Novinky z minulého týždňa: Novým športovým riaditeľom Ján Beňadik, Mária Holešová do Podravky Koprivnica, Iuventa v prvom kole proti Šali...

SLOVENSKÝ POHÁR
  Šaľa 28 13 finále
13.12.2017 o 18.00

  IUVENTA 24 14
WHIL
  Šaľa 25 13 Finále 3. zápas
19. 5. 2018 o 18.00

  IUVENTA 27 14
Staršie dorky
  Stupava 32 15 1. liga - 22. kolo
19.5.2018 o 18.00
 

  IUVENTA 22 9
Mladšie dorky
  Stupava 21 10 1. liga - 22. kolo
19.5.2018 o 15.15
  IUVENTA 22 15

Vyjadrenie Iuventy k voľbám prezidenta SZH 18.06.2018

V sobotu 23. júna sa v Bratislave uskutočnia voľby prezidenta Slovenského zväzu hádzanej. Na funkciu kandiduje doterajší prezident SZH Jaroslav Holeša, jeho vyzývateľom bude úspešný hádzanár či tréner Martin Lipták. Do soboty sa ešte môže prihlásiť aj ďalší kandidát či kandidáti. Iuventa Michalovce sa k voľbám rozhodla vydať stanovisko, ktoré prinášame v týchto riadkoch.

Lukačín nebude trénerom Prešova 02.12.2014

Hádzanárky Bemaca Prešov zatiaľ nepoznajú meno svojho nového trénera. Minulý týždeň nečakane odstúpil na základe vlastného rozhodnutia z funkcie kormidelníka Roman Lamač, podľa ktorého slov nefungovala "chémia" medzi ním a hráčkami. Vedenie nováčika spoločnej slovensko-českej súťaže žien (WHIL) pokračuje v hľadaní jeho nástupcu. Lamač viedol Šarišanky v deviatich ligových zápasoch, v ktorých s nimi zaznamenal tri body za jednu výhru, jednu remízu a sedem prehier.

V generálke dve tváre Slovenska 03.12.2014

Na dva dni sa rozišli do svojich domovov. Minulý týždeň hádzanárky Slovenska absolvovali hlavnú časť záverečnej prípravy na majstrovstvá Európy, ktoré sa tento týždeň začnú v Chorvátsku a Maďarsku. V stredu sa opäť zídu v Malackách, kde budú ladiť formu. Posledný deň strávia v Stupave a v nedeľu ráno naberú smer Osijek. Je to dejisko základnej D-skupiny, v ktorej budú hrať spolu s Francúzskom, Čiernou Horou a Srbskom.

Súperky Slovenska v základnej skupine ME prehrávali 03.12.2014

Tri družstvá, ktoré budú súpermi slovenských hádzanárok na majstrovstvách Európy, tiež absolvovali minulý týždeň záverečnú fázu prípravy na Euro 2014. Jej súčasťou boli aj herné previerky, v ktorých až na jednu výnimku svoje zápasy prehrali. V súvislosti s možným postupom Slovenska do druhej fázy šampionátu sa najviac skloňuje Srbsko, ktoré by malo byť relatívne najschodnejším protivníkom. I keď aj to bude veľmi ťažké. Srbky sú stále aktuálnymi vicemajsterkami sveta i Európy.

Zlínka kanonierka páli z krídla, brejkov či sedmičiek 03.12.2014

Pred dvoma rokmi by ste jej meno hľadali v tabuľke kanonierok WHIL na začiatku druhej stovky. Vo svojom materskom tíme HC Zlín bola na jedenástom mieste. Túto sezónu je ale všetko inak. Lenke Hradilovej patrí v tabuľke kanonier so 61 gólmi štvrté miesto a po jeseni sa tak zaradila hneď za slovenské strelkyne Simonu Szarkovú, Andreu Kertészovú a Tatianu Trehubovú. Ani jedna z českých hráčok nezaznamenala viac gólov, a tak nečudo, že sa o túto ľaváčku začína zaujímať reprezentačný tréner Ján Bašný. Článok o tajomstve zobudenie tejto kanonierky z dielne idnes.cz. vám prinášame aj na našej internetovej stránke.

Dvojzápas využili na nácvik obranných systémov 03.12.2014

Dva prípravné zápasy v michalovskej Chemkostav aréne poslúžili slovenským hádzanárkam na precvičenie si obranných systémov 1-2-3 a 0-6. Kým prvý v sobotu nepriniesol triumf, druhý bol úspešnejší a víťazne naladil zverenkyne Dušana Poloza pred odchodom na európsky šampionát v Maďarsku a Chorvátsku (7. - 21. decembra). Na kontinentálnom šampionáte bude postupne v základnej D. skupine hranej v Chorvátskom Osijeku Francúzsko, Čierna Hora a Srbsko.

V Malackách celá devätnástka, radil aj Jágrov kouč 04.12.2014

Hádzanárska reprezentácia žien Slovenska sa štyri dni pred začiatkom majstrovstiev Európy v Chorvátsku a Maďarsku zišla v stredu popoludní v Malackách, kde bude ladiť formu až do nedeľňajšieho odchodu do Osijeku. Na zraze v hoteli Spark sa hlásilo hlavnému trénerovi Dušanovi Polozovi všetkých 19 pozvaných hráčok, z ktorých do dejiska kontinentálneho šampionátu pocestuje osemnástka.

Novým trénerom Prešova je Pavol Hižnay 04.12.2014

Trénerom hádzanárok Bemaca Prešov sa stal Pavol Hižnay, ktorý nahradí na poste kormidelníka družstva nováčika spoločnej slovensko-českej súťaže žien (WHIL) Romana Lamača. Ten minulý týždeň rezignoval z funkcie pre nefungujúcu "chémiu" medzi ním a hráčkami.Vedenie klubu si ako Lamačovho nástupcu vyhliadlo Michala Lukačína, s ktorým už bolo v podstate dohodnuté, ale napokon dal prednosť ponuke z Nemecka. Ďalšie hľadanie netrvalo dlho a voľba padla na Pavla Hižnaya.

Pestrý program Sloveniek pred odchodom na ME 04.12.2014

Hádzanárky Slovenska začali v stredu v Malackách záverečnú časť prípravy na majstrovstvá Európy, ktoré sa od nedele budú konať v Chorvátsku a Maďarsku. Ešte pred večerným tréningom mali stretnutie so športovým psychológom Marianom Jelínkom, ktorého rady im majú pomôcť v mentálnej príprave na vrcholné podujatie. Vo štvrtok si opäť privstali, lebo prijali pozvanie do televízie Markíza v Záhorskej Bystrici ako hostky Telerána.

Hráčky musia byť ako levice 04.12.2014

Štyri dni zostávajú hádzanárkam Slovenska do ich úvodného vystúpenia na XI. majstrovstvách Európy v Chorvátsku a Maďarsku (7. - 21. 12. 2014). Slovenky sa na vrcholné kontinentálne podujatie prebojovali druhýkrát v histórii, po premiére v roku 1994 v Nemecku, kde obsadili posledné 12. miesto, museli čakať dve desaťročia. Pretrhnúť dlhé čakanie sa podarilo družstvu pod vedením hlavného kouča Dušana Poloza, ktoré v kvalifikácii ME 2016 obsadilo v 2. skupine postupovú 2. priečku za Francúzkami.

Európu si chce užiť, syn jej na cestu pribalil pištoľ 04.12.2014

Historicky najlepšia strelkyňa slovenskej reprezentácie hádzanárok Katarína Dubajová sa dočkala. Po mnohých kvalifikačných neúspechoch pomohla v júni národnému tímu k postupu na ME, na ktorých sa Slovenky predstavia po dlhých dvadsiatich rokoch. Práve počas šampionátu oslávi táto legionárka z poľského tímu Olimpia-Beskid Nowy Sacz 36 rokov a účinkovanie v Chorvátsku a Maďarsku berie ako vrchol kariéry.

Titul obhajujú Čiernohorky, druhá účasť Sloveniek 05.12.2014

Hádzanárske kontinentálne šampionáty v kategórii žien začnú v závere tohto týždňa písať svoju druhú desaťročnicu. Symbolicky práve po dvoch desiatkach rokov sa na nich objavia znovu aj slovenské reprezentantky, ktoré sa prebojovali na XI. majstrovstvá Európy hádzanárok v Maďarsku a Chorvátsku (7. - 21. 12. 2014). Dejiskami šampionátu budú za účasti 16 družstiev najbližších pätnásť dní tri maďarské mestá Györ, Debrecín, Budapešť a tri chorvátske - Varaždín, Osijek a Záhreb.

