Novinky z minulého týždňa: Novým športovým riaditeľom Ján Beňadik, Mária Holešová do Podravky Koprivnica, Iuventa v prvom kole proti Šali...

SLOVENSKÝ POHÁR
  Šaľa 28 13 finále
13.12.2017 o 18.00

  IUVENTA 24 14
WHIL
  Šaľa 25 13 Finále 3. zápas
19. 5. 2018 o 18.00

  IUVENTA 27 14
Staršie dorky
  Stupava 32 15 1. liga - 22. kolo
19.5.2018 o 18.00
 

  IUVENTA 22 9
Mladšie dorky
  Stupava 21 10 1. liga - 22. kolo
19.5.2018 o 15.15
  IUVENTA 22 15

Vyjadrenie Iuventy k voľbám prezidenta SZH 18.06.2018

V sobotu 23. júna sa v Bratislave uskutočnia voľby prezidenta Slovenského zväzu hádzanej. Na funkciu kandiduje doterajší prezident SZH Jaroslav Holeša, jeho vyzývateľom bude úspešný hádzanár či tréner Martin Lipták. Do soboty sa ešte môže prihlásiť aj ďalší kandidát či kandidáti. Iuventa Michalovce sa k voľbám rozhodla vydať stanovisko, ktoré prinášame v týchto riadkoch.

Most s ďalšou Slovenkou, v hre príchod Mičiníkovej 01.07.2015

K dvojici slovenských reprezentantiek Simone Szarkovej a Lucii Súkenníkovej v DHK Baník Most by už onedlho mohla pribudnúť aj tretia ich krajanka. Dres úradujúceho českého šampióna by si už v najbližšom čase mohla obliecť Iveta Mičiníková, ktorá je kmeňovou hráčkou Iuventy Michalovce.

Vírus MERS straší aj hádzanárky 01.07.2015

Netušené ťažkosti má Dušan Poloz, reprezentačný tréner slovenských hádzanárok, s nomináciou na Svetovú univerziádu, ktorá sa uskutoční od 3. do 14. júla v kórejskom Gwang-ču. Z pôvodného výberu mu vypadlo až šesť hráčok. Strašiakom pre tých, čo cestujú do Kórejskej republiky, je už vyše mesiaca smrtiaci vírus MERS. Z tohto dôvodu sa niektorí športovci nechcú zúčastniť na najvýznamnejšom svetovom vysokoškolskom podujatí. Vyzerá to tak, že namiesto šestnástich pocestuje na univerziádu iba dvanásť slovenských hádzanárok.

Rajnohová si lieči achilovku, univerziádu vynechá 01.07.2015

Mala byť jednou z líderiek slovenského tímu hádzanárok na blížiacej sa univerziáde v kórejskom Gwang-ču (3. - 14. júla 2015), ale napokon musela zrušiť svoj štart na "olympiáde" vysokoškolákov. Monika Rajnohová nebude k dispozícii trénerovi SR Dušanovi Polozovi na podujatí, kde sa hádzanársky turnaj žien začne 6. júla. Monika Rajnohová patrí medzi stabilné členky slovenskej hádzanárskej reprezentácie žien, s ktorou sa zúčastnila aj na decembrových ME v Maďarsku a Chorvátsku. Svojimi výkonmi patrila na šampionáte medzi príjemné prekvapenia v Polozovom výbere.

Prešovské hádzanárky budú pokračovať v interlige 01.07.2015

Sympatické bolo, ako sa Školský športový klub pri Strednej lesníckej škole v Prešove podujal oprášiť zašlú slávu ženskej hádzanej v šarišskej metropole. Po rokoch práce s hádzanárskou omladinou prišli prvé úspechy žiačok a dorasteniek. Na nich začali v Prešove stavať a pred začiatkom predošlej hádzanárskej sezóny prišla správa o tom, že prešovské hádzanárky pod hlavičkou Bemaco Prešov budú hrať v ročníku 2014/2015 spoločnú slovensko – českú súťaž hádzanárok (WHIL).

Po Bízikovej aj Rajnohová do Mosonmagyaróváru 01.07.2015

Slovenská hádzanárska reprezentantka Monika Rajnohová nebude v najbližšom období pôsobiť v spoločnej slovensko-českej súťaži žien. Dvadsaťdvaročná spojka zamenila WHIL za maďarskú prvú ligu, v ktorej si bude obliekať dres Mosonmagyaróvári KC SE. Slovenská légia v tomto prakticky B-tíme špičkového klubu Gyori Audi ETO KC sa postupne rozrastá. Pod taktovkou kormidelníka Tomáša Hlavatého tam totiž okrem Rajnohovej bude pôsobiť aj šalianska krídelníčka Réka Bíziková. Napokon sa tam možno zíde až trio reprezentantiek SR, keďže v riešení je tiež príchod michalovskej brankárky Lucie Gubikovej.

