Novinky z minulého týždňa: Novým športovým riaditeľom Ján Beňadik, Mária Holešová do Podravky Koprivnica, Iuventa v prvom kole proti Šali...

SLOVENSKÝ POHÁR
  Šaľa 28 13 finále
13.12.2017 o 18.00

  IUVENTA 24 14
WHIL
  Šaľa 25 13 Finále 3. zápas
19. 5. 2018 o 18.00

  IUVENTA 27 14
Staršie dorky
  Stupava 32 15 1. liga - 22. kolo
19.5.2018 o 18.00
 

  IUVENTA 22 9
Mladšie dorky
  Stupava 21 10 1. liga - 22. kolo
19.5.2018 o 15.15
  IUVENTA 22 15

Vyjadrenie Iuventy k voľbám prezidenta SZH 18.06.2018

V sobotu 23. júna sa v Bratislave uskutočnia voľby prezidenta Slovenského zväzu hádzanej. Na funkciu kandiduje doterajší prezident SZH Jaroslav Holeša, jeho vyzývateľom bude úspešný hádzanár či tréner Martin Lipták. Do soboty sa ešte môže prihlásiť aj ďalší kandidát či kandidáti. Iuventa Michalovce sa k voľbám rozhodla vydať stanovisko, ktoré prinášame v týchto riadkoch.

Slovenky úspešné v príprave proti Japonkám 01.06.2015

Hádzanárky Slovenska zvíťazili v prvom z dvoch tohtotýždňových medzištátnych priateľských stretnutí, keď si v Hlohovci poradili s Japonkami 28:23 (14:14). Zverenky trénera Dušana Poloza si v utorok 2. 6. od 17.30 hod. zmerajú v Luhačoviciach sily s reprezentantkami Česka. Oba duely sú pre Slovenky súčasťou prípravy na II. fázu kvalifikácie (play-off) o postup na majstrovstvá sveta 2015 v Dánsku, v ktorej si 7. v Las Palmas a 14. júna v Šali zmerajú sily so Španielkami.

Rebičová o reprezentácii: "Atmosféra je super" 01.06.2015

Slovenské hádzanárky odštartovali v pondelok herný blok prípravy na baráž o postup na MS 2015 proti Španielsku. Po zraze v Piešťanoch absolvovali jeden tréning a popoludní v prípravnom dueli zdolali Japonsko 28:23. Trénera Dušana Poloza potešil herný prejav tímu, ktorý chce pred prvým barážovým duelom v nedeľu v Las Palmas ešte zdokonaliť.

Naštartovalo ich víťazstvo v Prahe so Slaviou 02.06.2015

Hádzanárky Iuventy Michalovce sú opäť na slovenskom piedestáli. Zemplínčanky už päť rokov kraľujú nad slovenskými tímami a k tomu tohto roku získali aj národný pohár, a cenný triumf v česko-slovenskej súťaži WHIL. Obhájili tak všetky tri trofeje, ktoré získali aj minulý rok a majú tak opäť triple. Podotýkame, že ten sa dosiaľ na Slovensku ani v Čechách nepodarilo získať nikomu a prvýkrát sa to podarilo až Michalovčankám minulú sezónu. Túto sezónu teda obhájili to, čo predtým ešte nikto nezískal. O úspešnej sezóne sa Denník Korzár vo svojom pravidelnom týždenníku pod názvom Zemplínske Noviny porozprával s trénerom Michalovčaniek Františkom Urbanom.

Slovenky pred Španielkami povzbudil aj Ján Kozák 02.06.2015

Hádzanárky Slovenska majú pred sebou kvalifikačný dvojzápas play-off proti úradujúcemu vicemajstrovi Európy Španielsku, v ktorom pôjde 7. júna v Las Palmas a 14. júna v Šali o účasť na majstrovstvách sveta 2015 v Dánsku. Pri tejto príležitosti Slovenský zväz hádzanej (SZH) pripravil špeciálnu televíznu pozvánku s hviezdnym obsadením. Hlavnými aktérkami nakrúcania boli reprezentantky na čele s Luciou Súkenníkovou, Klaudiou Michnovou, Simonou Szarkovou,dôležitá rola sa ušla trénerovi Dušanovi Polozovi a v závere klipu účinkoval aj kormidelník futbalistov SR Ján Kozák, ktorý pred dôležitými stretnutiami povzbudil hádzanárky slovami: "Dievčatá, Španielsko? Žiadny problém. Držíme palce!"

Slovenky v príprave zdolali Češky 22:21 02.06.2015

Hádzanárska reprezentácia žien Slovenska uspela v generálke na II. fázu kvalifikácie(play-off) MS 2015, keď v utorkovom medzištátnom priateľskom stretnutí zdolala v Luhačoviciach Česko tesne 22:21 (13:10). Pre zverenky bolo toto derby a aj pondelkové víťazné stretnutie v Hlohovci proti Japonkám (28:23) súčasťou prípravy na barážové duely s vicemajsterkami Európy Španielkami. Tie sú na programe v nedeľu 7. júna v Las Palmas a o týždeň neskôr 14. 6. v Šali. Úspešnejší z nich postúpi na tohtoročný svetový šampionát v Dánsku.

Prešovčanky povedie Daniš, hrozí však odchod sponzora 03.06.2015

Hádzanárky Bemaca Prešov povedie v nasledujúcom ročníku spoločnej slovensko českej súťaže žien (WHIL) Dušan Daniš. Skúsený odborník vystrieda na trénerskom poste Pavla Hižnaya, ktorý v priebehu uplynulej sezóny prevzal taktovku od Romana Lamača a so svojimi zverenkami skončil pri premiére v interlige na 11. mieste a v národnom play-off im patrila 4. priečka. Šesťdesiatosemročný Daniš sa po pôsobení v poľskom prvoligovom klube MKS Olimpia-Beskid Nowy Sacz, kde predčasne skončil v marci 2015, opäť posadí na prešovskú lavičku, na ktorej zažil aj najslávnejšiu éru ženskej hádzanej v centre Šariša.

