dievčatám blahoželáme a veríme, že úspešné budú aj o týždeň na turnaji v rumunskom Romane. Na druhej priečke skončil ruský vicemajster z Rostova na Done, tretiu obsadila Kisvárda a na poslednom mieste končí bez zisku bodu poľský majster MKS Selgros Lublin.

Iuventa po desiatich rokoch znova víťazom 15.08.2016

Hádzanárky Iuventy Michalovce siahli po piatykrát na víťazný pohár na domácom Memoriáli Tomáša Jakubču. Ich triumf je o to cennejší, že ho dosiahli v nabitej konkurencii po desiatich rokoch od predošlého. V dvadsiatom treťom ročníku turnaja, pomenovanom po bývalom funkcionárovi klubu, nenašli zverenky trénera Františka Urbana premožiteľa a s plným počtom šiestich bodov ovládli celkové dianie. Druhé miesto obsadil ruský Rostov na Done, tretia skončila maďarská Kisvárda a s poslednou priečkou sa museli uspokojiť hráčky poľského Lublinu. Organizátori turnaja opäť udeľovali aj individuálne ocenenia. Najlepšou hráčkou turnaja sa stala domáca Patrícia Wollingerová, strelkyňou Iullia Managarová z Rostova na Done, brankárkou Jekateryna Dzhukieva z Kisvárdy a Miss sympatia sa stala Aleksandra Rosiak z Lublinu. Zo záverečného ceremoniálu vám prinášame fotogalériu...

V ženskom štvrťfinále OH v Riu šesť tímov z Európy 15.08.2016

Brazília, Nórsko, Španielsko, Angola, Rusko, Francúzsko, Švédsko a Holandsko. To je osem štvrťfinalistov, ktorí si to rozdajú v boji o medaile na ženskom hádzanárskom turnaji na olympiáde v Rio de Janeiro. Rozhodli o tom záverečné zápasy základných skupín, kde sa hlavne v A. skupine tuho bojovalo o postup až do posledných sekúnd. "Čierny Peter" napokon zostal v rukách Rumunska, ktoré podľahlo Nórsku 27:28 a o ich nepostupe rozhodol vzájomný zápas s Angolou. Vo štvrťfinále, ktoré sa odohrá v utorok a v stredu, na seba narazia Brazília - Holandsko, Španielsko - Francúzsko, Švédsko - Nórsko a Rusko s Angolou.

Holandské prekvapenie, Francúzsky dokonalý obrat 17.08.2016

O medaily si na olympiáde v Rio de Janeiro v ženskej hádzanej zahrajú iba európske tímy. Zvyšné dva kolektívy mimo starého kontinentu totiž neprešli medzi štyri najlepšie. Domáca Brazília podľahla prekvapujúco Holanďankám 23:32, no a Angola prehrala s Ruskom 27:31. V severskom derby neponechali Nórky nič na náhodu a Švédsko zdolali 33:20. Najväčší súboj sa odohral medzi Španielkami a Francúzkami. Španielky síce po prvom polčase viedli 12:5, do semifinále ale nepostúpili. Hráčkam Galského kohúta sa totiž podarilo v druhom polčase vyrovnať skóre a následne v predĺžení vyhrali 27:26.

Domácim turnajom prešla Iuventa bez zaváhania 17.08.2016

Hádzanárske šampiónky z Michaloviec sa v príprave vezú na víťaznej vlne. Za sebou majú dve turnajové previerky, počas ktorých odohrali šesť zápasov s bilanciou päť výhier a jedna prehra. Počas uplynulého víkendu sa predstavili na domácej pôde na tradičnom Memoriáli Tomáša Jakubča, na ktorom potvrdili výbornú fazónu a zdolali všetkých troch protivníkov. A pritom nehrali proti žiadnym tuctovým tímom. Iuventa si postupne poradila s ruským vicemajstrom Rostovom na Done (30:28), poľským šampiónom Lublinom (33:31) a ambicióznou maďarskou Kisvárdou (34:25), vďaka čomu po desiatich rokoch ovládla domáci turnaj.

Majster trvá na svojom 17.08.2016

Prípad slovenskej reprezentantky v hádzanej Márie Olšovskej, ktorá bola v minulej sezóne na hosťovaní vo Veselí a po roku chce jej materský klub Iuventa Michalovce, aby znovu hrala v kádri úradujúceho slovenského majstra, má ďalšie pokračovanie. Olšovská sa totiž odmietla do Michaloviec vrátiť s odôvodnením, že jej kontrakt vypršal. Podľa vedenia klubu to však nie je pravda. Iuventa argumentuje tým, že v zmluve je bod, podľa ktorého sa jej zmluva predĺži o dobu, počas ktorej bola zranená a to boli takmer dva roky.