Jesenná derniéra junioriek, doma aj mladšie dorky 05.12.2014

Po týždňovej reprezentačnej prestávke sa nasledujúci víkend opäť spustia boje v prvej ženskej lige, ako aj dorasteneckých súťažiach. V sobotu budú v hre juniorky michalovskej Iuventy, ako aj dorastenky. Juniorky si minulý víkend vyplnili reprezentačnú pauzu predohrávkou posledného jedenásteho jesenného kola v Trenčíne, kde zaznamenali prvú tohtosezónnu výhru na pôde súpera 29:24. Ich domáci sobotňajší súboj s v tabuľke poslednou Sereďou, ktorý sa začína o 15.00, bude teda pre nich jesennou ligovou derniérou.

Gubíková pred štartom ME: „Lopta je guľatá...“ 05.12.2014

Jednou z opôr slovenskej reprezentácie na blížiacom sa európskom šampionáte (7. - 21. decembra) v Chorvátsku a Maďarsku by mala byť brankárka aktuálneho slovenského šampióna Iuventy Michalovce Lucia Gubíková. Tá si zároveň myslí, že hoci sa slovenská ženská hádzaná prebojovala na niektoré z vrcholový podujatí po dlhých dvadsiatich rokoch, nemuseli by byť zverenkyne českého kormidelníka Dušana Poloza úplne bez šance na úspech. So slovenskou reprezentačnou brankárkou sa porozprával portál Šport.sk

Poloz nepopulárne rozhodnutie ešte nevyriekol 06.12.2014

Hádzanárska reprezentácia Slovenska sa pred štartom na XI. majstrovstvách Európy teší zvýšenému záujmu fanúšikov i médií. Ešte pred nedeľňajším odchodom do dejiska šampionátu absolvoval hlavný kouč Dušan Poloz a trojica hráčok oficiálnu tlačovú besedu v Bratislave. Kouč SR na nej neprezradil meno hráčky, ktorá sa napokon nedostane do konečnej 18-člennej nominácie.

Poloz rozhodol, doma zostane Wollingerová 06.12.2014

Vo výprave hádzanárok Slovenska, ktorá v nedeľu skoro ráno odcestuje do chorvátskeho Osijeku, jedného z dejísk majstrovstiev Európy žien 2014, nebude Patrícia Wollingerová. Dilemu, ktorú z hráčok v 19-člennom širšom kádri vyradí z konečnej nominácie, rozlúskol hlavný kouč SR Dušan Poloz v piatok večer. Slovenky po tréningu zamierili na vianočné trhy v Bratislave a následne oznámil 24-ročnej pivotke využiteľnej i na poste spojky, ktorá v uplynulých týždňoch aj v klubovom drese podávala kvalitné výkony, že, žiaľ, práve jej sa tentoraz rozplynie sen o účasti na vrcholnom podujatí. Wollingerová v sobotu ráno opustila národný tím odcestovala domov do Michaloviec.

Mladšie dorastenky doma vysoko zdolali Bardejov 06.12.2014

Mladšie dorastenky michalovskej Iuventy zvíťazili v sobotňajšom stretnutí desiateho kola prvej ligz doma nad nováčikom y Bardejova 42:26 (21:12) a s predstihom si zabezpečili titul jesenných kráľovien súťaže. Zverenky trénera Maroša Vikartovského sa najbližšie predstavia v záverečnom jesennom kole na palubovke Trenčína, ktorý sa uskutoční v sobotu 13. decembra 2014 o 15.00 a keďže pôjde o súboj druhého s prvým, bude to šláger celej jesene.

Juniorky deklasovali doma Sereď, vyhrali o 31 gólov! 06.12.2014

Juniorkz michalovskej Iuventy zavŕšili jesennú časť domácim súbojom desiateho kola prvej ligy žien vskutku impozantne - posledný tím tabuľky Sláviu OA Sereď nekompromisne vyprášili po jednoznačnom výsledku 52:21, keď už do prestávky viedli 28:9. Pre zverenky trénera Františka Urbana sa týmto zápasom jesenná časť súťaže skončila, keďže duel záverečného jedenásteho kola v Trenčíne si predohrali ešte v nedeľu 30. novembra 2014 s výsledkom 24:29.

Slovenky na úvod proti starému známemu Francúzsku 06.12.2014

Prvé vystúpenie po 20 rokoch na majstrovstvách Európy absolvujú slovenské hádzanárky v pondelok, keď sa od 18.00 h predstavia v otváracom dueli osijeckej D-skupiny proti Francúzkam. Len tie najpríjemnejšie spomienky majú zverenky trénera Dušana Poloza na tohto súpera, keďže v ostatnom vzájomnom meraní síl 11. júna 2014 v Šali s ním uhrali v kvalifikácii remízu 24:24 (15:12), ktorá im definitívne zaistila miestenku na šampionát.

Mať optimálnu zostavu na ploche v pravý okamih 07.12.2014

Slovenské hádzanárky získajú počas budúceho týždňa skúsenosť, akú dosiaľ nemali príležitosť zažiť. V krátkom časovom odstupe absolvujú na majstrovstvách Európy žien trio stretnutí proti súperom najvyššie rangu, ktorí sa z predchádzajúcich vrcholných podujatí vracali s cennými kovmi. V pondelok sa v osijeckej D. skupine predstavia proti Francúzsku (18.00), v stredu proti obhajcovi titulu Čiernej Hore (20.00) a účinkovanie v základnej skupine zakončia súbojom proti Srbsku (20.00).

Žiačky na Bernolákovej so štyrmi bodmi 07.12.2014

Počas víkendu pokračovali krajské súťaže mladších žiačok majstrovskými zápasmi desiateho kola. Mladšie žiačky Iuventy sa tentokrát predstavili v Košiciach na pôde Bernolákovej a odniesli si odtiaľ plný počet štyroch bodov. V prvom zápase zvíťazili mladšie žiačky A 25:7 (13:0) a po nich uspeli aj mladšie žiačky B, ktoré zvíťazili ešte výraznejšie a to 24:3 (11:1).

Juniorky michalovskej Iuventy už na druhom mieste 07.12.2014

Tridsaťjedengólové sobotňajšie víťazstvo 52:31 junioriek michalovskej Iuventy nad posledným tímom tabuľky Sláviou OA Sereď katapultovalo michalovské družstvo už na druhé miesto tabuľky prvej ligy žien. Na tom prvom ostalo o skóre pred ďalšími troma družstvami UDHK Nitra, ktorý v desiatom kole zdolal v susedskom derby Močenok 27:22. Domáce víťazstvo si na svoju stranu v tomto kole pripísali aj Hlohovec po výhre nad Zlatnou na Ostrove 43:18, Bernolákova Košice výhrou nad Topoľčanmi 30:26 ako aj Nesvady, ktoré zdolali bratislavský Inter o desať gólov 33:23. Jediným tímom bodujúcim u súpera bol v tomto kole Trenčín, ktorý zvíťazil v Bánovciach nad Bebravou 23:22.

Staršie aj mladšie dorastenky zimujú na prvom mieste 07.12.2014

Už pred posledným jesenným jedenástym kolom je isté, že obidva dorastenecké tímy Iuventy Michalovce budú zimovať na prvom mieste tabuľky. Mladšie dorastenky natiahli svoju víťaznú sériu na desať zápasov, keď v sobotu na vlastnej palubovke na pol plynu zdolali nováčika z Bardejova 42:26, staršie mali v tomto kole voľno. To budú mať aj v záverečnom jedenástom kole, takže v hre budú iba mladšie dorastenky, ktoré sa predstavia v šlágri jesene na pôde v tabuľke druhého Trenčína, no ani prípadná prehra ich už neoberie o vavrín jesenných kráľovien.

