Slovensko bude spolu s Maďarskom organizovať v roku 2022 európsky šampionát mužov...

SLOVENSKÝ POHÁR
  Šaľa 28 13 finále
13.12.2017 o 18.00

  IUVENTA 24 14
WHIL
  Šaľa 25 13 Finále 3. zápas
19. 5. 2018 o 18.00

  IUVENTA 27 14
Staršie dorky
  Stupava 32 15 1. liga - 22. kolo
19.5.2018 o 18.00
 

  IUVENTA 22 9
Mladšie dorky
  Stupava 21 10 1. liga - 22. kolo
19.5.2018 o 15.15
  IUVENTA 22 15

Vyjadrenie Iuventy k voľbám prezidenta SZH 18.06.2018

V sobotu 23. júna sa v Bratislave uskutočnia voľby prezidenta Slovenského zväzu hádzanej. Na funkciu kandiduje doterajší prezident SZH Jaroslav Holeša, jeho vyzývateľom bude úspešný hádzanár či tréner Martin Lipták. Do soboty sa ešte môže prihlásiť aj ďalší kandidát či kandidáti. Iuventa Michalovce sa k voľbám rozhodla vydať stanovisko, ktoré prinášame v týchto riadkoch.

Druhá bodová strata Iuventy 01.03.2016

Hádzanárky Iuventy Michalovce po druhýkrát v sezóne v zápase česko-slovenskej súťaže WHIL nevyhrali. V rámci 20. kola totiž zverenky trénera Františka Urbana remizovali na horúcej pôde českého vicemajstra DHC Sokol Poruba 25:25 (8:12), hoci skoro päťdesiat minút boli vo vedení. Aj napriek druhej bodovej strate v tejto sezóne si Michalovčanky držia prvé miesto, pretože druhá Slavia Praha, ktorá zaznamenala rovnaký počet 33 bodov (má o jeden odohraný zápas viac), dosiahla na vlas rovnaký výsledok v Šali. K týmto dvom tímom sa na dosah dvoch bodov priblížil český majster DHK Baník Most a interligový záver tak môže byť ešte veľmi zaujímavý.

Veselí má nového trénera, Varga vedie aj svoju dcéru 01.03.2016

Hádzanárky SHK Veselí nad Moravou majú nového trénera a po roku opäť zo Slovenska. Stal sa ním Slavomír Varga, ktorý nahradil vo funkcii Radima Pernického. Ten minulý týždeň oznámil vedeniu účastníka spoločnej slovensko českej súťaže žien (WHIL), že v klube zo Slovácka končí zo zdravotných dôvodov. Taktovky v družstve sa ujal len v lete 2015 po Jiřím Zerzáňovi. Na pár dní prezvala ženy SHK mládežnícka trénerka Renáta Motalová a pred víkendovým vystúpením v 20. kole WHIL už zasadol na lavičku Varga a absolvoval úspešnú premiéru v Prešove, kde jeho nové zverenky vyhrali nad Bemacom 24:21.

WHIL už v piatok, Prešov a Písek v hre dvakrát 03.03.2016

Netradične, už v piatok 4. marca sa odohrá šesť zápasov 21. kola spoločnej česko-slovenskej súťaže hádzanárok WHIL. Je to spôsobené tým, že od soboty začína reprezentačná prestávka, ktorú vyplnia nielen dva kvalifikačné zápasy Sloveniek s Fínskom, ale aj rovnaká porcia zápasov s b-tímom aktuálnych majsteriek sveta z Nórska. Ešte predtým je však naplánované kompletné 21. kolo. V ňom Zlín privíta českého majstra Baník Most, Olomouc nastúpia doma proti Porube, Prešov sa predstaví v Šali, Partizánske nastúpia doma proti Veselí a ŠKP Bratislava proti Plzni. V poslednom stretnutí tohto kola od 17.30 hod. privíta Iuventa Michalovce posledný tím tabuľky Sokol Písek. Ten si ešte vo štvrtok dohrá súboj 16. kola v Prešove.

Písek už vo štvrtok v dohrávke v Prešove 03.03.2016

Hádzanárky ŠŠK SLŠ Bemaco Prešov majú pred sebou dva interligové zápasy za dva dni. Obidva so súpermi z rozdielnych pólov tabuľky spoločnej slovensko-českej súťaže (WHIL). Vo štvrtok od 17.30 h hostia posledný Sokol Písek, v piatok ich čaká stretnutie na pôde piatej Šale, aktuálne po prvých Michalovciach druhým najlepšie postaveným tímom v súťaži. Ostatnú nedeľu hralo Bemaco Prešov, momentálne s deviatimi bodmi desiate, na domácom ihrisku s deviatym Veselím na Morave. Súboj tabuľkových súperov prehralo o tri góly.

Iuventa privíta posledný Písek, podcenenie nepripúšťa 03.03.2016

Po necelých dvoch týždňoch sa hádzanárky Iuventy Michalovce predstavia opäť v domovskej Chemkostav aréne. Tentoraz kvôli reprezentačnej pauze už v piatok 4. marca, ale v tradičnom čase od 17.30 hod. privítajú v rámci 21. kola WHIL v zápase tímov z odlišných pólov tabuľky aktuálne posledný TJ Sokol Písek. Aj keď ide o zápas prvého a posledného tímu, Michalovčanky podcenenie nepripúšťajú a diváka chcú potešiť nielen víťazstvom, ale aj predvedenou hrou, tak ako to bolo naposledy proti Plzni.

Desaťgólová prehra Písku v Prešove 03.03.2016

Hádzanárky Bemaca Prešov sa piatykrát v aktuálnej sezóne spoločnej česko-slovenskej súťaže žien (WHIL) tešili z víťazstva. Dosiahli ho vo štvrtok v domácom prostredí, keď v rámci dohrávky 16. kola zdolali posledný tím tabuľky Sokol Písek 28:18 (18:7). Hostky síce otvorili skóre duelu, ale potom desaťkrát za sebou inkasovali. Prešovčankám figurujúcim na 10. mieste aktuálneho poradia vypracovaný náskok potom vydržal až do konca duelu. Práve hráčky Sokola Písek budú súperkami Iuventy Michalovce v piatkovom stretnutí 21. kola. Zápas sa začína v tradičnom čase od 17.30 hod.

Dočká sa Iuventa vytúženej päťdesiatky? 04.03.2016

Netradične v piatok (ale v tradičnom čase o 17.30 hod.) odohrajú svoj ďalší domáci súboj spoločnej slovensko-českej súťaže WHIL hádzanárky michalovskej Iuventy. Dnes podvečer je totiž na programe kompletné 21. kolo interligy, ktoré prinesie aj duel prvého s posledným, teda Michaloviec s Pískom. Favorit je jasný, veď medzi oboma družstvami je priepastný 30-bodový rozdiel. Zverenky trénera Františka Urbana zabojujú dnes o okrúhle desiate ligové víťazstvo na vlastnej pôde v tejto sezóne. V poslednom domácom vystúpení vyprášili nováčika z Plzne 41:17 a jednoznačný zápas sa očakáva aj proti Písku.

Sobotňajší zápas prvej ligy s Nesvadmi zrušený 04.03.2016

V sobotu popoludní sa v Chemkostav aréne mali uskutočniť tri majstrovské zápasy, keď svoje súboje 15. kola mali odohrať dorastenecké tímy proti HK Slovan Duslo Šaľa a takisto aj prvoligové juniorky, ktoré mali privítať Nesvady. Tento duel sa ale neuskutoční, keďže klub ŠŠK CVČ Nesvady oznámil v piatok dopoludnia, že zo zdravotných dôvodov (zranenia, choroby) sa nevie zápasu v Michalovciach zúčastniť. Prípadom sa bude zaoberať Športovo-technická komisia SZH. Možno sa tak zopakuje situácia spred troch rokov, kedy tento tím prišiel do Michaloviec až na tretí pokus. Dorastenecké zápasy ohrozené nie sú a o 13.00 hod. sa teda uskutoční duel starších dorasteniek so Šaľou a od 15.00 hod. prídu na rad mladšie dorastenky. O ďalšom osude stretnutia prvej ligy žien s Nesvadmi vás budeme informovať.