Iuventa v Romane proti rumunskej špičke 17.08.2016

Tretí kvalitne obsadený turnaj čaká počas nasledujúceho víkendu na hádzanárky Iuventy Michalovce. Tie po turnaji v Kisvárde a domácom Memoriáli Tomáša Jakubča, ktorý minulý víkend vyhrali, absolvujú tentoraz hernú previerku v Rumunsku, kde sa v Romane zúčastnia deviateho ročníka turnaja Voda Musat Trophy. Okrem domáceho tímu, ktorý vlani obsadil v silnej rumunskej lige štvrté miesto a vybojoval si tak účasť v Pohári EHF, ich ešte čaká aktuálny semifinalista Pohára EHF a tretí tím rumunskej ligy ASC Corona Brašov, a štvrtým do partie je vlani šiesty tím rumunskej ligy CSM Bistrita. Zverenky trénera Františka Urbana sa najskôr v sobotu 20. augusta 2016 o 9.00 hod. stretnú v otváracom súboji turnaja s Brašovom, v sobotu ich ešte čaká o 18.00 hod. duel s domácim tímom. V nedeľu taktiež od 9.00 hod. ukončia turnaj súbojom s Bistritou.

Iuventa v príprave na víťaznej vlne 17.08.2016

Už päť zápasov trvá v rámci prípravného obdobia víťazná séria hádzanárok Iuventy Michalovce. A to zverenky trénera Františka Urbana nehrali vôbec proti súperom z druhého sledu, ale proti tímom, ktoré budú účinkovať v európskych pohároch, či vo svojich kvalitných súťažiach pravdepodobne budú hrať o vrchné priečky v tabuľky. Michalovčanky najskôr v rámci prípravy prehrali na turnaji v Kisvárde s domácim tímom 19:24, no potom už nenašli premožiteľa. Po víťazstvách nad rumunským HC Zalau (26:21) a maďarskou Békéscsabou (34:24), prišli výhry na domácom Memoriáli Tomáša Jakubču, kde hráčky slovenského majstra porazili najskôr ruského vicemajstra Rostov na Done (30:28), potom poľského majstra MKS Selgros Lublin (33:31) a napokon aj s úrokmi oplatili prehru Kisvárde, ktorú zdolali hladko 34:25.

Holejová zahviezdila na svetovom šampionáte 18.08.2016

Pred niekoľkými dňami sa kvarteto nádejí michalovskej ženskej hádzanej vrátilo zo svetového šampionátu kadetskej kategórie, ktorý sa konal v dňoch 19. až 31. júla v Bratislave. Iuventu tam reprezentovali brankárka Katarína Muliková a spojky Františka Solárová, Vladimíra Bajčiová a Adriana Holejová. Všetky štyri patrili medzi opory slovenského družstva, čo dokazuje aj fakt, že až v piatich zo siedmich prípadov bola michalovská zástupkyňa ocenená titulom najlepšia slovenská hráčka zápasu (po dvakrát Bajčiová a Holejová, raz Solárová). Navyše Holejová sa stala najlepšou strelkyňou nášho tímu.

Káder Iuventy v plnej kráse 18.08.2016

Začiatkom tretieho augustového týždňa prebehlo v Chemkostav aréne tradičné fotenie hráčok prvého tímu Iuventy Michalovce. V úplne nových dresoch na ňom v plnej kráse pózoval fotografovi Štefanovi Madarasovi celý káder aj s realizačným tímom. Nechýbali ani nové posily - chorvátska stredná spojka Slavica Schusterová, ktorá prišla zo slovinského ŽRK Minotest Ajdovščina a ľaváčka Katsiaryna Dubovcová, ktorá zase do metropoly Zemplína prišla z tímu HC Gomeľ. Na fotení sa zúčastnili aj vekom ešte dorastenky Katarína Muliková, Františka Solárová, Bibiana Štefaníková či Adriana Holejová. Fotografie dievčat vám prinášame aj na našej internetovej stránke.

