Novinky z minulého týždňa: Novým športovým riaditeľom Ján Beňadik, Mária Holešová do Podravky Koprivnica, Iuventa v prvom kole proti Šali...

SLOVENSKÝ POHÁR
  Šaľa 28 13 finále
13.12.2017 o 18.00

  IUVENTA 24 14
WHIL
  Šaľa 25 13 Finále 3. zápas
19. 5. 2018 o 18.00

  IUVENTA 27 14
Staršie dorky
  Stupava 32 15 1. liga - 22. kolo
19.5.2018 o 18.00
 

  IUVENTA 22 9
Mladšie dorky
  Stupava 21 10 1. liga - 22. kolo
19.5.2018 o 15.15
  IUVENTA 22 15

Vyjadrenie Iuventy k voľbám prezidenta SZH 18.06.2018

V sobotu 23. júna sa v Bratislave uskutočnia voľby prezidenta Slovenského zväzu hádzanej. Na funkciu kandiduje doterajší prezident SZH Jaroslav Holeša, jeho vyzývateľom bude úspešný hádzanár či tréner Martin Lipták. Do soboty sa ešte môže prihlásiť aj ďalší kandidát či kandidáti. Iuventa Michalovce sa k voľbám rozhodla vydať stanovisko, ktoré prinášame v týchto riadkoch.

Staršie dorastenky podľahli Olomoucu a skončili druhé 01.06.2014

Staršie dorastenky Iuventy Michalovce nakoniec na Česko-slovenský pohár nesiahli. Rozhodol o tom úplne posledný zápas turnaja konajúcom sa v mestskej športovej hale v Šali, v ktorom nestačili na českého majstra DHK Zora Olomouc, ktorému podľahli 28:31 (14:16) a obsadili tak druhé miesto. Česko-slovenský pohár teda putuje opäť za rieku Morava a aj v jeho druhom ročníku sa o to postarali hráčky Olomouca. Tretie miesto si odnášajú hráčky UDHK Nitra a posledné miesto obsadila Plzeň. Aj prvenstvo pri mladších dorastenkách putuje do Čiech, keďže takisto v súboji majstra Slovenska a Česka bol úspešnejší majster spoza rieky Morava, keď Plzeň zdolala Bytču 33:26. Na treťom mieste skončili domáce hráčky Dusla a posledné miesto obsadil Olomouc.

Slovenky pokračujú v príprave v Modre 02.06.2014

Po minulotýždňovom rekondičnom sústredení v Liptovskom Jáne pokračujú hádzanárske reprezentantky Slovenska v príprave na blížiace sa júnové vyvrcholenie kvalifikácie o postup na majstrovstvá Európy 2014 v Maďarsku a Chorvátsku. V pondelok sa zídu v Modre, kde pobudnú na hernom výcvikovom tábore až do štvrtka.

Zlaté dievčatá opäť privítal primátor 02.06.2014

Už druhýkrát v priebehu necelých dvoch mesiacov si na mestskú radnicu pozval primátor mesta Michalovce Viliam Zahorčák hádzanárky Iuventy Michalovce. Dôvod bol každému zrejmý. Zemplínčanky nedávno oslávili svoj siedmy majstrovský titul a do roku sedmičiek (keďže mesto tohto roku slávi 770. výročie prvej písomnej zmienky) teda prispeli svojou sedmičkou takisto.

V Polozovom kádri má každá hráčka svoju úlohu 03.06.2014

Slovenské hádzanárske reprezentanky majú pred rozhodujúcimi zápasmi kvalifikácie ME 2014 proti Francúzkam (11. 6., Šaľa) a Islanďankám (15. 6., Reykjavík) rozdelenú prípravu do troch blokov. Ten úvodný absolvovali uplynulý týždeň na výcvikovom tábore v Liptovskom Jáne, kde si do sýtosti užili možnosti, ktoré ponúkala aj tamojšia príroda.

Ukrajinky a Dánky už naplno zarezávali 04.06.2014

Streda 4. jún 2014 je deň D, v ktorom sa odohrá v Chemkostav aréne od 17.10 hod. veľmi dôležitý kvalifikačný zápas o postup na ME 2014 v Chorvátsku a Maďarsku, v ktorom (domáce) Ukrajinky privítajú jeden z najlepších ženských tímov sveta - Dánsko. Ako je známe, Ukrajinky si Michalovce zvolili za domáce prostredie preto, že kvôli politickému napätiu nemôžu odohrať kvalifikačné zápasy vo svojej vlasti. Obidve družstvá pricestovali do metropoly Zemplína už v utorok a večer si v Chemkostav aréne zatrénovali.

Slovenky v generálke proti Maďarsku 04.06.2014

Po troch dňoch hernej tréningovej prípravy čaká na hádzanárky Slovenska aj zápasový test. Štvrtkové medzištátne priateľské stretnutie s Maďarkami, ktorým vyvrcholí ich tohtotýždňové sústredenie v Modre, je na programe od 16.00 h vo Viedni. Pre Slovenky je to previerka výkonnosti pred dvoma zostávajúcimi stretnutiami v dobre rozohratej kvalifikácii o postup na majstrovstvá Európy 2014, ktoré absolvujú 11. júna v Šali proti Francúzkam a 15. júna v Reykjavíku s Islanďankami.

Šaľa ma druhú posilu - je ňou sestra Réky Bízikovej 04.06.2014

V šalianskom drese budú od nadchádzajúcej hádzanárskej sezóny účinkovať dve hráčky s menom Bíziková. K reprezentačnej krídelníčka Réke pribudne aj jej staršia sestra Boglárka, ktorá doteraz pôsobila v Maďarsku. Šalianky začnú letnú prípravu na sezónu 2014/2015 vo štvrtok 10. júla.

Uhráková končí ako hráčka, zostáva však v Porube 04.06.2014

Skúsená slovenská hádzanárka Lucia Uhráková už zrejme nepomôže hráčkam DHC Sokol Poruba na palubovke. Uplynulá sezóna, v ktorej si Ostravčanky vybojovali v národnom play-off ČR bronz, bola jej poslednou v aktívnej kariére.

Ukrajinkám sa európsky šampionát vzdialil 04.06.2014

PRIDANÁ FOTOGALÉRIA. Ukrajinským hádzanárkam sa vzdialila účasť na kontinentálnom šampionáte, ktorý sa uskutoční v závere roka v Chorvátsku a Maďarsku. Zverenky trénera Leonida Ratnera totiž v zápase hranom v Chemkostav aréne podľahli Dánsku 24:28 (16:16) a v tabuľke sú stále s dvoma bodmi na treťom mieste. Na druhej strane si Dánky týmto víťazstvom už vybojovali účasť na majstrovstvách Európy. Keď na šampionáte nechcú po prvýkrát od svojej samostatnosti chýbať ani Ukrajinky vo zvyšných zápasoch v Litve a s Rakúskom (zápas sa opäť uskutoční v Chemkostav aréne v nedeľu 15. júna od 20.10) nesmú zaváhať ani raz.

Hodnotenie Česko-slovenského pohára 04.06.2014

Staršie dorastenky michalovskej Iuventy sa počas uplynulého víkendu zúčastnili na druhom ročníku Česko-slovenského pohára, ktorí absolvovali majstri a vicemajstri krajín z oboch brehov rieky Morava. Slovenskú stranu zastupovali už úradujúce majsterky z Iuventy Michalovce a druhá v poradí UDHK Nitra, kým českú majstrovský Olomouc a druhá Plzeň. Naše dievčatá napokon obsadili vynikajúcu druhú priečku, ktorú možno označiť za najlepšie umiestnenie v histórii michalovskej mládežníckej hádzanej. Hodnotiaci sumár trénera nášho družstva Františka Urbana aj preto vyznieva pozitívne.

