Slovensko bude spolu s Maďarskom organizovať v roku 2022 európsky šampionát mužov...

SLOVENSKÝ POHÁR
  Šaľa 28 13 finále
13.12.2017 o 18.00

  IUVENTA 24 14
WHIL
  Šaľa 25 13 Finále 3. zápas
19. 5. 2018 o 18.00

  IUVENTA 27 14
Staršie dorky
  Stupava 32 15 1. liga - 22. kolo
19.5.2018 o 18.00
 

  IUVENTA 22 9
Mladšie dorky
  Stupava 21 10 1. liga - 22. kolo
19.5.2018 o 15.15
  IUVENTA 22 15

Vyjadrenie Iuventy k voľbám prezidenta SZH 18.06.2018

V sobotu 23. júna sa v Bratislave uskutočnia voľby prezidenta Slovenského zväzu hádzanej. Na funkciu kandiduje doterajší prezident SZH Jaroslav Holeša, jeho vyzývateľom bude úspešný hádzanár či tréner Martin Lipták. Do soboty sa ešte môže prihlásiť aj ďalší kandidát či kandidáti. Iuventa Michalovce sa k voľbám rozhodla vydať stanovisko, ktoré prinášame v týchto riadkoch.

V nedeľu začína deviaty ročník prešovskej KEMPY 03.01.2015

V Prešove sa od nedele do stredy (4. až 7. januára) uskutoční deviaty ročník medzinárodného turnaja žiactva a dorastu KEMPA 4 SPORT CUP. Turnaja sa zúčastňuje 89 tímov z 12 krajín. Medzi 23 slovenskými účastníkmi figuruje aj päť tímov Iuventy Michalovce: dve v kategórii do 13 rokov a po jednom v kategóriach do 15, 17 a 19 rokov. Aj tento rok má naše mesto zastúpenie tiež v podobe dvoch družstiev MHK Junior Michalovce v chlapčenských kategóriach do 13 a 15 rokov.

Tímy Iuventy po jeseni kraľujú svojim súťažiam 03.01.2015

Historický okamih. Pri pohľade na tabuľky hádzanárskych súťaži po jesennej časti sa fanúšikom Iuventy Michalovce musí rozjasniť úsmev na tvári. Takmer všetky družstvá úspešného klubu, od žien až po prípravky, sú totiž lídrami svojich súťaži. To sa netýka akurát junioriek, ktoré sú v prvej lige žien na treťom mieste, no treba dodať, že pri tomto tíme sú prioritou iné veci, ako napríklad zapracovanie hráčok do prvého družstva. Okrem nich všetky ostatné družstvá Iuventy po jeseni kraľujú svojim súťažiam.

Iuventa na úvod roka dvakrát vonku 03.01.2015

Hádzanárky Iuventy Michalovce sa dvakrát v úvode roka predstavia na palubovkách súperov. Zverenky trénera Borysa Petrovského síce mali v prvom tohtoročnom kole, v sobotu 10. januára 2015, hrať v domácej Chemkostav aréne, kde mali privítať nováčika WHIL Bemaco Prešov, no ich domovský stánok je kvôli 8. reprezentačnému plesu Mesta Michalovce obsadený, a tak sa predstavitelia sedemnásobného slovenského majstra dohodli so Šarišanmi na výmene domáceho prostredia. Súboj desiateho kola sa teda odohrá v sobotu 10. januára 2015 v Prešove a odvetný duel predposledného kola základnej časti v sobotu 4. apríla 2015 zase v Michalovciach.

Poloz končí v Moste, v sobotu to oznámil hráčkam 04.01.2015

Úradujúci český majster v hádzanej žien DHK Baník Most prišiel o svojho trénera Dušana Poloza. Strojca úspechov severočeského klubu sa rozhodol odstúpiť z funkcie kormidelníka družstva. Dušan Poloz pôsobil v DHK Baník Most od roku 2012. V sezóne 2012/2013 doviedol svoje zverenky k víťaznému hetriku - prvenstvo v spoločnej slovenko-českej súťaži žien (WHIL), zisk titulu šampióna ČR a triumf na európskej scéne vo Vyzývacom pohár. V ročníku 2013/2014 pridal víťazstvo v Českom pohári, obhajobu domáceho majstrovského titulu a účasť v osemfinále Pohára EHF.

Mladšie dorky na KEMPE zdolali aj Brašov 05.01.2015

Na deviatom ročníku turnaja mládežníckych družstiev KEMPA 4 SPORT CUP v Prešove, ktorý sa začal v nedeľu a potrvá do stredy, štartuje päť tímov Iuventy, ktoré z doteraz odohraných sedemnásť zápasov osem vyhrali a v deviatich svojim súperom podľahli. Najlepšie sa darí mladším dorastenkám v kategórii A17, ktoré zatiaľ nestratili ani bod. Okrem iných si poradili aj s rumunským Brašovom, čím sa tomuto rumunskému veľkoklubu aspoň takto symbolicky revanšovali za novembrové prehry našich žien v Pohári EHF. Skupinovú časť turnaja dohrajú v utorok, kedy sa začne aj play-off. V záverečný deň v stredu sú na programe finálové zápasy.