Nórky neobhája zlato z Londýna a Pekingu 19.08.2016

Hádzanárky Nórska neobhája zlaté olympijské medaily. V semifinále na Hrách XXXI. olympiády prehrali v semifinále s Ruskom 37:38 po predĺžení a čaká ich súboj o bronz s Holanďankami. Rusky nastúpia o zlato proti Francúzkam. Semifinále medzi Nórskom a Ruskom bola veľká dráma. Za stavu 30:30 premenila 18 sekúnd pred koncom riadneho hracieho času sedmičku Jekaterina Ilinová, ale Nórkam sa podarilo rýchlo vyrovnať a vynútiť si predĺženie. Po ňom sa už tešili Rusky, ktoré sa dostali do finále prvýkrát od roku 2008. V Pekingu v boji o zlato prehrali práve s Nórkami.

Tesná prehra Iuventy s Brašovom 20.08.2016

Hádzanárky Iuventy Michalovce začali svoje účinkovanie na turnaji Voda Musat Trophy v rumunskom Romane prehrou, keď podľahli semifinalistovi Pohára EHF a v lanskej sezóne tretiemu tímu rumunskej ligy Corone Brašov tesne 29:30. V druhom zápase predpoludňajšieho programu zvíťazil domáci HCM Roman nad CSM Bistrita 30:27. Zverenky trénera Františka Urbana čaká druhé vystúpenie na tomto turnaji už dnes, keď o 19.00 hod. miestneho času (u nás je o hodinu menej) vyzvú domáci HCM Roman. Záverečný duel podujatia je na program v nedeľu 21.augusta 2016, keď o 10.00 hod. sa Zemplínčanky stretnú s CSM Bistrita.

Deväťgólová prehra Iuventy v Romane s domácim HCM 20.08.2016

Hádzanárky michalovskej Iuventy neuspeli ani v druhom vystúpení na 9. ročníku Voda Musat Trophy v rumunskom meste Roman, keď po dopoludňajšej prehre s Brašovom 29:30 nestačili vo večernom súboji ani na domáci HCM, ktorému podľahli rozdielom deviatich gólov 21:30 (9:14). Zverenky Františka Urbana uzavrú účinkovanie na tomto turnaji v Rumunsku v nedeľu 21.augusta 2016, keď ich súperom bude o 10.00 hod. miestenho času (u nás máme o hodinu menej) rumunský celok CSM Bistrita.

Na ženskom tróne prvýkrát Rusky 21.08.2016

Hádzanárky Ruska sú novými olympijskými šampiónkami. Zverenky trénera Jevgenija Trefilova si v sobotňajšom finále Hier XXXI. olympiády v brazílskom Riu de Janeiro poradili s Francúzkami 22:19 (10:7) a zavŕšili svoju spanilú cestu za premiérovým triumfom pod piatimi kruhmi. Na celom turnaji nenašli premožiteľky, zvíťazili päťkrát v základnej skupine a trikrát vo vyraďovacej časti (z toho raz po predĺžení) a svoju druhú finálovú účasť premenili na prvé zlato. V minulosti za čias Sovietskeho zväzu boli dvojnásobnými víťazkami OH (1976, 1980).

Marianna Rebičová opäť v reprezentácii 21.08.2016

Slovenská hádzanárska reprezentácia žien sa v nadchádzajúcej sezóne prvýkrát zíde v druhej polovici septembra. Sústredenie sa uskutoční od pondelka 19. do stredy 21. 9. 2016. Hlavný kouč SR Dušan Poloz nominoval 21-členný káder, v ktorom má najpočetnejšie zastúpenie Iuventa Michalovce. Šesť hráčok úradujúceho slovenského šampióna dostalo pozvánku do národného tímu. Sú medzi nimi však aj dve, ktoré sa v uplynulých týždňoch nepripravovali s Iuventou - brankárka Lucia Gubiková a Mária Olšovská, ktorej sa skončilo hosťovanie vo Veselí nad Moravou. Práve z tohto českého klubu sa do nominácie prvýkrát dostala brankárka Kristína Sedláčková, ktorá v minulosti tiež chytala za Michalovce.

