Novinky z minulého týždňa: Novým športovým riaditeľom Ján Beňadik, Mária Holešová do Podravky Koprivnica, Iuventa v prvom kole proti Šali...

SLOVENSKÝ POHÁR
  Šaľa 28 13 finále
13.12.2017 o 18.00

  IUVENTA 24 14
WHIL
  Šaľa 25 13 Finále 3. zápas
19. 5. 2018 o 18.00

  IUVENTA 27 14
Staršie dorky
  Stupava 32 15 1. liga - 22. kolo
19.5.2018 o 18.00
 

  IUVENTA 22 9
Mladšie dorky
  Stupava 21 10 1. liga - 22. kolo
19.5.2018 o 15.15
  IUVENTA 22 15

Vyjadrenie Iuventy k voľbám prezidenta SZH 18.06.2018

V sobotu 23. júna sa v Bratislave uskutočnia voľby prezidenta Slovenského zväzu hádzanej. Na funkciu kandiduje doterajší prezident SZH Jaroslav Holeša, jeho vyzývateľom bude úspešný hádzanár či tréner Martin Lipták. Do soboty sa ešte môže prihlásiť aj ďalší kandidát či kandidáti. Iuventa Michalovce sa k voľbám rozhodla vydať stanovisko, ktoré prinášame v týchto riadkoch.

Barbora Königová novou posilou Šale 01.04.2015

Bývalá mládežnícka reprezentantka Slovenska v hádzanej Barbora Königová si aj v sezóne 2014/2015 zahrá spoločnú slovensko-českú súťaž žien (WHIL). Hráčka UDHK ŠG Nitra, účastníka I. slovenskej ligy, sa v minulotýždňovom šlágri 20. kola WHIL objavila v zostave HK Slovan Duslo Šaľa. S novými spoluhráčkami však ťahali na palubovke Iuventy Michalovce za kratší koniec (25:30).

Slavia už bez Hlavatého zakopla v Zlíne 02.04.2015

V spoločnej slovensko-českej súťaži hádzanárok (WHIL) zmazali v stredu posledný rest z februárového obdobia chrípkovej epidémie. V dohrávanom stretnutí 15. kola sa z víťazstva tešil domáci HC Zlín, ktorý zdolal vo vyrovnanom súboji DHC Slavia Praha 21:19(9:10). Hostky, ktoré namiesto Tomáša Hlavatého už viedli Richard Řezáč s hráčkou Kateřinou Keclíkovou, doplatili na nepremieňanie šancí. Po zmene strán sa prvýkrát presadili až v 39. min. Predtým však Zlínčanky aj s prispením brankárky Martiny Túrociovej otočili priebežný stav na 14:10 a utvorili si rozhodujúce vedenie, ktoré z rúk nepustili. Vďaka zisku dvoch mimoriadne cenných bodov sa zverenky trénera Petra Sabadku posunuli na 6. miesto tabuľky a už sú na priečke, ktorá by znamenala postup do národného play-off.

Kadetky SR pri žrebe ME "17" vo štvrtom koši 02.04.2015

Slovenské kadetské reprezentantky budú pri žrebe majstrovstiev Európy hádzanárok do 17 rokov v Macedónsku (13. - 23. 8. 2015) nasadené vo IV. koši. Vyplýva to z rozdelenia účastníkov záverečného turnaja pred budúcotýždňovým žrebovaním základných skupín. Spolu so Slovenkami, ktoré sa na kontinentálny šampionát pod vedením Marianny Nemčíkovej prebojovali pred necelými dvoma týždňami vďaka 2. miestu na turnaji 6. kvalifikačnej skupiny v kosovskej Prištine, sú v poslednom koši aj Holanďanky, Španielky a Češky. Švédky, ktoré boli víťazkami 6. skupiny, sa ocitli medzi nasadenými v I. koši.

Iuventa chce doma v derby potvrdiť líderskú pozíciu 02.04.2015

Hneď po tom, ako Baník Most vyhral v dohrávanom stretnutí v Šali a predstihol o skóre v tabuľke na prvom mieste Iuventu Michalovce, sa očakávalo, kto z tohto dua ešte prípadne zakopne. Nakoniec sa to stalo českému majstrovi, ktorý minulú sobotu remizoval na pôde Partizánskeho 19:19 a tromfy dal znova do rúk michalovskej Iuventy. Pred tou tak stoja už iba dve prekážky k obhajobe prvenstva vo WHIL. Na domácej pôde musia jej hráčky najskôr zdolať Bemaco Prešov a v poslednom kole aj HC Zlín. Potom im už ligový pohár nevezme nik. Prvú prekážku budú Michalovčanky zvládať túto sobotu 4. apríla 2015, kedy od 18.00 hod. privítajú interligového nováčika z Prešova.

Mladšie dorastenky vyhrali šláger v Stupave 02.04.2015

Mladšie dorastenky michalovskej Iuventy zvíťazili vo štvrtkovom dohrávanom stretnutí dvanásteho kola prvej ligy na pôde tretej Stupavy 30:26 (11:14), aj keď tretinu zápasu hrali v oslabení. Zverenky trénera Maroša Vikartovského pokračujú na prestížny turnaj do Prahy a v majstrovskej súťaži sa predstavia až o mesiac, keď počas prvého májového víkendu pocestujú do Močenka. Doma ich následne uvidíme v sobotu 9. mája 2015 proti ŠKP Bratislava.

Bilancia po prvom dni: Štyri výhry, dve prehry 03.04.2015

Od štvrtka 2. apríla do pondelka 6. apríla sa v hlavnom meste Českej republiky Prahe uskutočňuje už tradičný medzinárodný hádzanársky mládežnícky turnaj chlapcov a dievčat pod názvom Prague Handball Cup. Ten počas týchto Veľkonočných sviatkov napíše už svoju 24. kapitolu. V "stovežatej" nechýbajú ani mládežnícke tímy Iuventy Michalovce. Tá má zastúpenie v kategórii mladších dorasteniek aj mladších žiačok. Po prvom dni turnaja sú mladšie dorastenky s bilanciou troch výhier a jednej prehry vo svojej skupine na druhom mieste. V sobotu ich ešte v skupine čakajú súboje s dvoma českými tímami - Porubou a Slaviou Praha. Mladšie žiačky majú po dvoch zápasoch bilanciu jednej výhry a jednej prehry, a s dvoma bodmi sú tak v priebežnej tabuľke na štvrtom mieste. V sobotu ich v skupine ešte čakajú tri zápasy.

Koleno drží, Rebičovej sa vracia aj strelecká forma 04.04.2015

Dnes večer sa môžu hádzanárky Iuventy Michalovce opäť o krok priblížiť k obhajobe prvenstva v spoločnej slovensko-českej súťaži. Po týždni ich čaká ďalšie domáce vystúpenie, v Chemkostav aréne nastúpia vo východoslovenskom derby proti prešovskému Bemacu. Pozor, stretnutie sa začína až o 18. hodine, pretože záverečné dve kolá WHIL sa musia odohrať v jednotnom čase. Aktuálny líder nadnárodnej súťaže už v tejto sezóne dvakrát celok z metropoly Šariša porazil, zakaždým to bolo na jeho palubovke (raz v pohári, raz v lige). Teraz ho chcú zdolať aj na svojej pôde.

Iuventa má všetko vo vlastných rukách 04.04.2015

Na Bielu sobotu je na program päť zápasov predposledného 21. kola slovensko-českej súťaže WHIL. Podľa reglementu súťaže sa posledné dve kolá majú odohrať v rovnakom termíne, aj čase. Vedenie interligy však dopustilo, že 21. kolo nebude kompletné. Zápas Písek - ŠKP Bratislava (35:16) totiž predohrali už dávnejšie. Dôvodom sú vraj Veľkonočné sviatky! Predposlednému kolu a jeho magnetu sa venoval aj Denník Šport. Článok z pera redaktora Antona Pňačeka vám prinášame aj na našej internetovej stránke.