Iuventa zdolala doma Písek vysoko 36:18 04.03.2016

PRIDANÁ FOTOGALÉRIA. Hádzanárky michalovskej Iuventy zvíťazili v piatkovom stretnutí dvadsiatehoprvého kola spoločnej česko-slovenskej súťaže WHIL doma nad Pískom 36:18, keď do prestávky viedli 20:11. Zverenky trénera Františka Urbana sa najbližšie na domácej pôde predstavia až o mesiac, keď v stretnutí 23. kola privítajú v sobotu 2. apríla 2016 o 17.30 hod. SHK Veselí nad Moravou. Medzitým ešte naše družstvo čaká trojtýždňová reprezentačná prestávka, ktorú národné družstvo Slovenska vyplní kvalifikačnými súbojmi s Fínskom a prípravnými s Nórskom. Na Veľkonočnú sobotu 26.marca 2016 o 18.00 hod. čaká jeden z rozhodujúcich šlágrov celej súťaže na palubovke úradujúceho českého majstra DHK Baník Most.

Iuventa opäť v dvojbodovom trháku 05.03.2016

Kompletné 21. kolo spoločnej slovensko-českej súťaže hádzanárok (WHIL) sa vydarilo slovenským klubom, keď štyri z piatich zabrali naplno. Prehral len Bemaco Prešov, ktorý sa však predstavil na pôde HK Slovan Duslo Šaľa, ktorý triumfoval v pomere 30:18. Opäť sa dvojciferne zapísala do streleckej listiny domáca krídelníčka Lívia Klučková (11 gólov). Súboj prvého s posledným sa skončil podľa očakávania výhrou Iuventy Michalovce, ktorá si poradila so Sokolom Písek 36:18. Tuctom gólov k tomu prispela Tetyana Fiľková-Trehubová. Zemplínčanky sa pred prestávkou v interlige vyhradenej reprezentačným akciám dostali do dvojbodového trháku, keďže DHC Slavia Praha mal voľno.

Staršie dorastenky vyhrali doma nad Šaľou 36:25 05.03.2016

Staršie dorastenky michalovskej Iuventy zvíťazili v sobotňajšom stretnutí pätnásteho kola prvej ligy doma nad Šaľou presvedčivo 36:25 (14:10) a upevnili si druhé miesto v tabuľke. Zverenky trénera Ľuboša Hudáka teraz čaká dlhá reprezentačná prestávka, po ktorej budú v akcii až o mesiac po reprezentačnej prestávke. Ich súperom bude počas prvého aprílového víkendu líder tabuľky a úradujúci slovenský majster MHK Bytča. Doma naše dievčatá najbližšie uvidíme až v nedeľu 10.apríla 2016, keď privítajú nováčika súťaže FHT Drábová Košice.

Mladšie dorastenky po skvelom výkone zdolali lídra 05.03.2016

Mladšie dorastenky michalovskej Iuventy zvíťazili v sobotňajšom stretnutí pätnásteho kola prvej ligy doma nad lídrom tabuľky Duslom Šaľa presvedčivo 40:31 (19:15), čím tomuto súperovi pripravili vôbec prvú prehru v súťaži. Zverenky trénera Maroša Vikartovského teraz čaká dlhá reprezentačná prestávka, po ktorej budú v akcii až o mesiac po reprezentačnej prestávke. Ich súperom bude počas prvého aprílového MHK Bytča. Doma naše dievčatá najbližšie uvidíme až v nedeľu 10.apríla 2016, keď privítajú nováčika súťaže FHT Drábová Košice.

Poloz: Aj štyri body a skóre nás môžu posunúť na ME 07.03.2016

Slovenské reprezentantky čaká veľmi dôležitý týždeň. Zverenky trénera Dušana Poloza, ktoré sú v 5. kvalifikačnej skupine o postup na ME 2016 vo Švédsku po prehrách v Maďarsku (19:32) a doma s Poľskom (21:23) stále bez bodu, odohrajú dvojzápas proti outsiderovi skupiny Fínsku. Keď v stredu vo Vantaa a v sobotu v Partizánskom získajú štyri body, môžu sa vrátiť do hry o miestenku na kontinentálny šampionát 2016. O blížiacich sa kvalifikačných zápasoch sa internetový portál slovakhandball. sk porozprával s trénerom národného tímu Dušanom Polozom a tento rozhovor vám prinášame aj na našej internetovej stránke.

Do Fínska aj s najlepšou kanonierkou WHIL Klučkovou 07.03.2016

Slovenská hádzanárska reprezentácia žien sa zišla v nedeľu popoludní v Bratislave pred dvojicou tohtotýždňových stretnutí s Fínskom v kvalifikácii o postup na majstrovstvá Európy 2016 vo Švédsku. Hneď na druhý deň ráno ich však čakal presun na letisko vo Schwechate a odlet do Helsínk. Vo výprave je 16-členný hráčsky káder, ktorý pod vedením trénera Dušana Poloza absolvuje v pondelok večer prvý tréning v dejisku stretnutia. V porovnaní s pôvodne oznámenou nomináciou nebudú k dispozícii štyri hráčky, ktoré majú zdravotné problémy - brankárka Lucia Gubiková (chrbát), spojky Alica Kostelná (koleno), Julia Kučerová (rameno) a Eva Veselková (koleno), ale tá by sa mala k tímu pripojiť po návrate z Fínska.

V prvej lige žien víťazstvá favorizovaných tímov 07.03.2016

Juniorky michalovskej Iuventy aj napriek tomu, že počas minulého víkendu neodohrali zápas 15. kola prvej ligy žien (Nesvady na vzájomný zápas z dôvodu chorôb a zranení nepricestovali a o jeho osude tak rozhodne Športovo-technická komisia SZH) zostali na prvom mieste v tabuľke, no už iba jeden bod pred HKM Chirana Medical Šurany. Ambiciózny nováčik súťaže totiž na domácej pôde zdolal Topoľčany 39:31 a upevnil si tak druhú priečku. Na treťom mieste zostal bratislavský Inter, ktorý zvíťazil v Stupave 36:24 a štvrté miesto si udržal po výhre 25:24 nad Zlatnou na Ostrove Hlohovec. V 15. kole naplno bodoval aj v tabuľke piaty Trenčín, ktorý zvíťazil v Močenku 29:26 a takisto aj šieste Bánovce nad Bebravou. Tie zase na domácej pôde pokorili Bernolákovu Košice 32:12.

Dorastenecké tímy Iuventy si držia druhé priečky 07.03.2016

Počas minulého víkendu sa v súťažiach starších a mladších dorasteniek odohrali súboje 15. kola. Z dvanástich sa však hralo iba osem. Súboje UDHK ŠG Nitra - Bernolákova Košice boli odložené na 19. marca 2016 a stretnutia Bemaco Prešov - HK Slávia Partizánske sa nehrali kvôli tomu, že hostky do Prešova nepricestovali. V štyroch dueloch súťaže starších dorasteniek sa darilo prevažne hosťujúcim tímom. Tie vyhrali až v troch. Česť domácich hájili hráčky Iuventy Michalovce, ktoré zdolali Šaľu 36:25. Rovnaká situácia sa zopakovala aj pri mladších dorastenkách, keď jediné dva body pre domáce družstvá vybojovali hráčky Iuventy Michalovce. Tie pripravili mladším dorastenkám Šale prvú tohtosezónnu prehru, keď ich zdolali 40:31. Naďalej si tak dorastenecké tímy Iuventy držia druhé miesta.