Nitrianskej ženskej hádzanej zvoní umieráčik 03.06.2015

Hádzanárska sezóna je minulosťou, no už teraz sa kujú plány do budúcna. A veru, ročník 2015/16 prinesie zmeny, aspoň z nitrianskeho pohľadu. Kým ešte pred štyrmi rokmi boli v meste dva ženské tímy - HK Nitra a UDHK Nitra, v nadchádzajúcej sezóne už pod Zoborom ženskú hádzanú nenájdete. A to napriek tomu, že v uplynulom ročníku skončili ženy UDHK v prvej lige v hornej polovici tabuľky a ešte pred pár rokmi pôsobil aj v česko-slovenskej interlige.

HC Plzeň ide do toho, bude nováčikom WHIL 03.06.2015

Česko-slovenská súťaž hádzanárok WHIL bude mať od sezóny 2015/2016 úplne nového účastníka. Do ligy sa totiž prihlásil víťaz prvej českej ligy HC Plzeň, ktorý napokon zohnal financie sa náročnejšiu súťaž. Zakladateľka klubu a súčasne aj trénerka prvého družstva Libuša Škvařilová dlho zvažovala všetky pre a proti a nakoniec sa rozhodla do toho ísť. Keďže v týchto dňoch poslal víťaz prvej českej ligy záväznú prihlášku a zaplatil účastnícky poplatok, bude Plzeň ďalším tímom na interligovej mape. Účasti Plzne medzi česko-slovenskou elitou sa venoval aj internetový portál plzenský denik.cz.

Majsterky sa dnes rozutekajú na dovolenky 04.06.2015

V sobotu to budú presne dva týždne, odkedy hádzanárky michalovskej Iuventy odohrali posledný súťažný zápas sezóny v Partizánskom, po ktorom dvíhali nad hlavy už piaty rok po sebe pohár určený pre majstra Slovenska. Zemplínčanky aj po skončení ročníka zotrvali v tréningovom kolotoči a až vo štvrtok večer sa rozídu na zaslúžené dovolenky, ktoré budú trvať jeden mesiac.

Zlín naďalej so Sabadkom, Tóthovou aj Drotárovou 04.06.2015

Hádzanárkam HC Zlín sa v uplynulej sezóne nepodarilo postúpiť do semifinále národného play-off a v konečnom poradí v rámci ČR obsadili piatu priečku. Napriek tomu sa v interligovom družstve neudejú radikálne zmeny. Na trénerskej stoličke bude pokračovať bývalý reprezentačný tréner Slovenska Peter Sabadka a zostáva aj väčšina hráčok z kádra, vrátane Sloveniek Alžbety Tóthovej a odchovankyne michalovskej hádzanej Zuzany Drotárovej. V tíme pravidelného účastníka WHIL ale končí ďalšia Slovenka, brankárka Martina Túrociová.

WHIL chce hrať 13 tímov, rozhodnutie na exekutíve ČSH 04.06.2015

Päť slovenských a osem českých klubov má záujem hrať v štrnástom ročníku česko-slovenskej súťaže hádzanárok WHIL. V nej chce naďalej pôsobiť TJ Sokol Písek, ktorý skončil medzi českými tímami na siedmom mieste a zákonite mal vypadnúť, ale aj víťaz prvej českej ligy HC Plzeň, ktorý zohnal financie na nadnárodnú súťaž. Spoločná súťaž teda bude mať buď dvanásť alebo trinásť účastníkov. Žreb nového ročníka bude na schôdzke predstaviteľov klubov i oboch národných zväzov, ktorá sa uskutoční v utorok 16. júna popoludní v Brne.

Španielska nominácia s jednou debutantkou 04.06.2015

Hádzanárky Španielska, ktoré budú súperkami slovenských reprezentantiek v dvojzápase (play-off) o postup na majstrovstvá sveta 2015 v Dánsku, sa presunuli do Las Palmas de Gran Canaria. Úradujúce vicemajsterky Európy sa od štvrtka budú pripravovať už v dejisku nedeľňajšieho prvého stretnutia so začiatkom o 15.00 hod., ktoré budú rozhodovať Maďari Miklós Andorka a Róbert Hucker. V nominácii trénera Jorgeho Dueňasa je sedemnásť hráčok, z toho desať legionárok z Francúzska, Maďarska a Rumunska. Najpočetnejšie zastúpenie má z domácich klubov Bera Bera, ktorý "dodal" štyri hráčky takisto ako čerstvý majster krajiny "galského kohúta" Fleury Loiret HB.

Do Španielska aj bez Simony Szarkovej 05.06.2015

Tréner hádzanárok Slovenska Dušan Poloz zúžil nomináciu na prvý zápas II. fázy kvalifikácie (play-off) o postup na majstrovstvá sveta 2015 proti Španielsku, ktorý odohrajú jeho zverenky v nedeľu 7. júna v Las Palmas. Kouč SR musel v piatok oznámiť štvorici hráčok zo širšieho 20-členného kádra, že nepocestujú na Kanárske ostrovy. Čierny Peter napokon zostal dvojici krídelníčok z českého klubu DHC Sokol Poruba Alžbeta Rechtorisová, Diana Tomášechová a spojkám Silvii Szucsovej (SVG Celle/Nem.) a Simone Szarkovej (DHK Baník Most/ČR).

Slovenky chcú v boji o MS vydať zo seba maximum 05.06.2015

Slovenské hádzanárske reprezentantky musia na záver sezóny siahnuť na dno svojich síl, lebo ich čaká boj o postup na tohtoročnom svetovom šampionáte v Dánsku. Zverenky trénera Dušana Poloza sa vďaka účasti na lanských majstrovstvách Európy zapoja do kvalifikácie v jej II. fáze (play-off), ale žreb k nim nebol prívetivý a do cesty im postavil nesmierne silného protivníka. V barážovom dvojzápase sa stretnú so Španielkami, ktoré na minuloročnom kontinentálnom šampionáte skončili tesne pod vrcholom na 2. mieste.