Iuventa v derby zdolala doma nováčika z Prešova 04.04.2015

Hádzanárky michalovskej Iuventy zvíťazili v sobotňajšom stretnutí predposledného kola spoločnej česko-slovenskej súťaže WHIL doma nad nováčikom z Prešova 29:18, keď do prestávky viedli 15:9. Znamená to, že Zemplínčanky sú už len krôčik od obhajoby vlaňajšieho prvenstva. Zverenky trénerskej dvojice František Urban a Katarína Dlugošova budú v akcii aj o týždeň v sobotu 11. apríla 2015, keď sa znovu predstavia na vlastnej pôde. Ich súperom bude v záverečnom kole WHIL moravský Zlín, stretnutie s nádychom možnej korunovácie víťaza súťaže sa začne o 18.00 hod.

Víťaz až v poslednom kole, Iuventa blízko k triumfu 04.04.2015

Ani zápasy predposledného 21. kola spoločnej slovensko-českej súťaže hádzanárok (WHIL) neurčili víťaza v sezóne 2014/2015. Obaja ašpiranti na celkový triumf totiž podľa očakávania zabrali v domácom prostredí naplno. Líder Iuventa Michalovce si poradila s nováčikom z Prešova 29:18 a DHK Baník Most zaostávajúci o jeden bod vyhral nad HC Veselí nad Moravou 31:20. Už je však rozhodnuté, že bronzovú priečku v interlige obsadí DHC Sokol Poruba, ktorý nemal v Olomouci zľutovanie s domácim DHK Zora a uštedril mu hladkú prehru 21:35. V boji o účasť v českom play-off zaváhal aj HC Zlín, ktorý na svojej palubovke podľahol HC Slovan Duslo Šaľa tesne 27:28.

Mladšie dorastenky aj žiačky s postupom zo skupiny 04.04.2015

Tretím hracím dňom pokračuje v hlavnom meste Českej republiky už 24. ročník medzinárodného mládežníckeho hádzanárskeho turnaja pod názvom Prague Handball Cup. Na tomto turnaji štartujú aj dva tímy Iuventy Michalovce - mladšie dorastenky a mladšie žiačky. Obom sa vo svojich základných skupinách darilo. Mladšie dorastenky v sobotu zaznamenali jeden výhru a jednu remízu, a z druhého miesta v skupine postupujú do ďalšej fázy turnaja. Úspešné boli aj mladšie žiačky, ktoré v sobotu zaznamenali dve výhry a jednu prehru, a z tretieho miesta takisto postupujú ďalej.

Jedenásťgólové víťazstvo Iuventy nad nováčikom 05.04.2015

Iuventa Michalovce zdolala nováčika WHIL Bemaco Prešov aj po tretíkrát v sezóne. V predposlednom 21. kole spoločnej česko-slovenskej súťaže WHIL porazili jej hráčky Prešovčanky vo svojej Chemkostav aréne 29:18 (15:9) a naďalej sú tak líderkami tabuľky. Jedno kolo pred koncom majú pred druhým Mostom jednobodový náskok a sú už teda veľmi blízko k obhajobe interligového triumfu. Stačí im k tomu akurát zdolať v poslednom kole na svojej palubovke ašpiranta na české play-off HC Zlín. Zápas s nádychom korunovácie ligového víťaza sa uskutoční v sobotu 11. apríla od 18.00 hod.

Mladšie dorastenky Iuventy do semifinále Prague Cup 05.04.2015

Mladšie dorastenky Iuventy Michalovce sú na kvalitne obsadenom 24. ročníku medzinárodného turnaja chlapcov a dievčat v hlavnom meste Českej republiky pod názvom Prague Handball Cup už v semifinále. Zverenky trénera Maroša Vikartovského zvíťazili vo svojich dvoch nedeľňajších dueloch, čím sa kvalifikovali do semifinále. V ňom nastúpia v pondelok ráno o 8.50 proti UDHK Nitra aj v priamom prenose na stránke www.tvcom.cz. Svoje účinkovanie v Prahe ukončili dvoma prehrami mladšie žiačky Iuventy, ktoré sa tak po postupe do hlavne fázy turnaja medzi najlepších nekvalifikovali.

Dorastenky v Prahe na fantastickom druhom mieste 06.04.2015

Mladším dorastenkám michalovskej Iuventy sa v tejto sezóne podaril ďalší významný úspech. Aktuálny líder slovenskej dorasteneckej ligy, ktorý v súťaži ešte nestratil ani bod, totiž na kvalitne obsadenom 24. ročníku medzinárodného turnaja chlapcov a dievčat v hlavnom meste Českej republiky pod názvom Prague Handball Cup obsadil krásne druhé miesto. V pondelkovom semifinále síce michalovské dorastenky najskôr zdolali UDHK Nitra 12:8, no potom vo finále podľahli dánskemu Ajaxu Kodaň 12:14, hoci ešte štyri minúty pred koncom viedli 12:10. Zverenky trénera Maroša Vikartovského aj tak dosiahli významný úspech, ku ktorému im gratulujeme!

Lodivoda Iuventy potešila len výhra 07.04.2015

Aj tretie tohtosezónne východoslovenské derby medzi hádzanárkami Michaloviec a Prešova sa skončilo víťazstvom Iuventy. Iná bilancia sa ani neočakávala, Zemplínčanky sú kvalitatívne niekde úplne inde ako šarišský celok, ktorý je nováčikom spoločnej slovensko-českej súťaže WHIL. V sobotu sa v Chemkostav aréne zrodil michalovský triumf 29:18, ktorým sa domáce hráčky priblížili k obhajobe prvenstva v interlige. V sobotu im stačí proti Zlínu urobiť posledný krok.

Dušan Poloz dočasne povedie aj juniorky 07.04.2015

Dušan Poloz okrem ženskej reprezentácii povedie aj slovenské juniorky. Ich doterajší lodivod Ľuboš Hudák, ktorý okrem nich vedie aj interligový DHK Baník Most, totiž zo zdravotných a osobných dôvodov na túto funkciu abdikoval. Po oficiálnom oznámení jeho konca poveril Slovenský hádzanársky zväz vedením juniorského výberu práve Dušana Poloza. Ten absolvuje so svojimi zverenkami prvý zraz, na ktorý dostala pozvánku aj dvojica hráčok michalovskej Iuventy Claudia Čičáková - Jana Barátová, už nasledujúci víkend.

Najbližšie ku korune najlepšej strelkyne má Michnová 07.04.2015

Klaudia Michnová je už len krôčik od zisku koruny pre najlepšiu strelkyňu trinásteho ročníka spoločnej slovensko-českej súťaže WHIL. Stredná spojka HK Slávia Partizánske a slovenskej reprezentácie totiž vedie jedno kolo pred koncom so 135 gólmi interligovú tabuľku strelkýň. Na druhé miesto sa po osemgólovom nástrele do siete Šale dostala Lenka Hradilová zo Zlína, ktorá za Michnovou zaostáva o štyri góly, tretia je hráčka michalovskej Iuventy Tatiana Trehubová. Tá doteraz zaknihovala 129 presných zásahov a za Michnovou tak zaostáva o šesť gólov.

Slovenské kadetky na ME "17" proti severankám 08.04.2015

Hádzanárske reprezentantky Slovenska v kadetskej kategórii spoznali v stredu predpoludním svoje súperky v základnej fáze turnaja majstrovstiev Európy hráčok do 17 rokov v Macedónsku (13. - 23. 8. 2015). Žreb v kongresovom centre hotela Russia v Skopje im však neprial, keď ich zaradil do D-skupiny spolu s rovesníčkami z Dánska, Nórska a Maďarska. Mladé Slovenky sa na kontinentálny šampionát prebojovali vďaka 2. miestu za Švédkami na marcovom turnaji 6. kvalifikačnej skupiny v kosovskej Prištine.