Táňa Trehubova si bola po občianstvo v požičanom 05.06.2014

Pred budúcotýždňovými rozhodujúcimi zápasmi kvalifikácie o postup na tohtoročné majstrovstvá Európy, v ktorých sa slovenská ženská reprezentácia stretne najskôr 11. júna v Šali s Francúzskom a o štyri dni neskôr v Reykjavíku s Islandom, prenikla na svetlo sveta informácia, že Slovensko posilní 25-ročná ukrajinská ľaváčka Tetyana Trehubová, ktorá dostala naše občianstvo. Ľavoruká hádzanárka patrí k najväčším oporám majstrovskej Iuventy Michalovce. Slovenkám stačí na vytúžený postup získať bod, dokonca nemusia ani jeden. Na Islande nesmú však prehrať viac ako o gól a musia súperovi streliť aspoň devätnásť gólov. Článok je z dielne Denníka Šport.

Slovenky vo Viedni vysoko prehrali s Maďarkami 05.06.2014

Slovenská reprezentácia hádzanárok Slovenska ťahala vo štvrtkovej generálke na budúcotýždňové rozhodujúce zápasy kvalifikácie o postup na ME 2014, keď vo Viedni podľahla v medzištátnom prípravnom stretnutí výberu Maďarska vysoko 15:37 (7:18). Tréner žien SR Dušan Poloz dal príležitosť všetkým hráčkam, ktoré mal k dispozícii z 18-členného kádra. Premiéru v slovenskom drese absolvovala Tetyana Trehubová, ktorá bola so 4 gólmi najlepšou strelkyňou družstva. Slovenky sa najbližšie zídu 8. júna v Šoporni a pripravovať sa na dôležité stredajšie kvalifikačné vystúpenie proti Francúzkam (11. 6. o 18.00 h) budú v neďalekej Šali.

Majú čo zlepšovať, Trehubová nechcela sklamať 06.06.2014

Debut ukrajinskej rodáčky Tetyany Trehubovej v reprezentácii hádzanárok Slovenska nedopadol z hľadiska výkonu i výsledku celého družstva vôbec lichotivo. Slovenky prehrali vo štvrtok v neoficiálnom prípravnom zápase vo Viedni s Maďarkami po nepresvedčivej hre 15:37 (7:18).

Trénera Dušana Poloza sklamal prístup hráčok 06.06.2014

Tréner hádzanárok Slovenska Dušan Poloz netajil po štvrtkovom prípravnom zápase v hale Hypa, v ktorom jeho zverenky podľahli výberu Maďarska 15:37 (7:18), nespokojnosť s predvedenou hrou.

Tréner Packa odchádza z Iuventy Michalovce 07.06.2014

Po hokejistoch HK Dukla a futbalistoch MFK Zemplín vstúpia do nasledujúcej sezóny pod vedením nového kormidelníka aj hádzanárky Iuventy Michalovce. Ich tréner Ján Packa v majstrovskom tíme po dvaapolročnom pôsobení končí. Vedenie klubu momentálne hľadá jeho nástupcu, známy by mohol byť na budúci týždeň.

Most sa vzdal Ligy majstrov, hrať bude Pohár EHF 08.06.2014

Hádzanárky DHK Baník Most medzi európsku smotánku tento rok nevstúpia. Snahu o Ligu majstrov totiž český šampión vzdal a radšej sa prihlásil do Pohára EHF. Aby sa o najprestížnejšiu klubovú súťaž pokúšali, museli by mať rozpočet o 10 miliónov väčší. Manažér klubu však do budúcna na túto súťaž pomýšľa.

Slovenky nezabúdajú ani na mentálnu prípravu 09.06.2014

Hádzanárky Slovenska začali v nedeľu záverečnú prípravu na tohtotýdňové dva zostávajúce zápasy kvalifikácie o postup na majstrovstvá Európy 2014 v Chorvátsku a Maďarsku. V Šoporni sa hlavnému trénerovi Dušanovi Polozovi hlásil kompletný káder, do ktorého sa po splnení študijných povinností vrátila aj brankárka Lucia Gubiková. Na zraze nechýbala ani pivotka Dominika Horňáková, ktorá si v minulotýždňovom prípravnom zápase vo Viedni s Maďarskom (15:37) zranila koleno a nedohrala ho.

O štart v EP 2014/2015 kvarteto záujemcov 10.06.2014

V júni sa tradične uzatvára zoznam účastníkov európskych hádzanárskych pohárových súťaží, menoslov slovenských klubov na sezónu 2014/2015 zatiaľ nemá definitívnu podobu. Tá musí byť známa do 19. júna. O štart na medzinárodnej scéne prejavili záujem štyri kluby.

Slovenky chcú ukončiť 20-ročné čakanie na ME 10.06.2014

V hádzanárskej kvalifikácii žien o postup na majstrovstvá Európy 2014 v Maďarsku a Chorvátsku sa tento týždeň rozhodne o zostávajúcich účastníkoch šampionátu. Do tuhého ide aj v 2. skupine, v ktorej účinkujú slovenské hádzanárky. Jednu z dvoch miesteniek si v nej už v predstihu zaistili favorizované Francúzky, o druhú bojujú Slovenky s Islanďankami. Zverenky trénera Dušana Poloza majú všetko vo vlastných rukách. Keďže dve kolá pred koncom kvalifikačných bojov sú v tabuľke pred svojimi konkurentkami so štvorbodovým náskokom, na definitívu potrebujú získať bod.

V ďalšej sezóne WHIL opäť kvarteto slovenských tímov 10.06.2014

V 13. ročníku spoločnej slovensko-českej súťaže žien (WHIL) bude hrať rovnaké kvarteto zo SR: Iuventa Michalovce, HK Slovan Duslo Šaľa, HK Slávia Partizánske a ŠKP Piccard Senec, ktorý má v prihláške uvedené ako dejisko domácich duelov Bratislavu. ŠŠK CVČ Ferplast Nesvady-Imeľ ako víťaz I. ligy žien nevyužili možnosť mať od sezóny 2014/2015 interligovú príslušnosť.

Staršie dorastenky privítal primátor 10.06.2014

Tohtosezónne úspechy starších dorasteniek Iuventy Michalovce neušli pozornosti ani primátorovi mesta Viliamovi Zahorčákovi. Ten si majsterky Slovenska a vicemajsterky česko-slovenska pozval dnes na mestský úrad, aby im poďakoval za výbornú reprezentáciu mesta.

Juniorky a staršie dorastenky v spätnom zrkadle 11.06.2014

Vrchol našej mládežníckej pyramídy tvorí celok starších dorasteniek, ktorý už tretiu sezónu za sebou hráva aj prvú ligu žien pod hlavičkou Junioriek Iuventy. V uplynulom súťažnom ročníku skončilo toto družstvo v prvej lige staršieho dorastu suverénnym spôsobom na prvom mieste, pričom na základe tohto umiestnenia sa kvalifikovalo na druhý ročník Česko-slovenského pohára, kde napokon obsadilo druhú priečku. V prvej lige žien obsadili naše dievčatá štvrté miesto po dvoch predchádzajúcich prvenstvách, avšak už bez výraznejšej podpory hráčok majstrovského A-družstva. O uplynulej sezóne sme sa pozhovárali s trénerom oboch kolektívov, Františkom Urbanom.