Proti Francúzkam bez Súlovskej a Blažekovej 07.12.2014

Hádzanárky Slovenska sú už v dejisku XI. európskeho šampionátu žien v Maďarsku a Chorvátsku, ktorý sa začne úvodnými stretnutiami v nedeľu. Do chorvátskeho Osijeku, ktorý bude najbližší týždeň ich prechodným domovom, sa presunuli z Malaciek, kde od stredy dolaďovali formu na vrcholné podujatie. Po šesťhodinovej ceste autobusom sa zložili v hoteli Osijek. Večer si od 18.30 h prvýkrát vyskúšali halu Gradski vrt, v ktorej odohrajú všetky svoje zápasy základnej D-skupiny. Už v pondelok sa od 18.00 h predstavia proti Francúzkam, v stredu od 20.15 h nastúpia proti čiernohorským obhajkyniam a v piatok ich tiež od 20.15 h čakajú Srbky.

V šlágri úvodného dňa remíza Maďariek s Ruskom 08.12.2014

Zápasmi A. skupiny v Gyori a B. skupiny v Debrecíne sa v nedeľu rozbehli v poradí jedenáste majstrovstvá Európy hádzanárok, ktoré sa konajú v dvoch štátoch, okrem Maďarsku aj v Chorvátsku. V šlágri úvodného dňa sa v stretnutí domácich Maďariek s Ruskom zrodila remíza 29:29 (14:15). V druhom zápase A. skupiny zvíťazili Španielky nad Poľskom 29:22. V B. skupine sa zrodili očakávané výsledky. Nórsko si poradilo s Rumunskom po výsledku 27:19 a Dánsko zdolalo Ukrajinu 32:23.

Najväčšou devízou je tímový duch 08.12.2014

Vlani v lete sa stal trénerom našej ženskej reprezentácie 49-ročný Čech Dušan Poloz, bývalý výborný krídelník, a už v júni tohto roku sa tešil z postupu na majstrovstvá Európy. Pre slovenské hádzanárky to bude iba druhá účasť na kontinentálnom šampionáte, tú prvú zaknihovali ešte v roku 1994. Pred blížiacim sa vstupom Sloveniek do šampionátu sa Denník Šport pozhováral s trénerom tímu Dušanom Polozom a tento rozhovor vám prinášame aj na našej internetovej stránke.

Staršie žiačky Iuventy v Poľsku druhé a tretie 08.12.2014

Počas uplynulého víkendu sa v poľských mestách Zarzecze, Przeworsk a Jaroslaw uskutočnil jubilejný 20. ročník Mikulášskeho turnaja v hádzanej chlapcov a dievčat. V dievčenskej zložke sa súťažilo v kategórii mladších dorasteniek a žiačok, kde mala Iuventa Michalovce až dvojité umiestnenie. Spomedzi ôsmich účastníkov sa naše dievčatá nestratili, keďže sa umiestnili na pódiových priečkach. A-družstvo Iuventy obsadilo po finálovej prehre s Užhorodom druhé miesto, B-družstvo po triumfe o bronz nad poľským Lubenom napokon tretie. Ľaváčka Veronika Duranková bola navyše vyhlásená za najlepšiu hráčku turnaja.

Slovenky potrápili na úvod Francúzky 08.12.2014

Prvé vystúpenie hádzanárok Slovenska na majstrovstvách Európy po 20 rokoch sa skončilo trojgólovou prehrou. Zverenky trénera Dušana Poloza podľahli na XI. európskom šampionáte v pondelkovom otváracom stretnutí základnej D-skupiny v chorvátskom Osijeku Francúzkam 18:21, keď vďaka výbornej hre v obrane vyhrávali po I. polčase 9:7. Slovenky nedokázali zopakovať úspešný výsledok z júnového vzájomného kvalifikačného súboja (24:24) a vo štvrtom vzájomnom meraní síl s hráčkami krajiny galského kohúta utrpeli tretiu prehru (0-1-3). Reprezentantky SR v stredu od 20.15 h nastúpia na svoj druhý zápas v skupine proti obhajkyniam titulu Čiernohorkám, ktoré na úvod turnaja čakali Srbky.

Poloza mrzí nevyužitá šanca, na hráčky je pyšný 08.12.2014

Slovenské hádzanárske reprezentantky príjemne prekvapili vo svojom úvodnom vystúpení na majstrovstvách Európy žien v Chorvátsku a Maďarsku. Po dvadsaťročnom pôste na vrcholnej scéne sa favorita nezľakli a tri štvrtiny duelu trápili Francúzky, ktorým však napokon podľahli v prvom dueli D-skupiny v Osijeku 18:21 (9:7).

Tesné výsledky v Osijeku aj vo Varaždíne 08.12.2014

Zápasmi v základných skupinách odštartovali v pondelok majstrovstvá Európy v hádzanej žien aj v chorvátskych mestách Varaždín a Osijek. Nás samozrejme najviac zaujíma osijecká skupina, v ktorej účinkujú aj Slovenky. Tie v prvom zápase siahali na obrovské prekvapenie. S Francúzskom totiž dlho hrali vyrovnanú partiu a ešte pätnásť minút pred koncom nebolo jasné, kto bude víťazom. Nakoniec sa nimi stali hráčky galského kohúta, ktoré triumfovali po výsledku 21:18 (7:9). Aj v druhom zápase našej skupiny sa zrodila dráma, v ktorej nakoniec Čierna Hora zdolala Srbsko po výsledku 22:19 (10:8).

Oslávenkyňu Dubajovú dojali spoluhráčky 10.12.2014

Vždy veľmi túžila po účasti na vrcholnom podujatí, dočkala sa ho na sklonku svojej kariéry. Katarína Dubajová si nemohla priať nič viac, ako osláviť svoje utorkové 36. narodeniny štartom na XI. európskom šampionáte v Chorvátsku a Maďarsku. "Až mám z toho opäť zimomriavky na tele. Včera počas hymny pred naším prvým zápasom s Francúzkami i teraz v autobuse sa mi do očí tlačili slzy. Vzhľadom na môj vek je to nesmierne dojemné. Zažívam úžasné chvíle, je to pre mňa až neskutočné,“ uviedla pre agentúru SITA najskúsenejšia hráčka z kádra trénera Dušana Poloza.

Slovenky pohostili v Josipovaci 10.12.2014

Slovenské hádzanárske reprezentantky po pondelkovom vstupe do turnaja majstrovstiev Európy žien v chorvátskom Osijeku využili deň voľna aj na návštevu obce Josipovac, v ktorej žije až osemdesiat percent Slovákov. Miestni predstavitelia im po milom privítaní ukázali počas dvoch predpoludňajších hodín nový Dom Slovákov, miestny kostol, slovenskú základnú školu, kde im žiaci pripravili krátke kultúrne vystúpenie, a pohostili ich v priestoroch Matice slovenskej. Hádzanárky im zase venovali reprezentačný dres, ktorý odovzdala kapitánka Lucia Súkenníková.

Slovenky sa s obhajkyňami musia pripraviť aj na džudo 10.12.2014

Po predpoludňajšom rozptýlení v Josipovaci sa slovenské hádzanárky začali pripravovať na stredajší večerný súboj na majstrovstvách Európy žien v chorvátskom Osijeku s Čiernou Horou (začiatok o 20.15 h). Zatiaľ nepadla definitíva, či tréner Dušan Poloz využije možnosť spraviť na súpiske prvú z troch možných zmien. Úvodný duel s Francúzkami (18:21) vynechali brankárka Simona Súlovská a krídelníčka Selma Blažeková.

Upratovanie Czanikovej rituálom pred zápasmi 10.12.2014

Len pred vyše rokom si prvýkrát obliekla dres hádzanárskej reprezentácie a momentálne je jeho oporou na majstrovstvách Európy v Chorvátsku a Maďarsku. Andrea Czanik v 35 rokoch zbiera skúsenosti aj na vrcholnej kontinentálnej úrovni.

Poznáme mená štyroch postupujúcich 10.12.2014

Po štyroch zápasoch druhého kola základných skupín hraných v maďarskom Debrecíne a Gyori poznáme už štyroch postupujúcich do druhej fázy európskeho šampionátu. V nej uvidíme aj domáce Maďarky, ktoré si poradili s Poľskom po výsledku 29:23 a Španielsky. Tie zase zdolali Rusko 25:24 a v tabuľke sú so štyrmi bodmi na čele. O treťom postupujúcom z A. skupiny sa rozhodne v priamom štvrtkovom súboji medzi Ruskom a Poľskom. O dvoch postupujúcich sa rozhodlo aj v B. skupine hranej v Debrecíne. V druhej fáze sa predstavia aj Nórsko s Dánskom.