Slovenky na univerziádu, Polozovi zostal tucet hráčok 01.07.2015

Z pôvodne ohlásenej nominácie hádzanárok Slovenska na svetovú univerziádu v kórejskom Gwang-ču (3. - 14. júla 2015) zostalo len torzo. Namiesto 16-členného výberu odcestuje vo štvrtok na ázijský kontinent len tucet hráčok. Postupne vypadli Silvia Szucs, Monika Rajnohová, Lucia Gubiková, Marianna Rebičová a napokon aj pôvodne donominovaná náhradníčka Sofia Nagyová. Posledné dve spomenuté necestujú pre obavy zo smrteľného blízkovýchodného respiračného syndrómu MERS, Rajnohová si lieči zranenú achilovku, Szucsovú neuvoľnil jej nový nemecký klub TuS Metzingen a Gubiková rieši otázku svojho pôsobiska.

Derfényi: Iuventa má predpoklady aby zostala na špici 02.07.2015

Prípravy na 21. ročník prestížneho turnaja v plážovej hádzanej v Prešove, ktorý je zároveň aj druhým ročníkom Memoriálu Vincenta Lafka, finišujú. V areáli letného kúpaliska na Sídlisku III čaká priaznivcov hádzanej v termíne 4. - 5. júla nádielka napínavých zápasov na piesku a veľa zábavy. Začiatok je v sobotu o 9. hodine, do neskorého popoludnia nasleduje bohatý zápasový program pokračujúci v nedeľu zápasmi o celkové umiestnenie. Finálový duel o víťaza je naplánovaný na 13. hodinu. Pred turnajom Denník Korzár oslovil spoluorganizátora podujatia a exprezidenta Slovenského zväzu hádzanej Pavla Derfényiho a tento rozhovor vám prinášame aj na našej internetovej stránke.

Šaľa bez R. Bízikovej, Kodajovej a Tulipánovej 03.07.2015

Hádzanárky HK Slovan Duslo Šaľa začnú letnú prípravu na nadchádzajúcu sezónu v pondelok 13. júla. Pod vedením staronového trénera Michala Lukačína sa po necelom týždni presunú na sústredenie na Skalku. V kádri bronzového tímu uplynulej sezóny však už nebude univerzálna spojka Dominika Kodajová.

Tomáš Kuťka povedie rakúske Stockerau 03.07.2015

Skúsený hádzanársky odborník Tomáš Kuťka sa vracia na trénerskú lavičku. Od nadchádzajúcej sezóny povedie v najvyššej rakúskej súťaži ženy UHC Mullner Bau Stockerau. V klube bude pôsobiť aj jeho manželka a niekdajšia úspešná reprezentantka Jana Kuťková, ktorá bude mať na starosti juniorky. Kuťka naposledy viedol hádzanárky HK Slovan Duslo Šaľa, kde sa rozlúčil po zisku vicemajstrovského titulu v sezóne 2012/2013. Už vtedy povedal, že má chuť ďalej trénovať, ale zároveň vyjadril pochybnosti, či bude ešte o šesťdesiatnika niekde záujem.

Michalovské juniorky začínajú s Bernolákovou Košice 05.07.2015

Svoju piatu sezónu v najvyššej slovenskej ženskej klubovej súťaži, čiže prvej lige, odštartujú v polovici septembra juniorky michalovskej Iuventy. Tie budú obhajovať minulosezónny primát a v prvom kole sa predstavia na domácej palubovke proti Bernolákovej Košice. Okrem týchto dvoch celkov figurujú v prvej lige žien aj Zlatná na Ostrove, Močenok, Stupava, Bánovce nad Bebravou, Hlohovec, Nesvady, Topoľčany, Inter Bratislava, Trenčín a nováčik súťaže Šurany. Prvé kolo je na programe 19. - 20. septembra, jesenná časť sa skončí jedenástym kolom 12. - 13. decembra. Jarná časť prvej ligy žien začína dvanástym kolom 13. - 14. februára a končí 22. kolom v sobotu 14. mája 2016. V tomto článku vám prinášame kompletné vyžrebovanie sezóny 2015/2016.

V súťažiach dorasteniek rovnakých dvanásť tímov 05.07.2015

Rovnakých dvanásť družstiev - Iuventa Michalovce, HK Slovan Duslo Šaľa, HK Slávia Partizánske, Bemaco Prešov, UDHK ŠG Nitra, Bernolákova Košice, Drábova Košice, MHK Bytča, Tatran Stupava, HK Junior Močenok, ŠKP Bratislava a HK Śtart Trenčín, budú mať v sezóne 2015/2016 najvyššie súťaže starších a mladších dorasteniek. Najvyššie dorastenecké súťaže začínajú podobne, ako prvá liga žien, v tretí septembrový víkend (19. - 20. september). Jesenná časť končí jedenástym kolom v polovici decembra, jarná časť začína v druhej polovici februára a ligy vyvrcholia posledným 22. kolom 14. - 15. mája, kedy budeme najneskôr poznať nových majstrov Slovenska v oboch kategóriách. V tomto článku vám prinášame kompletné vyžrebovanie sezóny 2015/2016 v oboch súťažiach.

Slovenky na univerziáde nestačilii v derby na Češky 06.07.2015

Hádzanárkam Slovenska sa nepodarilo prekvapiť v úvodnom vystúpení na svetovej univerziáde v kórejskom Gwang-ču. Slovenky, ktoré sú jedinými zástupkyňami SR v kolektívnych športoch, podľahli na turnaji žien v pondelkovom derby Češkám 17:22 (7:11). Najlepšími strelkyňami výberu trénera Dušana Poloza boli Selma Blažeková a Veronika Habánková s 5 gólmi. Slovenské reprezentantky v rámci základnej B-skupiny nastúpia v utorok o 9.00 h SELČ proti Ruskám, ktoré v pondelok rozdrvili súperky z Uruguaja 41:6. V treťom zápas "béčka" si Brazília poradila s Čínou 27:17.

