Novinky z minulého týždňa: Novým športovým riaditeľom Ján Beňadik, Mária Holešová do Podravky Koprivnica, Iuventa v prvom kole proti Šali...

SLOVENSKÝ POHÁR
  Šaľa 28 13 finále
13.12.2017 o 18.00

  IUVENTA 24 14
WHIL
  Šaľa 25 13 Finále 3. zápas
19. 5. 2018 o 18.00

  IUVENTA 27 14
Staršie dorky
  Stupava 32 15 1. liga - 22. kolo
19.5.2018 o 18.00
 

  IUVENTA 22 9
Mladšie dorky
  Stupava 21 10 1. liga - 22. kolo
19.5.2018 o 15.15
  IUVENTA 22 15

Vyjadrenie Iuventy k voľbám prezidenta SZH 18.06.2018

V sobotu 23. júna sa v Bratislave uskutočnia voľby prezidenta Slovenského zväzu hádzanej. Na funkciu kandiduje doterajší prezident SZH Jaroslav Holeša, jeho vyzývateľom bude úspešný hádzanár či tréner Martin Lipták. Do soboty sa ešte môže prihlásiť aj ďalší kandidát či kandidáti. Iuventa Michalovce sa k voľbám rozhodla vydať stanovisko, ktoré prinášame v týchto riadkoch.

Enjoy Sladovňa Cup - vyhodnotenie 01.02.2016

Od štvrtka 28. do nedele 31.januára 2016 sa v troch michalovských športových halách a telocvičniach odohral už trinásty ročník medzinárodného turnaja starších a mladších žiačok pod názvom Enjoy Sladovňa Cup. Víťazkami turnaja sa v kategórii starších žiačok stalo domáce družstvo Iuventa Michalovce A, pri mladších žiačkach triumfoval celok Bemaco Prešov. Po poslednom zápase sa uskutočnilo oceňovanie tých najlepších, ktoré zaobstarali športový riaditeľ Iuventy Michalovce Jaroslav Čúrny a šéf generálneho partnera turnaja firmy Sladovňa a.s., Ing. Milan Lapišák, ktorému sa aj touto cestou chceme za podporu turnaja poďakovať.

Ligová neporaziteľnosť Iuventy sa skončila 03.02.2016

Takmer rok trvajúca neporaziteľnosť hádzanárok Michaloviec na domácej scéne sa v sobotu skončila. Dlhá šnúra bez prehry trvala 25 zápasov a prestrihnúť sa ju podarilo hráčkam Slavie Praha, na pôde ktorej Iuventa zaknihovala porážku 19:24 (8:14). Slovenský majster utrpel v uplynulom mesiaci až tri prehry, a na to jeho priaznivci nie sú zvyknutí...

Iuventa s prvou tohtosezónnou ligovou prehrou 03.02.2016

Hádzanárky Iuventy Michalovce našli po dlhom čase v spoločnej česko-slovenskej súťaži WHIL svoje premožiteľky. Nad ich sily boli hráčky Slavie Praha, ktorým Zemplínčanky podľahli v šlágri šestnásteho kola hladko 19:24. Ich víťazná séria trvala dlhých jedenásť mesiacov, keď naposledy zakopli 28.februára 2015 v Moste (19:27). Odvtedy ťahali Michalovčanky dlhočíznu 25-zápasovú víťaznú sériu (v nej berieme aj šesť víťazstiev v play-off). Zverenky trénera Františka Urbana touto prehrou síce prišli o tohtosezónnu ligovú neporaziteľnosť aj stopercentnosť, no nie o líderskú pozíciu v tabuľke, v ktorej majú aktuálne dvojbodový náskok práve pred „zošívanými“.

Návrat k Enjoy Sladovňa Cup - foto z autogramiády 03.02.2016

V závere minulého týždňa sa v troch michalovských športových halách alebo telocvičniach uskutočnil trinásty ročník medzinárodného turnaja starších a mladších žiačok Enjoy Sladovňa Cup. Jeho súčasťou bola aj autogramiáda hráčok Iuventy Michalovce. Pre staršie žiačky sa autogramiáda uskutočnila v piatok 29.januára 2016 v Chemkostav aréne, pre mladšie zase v telocvični Gymnázia Pavla Horova. Práve z nej vám prinášame fotogalériu...

Enjoy Sladovňa cup očami trénerov Iuventy 03.02.2016

Iuventa Michalovce pravidelne na účastnícku listinu prestížneho mládežníckeho turnaja Enjoy Sladovňa cup, ktorý sa koná v jej vlastnej réžii, dodáva až štyri svoje družstvá. Okrem A-družstiev, ktoré pravidelne v náročnej konkurencii obsadzujú medailové priečky, aj začínajúce B-tímy. Inak nebolo ani na ostatnom trinástom ročníku spomínaného turnaja, ktorý počas víkendu vyvrcholil v Michalovciach. V kategórii starších žiačok potvrdilo družstvo Iuventy A svoju mimoriadnu suverenitu a bez väčších problémov triumfovalo. Medzi mladšími žiačkami obsadil tím Iuventy A tretie miesto. Rezervné celky s mladšími dievčatami skončili zhodne na posledných priečkach.

Šesť ocenení pre michalovskú Iuventu 03.02.2016

Hádzanárky Iuventy Michalovce majú za sebou veľmi úspešný rok 2015 tak v seniorskej, ako aj v mládežníckych kategóriách. Všimli si to aj na Mestskom úrade, kde v stredu 3.februára 2016 oceňovali najlepších športovcov za rok 2015. Iuvente sa ušlo šesť cien, čo je najviac zo všetkých michalovských klubov zameraných na kolektívne športy. V kategórii seniorov bola ocenená kapitánka ženského tímu a slovenská reprezentantka Tatiana Fiľková - Trehubová, ako aj družstvo Iuventy, ktoré získalo v roku 2015 až päť pohárov.

Iuventa o naštartovanie novej víťaznej série 05.02.2016

O impozantnú 19-zápasovú víťaznú ligovú sériu (keď k tomu prirátame aj víťazstvá v Slovenskom pohári či národnom play-off tak 30-zápasovú) prišli minulú nedeľu hádzanárky Iuventy Michalovce. Tie prehrali v Prahe proti Slavii hladko 19:25, no ani táto prehra im nezobrala prvú priečku v tabuľke. Pred práve druhou Slaviou už však majú iba náskok dvoch bodov. Ten môžu zvýšiť v nastávajúcom 17. kole, v ktorom privítajú v sobotu 6. februára 2016 o 17.30 hod. svojho najväčšieho slovenského rivala HK Slovan Duslo Šaľa. Pikantériu duelu je to, že „chemičky“ po dvoch rokoch opäť vedie rodený Michalovčan Michal Lukačín.