Most dočasne povedie Hanus, asistentkou Súkenníková 06.01.2015

Vedenie českého hádzanárskeho majstra DHK Baník Most zvolilo pre situáciu, ktorá vznikla rezignáciou hlavného trénera Dušana Poloza, zatiaľ provizórne riešenie. Stal sa ním Jiří Hanus. Ako je známe, Hanus bol až do decembra Polozovým asistentom, potom sa však vzdal funkcie, keďže podľa jeho vlastných slov prestala fungovať spolupráca s hlavným trénerom. Jeho hrajúcimi asistentkami sa stali Petra Vítková a slovenská reprezentantka Lucia Súkenniková.

„Mišo“ hlási návrat, pol roka bez hádzanej bolo dosť 06.01.2015

Káder Iuventy Michalovce dostal začiatkom roka 2015 poriadnu vzpruhu. Do radov sedemnásobného slovenského ženského hádzanárskeho majstra sa totiž vrátila pivotka s reprezentačnými skúsenosťami Michaela Geci, známejšia pod rodným priezviskom Kovaličková. Tá na konci minulej sezóny ohlásila po skončení trojročnej zmluvy v michalovskej Iuvente ukončenie aktívnej hráčskej činnosti, no po pol roku sa všetko zmenilo a „Mišo“, ako ju familiárne nazývajú, tak hlási návrat do tímu.

Borys Petrovskyj: "Jesenný primát nás zaväzuje" 06.01.2015

Po skoro dvojmesačnej pauze sa počas najbližšieho víkendu opäť naplno rozbehne spoločná česko-slovenská súťaž hádzanárok WHIL. Jej ostatné kolo sa odohralo ešte v polovici novembra, následne nastala reprezentačná pauza, v ktorej Slovenky úspešne účinkovali na kontinentálnom šampionáte v Maďarsku a Chorvátsku. Iuventu v tíme zastupovala trojica - brankárka Lucia Gubiková, pivotka Dominika Horňáková a ľaváčka Tatiana Trehubová. Štvrtým do partie, ktorý sa zúčastnil majstrovstiev Európy, bol tréner Borys Petrovskyj, ktorý pôsobil ako asistent pri ukrajinskej reprezentácii. Nielen o európskom šampionáte, ale aj o príprave či zmenách v kádri Iuventy sme sa s ním na krátko porozprávali.

Mladšie dorastenky víťazkami KEMPA 4 SPORT CUP 07.01.2015

Od nedele 4. do stredy 7. januára sa v Prešove odohral už deviaty ročník mládežníckeho turnaja hádzanárov a hádzanárok KEMPA 4 SPORT CUP, na ktorom štartovalo päť družstiev michalovskej Iuventy. Najviac sa darilo mladším dorastenkám, ktoré obhájili prvenstvo na turnaji. To iba o kúsok ušlo starším dorastenkám, ktoré skončili na druhom mieste. Žiackym tímom sa v Prešove až tak nedarilo. Staršie žiačky v kategórii A15 obsadili štvrté miesto, A- družstvo mladších žiačok sa v kategórii A13 umiestnilo na deviatom, B-družstvo na poslednom štrnástom mieste.

Hetrik Lökeovej, Nórka najlepšia na svete za rok 2014 08.01.2015

Najlepšou hádzanárkou sveta je podľa ankety handball-planet.com opäť Nórka Heidi Lökeová. V hlasovaní odborníkov a fanúšikov spomenutého portálu za rok 2014 získala hráčka Györi Audi ETO KC 65 bodov. Len o tri menej mala na konte Rumunka Cristina Georgiana Neagová zo ŽRK Budučnost Podgorica a tretie miesto obsadila ďalšia györska opora Eduarda Amorimová z Brazílie (53). Lökeová získala najviac hlasov od sedemnástich členov medzinárodnej odbornej poroty tvorenej hádzanárskymi publicistami a fanúšikov.

Vo WHIL sa končí 47-dňová pauza 08.01.2015

Štyridsaťsedem dní sa nehrali zápasy spoločnej slovensko-českej súťaže hádzanárok (WHIL). Pauzu vyplnila účasť národného tímu SR na majstrovstvách Európy žien v Chorvátsku a Maďarsku, kde obsadil konečné 12. miesto. V sobotu 10. januára sa opäť naplno roztočí interligový kolotoč. Na úvod nového kalendárneho roka sú všetky stretnutia 10. kola WHIL na programe v jeden deň.

Z kuchyne nášho sobotňajšieho súpera 09.01.2015

Pavol Hižnay, bývalý ligový hádzanár košických VSŽ, dnes skúsený tréner, spätý však predovšetkým so ženskou hádzanou, je od začiatku decembra minulého roku kormidelníkom nováčika spoločnej slovensko – českej súťaže hádzanárok (WHIL) Bemaco Prešov. Prešovské hádzanárky prevzal po zložení funkcie Romanom Lamačom. Zhruba po mesiaci práce s novým kolektívom ho čaká súťažný debut ako remeň. V sobotu 10. januára od 18. hodiny povedie Bemaco Prešov v Športovej hale Hotelovej akadémie na Baštovej ulici v Prešove v desiatom interligovom kole proti ženskému slovenskému hádzanárskemu šampiónovi Iuvente Michalovce.

Iuventa v úvode roka na pôde nováčika 09.01.2015

Po mesiaci a pol sa počas najbližšieho víkendu opäť naplno rozbehne spoločná česko-slovenská súťaž hádzanárok WHIL, v ktorej sa odohrá desiate kolo. Hádzanárky Iuventy Michalovce v ňom síce mali na domácej pôde privítať nováčika Bemaco Prešov, no po dohode klubov prišlo kvôli Reprezentačnému plesu Mesta Michalovce k výmene domáceho prostredia a zverenky trénera Borysa Petrovského sa tak v sobotu 10. januára 2015 o 18.00 hod. predstavia v centre Šariša.