Vysoké víťazstvo s Pískom, prehra v Šali 08.03.2016

Prešovské hádzanárky majú za sebou ďalšiu skúsenosť. Za dva dni odohrali dva zápasy s dvomi súpermi rozdielnych kvalít v spoločnej slovensko – českej súťaži (WHIL). Jeden doma, druhý na pôde súpera. Bemaco Prešov vo štvrtok podvečer vyhralo doma presvedčivo nad posledným v aktuálne tabuľke WHIL Sokolom Písek. Na druhý deň ráno už smerovalo, tentoraz na zápas so slovenským súperom, do Šale. Na ihrisku piateho Slovana Duslo podľa predpokladov prehralo. Momentálne je v súťaži asociačná prestávka. Najbližší zápas WHIL odohrá Bemaco Prešov doma v sobotu 26. marca s Partizánskym.

Jasná záležitosť Iuventy. Doma vysoko porazila Písek 08.03.2016

Hádzanárky Iuventy Michalovce majú po zápasoch 21. kola pred svojimi prenasledovateľmi na čele tabuľky znova mierny dvojbodový náskok. Zverenky trénera Františka Urbana totiž zvíťazili v domácom súboji nad posledným celkom tabuľky hladko 36:18 (20:11), a keďže Slavia Praha, ktorá pred týmto kolom mala rovnaký počet bodov ako Michalovčanky, mala voľno, sú na prvom mieste opäť osamotené. „Zošívané“ si neudržali ani druhé miesto, keďže na toto umiestnenie sa predral Baník Most, ktorý zvíťazil v Zlíne presvedčivo 30:14 a v tabuľke na druhom mieste má lepšie skóre ako Pražanky. A práve v Moste sa najbližšie po dlhej trojtýždňovej reprezentačnej pauze predstavia Zemplínčanky, ktoré duel na severe Čiech odohrajú na Bielu sobotu 26. marca.

Slovenky vo Fínsku o prvé body v kvalifikácii ME 2016 08.03.2016

Druhá fáza kvalifikácie hádzanárok o postup na majstrovstvá Európy 2016 vstupuje do svojej strednej časti, v ktorej odohrajú jej účastníci ďalšie dve kolá. Slovenské reprezentantky sú už od pondelka vo Fínsku, kde zavŕšia prvú polovicu bojov v 5. kvalifikačnej skupine. V stredajšom stretnutí 3. kola sa od 17.30 h SEČ predstavia vo Vantaa proti domácim Fínkam(rozhodujú Švédky M. a S. Bennaniové). Cieľom je jednoznačne dvojbodový zisk. Oba tímy sú zatiaľ v tabuľke bez bodu, ale povinnosť velí Slovenkám zabrať naplno na palubovke outsidera.

Najmladší tréneri vo WHIL: Veríme, že sme prínosom 08.03.2016

Zápas piatkového 22. kola spoločnej česko-slovenskej súťaže WHIL, v ktorom hádzanárky Iuventy Michalovce privítali TJ Sokol Písek, priniesol nielen súboj prvého a posledného tímu tabuľky, ale aj súboj dvoch najmladších trénerov v celej interlige. Zatiaľ, čo kormidelník michalovskej Iuventy František Urban oslávil iba tridsiate narodeniny v lete minulého roka, jeho náprotivok Ondřej Václavek bude mať jubilejnú "tridsiatku" až v júni tohto roku.

Fiľková - Trehubová sa medzi strelkyňami derie hore 08.03.2016

Naturalizovaná Slovenka v službách michalovskej Iuventy Tatiana Fiľková - Trehubová sa derie v tabuľke kanonierok k vrchným priečkam. Dvadsaťšesťročná ľaváčka doteraz zaznamenala 123 gólov a na štvrtom mieste iba o tri presné zásahy zaostáva za dvojicou Tatiana Šutranová (Bemaco Prešov) a Simona Szarková (DHK Baník Most), ktoré sú so 126 gólmi na delenom druhom mieste. Kanonierkam velí Lívia Klučková zo Šale, ktorá doteraz zaknihovala 144 gólov. Až na piatom mieste je najlepšia strelkyňa z Českej republiky, konkrétne sedemnásťročná Sára Kovařová zo Sokola Písek.

Prvé body pre SR, vo Vantaa nedali Fínkam šancu 09.03.2016

Trápenie hádzanárok Slovenska vo Vantaa proti Fínsku spred dvoch rokov sa nezopakovalo. Zverenky trénera Dušana Poloza si v stredajšom stretnutí 3. kola 5. skupiny II. fázy kvalifikácie o postup na majstrovstvá Európy žien 2016 vo Švédsku poradili s fínskymi hráčkami tentoraz presvedčivo 29:15 (15:8) a pripísali si na konto prvé dva body. Slovenky figurujú po prvej polovici kvalifikácie v tabuľke na 3. mieste a stále sú v hre o jednu z dvoch priečok zaručujúcich priamy postup. Šancu vylepšiť si svoje bodové konto budú mať najbližšiu sobotu 12. marca, keď od 16.00 h hostia v Partizánskom v odvete Fínky.

Kľúč k úspechu vo Fínsku: plnenie taktických pokynov 10.03.2016

Hádzanárky Slovenska sa vo štvrtok predpoludním vrátili z Fínska, odkiaľ si priviezli víťazstvo 29:15 (15:8) a prvé dva body v II. fáze kvalifikácie ME 2016. Zverenky trénera Dušana Poloza sa vo Vantaa predviedli v pozitívnom svetle, výsledkom čoho bol suverénny triumf nad domácimi Fínkami, s ktorými sa pred dvoma rokmi tiež vo Vantaa trápili a horko-ťažko vyhrali 27:25 (12:14).

Slovenkám vyšlo všetko, čo si na Fínky pripravili 10.03.2016

Kormidelník hádzanárok Slovenska Dušan Poloz už bezprostredne po stredajšom stretnutí vo Vantaa, v ktorom jeho zverenky zdolali v rámci 5. skupiny kvalifikácie ME 2016 domáce Fínky presvedčivo 29:15 (15:8), vyjadril spokojnosť s predvedeným výkonom. Po návrate na Slovensko zdôraznil, že radosť mu spravil najmä spôsob, akým jeho hráčky dosiahli triumf.

Študentky GPH na MS stredných škôl v Rouene 10.03.2016

Vo štvrtok 10. marca 2016 odcestovali študentky Gymnázia Pavla Horova na 23. majstrovstvá sveta stredných škôl, ktoré sa odohrajú vo francúzskom Rouene. V kádri trénera Ľuboša Hudáka a vedúceho družstva Tomáša Palovčaka je dvanásť hráčok, ktoré sú súčasťou aj michalovskej Iuventy. Študentky Gymnázia Pavla Horova Michalovce sa predstavia v základnej A-skupine, kde ich súperkami budú Rakúsko, Dánsko, Grécko a Izrael. Svetový šampionát stredných škôl štartuje v piatok 11. marca 2016 a vyvrcholí v sobotu 19. marca 2016. My len dodajme, že študentky GPH štartujú podujatie prestížnym zápasom proti Dánsku.

Proti Maďarkám v Chemkostav aréne 10.03.2016

Po Šali a Partizánskom sa aj v Michalovciach predstaví slovenská hádzanárska reprezentácia žien v aktuálnej kvalifikácii o postup na majstrovstvá Európy 2016 vo Švédsku. Diváci na Zemplíne sa môžu tešiť na atraktívne stretnutie s hlavným favoritom 5. kvalifikačnej skupiny s Maďarskom. Potvrdil to aj kouč Dušan Poloz. Michalovská Chemkostav aréna bude dejiskom konfrontácie Slovensko - Maďarsko v 5. kole kvalifikácie ME v stredu 1. júna 2016.