Iuventa začala s prípravou na sezónu 06.07.2015

Ako prvý z účastníkov spoločnej česko-slovenskej súťaže WHIL začal v pondelok predpoludním s prípravou na novú sezónu slovenský majster a aktuálny držiteľ interligového primátu Iuventa Michalovce. Tréner František Urban privítal okrem svojho nového vedúceho družstva Petra Bereša na úvodnom tréningu pätnásť hráčok. Chýbala dvojica Adriana Medveďová - Veronika Habánková, ktoré reprezentujú Slovensko na svetovej univerziáde v kórejskom Gwang-ču a takisto aj nová posila, ukrajinská reprezentačná pivotka Oľga Perederij. Tej sa zase na cestou do Michaloviec pokazilo auto.

Začiatok prípravy v retrospektíve 06.07.2015

V pondelok 6. júla začali hádzanárky Iuventy Michalovce s prípravou na novú sezónu. Tréner František Urban naordinoval hneď v úvodný deň dvojfázový tréning. Na tom rannom zoznamovacom si hráčky zahrali futbal, na podvečernom už zaberali na atletickom ovále ZŠ Komenského. Do tréningového procesu sa zapojila aj dvojica nových posíl - španielska brankárka Raquel Alvarez Lafuente a takisto aj ruská spojka Julia Černovová. Chýbala akurát tretia avizovaná posila - ukrajinská pivotka Oľga Perederij, ktorá by sa mala zapojiť do tréningového procesu v utorok. Z prvého tréningu vám prinášame aj fotogalériu prostredníctvom fotiek Petra Brendzu.

Mladšie dorastenky na česko-slovenskom výslní 06.07.2015

Ešte ani jedno mládežnícke družstvo v histórii Iuventy Michalovce nedosiahlo v súťažnom ročníku to, čo sa podarilo v sezóne 2014/2015 mladším dorastenkám. Zverenky trénera Maroša Vikartovského „šľapali“ svojou súťažou bez prehry dlhých 21 zápasov a prvýkrát body stratili až v poslednom kole, kedy na domácej pôde podľahli Trenčínu. Aj napriek tomu sa im na krkoch po sezóne trblietali zlaté medaily za zisk slovenského titulu. To ale nebolo všetko. Mladé Michalovčanky excelovali aj na výberovom turnaji Česko-slovenského pohára, kde štartovali po dva najlepšie tímy z oboch krajín bývalej spoločnej republiky.

F. Urban: "Čaká nás náročná, no kvalitná príprava" 07.07.2015

Hádzanárky Iuventy Michalovce začali v pondelok 6. júla 2015 s prípravou na novú sezónu. Zloženie kádra sa oproti minulej sezóne zmenilo a omladilo. Už v ňom nie je niekoľko hráčok, ktoré sa tešili z obhajoby triple. Dominika Horňáková odišla do francúzskeho Dijonu, štvorici Michaela Geci, Martina Bačíková, Laura Gerič, Mária Olšovská skončili zmluvy, Anastassii Zykovej zase skončilo hosťovanie a Viktória Krasko sa dohodla s vedením na ukončení zmluvy. Okrem nich už počas sezóny z rôznych dôvodov skončila trojica Lucia Hruščáková, Terézia Szöllösiová a Radoslava Vargová.

Druhá prehra Sloveniek, v druhom dejstve len 4 góly 07.07.2015

Hádzanárkam Slovenska sa nevydarilo druhé vystúpenie na svetovej univerziáde v kórejskom Gwang-ču, v utorok podľahli favorizovaným Ruskám 14:29 (10:12). Slovenky po zlom začiatku (1:5) zmazali manko a vyrovnali na 5:5. V ďalšom priebehu sa dostali aj do tesného vedenia. Po nádejnom prvom polčase (10:12) to však už bola jednostranná záležitosť. Po tejto prehre klesli zverenky trénera Dušana Poloza v tabuľke na piate miesto. Šancu na prvé slovenské víťazstvo v kolektívnom športe v Gwang-ču budú mať zverenky trénera Dušana Poloza po dni voľna vo štvrtok od 9.00 h SELČ, keď si zmerajú sily s Brazílčankami. Tie uspeli v oboch doterajších zápasoch základnej skupiny.

Trenčín chce do dvoch až troch rokov opäť do WHIL 08.07.2015

So zaujímavou iniciatívou prišli trenčianske športové kluby. Na utorkovej tlačovej konferencii prezentovali projekt, podľa ktorého pod "záštitou" futbalového AS vznikla Asociácia športových klubov v tomto meste. Pod spomenutou značkou bude účinkovať i trenčiansky ženský hádzanársky klub (dosiaľ názov HK Štart Trenčín), ako aj novozaložený footgolfový klub.