Iuventa chce zahrať lepšie ako v pohárovom súboji 10.01.2015

S prešovským nováčikom odštartovali nový súťažný ročník, odštartujú s ním aj nový kalendárny rok. Hádzanárky Michaloviec už dnes po takmer dvojmesačnej pauze opäť odohrajú súťažné stretnutie, na ktoré vycestujú za svojím najbližším súperom. O 18. hodine sa predstavia v metropole Šariša, kde už raz v tejto sezóne po nemastnom-neslanom výkone zvíťazili rozdielom šiestich bodov. Vtedy išlo o štvrťfinálový duel Slovenského pohára a pre oba tímy to bolo premiérové vystúpenie v aktuálnej sezóne. Odvtedy ubehlo veľa času, aj výkonnosť Iuventy o poznanie stúpla, takže sa očakáva jasnejší triumf majsteriek.

Iuventa v pohodovom tempe vyhrala v Prešove 10.01.2015

Hádzanárky Iuventy Michalovce zvíťazili vo svojom prvom tohtoročnom súťažnom zápase, keď v rámci desiateho kola spoločnej česko-slovenskej súťaže WHIL vyhrali na pôde nováčika Bemaco Prešov hladko 27:20 (14:10). Zverenky trénera Borysa Petrovského, ktoré sa touto výhrou udržali na prvom mieste tabuľky, sa na pôde súpera predstavia aj v nasledujúcom jedenástom kole, keď v nedeľu 18. januára absolvujú duel v Zlíne a ním ukončia prvú polovicu základnej interligovej časti.

Favoriti bodovali naplno 11.01.2015

Po 1,5-mesačnej pauze sa začala druhá časť spoločnej slovensko-českej súťaže v hádzanej žien (WHIL) 2014/2015. V sobotu bolo na programe kompletné 10. kolo, v ktorom sa zhodne presadili favorizované tímy. Víťazstvom 27:20 vo východniarskom derby na pôde Bemaca Prešov si poistili prvú priečku hráčky Iuventy Michalovce, ktoré v interlige už 18 zápasov neokúsili chuť prehry. V pätách Zemplínčaniek zostávajú hádzanárky DHC Slavia Praha, ktoré bez väčších problémov uspeli v Partizánskom proti domácim slávistkám 33:24.

Nástupcom Poloza v Moste Ľuboš Hudák 11.01.2015

Aktuálneho českého majstra a v súčasnosti tretí tím interligovej tabuľky DHK Baník Most povedie z pôsobenia v družstve HC winLand Michalovce aj nám dobre známy Ľuboš Hudák. Rodák z Detvy sa tak stane nástupcom Dušana Poloza. Ten pri "černých andeloch" skončil na prelome rokov. Vedenie klubu sa so slovenským odborníkom, ktorý družstvo preberie v pondelok 19. januára, dohodlo na dva a pol ročnom kontrakte. Dovtedy bude na trénerskej stoličke v tomto tíme sedieť Jiři Hanus.

Iuventa v Šariši splnila rolu favorita 11.01.2015

Hádzanárky Iuventy Michalovce zvíťazili v sobotňajšom stretnutí desiateho kola spoločnej česko-slovenskej súťaže WHIL na pôde nováčika Bemaco Prešov 27:20 (14:10), čím splnili v úvodnom zápase nového roka rolu favorita a svoju ligovú sériu bez prehry natiahli už na úctyhodných osemnásť zápasov. Zverenky trénera Borysa Petrovského si tak udržali v tabuľke prvé miesto s dvojbodovým náskokom pred druhou pražskou Slaviou a trojbodovým pred českým šampiónom Baníkom Most. Najbližšie sa Zemplínčanky znovu predstavia na palubovke súpera, tentoraz to bude v nedeľu 18. januára 2015 o 17.00 hod. v Zlíne.

Martina Školková po zranení opäť strieľa góly 12.01.2015

Slovenská hádzanárska reprezentantka Martina Školková výraznou mierou prispela k postupu národného tímu zo základnej skupiny na decembrových majstrovstvách Európy žien v Chorvátsku a Maďarsku. Vo štvrťfinálovej fáze stihla odohrať už len jeden duel. Proti Holandsku (20:30) bola so 6 gólmi najlepšou strelkyňou i hráčkou výberu SR. Do ďalšieho priebehu kontinentálneho šampionátu, na ktorom skórovala dovedna 15-krát, ju nepustilo zranenie

Michalovská Iuventa podľa očakávania začala víťazne 13.01.2015

Historicky prvé východoslovenské derby v spoločnej slovensko-českej súťaži hádzanárok (WHIL) neprinieslo žiadne prekvapenie. Interligový nováčik z Prešova na svojej palubovke nestačil na vysokého favorita z Michaloviec, ktorému podľahol 20:27 (10:14). Hoci konečný rezultát nie je až taký jednoznačný ako možno mnohí očakávali, Iuventa mala počas celého stretnutia jasne navrch a aj hra na „pol plynu“ jej stačila na pohodlný triumf.