Poloz má predstavu, ale zrejme to dopadne inak 08.04.2015

Mestská radnica vo švédskom Kristianstade bude vo štvrtok od 14.30 h dejiskom slávnostného žrebu II. fázy kvalifikácie majstrovstiev Európy 2016 v hádzanej žien. Po úspešnom účinkovaní na ME 2014 v Maďarsku a Chorvátsku nebudú chcieť chýbať na tomto vrcholnom podujatí ani slovenské reprezentantky, ktoré tiež spoznajú mená svojich súperiek v boji o postup do Švédska. O účasť na budúcoročnom európskom šampionáte (4. - 18. decembra 2016) prejavilo záujem vrátane organizátora 33 krajín. Šesť z nich sa predstaví už v I. fáze - A-skupina: Azerbajdžan, Bulharsko, Faerské ostrovy, B-skupina: Fínsko, Izrael a Kosovo.

Príď na futbal, hádzanú máš zadarmo! 08.04.2015

Veľmi dobrá správa pre fanúšikov športu. Na sobotňajšie popoludnie sa totiž môžu naozaj tešiť. Na futbalistov MFK Zemplín Michalovce, ako aj hádzanárky Iuventy Michalovce čakajú nesmierne dôležité súboje a funkcionári oboch klubov sa dohodli na kompromise. Nielenže sa ich zápasy časovo nepretínajú, ale za vstupenku, ktorú si divák zakúpi na futbalový zápas s tímom FK Slovan Duslo Šaľa (začína od 15.30 hod.), ho pustia na mimoriadne dôležitý súboj Iuventy Michalovce s HC Zlín, ktorý začína od 18.00 hod., zadarmo!

Splnilo sa želanie trénera, voľba padla na Šaľu 09.04.2015

Po roku a troch dňoch sa bude hrať v Šali opäť veľmi dôležitý kvalifikačný zápas hádzanárok, po ktorom sa bude jedno z družstiev tešiť z postupu na vrcholné podujatie. V Mestskej športovej hale zabojujú o účasť na majstrovstvách sveta Slovenky so Španielkami, ktoré si v nedeľu 14. júna zmerajú sily v odvete II. fázy kvalifikácie. Začiatok duelu s úradujúcimi kontinentálnymi vicešampiónkami je stanovený na 17.00 hod.

Staršie žiačky sa v Györi nestratili 09.04.2015

Ešte pred Veľkou nocou sa po prvýkrát stalo, že sa mládežnícky celok Iuventy zúčastnil na turnaji, ktorý organizoval špičkový maďarský celok Audi ETO Györ. Turnaj Balász - kupa 2015 sa totiž odohral aj za účasti starších žiačok michalovskej Iuventy. A tie sa v hádzanárskom veľkomeste nestratili. V základnej skupine obsadili zverenky trénera Henricha Marcinčáka po dvoch výhrach a dvoch prehrách tretie miesto, a putovali tak do skupiny o piate až desiate miesto, ktorú napokon vyhrali. V konkurencii desiatich tímov obsadili pekné piate miesto, teda skončili tesne pred bránami semifinále.

Iuventa proti Zlínu o obhajobu interligového triumfu 09.04.2015

Trinásty ročník spoločnej slovensko-českej súťaže v hádzanej žien (WHIL) spozná svojho víťaza až v záverečnom kole. Pred sobotňajšími stretnutiami 22. kola, ktoré majú jednotný začiatok o 18.00 h, je boj o celkové prvenstvo záležitosťou len dvoch tímov. Na cennú trofej môžu pomýšľať už len Iuventa Michalovce a DHK Baník Most. Zhodou okolností ide o úradujúcich majstrov svojich krajín a zároveň celkových víťazov dvoch predchádzajúcich edícií WHIL. Iuventa Michalovce ide do "finále" z výhodnejšej pozície. Vďaka jednobodovému náskoku na čele tabuľky má osud vo vlastných rukách.

Slovenky v kvalifikácii ME proti Maďarkám a Poľkám 09.04.2015

Reprezentácia hádzanárok Slovenska bude o postup na majstrovstvá Európy žien v roku 2016 vo Švédsku bojovať s tímami Maďarska, Poľska a víťazom B-skupiny I. fázy kvalifikácie, ktorý vzíde z turnaja 12. - 14. júna 2015 za účasti Fínska, Izraela a Kosova. Štvrtkový žreb II. fázy kvalifikácie vo švédskom Kristianstade zaradil kvarteto SR, Maďarsko, Poľsko a postupujúceho z I. fázy do štvorčlennej 5. skupiny.

Trinásty ročník WHIL vyvrcholí v Chemkostav aréne 10.04.2015

Trinásty ročník spoločnej slovensko-českej súťaže WHIL napíše počas nasledujúceho víkendu svoju poslednú kapitolu. Na programe je totiž posledné 22.kolo, ktoré sa odohrá v sobotu s rovnakým časom všetkých šiestich zápasov a to o 18.00. Aj keď viaceré tajničky sú už vylúštené, v niektorých bude jasno až po sobote. V tej najhlavnejšej, teda v tom, kto bude celkovým víťazom, ešte nepoznáme odpoveď. Boj o interligový primát sa v posledných týždňoch zúžil iba na súboj aktuálneho českého a slovenského majstra.

Na zaváhanie Mostu sa v Iuvente nechcú spoliehať 11.04.2015

Trinásty ročník slovensko-českej súťaže hádzanárok je na konci. V sobotu podvečer sa jeho ďalšia kapitola uzavrie zápasmi posledného 22. kola, ktoré sa odohrá v jednotnom čase o 18. hodine. Stále nie je rozhodnuté o celkovom víťazovi súťaže, pretože vedúca Iuventa Michalovce má pred druhým Baníkom Most iba jednobodový náskok. Vlaňajší víťaz WHIL má všetky tromfy vo svojich rukách. Hrá na domácej pôde, na ktorej ešte v tejto sezóne ani raz nezakopol, a ak na túto sériu nadviaže aj dnes, môže opäť oslavovať.

Termínovka pod prísnejším drobnohľadom 11.04.2015

Slovensko-českú súťaž v hádzanej žien riadi od júna minulého roka Český zväz hádzanej (ČSH), ktorý prevzal taktovku po 12 rokoch od Slovenského zväzu hádzanej(SZH). Slováka Petra Brunovského vystriedal skúsený český funkcionár Jiří Konečný, ktorý sa s Denníkom Šport podelil o svoje skúsenosti z ročníka 2014/2015. Ten má zajtra v programe posledné, 22. kolo. Po ňom bude nasledovať už národné play-off o majstra Slovenska i Česka.

Iuventa vyprášila Zlín a vyhrala celú WHIL! 11.04.2015

Hádzanárky michalovskej Iuventy zvíťazili v záverečnom stretnutí spoločnej česko-slovenskej súťaže WHIL doma nad Zlínom presvedčivo 35:21 a stali sa víťazkami trinásteho ročníka tejto súťaže. Zverenky trénerskej dvojice František Urban - Katarína Dlugošová budú mať počas nasledujúceho víkendu voľno kvôli kvalifikácii junioriek v Rumunsku. O dva týždne už budú znovu v hre, keď sa v sobotu 25. apríla 2015 v semifinále Slovenského pohára predstavia o 15.30 hod. proti prvoligovému nováčikovi z Hlohovca. Druhú dvojicu tvoria Duslo Šaľa a Slávia Partizánske, ich duel sa začne v rovnaký deň o 17.30 hod. Víťazi postúpia do nedeľňajšieho finále, ktoré sa uskutoční so začiatkom o 10.30 hod.