Slovenky remizovali s Francúzkami a postúpili na ME! 11.06.2014

Hádzanárske reprezentantky Slovenska si vybojovali účasť na majstrovstvách Európy 2014 v Chorvátsku a Maďarsku. Zverenky trénera Dušana Poloza remizovali v stredajšom stretnutí 5. kola 2. kvalifikačnej skupiny v Šali nad favorizovanými a istými postupujúcimi Francúzkami 24:24 (15:12), čím si definitívne zaistili miestenku na decembrový kontinentálny šampionát. Slovenkám patrí v tabuľke pred záverečným vystúpením v nedeľu 15. 6. v Reykjavíku proti Islanďankám (začiatok o 17.00 h SELČ) so ziskom 7 bodov 2. priečka, o ktorú už nemôžu prísť. To znamená, že po 19 rokoch si národný tím žien SR zahrá opäť na vrcholnom podujatí a po 20 rokoch bude znovu účastníkom ME.

Podľa Poloza až čas docení význam postupu na ME 12.06.2014

Jeho predchodcom sa dlho nepodarilo prebojovať na vrcholné podujatie, on to necelý rok po nástupe do funkcie dokázal. Dušan Poloz priviedol hádzanárky Slovenska po 20 rokoch k postupu na majstrovstvá Európy. Bezprostredne po záverečnom hvizde stredajšieho kvalifikačného duelu v Šali proti Francúzsku, v ktorom nerozhodný výsledok 24:24 posunul na šampionát reprezentantky SR, dal najavo svoje emócie a vzápätí si od vypätia sadol na lavičku a premietol si svoju doterajšiu trénerskú kariéru. V nej mu pribudol do zbierky ďalší úspech.

Vytúžený postup na ME odmenou za heroický výkon 12.06.2014

Hádzanárky Slovenska sa od roku 1995 márne snažili prepracovať cez kvalifikačné sito na vrcholné svetové či európske podujatie. V stredu ukončili dve desaťročia čakania a postup si tentoraz vybojovali vlastnými silami. "Ja som verila, že raz to musí prísť. Od úvodu sme vyhrávali a bolo by to strašne nespravodlivé, keby sme dnes prehrali," uviedla pre agentúru SITA rozradostená Katarína Dubajová, ktorá v závere stredajšieho remízového stretnutia v Šali proti Francúzkam (24:24) zobrala na seba zodpovednosť a potvrdila svoje strelecké schopnosti. V čase 58:17 min sa odhodlala k delovke, ktorá skončila vo francúzskej sieti a o chvíľu neskôr sa ukázalo, že znamenala postup na majstrovstvá Európy 2014 v Chorvátsku a Maďarsku. "Povedala som si, že buď to tam padne alebo nie," priznala historicky najlepšia kanonierka reprezentácie SR.

V šalianskom pekle slovenská radosť 12.06.2014

Štyri tímy si v stredajších stretnutiach 5. kola kvalifikácie ME 2014 zaistili miestenky na šampionát, ktorý sa od 7. do 21. decembra uskutoční v Maďarsku a Chorvátsku. Okrem Nemecka, Španielska a Švédska a si postup vybojovalo aj Slovensko. Fanúšikovia SR privítali výpravu súpera z krajiny galského kohúta transparentom vo francúzštine: "Vitajte v pekle". Pravdivosť týchto slov potvrdzovali nielen neustálym skandovaním, ale atmosféra v šalianskej Mestskej športovej hale hustla s pribúdajúcim časom aj zásluhou horúceho počasia i vývoja duelu, ktorý ponúkol dramatické vyvrcholenie so šťastným koncom pre tím hlavného kouča Dušana Poloza.

Od piatku do nedele MSR starších žiačok v Trenčíne 12.06.2014

Od piatku 13. júna do nedele 15. júna 2014 sa uskutočnia záverečné turnaje o Majstra SR v kategóriách žiačok, ktorého hostiteľmi sú, v prípade mladších žiačok Šaľa a u starších žiačok Trenčín. V článku Vám prinášame časový rozpis turnaja starších žiačok, ktorého hostiteľom je Trenčín. O titul majsteriek SR zabojuje v tejto kategórii sedem družstiev vrátane žiačok Iuventy Michalovce.

V nedeľu v Chemkostav aréne zápas o všetko 12.06.2014

Po nervydrásajúcom thrilleri so šťastným koncom pre slovenské družstvo, ktorý mohli fanúšikovia hádzanej vidieť v stredu v Šali, kde Slovenky po remíze 24:24 s favoritom skupiny Francúzskom postúpili na ME v Chorvátsku a Maďarsku, môžu podobný zápas vidieť aj diváci v Chemkostav aréne. V 1. kvalifikačnej skupine sa totiž odohrá v nedeľu 15. júna 2014 o 20.20 hod. na neutrálnej pôde v Michalovciach rozhodujúci duel o postup medzi Ukrajinou a Rakúskom. Dodajme, že Ukrajinky už jeden duel v našej hale odohrali, keď minulý týždeň prehrali s Dánskom 24:28. Teraz majú šancu na reparát a pokiaľ vyhrajú potrebným rozdielom, môžu sa tešiť z postupu.

Mladšie žiačky o titul a medaily v Šali 12.06.2014

DOPLNENÝ ZOZNAM ÚČASTNÍKOV . . .
Mladšie žiačky zabojujú o slovenský titul počas víkendu v Šali. Štartovať tu bude na rozdiel od starších tradičný počet ôsmich účastníkov vrátane žiačok Iuventy Michalovce. Po odohratí bojov v dvoch základných skupinách súťaž pokračuje tzv. naganským systémom, kde sa vo vyraďovacej časti predstaví všetkých osem účastníkov.

Na Islande už nie boj o postup, ale príprava na ME 13.06.2014

Zrejme ani najväčší optimisti medzi priaznivcami slovenskej hádzanej by si pred začiatkom kvalifikácie o postup na tohtoročné majstrovstvá Európy žien netrúfali predpovedať, že v stretnutiach záverečného 6. kola už nepôjde takpovediac o nič. O všetkom podstatnom sa totiž rozhodlo už v predchádzajúcich kolách. To najdôležitejšie z pohľadu SR sa udialo v stredu v Šali, kde reprezentantky SR uhrali proti favorizovaným Francúzkam potrebný bod a po remíze 24:24 mohli po dvoch desaťročiach oslavovať postup na ME. Už s miestenkou vo vrecku odcestovali Slovenky vo štvrtok na Island, kde zakončia v nedeľu od 16.45 h SELČ (rozhodujú Srbky Maričová a Mašičová) svoje účinkovanie v úspešnej kvalifikácii.

V prvý deň víťazstvo a prehra starších žiačok Iuventy 13.06.2014

V zápasoch úvodného dňa Majstrovstiev Slovenska starších žiačok sa najviac darilo mladým Nitrankám z UDHK, ktoré vyhrali v oboch svojich stretnutiach. Bez bodovej straty je aj priebežne druhý ŠKP Bratislava, ktorý odohral dnes iba jedno stretnutie. Premiéru turnaja obstarali Iuventa a Prešova. V tomto zápase ťahali naše dievčatá za kratší koniec, Šarišankám podľahli o tri presné zásahy. Podstatne viac sa im darilo s Trenčínom, nad ktorým zvíťazili šesťgólovým rozdielom. V sobotu čakajú Iuventu traja súperi: UDHK Nitra, Bytča a Dunajská Streda.