Iuventa zdolala Bistritu a končí druhá 21.08.2016

Hádzanárky Iuventy Michalovce zvíťazili vo svojom záverečnom vystúpení na turnaji Voda Musat Trophy v rumunskom Romane nad tímom CSM Bistrita 27:23 (17:9) Napokon na kvalitne obsadenom turnaji skončili na druhom mieste. Rozhodlo o tom víťazstvo domáceho HCM Roman nad Coronou Brašov 26:21 v poslednom zápase turnaja. Víťazom turnaja sa stal domáci HCM, pred Iuventou, tretia skončila Corona Brašov a štvrtú priečku obsadila Bistrita. Pre zverenky trénera Františka Urbana bol turnaj v Romane posledným v rámci prípravy na novú sezónu. Generálku na oficiálny štart novej sezóny, ktorú začnú zápasom prvého kola WHIL v sobotu 3. septembra v Porube, absolvujú v závere budúceho týždňa v Székesfehérvári, kde si zmerajú dvakrát sily s miestnym účastníkom Pohára EHF Fehervár KC.

Pohár generálneho riaditeľa Dusla v rukách Vácu 22.08.2016

V sobotu 20. a nedeľu 21. augusta sa v Šali uskutočnil aj za účasti troch tímov z česko-slovenskej súťaže WHIL 21. ročník turnaja O pohár generálneho riaditeľa Dusla a.s. Okrem domáceho Dusla Šaľa na ňom štartovali z interligy aj Bemaco Prešov a DHK Zora Olomouc. Štvrtým do partie bol maďarský Vác. Práve maďarský tím sa stal víťazom tradičného turnaja. Na druhej priečke skončilo domáce Duslo, tretiu obsadil Olomouc a posledné štvrté miesto patrí Prešovu. V závere turnaja organizátori ocenili najlepšie jednotlivkyne. Najlepšou strelkyňou sa stala hráčka HK Slovan Duslo Šaľa Lívia Klučková, ktorá zaznamenala 26 gólov, najlepšou brankárkou jej spoluhráčka Zuzana Haládiková. Za najlepšou hráčku bola vyhlásená Diana Jovetičová z Vácu.

Poloz donominoval Szokeovú a Šutranovú 23.08.2016

O necelý mesiac sa zíde slovenská hádzanárska reprezentácia žien v Bratislave. Na sústredenie, ktoré sa uskutoční od pondelka 19. do stredy 21. 9. 2016, nominoval hlavný kouč SR Dušan Poloz 21-členný káder. Aktuálne ho rozšíril o ďalšie dve hráčky, keď donominoval krídelníčku HK Slávia Partizánske Natáliu Szokeovú, spojku a jednu z najlepších kanonierok spoločnej slovensko-českej súťaže (WHIL) Tatianu Šutranovú. Zraz Sloveniek, ktoré začnú prípravu na blížiaci sa štart I. fázy kvalifikácie o postup na MS 2017 v Nemecku, je v pondelok predpoludním v bratislavskom Hoteli Lindner.

Iuventa absolvovala posledný turnaj v príprave 24.08.2016

Presne o desať dní odštartujú michalovské hádzanárky novú sezónu, v ktorej budú opäť bojovať na viacerých frontoch. V domácej lige či európskych pohároch. Ich príprava speje ku koncu a počas uplynulého víkendu absolvovali poslednú turnajovú previerku v rumunskom Romane, odkiaľ sa vrátili s druhým miestom a bilanciou jedna výhra a dve prehry. Na 9. ročníku turnaja Voda Musat Trophy Zemplínčanky najprv v sobotu zaknihovali dve porážky s Brašovom (29:30) a Romanom (21:30), o deň neskôr si však už poradili s Bistritou (27:23).

Kvalifikačný turnaj o LM otvorí náš súboj s Ľubľanou 24.08.2016

Hádzanárky Iuventy Michalovce už poznajú kompletný časový program tretej kvalifikačnej skupiny o Ligu majstrov. V ňom v semifinále narazia v sobotu 10. septembra o 16.00 hod. na slovinského vicemajstra RK Krim Mercator Ľubľana, ktorý je usporiadateľom turnaja. V druhom semifinále na seba narazia poľský majster MKS Selgros Lublin a taliansky šampión Indeco Conversano. Tento zápas sa odohrá v sobotu 10. septembra od 18.30 hod. Víťazi semifinálových súbojov si zmerajú sily v boji o jedinú miestenku medzi ženskú elitu. Finálový zápas sa uskutoční v nedeľu 11. septembra o 17.00 hod. Ešte predtým sa odohrá súboj o bronz, ktorý bude takisto veľmi dôležitý, keďže jeho víťaz je nasadený do tretieho kola Pohára EHF, zatiaľ, čo porazení iba do druhého.