Iuventa víťazom 13. ročníka WHIL, obhájila triumf 12.04.2015

Iuventa Michalovce je víťazom 13. ročníka spoločnej slovensko-českej súťaže v hádzanej žien (WHIL). Zemplínčanky o svojom triumfe a obhajobe lanského prvenstva rozhodli v záverečnom 22. kole dlhodobej časti, v ktorom zdolali pred svojimi fanúšikmi HC Zlín suverénne 35:21.

Šiesty ligový titul zachytený fotoobjektívom 12.04.2015

Šieste zlato je realitou. Michalovská Iuventa obhájila ligový primát v slovensko-českej súťaži WHIL a je bezkonkurenčne najúspešnejším tímom v celej interlige. V sezóne 2014/2015, ktorý bol trinástym ročníkom v poradí, totiž jej hráčky dosiahli svoj šiesty interligový primát, čím už výrazne odskočili svojím prenasledovateľom. S dvoma titulmi za ňou zaostávajú HK Slovan Duslo Šaľa (2003/2004, 2007/2008), Slavia Praha (2009/2010, 2010/2011) a z jedného sa dosiaľ radovali Hypo Niederosterreich (2002/2003), HC Britterm Veselí nad Moravou (2011/2012) a DHK Baník Most (2012/2013). Z osláv na palubovke vám prinášame fotogalériu...

Iuventa sa stala víťazom hádzanárskej interligy 13.04.2015

Do vitríny michalovskej Iuventy pribudla v sobotu ďalšia trofej. Hádzanárky z metropoly Zemplína sa stali víťazkami slovensko-českej súťaže WHIL, keď sa im podarilo obhájiť vlaňajší triumf. O svojom prvenstve rozhodli v stretnutí záverečného, 22. kola so Zlínom, ktorý doma po dobrom výkone vyprášili 35:21. Nakoniec v tabuľke predstihli druhý Most o tri body, pretože najväčší konkurent Iuventy neuspel v Porube.

F. Urban: „V ligový titul som veril od začiatku“ 13.04.2015

Najúspešnejší michalovský športový klub Iuventa Michalovce má vo svojej vitríne ďalšiu významnú trofej. Michalovské hádzanárky počas uplynulého víkendu obhájili triumf v spoločnej česko-slovenskej súťaži WHIL, v ktorej získali už svoju šiestu trofej a sú tak ďaleko najúspešnejším tímom v jej trinásťročnej histórii. Po víťaznom zápase posledného kola proti Zlínu (35:21), v ktorom Michalovčanky presvedčili nielen výsledkom, ale aj hrou, sa Noviny Zemplína porozprávali s trénerom Františkom Urbanom. Rozhovor vám prinášame aj na našej stránke.

Oslava Iuventy znovu nemala chybu 13.04.2015

Hádzanárky michalovskej Iuventy neoslavovali obhajobu prvenstva v spoločnej česko-slovenskej súťaži WHIL len na ihrisku bezprostredne po skončení sobotňajšieho zápasu so Zlínom (35:21), ale aj v neďalekej Reštaurácii Kapura, ktorá bola dejiskom ich osláv aj pred rokom. Celé družstvo, realizačný tím, mládežnícki tréneri, ale aj sponzori, partneri či priatelia klubu, ale aj čelní predstavitelia Slovenského i českého hádzanárskeho zväzu, to všetko boli aktéri sobotňajšej veselice, ktorá sa uskutočnila na počesť už šiesteho triumfu Iuventy vo WHIL.

Michnová najlepšou kanonierkou, Trehubová tretia 14.04.2015

V 13. ročníku spoločnej slovensko-českej súťaže patrí celkové prvenstvo Iuvente Michalovce a medzi kanonierkami Klaudii Michnovej z HK Slávia Partizánske. Slovenské hráčky ovládli poradie najlepších strelkýň, keď v prvej trinástke ich je až deväť. Najpresnejšiu mušku v sezóne mala Michnová, ktorá skórovala dovedna 142-krát. Dvadsaťštyriročná stredná spojka prevzala žezlo po Češke Michaele Hrbkovej a po ročnej pauze sa vrátila na kanoniersky trón. Michnová sa konštantne zaraďuje medzi "najgólovejšie" interligové hráčky, keďže aj v predchádzajúcich troch ročníkoch patrila v tomto ukazovateli k špičke. Vlani bola druhá za spomenutou Hrbkovou z Poruby, v sezóne 2012/2013 prvá a v ročníku 2011/2012 druhá za Ivetou Luzumovou z Písku.

Vo finále Pohára EHF Rostov proti Holstebro 14.04.2015

Finále Pohára EHF zaobstarajú ruský Rostov na Done a dánsky Team Tvis Holstebro. Rozhodli o tom odvetné semifinálové stretnutia, ktoré sa hrali minulý víkend. Okrem Pohára EHF sa o finalistoch rozhodlo aj v ďalších dvoch európskych pohárov žien. Finále Pohára víťazov pohárov zaobstarajú dánsky FC Midtjylland a francúzsky Fleury Loiret Handball. No a vo finále Vyzývacieho pohára sa stretnú poľský Pogoň Baltica Štetín a francúzsky Union Mios Biganos-Bégles. Prvé finálové súboje sú na programe počas prvého májového víkendu (2.-3. máj), odvetné zápasy sa odohrajú 9.-10. mája.

Obhajca z kola von, v semifinále balkánske derby 14.04.2015

V Budapešti v utorok vyžrebovali zloženie semifinálových dvojíc na turnaji Final Four Ligy majstrov v hádzanej žien 2014/2015, ktorý sa uskutoční 9. - 10. mája práve v maďarskej metropole. Zaujímavý balkánsky súboj o účasť vo finále zvedú v Športovej aréne Lászlóa Pappa macedónsky WHC Vardar SCBT Skopje, ktorý vo štvrťfinále vyradil obhajcu lanského prvenstva Gyori Audi ETO KC, s čiernohorským WHC Budučnost Podgorica. Druhé duo v semifinále tvoria nórsky Larvik HK a Dinamo-Sinara Volgograd z Ruska.

Juniorky po zmene na lavičke odhodlané zabojovať o ME 15.04.2015

Kadetky Slovenska sa v marci tešili z postupu na hádzanárske majstrovstvá Európy a teraz by ich rady napodobnili aj juniorky, ktoré v závere týždňa čaká kvalifikačný turnaj o účasť na európskom šampionáte hráčok do 19 rokov v Španielsku (23. júla - 2. augusta 2015). V rumunskom meste Roman budú od piatka do nedele 17. - 19. apríla bojovať s domácimi reprezentantkami, Kosovčankami a Srbkami o jedno z dvoch postupových miest. Slovenky sa v kvalifikácii predstavia pod vedením Dušana Poloza. Kouč ženského národného tímu SR dočasne prebral družstvo, keďže doterajší kormidelník Ľuboš Hudák sa nedávno vzdal funkcie.

Premiérový ročník bol pre nich zbieraním skúseností 16.04.2015

Nováčik spoločnej slovensko–českej súťaže hádzanárok Bemaco Prešov zakončil svoje premiérové účinkovanie v interlige domácou prehrou s Partizánskym. Zverenky trénera Pavla Hižnaya zbierali v prvom ročníku s mladým družstvom predovšetkým skúsenosti. V konečnej tabuľke trinásteho ročníka WHIL obsadili prešovské hádzanárky jedenáste miesto. Pokračovať v sezóne budú v národnom semifinále play–off, v ktorom dvojice tvoria Michalovce - Prešov a Šaľa – Partizánske.