Mladšie vo štvrťfinále s Prešovom alebo Malackami 13.06.2014

Podobne ako staršie, aj mladšie žiačky Iuventy začali republikový šampionát s jedným víťazstvom a jednou prehrou. Po dvojgólovej polčasovej prehre zdolali najtesnejším rozdielom Bytču, ale domáca Šaľa už bola jasne nad ich sily. Zajtra od 09:00 hod ich čaká boj o 2. miesto v skupine s Bánovcami a isté je aj to, že ich štvrťfinálovým súperom bude jeden z dvojice Malacky - Prešov.

V michalovskej aréne sa hrá záverečný zápas sezóny 14.06.2014

Po súboji s Dánskom odohrajú hádzanárky Ukrajiny v michalovskej Chemkostav aréne ešte jeden zápas kvalifikačnej A-skupiny o postup na majstrovstvá Európy (ME) 2014, ktoré sa uskutočnia v Maďarsku a Chorvátsku. Diváci sa môžu tešiť na priamy duel o druhú postupovú miestenku zo skupiny, tá prvá patrí Dánsku. Bližšie k nej majú Rakúšanky, ktoré majú o dva body viac ako „domáce“ Ukrajinky.

Staršie žiačky titul nezískajú, ale bojujú o striebro 15.06.2014

PRIDANÝ LINK NA INFO O PRIEBEHU . . .
Výhra, remíza a prehra - taká je bilancia zápasov starších žiačok Iuventy počas druhého dňa Majstrovstiev SR. K včerajším dvom bodom pridali dnes naše dievčatá tri a v priebežnej tabuľke sú na treťom mieste. Vedúcu Nitru už bodovo dostihnúť nemôžu, ale ostávajú v hre o medaily. Reálnejšia sa zdá byť bronzová, ale pri vyrovnanom priebehu turnaja je možné rátať aj so striebornou. Tabuľka pred zajtrajšími záverečnými piatimi zápasmi je tak zamotaná, že titul môžu získať až štyri tímy: Nitra, Prešov, Bytča a Trenčín. Bodovo sa na vedúcu Nitru môže dotiahnuť aj ŠKP, ale v alternatívnych tabuľkách zo vzájomných zápasov (Prešov - Nitra - ŠKP - Trenčín, resp. Prešov - Nitra - ŠKP) by na prvé miesto nedosiahol.

Mladšie žiačky vo finále o titul so Šaľou 15.06.2014

Na Majstrovstvách SR mladších žiačok v Šali sú v nedeľu na programe záverečné stretnutia o umiestenie. Nás môže tešiť, že mladšie žiačky Iuventy nastúpia v úplne poslednom stretnutí turnaja, teda vo finále. Ich súperom bude domáci Slovan Duslo Šaľa, s ktorým to nebudú mať jednoduché, keďže v základnej skupine mu podľahli o deväť gólov.

Staršie žiačky napokon bez medaily 15.06.2014

Staršie žiačky Iuventy vo svojom poslednom vystúpení na Majstrovstvách najtesnejším rozdielom prehrali s ŠKP Bratislava a prišli tak o možnosť získať medailu. Majstrom SR sa stala UDHK Nitra, ktorá v rozhodujúcom stretnutí s Prešovom nenechala nič na náhodu a zvíťazila jasným štrnásťgólovým rozdielom. Vo veľmi vyrovnanej a zamotanej tabuľke ďalšie medailové pozície pribadli napokon Trenčínu a Bytči. Naše dievčatá skončili na predposlednom šiestom mieste. O vyrovnanosti turnaja svedčí fakt, že v prípade dnešnej výhry nad ŠKP mohli skončiť tretie.

Mladšie žiačky sa vracajú domov strieborné 15.06.2014

Medailovú zbierku Iuventy v sezóne 2013/14 skompletizovali mladšie žiačky, ktoré po finálovej prehre so Šaľou získali striebro. V zápase o 3. miesto bola úspešnejšia Dunajská Streda, ktorá o štyri góly vyhrala nad Malackami. Trénermi strieborného tímu Iuventy v sezóne 2013/14 boli Henrich Marcinčák a František Pustý.

Tesná prehra Sloveniek v závere kvalifikácie ME 15.06.2014

Slovenské reprezentantky v hádzanej žien zakončili kvalifikáciu majstrovstiev Európy 2014 tesnou prehrou. Zverenky trénera Dušana Poloza, ktoré už mali miestenku na decembrový kontinentálny šampionáte v Chorvátsku a Maďarsku vo vrecku, podľahli v nedeľňajšom stretnutí 6. kola v Reykjavíku domácim Islanďankám 28:30 (12:16). Severanky síce odplatili Slovenkám prehru z októbra minulého roka v Šali (18:19), ale už ich nemohli preskočiť v tabuľke 2. kvalifikačnej skupiny. V nej skončili Slovenky so ziskom 7 bodov na postupovom 2. mieste, Islanďanky zaostali na 3. priečke o jeden bod. Suverénnymi víťazkami boli Francúzky, ktoré v meste Mouilleron-le-Captif rozdrvili Fínky 36:13 (14:5). Reprezentantky krajiny galského kohúta a aj slovenské hráčky, ktoré sa zúčastnia na ME po 20 rokoch, môžu s napätím očakávať výsledok štvrtkového žrebu základných skupín šampionátu.

Ukrajinky po deväťgólovom víťazstve s postupom na ME 15.06.2014

Hádzanárky Ukrajiny zvíťazili v rozhodujúcom zápase prvej kvalifikačnej skupiny o postup na ME, ktoré sa uskutočnia v Chorvátsku a Maďarsku na konci tohto roka, v michalovskej Chemkostav aréne, kde sa zápas musel uskutočniť kvôli nepokojom na Ukrajine, nad tímom Rakúska o deväť gólov 33:24 (17:10) a vybojovali si tak spolu so suverénnym Dánskom postup na kontinentálny šampionát.

Češkám zostali iba oči pre plač, na ME aj Ukrajina 16.06.2014

Záverečnými zápasmi skončila počas víkendu kvalifikácia o postup na majstrovstvá Európy hádzanárok, ktoré sa uskutočnia v závere tohto roka v Maďarsku a Chorvátsku. Ako je známe, na tomto kontinentálnom šampionáte sa zúčastnia po dvadsiatich rokoch aj Slovenky, ktoré si postup vybojovali stredajšou remízou doma s Francúzskom (24:24). Zverenky trénera Dušana Poloza uzavreli kvalifikáciu prehrou 28:30 na pôde Islandu. Spolu s nimi postúpili z druhej kvalifikačnej skupiny suverénne Francúzky. Rušno však bolo aj v iných skupinách. O priamy postup sa bojovali v prvej, tretej, ako aj v piatej. Postup si nakoniec vybojovali aj Ukrajinky, ktoré v stretnutí hranom v Michalovciach zdolali Rakúsko rozdielom deviatich gólov 33:24 (17:10).

Napriek prehre Slovenky z Islandu aj s pozitívami 16.06.2014

Nedeľňajšia prehra v Reykjavíku s Islanďankami 28:30 (12:16) v záverečnom vystúpení hádzanárok Slovenska v kvalifikácii ME 2014 už nič nezmenila na postupovej druhej priečke zverenkýň trénera Dušana Poloza. Aj teraz sa ukázala hodnota stredajšej cennej remízy s favorizovanými Francúzkami (24:24), ktorá znamenala definitívu miestenky na šampionát v Maďarsku a Chorvátsku. Bez nej by sa na úkor Sloveniek pri nedeľňajšom dvojgólovom rozdiele tešili z účasti na ME Islanďanky.