Víkendové šlágre v Olomouci a Michalovciach 05.02.2016

Počas prvého februárového víkendu pokračuje česko-slovenská súťaž WHIL zápasmi sedemnásteho kola. V nich sa bude pozornosť upierať do Michaloviec a do Olomouca, kde proti sebe nastúpia tímy z prvej polovice tabuľky. V Chemkostav aréne privítajú hráčky osemnásobného slovenského majstra Iuventy Michalovce s deviatimi titulmi dosiaľ slovenského rekordéra HK Slovan Duslo Šaľa. Michalovské hádzanárky sa určite budú chcieť po prvej tohtosezónnej prehre pozviechať a naštartovať novú víťaznú sériu. Ich dosiaľ jediný premožiteľ Slavia Praha sa tentoraz predstaví v Olomouci, kde doteraz nedokázal okrem Iuventy zabodovať nikto.

Most doma suverénny, Szarkovej dvojciferný zápis 06.02.2016

Piatkový duel 17. kola spoločnej slovensko-českej súťaže v hádzanej žien (WHIL) nepriniesol prekvapenie. Súboj tretieho tímu tabuľky s predposledným sa skončil vysokým víťazstvom favorizovaného DHK Baník Most, ktorý si poradil so Sokolom Písek 39:14 (17:7). Hráčky Mosta, z ktorých strelecky vynikla Slovenka Simona Szarková, autorka 11 presných zásahov, sa na 3. mieste tabuľky interligy dotiahli na vedúcu Iuventu na rozdiel troch bodov.

Iuventa zdolala doma Šaľu rozdielom deviatich gólov 06.02.2016

PRIDANÁ FOTOGALÉRIA. Hádzanárky michalovskej Iuventy zvíťazili v sobotňajšom stretnutí sedemnásteho kola spoločnej česko-slovenskej súťaže (WHIL) doma nad Duslom Šaľa rozdielom deviatich gólov 34:25, keď do prestávky viedli 19:15. Zverenky trénera Františka Urbana majú v najbližšom kole voľný žreb kvôli nepárnemu počtu účastníkov a doma ich preto uvidíme znovu o dva týždne v sobotu 20.februára 2016 o 17.30 hod. proti nováčikovi súťaže HC Plzeň.

Prvé víťazstvo ŠKP, Iuventa a Partizánske jednoznačne 07.02.2016

Udalosťou sobotňajšieho 17. kola spoločnej slovensko-českej súťaže žien (WHIL) bolo víťazstvo hádzanárok ŠKP Bratislava. Zverenky trénera Juraja Fogarassyho sa dvojbodového zisku dočkali na šestnásty pokus. Ich obeťou bolo družstvo Bemaco Prešov, nad ktorým vyhrali 24:23 a odpútali sa z poslednej priečky. Bratislavčanky viedli v stretnutí, v ktorom museli po zmene strán doháňať sedemgólové manko, len dvakrát v závere. Najskôr 23:22 a potom na konci 24:23, víťazný gól dosiahla skúsená Marcela Martanovičová. Iuventa Michalovce odčinila minulotýždňové zaváhanie a s HK Slovan Duslo Šaľa si poradila s prehľadom 34:25, takže naďalej vedie interligový pelotón.

Novým prezidentom ČSH je Radek Bendl 08.02.2016

V Olomouci sa počas minulého víkendu uskutočnila mimoriadna konferencia Českého zväzu hádzanej (ČSH), ktorej súčasťou boli aj voľby jeho prezidenta. Novým šéfom zväzu sa stal Radek Bendl. Bývalý generálny sekretár ČSH nahradil vo funkcii Aleša Pospíšila, ktorý stál na čele ČSH 32 mesiacov od júna 2013. Bendl porazil v 2. kole volieb bývalého prezidenta z rokov 2002 - 2013 Jaroslava Chvalného pomerom hlasov 66:59, už v 1. kole vypadol z hry Zdeněk Mičke (21 hlasov). Súčasťou konferencie boli aj voľby exekutívy Českého zväzu hádzanej. Kandidátom na predsedu trénersko-metodickej komisie bol aj reprezentačný kouč žien SR Dušan Poloz. Vo voľbách získal 11 hlasov, jeho protikandidát Michal Barda až 94. Členom exekutívy sa tak za túto komisiu stal Barda.

Zmena na čele kanonierok, novou líderkou Szarková 08.02.2016

Vo víkendovom sedemnástom kole spoločnej česko-slovenskej súťaže WHIL nastala zmena na čele tabuľky najlepších strelkýň. Keďže kanonierka Bemaco Prešov Tatiana Šutranová dlhodobo maróduje, nemôže teda svoje gólové konto navyšovať a po víkende prišla o prvé miesto. Na tom ho vymenila kanonierka DHK Baník Most Simona Szarková, ktorá sa na prvé miesto vyšvihla jedenástimi presnými zásahmi do siete Sokola Písek. Szarková má aktuálne na svojom konte 99 gólov. Na druhom mieste zostala s 94 gólmi práve Šutranová, na ktorú sa dotiahla aj minuloročná najlepšia strelkyňa Klaudia Michnová, ktorá háji farby HK Slávia Partizánske. Svoju pozíciu si počas víkendu vylepšila aj kapitánky Iuventy Michalovce Tatiana Fiľková - Trehubová. Tá zaknihovala v zápase proti Šali jedenásť gólov a aktuálne je s 91 presnými zásahmi na piatom mieste.

Rostov naďalej bez straty, dôležitá výhra Baia Mare 08.02.2016

Aj po siedmych odohraných zápasoch má v základnej skupine ženskej Ligy majstrov kompletný počet bodov aktuálny ruský majster Rostov na Done. Ten v 1. skupine hlavnej skupinovej fázy najprestížnejšej ženskej klubovej súťaže tentoraz zdolal nemeckého majstra HC Thuringer 30:24. Dôležité víťazstvo zaznamenali aj hráčky víťaza posledných dvoch ročníkov Memoriálu Tomáša Jakubča, rumunského HCM Baia Mare, ktoré porazili maďarského majstra FTC Rail Cargo Hungaria 32:24. K tomuto víťazstvu im pomohla aj najlepšia strelkyňa Ligy majstrov, francúzska spojka Allison Pineau, ktorá zaknihovala desať presných zásahov. V 2. skupine je aktuálne na čele dvojica Budučnosť Podgorica z Čiernej Hory a maďarský vicemajster Gyori Audi ETO KC. Obaja doteraz získali jedenásť bodov a pred tretím macedónskym Vardarom Skopje majú náskok troch bodov.

Výhra a prehra kadetiek s Rakúskom 08.02.2016

Slovenské kadetské reprezentantky sa pod vedením trénerskej dvojice Ján Benadík - Maroš Vikartovský pripravujú na Majstrovstvá sveta, ktoré sa uskutočnia v termíne 18. - 31. júla 2016 v bratislavskom NTC a na neďalekom zimnom štadióne štadióne Ondreja Nepela. Počas minulého víkendu odohrali v Modre dvojzápas s tímom Rakúska. Mladé Slovenky najskôr hráčkam susednej krajiny podľahli 23:25 a potom zvíťazili 27:20. Iuventu Michalovce tentoraz nereprezentoval iba tréner mladších dorasteniek Maroš Vikartovský, ale aj štvorica hráčok - brankárka Katarína Muliková, či hráčky v poli Adriana Holejová (v prvom zápase bola s ôsmimi gólmi najlepšou strelkyňou tímu), Františka Solárová a Bibiana Štefaníková.