Poruba na Slováckom pohári na ôsmom mieste 24.08.2016

V závere minulého týždňa, konkrétne od stredy 17. do nedele 21. augusta sa v českom Hodoníne uskutočnil desiaty ročník Slováckeho pohára. Ten mal opäť kvalitne medzinárodné obsadenie, keď sa ho zúčastnili tímy z ôsmych krajín. Z celkov česko-slovenskej súťaže WHIL sa turnaja zúčastnil DHC Sokol Poruba, na ktorého pôde sa Iuventa predstaví hneď v prvom interligovom kole v sobotu 3. septembra. Zverenkám Petra Olšavského sa na turnaji príliš nedarilo, keď obsadili posledné ôsme miesto. Víťazom desiateho ročníka Slováckeho pohára sa stal nemecký majster Thüringer HC, druhý skončil maďarský Érd a tretiu priečku obsadil francúzsky Nantes Loire Atlantique Handball.

Štvorgólová prehra Iuventy v Székesfehérvári 26.08.2016

Hádzanárky Iuventy Michalovce prehrali v prvom z dvoch prípravných duelov v maďarskom Székesfehérvári s miestnym účastníkom Pohára EHF Fehérvár KC o štyri góly 27:31, keď do polčasu prehrávali 11:19. Odvetný duel je na programe zajtra, to znamená v sobotu 27.augusta 2016 o 11.00 hod. na rovnakom mieste, čiže v Kofeem Sport csarnok aréne v Székesfehérvári. Pre zverenky trénera Františka Urbana je to generálka na úvod ligovej súťaže, ktorú odštartujú v sobotu 3. septembra 2016 v Porube. Už následnú stredu 7. septembra 2016 o 17.30 hod. privítajú v predohrávke druhého kola v súboji majstrov Baník Most.

V odvete v Székesfehervári prehra o dvanásť gólov 27.08.2016

Hádzanárky Iuventy Michalovce prehrali aj vo svojom druhom vystúpení v maďarskom Székesfehervári, keď po piatkovej prehre 27:31 s miestnym účastníkom Pohára EHF Fehervár KC ťahali za kratší koniec aj v odvete, ktorú prehrali hladko 24:36. Pre zverenky trénera Františka Urbana bol dvojzápas v Székesfehervári generálkou na budúcotýždňový začiatok spoločnej česko-slovenskej súťaže WHIL. Michalovčanky čaká do nej náročný vstup. Najskôr sa v sobotu 3. septembra predstavia na horúcej pôde českého DHC Sokol Poruba, no a potom v stredu 7. septembra o 17.30 hod. privítajú v predohrávke druhého kola českého majstra DHK Baník Most.

Šaľa po tretíkrát v rade víťazom Pohára míru 29.08.2016

V Olomouci sa počas posledného augustového víkendu uskutočnil už 58. ročník turnaja O pohár míru, ktorého sa zúčastnili aj dve družstvá hrajúce v česko-slovenskej súťaži WHIL. Okrem domáceho DHK Zora to bol aj víťaz posledných dvoch ročníkov HK Slovan Duslo Šaľa. Toto duo doplnili poľský Olimpia Beskid Nowy Sacz a litovský majster ACME Žalgiris Kaunas. Chemičky nenašli v Olomouci premožiteľa ani teraz, keď zvíťazili vo všetkých troch zápasoch a Pohár míru získali po tretíkrát v rade, domáce hádzanárky obsadili po troch prehrách posledné štvrté miesto.

S Mostom v stredu 7. septembra, doma aj s Olomoucom 29.08.2016

Už nasledujúci víkend štartuje pätnásty ročník česko-slovenskej súťaže hádzanárok pod názvom WHIL. Obhajca prvenstva Iuventa Michalovce sa v prvom kole v sobotu 3. septembra predstaví na pôde bronzového tímu spoza rieky Morava DHC Sokol Poruba. V jeho následnom programe nastali zmeny. Súboj druhého kola proti českému majstrovi sa bude totiž predohrávať kvôli povinnostiam oboch tímov v európskych pohároch už v stredu 7. septembra o 17.30 hod. V Chemkostav aréne sa odohrá aj duel tretieho kola, keďže si Michalovčanky s tímom DHK Zora Olomouc vymenili domáce prostredie a ich vzájomný súboj sa uskutoční v sobotu 17. septembra o 17.30 hod. v Michalovciach.