Tri prehry mládežníckych tímov v Debrecíne 10.12.2014

V utorok absolvovali v maďarskom Debrecíne mládežnícke tímy tri prípravné duely. Najskôr sa proti maďarským rovesníčkam predstavili staršie žiačky, ďalší zápas odohrali mladšie dorastenky a potom prišiel na rad súboj starších dorasteniek s tamojším DVSC. Vo všetkých troch zápasoch boli úspešnejšie domáce, keď staršie žiačky Iuventy prehrali 19:33, mladšie 29:40 a staršie 28:29.

Mladé nádeje Iuventy na zápasoch majstrovstiev Európy 10.12.2014

Ako v predchádzajúcom článku spomíname, mládežnícke tímy Iuventy Michalovce odohrali v utorok 9. decembra prípravné duely v maďarskom Debrecíne. Keďže toto mesto našich južných susedov je momentálne dejiskom XI. majstrovstiev Európy v hádzanej žien, mladé nádeje Iuventy využili príležitosť a zúčastnili sa dvoch zápasov základnej B. skupiny. Na vlastné oči tak videli remízu 29:29 Rumunska s Nórskom (rozhodovala slovenská dvojica Brunovský - Čanda), ale aj víťazstvo Nóriek nad Ukrajinou, kde pôsobí ako asistent trénera Iuventy Michalovce Borys Petrovskyj, 34:23. Z návštevy hráčok Iuventy na týchto dvoch zápasoch vám prinášame zaujímavú fotogalériu...

Obhajca zobral tímu SR nádej už v I. polčase 10.12.2014

Slovenské hádzanárske reprezentantky sú aj po druhom zápase na XI. majstrovstvách Európy v Chorvátsku a Maďarsku bez zisku bodu, ale stále majú nádej na postup do hlavnej fázy turnaja. Zverenky trénera Dušana Poloza podľahli v stredu v rámci základnej D-skupiny v chorvátskom Osijeku čiernohorským obhajkyniam titulu spred dvoch rokov 24:28 (10:20). Slovenky prehrali s Čiernohorkami tretí zo štyroch vzájomných duelov, pričom ťahajú sériu troch nezdarov. Reprezentantky SR sú po druhom hracom dni vo svojej skupine na 3. mieste a v piatkovom záverečnom vystúpení v základnej časti proti Srbkám (20.15 h) potrebujú na postup do štvrťfinálovej fázy získať aspoň bod. Francúzky a Čiernohorky už majú istotu účasti v ďalších bojoch.

Päť istých postupoujúcich, šiesty známy v piatok 10.12.2014

Ďalších päť postupujúcich do druhej fázy európskeho šampionátu hádzanárok sme spoznali po zápasoch druhého kola základných skupín C. a D. hraných v chorvátskom Varaždíne a Osijeku. Vo Varaždíne sme už spoznali všetkých troch postupujúcich medzi ktorými chýba prekvapujúco domáce Chorvátsku, ktoré už postúpiť nemôže. V pre nás dôležitejšej osijeckej skupine bude o čo hrať aj v piatok. Po dvoch zápasoch už postúpili dvaja štvorbodový Francúzsko a Čierna Hora, o treťom rozhodne piatkový priamy súboj Slovenska a Srbska.

Stíhacia jazda Sloveniek v druhom polčase 11.12.2014

So slovenskými hádzanárkami to vyzeralo na začiatku druhého polčasu stredajšieho stretnutia s Čiernohorkami na ME v Chorvátsku zle-nedobre. V 35. a 39. min prehrávali už trinásťgólovým rozdielom (10:23 a 11:24) a hrozil im debakel od úradujúcich majsteriek Európy. Napokon v Osijeku uhrali štvorgólovú prehru 24:28, ktorá im dáva solídnu východiskovú pozíciu pred piatkovým stretnutím so Srbkami.

Stačí im remíza, ale budú hrať na víťazstvo 11.12.2014

Na rozdiel od iných skupín na XI. majstrovstvách Európy hádzanárok v Chorvátsku a Maďarsku sa v "déčku", v ktorom účinkujú aj slovenské reprezentantky, zatiaľ všetko vyvíja podľa papierových predpokladov. Pred záverečnými duelmi sú v hre o účasť v hlavnej fáze všetky štyri tímy. Piatkový zápas Slovensko - Srbsko (20.15 h) bude súbojom o 3. miesto a zároveň postup do záhrebskej štvrťfinálovej skupiny. Ešte predtým sa medzi dvoma štvorbodovými tímami Francúzskom a Čiernou Horou rozhodne o víťazovi D-skupiny.

Iuventa na turnaj do Noweho Saczu 11.12.2014

Hádzanárky Iuventy Michalovce aj napriek koncu jesennej časti vo WHIL naďalej pracujú v tréningovom procese. Keďže hlavný lodivod Borys Petrovskyj je s ukrajinskou reprezentáciou ako asistent trénera na kontinentálnom šampionáte v Maďarsku a Chorvátsku, tréningový proces momentálne vedie jeho asistent František Urban. Ten sa so svojimi zverenkami od piatka do soboty predstaví na turnaji v poľskom Nowom Saczi.

Pre Srbky je duel so Slovenkami ako finále 11.12.2014

Hádzanárky Srbska sa na majstrovstvách Európy žien ocitli v neľahkej situácii. Po dvoch zápasoch sú v tabuľke D-skupiny na poslednom 4. mieste a pred piatkovým záverečným vystúpením v Osijeku proti Slovensku (20.15 h) majú nôž na krku. Len víťazstvo ich posunie do hlavnej fázy turnaja, kde sa s ich účasťou ako úradujúcich vicemajsteriek sveta počítalo.

Neupúšťa od filozofie, žiada maximálnu koncentráciu 11.12.2014

Hádzanárky Slovenska už prevrátili list s názvom Čierna Hora a pred sebou majú ďalšiu kapitolu Srbsko. „Určite sme ešte neuzavreli otázku našej hry. Možno práve nezvládnuté presilovky v oboch dueloch s Francúzkami a Čiernohorkami zapríčinili naše prehry, preto sa pokúsime zdokonaliť náš útočný systém v presilových hrách. Samozrejme, máme už v hlavách náš nasledujúci duel so Srbkami," rozhovoril sa kouč SR Dušan Poloz na štvrtkovom brífingu.

Do druhej fázy aj Poľsko a Rumunsko 12.12.2014

Španielsko, Maďarsko, Poľsko, Nórsko, Dánsko a Rumunsko. To je šestica tímov, ktorá na európskom šampionáte hranom v Maďarsku a Chorvátsku postúpila z dvoch skupín hraných u našich južných susedov. V A. skupine hranej v Gyori boli karty rozdané tak, že o treťom postupujúcom rozhodol priamy súboj medzi Poľsko a Ruskom, z ktorého vyšli lepšie po výhre 29:26 naše severné susedky. V druhom zápase tejto skupiny prehrali domáce Maďarky so Španielskom 26:27 a v tabuľke tak skončili na druhom mieste. Rovnakú postupovú drámu priniesla aj B. skupina hraná v Debrecíne. Aj tu o treťom postupujúcom rozhodoval priamy súboj, v ktorom Rumunsko tesne porazilo Ukrajinu 23:22. Prvé miesto v B. skupine si pripísali po výhre 27:21 nad Dánskom Nórky.

Na súpisku SR aj Súlovská s Blažekovou 12.12.2014

Tréner hádzanárskej reprezentácie žien Slovenska Dušan Poloz sa pred piatkovým večerným kľúčovým stretnutím proti Srbsku (20.15 h) na majstrovstvách Európy v Maďarsku a Chorvátsku rozhodol urobiť zmeny na súpiske. Využil možnosť na výmenu hráčok a spravil hneď dve z troch povolených zmien. Príležitosť dostanú aj zostávajúce dve hráčky z 18-kádra, ktorý má v Osijeku k dispozícii. V záverečnom súboji základnej fázy, v ktorom sa rozhodne o treťom postupujúcom z D-skupiny, sa v zostave ocitne aj duo z HK Slávia Partizánske - brankárka Simona Súlovská a krídelníčka Selma Blažeková.

Iuventa v gólovej prestrelke zostrelila Užhorod 12.12.2014

Hádzanárky Iuventy Michalovce presvedčivo zvťazili vo svojom úvodnom vystúpení na turnaji O pohár Ziemi Sadieckej v Nowom Saczi v súboji majstrov svojich krajín ukrajinský Karpaty Užhorod 41:33 (22:13). Zverenky trénera Františka Urbana sa na turnaji, ktorý sa koná pod záštitou primátora Noweho Saczu, v sobotu ešte stretnú o 11.45 s ďalším ukrajinským tímom Galičanka Ľvov a turnaj ukončia súbojom proti domácemu MKS Olimpia Beskyd.