Zemplínčanky si na vlastnej pôde poradili so Šaľou 09.02.2016

Líder spoločnej slovensko-českej súťaže hádzanárok (WHIL) Iuventa Michalovce si v sobotu na domácom ihrisku napravil chuť po prvej prehre v prebiehajúcom ročníku interligy na pôde Slavie Praha, keď tradičného rivala, šalianske Duslo, zdolal 34:25 (19:15). Výkonom však opäť zaostali za očakávaním. Aj keď výsledok je pomerne jasný, Šalianky slovenského majstra potrápili. Iuventa začala veľmi dobre a po desiatich minútach hry viedla o štyri góly (7:3).

ŠKP Bratislava prelomil 37-zápasové „prekliatie“ 09.02.2016

Tridsaťsedem ligových zápasov čakali hádzanárky ŠKP Bratislava na víťazstvo. Podarilo sa im to až v 38. uplynulú v sobotu v súboji s Bemacom Prešov, ktorý zdolali po hektickom priebehu 24:23. Mladé Bratislavčanky vystužené skúsenými hráčkami Petrou Beňuškovou a Marcelou Martanovičovou však ťahali za kratší koniec takmer 53 minút. Vôbec prvý raz šli do vedenia až o tri minúty neskôr, keď Aneta Schwarzová 23. gólom strhla vedenie na stranu ŠKP (23:22). Daniela Harčarufková stihla ešte v 59. minúte vyrovnať, ale 27 sekúnd pred koncom najskúsenejšia spojka domácich Martanovičová zabezpečila ŠKP dva body.

Horňákovej v Dijone viac chutí slovenská horčica 09.02.2016

V máji minulého roku sa rozhodla zmeniť klubový dres a zakotvila vo francúzskom Cercle Dijon Bourgogne. Opustila majstrovskú Iuventu Michalovce a namierila si to za spoluhráčkou z reprezentácie Martinou Školkovou. Pred jej nástupom k novému zamestnávateľovi sa vtedajší klubový kouč Christophe Marechal vyjadril o novej akvizícii: "Je to rýchla a šikovná hráčka s potrebnými hráčskymi kvalitami. Pivotka s jej skúsenosťami nám v tejto sezóne chýbala." Dominika Horňáková, ktorá v pondelok 1. februára oslávila svoje dvadsiatepiate narodeniny po viac než polročnom pôsobení v Dijone poodkryla zákulisie zo svojho aktuálneho pôsobiska. Samozrejme, nezabúda ani na reprezentáciu. Tá sa prihlási o slovo už v marci.

V Polozovej nominácii na Fínsko šesť hráčok Iuventy 10.02.2016

V nominácii reprezentačného trénera Slovenska Dušana Poloza na blížiaci sa kvalifikačný dvojzápas proti Fínsku (9. marec 2016 vo Vantaa, 12. marec 2016 v Partizánskom) sa ocitlo aj šesť hráčok Iuventy Michalovce. K brankárkam Lucii Gubikovej a Adriane Medveďovej, krídelníčkam Márii Holešovej a Veronike Habánkovej či spojke Tatiane Fiľkovej - Trehubovej sa pridala Julia Kučerová, ktorá získala slovenské občianstvo iba nedávno a budú to pre ňu premiérové zápasy v drese Slovenska.

Súboj tabuľkových susedov v Ostrave a Šali 12.02.2016

Zoberú tímy zo spodu tabuľky body favoritom? Aj takýto motív má šesť zápasov osemnásteho kola WHIL, ktoré sa odohrajú počas nasledujúceho víkendu. Aktuálny líder Iuventa Michalovce má voľno, a tak sa môže druhá Slavia Praha v prípade očakávaného domáceho víťazstva nad ŠKP Bratislava na ňu bodovo dotiahnuť. Druhý súboj outsidera s favoritom sa uskutoční v Prešove, kde Bemaco privíta českého majstra DHK Baník Most. Špecifickým tento zápas bude hlavne pre trénera DHK Baník Petra Dávida, ktorý predtým pôsobil práve v Prešove, ale v mužskom tíme Tatrana. Pútavý duel uvidia aj v Ostrave, kde štvrtý Sokol Poruba privíta piate Partizánske a súboj tabuľkových susedov sa odohrá aj v Šali, kde siedme Duslo nastúpi proti šiestemu Olomoucu.

Mladšie dorastenky čaká náročný vstup do jarnej časti 12.02.2016

Spolu s juniorkami michalovskej Iuventy a staršími dorastenkami vstúpia do jarnej časti prvoligovej súťaže počas najbližšieho víkendu aj mladšie dorastenky. Zverenky trénera Maroša Vikartovského sú po jesennej časti na treťom mieste v tabuľke, keď spolu s druhým UDHK Nitra strácajú na vedúcu dosiaľ suverénnu Šaľu päť bodov. Mladšie dorastenky michalovskej Iuventy začínajú jarnú časť rovnako ako juniorky či staršie dorastenky v sobotu v Košiciach na Bernolákovej, následne odohrajú štyri domáce súboje v rade, ktoré veľa napovedia o ich ambíciách.

Podporme výstavbu ihriska v Michalovciach 12.02.2016

Mesto Michalovce sa zapojilo do súťaže o výstavbu nových ihrísk, ktorú zverejnila spoločnosť Lidl. Počas leta na Slovensku vyrastie desať detských ihrísk Žihadielok, a my veríme, že jedno z nich bude stáť aj v Michalovciach. Podporme všetci tento zámer, stačí k tomu málo - registrácia na internetovej stránke www.zihadielko.sk a potom každý deň hlasovať.

Presvedčivé víťazstvo starších dorasteniek 13.02.2016

Staršie dorastenky michalovskej Iuventy zvíťazili v stretnutí 12. kola najvyššej súťaže na ihrisku Bernolákovej Košice presvedčivo 42:14, keď už do polčasu vyhrávali jedenásťgólovým rozdielom 19:8. Zverenky trénera Ľuboša Hudáka teraz čaká porcia štyroch domácich zápasov, najprv sa v súboji trinásteho kola stretnú v sobotu 20.februára 2016 o 15.00 hod. s ŠKP Bratislava, potom v predohrávke štrnásteho kola privítajú v stredu 24.februára o 13.30 hod. HK Štart Trenčín, následne si v nedeľu 28.februára 2016 o 10.00 hod. takisto predohrajú duel 20.kola so Stupavou, nuž a napokon v sobotu 5.marca 2016 budú hostiť HK Slovan Duslo Šaľa.