Nový klub Dominiky Horňákovej sa zachránil 05.06.2015

V dobrej nálade prišla na tohtotýždňový zraz reprezentácie hádzanárok Slovenska Martina Školková. Hoci už sedela v hľadisku haly na Zábraní, jedna z opôr tímu chýbala v pondelkovom medzištátnom priateľskom zápase v Hlohovci proti Japonsku (28:23), keďže ešte počas víkendu mala klubové povinnosti vo Francúzsku. Jej Cercle Dijon Bourgogne zakončil sezónu v sobotu veľmi dôležitým víťazstvom na pôde Union Mios Biganos-Bégles 26:25 (12:13), ktorým si zaistil udržanie medzi elitou. Víťazstvo Dijonu potešilo aj Školkovej spoluhráčku z reprezentácie SR Dominiku Horňákovú.

Šesťgólová prehra Sloveniek v Španielsku 07.06.2015

Hádzanárkam Slovenska sa vzdialila účasť na tohtoročnom svetovom šampionáte v Dánsku. V nedeľňajšom prvom zápase II. fázy kvalifikácie o postup na MS 2015 podľahli zverenky trénera Dušana Poloza v Las Palmas de Gran Canaria favorizovaným domácim Španielkam 19:25 (11:13). Slovenky budú môcť ešte zabojovať o štart na majstrovstvách v odvete, ktorá sa bude hrať na budúcu nedeľu 14. júna so začiatkom o 14.15 hod. v Mestskej športovej hale v Šali.

Nádej na prekvapenie vydržala v Las Palmas len polčas 07.06.2015

Vyše dve tisícky divákov v hale Centro Insular de Deportes de Gran Canari pred zápasom hádzanárok Španielska a Slovenska naladili rytmy tanečných hitov, ale v úvode prvého duelu druhej fázy kvalifikácie o postup na MS 2015 muselo byť publikum zaskočené, že ich reprezentantky sa nedokázali odpútať od súperiek. Naopak, vo vedení boli prevažne zverenky trénera Dušana Poloza. Tie v jedenástej minúte vyhrávali 8:6 a ešte tri minúty pred koncom prvého dejstva držali vďaka dobrej a účinnej hre nerozhodný stav 10:10.

Polozov taktický ťah, jedno prekvapenie ešte má 08.06.2015

Tréner hádzanárok Slovenska Dušan Poloz prekvapil v prvom zápase II. fázy kvalifikácie (play-off) o postup na MS 2015 hneď v úvode konfrontácie so Španielkami zaradením Martiny Školkovej na strednú spojku, hoci mal v kádri ďalšie tri hráčky zvyčajne hrajúce na tomto poste. Petra Beňušková a Klaudia Michnová sú vyslovene režisérky hry, v strede spojkového radu využíva Poloz niekedy aj univerzálnejšiu Moniku Rajnohovú. Školková je tiež použiteľná na viacerých postoch, ale prevažne nastupuje na krajných spojkových pozíciách.

Hodnotenie Česko-slovenského pohára: Staršie dorky 08.06.2015

V závere mája sa v českom Olomouci konal tretí ročník Česko-slovenského pohára starších dorasteniek. Ani na tretej konfrontácii českej a slovenskej špičky nechýbali staršie dorastenky michalovskej Iuventy, ktoré v rámci Slovenska skončili na striebornej pozícii a spolu s majstrovským MHK Bytča hájili slovenské farby v súboji s najlepšími českými tímami – majstrom DHK Zora Olomouc a vicemajstrom HC Zlín. Michalovčanky síce išli do Olomouca v dosť oklieštenej zostave, keďže na turnaji nemohli štartovať hráčky s rokom narodenia 1995, no s ambíciou niečo uhrať.

Hodnotenie Česko-slovenského pohára: Mladšie dorky 09.06.2015

Až na treťom ročníku Česko-slovenského pohára sa zúčastnili aj mladšie dorastenky michalovskej Iuventy. Tie ako majster Slovenska spoločne so strieborným HK Štart Trenčín reprezentovali slovenské farby v závere mája na turnaji v Hodoníne, kde sa okrem nich predstavil aj český majster Slavia Praha a vicemajster DHC Sokol Poruba. Zverenky trénera Maroša Vikartovského cestovali na turnaj s cieľom niečo uhrať a nakoniec to vypálilo tak, že v premiérovej účasti si po slovenskom titule pripísali aj ten česko-slovenský. Mladšie dorastenky Iuventy tak dosiahli najvýznamnejší míľnik v histórii mládežníčkych úspechov klubu.

WHIL s trinástimi tímami, pokračuje aj Sokol Písek 09.06.2015

Spoločná slovensko-česká súťaž v hádzanej žien 2015/2016 bude mať - ak sa do jej vyžrebovania už nič nepredvídateľné nestane - trinásť účastníkov. Tucet rovnakých ako v predchádzajúcej edícii plus jeden nováčik. Do 14. ročníka sa prihlásilo päť slovenských a osem českých klubov. Prihlášku podal a zaplatil súťažný vklad aj Sokol Písek, ktorý v uplynulej sezóne skončil z českých tímov na poslednom 7. mieste a mal zostúpiť do I. českej ligy. Predstavitelia Písku však prejavili záujem o zotrvanie v interlige, do ktorej sa ako víťaz I. ligy prebojoval aj HC Plzeň.

Iuventa ulovila do brány vicemajsterku Európy! 09.06.2015

Úradujúci víťaz slovenského majstrovského titulu, Slovenského pohára a primátu vo WHIL Iuventa Michalovce predstavil svoju druhú letnú posilu. Po ukrajinskej reprezentačnej pivotke Oľge Perederij sa ňou stala čochvíľa tridsaťročná španielska reprezentačná brankárka Raquel Alvarez Lafuente. Stoosemdesiattri centimetrová rodáčka z Gijonu, ktorá sa v decembri minulého roka ako tretia brankárka tešila na kontinentálnom šampionáte v Maďarsku a Chorvátsku zo striebornej medaily, naposledy pôsobila vo francúzskom Nantes Loire Atlantique Handball a s funkcionármi Iuventy sa dohodla na dvojročnom kontrakte.