Martina Bačíkova do budapeštianskeho MTK 08.07.2015

Slovenská hádzanárka Martin Bačíková sa opäť vydala na legionárske chodníčky. V Iuvente Michalovce, s ktorou sa v uplynulej sezóne tešila zo zisku treble vďaka obhajobám triumfov vo WHIL, v Slovenskom pohári i národnom play-off o titul majstra SR, jej skončila zmluva a už nebude pokračovať v tíme trénera Františka Urbana. Bačíková zamierila do Maďarska, kde sa stala hráčkou účastníka najvyššej súťaže MTK Budapešť. Klub z maďarskej metropoly obsadil v minulom ročníku predposledné 11. miesto, ale podľa slov trénera Vladimira Golovina, rodáka z ukrajinskej Odesy, by sa v nadchádzajúcej sezóne chceli dostať do prvej osmičky.

Slovenky prehrali na univerziáde aj do tretice 09.07.2015

Slovenské hádzanárky nebudú na svetovej univerziáde v kórejskom Gwang-ču bojovať o medailu. Definitívne si cestu zahatali vo štvrtok, keď ani po dni voľna nedosiahli na turnaji žien prvý úspech. Zverenky trénera Dušana Poloza podľahli súperkám z Brazílie jednoznačne 16:26 (4:15). Pred dvoma dňami sa v súboji s favorizovanými Ruskami pripravili o lepší výsledok v druhom polčase, keď dali len štyri góly. Tentoraz opäť skórovali len štyrikrát, ale pre zmenu v prvom dejstve, po ktorom bolo o osude duelu už prakticky rozhodnuté.

Prvé víťazstvo Sloveniek na univerziáde 10.07.2015

Slovenské hádzanárky sa na svetovej univerziáde v kórejskom Gwang-ču dočkali prvého víťazstva. Vo svojom štvrtom vystúpení na turnaji žien zdolali v piatok outsiderky z Uruguaja 28:19 (13:9). K triumfu najvýraznejšie strelecky prispelo päťgólové trio Blažeková, Klučková a Habánková. Zverenky trénera Dušana Poloza sa v tabuľke B-skupiny posunuli na štvrté miesto pred Číňanky, s ktorými si po sobotňajšom dni voľna zmerajú sily v nedeľu 12. júla od 9.00 h SELČ. Slovenkám stačí nerozhodný výsledok na to, aby v záverečnom stretnutí mohli bojovať o konečné siedme miesto.

Štvrtá prehra Sloveniek, v pondelok o deviate miesto 12.07.2015

Slovenské hádzanárky neuspeli vo svojom záverečnom vystúpení v základnej fáze turnaja žien na svetovej univerziáde v kórejskom Gwang-ču. V nedeľňajšom zápase podľahli Číňankám vo vyrovnanej partii 19:20 (10:11) a pripísali si na konto štvrtú prehru. Najlepšou strelkyňou výberu trénera Dušana Poloza bola sedemgólová spojka Alica Kostelná. Nezdar s priamym konkurentom v boji o štvrtú priečku v B-skupine odsunul Slovenky na 5. miesto, pričom aj remíza by im zabezpečila účasť v dueli o konečnú 7. pozíciu na turnaji. Takto budú v pondelok bojovať od 3.00 h SELČ s Čiernohorkami v zápase o konečné deviate miesto.

Prijal ponuku, ktorá sa neodmieta 13.07.2015

Novou tvárou v Iuvente Michalovce popri hráčkach z dorastu či zahraničia je aj Peter Béreš. Chlapík, ktorý dostal v klube na starosť koordinovať mládežnícke celky a ich trénerov, sa zároveň stal vedúcim družstva. O tom, aká bola jeho doterajšia hádzanárska činnosť i prečo sa rozhodol prijať ponuku Iuventy a čo si od pôsobenia v nej sľubuje, je už nasledujúci rozhovor. Ten odštartuje sériu článkov, ktorými sa budeme snažiť čo najviac vám predstaviť nováčikov v tíme osemnásobného slovenského majstra v hádzanej žien.

Neúspešná rozlúčka s univerziádou, Slovenky desiate 13.07.2015

Bodku za slovenským účinkovaním na XXVIII. svetovej univerziáde v kórejskom Gwang-ču dali hádzanárky. Nebola však úspešná, keďže Slovenky v pondelkovom súboji o konečnú 9. pozíciu na turnaji žien podľahli hráčkam Čiernej Hory po vyrovnanom prvom polčase päťgólovým rozdielom 27:32 (12:12). z tímu SR sa najčastejšie do streleckej listiny zapísali Eva Minárčiková(sedemkrát) a Alica Kostelná (šesťkrát). Zverenky trénera Dušana Poloza obsadili v konkurencii 12 tímov na univerziáde 10. priečku, pričom zo šiestich stretnutí vyhrali jediné - nad uruguajskými outsiderkami. Univerziádnymi šampiónkami sa stali Rusky, ďalšie medailové stupne obsadili hráčky Kórejskej republiky a Srbska.