Mladšie dorastenky roztrhali Bernolákovu 13.02.2016

Mladšie dorastenky zvíťazili vo svojom prvom jarnom vystúpení v Košiciach na Bernolákovej vysoko 51:9, keď už do polčasu viedli sedemnásťgólovým vedením 23:6. Zverenky trénera Maroša Vikartovského teraz čaká porcia štyroch domácich zápasov, najprv sa v súboji trinásteho kola stretnú v sobotu 20.februára 2016 o 13.00 hod. s ŠKP Bratislava, potom v predohrávke štrnásteho kola privítajú v stredu 24.februára o 15.15 hod. HK Štart Trenčín, následne si v nedeľu 28.februára 2016 o 12.00 hod. takisto predohrajú duel 20.kola so Stupavou, nuž a napokon v sobotu 5.marca 2016 budú hostiť HK Slovan Duslo Šaľa.

Juniorky zvíťazili nad Bernolákovou o jedenásť gólov 13.02.2016

Juniorky michalovskej Iuventy zvíťazili v 12. kole prvej ženskej ligy v Košiciach na Bernolákovej hladko 31:20 (17:9). Zverenky trénera Františka Urbana teraz čaká porcia štyroch domácich zápasov, najprv sa v súboji trinásteho kola stretnú v nedeľu 20.februára 2016 o 13.00 hod. s Interom Bratislava, potom v predohrávke štrnásteho kola privítajú v stredu 24.februára o 17.00 hod. HK Štart Trenčín, následne si v nedeľu 28.februára 2016 o 14.00 hod. takisto predohrajú duel 20.kola so Stupavou, nuž a napokon v sobotu 5.marca 2016 budú hostiť Nesvady.

Most uspel v Prešove, Slavia sa dotiahla na Iuventu 13.02.2016

Papierové predpoklady zostali naplnené vo všetkých piatich sobotňajších stretnutiach 18. kola spoločnej slovensko-českej súťaže hádzanárok (WHIL). Hladké domáce víťazstvo si na konto pripísali hráčky Slovana Duslo Šaľa, ktoré aj vďaka streleckej potencii Lívie Klučkovej, autorky 15 gólov, zdolali pred svojimi fanúšikmi Zoru Olomouc jednoznačne 36:25. DHC Slavia Praha nemal problém si poradiť s bratislavským ŠKP (37:22), a tak sa bodovo dotiahol na líderky súťaže z Iuventy Michalovce, ktoré mali v tomto kole voľno. Úlohu favorita splnil aj DHK Baník Most, keď v Prešove vyhral nad Bemacom 40:24, na čom má výrazný podiel slovenské kvarteto Súkenníková (9 gólov), S. Szarková (8), Schererová (6) a Mičiníková (2).

Julia Kučerová: Šanca je postup je vždy 15.02.2016

Spojka michalovskej Iuventy Julia Kučerová len nedávno dostala slovenské občianstvo. Aktuálne je rodená Ukrajinka už aj v nominácii reprezentačného trénera Slovenska Dušana Poloza na dvojzápas s Fínskom a oficiálny internetový portál Slovenského hádzanárskeho zväzu čerstvý prírastok v kádri trénera Dušana Poloza vyspovedal nielen na reprezentačnú tému. Rozhovor prinášame aj na našej internetovej stránke.

Zlín sa potrápil v Plzni, nakoniec získal dôležité bo 15.02.2016

Posledným zápasom víkendového 18. kola spoločnej slovensko-českej súťaže hádzanárok (WHIL) bol duel HC Plzeň - HC Zlín. Na západe ČR sa v prvom polčase rodilo prekvapenie, ale domáci nováčik po zmene strán nádejný stav neudržal a napokon podľahol hosťujúcemu tímu 18:23 (12:11). Zlínčanky vďaka dvojbodovému zisku stiahli odstup na priečky znamenajúci postup do národného play-off. Aktuálne sa zverenky slovenského trénera Petra Sabadku nachádzajú na ôsmom mieste, s dvojbodovým mankom na v českom poradí štvrtý DHK Zora Olomouc.

V šlágri I. ligy zdolal bratislavský Inter Hlohovec 15.02.2016

Prvé jarné kolo neprinieslo v prvej lige žien veľké prekvapenia. Naplno totiž zabodovali všetky štyri celky, ktoré okupujú horné priečky v tabuľke. Líder súťaže z Trenčína zvíťazil nad Zlatnou na Ostrove hladko 33:15, juniorky michalovskej Iuventy vyhrali v Košiciach na Bernolákovej 30:21, Šurany porazili doma Močenok 35:25, no a v šlágri kola uspel tretí bratislavský Inter, ktorý zdolal piaty Hlohovec tesne 27:26. Budúcu nedeľu 21. februára 2016 sa teda o 13.00 hod. uskutoční v michalovskej Chemkostav aréne priamy súboj o druhé miesto v tabuľke, v ktorom juniorky Iuventy vyzvú bratislavský Inter.

Staršie dorastenky sa posunuli na druhé miesto 15.02.2016

Staršie dorastenky michalovskej Iuventy sa po sobotňajšej vysokej výhre 42:14 v 12. kole najvyššej súťaže na pôde Bernolákovej Košice posunuli na druhé miesto v tabuľke, hneď za suverénnu Bytču, ktorá doteraz stratila akurát jeden bod. Na treťom mieste je Trenčín, ktorý doteraz získal rovnako ako Iuventa dvadsať bodov. Počas víkendu sa darilo aj mladším dorastenkám Iuventy. Tie v Košiciach zvíťazili ešte razantnejším rozdielom - 51:9. Zverenky trénera Maroša Vikartovského sú v priebežnej tabuľke na treťom mieste, s trojbodovým mankom na stopercentnú Šaľu (má o zápas menej) a s dvojbodovou stratou na druhý UDHK Nitra (má o jeden odohratý zápas viac). Dorastenecké tímy Iuventy sa v najbližšom trinástom kole predstavia doma. V sobotu 20. februára najskôr mladšie dorastenky o 13.00 hod. privítajú celok ŠKP Bratislava, duel starších dorasteniek príde na rad o 15.00 hod.

V Lige majstrov dostávajú šancu aj mladé Slovenky 17.02.2016

Na súpiskách klubov účinkujúcich v Lige majstrov žien 2015/2016 sú dve slovenské hádzanárky z tímu nemeckého šampióna Thüringer HC. Lýdia Jakubisová však pre dlhodobé zranenie a ani Lucia Hruščáková pre očakávaný prírastok do rodiny nemôžu pomôcť svojim spoluhráčkam. Dobré meno slovenskej hádzanej však robia ďalšie štyri rodáčky zo SR, ktoré majú už maďarské občianstvo. V Komárne narodené duo Szandra Szöllősi-Zácsik, Mónika Kovacsicz (Kovačicová) netreba hádzanárskym priaznivcom príliš predstavovať, keďže obe patria do národného tímu žien Maďarska.

V tejto sezóne je Rebičová bez jediného štartu 17.02.2016

Ostatných 21 mesiacov veľa radosti v športovom živote hádzanárke Marianne Rebičovej nepriniesol. Počas tohto obdobia odohrala dokopy iba 14 súťažných zápasov v prvom tíme michalovskej Iuventy. Len dva týždne pred štartom tejto sezóny si v záverečnom zápase proti slovinskému Krimu Ľubľana na turnaji v chorvátskej Koprivnici zranila ľavé koleno, teda to isté, ktoré mala v jeseni 2014 už raz operované. Odvtedy maróduje a nevie sa dočkať, kedy si opäť oblečie na seba michalovský dres.