Antl a Školková najlepšími v SR za rok 2014 10.06.2015

Najlepšími hádzanármi Slovenska za rok 2014 sa stali Radoslav Antl (Tatran Prešov) a Martina Školková (Cercle Dijon Bourgogne). Zatiaľ čo Antl prerušil "kraľovanie" obhajcu z predchádzajúcich šiestich ročníkov ankety Richarda Štochla a po deviatich rokoch druhýkrát v doterajšej histórii mu patrí prvenstvo, Školková sa tešila z tohto ocenenia premiérovo, keď prevzala žezlo po Petre Beňuškovej. Ocenení sa dočkala aj Iuventa Michalovce. Lucia Gubiková, Tattiana Trehubová a Dominika Horňáková sa ocitli v najlepšej ženskej sedmičke, Lucia Gubiková bola ešte k tomu vyhlásená za najlepšiu slovenskú hráčku vo WHIL.

Počas víkendu Chemkostav aréna plná žiackych zápasov 11.06.2015

Od piatka 12. do nedele 14. júna 2015 sa michalovská Chemkostav aréna stane dejiskom finálového turnaja majstrovstiev Slovenska v kategórii starších žiačok. Vyvrcholenie žiackej kategórie sa v Michalovciach uskutoční po štyroch rokoch. Naposledy to bolo v roku 2011, keď mladšie žiačky rok narodenia 1998 a mladšie (partia okolo súčasných kadetských reprezentantiek Slovenska Vladimíry Bajčiovej či Františky Solárovej) naplno využili domácu pôdu a stali sa majsterkami Slovenska.

O štart v EP zatiaľ potvrdilo záujem kvarteto zo SR 11.06.2015

Každoročne sa v júni uzatvára zoznam účastníkov európskych hádzanárskych pohárových súťaží. Zo Slovenska zatiaľ prejavilo záujem o štart na medzinárodnej scéne kvarteto klubov. Menoslov slovenských tímov v európskych pohároch v sezóne 2015/2016 ešte nemusí mať definitívnu podobu, uzávierka prihlášok je o týždeň - 18. júna. V uplynulej sezóne zastupovali slovenskú hádzanú štyri kluby - Tatran Prešov, HK Agro Topoľčany, HC Sporta Hlohovec a Iuventa Michalovce.

Bernolákova Košice chcela hrať WHIL 11.06.2015

Len nedávno riaditeľ spoločnej slovensko-českej súťaže hádzanárok (WHIL) Jiří Konečný potvrdil pre agentúru SITA, že do nadchádzajúceho 14. ročníka sa prihlásilo a národnými zväzmi oboch krajín má potvrdenú účasť dovedna 13 družstiev - 8 českých a 5 slovenských. V predchádzajúcich dňoch sa objavili informácie, že o účasť v interlige prejavil záujem ŠŠK Bernolákova Košice, ktorý v uplynulej sezóne skončil v I. lige žien na 11. mieste. Košický klub však do konca stanoveného termínu nepodal prihlášku nielen do súťaží SZH (do 22. 5.), ale ani do súťaže WHIL (do 28. 5. 2015).

Program M-SR starších žiačok, prvý hrací deň 12.06.2015

Chemkostav aréna v Michalovciach bude od piatka do nedele (12. - 14. jún 2015) dejiskom majstrovstiev Slovenska v kategórii starších žiačok. V úvodný deň turnaja na technickej porade boli vyžrebované družstvá do dvoch základných skupín. V skupine A sa ocitli domáca Iuventa Michalovce, MHK Bytča, Bemaco Prešov a Duslo Šaľa, do skupiny B sa na základe žrebu dostali Bánovce nad Bebravou, ŠKP Bratislava, Dunajská Streda a UDHK Nitra.

Prvý hrací deň - výsledky skupina A 12.06.2015

Majstrovstvá Slovenska starších žiačok sa rozbehli, na tomto mieste vám budeme postupne prinášať výsledky skupiny A. V úvodnom súboji turnaja domáca Iuventa v dramatickom stretnutí podľahla Duslu Šaľa tesne 18:19, keď aj do prestávky prehrávala rovnakým rozdielom 7:8. Dve víťazstvá má na svojom konte Prešov, ktorý najprv jednoznačne zdolal Bytču 23:9 a potom si vo vypätom súboji poradil aj so Šaľou - 22:21. Domáca Iuventa si vo svojom druhom vystúpení poradila s Bytčou 17:12, keď o dvojbodovom zisku rozhodla až v záverečných piatich minútach, ktoré dokonale ovládla.

Prvý hrací deň - výsledky skupina B 12.06.2015

V michalovskej Chemkostav aréne odštartovali majstrovstvá Slovenska starších žiačok. V úvodnom stretnutí skupiny B sa po dramatickom priebehu zrodila remíza 26:26 medzi UDHK Nitra a Dunajskou Stredou. O nič dramatickejší nebol ani duel medzi Bánovcami nad Bebravou a ŠKP Bratislava, ktorý skončil tesným víťazstvom "policajtiek" 14:13. Menej šťastia malo ŠKP v ďalšom zápase, v ktorom po vyrovnanom priebehu podľahlo Dunajskej Strede tesne 21:22. V záverečnom súboji úvodného dňa vyhrala Nitra nad Bánovcami nad Bebravou jasne 35:19.