Výhra Ukrajiniek aj s výrazným rukopisom Iuventy 10.03.2016

Okrem Adriany Medveďovej, Tatiany Fiľkovej - Trehubovej, Márii Holešovej a Veroniky Habánkovej, ktoré si plnia povinnosti v slovenskej reprezentácii, chýba trénerovi Františkovi Urbanovi v tréningovom procese aj dvojica ukrajinských reprezentantiek Oľga Perederijová a Jevgenija Levčenková. Tie vo štvrtok pomohli svojej reprezentácii, ktorej lodivodom je bývalý tréner Iuventy Borys Petrovskyj, k vysokej výhre v Taliansku 37:19 (18:10). K vysokému víťazstvu prispeli aj "Iuvenťáčky", keď Perederijová zaznamenala osem presných zásahov a Levčenková štyri. Ukrajinky tak podobne ako slovenské reprezentantky získali do tabuľky prvé body. Druhé víťazstvo budú môcť zaknihovať v nedeľu, kedy sa v Užhorode uskutoční odvetný duel týchto dvoch celkov.

Po polovice kvalifikácie stopercentných sedem tímov 11.03.2016

Sedem družstiev - Rumunsko, Srbsko, Holandsko, Chorvátsko, Maďarsko, Rusko a Francúzsko sú po polovici kvalifikácie o postup na kontinentálny šampionát 2016 vo Švédsku stopercentné a na svojom konte majú plný počet šesť bodov. Zaujímavosťou je, že aj na druhých, tretích a posledných štvrtých miestach sú tímy s rovnakým počtom bodov. Záver kvalifikácie, z ktorej na majstrovstvá Európy postúpia po prvé dve tímy z každej skupiny, teda ešte môže byť zaujímavý. V hre o postup sú aj Slovenky, ktorým aktuálne patrí tretie miesto v 5. kvalifikačnej skupine.

Slovenky v Partizánskom opäť v úlohe favoritiek 11.03.2016

Hádzanárky Slovenska si želajú začať odvetnú časť bojov v II. fáze kvalifikácie majstrovstiev Európy žien 2016 vo Švédsku tak, ako zakončili prvú časť - presvedčivým výkonom a vysokým víťazstvom. Ich súperkami budú takisto ako v stredu Fínky, nad ktorými vo Vantaa triumfovali 29:15 (15:8). Severanky budú v sobotu 12. 3. opäť aj pred televíznymi kamerami (priamy prenos Sport2 TV) hostiť v Partizánskom. Stretnutie 4. kola 5. kvalifikačnej skupiny so začiatkom o 16.00 hod. povedú macedónske rozhodkyne Marija Ilievová a Silvana Karbeská.

Fínky aj v Partizánskom ľahkým sústom pre ženy SR 12.03.2016

Slovenské hádzanárky zopakovali scenár zo stredy a s Fínkami si jednoznačne poradili aj v odvetnom zápase II. fázy kvalifikácie o postup na majstrovstvá Európy žien 2016 vo Švédsku. Zverenky trénera Dušana Poloza po stredajšej výhre vo Vantaa 29:15 zvíťazili nad severankami v sobotňajšom zápase 4. kola 5. skupiny v Partizánskom ešte hladšie 25:8 (11:3). Slovenky so ziskom 4 bodov figurujú v tabuľke už na 2. priečke, keď sa bodovo dotiahli a vďaka skóre preskočili Poľky, ktoré odohrajú svoj víkendový duel v nedeľu 13. 3. od 18.30 h v Érde proti maďarským líderkám. O dvoch priamych postupujúcich sa definitívne rozhodne v júnových stretnutiach, reprezentantky SR nastúpia doma v Michalovciach proti Maďarkám.

Gymnazistky začali cennou remízou s Dánskom 12.03.2016

Cennou remízou 20:20 s najväčším favoritom A. skupiny Dánskom začali svoje účinkovanie na 23. majstrovstvách sveta stredných škôl vo francúzskom Rouene hráčky Gymnázia Pavla Horova, ktoré na svetovom šampionáte zastupujú Slovensko. Káder zložený z hráčok dorasteneckých výberov michalovskej Iuventy bol dokonca blízko k prekvapeniu, keď po polčase viedol 11:9. Výborný výkon podala hlavne Adriana Holejová, ktorá zaznamenala deväť presných zásahov. Zverenky trénerskej dvojice Ľuboš Hudák - Tomáš Palovčák odohrajú druhý zápas na šampionáte v nedeľu 13. marca o 10.30 hod. proti Izraelu.

Gymnazistky v druhom zápase rozdrvili Izrael 13.03.2016

Študentky Gymnázia Pavla Horova, ktoré reprezentujú Slovensko na 23. majstrovstvách sveta v hádzanej stredných škôl konajúcich sa vo francúzskom Rouene, zvíťazili vo svojom druhom vystúpení na turnaji nad Izraelom hladko 36:15 a po dvoch zápasoch tak majú na svojom konte tri body. Najlepšou strelkyňou Michalovčaniek bola aj v tomto stretnutí Adriana Holejová, ktorá opäť zaknihovala deväť gólov. Gymnazistky, ktorých káder tvoria hráčky mladšieho a staršieho dorastu michalovskej Iuventy, budú v pondelok 14. marca v hre dvakrát. O 9.00 hod. ich čaká duel s Rakúskom, o 14.30 hod. nastúpia proti Grécku.

Kadetky SR so skalpom Chorvátska 13.03.2016

V závere druhého marcového týždňa odohrali v Modre kadetky slovenskej reprezentácie dvojzápas so šiestym družstvom ostatných majstrovstiev Európy Chorvátskom. Tréner Benadík sa tentoraz musel zaobísť bez hráčok michalovskej Iuventy, ktoré si plnia školské povinnosti na MS stredných škôl vo francúzskom Rouene. Jeho zverenkám sa proti favorizovanému tímu darilo. V prvom súboji síce prehrali 15:19, no v druhom favorita zdolali 20:17. My len dodajme, že kadetky SR sa momentálne pripravujú na majstrovstvá sveta, ktoré sa od 18. do 31. júla tohto roku uskutočnia v Bratislave.

Žiačky Iuventy si počas víkendu schuti zastrieľali 14.03.2016

Žiačky michalovskej Iuventy boli počas víkendu v akcii v rámci piatich zápasov Krajských majstrovstiev. V sobotu sa predstavili doma tri družstvá a všetky si bez problémov pripísali vysoké víťazstvá nad Bernolákovou Košice. V nedeľu sa predstavili v rožňavskej športovej hale staršie žiačky A, ktoré aj bez viacerých opôr vyhrali nad nováčikom z Revúcej vysoko 70:5, pričom pivotka Patrícia Oravcová si pripísala na konto úctyhodných 20 gólov. Zverenky trénera Henricha Marcinčáka tak potvrdili vedúce miesto v tabuľke. Počas tohto týždňa ich čakajú podstatne náročnejšie previerky, už v utorok sa predstavia v maďarskom Székesfehervári proti domácemu Fehervár KC, nuž a v závere týždňa vycestujú na prestížny turnaj do maďarského Gyoru Balász kupa.

S Nórkami podľa nových pravidiel 14.03.2016

Ani po splnení si "jarných" kvalifikačných povinností v boji o účasť na ME 2016, keď dvakrát vysoko zvíťazili nad Fínskom 29:15 a 25:8 a stále majú nádej na vybojovanie si postupu na decembrový šampionát, nedostanú hádzanárky Slovenska priestor na oddych. Naopak, využijú asociačný termín a v rámci prípravy na rozhodujúce boje v kvalifikácii odohrajú dva medzištátne priateľské zápasy proti Nórsku. Nebude to družstvo úradujúcich majsteriek sveta, ale jeho rezerva.

Gymnazistky po dvoch výhrach do štvrťfinále! 14.03.2016

Dievčatá GPH Michalovce postúpili na 23. majstrovstvách sveta stredných škôl vo francúzskom Rouen do štvrťfinále! Postup medzi najlepších osem tímov sveta si zabezpečili pondelňajším víťazstvom nad Gréckom 26:23, aj keď nemohla nastúpiť opora Vladimíra Bajčiová kvôli trestu za podivné vylúčenie v predchádzajúcom zápase s Rakúskom (23:17). Dievčatá sa v boji o postup do semifinále stretnú (pravdepodobne v stredu o 16.30 hod.) s Tureckom, ktoré obhajuje titul majsteriek sveta spred dvoch rokov v Trabzone. Zverenky trénera Ľuboša Hudáka už postupom do štvrťfinále prekonali výsledok spred dvoch rokov, kedy skončili jedenáste.