Duslo Šaľa už bez brankárskej jednotky 13.01.2015

Po 47-dňovej prestávke, počas ktorej slovenské hádzanárky absolvovali majstrovstvá Európy, pokračovala kompletným 10. kolom slovensko-česká liga hádzanárok (WHIL). Jedným z ťahákov bol aj súboj Šale s nevyspytateľným Zlínom. Duslo ho však zvládlo veľmi dobre, hoci nastúpilo už bez svojej brankárskej jednotky Adriany Grandtnerovej. Dvadsaťdeväťročná ochrankyňa šalianskej svätyne je totiž tehotná a predstavitelia na Slovensku v posledných štyroch sezónach strieborného tímu hľadajú za túto brankárku náhradu.

Glankovičová ide bojovať o postup do I. bundesligy 13.01.2015

Slovenka Denisa Glankovičová dlho bez vrcholovej hádzanej nevydržala. Po rozlúčke s TSV Bayer 04 Leverkusen, v ktorého drese strávila desať sezón v najvyššej nemeckej súťaži, prevzala od leta 2014 pozíciu hrajúcej trénerky v oberligovom (štvrtá najvyššia súťaž) HSG Bergische Panther. Podľa aktuálnych informácií si však teraz vyskúša aj II. bundesligu, keďže do svojich služieb ju zlákal BV Borussia 09 Dortmund. Líder súťaže zareagoval angažovaním skúsenej ľaváčky na zranenie Talianky Rafiky Ettaqiovej, ktorej problémy s ramenom si vyžiadajú minimálne štvortýždňovú pauzu.

Bývalá brankárka Iuventy do Mosonmagyaróváru 13.01.2015

Bývalá brankárka hádzanárok Iuventy Michalovce Viktória Petrócziová si po vyše roku našla uplatnenie. Na medzinárodný transfer si ju vyžiadal maďarský prvoligový klub Mosonmagyaróvári KC SE, ktorý je farmou víťaza Ligy majstrov Györi Audi ETO KC. Tridsaťjedenročná Maďarka bola od novembra 2013, keď predčasne skončila v tíme úradujúceho slovenského šampióna, bez angažmánu. Naposledy chytala za Iuventu 4. novembra predminulého roka v predohrávke 8. kole WHIL proti ŠKP Piccard Senec (44:14), následne sa v 3. kole Pohára EHF proti slovinskému RK GEN-I Zagorje už nepredstavila.

Veselí hľadá trénera, v stredu s provizórnym riešením 14.01.2015

Spoločná slovensko-česká súťaž hádzanárok (WHIL) má tri zápasy 11. kola na programe už v stredu. Hneď v úvodnom z nich sa v Prahe od 17.30 h proti DHC Slavia predstaví aj HC Veselí nad Moravou, ktorý prišiel počas víkendu o svojho trénera. Ľuboš Hudák oznámil svoj odchod do DHK Baník Most, a tak musí vedenie slováckeho klubu hľadať jeho nástupcu.

Domáce tímy trikrát naplno 15.01.2015

Tri predohrávané zápasy 11. kola spoločnej slovensko-českej súťaže v hádzanej žien (WHIL) a tri jednoznačné víťazstvá domácich. To je stredajšia interligová bilancia. Najvyrovnanejší duel sa hral v Prahe, kde Veselí nad Moravou polčas trápilo favorita. Hostky vyrovnali po zmene strán na 13:13, potom však sedemkrát za sebou od Slavie inkasovali a po ďalšej - tentoraz päťgólovej - šnúre na 26:16 v 52. min bolo o osude súboja rozhodnuté. Slavistky vyhrali 29:22, Veselí nastúpilo len s 8 hráčkami do poľa a pod vedením Milana Budaya, ktorý dočasne prevzal družstvo po Ľubošovi Hudákovi.

Iuventa chce zostať na novoročnej víťaznej vlne 16.01.2015

Hádzanárky Iuventy Michalovce chcú zabodovať aj v treťom súboji spoločnej česko-slovenskej súťaže WHIL zápase na pôde súpera v rade. Po tom, čo v prvom stretnutí tohto roka v pohodovom tempe zvíťazili 27:20 v Prešove nad tamojším nováčikom WHIL, ich však tentoraz čaká o dosť ťažšia prekážka. Zverenky trénera Borysa Petrovského sa totiž predstavia v Zlíne, kde zakaždým odohrajú veľmi ťažké stretnutie a podobné sa v zlínskej hale očakáva aj v nedeľu 18. januára 2015 o 17.00 hod.

Ján Packa povedie Veselí nad Moravou 17.01.2015

Stabilný účastník slovensko-českej súťaže hádzanárok WHIL už má svojho trénera. Nástupcom Ľuboša Hudáka, ktorý odišiel v priebehu rozbehnutej sezóny do tímu DHK Baník Most, sa stal nám veľmi dobre známy Ján Packa. Skúsený lodivod, ktorý naposledy viedol práve Iuventu Michalovce a získal s ňou tri tituly v rade, si po skončení angažmánu v Michalovciach pol roka oddýchol a teraz prijal do konca tejto sezóny ponuku moravského klubu. O Packovom príchode do Veselí informoval internetový portál hodoninsky.denik.cz

Šaľa a Most nezaváhali 17.01.2015

Po troch stredajších predohrávkach pokračovala spoločná slovensko-česká súťaž v hádzanej žien v sobotu dvoma stretnutiami 11. kola. V popoludňajšom dueli potvrdil HK Slovan Duslo Šaľa pozíciu favorita na juhočeskej pôde, keď nad Sokolom Písek vyhral jednoznačne 34:22. Vo večernom súboji sa z víťazstva radovali hráčky DHK Baník Most, ktoré v prvom zápase na domácej pôde po odchode trénera Dušana Poloza vyhrali nad DHC Sokol Poruba 28:24. Český majster si rozhodujúci náskok utvoril v závere I. polčasu, keď z 12:12 unikol na 16:12 a hneď po zmene strán zvýšil na 17:12. Škvrnou stretnutia bolo zranenie slovenskej pivotky hostiek Evy Minárčikovej. Program kola uzavrie v nedeľu od 17.00 h súboj HC Zlín - Iuventa Michalovce.