Slovenky na ME v D - skupine v Osijeku 16.06.2014

Slovenské hádzanárske reprezentantky figurujú pred žrebom majstrovstiev Európy 2014 podľa očakávania vo štvrtom výkonnostnom koši. Vyplýva to z rozdelenia účastníkov zverejnenom Európskou hádzanárkou federáciou (EHF), ktorá pri ňom vychádzala z výsledkov v nedeľu skončenej kvalifikácie a zohľadnila aj poradie na ME 2012. Dokonca už je isté, že Slovensko na kontinentálnom šampionáte, ktorý sa uskutoční v termíne 7. - 21. decembra v Maďarsku a Chorvátsku, bude účinkovať v základnej D-skupine s dejiskom v Osijeku. Slovenky sa v IV. koši ocitli spolu s Ukrajinkami, Poľkami a Holanďankami, s ktorými sa určite v základnej fáze turnaja nestretnú.

Poruba získala Šárku Marčíkovu zo Zlína 17.06.2014

Bronzový tím českého národného play-off a v minulej sezóny šiesty interligový DHC Sokol Poruba predstavil svoju prvú letnú akvizíciu v kádri. Stala sa ňou česká reprezentantka Šárka Marčíková, ktorá prichádza do Ostravy zo Zlína. Talentovaná spojka sa s predstaviteľmi DHC Skol dohodla na dvojročnej zmluve.

Michaela Hrbková najlepšou z českých hráčok vo WHIL 17.06.2014

Najlepšou hráčkou z českých tímov vo WHIL v sezóne 2013/2014 sa stala kridelníčka DHC Sokol Poruba Michaela Hrbková. Najlepšia strelkyňa nedávno skončeného ročníka WHIL, ktorá zaznamenala dokopy 234 gólov, suverénne ovládla anketu, v ktorej hlasovali interligové hráčky a členovia realizačných tímov. Hrbková svojmu tímu pomohla k šiestemu miestu v základnej časti WHIL, k finále Českého pohára a takisto aj k bronzovým medailám v českom play-off. Pre Hrbkovú bola táto sezóna poslednou v tíme českého účastníka WHIL, keďže od novej sezóny bude obliekať dres chorvátskej Lokomotivy Záhreb. Na druhom mieste v tejto ankete skončila minuloročná víťazka Petra Vítkova z DHK Baník Most a tretie miesto obsadila kridelníčka Slavie Praha Jana Knedlíková.

Poloz by bral Švédsko, Španielsko a Rumunsko 18.06.2014

Už o jeden deň sa slovenské hádzanárky dozvedia mená súperov pri svojom druhom štarte v ére samostatnosti na majstrovstvách Európy. Na štvrtkovom žrebe základných skupín kontinentálneho šampionátu v Maďarsku a Chorvátsku (7. - 21. 12. 2014), ktorý sa uskutoční od 13.00 h v Záhrebe, spoznajú troch svojich protivníkov. Slovenky sa medzi 16 účastníkmi ME, ktorých rozdelia do štyroch štvorčlenných skupín, ocitli po dvoch desaťročiach. Pred žrebovaním je známe, že figurujú vo štvrtom výkonnostnom koši, ako aj to, že budú účinkovať v D-skupine v chorvátskom Osijeku, kde mali svoje domáce prostredie reprezentanti SR pri svojej úspešnej premiére na MS mužov v roku 2009.

V EP 2014/2015 kvarteto slovenských tímov 18.06.2014

Zoznam slovenských účastníkov európskych hádzanárskych pohárových súťaží v sezóne 2014/2015 má už definitívnu podobu, hoci do uzávierky prihlášok zostávajú ešte dva dni. O štart na medzinárodnej scéne prejavili záujem štyri kluby, pričom jeden z nich - HC Sporta Hlohovec ešte nevie, v ktorej pohárovej súťaži bude napokon účinkovať. V jeho prípade rozhodne Európska hádzanárska federácia.

Vydarená generálka na svetový šampionát 18.06.2014

Iuventu Michalovce čaká v mesiaci jún ešte jeden medzinárodný vrchol. Jej dorastenky navštevujúce michalovské gymnázium Pavla Horova sa totiž už o pár dní zúčastnia majstrovstiev sveta stredných škôl v tureckom Trabzone, kam sa prebojovali ako najlepší slovenský školský tím. ešte predtým zverenky trénera Františka Urbana absolvovali zaujímavý ženský turnaj v maďarskom Sárospataku, ktorý vyhrali a veľmi dobre sa tak naladili na blížiaci sa svetový šampionát, kde budú hájiť nielen farby svojej školy či nášho mesta alebo klubu, ale aj našej krajiny.

Slovenka Kováčiková do Dortmundu 18.06.2014

Slovenská hádzanárka Petronela Kováčiková opäť mení dres v rámci Nemecka. V uplynulej sezóne si zahrala za druholigový TSG Ober-Eschbach a potom od februára aj za účastníka I. ligy SG BBM Bietigheim, kde bola spoluhráčkou svojej krajanky Simony Pilekovej. Od nového ročníka si ľavá krídelníčka bude pod vedením novej trénerky Ildikó Barnovej obliekať dres BV Borussia 09 Dortmund, za ktorý nastupovala v druhej najvyššej nemeckej súťaži 2013/2014 aj slovenská spojka Alžbeta Polláková.

Novým lodivodom Iuventy Borys Petrovsky 19.06.2014

Trénerom hádzanárok Iuventy Michalovce bude od ročníka 2014/2015 Borys Petrovsky, ktorý nahradí vo funkcii Jána Packu. Tomu sa po úspešnej sezóne s triumfom v Slovenskom pohári, osemfinálovou účasťou v Pohári EHF, celkovým víťazstvom v spoločnej slovensko-českej súťaži žien (WHIL) i obhajobou majstrovského titulu skončila platnosť zmluvy a neprišlo k jej predĺženiu. Onedlho štyridsaťdvaročný Petrovsky, ktorý v sezóne 2013/2014 obhájil s Karpaty Užhorod titul ukrajinského šampióna, sa nevracia do neznámeho prostredia. Na Zemplíne už pôsobil, najskôr ako šéftréner mládeže Iuventy, kormidelníkom družstva žien sa stal v novembri 2009, keď nahradil Romana Lamača. Anabáza ukrajinského kouča trvala len tri mesiace, keďže už vo februári 2010 ho nahradil Dušan Daniš.

Iuventu povedie Borys Petrovsky 19.06.2014

Najdôležitejšia otázka, ktorá trápila hádzanárskych fanúšikov úradujúceho slovenského majstra i víťaza WHIL, je vyriešená. Nástupcom Jána Packu na trénerskej stoličke v Iuvente Michalovce sa stal Borys Petrovsky. Vedenie zemplínskeho klubu sa s týmto Ukrajincom dohodlo na trojročnom kontrakte, ktorého podpis sa zrodil začiatkom tohto týždňa.