Francúzky a Rusky s istotou účasti na ME vo Švédsku 15.03.2016

Zápasmi štvrtého kola pokračovala počas minulého víkendu kvalifikácia hádzanárok o postup na ME 2016 vo Švédsku. K usporiadajúcej krajine sa po týchto zápasoch pridali aj Rusky a Francúzky, ktoré budú s určitosťou štartovať na kontinentálnom šampionáte. Ostatné tímy v kvalifikácii už okúsili trpkosť prehry. Čo sa týka slovenských hádzanárok, s ich účasťou vo Švédsku to začína byť málo reálne. Slovenky sú totiž v 5. kvalifikačnej skupine na treťom mieste, keď na vedúce Maďarky a Poľky strácajú dva body. Práve naši susedia budú ich súpermi v záverečných dvoch zápasoch kvalifikácie. Súboj s Maďarskom sa uskutoční 1. júna v Chemkostav aréne. Zaujímavá je aj tabuľka tímov na tretích miestach. Z nich jeden takisto postúpi na majstrovstvá Európy. Momentálne má k tomu najbližšie Ukrajina, ktorá vedie túto tabuľku pred Slovenskom.

"Iuvenťáčky" pomohli Ukrajine k ďalšiemu víťazstvu 15.03.2016

Ukrajinským hádzanárkam pomohli k druhému kvalifikačnému víťazstvu opäť aj hráčky michalovskej Iuventy. Pivotka Oľga Perederijová zaznamenala v dueli Ukrajina - Taliansko (36:23) hranom v neďalekom Užhorode štyri presné zásahy, kridelníčka Jevgenija Levčenková sa na trinásťgólovej výhre podieľala troma gólmi. Obe hráčky Iuventy tak pomohli Ukrajine k tretiemu miestu v tabuľke a aj vďaka nim má náš východný sused stále nádej na účasť na kontinentálnom šampionáte vo Švédsku, ktorý sa uskutoční v poslednom kalendárnom mesiaci roka 2016. Dodajme len, že družstvo vedené už dvojnásobným bývalým trénerom Iuventy Michalovce Borysom Petrovským ukončí kvalifikáciu domácim zápasom so Srbskom a súbojom v Česku.

Hlavatý už nie trénerom Mosonmagyaróváru 15.03.2016

Rok trvalo pôsobenie Tomáša Hlavatého na lavičke družstva hádzanárok Mosonmagyaróvári KC SE. Ako informuje oficiálna stránka maďarského prvoligového tímu, vedenie klubu odvolalo 29-ročného kormidelníka z funkcie a za jeho nástupcu určilo Józsefa Vargu. Hlavatý prevzal Mosonmagyaróvár počas uplynulej sezóny, keď v taktiež v marci zanechal svoju prácu v DHC Slavia Praha a prijal angažmán v Maďarsku, kde potom doviedol družstvo na 10. miesto. Jeho zverenkám, medzi ktoré v aktuálnej edícii patrili aj dve slovenské reprezentantky Monika Rajnohová a Réka Bíziková, sa v tomto ročníku nedarilo. V 20 stretnutiach získali len 4 body za 2 víťazstvá a 18 prehier, čo zatiaľ stačí len na predposlednú 11. pozíciu.

V Trenčíne nešťastná prehra Sloveniek s Nórkami 15.03.2016

Hádzanárky Slovenska podľahli v utorok v Trenčíne v prvom z dvojice medzištátnych priateľských zápasov B-tímu Nórska tesne 28:29 (13:17). Zverenky trénera Dušana Poloza budú mať možnosť revanšovať sa súperovi v stredu 16. 3. v Partizánskom, kde je od 17.00 hod. na programe odveta. V oboch prípravných stretnutiach majú tímy možnosť si vyskúšať novinky v pravidlách, ktoré vstúpia do platnosti už v lete. Utorkové meranie síl malo vyrovnaný priebeh. Družstvá sa striedali vo vedení. Slovenky v I. polčase otočili zo 6:8 na 10:9 v 20. min, ale záver úvodného dejstva lepšie zvládli severanky, ktoré si utvorili štvorgólový náskok. Po zmene strán oň prišli za desať minút, keď v 40. min svietil na ukazovateli skóre už vyrovnaný stav 19:19. Na konci boli bližšie k víťazstvu slovenské hráčky, vyhrávali 27:26 i 28:27, ale súperky ešte otočili vývoj vo svoj prospech. Rozhodujúci gól strelili Nórky na smútok vďačného domáceho publika v solídne zaplnenej trenčianskej hale v záverečných sekundách.

Na MS kadetiek v Bratislave aj Nórky 16.03.2016

Športovým vrcholom nadchádzajúceho leta budú olympijské hry v brazílskom Riu de Janeiro, ale významné podujatie sa uskutoční aj v Bratislave. Slovenská metropola bude od 18. do 31. júla 2016 hostiť hádzanárske majstrovstvá sveta hráčok do 18 rokov. Na svetovom šampionáte kadetiek sa predstavia aj mladé Nórky. Medzinárodná hádzanárska federácia (IHF) potvrdila, že Oceánia nevyužije možnosť mať svojho zástupcu na MS, a tak dodatočne pribudla jedna miestenka pre Európu.

Ženy na turnajoch o šesť olympijských miesteniek 16.03.2016

Ženský hádzanársky turnaj na olympijských hrách v brazílskom Riu de Janeiro (5. - 21. augusta 2016) spozná v závere tohto týždňa zvyšných účastníkov. Šancu na štart pod piatimi kruhmi má ešte tucet tímov. Od piatka do nedele (18. - 20. marca) sa uskutočnia tri turnaje, na každom z nich budú štyri družstvá bojovať o dve miestenky do Ria. Francúzske Metz bude hostiť 1. skupinu, v ktorej sa okrem domácich reprezentantiek predstavia úradujúce vicemajsterky sveta Holanďanky, Japonky a Tunisanky.

Juniorky na kvalifikáciu MS s kombinovaným výberom 16.03.2016

Po minulotýždňovom úspešnom účinkovaní žien SR čakajú povinnosti v kvalifikácii aj ich nasledovníčky. V závere týždňa budú o účasť na majstrovstvá sveta hráčok do 20 rokov v Rusku (3. - 17. 7. 2016) bojovať juniorky Slovenska. Tie sa pod vedením trénerky Kataríny Beňuškovej predstavia od piatka do nedele v poľskom Plocku (18. - 20. 3.) na turnaji 6. skupiny spolu so Španielkami, Turkyňami a domácimi Poľkami.

Užitočné previerky Iuventy v Maďarsku 16.03.2016

Iuventa Michalovce bola v utorok 15.marca 2016 v dvojnásobnom zastúpení v rámci výjazdu do maďarského Székesfehérváru. Najprv boli v akcii staršie žiačky, ktoré si zmerali sily s o rok staršími hráčkami miestneho Fehérvár KC, nuž a po nich prišli na rad ženy, ktoré v poriadne oklieštenom zložení zohrali priateľské stretnutie s reprezentáciou Japonska, pre ktorú to bola generálka na víkendovú kvalifikáciu vo francúzskom Metz o postup na olympijské hry v brazílskom Rio de Janeiro. Čuduj sa svete, Iuventa v oboch prípadoch proti zdatnejším súperom obstála a pripísala si na konto víťazstvo a remízu.