Slovenky so Španielkami okrem Šale aj v Las Palmas 16.04.2015

Slovenské hádzanárky čaká začiatkom júna cesta na Kanárske ostrovy. Podľa aktuálnej informácie bude mesto Las Palmas de Gran Canaria dejiskom prvého stretnutia II. fázy kvalifikácie o postup na majstrovstvá sveta žien Španielsko - Slovensko. Prvý duel boja o účasť na svetovom šampionáte v roku 2015 v Dánsku sa uskutoční v nedeľu 7. júna (presný začiatok ešte nie je stanovený) práve v centre Gran Canarie. Už nejaký čas je známe, že Slovenský zväz hádzanej zvolil za miesto odvety dvojzápasu play-off Šaľu.

Dvadsaťdva stupienkov k interligovému vrcholu 16.04.2015

Hádzanárky Iuventy Michalovce sú po roku opäť na Česko-slovenskom vrchole. Zemplínčanky totiž po šiestykrát získali primát v spoločnej súťaži, ktorá funguje už trinásty ročník a nesie názov WHIL. Po sezónach 2004/2005, 2005/2006, 2006/2007, 2008/2009 a 2013/2014 tak Michalovčanky opäť siahli na „federálny“ piedestál aj v sezóne 2014/2015. Poďme si v skratke zhrnúť všetkých dvadsaťdva zápasov Michalovčaniek, ktoré v sezóne prehrali iba raz a trikrát remizovali. V ostatných zápasoch sa už súperky museli pred nimi skloniť.

Rumunky nad sily junioriek SR v kvalifikácii ME 17.04.2015

Slovenské juniorky nestačili vo svojom úvodnom vystúpení v kvalifikácii o postup na majstrovstvá Európy hráčok do 19 rokov v Španielsku (23. júla - 2. augusta 2015) na favorizované Rumunky. Zverenky trénera Dušana Poloza podľahli v piatok na turnaji 3. skupiny v rumunskom meste Roman domácim reprezentantkám 21:27 (8:11). Strelecky najaktívnejšia z tímu SR bola Tatiana Gajdošíková, ktorá z 12 pokusov skórovala štyrikrát. V druhom piatkovom stretnutí si Srbky podľa očakávania poradili s Kosovčankami hladko 40:12 (19:6). Mladé Slovenky budú počas víkendu pokračovať v úsilí vybojovať si jedno z dvoch postupových miest na kontinentálny šampionát. Predpokladom k tomu sú úspešné výsledky v sobotu proti rovesníčkam z Kosova (18.00 h SELČ) a v nedeľu proti hráčkam Srbska (18.00).

Iuventa dobíjala baterky pred vrcholom sezóny 18.04.2015

Oslavy prvého tohtoročného titulu majú michalovské hádzanárky už za sebou. Po úspešnej obhajobe primátu v spoločnej slovensko-českej súťaži (WHIL) dostali hráčky Iuventy voľno až do utorka večer, kedy sa opäť vrátili do klasického tréningového procesu, pretože už o týždeň ich čaká boj o ďalší triumf, tentoraz v Slovenskom pohári a následne sa pre nich začne slovenské play-off.

Juniorky zdolali Kosovčanky, v nedeľu hrajú o postup 18.04.2015

Slovenské juniorky si podľa predpokladov poradili v kvalifikácii majstrovstiev Európy hráčok do 19 rokov s reprezentantkami Kosova a živia nádej na postup. Zverenky trénera Dušana Poloza zdolali v sobotňajšom stretnutí na turnaji v rumunskom meste Roman outsiderky 3. skupiny hladko 32:13 (17:5). Opäť bola najlepšou strelkyňou tímu SR Tatiana Gajdošíková, ktorá sa presadila päťkrát. Mladé Slovenky nastúpia v nedeľu od 18.00 hod. SELČ proti srbským rovesníčkam. Záverečné kvalifikačné vystúpenie bude zároveň priamym duelom o druhú postupovú miestenku zo skupiny.

Juniorky vyhrali v dohrávke vonku nad Interom 19.04.2015

Juniorky michalovskej Iuventy zvíťazili v nedeľňajšom dohrávanom stretnutí dvanásteho kola prvej ligy žien na palubovke Interu Bratislava 26:22, aj keď do prestávky ešte viedli domáce tesne 11:10. Mladé Zemplínčanky si týmto triumfom poistili vedenie v tabuľke prvej ligy. Zverenky trénera Františka Urbana sa najbližšie predstavia znovu na ihrisku súpera, keď počas víkendu 8.-9. mája 2015 budú hrať súboj dvadsiateho kola na palubovke Močenka.

ME bez junioriek SR, o postup ich obrali Srbky 20.04.2015

Majstrovstvá Európy hráčok do 19 rokov v Španielsku (23. júla - 2. augusta 2015) budú bez slovenských hádzanárskych junioriek. Zverenky trénera Dušana Poloza v nedeľu na kvalifikačnom turnaji v rumunskom meste Roman podľahli v priamom súboji o druhú postupovú priečku srbským rovesníčkam vysoko 14:28 (6:11), pričom od začiatku ťahali za kratší koniec. Po štyri góly strelili Tatiana Gajdošíková a Tatiana Šutranová. Mladé Slovenky v tabuľke 3. skupiny obsadili konečnú 3. pozíciu, keď počas uplynulých troch dní nazbierali dva body za výhru nad Kosovčankami(32:13). Okrem Srbiek nestačili ani na Rumunky (21:27), ktoré sa bez zaváhania stali víťazkami skupiny.

Michalovské juniorky naďalej na čele prvej ligy žien 20.04.2015

Aj keď minulý víkend bola v prvej lige žien reprezentačná prestávka, odohrali sa v nej tri zápasy. V dohrávke dvanásteho kola zvíťazili juniorky Iuventy Michalovce na pôde Interu Bratislava 26:22 (10:11) a upevnili si tak prvú priečku v tabuľke, keď pred druhým ŠŠK CVČ Ferplast Nesvady majú náskok dvoch bodov (Nesvady však majú o jeden odohraný zápas menej). V dohrávke 16. kola zdolali Topoľčany Močenok 31:25, no a darilo sa aj najbližšiemu súperovi michalovskej Iuvente HC Sporta Hlohovec. Náš semifinálový súper v Slovenskom pohári totiž zvíťazil v predohrávke 18. kola nad Bernolákovou Košice 29:21 a v tabuľke sa tak posunul na štvrté miesto.

Juniorky nezopakovali nádejný výkon z úvodu 20.04.2015

Pre slovenské hádzanárske reprezentačné tímy v ženskej zložke sú v ostatných mesiacoch osudovými súperkami Srbky. Na decembrových ME žien si Slovenky ich zdolaním v Osijeku (23:21) vybojovali postup zo základnej skupiny do štvrťfinálovej fázy turnaja, uplynulý víkend išlo juniorkám v rumunskom meste Roman o účasť na kontinentálnom šampionáte v Španielsku (23. 7. - 2. 8. 2015). Tentoraz sa však radovali srbské hádzanárky, ktoré v rozhodujúcom stretnutí 3. kvalifikačnej skupiny uštedrili slovenským rovesníčkam vysokú prehru 14:28.

Staršie žiačky v Poľsku na treťom a štvrtom mieste 20.04.2015

Počas minulého víkendu sa dve družstvá starších žiačok Iuventy Michalovce zúčastnili turnaja v poľskom Krasniku. Obom sa v krajine našich severných susedov darilo. Staršie žiačky A v základnej skupine obsadili po troch výhrach a jednej remíze len vinou horšieho skóre druhé miesto a rovnakú priečku obsadili v druhej základnej skupine po troch výhrach a jednej prehre staršie žiačky B. Obidve družstvá tak postúpili do vyraďovacej časti, kde však v semifinále prehrali. Staršie žiačky B nestačili na SPR Łukovia I Łuków a staršie žiačky A podľahli Prešovu.