Ženy SR na ME proti obhajcovi, Francúzsku i Srbsku 19.06.2014

Hádzanárky Slovenska sa na majstrovstvách Európy v Maďarsku a Chorvátsku (7. - 21. 12. 2014) predstavia v D-skupine v Osijeku spolu s obhajcom titulu Čiernou Horou, Francúzskom a Srbskom. Rozhodol o tom štvrtkový žreb európskeho šampionátu v Záhrebe, ktorý 16 účastníkov rozdelil do štyroch štvorčlenných základných skupín. Slovenky vopred vedeli, že pri svojom druhom štarte na ME v ére samostatnosti budú účinkovať v "déčku", kam ich ako tím zo štvrtého koša nasadili ešte pre žrebom. Takisto mali istotu, že v základnej fáze šampionátu sa určite nestretnú so šesticou Ukrajina, Poľsko, Holandsko (krajiny zaradené tiež do 4. koša), Maďarsko (nasadené z I. koša do A-skupiny), Dánsko (nasadené z II. koša do B-skupiny) a Chorvátsko (nasadené z III. koša do C-skupiny).

Iuventu bude trénovať Borys Petrovsky 20.06.2014

Aktuálny slovenský šampión a víťaz spoločnej slovensko-českej súťaže hádzanárok (WHIL) Iuventa Michalovce našiel nástupcu trénera Jána Packu. Stal sa ním ukrajinský kormidelník Borys Petrovsky, ktorý naposledy viedol Karpaty Užhorod. So zemplínskym klubom podpísal trojročný kontrakt a vracia sa doň po vyše štyroch rokoch. Zmeny sa udiali aj v majstrovskom tíme.

Gymnazistky z GPH začínajú s Luxemburskom 21.06.2014

Dvadsaťdva družstiev z 21 krajín sa zúčastňuje Majstrovstiev sveta stredných škôl, ktoré sa začínajú v sobotu na pravé poludnie v tureckom meste Trabzon. Slovensko pod vedením trénera Františka Urbana reprezentuje republikový majster Gymnázium Pavla Horova (GPH) Michalovce. Rovnaký počet tímov bojuje o stredoškolský titul majstra sveta aj medzi chlapcami, kde farby Slovenska hája gymnazisti z Považskej Bystrice. Domáce Turecko má v oboch kategóriach dvojnásobné zastúpenie.

S Luxemburskom víťazstvo o osemnásť gólov 21.06.2014

D O P L N E N É . . .
Vo svojom úvodnom zápase na MS stredných škôl v tureckom Trabzone dievčatá z GPH Michalovce zdolali zástupcu Luxemburska 30:12 (15:8). V ďalších stretnutiach A skupiny Chorvátsko podľahlo domácemu B-tímu 14:20 a Dánsko vyhralo nad Gréckom 25:17. V nedeľu čakajú naše dievčatá zápasy s dvomi súpermi: dopoludnia hodinách Chorvátsko a večer Grécko.

S Chorvátskom najtesnejšia jednogólová prehra 22.06.2014

Po včerajšom hladkom víťazstve nad Luxemburskom nastúpili dievčatá z Gymnázia Pavla Horova Michalovce, reprezentujúce Slovensko na MS stredných škôl v tureckom Izmiri, dnes dopoludnia proti súperovi z oveľa vyspelejšej hádzanárskej krajiny ako včera. Ich súperom bolo totiž Chorvátsko, ktorému po vyrovnanom prvom polčase podľahli napokon tesne o jediný gól. Turnaj pokračuje dnes v popoludňajších a podvečerných hodinách zápasmi 3. kola v skupinách. Súperom našich dievčat bude od 18:00 hod nášho času Grécko.

Petrovsky: „Pôsobenie v Iuvente je pre mňa výzvou“ 22.06.2014

Internetový portál Noviny Zemplína priniesol zaujímavý rozhovor s novým trénerom Iuventy Michalovce Borysom Petrovským, ktorý prijal ponuku viesť úradujúceho slovenského majstra, víťaza WHIL i Slovenského pohára len v priebehu uplynulého týždňa. Tento rozhovor z dielne redaktora Petra Brendzu vám prinášame v plnom rozsahu.

Žiačky GPH zdolali Grécko a sú na druhom mieste 22.06.2014

Vo svojom treťom vystúpení na MS stredných škôl v Turecku zvíťazili žiačky GPH Michalovce nad Gréckom 32:25 (19:12) a v tabuľke sú po troch odohraných zápasoch s bilanciou dvoch výhier a jednej prehry v tabuľke svojej skupiny na druhom mieste, hneď za suverénnym Dánskom. Turnaj pokračuje v pondelok, kedy sa Michalovčanky predstavia o 10.00 proti domácemu B výberu.

Osemgólová prehra GPH s Tureckom B 23.06.2014

OPRAVENÁ TABUĽKA
Dievčatá GPH Michalovce, ktoré reprezentujú na MS stredných škôl v Turecku Slovenskú republiku, prehrali vo svojom štvrtom vystúpení v skupine s domácim Tureckom B hladko 11:19 (7:8) a v tabuľke tak klesli na tretie miesto o skóre pred Chorvátskom, s ktorým však prehrali vzájomný, ktorý je prvým rozhodujúcim kritériom v prípade rovnosti bodov v konečnej tabuľke. Posledný zápas na Michalovčanky v základnej skupine čaká v utorok, kedy o 8.30 nastúpia proti dosiaľ suverénnemu Dánsku.

Prešov súčasťou WHIL, Iuventa začína v Partizánskom 23.06.2014

Na mapu účastníkov spoločnej slovensko-českej súťaže v hádzanej žien (WHIL) pribudne od sezóny 2014/2015 nové mesto. V 13. ročníku sa interliga bude hrať aj v centre Šariša zásluhou klubu Bemaco ŠŠK SLŠ Prešov, ktorý bude piatym zástupcom zo SR po Iuvente Michalovce, HK Slovan Duslo Šaľa, HK Slávia Partizánske a ŠKP Piccard Senec. Naposledy štartovalo vo WHIL päť slovenských kubov v sezóne 2012/2013. Z ČR sa tentoraz predstaví sedem klubov, z lanského zloženia bude chýbať len TJ Házená Jindřichov Hradec. Takisto ako v uplynulom ročníku bude mať súťaž 12 účastníkov, zmenil sa len počet družstiev z jednotlivých krajín (z 8+4 na 7+5).

Holeša oficiálne kandidátom na prezidenta SZH 23.06.2014

Prezident Slovenského zväzu hádzanej (SZH) Jaroslav Holeša už začiatkom júna pre agentúru SITA avizoval svoju opätovnú kandidatúru na túto funkciu. Po pondelkovom zasadnutí správnej rady SZH, na ktorom oznámil, že bude kandidovať, je to už aj oficiálne.

Portes varuje pred Slovenkami, môžu narobiť problémy 24.06.2014

Slovenské hádzanárky od uplynulého štvrtka vedia, že na decembrových majstrovstvách Európy žien v Chorvátsku a Maďarsku sa predstavia v základnej D-skupine v spoločnosti hráčok Čiernej Hory, Francúzska a Srbska. Nielen kouč SR Dušan Poloz, ale aj jeho kolegovia z trénerských lavičiek hovorili v súvislosti so zložením skupiny s dejiskom v Osijeku o náročnom žrebe.

Slovenky o MS 2015 v druhej fáze kvalifikácie 24.06.2014

Slovenské hádzanárske reprezentantky sa vďaka postupu na ženské majstrovstvá Európy 2014 v Chorvátsku a Maďarsku vyhnú prvej fáze kvalifikácie majstrovstiev sveta 2015 v Dánsku, ktorú vyžrebujú v utorok 22. júla. V európskej časti kvalifikácie sa bude bojovať o deväť miesteniek, účasť ma istú Dánsko ako organizátor a potom aj nastávajúci európsky šampión (ak ním bude Dánsko, tak druhý tím v konečnom poradí). Brazília sa ako úradujúci majster sveta kvalifikovala automaticky.