Ponuka ju potešila, chce svoj prvý majstrovský titul 14.07.2015

Je prvou Španielkou nielen v drese Iuventy Michalovce, ale aj v celej spoločnej česko-slovenskej súťaži hádzanárok WHIL. Navyše, patrí medzi brankárky, ktoré sú často považované za kľúč k úspechu či neúspechu tímu. Čochvíľa tridsaťročná rodáčka z Gijónu sa v závere minulého roka tešila zo zisku striebornej medaily na kontinentálnom šampionáte a teraz je na rade aj klubový úspech. V Michalovciach chce získať majstrovský titul, ktorý by bol prvým v jej kariére. O tom, ale aj napríklad o tom, čo jej o Iuvente povedal český tréner Ján Bašný, je rozhovor s novou posilou Iuventy Michalovce brankárkou Raquel Alvarez Lafuente, ktorým štartujeme seriál o nových hráčkach v kádri aktuálneho slovenského majstra, víťaza Slovenského pohára ako aj primátu vo WHIL.

Iuventa spozná súperov v Pohári EHF o týždeň 14.07.2015

Hádzanárky Iuventy Michalovce, úradujúceho majstra Slovenska, ktoré sa po tretíkrát za sebou prihlásili do Pohára EHF (vzhľadom k tomu, že Slovensko nemá dostatočný koeficient na Ligu majstrov). Keďže prvé kolo sa v tejto súťaži dlhodobo nehrá, žreb druhého i tretieho kola bude v utorok 21. júla 2015 od 11.00 hod. vo viedenskom sídle Európskej hádzanárskej federácie. Prezradíme, že Iuventa odštartuje súťaže už v druhom kole, v ktorom bude medzi nasadenými, no v prípade postupu sa už môže stretnúť s ozajstnými velikánmi. Prvé zápasy druhého kola (prvé sa nehrá) sú na programe počas víkendu 17./18. októbra 2015, odvety sú v pláne na 24./25. októbra 2015.

Mičiníkovej reštart kariéry v drese českého šampióna 15.07.2015

Slovenská hádzanárka Iveta Mičiníková patrila k výrazným talentom, ale v uplynulom období ju v rozlete pribrzdila séria dlhodobých zdravotných problémov, pre ktoré veľa toho neodohrala. Ľavoruká pravá spojka napriek početným zraneniam nevzdala boj o návrat na hádzanárske palubovky a aktuálne hlási comeback. Od nadchádzajúcej sezóny sa objaví v drese DHK Baník Most. V pondelok sa sympatická žilinská rodáčka aj pod dohľadom fyzioterapeutky začala pripravovať s úradujúcim českým majstrom.

Kadetky SR pred ME otestujú aj Rumunky 15.07.2015

Hádzanárska reprezentácia kadetiek Slovenska začne na budúci týždeň prípravu na blížiace sa augustové majstrovstvá Európy hráčok do 17 rokov v Macedónsku (13. - 23. 8. 2015). Trénerka SR Marianna Nemčíková oznámila nomináciu na dve sústredenia. V 17-člennom kádri sú všetky hráčky z úspešnej marcovej kvalifikácie, ku ktorým pribudla Adriana Holejová z Iuventy Michalovce. Najpočetnejšie zastúpenie má vo výbere s ôsmimi hráčkami HK Štart Trenčín. Mladé Slovenky sa zídu v pondelok 20. júla popoludní v Bratislave a v rámci sústredenia do piatka 24. 7. odohrajú aj medzištátne priateľské zápasy s Rumunkami. V príprave budú pokračovať od 27. 7., keď majú zraz znovu v metropole SR, kde pobudnú až do nedele 2. augusta.

Iuventa na dva týždne do Liptovského Jána 18.07.2015

Hádzanárky Iuventy Michalovce majú za sebou dvojtýždňovú prípravu na novú sezónu. Prvých štrnásť dní strávili v domácom prostredí, teraz sa to zmení, keďže od pondelka budú zarezávať na dvojtýždňovom kondično - hernom sústredení v Liptovskom Jáne, kde pobudnú takisto dva týždne. Doterajšej príprave sa venoval internetový portál Noviny Zemplína a článok z pera redaktora Petra Brendzu vám prinášame aj na našej internetovej stránke.

Most skúša macedónsku pivotku Ivanu Gakidovú 20.07.2015

Okrem michalovskej Iuventy sa začali prípravy na novú sezónu aj v ďalších interligových celkov. Aktuálny majster ČR a druhý tím poslednej sezóny WHIL DHK Baník Most sa zatiaľ pripravuje v domácich podmienkach a už v piatok odohrá prvý zápas proti nemeckému Zwickou, odkiaľ k nemu prichádza česká reprezentačná spojka Hana Martínková. Okrem nej tréner Baníka Ľuboš Hudák skúša aj macedónsku pivotku Ivanu Gakidovú, ktorá v minulej sezóne pôsobila vo Vardare Skopje. Posledným novým prírastkom v kádri Mostu je aj ďalšia česká reprezentantka Tereza Chmelářová. Tá prichádza zo Slavie Praha. V príprave na Most čaká aj duel proti nemeckému majstrovi HC Thuringen.

Iuventa v Pohári EHF proti luxemburskému HC Standard 21.07.2015

Súperom Iuventy Michalovce v druhom kole Pohára EHF bude luxemburský HC Standard Luxemburg. Rozhodol o tom utorkový žreb v sídle Európskej hádzanárskej federácie vo Viedni. Prvý zápas medzi týmito súpermi by sa mal odohrať v Michalovciach v termíne 17. - 18. október, odveta na luxembruskej pôde je naplánovaná na 24. - 25. október. Ako je známe, Iuventa bola pred žrebom zaradená medzi nasadené tímy a ujsť sa jej tak mohol iba súper zo skupiny nenasadených, čiže hádzanársky menej známych. V prípade postupu do tretieho kola sa Iuventa stretne so španielskym Balonmano Bera Bera.