Polozov návrat do Nórska, povedie nováčika 20.04.2015

Tréner slovenskej hádzanárskej reprezentácie žien Dušan Poloz, ktorý bol nedávno dočasne poverený aj vedením národného tímu junioriek, už pozná miesto svojho ďalšieho pôsobiska. Štyridsaťdeväťročný kormidelník sa vráti do krajiny, ktorá je z hľadiska hádzanej jeho srdcovou záležitosťou. Poloz povedie v najvyššej nórskej súťaži žien klub Molde HK. S nováčikom ligy sa dohodol na podpise dvojročného kontraktu s opciou na ďalšiu sezónu.

Šalianky sa pred SP otestovali proti Argentínčankám 22.04.2015

Hádzanárky HK Slovan Duslo Šaľa si čas od skončenia 13. ročníka WHIL do tohtotýždňového víkendového vyvrcholenia Slovenského pohára žien spestrili prípravným zápasom s exotickým súperom. Do Šale zavítala ženská reprezentácia Argentíny, ktorá sa pripravuje na Panamerické hry, kde sa bude bojovať aj om olympijskú miestenku. Juhoameričanky otočili vývoj vyrovnaného zápasu vo svoj prospech, keď z dvojgólového polčasového manka(14:16) bolo napokon ich víťazstvo 28:26.

Vydarená generálka Hlohovčaniek 22.04.2015

Úspešnú generálku na víkendový finálový turnaj Slovenského pohára majú za sebou hádzanárky HC Sporta Hlohovec. Semifinálový súper Iuventy Michalovce (zápas sa odohrá v sobotu o 15.30 hod.) zvíťazil v predohrávanom súboji 18. kola prvej ligy žien na domácej pôde nad Bernolákovou Košice hladko 29:21 (15:12). V drese jediného prvoligistu z kvarteta semifinalistov Slovenského pohára sa strelecky proti Košiciam najviac darilo desaťgólovým strelkyniam Zuzane Koníkovej a Eve Veselkovej, ktoré spolu zaznamenali viac ako dve tretiny gólov Sporty. Tá sa vďaka výhre v predohrávanom osemnástom kole posunula v tabuľke na piate miesto.

Program finálového turnaja Slovenského pohára 22.04.2015

Finálový turnaj Slovenského pohára sa po piatich rokoch vracia do Michaloviec. Naposledy (prvýkrát v Chemkostav aréne) vyvrcholila najstaršia slovenská ženská klubová súťaž v metropole Zemplína v decembri roku 2010. Do semifinále sa tentoraz prebojovali traja už tradiční účastníci finálového turnaja, obhajca prvenstva Iuventa Michalovce, HK Slávia Partizánske, HK Slovan Duslo Šaľa, ktorých tentoraz dopĺňa prvoligový HC Sporta Hlohovec. Žreb v sídle Slovenského hádzanárskeho zväzu určil, že v semifinále na seba narazia domáca Iuventa a prvoligista z Hlohovca (15.30 hod.), druhú semifinálovú dvojicu vytvoria Partizánske a Šaľa (17.30). Víťazi si zmerajú sily v nedeľňajšom finále, ktoré začína o 10.30 hod.

V Michalovciach favoritom obhajujúca Iuventa 23.04.2015

V závere klubovej sezóny hádzanárok na Slovensku sa bude v relatívne krátkom časovom odstupe rozhodovať o držiteľoch oboch cenných trofejí. Ešte pred začiatkom národného play-off o majstrovský titul bude v hre Slovenský pohár žien. Vyvrcholenie domácej národnej pohárovej súťaže sa oproti zvyklostiam z predchádzajúcich sezón neuskutočnilo v závere uplynulého kalendárneho roka pre účasť reprezentácie SR na ME 2014 v Maďarsku a Chorvátsku, ale v termínovej listine si našlo miesto až po skončení dlhodobej časti spoločnej slovensko-českej súťaže (WHIL). Slovenský pohár v hádzanej žien 2014/2015 vyvrcholí na Zemplíne. Dejiskom zápasov záverečného turnaja bude počas víkendu michalovská Chemkostav aréna.

Do Nórska si ide dobiť „baterky“ 23.04.2015

V pondelok sa vrátil z Rumunska z kvalifikačného turnaja ME hádzanárok do 19 rokov reprezentačný tréner žien Dušan Poloz, ktorý na poslednú chvíľu zaskočil za Ľuboša Hudáka. Ten sa dva týždne pred kvalifikáciou vzdal z rodinných dôvodov postu trénera junioriek. Mladé slovenské hráčky nepostúpili na európsky šampionát do Španielska, keď v 3. kvalifikačnej skupine prehrali s Rumunskom (21:27), zdolali Kosovo (32:13), ale v rozhodujúcom dueli nestačili na Srbsko (14:28) a skončili na treťom mieste. Dušan Poloz však v Rumunsku doriešil svoju najbližšiu budúcnosť. Od novej sezóny sa stane trénerom prvoligového nováčika najvyššej nórskej súťaže Molde MHK.

SP po piatich rokoch opäť vyvrcholí v Michalovciach 23.04.2015

Finálový turnaj Slovenského pohára sa po piatich rokoch opäť vracia do Michaloviec. V Chemkostav aréne počas nasledujúceho víkendu opäť vyvrcholia súboje o najstaršiu slovenskú klubovú súťaž. Do semifinále sa dostali traja už stabilní účastníci finálového turnaja obhajca prvenstva Iuventa Michalovce, HK Slovan Duslo Šaľa, HK Slávia Partizánske a kvarteto účastníkov uzatvára prvoligový HC Sporta Hlohovec. Keďže Slovenský pohár vyvrcholí v Michalovciach poslednýkrát, zalistovali sme v našich archívoch a prinášame vám výsledky z predchádzajúcich štyroch finálových turnajov odohraných v Michalovciach. Dodajme len, že tri z nich sa uskutočnili ešte v starej športovej hale, ten posledný v roku 2010 sa už odohral v modernej Chemkostav aréne.

Predstavujeme účastníkov finálového turnaja SP 23.04.2015

Vyvrcholenie najstaršej ženskej klubovej hádzanárskej súťaže žien Slovenského pohára sa po piatich rokoch vracia do Michaloviec. V našej Chemkostav aréne sa totiž počas nastávajúceho víkendu uskutoční finálový turnaj. V sobotu sú na programe semifinálové zápasy, v nedeľu sa rozhodne o tom, kto si pripíše zisk tohto pohára v tomto roku. A koho v Michalovciach uvidíte? Na finálový turnaj sa kvalifikovali traja už stabilní účastníci, obhajca prvenstva a domáci tím Iuventa Michalovce, s jedenástimi prvenstvami doterajší rekordér HK Slovan Duslo Šaľa, HK Slávia Partizánske a prvoligista HC Sporta Hlohovec. Prinášame vám súpisky všetkých štyroch družstiev...

Iuventa zabojuje o šiesty triumf v národnom pohári 24.04.2015

Po takmer štyri a pol roku bude metropola Zemplína znovu dejiskom finálového turnaja Slovenského pohára (SP) v hádzanej žien. Naposledy sa v Chemkostav aréne hralo pohárové finále ešte v decembri 2010 a Iuventa vtedy využila domáce prostredie na zisk prvenstva. Teraz sa to bude snažiť zopakovať, v hre o víťaznú trofej sú však ešte okrem nej aj HK Slovan Duslo Šaľa, HK Slávia Partizánske a HC Sporta Hlohovec. Semifinálové duely sú na programe v sobotu o 15.30 hod. a 17.30 hod., finálový v nedeľu dopoludnia o 10.30 hod..