Aj odveta v Partizánskom pre Nórky 16.03.2016

Hádzanárky Slovenska po utorkovej tesnej prehre 28:29 v Trenčíne podľahli B-tímu Nórska aj v odvetnom medzištátnom prípravnom zápase. Severanky si v stredu v Partizánskom poradili s oslabeným výberom trénera Dušana Poloza tentoraz jednoznačnejšie - 33:27 (20:14). Slovenky v porovnaní s prvým vzájomným duelom nastúpili bez kvarteta opôr - M. Školková, Horňáková, S. Szarková a Súkenníková, čo bolo citeľné oslabenie. Napriek tomu podali snaživý výkon. Po vyrovnanej úvodnej desaťminútovke (4:5) sa Nórky v nasledujúcej odpútali a išli do vedenia 14:8. Na šesťgólovom rozdiele sa do prestávky nič nezmenilo. Slovenské hráčky sa po zmene strán zo stavu 15:22 v 34. min. za štvrťhodinu dotiahli na 24:27. Súperky však ďalší päťminútový úsek opanovali 5:1 a definitívne rozhodli.

Gymnazistky vyradili obhajcu a sú v semifinále MS! 16.03.2016

Fantázia! Hráčky Gymnázia Pavla Horova kráčajú na 23. majstrovstvách sveta stredných škôl konajúcich sa vo francúzskom Rouene turnajom dievčat naďalej bez prehry. Zverenky trénera Ľuboša Hudáka vo štvrťfinále vyradili obhajcu prvenstva z Turecka po víťazstve 28:23 a sú tak už medzi štyrmi najlepšími. Najlepšou strelkyňou v tíme GPH bola jedenásťgólová Adriana Holejová, jedným gólom sa blysla aj brankárka Katarína Mulíková. Semifinálovým súperom hráčok Gymnázia Pavla Horova, ktorého káder tvoria mladšie a staršie dorastenky michalovskej Iuventy, budú vo štvrtok 17. marca o 16.30 hod. Maďarky. Druhú semifinálovú dvojicu vytvoria Dánsko a Slovinsko. Finálový duel sa uskutoční v piatok 18. marca od 16.00 hod., zápas o tretie miesto sa bude hrať už o 11.30 hod.

Semifinálová prehra GPH, o bronz proti Slovinsku 17.03.2016

Hádzanárky Gymnázia Pavla Horova si nakoniec vo finále na 23. majstrovstvách sveta stredných vo francúzskom Rouene nezahrajú. Rozhodla o tom ich prvá prehra na šampionáte, ktorú utrpeli v semifinálovom súboji s Maďarskom. Družstvo, ktoré tvoria staršie a mladšie dorastenky michalovskej Iuventy, sa síce v úvode zápasu s favoritom, ktorého káder pre zmenu tvoria hráčky popredného maďarského celku Audi Eto Gyor držali, keď bol tesne pred koncom prvého polčasu stav iba 11:12 v ich neprospech, no nakoniec prehrali hladko 22:32. Mladé gymnazistky si všetko budú môcť vynahradiť v piatok, kedy ich o 9.30 hod. čaká súboj o bronzovú medailu s tímom Slovinska. To prehralo v druhom semifinále s Dánskom tesne 20:21.

Gymnazistky nakoniec na medailu nedosiahli 18.03.2016

Medailový sen sa im nakoniec rozplynul. Hádzanárky Gymnázia Pavla Horova prehrali v súboji o tretie miesto na 23. majstrovstvách sveta stredných škôl vo francúzskom Rouene s tímom Slovinska hladko 22:29, keď už do polčasu prehrávali rozdielom ôsmych gólov 12:20. Mladé "gymnazistky", ktorých káder tvorili staršie a mladšie dorastenky michalovskej Iuventy, tak po druhej prehre na šampionáte nedosiahli na vytúženú medailu. Aj napriek tomu vo Francúzsku zanechali výborný dojem a presne o sedem priečok zlepšili umiestnene, ktoré dosiahli ich predchodkyne na šampionáte v Turecku pred dvoma rokmi.

Michalovce organizátorom ME hráčok do 17 rokov 18.03.2016

Pozitívna správa pre Slovensko, ako aj pre Michalovce, dorazila vo štvrtok z francúzskeho Bordeaux. Exekutíva Európskej hádzanárskej federácie (EHF) na svojom zasadnutí rozhodla okrem iného aj o usporiadateľoch budúcoročných vrcholných mládežníckych podujatí. SR pridelila organizáciu majstrovstiev Európy hráčok do 17 rokov a slovinskému Celje ME junioriek do 19 rokov. Kontinentálny šampionát kadetiek sa v lete 2017 uskutoční v Michalovciach. Tie boli po splnení kritérií v záverečnej fáze jediným uchádzačom o tento turnaj.

Juniorky SR na úvod kvalifikácie nestačili na Španiel 19.03.2016

Hádzanárky Slovenska neúspešne vstúpili do kvalifikačného turnaja o postup na majstrovstvá sveta hráčok do 20 rokov v Rusku (3. - 17. 7. 2016). Zverenky trénerky Kataríny Beňuškovej podľahli v poľskom Plocku v úvodnom zápase 6. skupiny favorizovaným Španielkam jednoznačne 17:29 (5:18). Juniorky SR čakajú počas víkendu ešte stretnutia proti Turkyniam (sobota 19. 3. o 16.00) a domácim Poľkám (nedeľa 20. 3. o 14.00). Len víťaz turnaja si vybojuje miestenku na svetový šampionát.

Okrídlený pegas pristál aj v rukách Iuventy 19.03.2016

Michalovská samospráva každý rok oceňuje soškou "Pegasa" osobnosti, ktoré sa pričinili o dobré meno samotného mesta v rámci humanizmu, kultúry, pedagogiky, školstva, architektúry či školstva. Tieto sošky odovzdávajú predstavitelia mesta pravidelne počas slávnostného Galaprogramu s názvom To najlepšie, čo doma máme alebo Čin roka. Samozrejme, predstaviteľom mesta neunikli ani úspechy michalovskej Iuventy v roku 2015. Aj preto bola Iuventa ocenená v rámci kolektívov, keď si cenu prebral kormidelník František Urban. Iuventa sa však spomínala na piatkovom odovzdávaní cien ešte raz, keďže cenu v oblasti školstva dostal dlhoročný mládežnícky tréner tohto klubu Henrich Marcinčák. Zo slávnostného Galaprogramu vám prinášame krátko fotogalériu.

Juniorky SR o gól podľahli Turkyniam 19.03.2016

Hádzanárky Slovenska si na kvalifikačnom turnaji o účasť na majstrovstvách sveta hráčok do 20 rokov v Rusku (3. - 17. 7. 2016) pripísali na konto druhú prehru a už sú v rámci 6. skupiny bez postupovej šance. Zverenky trénerky Kataríny Beňuškovej v piatok hladko podľahli v poľskom Plocku Španielkam 17:29 (5:18) a v sobotu tesne nestačili na Turkyne 25:26 (12:16). Juniorky SR figurujúce v tabuľke bez bodu na 4. mieste čaká v nedeľu od 14.00 hod. ešte vystúpenie proti domácim Poľkám. Len víťaz turnaja si vybojuje miestenku na svetový šampionát.

Tretia prehra junioriek SR, nad ich sily aj Poľky 20.03.2016

Hádzanárky Slovenska sa na kvalifikačnom turnaji o účasť na majstrovstvách sveta hráčok do 20 rokov v Rusku (3. - 17. 7. 2016) nedočkali bodového zisku. Zverenky trénerky Kataríny Beňuškovej zakončili svoje účinkovanie v rámci 6. skupiny v Plocku hladkou prehrou s domácimi Poľkami, ktorým podľahli 21:31 (9:19). Mladé Slovenky skončili v tabuľke s nulou na konte na poslednom 4. mieste. Z miestenky na svetový šampionát junioriek sa tešili suverénne španielske rovesníčky.