Štvorgólové víťazstvo Iuventy v Zlíne 18.01.2015

Hádzanárky Iuventy Michalovce zvíťazili v nedeľňajšom stretnutí jedenásteho kola spoločnej česko-slovenskej súťaže WHIL na pôde HC Zlín o štyri góly 30:26, keď už do prestávky viedli rovnakým rozdielom (16:12). Zemplínčanky si tak v tabuľke upevnili prvé miesto. Zverenky trénera Borysa Petrovského sa v nasledujúcom kole, ktoré bude prvé odvetné, predstavia po dlhej odmlke na domácej pôde, keď v sobotu 24. januára 2015 o 17.30 hod. privítajú Sláviu Partizánske.

V dorasteneckých dohrávkach úspešný Močenok 19.01.2015

Aj keď je momentálne v dorasteneckých súťažiach zimná prestávka, počas minulého víkendu sa v nej odohrali dva zápasy. Išlo o dohrávky 11. kola medzi tímami HK Junior Močenok a Bernolákova Košice. Zápasy sa neuskutočnili v riadnom hracom termíne kvôli chorobe viacerých hráčok Bernolákovej Košice. V dohrávkach boli úspešnejšie tímy Močenka. Mladšie dorastenky zvíťazili 22:21 a na svoje konto si tak pripísali prvé body v súťaži. Darilo sa aj starším dorastenkám HK Junior, ktoré vyhrali 17:15 a v tabuľke si tak upevnili siedmu pozíciu.

Iuventa bez problémov zvíťazila v Zlíne 20.01.2015

Program 11. kola spoločnej slovensko-českej súťaže hádzanárok (WHIL) uzatvoril v nedeľu večer súboj siedmeho celku tabuľky s lídrom. Na zlínskej palubovke sa predstavili michalovské hráčky, ktoré aj v druhom tohtoročnom zápase potvrdili úlohu favorita a od našich západných susedov si priviezli povinné dva body za víťazstvo 30:26 (16:12), čím si pripísali už deviaty triumf v prebiehajúcej sezóne WHIL. Zápas v Zlíne bol vyrovnaný len v úvodných minútach, kedy sa obe družstvá striedali vo vedení. S pribúdajúcim časom sa však začala prejavovať väčšia kvalita Iuventy, ktorá sa svojmu súperovi začala gólovo vzďaľovať.

Do Zlína s pokorou, návrat s dvoma bodmi 20.01.2015

Iuventa Michalovce je v lige naďalej bez prehry. Zverenky ukrajinského trénera Borysa Petrovského totiž nezaváhali ani v stretnutí jedenásteho kola spoločnej česko-slovenskej súťaže WHIL, keď na pôde nebezpečného HC Zlín zvíťazili 30:26 (16:12). Michalovčanky sú tak naďalej lídrom tabuľky a v lige ťahajú sériu devätnástich zápasov bez prehry. Túto šnúru budú môcť natiahnuť už v sobotu 24. januára 2015, kedy sa o 17.30 hod. po prvýkrát v tomto kalendárnom roku predstavia v domácej Chemkostav aréne, keď privítajú celok Partizánskeho.

V piatok štartuje Enjoy Sladovňa Cup 22.01.2015

Dvanásť tímov zastupujúcich šesť klubov z troch krajín - taká je bilancia účasti 12. ročníka medzinárodného turnaja starších a mladších žiačok ENJOY SLADOVŇA CUP 2015. V oboch kategóriach sa predstavia Iuventa A, Iuventa B, Užhorod z Ukrajiny, maďarská Kisvárda a Prešov. Zoznam účastníkov na šesť dopĺňajú v kategórii U 15 Hajdúnánás z Maďarska a v kategórii U 13 to budú dievčatá zo susedného Vranov nad Topľou. Vlaňajší víťaz v kategórii U 15 HK Štart Trenčín tentoraz na podujatí neštartuje, v kategórii U 13 obhajujú prvenstvo žiačky Iuventy Michalovce A. Turnaj sa koná pod záštitou generálneho riaditeľa Sladovne, a.s., Ing. Milana Lapišáka, ktorému aj touto cestou chceme vyjadriť vďaku pri zabezpečení turnaja.

Enjoy Sladovňa Cup - výsledky prvý deň 23.01.2015

V piatok 23. januára 2015 sa naplno v oboch skupinách starších aj mladších žiačok rozbehol mládežnícky medzinárodný turnaj Enjoy Sladovňa Cup. Zápasy starších žiačok sa v tento deň odohrávajú v Chemkostav aréne, mladšie žiačky zase našli prechodný domov v telocvični gymnázia Pavla Horova, kde sa odohrá všetkých deväť piatkových zápasov. Zvyšné dni sa turnaj odohrá už v materskej Chemkostav aréne. V tomto článku vám budeme postupne pridávať výsledky prvého hracieho dňa.