Druhý hrací deň - výsledky skupina A 13.06.2015

Súboje v základných skupinách odštartovali v sobotu ráno svojim posledným vystúpením. V skupine A sa najprv Bytča predstavila proti Šali, ktorej podľahla desaťgólovým rozdielom 15:25. Oveľa vyrovnanejší priebeh malo východniarske derby medzi domácou Iuventou a Prešovom, v ktorom Šarišanky napokon vyhrali 17:12 a zabezpečili si postup z prvého miesta.

Druhý hrací deň - výsledky skupina B 13.06.2015

V sobotu dopoludnia odštartovali záverečnými zápasmi aj boje v základnej skupine B. V úvodnom stretnutí favorizovaná Dunajská Streda jasne zdolala Bánovce nad Bebravou 31:21. V druhom súboji ŠKP Bratislava vyhral nad Nitrou 21:18 a vybojoval si postup z druhého miesta skupiny.

Druhý hrací deň M-SR - nadstavbová časť 13.06.2015

Po ukončení bojov v základných skupinách sa majstrovstvá Slovenska starších žiačok preklopili v sobotu na poludnie do nadstavbovej časti, ktorá odštartovala zápasmi štvrťfinále. V prvom suverénny Prešov nedal šancu Bánovciam nad Bebravou a po jednoznačnej výhre 27:8 si vybojoval miestenku do semifinále. Do boja o medaily sa dostali aj hráčky Šale, ktoré po neľútostnom boji vyradili UDHK Nitra. Tretím semifinalistom sa stala domáca Iuventa, ktorá šokujúco hladko zdolala ŠKP Bratislava po jednoznačnej výhre 22:7. Štvrtým semifinalistom sa šokujúco stala Bytča, ktorá doposiaľ suverénnu Dunajskú Stredu senzačne zdolala 22:17 a potvrdila zaujímavý fakt, že medzi štyroch najlepších postúpili všetci účastníci základnej A-skupiny.

Majstrom Slovenska Šaľa, Iuventa bronzová 14.06.2015

V nedeľu 14. júna boli na programe majstrovstiev Slovenska starších žiačok stretnutia o záverečné umiestnenia. Ako prvý sa odohral súboj o siedme miesto, v ktorom podľa očakávania zvíťazila Dunajská Streda. V zápase o piate miesto uspela UDHK Nitra, ktorá ŠKP Bratislava zdolala hladko 23:14. Bronzové medaily si vybojovali hráčky domácej Iuventy, ktoré v stretnutí o tretie miesto zdolali Bytču 14:9. Majsterkami Slovenska sa napokon po mimoriadne dramatickom priebehu stali hráčky Šale, ktoré až po rozstrele zdolali favorizovaný Prešov 19:16. Blahoželáme.

Statočný boj a remíza Sloveniek v odvete 14.06.2015

Hádzanárky Slovenska nepostúpili na tohtoročný svetový šampionát v Dánsku. Po minulotýždňovej prehre 19:25 v Las Palmas de Gran Canaria nedokázali zverenky trénera Dušana Poloza zvíťaziť nad Španielkami ani v nedeľňajšej odvete II. fázy kvalifikácie (play-off) na MS 2015, ale v Šali uhrali s favorizovanými vicemajsterkami Európy cennú remízu 20:20 (9:12). Slovenky tak neukončili 20-ročné čakanie na účasť na MS. Naopak, Španielky vďaka úspechu v oboch barážových dueloch nebudú chýbať medzi elitou.

Svetová elita aj bez Českej republiky a Ukrajiny 14.06.2015

Okrem barážového dvojzápasu Španielsko - Slovenska sa na európskej ženskej kvalifikačnej scéne odohralo ešte ďalších osem barážových duelov o postup na decembrové majstrovstvá sveta, ktoré sa uskutočnia v Dánsku. Postup si okrem Španielok vybojovali aj Poľky, ktoré v súboji našich dvoch susedov dvakrát zdolali Ukrajinu. Tej nepomohla ani dvojica hráčok michalovskej Iuventy - brankárka Oleksandra Krebs a ľaváčka Jevgenija Levčenko. V Dánsku medzi svetovou elitou nebudú chýbať ani Francúzky, ktoré postúpili cez Slovinsko, Rusky po dvoch výhrach s Nemeckom, ako aj Holanďanky. Tie síce prehrali v Česku 23:25, no z ich pohodlného desaťgólového náskoku z prvého zápasu veľa neubudlo. Okrem spomenutej spomenutej pätice si na MS zahrajú aj Čierna Hora, Maďarsko, Rumunsko a Švédsko.

Katarína Dubajová končí v slovenskej reprezentácii 15.06.2015

Slovenským hádzanárkam sa v nedeľu rozplynul sen o účasti na decembrových MS v Dánsku, s vysoko favorizovaným Španielskom ale v barážovej odvete dokázali uhrať cennú remízu 20:20. S reprezentačnou kariérou sa v tomto dueli rozlúčila 36-ročná spojka Katarína Dubajová a to práve v Šali, kde s vrcholovou hádzanou začínala.

Majstrovská radosť aj smútok zachytené fotoobjektívom 15.06.2015

Minulý víkend patril v Chemkostav aréne mládežníckej hádzanej. Od piatka 12. júna do nedele 14. júna sa totiž v Michalovciach po štyroch rokoch znova uskutočnil finálový turnaj majstrovstiev Slovenska žiačok, tentoraz starších. Osem tímov najskôr organizátori rozdelili do dvoch štvorčlenných základných skupín, z ktorých tímy postúpili do štvrťfinále. Do finále sa napokon prebojovali tímy HK Slovan Duslo Šaľa a Bemaco Prešov. Zápas sa skončil remízou 16:16 a museli tak rozhodnúť pokutové hody. V nich boli úspešnejšie mladé "chemičky", ktoré sa tak tešili z majstrovského titulu. Tretiu priečku obsadili hráčky usporiadajúcej Iuventy. Momenty zo záverečného ceremoniálu si môžete vychutnať prostredníctvom fotogalérie Petra Brendzu.