Poruba v generálke dvakrát víťazne v Poľsku 29.08.2016

Hádzanárky Iuventy Michalovce majú za sebou úspešnú generálku na novú sezónu. Zverenky trénera Petra Olšavského, ktoré v prvom kole nového ročníka WHIL štartujúceho už túto sobotu 3. septembra privítajú michalovskú Iuventu, totiž zvíťazili v dvoch prípravných zápasoch v Poľsku. Najskôr zdolali celok Ruch Chorzow 29:16 (14:7) a potom si poradili aj s družstvom Jelenia Gora, ktorú porazili 23:22 (11:10). V prvom zápase bola najlepšou strelkyňou "ostraváčok" Slovenka Diana Tomašechová, ktorá zaknihovala päť gólov, v druhom s rovnakým nástrelom zase česká reprezentačná pivotka Petra Adámková. Tá sa do Poruby vrátila po roku strávenom v Nemecku.

Iuventa v príprave s pozitívnou bilanciou 30.08.2016

Hádzanárky Iuventy Michalovce majú za sebou prípravu na nastávajúcu sezónu. V nej odohrali jedenásť zápasov, v ktorých šesťkrát vyhrali a päťkrát prehrali. Zverenky tréner Františka Urbana tak majú za sebou jednu z výsledkovo najlepších príprav v posledných rokoch. Vyšperkovali ju dokonca aj triumfom na domácom Memoriáli Tomáša Jakubča, ktorý ovládli po desiatich rokoch. Okrem toho získali dve druhé miesta na turnajoch v maďarskej Kisvárde a rumunskom Romane. Najvyššiu výhru zaznamenali Michalovčanky v zápase s Békescsabou, ktorú zdolali o desať gólov 34:24, najvyššiu prehru zaknihovali v úplne poslednom zápase prípravy v Székesfervári, kde miestnemu KC podľahli o dvanásť gólov 24:36. Poďme sa v skratke pozrieť na výsledky Iuventy v príprave.

Vo WHIL šesť slovenských tímov, nováčik z Trenčína 30.08.2016

Zápasmi 1. kola odštartuje 15. ročník československej interligy hádzanárok WHIL. Do 13-členného štartového poľa pribudol AS Trenčín a v súťaži je tak už šesť tímov zo Slovenska. Najväčším kandidátom na titul zostáva Iuventa Michalovce, ambície však nebudú chýbať ani českým tímom z Poruby či Mostu. Hádzanárky Michaloviec by do klubovej vitríny rady pridali ôsmy titul za víťazstvo vo WHIL, ale na ceste za ním ich opäť čaká náročná sezóna. Okrem bojov v domácej súťaži ich čakajú aj zápasy v Lige majstrov, do ktorých vstúpia 10. septembra kvalifikačným turnajom v Ľubľane. Domácu súťaž začínajú šlágrom na palubovke DHC Sokol Poruba, ktorý bude patriť k najväčším vyzývateľom Iuventy.

Rebičová: Cieľom je postup do Ligy majstrov 31.08.2016

Oficiálna stránka Slovenského hádzanárskeho zväzu slovakhandball.sk priniesla krátko pred začiatkom WHIL pohľad v podobe oslovenia jednej z hráčok, do každého slovenskému tímu účinkujúceho v pätnástom ročníku spoločnej česko-slovenskej súťaže WHIL. Samozrejme, výnimkou nebola ani Iuventa Michalovce. Priestor dostala slovenská reprezentačná spojka Marianna Rebičová, ktorá celú minulú sezónu maródovala kvôli zraneniu kolena. Celý rozhovor prinášame aj na našej internetovej stránke.

Favoriti rovnakí, WHIL opäť aj s Trenčínom 31.08.2016

Na prvý septembrový víkend je naplánovaný štart najvyšších domácich hádzanárskych súťaží. Spoločná slovensko-česká súťaž žien (WHIL) vstupuje už do svojho jubilejného 15. ročníka. Prvé kolo interligy 2016/2017 kompletne odohrajú v sobotu 3. septembra. Otvorí ho od 15.00 hod. súboj Sokola Písek s Bemacom Prešov. O hodinu neskôr vybehnú na palubovku vo Veselí nad Moravou hráčky bratislavského ŠKP. Od 18.00 h sú na programe zostávajúce štyri duely. Obhajca celkového prvenstva a zároveň úradujúci šampión SR Iuventa Michalovce predstaví v šlágri víkendu na pôde DHC Sokol Poruba.
TOPlist©2010-2011 IUVENTA Michalovce. Všetky práva vyhradené. Vytvorila: NIKA PRESS s.r.o
Design: Richard Max