Víkendovým cieľom je zostať na víťaznej vlne 23.01.2015

Po desiatich týždňoch a keď rátame aj súboje na medzinárodných turnajoch v poľskom Nowom Saczi a maďarskom Debrecíne, tak aj po desiatich zápasoch vonku, sa predstavia hádzanárky Iuventy Michalovce v sobotu 24. januára 2015, tradične od 17.30 hod., konečne na domácej pôde, keď privítajú momentálne desiaty HK Slávia Partizánske. Pôjde vôbec o prvý slovenský tím, ktorý zavíta v tejto sezóne do Chemkostav arény. Michalovčanky momentálne ťahajú devätnásťzápasovú ligovú sériu bez prehry a nič iné, ako víťazstvo si nepripúšťajú. Veria, že aj po víkende budú tróniť na prvom mieste tabuľky.

Prekvapujúce víťazstvo Poruby v Prahe 23.01.2015

Hádzanárky DHC Slavia Praha nevyužili šancu dostať sa minimálne na jeden deň na čelo tabuľky spoločnej slovensko-českej súťaže žien (WHIL). Zverenky trénera Tomáša Hlavatého prišli v piatok o doterajšiu domácu stopercentnú bilanciu, keď v predohrávke 12. kola prekvapujúco podľahli DHC Sokol Poruba 19:25 (12:13). Domáce prehrávali v úvode 1:4, ale po štvrťhodine viedli 7:5. Nevyšiel im však vstup do druhého dejstva, keď dovolili súperkám získať päťgólový náskok (18:13). Ostravskému tímu pomohli k víťazstvu aj Slovenky - Alžbeta Rechtorisová strelila 5, Diana Tomášechová 4 a Alica Kostelná 3 góly.

Výsledky Enjoy Sladovňa Cup - deň druhý 24.01.2015

Druhým hracím dňom pokračuje v Chemkostav aréne dvanásty ročník medzinárodného hádzanárskeho turnaja starších a mladších žiačok pod názvom Enjoy Sladovňa Cup. Po piatkových dueloch v základných skupinách, v rámci ktorých všetci účastníci odohrali po tri stretnutia, pokračuje podujatie zvyšnými súbojmi, nuž a po nich príde na rad vyraďovacia časť. Na tomto mieste vám budeme priebežne dopĺňať výsledky jednotlivých stretnutí.

Konečne nemusia nikde cestovať 24.01.2015

Priaznivci hádzanárok michalovskej Iuventy sa dočkali. Už dnes sa úradujúci slovenský šampión po dlhej dobe opäť predstaví na vlastnej pôde, keď v tradičnom čase o 17.30 hod. bude v rámci 12. kola WHIL hostiť Sláviu Partizánske, pričom pôjde o prvý duel odvetnej časti. Hádzanársky pôst v srdci Zemplína sa tak dnes skončí po sedemdesiatich dňoch. Líder nadnárodnej súťaže, ktorý v tomto kalendárnom roku zatiaľ dosiahol dve víťazstvá (27:20 v Prešove a 30:26 v Zlíne), narazí v domácej premiére na družstvo, ktorého výsledky sú sklamaním doterajšieho priebehu interligy.

Iuventa zdolala doma Partizánske 25:22 24.01.2015

Hádzanárky michalovskej Iuventy zvíťazili v sobotňajšom stretnutí dvanásteho kola spoločnej česko-slovenskej súťaže WHIL doma nad Partizánskym 25:22, keď do prestávky viedli 13:8. Zverenky trénera Borysa Petrovského sa najbližšie predstavia znovu za riekou Moravou, keď ich v sobotu 31. januára 2015 o 18.00 hod. čaká stretnutie v Písku. Doma ich uvidíme o rovné dva týždne, keď v sobotu 7. februára 2015 o 17.30 hod. privítajú tím trénera Jána Packu HC Veselí nad Moravou.

Neúspešná stíhacia jazda Šale v Olomouci 24.01.2015

Po piatkovom prekvapení v podaní DHC Sokol Poruba v Prahe so Slaviou (25:19) ponúkli zaujímavé dianie aj sobotňajšie zápasy 12. kola spoločnej slovensko-českej súťaže hádzanárok (WHIL). Druhé víťazstvo v sezóne a prvé pre trénera Pavla Hižnaya dosiahol Bemaco Prešov. Nováčik interligy zdolal doma HC Veselí nad Moravou, na lavičke ktorého debutoval kouč Ján Packa, o tri góly 23:20. Hráčky Iuventy Michalovce si poradili so Sláviou Partizánske 25:22, ale v priebehu duelu vyhrávali už aj desaťgólovým rozdielom. Pre Zemplínčanky to bol jubilejný 20. zápas bez prehry v súťaži, v ktorej zvýšili svoj náskok na čele tabuľky na tri body.

Enjoy Sladovňa Cup korisťou Iuventy A a Kisvárdy 25.01.2015

Dvanásty ročník mládežníckeho turnaja mladších a starších žiačok Enjoy Sladovňa cup, ktorého dejiskom bola počas uplynulého víkendu michalovská Chemkostav aréna, sa stal korisťou Iuventy Michalovce A v kategórii starších žiačok a Kisvárdy SC v kategórii mladších žiačok. Organizátori turnaja po jeho poslednom zápase vyhlásili konečné poradie, ocenili najlepšie individuality turnaja a taktiež najlepšie jednotlivkyne všetkých zúčastnených družstiev. Touto cestou chceme vysloviť veľké poďakovanie generálnemu riaditeľovi Sladovňa, a.s., Michalovce Ing Milanovi Lapišákovi, vďaka ktorého pomoci sa turnaj uskutočnil.