F. Urban: „Hráme doma, takže chceme vyhrať!“ 24.04.2015

Po dvoch týždňoch ich čaká v domovskej Chemkostav aréne druhý tohtosezónny vrchol. Hádzanárky Iuventy Michalovce môžu v krátkom čase pred vlastnými divákmi získať druhú trofej. Po víťaznom pohári v spoločnej slovensko-českej súťaži WHIL, ktorý získali pred dvoma týždňami, je teraz v hre Slovenský pohár. Jeho finálový turnaj sa uskutoční počas nasledujúceho víkendu práve na ich domácej pôde a nič iné, ako jeho obhajobu, si ani nepripúšťajú. Pred druhým vrcholom sezóny sme sa na krátko porozprávali s trénerom ženského tímu Františkom Urbanom.

Iuventa cez Hlohovec poľahky do pohárového finále 25.04.2015

Hádzanárky michalovskej Iuventy poľahky zvíťazili v úvodnom stretnutí semifinále Slovenského pohára doma nad prvoligovým nováčikom HC Sporta Hlohovec 44:16, keď do prestávky viedli už 21:9. Vo finále sa stretnú s jedným z dvojice HK Slovan Duslo Šaľa a HK Slávia Partizánske, ktorých semifinálový duel je na programe na rovnakom mieste o 17.30 hod. Michalovská Iuventa na finálovom turnaji Slovenského pohára obhajuje preošlé dva triumfy z rokov 2012 a 2013.

Šaľa vyprášila Partizánske a je vo finále 25.04.2015

Hádzanárky šalianskeho Dusla zvíťazili v sobotňajšom druhom semifinále Slovenského pohára nad HK Slávia Partizánske jednoznačne 36:18, keď už do prestávky viedli vysoko 18:9. Nedeľňajšie finálové predstavenie zaobstarajú domáca Iuventa Michalovce a Slovan Duslo Šaľa, začiatok prestížneho vyvrcholenia je na programe o 10.30 hod. v Chemkostav aréne.

Iuventa zdolala Šaľu a má šiesty triumf v SP 26.04.2015

Hádzanárky Iuventy Michalovce sa stali víťazkami Slovenského pohára žien 2014/2015. Zverenky trénera Františka Urbana využili výhodu domáceho prostredia, keď v nedeľňajšom finále záverečného turnaja súťaže v Chemkostav aréne zdolali takisto ako v predchádzajúcej edícii družstvo HK Slovan Duslo 32:27 (17:16) a obhajobou prvenstva dosiahli víťazný hetrik. Michalovčanky sa z triumfu v SP tešili štvrtýkrát v priebehu piatich sezón a celkovo sa stali držiteľkami cennej trofeje šiestykrát z doterajších 37 ročníkov. Michalovčanky tak majú vo svojej vitríne aj druhú tohtosezónnu trofej. O tú tretiu zabojujú v národnom play-off, ktoré začína budúci víkend. Zverenky trénera Františka Urbana nastúpia v semifinále proti Bemaco Prešov. Prvý semifinálový duel je na programe v sobotu 2. mája o 17.30 hod, druhý v nedeľu 3. mája o 10.30 hod.

Pozvánka. Možno aj z vašej dcéry bude hádzanárka 26.04.2015

Vážení rodičia, starí rodičia talentovaných dievčat vo veku 10 rokov (4. a 5. ročník základnej školy). Základná škola na Okružnej ulici otvára v nasledujúcom školskom roku 2015/2016 športové triedy so zameraním na dievčenskú hádzanú. Aj preto sa predstavitelia školy rozhodli na pondelok 27. apríla o 16.00 hod. v jedálni školy usporiadať verejné stretnutie s rodičmi potencionálnych hádzanárok, kde im chcú poskytnúť množstvo informácii o týchto športových triedach. Takže, ešte raz, v pondelok 27. apríla o 16.00 hod. v školskej jedálni ZŠ na Okružnej ulici. Možno aj z vašej dcéry bude niekedy majsterka Slovenska!

Prekvapenie sa nekonalo, pohár v rukách Iuventy 27.04.2015

Druhý tohtosezónny triumf si na svoje konto pripísali hádzanárky michalovskej Iuventy. Tretíkrát v rade získali Slovenský pohár, keď dokázali zužitkovať výhodu domáceho prostredia, pretože záverečný turnaj sa hral práve v ich Chemkostav aréne. Najprv si Zemplínčanky v sobotňajšom semifinále poradili s prvoligovou Sportou Hlohovec jednoznačne 44:16 a o deň neskôr zdolali v boji o prvenstvo aj šalianske Duslo 32:27.

V Čechách pohárový triumf Baníka Most 27.04.2015

Hádzanárky DHK Baník Most síce nezvládli záver boja o celkové prvenstvo v 13. ročníku interligy (WHIL), v ktorom ich predstihli hráčky Iuventy Michalovce, ale prvú domácu trofej si už ujsť nenechali. Zverenky trénera Ľuboša Hudáka sa počas víkendu tešili v domácom prostredí z triumfu v Českom pohári. Družstvo "čiernych anjelov" si v nedeľňajšom finále v Moste poradilo s DHC Slavia Praha jednoznačne 30:19 (12:9) a obhájilo premiérové prvenstvo z predchádzajúcej edície súťaže.

Na čele prvej ligy naďalej juniorky Iuventy 27.04.2015

Štyrmi zápasmi osemnásteho kola pokračovala počas minulého víkendu prvá liga hádzanárok. V stretnutiach sa darilo hlavne domácim tímom. Ako jediný vonku triumfoval Močenok, ktorý si z Bánoviec odviezol dva body za výhru 23:20. Výhru si na svoje konto pripísali Nesvady, ktoré sa po víťazstve 28:20 nad Zlatnou v tabuľke dotiahli na lídra súťaže juniorky michalovskej Iuventy. Obe družstvá majú momentálne po 26 bodov. Víťazstvo si na svoje konto pripísali aj hráčky Interu Bratislava, ktoré zvíťazili nad Trenčínom 29:24, ako aj Topoľčany po výhre 39:26 nad Sereďou.

Dorastenky Iuventy naďalej lídrami tabuliek 27.04.2015

Aj po víkendových zápasoch osemnásteho kola najvyšších dorasteneckých súťaží sú na čele tabuliek tímy Iuventy Michalovce. Staršie dorastenky si držia prvú pozíciu, no už iba o skóre pred druhou Bytčou. Ešte lepšie sú na tom mladšie dorastenky Iuventy. Tie majú po osemnástich kolách plný počet 36 bodov a bezpečne tak vedú tabuľku pred druhým Trenčínom.

Pohárové oslavy v obrazovej skratke 27.04.2015

Hádzanárky michalovskej Iuventy v nedeľu siahli na druhú tohtosezónnu trofej, keď po triumfe v spoločnej česko slovenskej súťaži WHIL získali aj Slovenský pohár. Stalo sa tak po ich finálovom víťazstve 32:27 nad Duslom Šaľa. V divácky atraktívnom zápase zaslúžene zvíťazili a tak mohli bezprostredne po stretnutí vypuknúť oslavy priamo na ihrisku. Dievčatá sa o radosť podelili aj s fanúšikmi, nuž a chýbať nemohlo ani šampanské. Vychutnajte si priebeh pohárových osláv v obrazovej skratke.