Iuventa v príprave - reportáž TV Mistral 22.07.2015

Hádzanárky Iuventy Michalovce začali s prípravou na novú sezónu v pondelok 6. júla. Prvé dva týždne sa pripravovali v domácich podmienkach. Reportáž o príprave, ako aj o novinkách v tíme, priniesla vo svojom pravidelnom týždňovom vydaní prostredníctvom svojho redaktora Jána Čúrneho a kameramana Martina Stariata aj michalovská lokálna televízia TV Mistral a my vám ju prinášame aj na našej internetovej stránke.

Ukrajinský a ruský titul už má, teraz chce slovenský 23.07.2015

Seriál v predstavovaní predsezónnych posíl Iuventy Michalovce pokračuje aj ďalej. Tentoraz sme sa zamerali na ukrajinskú reprezentačnú pivotku Oľgu Perederij. Dvadsaťjedenročná rodáčka zo Záporožia, kde aj začínala s hádzanou, prichádza do Michaloviec nahradiť jeden z pilierov posledných majstrovských titulov, slovenskú reprezentantku Dominiku Horňákovú, ktorá po úspešnej minulej sezóne zamierila do francúzskeho Cercle Dijon. O tom, ale aj o ďalších témach, je už rozhovor s hráčkou, ktorá do tímu osemnásobného slovenského majstra prichádza z tímu aktuálneho ruského majstra a finalistu Pohára EHF Rostov na Done.

Tip na súpera vyšiel Urbanovi, ako aj Trehubovej 23.07.2015

V utorok 21. júla sa vo viedenskom sídle Európskej hádzanárskej federácie uskutočnil okrem iného aj žreb druhého a tretieho kola Pohára EHF, v ktorom bude v sezóne 2015/2016 účinkovať aj slovenský ženský majster Iuventa Michalovce. Ten bol v druhom kole nasadený a vyhol sa tak nepríjemným súperom hneď na úvod. Žreb bol k nemu milostivý, keďže mu prisúdil luxemburský HC Standard Luxemburg.

Kadetky v Rumunsku s trojgólovou prehrou 23.07.2015

Kadetské hádzanárske reprezentantky Slovenska pokračujú v príprave na blížiace sa augustové majstrovstvá Európy hráčok do 17 rokov v Macedónsku (13. - 23. 8. 2015) v týchto dňoch v Rumunsku, kam odcestovali v utorok ráno. Hoci absolvovali letecký presun, na miesto dorazili až po vyše 15 hodinách. Autobus so slovenskou výpravou sa totiž cestou do Schwechatu ocitol na dve hodiny v dopravnej zápche spôsobenej nehodou približne 10 km pred letiskom. Ranné lietadlo do Bukurešti im ušlo pred nosom, a tak si museli počkať na popoludňajší spoj.

Sestry Weibelové opäť spolu v rovnakom drese 23.07.2015

Hádzanárske sestry Andrea Czanik a Lucia Weibelová si zaspomínajú na spoločné šalianske dresy a opäť si budú obliekať dres rovnakého klubu. Ich spoločným pôsobiskom bude od nadchádzajúcej sezóny DJK/MJC Trier. Kým staršia Andrea, 35-ročná reprezentačná pivotka, je už tri roky oporou tohto družstva a aktuálne s ním predĺžila zmluvu o ďalší súťažný ročník, mladšia Lucia je jeho najnovšou akvizíciou. Tridsaťdvaročná spojka naposledy hrávala za treťoligový TSG Ober-Eschbach.

Tesná prehra kadetiek v odvete v Rumunsku 24.07.2015

Hádzanárska reprezentácia kadetiek Slovenska odohrala v rámci prípravy na blížiace sa augustové majstrovstvá Európy hráčok do 17 rokov v Macedónsku (13. - 23. 8. 2015) dva medzištátne priateľské zápasy v Rumunsku. Domácim rovesníčkam neodplatili stredajšiu prehru 17:20 (7:14), keď vo štvrtkovej odvete podľahli tesnejšie 27:29 (12:15). Najlepšími strelkyňami tímu SR boli s 5 gólmi Martina Popovcová a Adriana Holejová. Zverenky trénerky Marianny Nemčíkovej sa po návrate domov opäť zídu v pondelok 27. 7. v Bratislave, kde budú pokračovať v príprave na kontinentálny šampionát až do nedele 2. augusta.

V Baia Mare aj po zemetrasení stále silní 24.07.2015

Keďže 22. ročník Memoriálu Tomáša Jakubča je už predo dvermi, postupne vám predsatvíme jeho zahraničných účastníkov. Začíname tým najjagavejším. Popredný hádzanársky rumunský klub HCM Baia Mare prechádza turbulentným obdobím predovšetkým z hľadiska nastavenia vnútornej filozofie. Ešte pred dvoma rokmi pricestoval na Memoriál Tomáša Jakubča s rýdzo rumunským tímom, ktorý neskôr aj získal jediný majstrovský titul v histórii (2014). Po tomto úspechu si vedenie klubu povedalo, že ak chce preraziť na európskej scéne, tak sa musí posilniť legionárkami. A pred lanskou sezónou ich priviedlo hneď desať! Lenže Baia Mare zlyhalo, na domácej scéne získalo „len“ Rumunský pohár a majstrovský titul prenechalo nemenej ambicióznemu CSM Bukurešť...