Dorastenky Iuventy na turnaji v Ostrave prvé a druhé 26.01.2015

V rámci blížiacej sa jarnej časti súťaží dorasteniek vycestovali obidve družstvá dorasteniek Iuventy Michalovce na medzinárodný turnaj do Ostravy, kde sa zúčastnili dvojdňového turnaja „O Pohár Města Ostravy", ktorý sa konal pod patronátom TJ Sokol Poruba v sobotu 24. januára a nedeľu 25. januára 2015 v Ostrave. Na turnaji sa z prvenstva tešila v prípade mladších dorasteniek Iuventa Michalovce, u starších sa víťazom turnaja stali dorastenky Zory Olomouc. Michalovčanky obsadili na turnaji konečné prvé (mladšie dorastenky), respektíve druhé miesto (staršie dorastenky). Najlepšou strelkyňou Iuventy v mladšom doraste bola s 29 gólmi Mária Kocanová, medzi staršími dorastenkami mala v družstve Iuventy najlepšiu mušku Jana Barátová s 20 gólmi.

V nominácii junioriek aj dve hráčky Iuventy 27.01.2015

Hádzanársku reprezentáciu junioriek Slovenska čaká na prelome januára a februára (31. 1. - 3. 2. 2015) sústredenie, ktorého súčasťou budú aj medzištátne prípravné zápasy s Rakúšankami. Tréner SR Ľuboš Hudák nominoval na akciu 16-členný káder, v ktorom sú aj dve hráčky Iuventy Michalovce. Ide o brankárku Claudiu Čičákovú a ľaváčku Janu Barátovú. V Hudákovej nominácii sa ocitli aj štyri legionárky - Tatiana Gajdošíková a Paulína Jašková z českého Veselí nad Moravou, Mária Sajanová z rakúskeho Stockerau a Csilla Nagyová z maďarského Györu. Najpočetnejšie zastúpenie má HK Slávia Partizánske, z ktorého sú až štyri hráčky (Kapsová, Gajdošová, Krajčovičová, Gregušová). Mladé slovenky majú zraz v sobotu 31. januára v Modre.

Kertészová pauzuje pre vyvrtnutý členok 27.01.2015

Hádzanárky HK Slovan Duslo Šaľa utrpeli počas víkendu tesnú prehru 28:29 v 12. kole ženskej interligy (WHIL) na pôde DHK Zora Olomouc, pričom sa nemohli spoľahnúť na góly reprezentantky Andrey Kertészovej. Tá atakovala v jesennej časti najvyššie priečky poradia strelkýň WHIL a zahrala si v drese SR na ME 2014 v Chorvátsku a Maďarsku. V novom roku jej zatiaľ akoby trochu zvlhol pušný prach, keďže v dvoch doteraz odohratých dueloch strelila len päť gólov - dva proti Zlínu a tri (všetky z pok. hodov) proti Písku. V rebríčku aktuálne klesla na 5. pozíciu so 71 presnými zásahmi.

Rozhodla slabšia pätnásťminútovka 27.01.2015

Dvanáste kolo slovensko-českej súťaže hádzanárok (WHIL) prinieslo viaceré nečakané výsledky. Jedným z nich bola aj prehra Šale na ihrisku nevyspytateľného Olomouca, ktorý mal zlý štart do súťaže, no s pribúdajúcimi kolami sa derie zo spodných priečok tabuľky k jej stredu. Olomoučanky rozhodli o svojom nečakanom triumfe nad slovenským vicemajstrom výborným prvým polčasom, ktorý vyhrali o osem gólov.

Zaváhanie konkurenta Petrovského nepotešilo 27.01.2015

Premiérový domáci zápas v tomto kalendárnom roku michalovské hádzanárky zvládli. V domovskej Chemkostav aréne si poradili s Partizánskym, ktoré zdolali 25:22. Predvedeným výkonom však sedemnásobný slovenský šampión tisícku divákov veľmi nenadchol, pretože od ideálu mal ďaleko. Jasný favorit stretnutia prehrával v sobotňajšom dueli len raz, aj to len vtedy, keď Slávia otvorila gólový účet. Potom už Iuventa držala opraty zápasu pevne v rukách, po výbornom vstupe do druhého polčasu dokonca už viedla o desať gólov (19:9). Jej neskoršie poľavenie ale hosťujúce hráčky využili na zníženie hrozivého manka na prijateľný trojgólový rozdiel.

Prešovčanky zaknihovali druhú interligovú výhru 27.01.2015

Druhú výhru v spoločnej slovensko–českej súťaži hádzanárok zaknihoval prešovský nováčik v 12. interligovom kole. V tabuľke predposledné Bemaco Prešov korunovalo oduševnený výkon trojgólovou výhrou 23:20 (15:13) nad Veselí nad Moravou a pripravili tak tŕpku premiéru pre trénera moravského klubu Jána Packu. Pre Bemaco Prešov je to druhá výhra v súťaži, pre trénera družstva Pavla Hižnaya, ktorý v decembri minulého roku na prešovskej lavičke vystriedal Romana Lamača, dokonca prvá interligová vôbec.