Slovenkám pribudli do skupiny Fínky 15.06.2015

V závere uplynulého týždňa sa na hádzanárskych palubovkách nebojovalo len o účasť na MS žien 2015 v Dánsku, ale na programe boli turnaje I. fázy kvalifikácie ME 2016 vo Švédsku. Súboje vo fínskom meste Karjaa boli zaujímavé aj zo slovenského pohľadu, keďže víťaz B-skupiny bude súperom zverenkýň trénera Dušana Poloza v II. fáze kvalifikácie. Podľa očakávania si postup ďalej zabezpečili Fínky, ktoré zdolali Kosovčanky 27:19 a Izraelčanky 26:23, vďaka čomu obsadili konečnom poradí prvé miesto. Severanky budú od najbližšej jesene pokračovať v bojoch o kontinentálny šampionát v 5. kvalifikačnej skupine v spoločnosti reprezentantiek Maďarska, Poľska a Slovenska.

Favorit v Šali opäť nevyhral, na postup to nestačilo 15.06.2015

Diváci v Mestskej športovej hale v Šali odchádzali v nedeľu popoludní domov spokojní. Hoci sa na tribúnach zapotili, odmenou im bol bojovný a oduševnený výkon hádzanárok Slovenska, ktoré sa statočne pobili s favorizovanými hráčkami Španielska o postup na majstrovstvá sveta 2015. Na šampionáte v Dánsku sa predstavia Španielky, ale ani Slovenky nemuseli až tak smútiť, keďže v odvete II. fázy kvalifikácie (play-off) prekvapili konečnou remízou 20:20 (9:12). Tá je o to cennejšia, že ju dosiahli po nepriaznivom priebehu, keď v prvom polčase zaostávali až aj o šesť gólov (prvýkrát za stavu 4:10).

Poloz nominoval na svetovú univerziádu do Gwangju 16.06.2015

Slovenské hádzanárske reprezentantky nedeľňajším odvetným stretnutím II. fázy kvalifikácie MS 2015 proti Španielsku uzavreli sezónu 2014/2015, ale nebudú mať veľa času na oddych pred ďalším súťažným ročníkom. V júli sa začnú letné prípravy v kluboch, ale niektoré hráčky čakajú ďalšie povinnosti od konca júna, keďže majú pred sebou vystúpenie na svetovej univerziáde v kórejskom Gwangju (3. - 14. júla 2015). Tréner SR Dušan Poloz oznámil v uplynulých dňoch 16-člennú nomináciu, v ktorej sa ocitla aj štvorica hráčok Iuventy Michalovce. Ide o brankárky Luciu Gubikovú a Adrianu Medveďovú, krídelníčku Veroniku Habánkovú a spojku Mariannu Rebičovú. Poloz navyše medzi náhradníčky zaradil aj krídelníčku Sofiu Nagyovú.

Iuventa v prvom kole hostí Olomouc 16.06.2015

V spoločnej slovensko-českej súťaži v hádzanej žien (WHIL) neprišlo v ostatných dňoch k žiadnym zmenám v počte účastníkov, a tak sa v sezóne 2015/2016 predstaví nepárny počet 13 tímov. V 14. ročníku interligy bude účinkovať osem českých a päť slovenských klubov. V porovnaní s predchádzajúcou edíciou mierne stúpol počet zúčastnených družstiev, k lanskému tuctu pribudol HC Plzeň. Pre víťaza I. českej ligy je to premiérová účasť medzi elitou oboch krajín. Na utorkovom aktíve klubov WHIL v Brne vyžrebovali aj novú sezónu. V prvom kole interligy 2015/2016, ktoré je na programe v prvý septembrový víkend (5. - 6. 9. 2015), sa obhajca celkového prvenstva a zároveň úradujúci šampión SR Iuventa Michalovce predstaví v domácom prostredí proti DHK Zora Olomouc.

Na univerziádu do Gwangju aj Sofia Nagyová 17.06.2015

Ešte len nedávno oznámil tréner Dušan Poloz nomináciu hádzanárok Slovenska na svetovú univerziádu v kórejskom Gwang-ču (3. - 14. júla 2015) a už musel urobiť vynútenú zmenu. Kormidelník SR nebude môcť počítať so službami spojky Silvie Szucsovej, ktorú neuvoľnil na podujatie jej nový nemecký klub TuS Metzingen. Namiesto legionárky z bundesligy povolal Poloz spomedzi náhradníčok krídelníčku Sofiu Nagyovú. Dvadsaťročná rodáčka z Nových Zámkov je piatou hráčkou Iuventy Michalovce v nominácii. Úradujúceho slovenského šampióna zastupujú aj brankárky Lucia Gubiková, Adriana Medveďová a spojky Marianna Rebičová, Veronika Habánková. Zraz Sloveniek bude v utorok 30. júna predpoludním v Bratislave.

Vyžrebovanie štrnásteho ročníka WHIL 17.06.2015

V utorok sa v českom Brne konal aktív všetkých klubov, ktoré sa zúčastnia štrnásteho ročníka slovensko-českej súťaže WHIL. Oproti tomu minulému stúpne ich počet o víťaza českej prvej ligy HC Plzeň. Interliga tak bude mať nepárny počet trinásť klubov, jedno družstvo teda bude mať v každom kole voľno. Na aktíve klubov vyžrebovali štrnásty ročník a žreb štrnásteho ročníka WHIL vám prinášame aj na našej internetovej stránke. My len dodajme, že prvé kolo sa odohrá v prvý septembrový víkend (5. - 6.) a michalovská Iuventa zaháji súťaž domácim súbojom proti Olomoucu. Na jeseň sa ešte môžme tešiť na ďalších jedenásť kôl, zvyšných štrnásť uvidíme až v roku 2016.