Iuventa v Liptovskom Jáne - fotogaléria 25.07.2015

Hádzanárky Iuventy Michalovce sa už týždeň pripravujú v Liptovskom Jáne, kde absolvujú štrnásťdňové kondično-herné sústredenie. Hráčky osemnásobného slovenského majstra sú ubytované vo Wellnes hoteli Alexandra a na Liptove majú ideálne podmienky na tréning. Okrem horského prostredia tréner František Urban využíva aj posilňovňu priamo v areáli hotela, neďaleké ihrisko či telocvičňu, ktorá je takisto priamo v budove hotela. Práve v nej absolvovali hráčky v sobotu ráno tréning a ten sme navštívili aj s naším fotoobjektívom.

Hádzanárky Iuventy si spestrili sústredenie zábavou 28.07.2015

Spestrením tvrdej tréningovej driny počas sústredenia v Liptovskom Jáne boli prekvapenia pripravené v priebehu uplynulého víkendu. Hádzanárky michalovskej Iuventy najprv s chuťou ochutnali grilované špeciality v priestoroch chaty Saška, nuž a v nedeľu už vytasili zbrane! Tréner František Urban im prichystal návštevu Adrenalín centra v Liptovskom Mikuláši, kde sa presunuli do priestorov paintballového ihriska a tam po sebe strieľali farebné guličky.

Marianna Nemčíková zrejme ako hráčka končí 28.07.2015

Hádzanárky Bemaca Prešov začali minulý týždeň pod taktovkou nového trénera Dušana Daniša prípravu na nadchádzajúci ročník, v ktorom budú opäť účinkovať v spoločnej slovensko-českej súťaži žien (WHIL). V kádri Šarišaniek absentujú dve opory z uplynulej nováčikovskej sezóny, hoci v prípade reprezentačnej brankárky Adriany Medveďovej by radi privítali jej návrat.

Alžbeta Tóthová posilou Hypa Niederösterreich 28.07.2015

Slovenská hádzanárka Alžbeta Tóthová dala po štyroch rokoch zbohom Česku a presunula sa do Rakúska. Univerzálna spojka bude od nadchádzajúcej sezóny súčasťou kádra maďarského trénera Ferenca Kovácsa v Hype Niederosterreich. Tridsaťdeväťnásobný rakúsky šampión v jednej sérii už prezentoval skúsenú hráčku v žlto-modrom drese s číslom 2 medzi štvoricou nových či staronových tvári spolu s Kitti Kissovou, Verenou Flockovou a Sonatou Vijunaite. Tóthová bude mať šancu zahrať si v hlavnej súťaži Ligy majstrov, ktorej je Hypo osemnásobným víťazom.

Iuventa už má prvé informácie o pohárových súperoch 28.07.2015

Hádzanárky Iuventy Michalovce minulý utorok spoznali súpera v druhom kole Pohára EHF, ako aj tím, ktorý by im stál v ceste v treťom kole a teda aj v postupe do novoročných bojov tretieho najsilnejšieho európskeho pohára žien. Žreb im bol v druhom kole viac ako milostivý. Zverenky trénera Františka Urbana sa totiž vyhli nepríjemným súperom a nastúpia proti luxemburskému vicemajstrovi HC Standart Luxemburg. V treťom kole im už žreb prisúdil nasadeného súpera, ktorým je španielsky majster Balonmano Bera Bera, čiže klub sídliaci v baskickom meste s takmer 200-tisíc obyvateľmi San Sebastian.

Lafuente by konfrontácia s Bera Bera potešila 28.07.2015

Hádzanárky Iuventy Michalovce sú teraz síce ešte iba na sústredení pred nastávajúcou sezónou, no myslia už samozrejme aj na zápasy v nej. Aj preto s odhodlaním sledovali žreb druhého a tretieho kola Pohára EHF, ktorý k ním bol napokon priaznivý. V druhom kole narazia na luxemburského vicemajstra HC Standart, no a v prípadnom treťom by ich súperom bol španielsky šampión Balonmano Bera Bera. Čo na možnú konfrontáciu s majstrom z krajiny vicemajsteriek Európy hovorí reprezentantka španielskeho národného tímu Raquel Alvarez Lafuente? Práve táto rodáčka z Gijónu má s tímom Bera Bera najväčšie skúsenosti a najlepšie ho aj pozná.

Memoriál Tomáša Jakubča - program turnaja 29.07.2015

Záver budúceho týždňa bude patriť v Chemkostav aréne špičkovej ženskej hádzanej. Na programe totiž bude už 22. ročník tradičného Memoriálu Tomáša Jakubča, na ktorom sa okrem domácej Iuventy zúčastní aj chorvátsky majster a účastník skupinovej fázy Ligy majstrov RK Podravka Koprivnica, obhajca prvenstva a rumunský vicemajster HCM Baia Mare, no a štvrtým do partie je popredný maďarský celok DVSC Debrecen, ktorý sa podobne ako Baia Mare v Michalovciach predstavil aj minulý rok. Turnaj začína v piatok 7. augusta o 18.30 hod. zápasom Iuventa - Baia Mare, pokračuje v sobotu ďalšími troma stretnutiami a vyvrcholí v nedeľu duelmi Iuventa - Debrecen (10.00 hod.) a Baia Mare - Koprivnica (12.00 hod.).