Olympijský turnaj pozná všetkých svojich účastníkov 20.03.2016

Olympijský turnaj v hádzanej žien v brazílskom Riu de Janeiro pozná už všetkých svojich účastníkov. Tucet tímov skompletizovala počas víkendu šestica postupujúcich z kvalifikačných turnajov. Miestenky si zaistili Holandsko a Francúzsko z 1. skupiny v Metz, Rumunsko a Čierna Hora z 2. skupiny v Aarhuse, Rusko a Švédsko z 3. skupiny v Astracháne. Z domácich tímov neuspeli len Dánky, pre ktoré v Aarhuse zostala až nepostupová 3. priečka. Účasť na podujatí pod piatimi kruhmi si nevybojovali ani Poľky, súperky reprezentantiek SR v aktuálnej kvalifikácii ME 2016, keď v Astracháne skončili taktiež tretie.

MS bez slovenských junioriek, neuspeli v kvalifikácii 21.03.2016

Kvalifikačný turnaj v poľskom Plocku nepriniesol slovenským hádzanárskym juniorkám veľa radosti, keď po troch prehrách skončili v 6. skupine na poslednom 4. mieste bez nároku na účasť na MS v hádzanej hráčok do 20 rokov v Rusku (3. - 17. 7. 2016). Zverenky trénerky Kataríny Beňuškovej postupne podľahli Španielkam (17:29), Turkyniam (25:26) i domácim Poľkám (21:31). V kvalifikácii však reprezentoval SR kombinovaný výber junioriek a kadetiek, ktoré sa pripravujú na letný domáci vrchol - majstrovstvá sveta hráčok do 18 rokov v Bratislave.

Mladšie dorastenky s novým lídrom, je ním UDHK Nitra 23.03.2016

Po sobotňajších dohrávkach 15. kola a utorkovej predohrávke 20. kola má prvá liga mladších dorasteniek nového lídra. Je ním UDHK Nitra, ktorý zvládol tak dohrávku s Bernolákovou Košice (36:18), ako aj predohrávku v Košiciach s Drábovou (47:17). Po týchto dvoch výhrach sa UDHK bodovo dotiahol na vedúcu Šaľu, od ktorej majú jeho hráčky síce lepšie skóre, no "chemičky" zase o jeden odohraný zápas menej. Zaujímavosťou je, že 27 bodov ako táto dvojica má aj tretia michalovská Iuventa. V tabuľke starších dorasteniek už predohrávky 15. kola a dohrávka 20. kola veľké zmeny neurobili. Naďalej ju vedie MHK Bytča, ktorý má náskok jedného bodu pred michalovskou Iuventou.

Most po tretíkrát v rade víťazom Českého pohára 24.03.2016

Hádzanárky DHK Baník Most sa po tretíkrát v rade stali víťazkami Českého pohára. Zverenky trénera Petra Dávida rozhodli o svojom triumfe v národnom pohári v stredajšom finálovom zápase, v ktorom triumfovali na pôde DHC Sokol Poruba pomerne hladko 27:19. Hráčky DHK Baník sa tak výborne naladili na sobotňajší šláger 22. kola WHIL a pravdepodobne aj celej jarnej časti, v ktorom od 18.00 hod. nastúpia v domácom prostredí proti Iuvente Michalovce. V sobotu sa v Moste nestretnú iba aktuálni majstri Slovenska, ale aj aktuálni držitelia národných pohárov, keďže Iuventa Slovenský pohár získala ešte na sklonku roka 2015 na finálovom turnaji v Šali.

Urban: Verím v dobrý zápas s úspešným koncom pre nás 24.03.2016

Štrnásty ročník spoločnej česko - slovenskej súťaže hádzanárok WHIL je pred svojim finále. Po trojtýždňovej reprezentačnej pauze sa počas nasledujúceho „veľkonočného víkendu“ odohrá jeho 22. kolo, ktoré môže, ale aj nemusí, veľa napovedať o konečnom víťazovi. Obhajca prvenstva a aktuálny slovenský majster Iuventa Michalovce, ktorý má momentálne pred druhým Baníkom Most a treťou pražskou Slaviou dvojbodový náskok, sa totiž predstaví na pôde českého majstra z Mostu a práve tento duel je považovaný nielen za šláger kola, ale aj celej jarnej časti. Pred finišom základnej časti sa Noviny Zemplína porozprávali s trénerom Iuventy Františkom Urbanom a tento rozhovor vám prinášame aj na našej internetovej stránke.

V interlige kľúčový duel o prvenstvo, Iuventa v Moste 24.03.2016

Po dvoch víkendoch bez ženskej klubovej hádzanej pokračuje slovensko-česká interliga (WHIL) počas veľkonočných sviatkov stretnutiami 22. kola, ktoré môžu veľa napovedať do boja o celkové prvenstvo. V ňom príde to najlepšie na koniec sobotňajšieho programu. Po piatkovom "predrkme" v podobe zápasu DHC Sokol Poruba - ŠKP Bratislava, v ktorom budú chcieť domáce zabudnúť na stredajší neúspech vo finále Českého pohára, bude v sobotu nasledovať zvyšných päť stretnutí, voľno má tentoraz HK Slovan Duslo Šaľa. Najväčšia pozornosť sa sústredí na severozápad Čiech, kde sa od 18.00 h bude hrať medzi úradujúcimi majstrami krajín šláger druhého s prvým. DHK Baník Most privíta Iuventu Michalovce.

Z Mostu sa nechcú vracať s prázdnymi rukami 25.03.2016

Šláger šlágrov. Aj takto môžeme nazvať sobotňajší duel 22. kola česko-slovenskej súťaže WHIL, v ktorom sa Iuventa predstaví na pôde DHK Baník Most. Pôjde nielen o duel druhého tímu v tabuľke s tým prvým, ale aj o prestížny súboj majstrov Česka a Slovenska a od stredy aj držiteľov oboch národných pohárov. V sobotu to teda v Moste bude kto z koho. Prípadné víťazstvo jednému aj druhému priblíži celkový triumf vo WHIL a aj preto tomuto zápasu pripisujú viacerí názov zápas jari.

Debakel ŠKP Bratislava v Ostrave 26.03.2016

Hádzanárky DHC Sokol Poruba si napravili chuť po stredajšom nezdare vo finále Českého pohára žien. Odniesli si to súperky z ŠKP Bratislava. Zverenky trénera Jána Beňadika zvíťazili v piatkovom stretnutí 22. kola spoločnej slovensko českej súťaže (WHIL) vysoko 34:12, pričom v I. polčase deklasovali tím z metropoly SR 21:3. Ostravčanky v druhom polčase ubrali z plynu, ale aj tak ešte zvýšili svoje vedenie.

Udržia stúpajúcu tendenciu výkonov? 26.03.2016

Veľký šláger je dnes večer na programe v spoločnej slovensko-českej súťaži hádzanárok (WHIL). V rámci 22. kola interligy na seba narazia DHK Baník Most a Iuventa Michalovce, teda aktuálne prvé dva tímy tabuľky a zároveň úradujúci šampióni svojich krajín. Zemplínčanky sa na poriadne dlhú cestu naprieč dvoma republikami vydali včera ráno a okrem dlhodobej maródky Marianny Rebičovej boli vo výprave všetky hráčky kádra.

Staršie žiačky Iuventy tretie na turnaji v Gyori 26.03.2016

Žiačky michalovskej Iuventy absolvovali v minulých dňoch ďalší významný medzinárodný turnaj. Staršie a mladšie žiačky sa totiž zúčastnili v dňoch 20. až 23. marca na turnaji Balázs kupa 2016, ktorý organizoval klub Audi Eto Gyor. Staršie žiačky obsadili v základnej skupine po troch výhrach a troch prehrách štvrté miesto. Kvalifikovali sa tak do súboja o bronz, v ktorom vrátili prehru druhému tímu Gyoru a skončila tak na peknom treťom mieste. Mladšie žiačky obsadili v konkurencii dvanástich tímov desiatu priečku, keď v siedmych zápasoch päťkrát ťahali za kratší koniec a dvakrát zvíťazili.