Slovenky po fantastickom obrate zdolali Srbsko! 12.12.2014

Slovenské hádzanárky postúpili na ME v Maďarsku a Chorvátsku do nadstavbovej fázy. V piatkovom rozhodujúcom súboji o postup zo základnej D-skupiny vyhrali v Osijeku nad vicemajstrom sveta Srbskom po veľkej dráme 23:21 a v tabuľke obsadili s dvoma bodmi tretie miesto. V hale Gradski vrt prehrávali Slovenky v polčase o päť gólov, ale v druhom ukázali skvelý obrat. Najlepšou strelkyňou SR bola Lýdia Jakubisová s ôsmimi gólmi. D-skupinu vyhralo Francúzsko po triumfe nad obhajcom titulu Čiernou Horou 24:20.

Posledným do tucta najlepších Slovenky 13.12.2014

Záverečnými zápasmi vyvrcholil v piatok vo Varaždíne a Osijeku program základných skupín na XI. majstrovstvách Európy v hádzanej žien, ktoré sa konajú v Maďarsku a Chorvátsku. V C. skupine hranej vo Varaždíne boli všetci traja postupujúci známi už po dvoch kolách. Hralo sa teda iba o prestíž, no aj o body do ďalšej fázy turnaja. Prvé miesto v tejto skupine si napokon vybojovali Švédky, ktoré vo svojom záverečnom vystúpení zdolali Nemecko 39:32, v druhom zápase konečne naplno zabodovali Chorvátky, no tým ani výhra 31:27 nad Holandskom nepomohla k postupu a so šampionátom sa lúčia. Nás viac zaujímalo dianie v osijeckej D. skupine, kde si postup medzi dvanásť najlepších po výhre 23:21 nad Srbskom vybojovali Slovenky. V druhom zápase skupiny zdolali Francúzky Čiernu Horu 24:20.

Obrat ako z veľkej knihy 13.12.2014

Hádzanárky Slovenska vstali z mŕtvych a ich účinkovanie na XI. majstrovstvách Európy v Maďarsku a Chorvátsku pokračuje. V Osijeku zvládli rozhodujúci duel o postup, keď proti Srbkám predviedli dokonalý obrat a zvíťazili 23:21 (6:11). "Je to niečo úžasné, na čo budú dievčatá spomínať celý život. Na ME sme neboli dvadsať rokov a teraz sme medzi najlepšou dvanástkou starého kontinentu, to je neskutočné. Bolo vidieť, že je v nich sila," uviedol v prvej reakcii v mixzóne tréner SR Dušan Poloz.

Obrat priniesol nezabudnuteľné opojné chvíle radosti 13.12.2014

Slovenské hádzanárky zopakovali na XI. európskom šampionáte druhopolčasový obrat vo vývoji zo stredajšieho duelu s Čiernou Horou aj v piatok proti Srbkám. Na rozdiel od prvého spomenutého zápasu ho stihli dokonať a vybojovať pre SR vôbec historicky prvé víťazstvo na majstrovstvách Európy. Osijecká výhra 23:21 nad úradujúcimi vicešampiónkami sveta ich navyše posunula do štvrťfinálovej fázy turnaja.

V Záhrebe lístky pre fanúšikov zadarmo 13.12.2014

Priaznivcom slovenských hádzanárok urobili radosť nielen hráčky svojím senzačným víťazstvom nad Srbkami (23:21), ktorým si zaistili postup do štvrťfinálovej skupiny v Záhrebe, ale aj organizátori XI. majstrovstiev Európy. Tí prišli po vyradení domáceho národného tímu už v základnej fáze s výbornou správou, podľa ktorej sú vstupenky na zápasy II. skupiny hlavnej fázy v chorvátskej metropole k dispozícii zadarmo.

Tesná výhra Iuventy nad Ľvovom 13.12.2014

Hádzanárky Iuventy Michalovce uspeli aj v druhom zápase hranom na turnaji O pohár Ziemi Sadieckej v Nowom Saczi, keď zdolali aj druhého ukrajinského účastníka najvyššej súťaže Galičanku Ľvov najtesnejším rozdielom 25:24. Zverenky trénera Františka Urbana, ktoré sú po dvoch zápasoch na prvom mieste tabuľky, svoje účinkovanie na turnaji zakončia súbojom proti domácemu celku, ktorý sa odohrá v sobotu o 16.45.

Šesťgólová výhra mladších doriek v zápase jesene 13.12.2014

Mladšie dorastenky Iuventy Michalovce zvíťazili v šlágri jedenásteho kola a celej jesennej časti najvyššej súťaže mladších dorasteniek na pôde v tabuľke druhého HK Štart Trenčín 30:24 (16:13) a na svoje konto si tak pripísali jedenáste tohtosezónne víťazstvo. Pre zverenky trénera Maroša Vikartovského bolo víťazstvo pod hradom Matúša Čáka jesennou derniérou, líder súťaže odohrá ďalší majstrovský súboj až v novom roku.

Slovenky zaujali aj prezidenta EHF 13.12.2014

Vystúpenie slovenských hádzanárok na XI. majstrovstvách Európy v Chorvátsku a Maďarsku si nenechal ujsť ani prezident Slovenského zväzu hádzanej (SZH) Jaroslav Holeša, ktorý si v hľadisku osijeckej haly Gradski vrt vychutnal postup tímu trénera Dušana Poloza do štvrťfinálovej fázy.

Beňušková úspešnejšia ako najlepšia hráčka sveta 13.12.2014

Slovenské hádzanárky boli ešte dve minúty pred koncom piatkového stretnutia D-skupiny proti Srbsku na pokraji vyradenia z ďalšieho priebehu európskeho šampionátu. Na začiatku 59. min (58:02) Andrea Kertészová vyrovnala na 21:21. Potom mohla najväčšia srbská hviezda Andrea Lekičová opäť poslať svoj tím do vedenia, ale jej strelu z pokutového hodu zneškodnila fantastická Lucia Gubiková v bránke, ktorá v stretnutí chytila všetkých päť sedmičiek Srbiek. Najlepšia hráčka sveta za rok 2013 Lekičová si na nej vylámala zuby dvakrát, pivotka Dragana Cvijičová takisto a raz neuspela ani Jovana Stoiljkovičová.

Iuventa po tesnej prehre na druhom mieste 13.12.2014

Hádzanárky Iuventy Michalovce nakoniec na víťazstvo na turnaji O pohár Ziemi Sadieckej v Nowom Saczi nesiahli. Rozhodla o tom ich prehra v poslednom zápase turnaja, v ktorom podľahli domácemu MKS Olimpia Beskyd Nowy Sacz v omladenej zostave 27:28 (13:19). Zverenky trénera Františka Urbana nakoniec obsadili v Nowom Saczi druhé miesto, za domácim výberom a pred Ľvovom a Užhorodom.

Muky Czanikovej na tribúne, aj sa modlila 13.12.2014

Opora slovenskej reprezentácie Andrea Czanik nedohrala piatkový mimoriadne dôležitý duel na majstrovstvách Európy žien v chorvátskom Osijeku proti Srbsku (23:21). V čase 40:01 min faulom na Andreu Lekičovú zapríčinila pokutový hod v prospech Srbiek a dostala dvojminútový trest. Keďže v prípade 35-ročnej pivotky to bolo už tretie vylúčenie, uvidela z rúk španielskych arbitrov červenú kartu. Pre diskvalifikáciu sledovala v napätí zvyšných dvadsať minút v hľadisku haly Gradski vrt.

Slovenky preverí čierny kôň šampionátu 13.12.2014

Hádzanárky Slovenska vstúpia v nedeľu o 20.15 h do bojov v II. štvrťfinálovej skupine na majstrovstvách Európy v Chorvátsku a Maďarsku. V Zagreb Arene bude ich súperom Holandsko, ktoré je považované za čierneho koňa šampionátu.