DVSC Debrecen - kvalitný súper s posilami 29.07.2015

Druhýkrát za sebou sa Memoriálu Tomáša Jakubča zúčastňuje maďarský klub DVSC Debrecen, ktorý je s tromi turnajovými triumfmi (2003, 2005 a 2007) druhým najúspešnejším klubom tohto podujatia. V súčasnosti už Debrecen nepatrí medzi absolútnu maďarskú špičku, v minulej sezóne obsadil sympatické siedme miesto, ale stále je to klub zvučného mena, ktorý napríklad pred desiatimi rokmi dvakrát za sebou vyhral Pohár EHF. S cieľom nadviazať na síce zašlú, ale nie tak dávnu slávu vstupuje DVSC aj do nasledujúcej sezóny. Zvlášť, keď sa posilnil zaujímavými hráčkami zo zahraničia. Článok je súčasťou predstavovania účastníkov 22. ročníka Memoriálu Tomáša Jakubča, ktorý sa uskutoční od 7. do 9. augusta 2015 v michalovskej Chemkostav aréne.

Tréner František Urban o sústredení a príprave 29.07.2015

Hádzanárky Iuventy Michalovce sú už druhý týždeň na sústredení v Liptovskom Jáne. Pod vedením trénera Františka Urbana trénujú Michalovčanky dvakrát až trikrát denne, keď využívajú nielen telocvičňu priamo v hoteli Alexandra, ale aj horské prostredie v okolí, neďaleké ihrisko či posilňovňu, špičkovú rehabilitáciu, wellnes a bazén, ktoré sú takisto priamo v hoteli. Samotného trénera sme oslovili na pár otázok týkajúcich sa nielen prípravy. V nasledujúcich riadkoch sa teda dozviete, kto inšpiroval najviac Františka Urbana v trénerskom remesle, ale aj o tom, čo si myslí o súperoch Iuventy v príprave.

Bemaco Prešov posilnia aj hráčky z Poľska 31.07.2015

V príprave na druhú sezónu v spoločnej slovensko-českej súťaži hádzanárok (WHIL) sa pripravujú aj hádzanárky klubu Bemaco Prešov. Predošlý, premiérový ročník začal pod taktovkou trénera Romana Lamača, dokončil ho však Pavol Hižnay. Na druhú interligovú sezónu chystá hádzanárky Bemaca Prešov skúsený a uznávaný hádzanársky odborník Dušan Daniš. Momentálne prešovské hádzanárky trénujú dvojfázovo. Predpoludním na atletickom štadióne ZŠ Šmeralova v Prešove, popoludní v Športovej hale Hotelovej akadémie na Baštovej v Prešove.

Podravka Koprivnica - omladina v Lige majstrov 31.07.2015

Premiérovým účastníkom na listine 22 ročníkov Memoriálu Tomáša Jakubča je chorvátsky Rokometni klub Podravka Koprivnica, ktorý je vôbec prvým chorvátskym účastníkom tohto podujatia. Spoluprácu s Iuventou Michalovce nadviazal vlani, keď Zemplínčanky pozval na Memoriál Josipa Samaržiju Bepa. Spolupráca vyústila do reciprocity v tomto roku, keď Podravka príde do Michaloviec a Iuventa sa v druhej polovici augusta predstaví znovu v Koprivnici. Chorvátky sú zároveň najvýznamnejším účastníkom Memoriálu Tomáša Jakubča, keďže sú priamo nasadené do skupinovej fázy Ligy majstrov. Napríklad rumunský HCM Baia Mare bude hrať v rovnakej súťaži iba kvalifikáciu...

V Chemkostav aréne opäť európska špička 31.07.2015

Ďalší ročník Memoriálu Tomáša Jakubča klope na dvere. Ten už budúci víkend napíše v Chemkostav aréne svoju dvadsiatu druhú kapitolu. Opäť tu budeme mať kvalitnú účasť, keďže okrem Iuventy Michalovce sa turnaja zúčastní aj obhajca prvenstva, rumunský vicemajster HCM Baia Mare, chorvátsky majster a účastník skupinovej fázy Ligy majstrov RK Podravka Koprivnica, no a štvrtým do partie je popredný maďarský celok DVSC Debrecen, ktorý sa v Michalovciach už trikrát radoval z turnajového prvenstva. O prípravách turnaja, jeho účastníkoch ale aj o ďalšej príprave osemnásobného slovenského majstra sa Noviny Zemplína porozprávali so športovým riaditeľom Iuventy Michalovce Jaroslavom Čúrnym a rozhovor z pera redaktora Petra Brendzu vám prinášame aj na našej internetovej stránke.
TOPlist©2010-2011 IUVENTA Michalovce. Všetky práva vyhradené. Vytvorila: NIKA PRESS s.r.o
Design: Richard Max