Fantázia! Iuventa dobyla mostecké hradby! 26.03.2016

Fantázia! Hádzanárky Iuventy Michalovce zvíťazili v šlágri 22. kola spoločnej česko-slovenskej súťaže WHIL a takisto aj v šlágri jarnej časti na pôde českého majstra DHK Baník Most 30:25 (15:15) a sú tak veľmi blízko k tretiemu ligovému titulu v rade. Zverenky trénera Františka Urbana sa najbližšie predstavia doma v sobotu 2. apríla 2016 o 17.30 hod. proti Veselí nad Moravou, nuž a potom ich o týždeň čaká duel v Partizánskom. Doma sa naše dievčatá naposledy v základnej časti WHIL predstavia v sobotu 16.apríla 2016 proti Zlínu.

Iuventa triumfovala v Moste, obhajobu má na dosah 27.03.2016

Hádzanárky Iuventy Michalovce urobili zrejme rozhodujúci krok k obhajobe celkového triumfu v spoločnej slovensko-českej súťaži žien (WHIL). Na Bielu sobotu si "vyšibali" mimoriadne dôležité dva body, keď v sobotňajšom stretnutí 22. kola dokázali zvíťaziť na palubovke svojho najväčšieho konkurenta DHK Baník Most 30:25 (15:15). V šlágri kola medzi druhým a prvým tímom tabuľky sa o všetkom rozhodlo v úplnom závere. Vo vyrovnanom stretnutí viedli domáce v 55. minúte 25:24, ale potom už až do posledného hvizdu neskórovali. Naopak, inkasovali 6 gólov za sebou a umožnili úradujúcemu majstrovi SR odviezť si zo severozápadu ČR víťazstvo, vďaka ktorému si upevnil líderskú pozíciu.

Iuventa po dvoch rokoch opäť s triumfom v Moste 27.03.2016

Počas Veľkonočného víkendu pokračovala 22. kolom spoločná česko-slovenská súťaž hádzanárok WHIL. Práve toto kolo mohlo výrazne napovedať o tom, kto sa bude tešiť z prvenstva v štrnástom ročníku súťaže. A zrejme aj napovedalo. V súboji majstrov totiž Iuventa Michalovce zvíťazila na pôde DHK Baník Most 30:25, čím odrazila nápor „černých andelek“ na čelo tabuľky. Michalovčanky triumfovali na severe Čiech znova po dvoch rokoch a Mostu tak vrátili hanebnú prehru 19:27 z minulej sezóny, kedy si u tohto súpera ani nepípli. Štyri kolá pred koncom základnej časti majú pred druhou Slaviou Praha stále dvojbodový náskok a tretí Most už na nich stráca štyri body. Podotýkame, že Michalovčanky majú oproti týmto dvom súperom aj lepšie vzájomné zápasy (či v prípade Slavie skóre v nich), ktoré by prišli na rad pri rovnosti bodov a sú tak blízko k tretiemu ligovému titulu v rade, ktorý by bol pre nich siedmy v poradí.

Fiľková - Trehubová už tretia medzi kanonierkami 28.03.2016

Kapitánka Iuventy Michalovce Tatiana Fiľková - Trehubová stúpa v tabuľke kanonierok naďalej hore. Zatiaľ, čo pred reprezentačnou pauzou bola naturalizovaná Slovenka na štvrtom mieste, po 22. kole je už so 130 gólmi na bronzovej pozícii. Strelkyniam naďalej kraľuje ďalšia slovenská reprezentantka Lívia Klučková. Tá v drese HK Slovan Duslo Šaľa nastrieľala 144 gólov. Medzi Klučkovou a Fiľkovou - Trehubovou je kanonierka DHK Baník Most Simona Szarková, ktorá v sobotňajšom zápase nastrieľala Iuvente osem gólov a dokopy ich zaknihovala 134. Najlepšou českou strelkyňou je Sára Kovářová zo Sokola Písek, ktorá sa so 126 gólmi delí o štvrté miesto s Prešovčankou Tatianou Šutranovou.

Víťazstvo satisfakciou za odvedenú prácu 30.03.2016

Hádzanárky michalovskej Iuventy sú veľmi blízko k ďalšiemu triumfu v spoločnej slovensko-českej súťaži WHIL. V sobotu večer urobili dôležitý krok k obhajobe prvenstva víťazstvom 30:25 (15:15) na pôde Mostu, ktorý bol pred duelom na druhej priečke a na celok od Laborca strácal dva body. Predzápasová túžba trénera Iuventy Františka Urbana, aby jeho družstvo pokračovalo v stúpajúcej tendencii u silných českých súperov, sa tak naplnila. Po prehre v Prahe so Slaviou a remíze v Ostrave s Porubou sa v Moste zrodilo víťazstvo.

Na reprezentačný zraz kadetiek aj štyri Michalovčanky 30.03.2016

Reprezentácia kadetiek sa naďalej pripravuje na domáce majstrovstvá sveta, ktoré sa uskutočnia od 18. do 31. júla 2016 v Bratislave. Ich ďalší zraz sa uskutoční od nedele 3. apríla do utorka 5. apríla 2016 v Považskej Bystrici. Tentoraz naň tréner Ján Beňadik, ktorého asistentom bol do dnešného dňa aj tréner mladších dorasteniek Iuventy Maroš Vikartovský, pozval štyri hráčky michalovskej Iuventy. Ide o brankárku Katarínu Mulikovú a spojky Františku Solárovú, Adrianu Holejová a Vladimíru Bajčiovú. Tie tak môžu zabojovať o miestenku na svetovom šampionáte.

D. Horňáková o pôsobení v Dijone aj o reprezentácii 30.03.2016

Po prvýkrát hrá mimo domova. Odchovankyňa michalovskej hádzanej Dominika Horňáková sa po skončení minulej úspešnej sezóny, kedy sa s Iuventou tešila z troch získaných pohárov, rozhodla pre zmenu. Svoju ďalšiu kariéru spojila s Francúzskom, konkrétne s tímom Cercle Dijon, kde ju zlákala aj spoluhráčka z reprezentácie Martina Školková. Aké sú jej pocity z prvej legionárskej sezóny, ako vidí súčasné výsledky jej materského klubu a takisto aj o tom, čo hovorí na to, že 1. júna sa v Chemkostav aréne uskutoční prestížny kvalifikačný duel Sloveniek s Maďarskom, je už nasledujúci rozhovor, ktorý priniesol internetový portál Noviny Zemplína.

Jakubisová pauzuje pol roka, ale pracuje na návrate 31.03.2016

Slovenská hádzanárska reprezentantka Lýdia Jakubisová toho v aktuálnej sezóne veľa nenahrala. Ešte v septembri 2015 si z ligového duelu proti VfL Oldenburg odniesla roztrhnutý väz v ľavom kolene. Odvtedy už pauzuje vyše pol roka, ale známa bojovníčka nemyslí na koniec kariéry. Naopak, tvrdo pracuje na svojom návrate na hádzanárske palubovky.

Páť zápasov v sobotu, nedeľňajší šláger v Prahe 31.03.2016

Zápasmi 23. kola bude počas nastávajúceho víkendu pokračovať česko-slovenská súťaž hádzanárok WHIL. Až päť zo šiestich stretnutí sa uskutoční v sobotu 2. apríla. Najskôr o 16.00 hod. privíta v dôležitom zápase Zlín Partizánske, potom o 17.30 hod. jeho konkurent v boji o štvrté miesto v rámci Česka Olomouc nastúpi na domácej palubovke proti aktuálnemu českému majstrovi Baníku Most. Takisto v tomto čase je naplánovaný začiatok súboja Iuventy Michalovce s SHK Veselí nad Moravou. Zvyšné dva zápasy 23. kola sa začínajú od 18.00 hod. Duslo Šaľa privíta posledný Plzeň a ŠKP Bratislava v súboji tabuľkových susedov zo spodu Sokol Písek. Šláger kola sa odohrá v nedeľu 3. apríla, kedy od 17.00 hod. nastúpi pražská Slavia na domácom ihrisku proti Porube.
TOPlist©2010-2011 IUVENTA Michalovce. Všetky práva vyhradené. Vytvorila: NIKA PRESS s.r.o
Design: Richard Max