V sobotu uspeli Dánky, Nórky a Maďarky 14.12.2014

Dánske reprezentantky zvíťazili v úvodnom z troch sobotňajších zápasov v I. štvrťfinálovej skupine na ME hádzanárok v Maďarsku a Chorvátsku nad Poľkami hladko 28:19, keď sa po zmene strán rezolútne odpútali v maďarskom Debrecíne z polčasového stavu 9:9. Obhajkyne striebra Nórky, ktoré v rokoch 2004 - 2010 nazbierali na kontinentálnych šampionátoch štyri tituly, si podvečer poradili so Španielkami v priamom súboji o priebežnú prvú priečku 29:26. Aj v tomto prípade sa severské družstvo presadilo až v druhom polčase, ten prvý sa skončil zmierlivo 16:16. Drámu priniesol večerný duel, v ktorom domáce Maďarky napokon prekonali Rumunky tesne 20:19 a posunuli sa na druhú pozíciu.

Mladšie aj staršie dorastenky zimujú na prvom mieste 14.12.2014

Zápasmi posledného jedenásteho kola pokračovali najvyššie súťaže starších a mladších dorasteniek. V hre boli aj mladšie dorastenky Iuventy, ktoré sa predstavili ako dosiaľ nezdolaný líder súťaže na pôde druhého HK Štart Trenčín. Mladé Michalovčanky v zápase jesene podali výborný výkon a po výhre 30:24 nielen, že natiahli svoju víťaznú sériu na jedenásť duelov, ale si v tabuľke vypracovali pred jarnou časťou sľubný päťbodový náskok. Zimovať na prvom mieste budú aj staršie dorastenky Iuventy, ktoré sa v ôsmych zápasoch museli skloniť pred súperom iba raz a v tabuľke majú na prvom mieste štrnásť bodov, podobne ako druhá Bytča. Najvyššie dorastenecké súťaže teraz budú mať skoro dvojmesačnú prestávku, ďalšie kolo sa odohrá až 7. februára.

Prehra s Holandskom, semifinále bez SR 14.12.2014

Slovenské hádzanárske reprezentantky začali svoje účinkovanie vo štvrťfinálovej fáze na XI. majstrovstvách Európy v Chorvátsku a Maďarsku hladkou prehrou. Zverenky trénera Dušana Poloza podľahli v nedeľu večer v Záhrebe Holanďankám 20:30 (10:17). V tabuľke II. skupiny hlavnej fázy zostávajú na poslednom 6. mieste s nulou na konte a bez šance postúpiť do semifinále. Po pondelkovom dni voľna budú mať najbližšie príležitosť zabodovať v utorok 16. 12., keď o 18.00 h nastúpia proti Švédkam, ktoré zdolali Francúzky (29:26) a zatiaľ neokúsili chuť prehry.

Rýchlonohé Holanďanky ubehali Slovenky 15.12.2014

Na výkone slovenských hádzanárok v nedeľňajšom stretnutí v Záhrebe proti Holandsku (20:30) vo štvrťfinálovej fáze na XI. majstrovstvách Európy v Chorvátsku a Maďarsku sa naplno prejavila únava. Na fyzicky náročný turnaj, keď v priebehu siedmich dní odohrali už štvrtý zápas, nie sú zvyknuté vzhľadom na absenciu na vrcholných podujatiach v predchádzajúcich rokoch.

Partizánčanky sú rady za šancu 15.12.2014

V kádri slovenskej hádzanárskej reprezentácie žien na XI. majstrovstvách Európy v Maďarsku a Chorvátsku sú zastúpené tri domáce kluby. Spolu s Iuventou Michalovce má najpočetnejšie zastúpenie HK Slávia Partizánske, z ktorého majú príležitosť okúsiť atmosféru vrcholného kontinentálneho podujatia trojica hráčok. Tie dostali v doterajšom priebehu najväčší priestor vo štvrtom vystúpení SR na turnaji.

Poloz chystá zmenu, šancu dostane Szarková 15.12.2014

Hádzanárky Slovenska môžu na XI. majstrovstvách Európy v Chorvátsku a Maďarsku skončiť najlepšie na 9. mieste. Nedeľňajšia prehra s Holandskom (20:30) a ďalšie výsledky v II. štvrťfinálovej skupine v Záhrebe rozhodli, že Slovenky už prišli aj o teoretickú nádej na semifinále i šancu na účasť v dueli o 5. priečku. Vyvrcholenie šampionátu v Budapešti síce bude bez nich, ale stále majú pred sebou ešte dve vystúpenia - v utorok proti Švédsku a v stredu proti Nemecku (oba duely o 18.00 h).

Kapitánka Lucia Hruščáková končí v Iuvente 15.12.2014

Sedemnásobný slovenský ženský hádzanársky majster Iuventa Michalovce prichádza o svoju kapitánku. Po vzájomnej dohode totiž v jeho radoch končí Lucia Hruščáková, známejšia pod svojím dievčenským menom Tobiašová. Odchovankyňa košickej hádzanej do metropoly Zemplína prišla pred sezónou 2007/2008 a odkrútila si tu teda sedem a pol sezóny, v ktorých štyrikrát získala majstrovský titul, trikrát Slovenský pohár a dvakrát pomohla k triumfu v spoločnej slovensko-českej súťaži WHIL.

Maďarky podľahli Dánkam, prvým semifinalistom Nórsko 16.12.2014

Prvými semifinalistkami na európskom šampionáte hádzanárok hranom v Maďarsku a Chorvátsku sa stali hráčky Nórska. Severenky zvíťazili nad Poľsko 26:24 a sú dosiaľ jediným tímom, ktorý na šampionáte nestratil ani bod. Výrazný krok k účasti medzi štyrmi najlepšími urobili Dánky, ktoré zdolali Maďarky 23:20. V poslednom zápase dňa sa v debrecínskej hale zrodilo prekvapenie, v ktorom Rumunsko po druhopolčasovom obrate zdolali Španielsko 22:20, hoci po prvej tridsaťminútovke prehrávali rozdielom piatich gólov 9:14.

M. Školková je zranená, na súpisku Szarková 16.12.2014

Pre slovenskú hádzanársku reprezentantku Martinu Školkovú sa XI. európsky šampionát žien v Maďarsku a Chorvátsku skončil predčasne. Jednu z najlepších Sloveniek na turnaji vyradilo z hry zranenie, ktoré utrpela v nedeľňajšom stretnutí s Holanďankami (20:30). Dvadsaťdeväťročnú spojku, ktorá v doterajších štyroch vystúpeniach strelila 15 gólov (najviac zo všetkých slovenských hráčok na tomto poste), sužovali natiahnuté väzy pri kľúčnej kosti.

Ženy SR stále bez bodu, nestačili na Švédky 16.12.2014

Hádzanárska reprezentácia žien Slovenska zostáva aj po utorku bez bodového zisku vo štvrťfinálovej fáze na XI. majstrovstvách Európy v Chorvátsku a Maďarsku. Zverenky trénera Dušana Poloza utrpeli na turnaji štvrtú prehru, keď tentoraz podľahli v Záhrebe Švédkam 22:31 (11:17). Slovenky štvrťhodinu pred koncom súboja s najofenzívnejším tímom na šampionáte (podľa počtu strelených gólov) ešte živili nádej na tesný výsledok (18:23), ale v zostávajúcom čase sa nepostarali o jeho výraznejšie zdramatizovanie.

Polozovi chýbal proti Švédkam pozitívnejší záver duel 16.12.2014

Po utorkovej prehre so Švédkami 22:31 (11:17) môžu slovenské hádzanárky skončiť na XI. majstrovstvách Európy žien v Chorvátsku a Maďarsku najlepšie na 10. mieste. V druhom vystúpení v II. štvrťfinálovej skupine v Záhrebe nedokázali zaskočiť favorizované švédske družstvo. O ich celkovom umiestnení sa rozhodne v záverečnom zápase záhrebskej skupiny, v ktorom v stredu o 18.00 nastúpia proti Nemecku.

Iuventa v Nowom Saczi na druhom mieste 17.12.2014

Omladený celok majstrovskej Iuventy Michalovce si na turnaji v poľskom Nowom Saczi vybojoval striebornú pozíciu, keď nestačil iba na domácu Olimpiu Beskyd. Hádzanárky z metropoly Zemplína u našich severných susedov dosiahli bilanciu dve víťazstvá a jednu prehru. Na pohár Ziemi Sadieckej síce družstvo nesiahlo, ale jeho tréner František Urban, ktorý na turnaji zastupoval Borysa Petrovského, ktorý si plnil funkciu asistenta trénera pri ukrajinskej reprezentácii, hodnotil turnaj kladne.