Na záver skupinovej fázy prehra s Dánskom 24.06.2014

PRIDANÝ POSLEDNÝ VÝSLEDOK . . .
Vo svojom záverečnom vystúpení v skupinovej fáze MS stredných škôl v tureckom Izmire podľahlo Slovensko, reprezentované hráčkami z Gymnázia Pavla Horova Michalovce, Dánsku 17:20 (7:9) a v konečnej tabuľke tak obsadí štvrté miesto znamenajúce účasť v bojoch o 9.- 16. miesto, ktoré sa budú hrať vyraďovacím k.o. systémom. Súperom Slovenska v stredu od 10:00 hod SELČ bude tretí celok skupiny B Francúzsko.

Iuventa začína v Partizánskom 24.06.2014

Netradične až v tretí septembrový víkend odštartuje trinásty ročník spoločnej česko-slovenskej hádzanárskej súťaže žien WHIL. Tá bude mať podobne ako v predchádzajúcom ročníku dvanásť účastníkov s tým rozdielom, že sa zmenil počet tímov z jednotlivých krajín. Z českej strany už totiž v súťaži nebude figurovať osem tímov, ale len sedem, keďže vypadávajúci Jindřichuv Hradec sa predstaví iba v druhej najvyššej súťaži a víťaz prvej ligy Otrokovice si prihlášku do nového ročníka WHIL nepodal. Na druhej strane sa zvýši počet slovenských účastníkov. K už tradičným tímom Michalovciam, Šali, Partizánskemu a Sencu totiž pribudol absolútny nováčik Bemaco Prešov, ktorý bude piatym zástupcom zo SR. Prinášame vám vyžrebovanie zápasov Iuventy v novom ročníku, celé vyžrebovanie vám prinesieme už čoskoro...

Iuventa víta príchod Prešova do WHIL 24.06.2014

V pondelok 23. júna 2014 sa po prvýkrát na českej strane (WHIL prechádza od nastávajúcej sezóny 2014/2015 do rúk ČSH) v brnenskom hoteli Vista uskutočnilo žrebovanie trinásteho ročníka WHIL. Tento interligový ročník prinesie niekoľko noviniek. Tou prvou je zmena počtu klubov na oboch stranách. Zatiaľ čo Česi prišli po odstúpení Jindřichovho Hradca o jedno družstvo, Slováci budú mať o jeden tím v interlige viac, keď si do súťaže podal prihlášku Bemaco Prešov. Šarišania teda budú novým tímom na interligovej mape, čo je výborná správa aj pre michalovskú Iuventu. Navyše zmeny sa udiali aj v Slovenskom pohári. Ten tentoraz vzhľadom na účasť Slovenska na ME v Maďarsku a Chorvátsku nebude vrcholiť záverečným Final four v závere tohto roka, ale až po skončení základnej časti WHIL, teda v závere apríla (konkrétne 25.-26.4.). O ligových novinkách, ale aj o samotnom žrebovaní sme sa nakrátko porozprávali so športovým riaditeľom Iuventy Jaroslavom Čúrnym, ktorý v pondelok zastupoval spolu s novým trénerom Borysom Petrovským na žrebovaní sedemnásobného slovenského majstra.

Bývalá hráčka Iuventy Snopovová k nemeckému majstrovi 25.06.2014

Nemecký hádzanársky šampión Thüringer HC, ktorého hráčkou je aj slovenská reprezentantka Lýdia Jakubisová, si vyhliadol ľavorukú posilu do svojho tímu v Rumunsku. Je ňou aj na Slovensku známa pravá spojka Julia Snopovová, ktorá si v sezóne 2012/2013 vybojovala majstrovský titul s Iuventou Michalovce a bola najlepšia strelkyňa Zemplínčaniek v predminulom ročníku spoločnej slovensko-českej súťaže žien (WHIL).

Róbert Popluhár trénerom Senca 25.06.2014

Hádzanárky ŠKP Piccard Senec povedie v nadchádzajúcej sezóne 2014/2015 Róbert Popluhár, ktorý obsadí post patriaci v uplynulom ročníku spoločnej slovensko-českej súťaže žien (WHIL) Kataríne Gilbert. R. Popluhár bol do roku 2010 asistentom svojho brata Ľubomíra pri národnom tíme žien i trénerom junioriek SR, potom sa z hádzanárskej scény na dlhší čas vytratil.

Pre turnaj v Chebe neskorší začiatok WHIL 25.06.2014

Trinásty ročník spoločnej slovensko-českej súťaže žien (WHIL), ktorej riadenie od Slovenského zväzu hádzanej prevzal od sezóny 2014/2015 Český zväz hádzanej (ČSH), vyžrebovali v pondelok na porade klubov v Brne. Nový ročník sa začne netradične až 20. septembra.

Dievčatá z GPH po skvelom obrate zdolali Francúzsko 25.06.2014

Po skončení základných skupín pokračovali v tureckom Trabzone majstrovstvá sveta stredných škôl v hádzanej zápasmi o konečné umiestnenie. Hráčky GPH Michalovce, ktoré na turnaji zastupujú Slovensko, sa tentoraz predstavili v skupine o 9.-16. miesto proti Francúzsku. Silného protivníka napokon po boji zdolali 18:17 (7:9), hoci sedem minút pred koncom ešte prehrávali 12:17. Následne však prišla šesťgólová šnúra Michalovčaniek, ktoré tak doviedli duel do víťazného konca. Ďalší zápas dievčatá odohrajú vo štvrtok, kedy od 11.00 nastúpia proti Chorvátsku.

Hladká prehra gymnazistiek s Chorvátskom 26.06.2014

Hráčky GPH Michalovce prehrali v druhom zápase skupiny o 9.-16. miesto na MS v hádzanej stredných škôl v tureckom Trabzone s tímom Chorvátska hladko o osem gólov 16:24 (8:11). Michalovčanky, ktoré sa kontinentálnom šampionáte stredných škôl zastupujú Slovensko, ukončia svoje pôsobenie v Turecku v piatok 27. júna, kedy od 10.00 nastúpia v súboji proti Srbsku.

Beňušková novou spolouhráčkou Žanety Tóthovej 26.06.2014

Slovenská hádzanárska reprezentantka Petra Beňušková sa po jedenástich rokoch vracia do Francúzska. Tridsaťdvaročná stredná spojka vymení družstvo dvojnásobného českého majstra za nováčika druhej najvyššej súťaže v krajine galského kohúta. Beňušková prestupuje z DHK Baník Most do klubu Stella Saint-Maur, v ktorom sa stretne s krajankou a spoluhráčkou z národného tímu - brankárkou Žanetou Tóthovou. Zaujímavosťou je, že Beňušková mieri do krajiny, s ktorej reprezentáciou nedávno Slovenky spečatili svoj postup na majstrovstvá Európy 2014.