Staršie žiačky Iuventy doma s bronzovým leskom 18.06.2015

Michalovská Chemkostav aréna bola v závere minulého týždňa po štyroch rokoch znova dejiskom majstrovstiev Slovenska v žiackej kategórii. Tentoraz si v nej zmeralo sily osem najlepších tímov v rámci starších žiačok. Po bohatej zápasovej porcii sa napokon v nedeľu tešili zo zisku titulu majstra Slovenska hráčky HK Slovan Duslo Šaľa, ktoré v napínavom finálovom zápase turnaja zdolali Bemaco Prešov 19:16 až po strelách z pokutových hodov. Bronzovú priečku obsadili hádzanárky domáceho celku Iuventy Michalovce.

V pohárovej Európe kvarteto tímov zo Slovenska 19.06.2015

Štvrtok bola uzávierka prihlášok do európskych hádzanárskych pohárových súťaží. Zo Slovenska prejavilo záujem o štart na medzinárodnej scéne definitívne kvarteto klubov - tri mužské a jeden ženský. V porovnaní s informáciou o menoslove slovenských tímov v európskych pohároch v sezóne 2015/2016 spred týždňa už nenastala žiadna zmena a medzi účastníkov už nepribudol nikto.

Sezóna starších dorasteniek v spätnom zrkadle 21.06.2015

Staršie dorastenky michalovskej Iuventy vstupovali do uplynulého ročníka predovšetkým s cieľom nadviazať na predchádzajúcu úspešnú sezónu, ale hlavne s motívom trénera Františka Urbana, zapracovať do tímu nové hráčky. Cieľ obhájiť majstrovský titul sa nepodarilo, ale na druhej strane práve staršie dorastenky boli základom juniorského tímu, ktorý vyhral podstatne náročnejšiu prvoligovú súťaž žien. O tom, aká sezóna bola a čo priniesla, sme sa pozhovárali práve so spomínaným Františkom Urbanom, ktorý od februára mal navyše na starosti aj prvé družstvo žien.

Iuventa má tretiu posilu, je ňou Julia Černovová 22.06.2015

Funkcionári Iuventy Michalovce naďalej pokračujú v posilňovaní svojho kádra pre nastávajúcu sezónu, v ktorej budú opäť bojovať na domácej scéne na troch frontoch, nuž a čaká ich aj účinkovanie v Pohári EHF. Po ukrajinskej pivotke Oľge Perederyj a španielskej brankárke Raquel Alvarez Lafuente sa novým prírastkom v kádri trénera Františka Urbana stala dvadsaťdvaročná spojka Julia Černovová, ktorá do Michaloviec prichádza z tímu ruského vicemajstra Lada Togliatti.

IHF udelila dve voľné karty na MS žien, tímu SR nie 23.06.2015

Slovenským hádzanárkam zhasla aj posledná iskierka nádeje na účasť na decembrových majstrovstvách sveta žien v Dánsku. Zverenky trénera Dušana Poloza si nevybojovali postup na palubovke, keď v II. fáze kvalifikácie napriek solídnym výkonom stroskotali na favorizovaných Španielkach. V Las Palmas prehrali 19:25 a v Šali remizovali 20:20, a tak si miesto medzi účastníkmi MS 2015 zaistili úradujúce vicemajsterky Európy. Medzinárodná hádzanárska federácia (IHF) však ešte disponovala dvoma voľnými kartami, ktoré sa na základe pondelkovej informácie z jej oficiálnej stránky rozhodla udeliť spomedzi nekvalifikovaných reprezentačných družstiev Nemecku a Srbsku.

Zhodnotenie sezóny junioriek v pozitívnom duchu 23.06.2015

Po tretíkrát v priebehu štyroch sezón sa tešili z primátu v prvej lige žien juniorky michalovskej Iuventy. Tie v dvadsiatich dvoch zápasoch najvyššej slovenskej súťaže sedemnásťkrát vyhrali a iba v piatich dueloch ťahali za kratší koniec. V tabuľke dosiahli 34 bodov, čo bolo o dva viac, ako druhé Nesvady, ktoré obhajovali prvoligové prvenstvo. Paradoxom bolo, že o prvoligový primát sa zaslúžili hlavne dievčatá zo staršieho dorastu, ktoré vo svojej kategórii skončili "iba" na druhom mieste.

Premožiteľky Sloveniek na MS v skupine aj s Nórkami 24.06.2015

V priestoroch zrúcaniny zámku Koldinghus v Koldingu vyžrebovali v stredu večer zloženie základných skupín na XXII. MS v hádzanej žien v Dánsku (5. - 20. 12. 2015), ktorých dejiskami budú mestá Kolding, Naestved, Frederikshavn a Herning, kde sa odohrá aj finále. Dvadsaťštyri účastníkov rozdelili do štyroch šesťčlenných skupín, pričom domáce Dánsko budú účinkovať v "áčku" v Herningu s Čiernou Horou, Maďarskom, Japonskom, Tuniskom a Srbskom. Do B-skupiny v Naestvede nasadenému Švédsku budú robiť spoločnosť Kuba, Holandsko, Poľsko, Čína a Angola.

Návrat Glankovičovej do Leverkusenu 25.06.2015

Slovenská hádzanárka Denisa Glankovičová si opäť zahrá najvyššiu nemeckú súťaž, nie však za Borussiu Dortmund, ktorej pomohla v druhej polovici uplynulej sezóny vybojovať si postup z II. bundesligy medzi elitu, ale znovu v drese TSV Bayer 04 Leverkusen. Hoci aj predstavitelia dortmundského klubu prejavili eminentný záujem o zotrvanie skúsenej ľavorukej hráčky, 35-ročná Slovenka najskôr podľa správ v nemeckých médiách avizovala ukončenie hráčskej kariéry, ale napokon prikývla na ponuku od riaditeľky a trénerky Leverkusenu Renate Wolfovej.