Školkovú vyradilo zranenie z duelu s Holandskom 17.12.2014

Najúdernejšia slovenská spojka na hádzanárskych majstrovstvách Európy žien v Chorvátsku a Maďarsku Martina Školková sedela počas utorkového duelu proti Švédsku (22:31) len v hľadisku a takisto iba miesto na tribúne sa jej ujde aj v stredajšom záverečnom vystúpení proti Nemecku (od 18.00 h). Namiesto zdravotne indisponovanej hráčky francúzskeho Dijonu sa na súpisku SR vrátila Simona Szarková. Tá hneď sedemgólovou porciou do švédskej siete ukázala, že môže byť adekvátnou náhradou.

Slovenky majú aj proti Nemkám o čo hrať 17.12.2014

Slovenské hádzanárky by sa rady rozlúčili s účinkovaním na XI. európskom šampionáte v Chorvátsku a Maďarsku úspešným výsledkom. V záverečnom vystúpení v II. štvrťfinálovej skupiny nastúpia v stredu o 18.00 h v Zagreb Arene proti Nemkám s cieľom získať prvé body v hlavnej fáze, ktoré by im zároveň zabezpečili konečné 10. miesto a s ním istotu nasadenia pri žrebe II. fázy kvalifikácie o postup na MS 2015 (k tomu potrebujú Slovenky skončiť do 11. pozície).

V Debrecíne aj proti osemfinalistovi Pohára EHF 17.12.2014

Michalovské hádzanárky nezaháľajú a aj počas reprezentačnej prestávky pokračujú v príprave na ťažkú jarnú časť sezóny. Minulý víkend sa pod vedením trénera Františka Urbana zúčastnil omladený kolektív kvalitne obsadeného turnaja v poľskom Nowom Saczi, kde obsadil druhé miesto. V závere tohto týždňa sa Michalovčanky už pod vedením hlavného lodivoda Borysa Petrovského zúčastnia ďalšieho kvalitne obsadeného turnaja v maďarskom Debrecíne, kde budú ich súperkami okrem domáceho kolektívu aj maďarský Dunaújváros a poľský MKS Olimpia Beskyd Nowy Sacz.

Na záver najvyššia prehra Sloveniek 17.12.2014

Hádzanárky Slovenska obsadia na XI. majstrovstvách Európy v Chorvátsku a Maďarsku konečné 12. miesto, čím zopakovali umiestnenie svojich predchodkýň z premiérového kontinentálneho šampionátu v roku 1994 (vtedy však štartoval len tucet tímov v porovnaní so šestnástimi v súčasnosti). Zverenky trénera Dušana Poloza podľahli v stredu vo svojom záverečnom vystúpení vo štvrťfinálovej fáze v Záhrebe hráčkam Nemecka 22:36 (10:17) a v tabuľke II. skupiny obsadili bez zisku bodu posledné 6. miesto.

Nórky proti Švédsku, Čierna Hora so Španielskom 17.12.2014

V záverečnej fáze majstrovstiev Európy v hádzanej žien konajúcich sa v Maďarsku a Chorvátsku sa v Budapešti v semifinále stretnú Nórsko so Švédskom a Čierna Hora so Španielskom. Rozhodli o tom posledné zápasy štvrťfinálových skupín hraných v Debrecíne a Záhrebe. Šancu na postup medzi štvoricu najlepších nevyužili Dánky, no ani Holanďanky, ktoré sa takisto lúčia s turnajom. Okrem semifinálových stretnutí sa ešte odohrá aj súboj o piate miesto, do ktorého sa dostali domáce Maďarky a Francúzky.

Proti Nemkám im došli sily - fyzické, ale i mentálne 17.12.2014

Hádzanárky Slovenska nevyužili šancu skončiť na XI. európskom šampionáte v Chorvátsku a Maďarsku v prvej desiatke konečného poradia. Naopak, na záver turnaja si pokazili dojem najhorším a najodovzdanejším výkonom. Zverenky trénera Dušana Poloza vo svojom poslednom vystúpení na úspešnom kontinentálnom šampionáte hranom v Maďarsku a Chorvátsku prehrali v záhrebskej skupine s Nemeckom vysoko 22:36 a prišli tak o šancu skončiť do jedenásteho miesta, ktoré by im zaručovalo v kvalifikácii o budúcoročné majstrovstvá sveta v Dánku pozíciu nasadeného tímu.

Slovenské pozitíva najmä v prvej polovici šampionátu 18.12.2014

Hádzanárky Slovenska po dvadsiatich rokoch zažili atmosféru európskeho šampionátu žien. Počas svojho účinkovania v chorvátskych mestách Osijek a Záhreb odohrali dovedna šesť zápasov s bilanciou jedna výhra - päť prehier. V základnej D-skupine potrápili Francúzky (18:21), zaujali druhopolčasovým výkonom proti čiernohorským obhajkyniam (z 10:23 na 24:28) a prekvapili obratom i víťazstvom nad úradujúcimi vicemajsterkami sveta Srbkami (23:21). Bola to prvá výhra SR v histórii ME.

Iuventa na úvod turnaja v Debrecíne zdolala Nowy Sacz 18.12.2014

Hádzanárky Iuventy Michalovce zvíťazili vo svojom úvodnom vystúpení na turnaji TVP Kupa 2014 v maďarskom Debrecíne nad tímom MKS Olimpia Beskyd Nowy Sacz 31:24 (16:15), čím účastníkovi Ekstraklasy oplatili prehru 27:28 z minulotýždňového turnaja konajúceho sa práve v tomto poľskom meste. Zverenky trénera Borysa Petrovského čaká zajtra na turnaji o 9.30 hod. súboj s maďarským Dunaújvárosom, nuž a o 15.30 hod. si v záverečnom súboji turnaja zmerajú sily s domácim Debrecínom.

Desaťgólová prehra Iuventy s Dunaujvárošom 19.12.2014

V druhom zápase na kvalitne obsadenom turnaji TVP Kupa 2014 v maďarskom Debrecíne sa už michalovskej Iuvente nedarilo. Potom, čo v piatok jej hráčky zdolali účastníka poľskej Ekstraklasy MKS Olimpia Beskyd Nowy Sacz 31:24 tentoraz zaknihovali proti osemfinalistovi Pohára EHF a účastníkovi najvyššej maďarskej súťaže Dunaujvarosi KKA desaťgólovú prehru 19:29 (11:16). Zverenky trénera Borysa Petrovského zakončia svoje účinkovanie v Debrecíne v poslednom zápase turnaja, kde ich od 15.30 čaká domáci DVSC.

Slovenkám o priečku ušlo nasadenie 19.12.2014

Hádzanárky Slovenska si postupom do hlavnej fázy XI. majstrovstiev Európy žien v Chorvátsku a Maďarsku zaistili umiestnenie v najlepšom tucte družstiev. Na ďalšiu métu, ktorou bolo skončiť v konečnom poradí do 11. priečky, už nedosiahli a prišli o šancu byť medzi nasadenými pri žrebe II. fázy kvalifikácie majstrovstiev sveta 2015 v Dánsku.

L. Hruščáková: „Chcem sa sústrediť len na manžela“ 19.12.2014

Sedemnásobný slovenský ženský hádzanársky majster Iuventa Michalovce prišiel o svoju kapitánku. Po vzájomnej dohode totiž v jeho radoch končí Lucia Hruščáková (32), známejšia pod dievčenským menom Tobiašová. Odchovankyňa košickej hádzanej získala v drese Michaloviec štyrikrát majstrovský titul, trikrát Slovenský pohár a dvakrát pomohla k triumfu v spoločnej slovensko-českej súťaži WHIL. Rozhovor s Luciou Hruščákovou - Tobiašovou priniesol internetový portál šport. sk a článok autora Romana Horvátha vám prinášame v plnom rozsahu.

Debrecen sfúkol Iuventu, tá končí na treťom mieste 19.12.2014

Hádzanárky Iuventy Michalovce utrpeli vo svojom poslednom vystúpení na turnaji TVP KUPA 2014 v maďarskom Debrecíne s domácim DVSC dvadsaťjeden gólovú prehru 16:37 (7:19) a v konečnej tabuľke tak obsadili tretie miesto za víťazným Dunaujvarošom KKA, domácim DVSC a pred poľským MKS Olimpia Beskyd Nowy Sacz. Pre zverenky trénera Borysa Petrovského to bolo záverečné vystúpenie v tomto roku, ďalšie zápasy odohrajú až v kalendárnom roku 2015.