Trehubová druhou najlepšou strelkyňou WHIL 28.01.2015

Až osem Sloveniek je v desiatke najlepších strelkýň spoločnej česko-slovenskej súťaže WHIL. Na jej čele je prvá zo zástupkýň českých hráčok Lenka Hradilová. Kanonierka HC Zlín v doterajších dvanástich zápasoch zaznamenala 83 gólov. Rovnaký počet gólov síce vsietila aj Michalovčanka Tatiana Trehubová, no tá má na svojom konte o deväť premenených sedmičiek viac, takže je v tabuľke na druhom mieste. Prvú trojku uzatvára kanonierka DHK Baník Most Simona Szarková, ktorá doteraz vsietila 80 presných zásahov.

Medveďová ukázala bývalému trénerovi, že to vie 28.01.2015

Prvý bod získal nováčik spoločnej česko-slovenskej súťaže hádzanárok WHIL Bemaco Prešov na domácej palubovke za remízu so Sokolom Písek. Prvú výhru zaknihovalo Bemaco potom na pôde ŠKP Bratislava. Po dlhšom čase zaregistrovali prešovské hádzanárky aj druhé víťazstvo. Prvý raz sa radovali z výhry v domácom prostredí. Bemaco totiž zvíťazilo v stretnutí dvanásteho interligového kola nad HC Veselí nad Moravou 23:20 (15:13) a uspelo tak po prvý raz pod taktovkou trénera Pavla Hižnaya, ktorý začiatkom decembra minulého roka prevzal funkciu po odchádzajúcom Romanovi Lamačovi.

Zápas s Partizánskym prostredníctvom TV Mistral 29.01.2015

Po viac ako dvoch mesiacoch sa v predposlednú januárovú sobotu na domácej pôde predstavili hádzanárky Iuventy Michalovce. Tie v súboji dvanásteho kola spoločnej česko-slovenskej súťaže WHIL privítali v tejto sezóne po prvýkrát vo svojej Chemkostav aréne slovenský tím - HK Slávia Partizánske. Michalovčanky si nakoniec vo svojím súperom poradili a po výsledku 25:22 (13:8) si na svoje konto pripísali už desiate tohtosezónne víťazstvo. Premožiteľa tak nenašli už dvadsať ligových duelov. Zápasu sa vo svojom pravidelnom týždňovom spravodajstve venovala aj michalovská lokálna televízia Mistral a reportáž redaktora Jána Čúrneho a kameramana Martina Stariata vám prinášame aj na našej internetovej stránke.

Šláger v Šali sa nehrá, hráčky Mosta majú chrípku 30.01.2015

Sobota mala byť v Šali v znamení hádzanej a zápasov dvoch domácich družstiev v najvyšších ligových súťažiach. Na popoludnie so začiatkom o 15.00 h plánovaný šláger 13. kola spoločnej slovensko-českej súťaže žien (WHIL) HK Slovan Duslo Šaľa - DHK Baník Most sa však neuskutoční. Dôvodom je chrípková epidémia v tíme hostiek. Šalianski fanúšikovia si na pikantný súboj proti úradujúcemu českému majstrovi, do ktorého pred sezónou prestúpili aj dve opory Dusla Simona Szarková a Lucia Súkenníková, musia nejaký čas počkať. Kedy odohrajú odložený zápas, ešte nie je známe, podľa informácie od vedenia interligy náhradný termín zatiaľ neurčili.

Vysoké víťazstvo Poruby nad Prešovom 30.01.2015

V piatkovej predohrávke trinásteho súťažného kola WHIL sa prekvapenie nekonalo. Hráčky DHC Sokol Poruba totiž na domácej palubovke nezaváhali a po výhre 34:13 (20:7) nad nováčikom súťaže Bemaco Prešov sa posunuli v priebežnej tabuľke pred Duslo Šaľa na štvrté miesto, s jednobodovou stratou na tretiu pražskú Slaviu. Zvyšné štyri zápasy trinásteho kola sa odohrajú počas víkendu, duel HK Slovan Duslo Šaľa - DHK Baník Most odložili pre chrípkovú epidémiu v kádri aktuálneho českého majstra na neurčito.

Iuventa remizovala v Písku 24:24 31.01.2015

Hádzanárky Iuventy Michalovce remizovali v stretnutí trinásteho kola spoločnej česko-slovenskej súťaže WHIL na pôde TJ Sokol Písek 24:24, keď po polčase viedli dvojgólovým rozdielom 12:10. Michalovčanky, ktoré dosiahli v tejto sezóne tretiu remízu, prišli o víťazstvo v samom závere zápasu, keď inkasovali štyri góly v rade! Zverenky trénera Borysa Petrovského sa najbližšie predstavia doma, keď v stretnutí štrnásteho kola privítajú v sobotu 7. februára 2015 o 17.30 hod. celok HC Veselí nad Moravou, ktorý vedie ex-tréner Iuventy Ján Packa.

Sobotňajšie prekvapenie v Písku 31.01.2015

Vyzeralo to, že všetky tri sobotňajšie stretnutia 13. kola spoločnej slovensko-českej súťaže v hádzanej žien (WHIL) dopadnú podľa papierových predpokladov. Tie napokon vyvrátili hádzanárky Sokola Písek v súboji s Iuventou Michalovce. S lídrom tabuľky prehrávali doma v 54. min 20:24, ale dokázali vyrovnať na 24:24 a v posledných sekundách mohli dokonca rozhodnúť o zisku dvoch bodov. Strela Součkovej však skončila len na konštrukcii michalovskej bránky. Zemplíčanky remízou načali tretiu desiatku interligových stretnutí bez prehry.
TOPlist©2010-2011 IUVENTA Michalovce. Všetky práva vyhradené. Vytvorila: NIKA PRESS s.r.o
Design: Richard Max