O dve miestenky do Ligy majstrov zabojuje osem tímov 26.06.2014

Vo štvrtok 26. júna v sídle európskej hádzanárskej federácie vyžrebovali kvalifikačné skupiny o postup do Ligy majstrov. Zuby na účasť v najprestížnejšej ženskej klubovej súťaži si brúsi až osem tímov. V prvej skupine sa okrem maďarského Ferencvárosu Budapešť predstavia aj bieloruský Minsk, nemecké Lipsko a holandský Dalfsen. V 2. skupine je najväčším favoritom na postup dánsky Midtjylland. Cestu za účasťou v Lige majstrov sa mu budú snažiť prekaziť nórsky Byasen Trondheim, chorvátska Podravka Vegeta Koprivnica a srbský ŽRK Radnički Kragujevac. Kvalifikačné skupiny sa odohrajú 20.- 21. septembra vyraďovacím spôsobom a postup do Ligy majstrov si zabezpečí akurát víťaz skupiny. Ako je známe, slovenský majster Iuventa Michalovce sa prihlásil aj túto sezónu do Pohára EHF.

Interligové ženy Prešova povedie Roman Lamač 27.06.2014

Ženská hádzaná v Prešove sa opäť hlási o slovo. Nadviazať na úspešnú tradíciu tohto športu v šarišskej metropole, ktorému dobré meno robia v ostatných rokoch predovšetkým desaťnásobní slovenskí majstri, muži prešovského Tatrana, sa počnúc sezónou 2014/2015 pokúsia ženy Bemaco ŠŠK SLŠ Prešov.

P. Derfényi: Z postupu hádzanárok na ME som nadšený 27.06.2014

Pri príležitosti 20. výročia majstrovstiev Slovenska v plážovej hádzanej, ktoré nesú názov Memoriál Vincenta Lafka, sa denník Korzár porozprával s ich spoluorganizátorom Pavlom Derfényim. Bývalý prezident SZH sa v rozhovore dotkol nielen tohto jubilejného ročníka, ale aj finálovej série v hádzanej žien a takisto sa nezabudol vrátiť ani k postupu slovenských hádzanárok na ME, ktoré sa uskutočnia v závere tohto roka v Maďarsku a Chorvátsku.

Tóthovej postup vo Francúzsku 27.06.2014

Pred rokom prijala slovenská hádzanárka Žaneta Tóthová angažmán v tíme účastníka tretej najvyššej francúzskej súťaže (N1) Stella Saint-Maur, s ktorým hneď v premiérovej sezóne svojho účinkovania dosiahla úspech.

Dievčatá z GPH zdolali Srbsko a sú jedenáste na svete 27.06.2014

Majstrovstvá sveta v hádzanej stredných škôl konajúce sa v tureckom Trabzone sa chýlia ku svojmu koncu. Vyvrcholia práve v piatok 27. júna, kedy sú na programe zápasy o konečné umiestnenie. Žiačky GPH Michalovce, ktoré na svetovom šampionáte zastupujú Slovensko, sa nakoniec prebojovali do súboja o jedenástu priečku, v ktorom zdolali Srbsko 32:17 (11:9) a skončili tak tesne za najlepšou svetovou desiatkou. V zápase proti Srbsku strelecky explodovali hlavne ľaváčka Janka Barátová, ktorá zaknihovala desať presných zásahov a takisto aj Marianna Soročinová, ktorá pre zmenu zaznamenala sedem gólov a spolu tak strelili viac ako polovicu gólov GPH. Majsterkami sveta sa nakoniec stali domáci výber Turecko A, ktorý vo finále zdolal Slovinsko 22:20, bronzové medaily si odniesli hráčky Maďarska potom, čo zvíťazili v súboji o tretie miesto nad Rakúskom tesne 20:19.

Holeša naďalej prezidentom SZH 28.06.2014

Prezidentom Slovenského zväzu hádzanej (SZH) zostáva naďalej Jaroslav Holeša. Súčasný šéf SZH uspel na sobotňajšej volebnej konferencii v bratislavskom hoteli Sorea, keď zdolal svojho protikandidáta Juraja Holdoša 38:21 a získal mandát na nasledujúce štvorročné obdobie. tyridsaťtriročný Bratislavčan a bývalý reprezentant Holeša zastáva najvyšší post v slovenskom hádzanárskom hnutí necelé štyri roky. Na čele SZH vystriedal v októbri 2010 Pavla Derfényiho, keď na konferencii v bratislavskom Dome športu uspel v kandidátskom súboji pomerom hlasov 54:47.

Najlepšou hráčkou Beňušková, ocenenia aj pre Iuventu 28.06.2014

Najlepšími hádzanármi Slovenska za rok 2013 sa stali Richard Štochl (Čechovskí Medvedi/Rus. - GK Motor Záporožie/Ukr.) a Petra Beňušková (DHK Baník Most/ČR). Kým Štochl obhájil svoje prvenstvo z predchádzajúceho ročníka a zároveň potvrdil postavenie najúspešnejšieho laureáta v doterajšej histórii, Beňušková sa tešila z tohto ocenenia po siedmich rokoch druhýkrát v kariére. Slávnostné vyhlásenie výsledkov ankiet Slovenského zväzu hádzanej (SZH) sa uskutočnilo v sobotu popoludní v bratislavskom hoteli Sorea po volebnej konferencii SZH. Medzi ženami si svojimi výkonmi nomináciu do najlepšej sedmičky vyslúžili tri hráčky Iuventy: brankárka Lucia Gubiková, ľavá spojka Marianna Rebičová a pivotka Dominika Horňáková, ktorých dopĺňa ľavé krídlo Réka Biziková (Duslo Šaľa), stredná spojka Petra Beňušková (Baník Most), pravá spojka Simona Szarková a pravé krídlo Lucia Súkenniková (obe Duslo Šaľa)

Iuventa začína v Partizánskom, končí doma so Zlínom 29.06.2014

V pondelok 23. júna sa v Brne konalo vyžrebovanie trinásteho ročníka česko-slovenskej súťaže hádzanárok WHIL. V tomto ročníku bude účinkovať podobne, ako v tom predchádzajúcom, dvanásť tímov, no zmení sa počet družstiev jednotlivých krajín. Českú republiku tentoraz bude reprezentovať sedem družstiev, Baník Most, Slavia Praha, Sokol Poruba, HC Zlín, Zora Olomouc, HC Veselí nad Moravou a Sokol Písek, na slovenskej strane bude tentoraz päť tímov - Iuventa Michalovce, Slovan Duslo Šaľa, HK Slávia Partizánske, ŠKP Piccard Senec a absolútny nováčik súťaže Bemaco Prešov. Prvé kolo trinásteho ročníka WHIL je na programe počas tretieho septembrového víkendu, súťaž sa ukončí 11. apríla, kedy je naplánované dvadsiate druhé kolo. Kompletné vyžrebovanie trinásteho interligového ročníka vám prinášame v nasledujúcich riadkoch...

Holeša verí, že postup na ME pomôže ženskej hádzanej 30.06.2014

Novozvolený prezident Slovenského zväzu hádzanej (SZH) Jaroslav Holeša aj po víkendovej volebnej konferencii vyzdvihol nedávny postup reprezentácie žien na majstrovstvá Európy 2014. "Sme z toho nadšení. Dvadsať rokov sa ženy nikam nedostali, už tam bolo cítiť frustráciu či duch porazeneckej nálady. Keď išli baby niekam hrať, tak mali v hlavách, že aj tak neuspejú. Postup na šampionát je určitý prelom. Veríme, že to pomôže celej ženskej hádzanej, ktorá ponúkne mládeži hráčske vzory a vráti sa na pozície, kde bola kedysi. Pokúsime sa z našej účasti vyťažiť čo najviac," zaželal si J. Holeša.
TOPlist©2010-2011 IUVENTA Michalovce. Všetky práva vyhradené. Vytvorila: NIKA PRESS s.r.o
Design: Richard Max