Turnaj na univerziáde prežrebovali, Slovenky pôjdu 25.06.2015

Hádzanársky turnaj žien na svetovej univerziáde v kórejskom Gwang-ču (3. - 14. júla 2015) aj s účasťou reprezentácie Slovenska museli organizátori prežrebovať. Dôvodom sú zmeny v zozname účastníkov (KĽDR bojkotuje účasť z politických dôvodov...). V uplynulých týždňoch sa objavili otázniky nad štartom niektorých krajín pre obavy z vírusu MERS. Riziko nákazy smrteľným blízkovýchodným respiračným syndrómom bolo dôvodom zvažovania cesty do Kórey napríklad aj pre českú výpravu, ktorá sa však napokon rozhodla zúčastniť na "olympiáde" vysokoškolákov.

Tri prehry Sloveniek v Lloret de Mar 27.06.2015

Slovenské reprezentantky v plážovej hádzanej v úvodný deň svojho účinkovania na majstrovstvách Európy hráčok do 19 rokov v španielskom Lloret de Mar utrpeli tri prehry. Najskôr sa stretli s nemeckými rovesníčkami, ktorým v piatkovom stretnutí základnej A-skupiny podľahli 1:2. Mladé Slovenky vyhrali prvú časť 11:9, v druhej ťahali za kratší koniec 5:16, a tak musel prísť na rad rozstrel, v ktorom boli úspešnejšie Nemky(9:4). Z tímu SR v ňom premenili svoje pokusy len Erika Rajnohová a Silvia Kocaníková. Práve E. Rajnohová spolu s Vladimírou Bajčiovou boli najproduktívnejšími hráčkami družstva trénera Michala Lukačína, keď svojimi gólmi získali po 6 bodov.

Žreb hlavnej fázy Ligy majstrov 27.06.2015

Víťaz Ligy majstrov v sezónach 2012/2013 a 2013/2014 maďarský vicemajster Gyori Audi ETO KC si účasť v najprestížnejšej ženskej klubovej súťaži musí vybojovať z kvalifikačného turnaja. Piatkový žreb ho zaradil do prvej kvalifikačnej skupiny spolu s nórskym Glassverket, holandským Sercodak Dalfsen a srbským WHC Radnički Kragujevac. V druhej skupine sa ocitli dánsky Team Esbjerg, rumunské Baia Mare, bieloruský HC BNTU-BelAZ Minsk a turecký Ankara Yenimahalle BSK. Z prvej a druhej kvalifikačnej skupiny postúpia do hlavnej fázy Ligy majstrov iba víťazi, ktorí tak doplnia už istú štrnástku klubov. Ako je známe, aktuálny slovenský majster Iuventa Michalovce sa do Ligy majstrov neprihlásil a svoje európske dobrodružstvo v sezóne 2015/2016 začne v druhom kole Pohára EHF.

Slovenky s prvou výhrou 28.06.2015

Slovenským reprezentantkám do 19 rokov v plážovej hádzanej sa v druhý deň kontinentálneho šampionátu v španielskom Lloret de Mar darilo striedavo. K trom piatkovým prehrám pridali v záverečnom zápase základnej A. skupiny štvrtú, keď podľahli Turecku 0:2 a v základnej skupine tak nezískali ani bod, a skončili v nej na poslednom piatom mieste. Družstvo, v ktorom účinkuje aj štvorica mladých nádeji Iuventy Michalovce (Katarína Mulíková, Silvia Kocaníková, Adriana Holejová, Vladimíra Bajčiová) a vedie ho bývalý lodivod michalovského klubu Michal Lukačín, zaznamenalo prvý triumf až vo svojom piatom zápase, keď v skupine o 5. - 9. miesto zdolalo Švajčiarsko 2:0. Slovenky zakončia svoje účinkovanie v nedeľu, keď o 10.00 hod. nastúpia proti Rumunsku.

Rebičová: "Hádam sa na šampionát ešte dostanem" 28.06.2015

Slovenská reprezentantka v hádzanej Marianna Rebičová (22) má za sebou turbulentnú sezónu. Po tom, čo jej úvod a stred pre zranenie kolena nestihla a tým pádom musela aj vynechať decembrový európsky šampionát, na ktorom by s najväčšou pravdepodobnosťou štartovala, na jej konci sa s michalovskými spoluhráčkami tešila z obhajoby triple – titulu vo WHIL, triumfu v Slovenskom pohári i v súbojoch o slovenského majstra. V blízkej budúcnosti by však podobnú eufóriu z víťazstiev chcela prežívať aj v najcennejšom drese.

Slovenky v Lloret de Mar na siedmom mieste 28.06.2015

Slovenské reprezentantky v plážovej hádzanej obsadili na majstrovstvách Európy hráčok do 19 rokov v španielskom Lloret de Mar v konkurencii deviatich krajín konečné siedme miesto. Družstvo, v ktorom účinkovali aj štyri hráčky Iuventy Michalovce (brankárka Katarína Mulíková, hráčky Silvia Kocaníková, Adriana Holejová a Vladimíra Bajčiová), v základnej skupine nezískalo v štyroch zápasoch ani bod a obsadilo konečné piate miesto. Viac sa mladým Slovenkám darilo v P. skupine, v ktorej sa hralo o konečné umiestnenie na piatom až deviatom mieste. Po dvoch výhrach nakoniec obsadili zverenky trénera Michala Lukačína siedme miesto.

Glankovičová chcela končiť, opäť si zahrá bundesligu 29.06.2015

Slovenská hádzanárka Denisa Glankovičová sa na konci sezóny 2014/2015 tešila z úspechu v podobe postupu s BV Borussia 09 Dortmund do I. bundesligy. Vedenie klubu chcelo, aby skúsená ľaváčka bola súčasťou kádra čierno-žltých aj v najvyššej nemeckej súťaži, ale skúsená Slovenka pomýšľala už na definitívny koniec kariéry na vrcholnej úrovni. Ako sa v uplynulých dňoch ukázalo, Glankovičová si hráčsku rozlúčku rozmyslela a ešte nedala hádzanej na najvyššej úrovni zbohom.
TOPlist©2010-2011 IUVENTA Michalovce. Všetky práva vyhradené. Vytvorila: NIKA PRESS s.r.o
Design: Richard Max