Náročný kemp okorenil aj polnočný zápas 18.02.2016

Jarné prázdniny využili tréneri žiackych tímov Iuventy Michalovce Henrich Marcinčák a Marcel Cibere, ktorí pre svoje zverenky zorganizovali štvordňový tréningový kemp. Na ňom sa zúčastnilo 25 hráčov od mladších a starších žiačok, ktoré mali tréningové jednotky na ZŠ na Okružnej ulici a takisto aj v Chemkostav aréne. Stredajšou súčasťou kempu bola návšteva večerného tréningu prvého tímu Iuventy, zábavná zumba a takisto aj polnočný zápas.

Prekvapí nejaký outsider v súboji s favoritom? 19.02.2016

Víkendové zápasy 19. kola spoločnej česko-slovenskej WHIL prinesú predovšetkým konfrontácie tímov z hornej polovice tabuľky a dolnej. V piatok sa odohrá súboj dvoch slovenských celkov, keď bratislavský ŠKP privíta celok HK Slovan Duslo Šaľa. V sobotu sa odohrajú štyri interligové zápasy. Poruba sa predstaví v Zlíne, ktorému ide o čo najlepšie postavenie pred play-off, Most zase nastúpi na svoj zápas vo Veselí nad Moravou. Domáce víťazstvá sa očakávajú od Michaloviec v súboji s nováčikom HC Plzeň, ako aj od Partizánskeho, ktoré privíta Písek. Devätnáste kolo WHIL ukončí nedeľňajší súboj Slavia Praha - Prešov. Okrem šiestich duelov 19. kola sa v piatok 19. februára odohrá aj predohrávka 25. kola, v ktorej Prešov privíta sobotňajšieho súpera Iuventy HC Plzeň.

Proti nováčikovi chcú uspokojiť výsledkom aj hrou 19.02.2016

Hádzanárky Iuventy Michalovce sa po dvoch týždňoch znova predstavia vo svojej Chemkostav aréne. Tentoraz v rámci 19. kola privítajú nováčika česko-slovenskej súťaže WHIL HC Plzeň. Prvá vzájomná konfrontácia týchto tímov skončila ešte koncom septembra minulého roka v Plzni presvedčivým víťazstvom Iuventy (37:20) a nič iné, ako dva povinné body si Michalovčanky nepripúšťajú ani v zápase, ktorý začína v sobotu v tradičnom čase od 17.30 hod.

Víťazstvá Prešova a Šale, opäť Klučkovej kanonáda 20.02.2016

Piatkové zápasy spoločnej slovensko-českej súťaže hádzanárok (WHIL) mali rozdielne priebehy. Kým v Prešove to bola dráma až do posledných sekúnd, v Bratislave zase jednostranná záležitosť. Hráčky Bemaca Prešov prerušili čakanie na víťazstvo vďaka úspechu v predohrávke 25. kola, v ktorej na svojej palubovke zdolali svojho tabuľkového suseda HC Plzeň tesne 24:23 (11:9). Domáce boli s výnimkou úvodu prakticky celý duel vo vedení, nováčik zo západu ČR sa v závere dotiahol, ale rozhodujúci gól strelila za stavu 23:23 z pokutového hodu Katarína Pavúková.

Mladšie dorastenky vrátili ŠKP prehru z jesene 20.02.2016

Mladšie dorastenky michalovskej Iuventy zvíťazili v sobotňajšom stretnutí trinásteho kola doma nad ŠKP Bratislava presvedčivo 39:28 (20:11), čím toumto súperovi vrátili jesennú prehru z Bratislavy (21:30). Zverenky trénera Maroša Vikartovského teraz čaká porcia ďalších troch domácich zápasov, najprv v predohrávke štrnásteho kola privítajú v stredu 24.februára 2016 o 15.15 hod. HK Štart Trenčín, následne si v nedeľu 28.februára 2016 o 12.00 hod. takisto predohrajú duel 20.kola so Stupavou, nuž a napokon v sobotu 5.marca 2016 budú hostiť HK Slovan Duslo Šaľa.

Staršie dorastenky zdolali ŠKP o dvanásť gólov 20.02.2016

Staršie dorastenky michalovskej Iuventy zvíťazili v sobotňajšom stretnutí trinásteho kola prvej ligy doma nad ŠKP Bratislava presvedčivo 43:31, keď do prestávky viedli 18:13. Zverenky trénera Ľuboša Hudáka teraz čaká porcia ďalších troch domácich zápasov, najprv sa v predohrávke štrnásteho kola privítajú v stredu 24.februára 2016 o 13.30 hod. HK Štart Trenčín, následne si v nedeľu 28.februára 2016 o 10.00 hod. takisto predohrajú duel 20.kola so Stupavou, nuž a napokon v sobotu 5.marca 2016 budú hostiť HK Slovan Duslo Šaľa.

Iuventa si doma hravo poradila s Plzňou - 41:17 20.02.2016

PRIDANÁ FOTOGALÉRIA. Hádzanárky michalovskej Iuventy zvíťazili v sobotňajšom stretnutí devätnásteho kola spoočnej česko-slovenskej súťaže WHIL doma nad nováčikom HC Plzeň presvedčivo 41:17, keď do prestávky viedli už 21:8. Zverenky trénera Františka Urbana sa najbližšie predstavia v sobotu 27.februára 2016 o 18.00 hod. na palubovke českého DHC Sokol Poruba. Doma ich následne uvidíme už v piatok 4.marca 2016, keď o 17.30 hod. budú hostiť Sokol Písek. Po tomto stretnutí nasleduje vo WHIL reprezentačná prestávka, v rámci ktorej sa národný tím Slovenska predstaví dvakrát proti Fínsku.

V sobotňajších zápasoch triumfy favorizovaných tímov 20.02.2016

Sobotňajšie zápasy 19. kola spoločnej slovensko-českej súťaže v hádzanej žien (WHIL) sa skončili v prospech favoritov. Líderky z Iuventy Michalovce nemali zľutovanie s nováčikom HC Plzeň a v Chemkostav aréne mu nasúkali 41 gólov, pričom inkasovali len 17-krát. Výhru priepastným rozdielom dvoch desiatok gólov dosiahol aj majster ČR DHK Baník Most, keď na palubovke SHK Veselí nad Moravou triumfoval 35:15. Body u súpera získali aj hráčky DHC Sokol Poruba, ktoré si poradili s domácim HC Zlín 33:27. Povinné víťazstvo si na konto pripísalo aj družstvo HK Slávia Partizánske, keď po vyrovnanom priebehu zlomilo po zmene strán odpor Sokola Písek (31:20).