Slovenky o MS 2015 proti vicemajsterkám Európy 21.12.2014

Slovenské hádzanárske reprezentantky sa v II. fáze európskej časti kvalifikácie o postup na majstrovstvá sveta 2015 stretnú so Španielkami. Nedeľňajší žreb v Budapešti im určil za súperky v boji o účasť na budúcoročnom šampionáte v Dánsku zdolané finalistky z ME 2014. V Športovej aréne Lászlóa Pappa ešte pred večerným vyvrcholením XI. majstrovstiev Európy žien vyžrebovali deväť dvojíc play-off. Po žrebovaní prichádzali okrem hráčok z krajiny Pyrenejského polostrova do úvahy pre Slovenky aj Nórky, ktoré sa však výhrou vo finále (28:25) vyhli kvalifikácii. Zverenky trénera Dušana Poloza sa najskôr predstavia v Španielsku (6./7. júna), odvetu v domácom prostredí odohrajú (13./14. 6. 2015).

Nórky opäť na tróne, majú šiesty titul 21.12.2014

Reprezentantky Nórska si vybojovali titul na XI. majstrovstvách Európy v hádzanej žien v Maďarsku a Chorvátsku. Nórky si v nedeľňajšom vyrovnanom finále v Športovej aréne Lászlóa Pappa v Budapešti poradili so Španielkami 28:25 (10:12) a vrátili sa na trón, ktorý pred dvoma rokmi prepustili Čiernohorkám. Neúspech vo finále, v ktorom bola supervízorkou EHF Slovenka Janka Stašová, pre Španielsko zároveň znamená, že bude v júnovej II. fáze kvalifikácie súperom reprezentácie Slovenska v boji o účasť na budúcoročnom svetovom šampionáte.

Most odvolal účasť, Memoriál Jašíka odložený 22.12.2014

Na medzisviatočné obdobie plánovaný medzinárodný turnaj hádzanárok Memoriál Antona Jašíka v Partizánskom sa neuskutoční. Predstavitelia HK Slávia Partizánske, usporiadateľa podujatia, oznámili v pondelok jeho zrušenie z organizačných dôvodov. Organizátorom urobilo škrt cez rozpočet rozhodnutie vedenia DHK Baník Most, ktoré na poslednú chvíľu odvolalo účasť na turnaji. Memoriál Antona Jašíka sa uskutoční v náhradnom termíne.

Staršie dorastenky Iuventy v jesennom zrkadle 22.12.2014

Staršie dorastenky michalovskej Iuventy rovnako ako pred rokom o takomto čase zimujú na vedúcej priečke tabuľky prvej ligy. Kým ale vlani mali pred druhým UDHK Nitra dvojbodový náskok, teraz ich od prenasledovateľa z Bytče delí iba lepšie skóre. Aj preto sa chce Iuventa Michalovce dôkladne pripraviť na náročnú odvetu, k čomu jej poslúži aj kvalitná januárová príprava, ktorú vyplnia účasti až na troch turnajoch so zahraničnou účasťou.

Ligová jeseň Iuventy Michalovce vo faktoch 22.12.2014

Hádzanárky Iuventy Michalovce sú po jesennej časti spoločnej česko-slovenskej súťaže WHIL jediným nezdolaným tímom. Zverenky trénera Borysa Petrovského v deviatich dueloch nezabodovali naplno iba dvakrát, keď najskôr remizovali v 5. kole v Porube (22:22) a potom v poslednom deviatom kole v Šali, kde remizovali 31:31. Zhodou okolností boli v oboch zápasoch Michalovčanky blízko k víťazstvám, no v Porube oň prišli dve sekundy pred koncom a v Šali pokutovým hodom po čase. V ostatných dueloch Michalovčanky zvíťazili a preto sú v tabuľke po jeseni s dvojbodovým náskokom pred pražskou Slaviou na prvom mieste. Cestu michalovských hádzanárok jesennou časťou vám prinášame vo faktoch...

Ligová jeseň junioriek vo výsledkoch a faktoch 24.12.2014

Juniorky michalovskej Iuventy už štvrtú sezónu účinkujú v prvej ženskej lige. V prvých dvoch ročníkoch sa im podarilo túto súťaž vyhrať. Od minulej sezóny nastala v zmýšľaní na toto družstvo zmena a jeho kostru tvoria prevažne staršie dorastenky. Aj napriek tomu, že vekový priemer družstva je 18 rokov, sa juniorské družstvo v prvej ženskej lige nestratilo a po jesennej časti figuruje so štrnástimi bodmi na peknom treťom mieste. Zverenky trénera Františka Urbana dominovali hlavne v domácom prostredí, kde zaznamenali šesť výhier, vonku sa im až tak príliš nedarilo a zvíťazili iba raz. Poďme si pozrieť ich cestu ligovou jeseňou vo forme výsledkov a faktov...

Jeseň starších dorasteniek v zrkadle výsledkov 24.12.2014

Staršie dorastenky Iuventy Michalovce obhajujú v sezóne 2014/2015 ligový primát a po jesennej časti majú k zlatu znova najbližšie. Z ôsmych zápasov prehrali zverenky trénera Františka Urbana iba jedinýkrát a to v druhom kole v Prešove. V ostatných súbojoch si už pripísali výhry a zaslúžene tak vedú so štrnástimi bodmi tabuľku, o skóre pred druhou Bytčou. Práve tá by mali byť najväčším protivníkom Michalovčaniek v boji o zisk titulu majstra Slovenka. Do boja o medaily v jari pravdepodobne prehovoria aj tretí Prešov či štvrté Partizánske. Poďme si spolu pozrieť ligovú jeseň starších dorasteniek michalovskej Iuventy v podobe výsledkov a faktov...

Hodnotenie junioriek po jesennej časti 26.12.2014

Juniorky michalovskej Iuventy štartujú v prvej lige žien už štvrtú sezónu a vďaka systematickej práci trénerov sa pravidelne pohybujú na čelných priečkach tabuľky najvyššej slovenskej súťaže. Tentoraz zimujú na treťom mieste tabuľky, kvôli čomu sú síce jediným celkom Iuventy, ktorý netrávi zimnú prestávku na čele svojej súťaže, ale v prípade tohto družstva vôbec nejde o výkonnostné ciele. Aj o tom, ale tiež o všeličom inom sme sa pozhovárali v analýze jesennej časti s trénerom juniorského družstva Iuventy Michalovce Františkom Urbanom.

Jeseň mladších dorasteniek vo výsledkoch 28.12.2014

Mladšie dorastenky Iuventy Michalovce majú za sebou impozantnú jesennú časť. V jedenástich zápasoch najvyššej súťaže zaznamenali plný počet 22 bodov a jasne tak smerujú k zisku majstrovského titulu. Zverenky trénera Maroša Vikartovského majú v tabuľke pred jarnou časťou na druhý Trenčín päťbodový náskok. Za najdôležitejšie víťazstvo v jeseni môžeme považovať práve triumf pod hradom Matúša Čáka, kde Michalovčanky zvíťazili v poslednom jedenástom kole 30:24. Poďme si spolu pozrieť ligovú jeseň mladších dorasteniek michalovskej Iuventy v podobe výsledkov a faktov...

Tréner jesenného kráľa sa ako majster zatiaľ necíti 29.12.2014

Jedenásť zápasov, jedenásť výhier. Takúto impozantnú bilanciu dosiahli v jesennej časti mladšie dorastenky Iuventy Michalovce, a tak nečudo, že sa stali po prvej polovici súťaže zaslúženými lídrami. I keď majú zverenky trénera Maroša Vikartovského pred druhým Trenčínom päťbodový náskok, ako majsterky Slovenska sa ešte vonkoncom nevidia a aj samotný tréner si uvedomuje, že to nebolo iba o pozitívach a vidí aj negatíva. Na tých chce počas prestávky popracovať a k tomu by mu mali dopomôcť aj herné previerky v Prešove na Kempa Cup, kde Michalovčanky obhajujú prvé miesto, a takisto kvalitne obsadený turnaj v Porube.
TOPlist©2010-2011 IUVENTA Michalovce. Všetky práva vyhradené. Vytvorila: NIKA PRESS s.r.o
Design: Richard Max