Iuventa chce získať aj tretiu trofej 28.04.2015

Domáca pohárová súťaž sa opäť stala korisťou michalovskej Iuventy. Hádzanárky z metropoly Zemplína na domácej pôde žiadne prekvapenie nepripustili a na ich konto tak po triumfe v spoločnej slovensko-českej súťaži (WHIL) pribudla druhá tohtoročná trofej. V ceste za šiestym prvenstvom v Slovenskom pohári (SP) v klubovej histórii museli Michalovčanky zdolať tri prekážky. Najprv ešte v septembrovom štvrťfinále zvíťazili v Prešove 24:18 a teraz na záverečnom turnaji v domovskej Chemkostav aréne v semifinále porazili prvoligový Hlohovec 44:16 a vo finále Šaľu 32:27.

Deväť gólov Glankovičovej a postup Dortmundu 28.04.2015

Hádzanárky BV Borussia 09 Dortmund si v predstihu vybojovali postup do I. bundesligy. K poslednému kroku za vytúženou účasťou medzi nemeckou elitou výraznou mierou prispela aj Slovenka Denisa Glankovičová. Pri víkendovom víťazstve 28:26 na palubovke SV Allensbach bola s 9 gólmi najlepšou strelkyňou nielen BVB, ale aj celého duelu. Dortmundčanky majú pred posledným zápasom na druhom mieste v tabuľke náskok troch bodov. Najbližší prenasledovateľ BSV Sachsen Zwickau, ktorý podľahol cez víkend Rodetalu (23:28), ich už nemôže predstihnúť. Z postupu sa okrem Glankovičovej tešila aj druhá Slovenka Petronela Kováčiková, ktorá však ešte v úvode sezóny utrpela zranenie kolena vyžadujúce si dlhodobú pauzu.

Holešová: "Bez hádzanej si neviem predstaviť život" 28.04.2015

Jednou z najlepších hráčok finálového duelu o hádzanársky Slovenský pohár medzi Michalovcami a Šaľou bola krídelníčka Iuventy Mária Holešová. Sympatická rodáčka zo Žiliny, ktorá minulú stredu oslávila 22. narodeniny, sa na triumfe družstva z východu republiky podieľala siedmimi gólmi. Čomu vďačí za streleckú formu, aké sú jej hádzanárske sny, ale i to, aké tetovanie zdobí jej ľavú ruku a čo vlastne znamená, sa dočítate v nasledujúcom rozhovore, ktorý poskytla pre Šport.sk.

Iuventa po šiestykrát siahla na Slovenský pohár 28.04.2015

Po šiestykrát sa môžu hádzanárky Iuventy Michalovce tešiť zo zisku najstaršej ženskej klubovej súťaže Slovenského pohára. Vyvrcholenie jeho 37. ročníka sa odohralo počas minulého víkendu v ich domovskej Chemkostav aréne a zverenky trénera Františka Urbana tak naplno využili domáce prostredie. Po sobotňajšom semifinálovom predkrme s prvoligovým Hlohovcom (44:16) prišiel v nedeľňajšom finále tvrdší oriešok, ich tradičný rival HK Slovan Duslo Šaľa. Michalovčanky však nenechali nič na náhodu ani proti „chemičkám“ a po výhre 32:27 sa po dvoch týždňoch môžu tešiť so zisku druhej tohtosezónnej trofeje. K zopakovaniu minulosezónneho historického tripple im teda ostáva už iba jediný diel skladačky, získať majstrovský titul.

Pohár patrí aj Polozovi, hráčky chcú preňho aj titul 29.04.2015

Hádzanárky DHK Baník Most nezabúdajú na svojho bývalého trénera Dušana Poloza. Na začiatku kalendárneho roka sa za zvláštnych okolností skončilo pôsobenie kouča reprezentácie SR na lavičke úradujúceho českého šampióna. Jeho niekdajšie zverenky síce neuspeli v boji o celkový triumf v 13. ročníku spoločnej slovensko-českej súťaže žien (WHIL), ale počas uplynulého víkendu obhájili prvenstvo v Českom pohári, keď vo finále zdolali na domácej pôde DHC Slavia Praha 30:19 (12:9).

Petrovskyj: Verím, že Iuventa získa aj tretiu trofej 29.04.2015

Finálového turnaja Slovenského pohára, ktorý sa minulý víkend konal v michalovskej Chemkostav aréne, sa zúčastnil aj bývalý tréner Iuventy Michalovce Borys Petrovskyj, ktorého vedenie klubu odvolalo začiatkom februára z funkcie. Zlatá medaila za zisk interligového prvenstva však patrí aj jemu a vedenie klubu sa mu ju rozhodlo pred sobotňajším zápasom s Hlohovcom slávnostne odovzdať. Internetový portál Noviny Zemplína prostredníctvom svojho redaktora Petra Brendzu Petrovského následne oslovil na niekoľko otázok a tento rozhovor vám prinášame aj na našej internetovej stránke.

V tejto sezóne s Prešovom zatiaľ trikrát víťazne 29.04.2015

Semifinálovým súperom Iuventy Michalovce v národnom play-off, ktoré začína počas nasledujúceho víkendu, bude po dvoch rokoch iný celok ako ŠKP Piccard Senec a to interligový nováčik Bemaco Prešov. Pôjde o prvý vzájomný súboj týchto súperov v play-off a takisto aj o prvé východoslovenské derby v rámci slovenského play-off. Títo súperi sa počas sezóny stretli trikrát, dvakrát v lige a raz v Slovenskom pohári. Poďme si v skratke pripomenúť, ako vyzerali ich tohtosezónne súboje.

Bemaco chce zbierať hlavne ďalšie skúsenosti 30.04.2015

Nováčik WHIL Bemaco Prešov má za sebou premiérové účinkovanie v spoločnej slovensko – českej súťaži hádzanárok. Zverenky súčasného trénera Pavla Hižnaya (sezónu začalo Bemaco vedené trénerom Romanom Lamačom, pozn. red.) zbierali v prvom interligovom ročníku s mladým družstvom predovšetkým skúsenosti. V konečnej tabuľke WHIL obsadili so ziskom siedmich bodov predposledné 11. miesto. Pokračovať v sezóne budú v národnom semifinále play–off proti Michalovciam, ktoré štartuje už počas najbližšieho víkendu.

V národnom play-off favoritmi úradujúci majstri 30.04.2015

Tentoraz až tri týždne po skončení 13. ročníka spoločnej slovensko-českej súťaže hádzanárok (WHIL) sa v oboch krajinách začnú počas predĺženého víkendu boje o titul. V SR i ČR sa pokračuje národným play-off. Do semifinále postúpili štyri najlepšie tímy z dlhodobej časti sezóny 2014/2015. Na Slovensku je zloženie kvarteta najlepších vďaka Iuventa Michalovce, HK Slovan Duslo Šaľa a HK Slávia Partizánske z troch štvrtín rovnaké ako vlani, nováčikom je Bemaco Prešov, ktorý nahradil ŠKP Piccard Senec. V Česku si DHK Baník Most, DHC Sokol Poruba a DHC Slavia Praha zopakovali lanskú účasť v elitnej štvorke, DHK Zora Olomouc v nej vystriedal HC Zlín.

Iuventa vstupuje do play-off s najvyššími ambíciami 30.04.2015

Po dvoch trofejách majú zálusk aj na tretiu, čím by dovŕšili minulosezónne tripple. Hádzanárky Iuventy Michalovce chcú po zisku interligovej trofeje a víťazstve v Slovenskom pohári aj slovenský titul. Do národného play-off vstupujú už po piatykrát z prvého miesta, čím sa stávajú najväčším favoritom na zisk domáceho titulu. Tentoraz im v ceste nestojí ŠKP Senec, ako v predošlých troch rokoch, ale nováčik slovensko-českej súťaže Bemaco Prešov. V súboji prvého a jedenásteho tímu základnej časti sa nič iné, ako postup Iuventy neočakáva.
TOPlist©2010-2011 IUVENTA Michalovce. Všetky práva vyhradené. Vytvorila: NIKA PRESS s.r.o
Design: Richard Max