Juniorky zdolali v šlágri Inter a znovu vedú tabuľku 21.02.2016

Juniorky michalovskej Iuventy zvíťazili v šlágri trinásteho kola prvej ligy žien doma nad bratislavským Interom presvedčivo 34:24 (19:15) a keďže víťaz tohto duelu mal vopred jasné vedenie v tabuľke, mladé Zemplínčanky sú po desaťgólovom triumfe znovu prvé. Zverenky trénera Františka Urbana teraz ešte čaká porcia troch domácich zápasov, najprv v predohrávke štrnásteho kola privítajú v stredu 24.februára o 17.00 hod. HK Štart Trenčín, následne si v nedeľu 28.februára 2016 o 14.00 hod. takisto predohrajú duel 20.kola so Stupavou, nuž a napokon v sobotu 5.marca 2016 budú hostiť Nesvady.

Slavia Praha suverénna proti Prešovu 22.02.2016

Hádzanárky DHC Slavia Praha sú naďalej v pätách líderiek spoločnej slovensko českej súťaže žien (WHIL). V nedeľňajšom záverečnom zápase 19. kola potvrdili úlohu favoritiek a nad Bemacom Prešov zvíťazili jednoznačne 25:15 (16:7). Pražanky sa vďaka výhre bodovo dotiahli na vedúcu Iuventu Michalovce, ale na konte majú o zápas viac. Prešovčanky zostali v tabuľke desiate.

Novým lídrom prvej ligy juniorky Iuventy Michalovce 22.02.2016

Po zápasoch trinásteho kola prvej ligy žien nastala zmena na čele tabuľky. Keďže doterajší líder HK AS Trenčín prehral hladko v Hlohovci (23:33), nedeľňajší súboj v michalovskej Chemkostav aréne medzi juniorkami Iuventy Michalovce a tímom Respect Inter Bratislava sa stal aj súbojom o prvé miesto v tabuľke. Na to sa napokon dostali po desaťgólovej výhre 34:24 hráčky michalovskej Iuventy. Na druhé miesto v tabuľke sa vyšvihli Šurany, ktoré vyhrali v Stupave 31:22.

Prvá bodová strata mladších dorasteniek Šale 22.02.2016

Trináste kolo najvyšších súťaži starších a mladších dorasteniek prinieslo prvú bodovú stratu pre mladšie dorastenky Duslo Šaľa. Tie v doterajších jedenástich zápasoch vo všetkých bodovali naplno, zakopli až minulý víkend, keď remizovali v Bytči 29:29. Na prvé miesto v súťaži mladších dorasteniek sa tak vyšvihol UDHK Nitra, ktorý má lepšie skóre ako druhá Šaľa, no aj o dva odohrané zápasy viac. Na treťom mieste sú aktuálne na jar stopercentné hráčky Iuventy Michalovce. V súťaži starších dorasteniek je naďalej na čele Bytča, ktorá tabuľku vedie s trojbodovým náskokom pred dorastenkami Iuventy Michalovce.

Metzingen vo štvrťfinále tesne zdolal Leipzig 22.02.2016

Premožiteľ Iuventy Michalovce v osemfinále Pohára EHF nemecký TuS Metingen zvíťazil v prvom štvrťfinálovom súboji tohto pohára nad ďalším účastníkom Bundesligy HC Leipzig 25:24, hoci po prvom polčase jeho hráčky prehrávali 9:13. Veľký blízko k postupu do semifinále je rumunský ASC Corona 2010 Brašov. Ten vyhral na ihrisku dánskeho HC Odense 29:21 (13:10). V poslednom stretnutí štvrťfinále Pohára EHF, ktoré sa odohralo minulý víkend zdolal dánsky Randers HK nad švédskym H 65 Höörs 30:27 (16:15). Odvetné štvrťfinálové súboje sa odohrajú budúci víkend, kedy sa bude hrať aj dvojzápas medzi ruskou Astrachanočkou Astrachaň a maďarským Dunaujvarosi Kohasz Kezilabda Akademia. Oba zápasy týchto tímov sa odohrajú po dohode klubov na maďarskej pôde.

Hladké víťazstvo Iuventy nad Plzňou 23.02.2016

Hádzanárky Iuventy Michalovce zvíťazili v 19. kole spoločnej česko-slovenskej súťaže WHIL na domácej pôde nad nováčikom súťaže HC Plzeň hladko 41:17, keď už do polčasu viedli 21:8. Zverenky trénera Františka Urbana si tak naďalej držia prvú priečku v tabuľke, o skóre pred svojím doteraz jediným premožiteľom v súťaži Slaviou Praha.

Lívia Klučková sa prestrieľala na čelo kanonierok 23.02.2016

Tabuľka kanonierok WHIL má novú líderku. Na čelo sa totiž prestrieľala kridelnička HK Slovan Duslo Šaľa Lívia Klučková, ktorá v siedmych zápasoch roka 2016 zaznamenala 78 gólov, čo ju katapultovalo na prvé miesto medzi kanonierkami. Na druhom mieste je aktuálne so 112 gólmi spojka DHK Baník Most a slovenskej reprezentácie Simona Szarková, tretie miesto patrí iba osemnásťročnej kanonierke Bemaco Prešov Tatiane Šutranovej a strednej spojke HK Slávia Partizánske Klaudii Michnová, ktoré zaknihovali po 107 gólov. Z michalovskej Iuventy sa v prvej desiatke naďalej drží Tatiana Fiľková - Trehubová, ktorej aktuálne patrí so 102 gólmi šieste miesto.

S kadetkami na reprezentačný zraz aj Bajčiová 23.02.2016

Kadetská reprezentácia, ktorá sa pripravuje na domáce majstrovstvá sveta (18.-31. júl 2016 v Bratislave), ma na budúci týždeň naplánovaný trojdňový zraz v Považskej Bystrici. Do nominácie kormidelníkov Jána Benadíka a Maroša Vikartovského sa tentoraz dostala jedna hráčka michalovskej Iuventy. Je ňou spojka Vladimíra Bajčiová. Tentoraz iba medzi náhradníčkami sa ocitli ďalšie dve spojky Iuventy Františka Solárová a Adriana Holejová.

Stredajšie popoludnie plné hádzanej 23.02.2016

Posledná februárová streda bude patriť hádzanej. V Chemkostav aréne sa totiž v stredu 24. februára uskutočnia až tri majstrovské zápasy. Súboje štrnásteho kola si predohrajú s tímom HK AS Trenčín dorastenecké výbery, ako aj juniorky Iuventy. Najskôr od 13.30 hod. príde na rad súboj starších dorasteniek, ktorý môžeme kľudne pomenovať ako šláger kola, keďže sa stretne druhý tím tabuľky s tretím. Následne o 15.15 hod. nastúpia na svoj zápas proti Trenčínu mladšie dorastenky, no a vyvrcholením súbojov michalovskej Iuventy s Trenčínom bude od 17.00 hod. duel junioriek so ženami HK AS, v ktorom na seba narazia Michalovčanky ako aktuálny líder tabuľky prvej ligy s družstvom, ktoré na čele minulý víkend vymenili.

Staršie dorastenky v šlágri zdolali Trenčín 28:23 24.02.2016

Staršie dorastenky michalovskej Iuventy zvíťazili v predohrávanom šlágri štrnásteho kola prvej ligy doma nad HK Štart Trenčín 28:23 (12:9) a práve tohto súpera vystriedali na druhej priečke tabuľky za vedúcou Bytčou. Zverenky trénera Ľuboša Hudáka teraz čakajú ešte ďalšie dva domáce zápasy, najprv si v nedeľu 28.februára 2016 o 10.00 hod. predohrajú duel 20.kola so Stupavou, nuž a napokon v sobotu 5.marca 2016 budú o 13.00 hostiť HK Slovan Duslo Šaľa.

Mladšie dorky zdolali Trenčín gólom v čase 59:55 24.02.2016

Mladšie dorastenky michalovskej Iuventy zvíťazili v šlágri štrnásteho kola prvej ligy doma nad Trenčínom 27:26, hoci do prestávky prehrávali ešte 11:15. O víťazný zásah domáceho tímu sa postarala päť sekúnd pred sirénou Karin Bačíková. Zverenky trénera Maroša Vikartovského teraz čakajú ešte ďalšie dva domáce zápasy, najprv si v nedeľu 28.februára 2016 o 12.00 hod. predohrajú duel 20.kola so Stupavou, nuž a napokon v sobotu 5.marca 2016 budú o 15.00 hostiť HK Slovan Duslo Šaľa.

Juniorky zdolali doma Trenčín trojgólovým rozdielom 24.02.2016

Juniorky michalovskej Iuventy zvíťazili v predohrávanom šlágri štrnásteho kola prvej ligy žien doma nad Trenčínom 30:27 (16:10) a upevnili si tak vedúce postavenie v tabuľke. Zverenky trénera Františka Urbana teraz ešte čakajú dva domáce zápasy, najprv si v nedeľu 28.februára 2016 o 14.00 hod. predohrajú duel 20.kola so Stupavou, nuž a napokon v sobotu 5.marca 2016 budú o 17.00 hostiť Nesvady.

Olomouc z Plzne s dvoma bodmi 24.02.2016

V stredajšej predohrávke 20. kola spoločnej slovensko-českej súťaže v hádzanej žien (WHIL) sa v Plzni zrodilo víťazstvo DHK Zora Olomouc nad domácim nováčikom 24:16. Plzenčanky od začiatku duelu prehrávali. V závere I. polčasu sa dotiahli na rozdiel dvoch gólov a po zmene strán dokonca znížili náskok súpera na jeden presný zásah, ale Olomoučanky nepripustili obrat. Hostky svoje vedenie postupne zvýšili až na osem gólov a očakávaným plným bodovým ziskom prerušili šnúru dvoch prehier.

Šlágre dvadsiateho kola v Porube, Šali a Moste 25.02.2016

Piatimi zápasmi 20. kola pokračuje počas víkendu česko-slovenská súťaž hádzanárok WHIL. Šiesty duel sa už odohral v stredu 24. februára, kedy Plzeň podľahla na domácej pôde Olomoucu 18:24. Na sobotu 27. februára sú naplánované štyri zápasy, z ktorých tri môžeme označiť ako šlágre. Stretnú sa totiž všetci medailisti z oboch krajín v minulej sezóne. V Šali sa odohrá duel medzi bronzovými medailistami, v ktorom Duslo privíta Slaviu Praha, v Česku strieborná Poruba privíta slovenského majstra Iuventu Michalovce a český majster DHK Baník Most zase vyzve slovenského vicemajstra HK Slávia Partizánske. Dvadsiate kolo dohrajú v nedeľu súbojom Prešova s Veselím nad Moravou.

Slovenky si zahrajú proti svetovým šampiónkam 25.02.2016

Slovenské hádzanárske reprezentantky si v marci dosýta užijú konfrontáciu zo severskými súperkami. Najskôr ich čaká dvojzápas proti Fínkam (9. a 12. 3.) v kvalifikácii o postup na majstrovstvá Európy 2016 vo Švédsku a podľa najnovších informácií sa následne môžu tešiť na dva prípravné súboje s Nórkami, ktoré sú úradujúcimi majsterkami sveta. Tréner žien Slovenska Dušan Poloz nominoval na sústredenie (13. - 16. 3.), ktoré bude nasledovať bezprostredne po odvetnom stretnutí 5. kvalifikačnej skupiny s Fínskom v Partizánskom opäť 19-členný káder.

V Porube chcú nadviazať na posledné dve výhry 26.02.2016

Hádzanárky Iuventy Michalovce sa po dvoch domácich dueloch, v ktorých zdolali najskôr Šaľu (34:25) a potom aj Plzeň (41:17), predstavia na pôde súpera. A to nie hocijakého, keďže v rámci 20. kola spoločnej česko-slovenskej súťaže WHIL nastúpia v Ostrave, kde na nich čaká nevyspytateľný DHC Sokol Poruba. Sobotňajší súboj českého vicemajstra a slovenského majstra bude jedným z trojice, kde na seba narazia ostatní medailisti z oboch krajín a takisto aj tímy, ktoré sú momentálne v prvej šestky tabuľky. Okrem toho Šaľa privíta Slaviu Praha a Partizánske sa predstaví v Moste.

Ponuka prišla narýchlo, Poloz ju chcel využiť 26.02.2016

Slovenskej reprezentácii hádzanárok sa naskytla možnosť zmerať si sily s tímom z krajiny, ktorá vládne svetovej hádzanej už viacero rokov. Zverenky trénera Dušana Poloza po dvojzápase kvalifikácie ME 2016 proti Fínsku si zahrajú v rámci prípravy s výberom Nórska. Kouč žien SR má dobré meno i kontakty v Nórsku, kde pôsobí ako kormidelník prvoligového Molde HK.

Nedeľa v Chemkostav aréne opäť plná hádzanej 27.02.2016

Posledná februárová nedeľa bude patriť hádzanej. V Chemkostav aréne sa totiž odohrajú tri majstrovské zápasy, v ktorých postupne staršie dorastenky Iuventy, mladšie dorastenky a na záver aj juniorky privítajú celky HC Tatran Stupava. Už o 10.00 hod. sa uskutoční zápas starších dorasteniek, presne na poludnie sa začína stretnutie mladších dorasteniek, no a súboj michalovských junioriek so Stupavou v rámci 20. kola I. ligy žien príde na rad od 14.00 hod. Pôjde tak už o tretie domáce zápasy dorasteniek a junioriek v rade. Sériu domácich stretnutí ukončia celky Iuventy v sobotu 5. marca, kedy dorastenky čakajú súboje so Šaľou a juniorky zápas s Nesvadmi.

Iuventa v Porube stratila bod, remizovala 25:25 27.02.2016

Hádzanárky michalovskej Iuventy remizovali v šlágri dvadsiateho kola spoločnej česko-slovenskej súťaže WHIL na palubovke DHC Sokol Poruba 25:25, keď do prestávky ešte viedli 12:8. Zverenky trénera Františka Urbana najbližšie uvidíma doma už v piatok 4.marca 2016, kedy v tradičnom čase o 17.30 hod. budú hostiť Sokol Písek. Potom nasleduje reprezentačná prestávka, v rámci ktorej národný výber Slovenska odohrá dve kvalifikačné stretnutia o postup na ME 2016 proti Fínsku a dva priateľské súboje proti Nórsku. Iuventa bude znovu v akcii až v sobotu 26.marca 2016, kedy sa predstaví v jarnom šlágri na palubovke českého majstra DHK Baník Most.

Z prvej trojky víťazne len Most 27.02.2016

Prvé dva tímy tabuľky spoločnej slovensko-českej súťaže v hádzanej žien (WHIL) v sobotňajšom 20. kole nezvíťazili. Dva z troch šlágrov, v ktorých sa medzi sebou stretli družstvá z prvej šestky, mali dramatický priebeh s nerozhodným koncom. Líderky z Iuventy Michalovce si z Ostravy odniesli len bod, hoci do záverečnej desaťminútovky súboja s miestnym DHC Sokol Poruba išli s päťgólovým náskokom 21:16. Vyrovnávajúci gól z ruky Terezy Chovancovej na 25:25 inkasovali v poslednej minúte.

Staršie dorastenky uštedrili debakel Stupave 28.02.2016

Staršie dorastenky michalovskej Iuventy zvíťazili v nedeľňajšom predohrávanom stretnutí dvadsiateho kola prvej ligy doma nad Stupavou vysoko 33:13 (13:7). Zverenky trénera Ľuboša Hudáka sa najbližšie, už po štvrtýkrat za sebou, predstavia doma, keď v súboji pätnásteho kola prvej ligy privítajú v sobotu 5.marca 2016 o 13.00 hod. doma HK Slovan Duslo Šaľa. Potom nasleduje v súťaži reprezentačná prestávka, po ktorej budú naše dorastenky v akcii až počas prvého aprílového víkendu v Bytči.

Mladšie dorastenky bez problémov zdolali Stupavu 28.02.2016

Mladšie dorastenky michalovskej Iuventy zvíťazili v nedeľňajšom predohrávanom stretnutí dvadsiateho kola prvej ligy doma nad Stupavou 29:15, keď do polčasu viedli už 15:4. Zverenky trénera Maroša Vikartovského sa najbližšie, už po štvrtýkrat za sebou, predstavia doma, keď v súboji pätnásteho kola prvej ligy privítajú v sobotu 5.marca 2016 o 15.00 hod. lídra tabuľky HK Slovan Duslo Šaľa. Potom nasleduje v súťaži reprezentačná prestávka, po ktorej budú naše dorastenky v akcii až počas prvého aprílového víkendu v Bytči.

Juniorky v predohrávke nešetrili Stupavu 28.02.2016

Juniorky michalovskej Iuventy zvíťazili v nedeľňajšom predohrávanom stretnutí dvadsiateho kola prvej ligy žien doma nad nováčikom zo Stupavy presvedčivo 33:14 (17:9) a oplatili mu tak jesennú prehru. Zverenky trénera Františka Urbana sa najbližšie, už po štvrtýkrat za sebou, predstavia na vlastnej pôde, keď v súboji pätnásteho kola prvej ligy privítajú v sobotu 5.marca 2016 o 17.00 hod. doma Nesvady. Potom nasleduje v súťaži reprezentačná prestávka, po ktorej budú naše dorastenky v akcii až počas prvého aprílového víkendu v Zlatnej na Ostrove.

Prešov doma naprázdno proti Veselí 28.02.2016

Hádzanárky Bemaca Prešov nevyužili šancu bodovo sa dotiahnuť na SHK Veselí nad Moravou v tabuľke spoločnej slovensko-českej súťaže žien (WHIL). Zverenky trénera Dušana Daniša podľahli v záverečnom stretnutí 20. kola svojmu súperovi na vlastnej palubovke 21:24 (12:14). Šarišanky po vyrovnanom prvom polčase umožnili hráčkam Veselí nad Moravou ísť po zmene strán do päťgólového náskoku a v závere už len skorigovali svoju prehru. Bemaco je v tabuľke desiate, Veselí deviate, ale má k dobru štyri body.

Dorastenecké tímy Iuventy na druhých miestach 28.02.2016

Staršie a mladšie dorastenky Iuventy Michalovce sú aj po štyroch odohraných zápasoch v jarnej časti stopercentné. Aj preto sa v tabuľke obe družstvá vyšvihli na druhé miesta, hneď za vedúcu Bytču či Šaľu. V posledný februárový týždeň odohrali michalovské dorastenecké celky po dva zápasy. Najskôr si v stredu 24. februára predohrali zápasy 14. kola s Trenčínom. Mladšie dorastenky zvíťazili 27:26, staršie zase 28:23. V nedeľu 28. februára si zase michalovské dorastenky predohrali súboje 20. kola so Stupavou. Aj v nich boli úspešné, keď mladšie dorastenky vyhrali 29:15 a staršie 33:13.

Michalovské juniorky s trojbodovým trhákom 28.02.2016

Juniorky michalovskej Iuventy sa v prvej lige žien dostali do trojbodového trháku. Michalovčanky naplno využili dva domáce súboje v rade, keď najskôr zdolali v predohrávanom stretnutí 14. kola Trenčín 30:27 a potom v ďalšej predohrávka, tentoraz 20. kola Stupavu 33:14. Aktuálne tak majú pred druhými Šuranmi trojbodovými náskok, nováčik súťaže ale má o jeden odohraný zápas menej. Na treťom mieste je Inter Bratislava, ktorý má pred štvrtým Trenčínom jednobodový náskok. Vo víkendových zápasoch štrnásteho kola zaujalo jednogólové víťazstvo Šurian s Hlohovcom (24:23), ale aj výhra Bernolákovej Košice nad Stupavou (28:21), ktorou Košičanky prenechali nováčikovi súťaže posledné miesto.

Metzingen už v semifinále, jeho súperom Brašov 29.02.2016

Premožiteľ Iuventy Michalovce v osemfinále Pohára EHF nemecký TuS Metzingen je už v semifinále. V nemeckom derby si totiž hráčky Metzingenu dvakrát poradili s tímom HC Leipzig, keď najskôr zvíťazili doma 25:24 a potom aj v odvetnom zápase na pôde súpera 27:25. Semifinálovým súperom Metzingenu bude rumunský ASC Corona 2010 Brašov, ktorý zase vyradil michalovskú Iuventu v 3. kole Pohára EHF v sezóne 2014/2015. V semifinále tak na seba narazia dvaja poslední premožitelia Iuventy v Európe. Druhú semifinálovú dvojicu vytvoria dánsky Randers HK a maďarský Dunajvarosi Kohasz Kezilbda. Prvé semifinálové zápasy sú na pláne 2. - 3. apríla, odvetné stretnutia sa odohrajú 9. - 10. apríla.
TOPlist©2010-2011 IUVENTA Michalovce. Všetky práva vyhradené. Vytvorila: NIKA PRESS s.r.o
Design: Richard Max