Novinky z minulého týždňa: Novým športovým riaditeľom Ján Beňadik, Mária Holešová do Podravky Koprivnica, Iuventa v prvom kole proti Šali...

SLOVENSKÝ POHÁR
  Šaľa 28 13 finále
13.12.2017 o 18.00

  IUVENTA 24 14
WHIL
  Šaľa 25 13 Finále 3. zápas
19. 5. 2018 o 18.00

  IUVENTA 27 14
Staršie dorky
  Stupava 32 15 1. liga - 22. kolo
19.5.2018 o 18.00
 

  IUVENTA 22 9
Mladšie dorky
  Stupava 21 10 1. liga - 22. kolo
19.5.2018 o 15.15
  IUVENTA 22 15

Vyjadrenie Iuventy k voľbám prezidenta SZH 18.06.2018

V sobotu 23. júna sa v Bratislave uskutočnia voľby prezidenta Slovenského zväzu hádzanej. Na funkciu kandiduje doterajší prezident SZH Jaroslav Holeša, jeho vyzývateľom bude úspešný hádzanár či tréner Martin Lipták. Do soboty sa ešte môže prihlásiť aj ďalší kandidát či kandidáti. Iuventa Michalovce sa k voľbám rozhodla vydať stanovisko, ktoré prinášame v týchto riadkoch.

Tóthová v Porube končí, chce hrať v zahraničí 01.07.2013

Slovenská hádzanárska reprezentantka Alžbeta Tóthová nebude pokračovať v pôsobení v DHC Sokol Poruba a od sezóny 2013/2014 si bude obliekať dres iného - zatiaľ neznámeho - klubu. Už po nedávnom žrebovaní nového ročníka WHIL predstavitelia českého klubu naznačovali, že budúcnosť Tóthovej v ich tíme je otázna aj vzhľadom na končiacu platnosť kontraktu. Skúsená spojka po návšteve Ostravy v závere minulého týždňa už vie, na čom momentálne je.

Oleksandra Krebsová novou posilou Šale 02.07.2013

Hádzanárky HK Slovan Duslo Šaľa pôjdu do novej sezóny spoločnej slovensko-českej súťaže žien (WHIL) s trojicou nových hráčok. Do družstva trénera Rudolfa Petrikoviča pribudlo trio - 19-ročná brankárka Oleksandra Krebsová, 18-ročná spojka Karin Bujnochová a 19-ročná krídelníčka Lívia Klučková. Tým by mal byť omladený káder Dusla nateraz skompletizovaný.

Juniorky začínajú v Senici 02.07.2013

Prvá ženská hádzanárska liga bude mať v sezóne 2013/2014 dvanásť účastníkov. Okrem obhajcu prvenstva junioriek Iuventy Michalovce to budú aj hráčky Interu Bratislava, Senice, Zlatnej, Nesvád, Močenku, Bernolákovej Košice, UDHK Nitra, Trenčína, Serede, Bánoviec a Topoľčian. Prvé kolo najvyššej slovenskej ženskej súťaže je na programe počas víkendu 14. - 15. septembra a michalovské juniorky sa predstavia na pôde Senice. Súťaž bude mať dokopy 22 kôl a posledné je na programe počas víkendu 24. - 25. mája. V článku vám prinášame kompletné vyžrebovanie prvej ženskej ligy v sezóne 2013/2014.

Partizánske povedie Olšavský, príchod tria Nitrianok 03.07.2013

Hádzanársky klub z Partizánskeho, v ktorom sa udiali v lete podstatné personálne zmeny vo vedení, vstúpi do sezóny 2013/2014 so staronovým názvom i trénerom. Koučom HK Slávia Partizánske (doteraz HK Danlog) bude niekdajší kormidelník Peter Olšavský. "Dohoda znie na najbližší rok, potom sa uvidí," informovala agentúru SITA zástupkyňa klubu Patrícia Horňáková. Olšavský viedol Partizánske v sezóne 2011/2012 a vybojoval s ním bronz v národnom play-off i triumf v Slovenskom pohári žien. Potom zamieril do ŠKP Piccard Senec, s ktorým skončil v uplynulom ročníku štvrtý, keď v dueli o konečné tretie miesto ťahali jeho zverenky za kratší koniec práve s Partizánčankami.

Začínala v juniorke, skončila v ideálnej zostave 04.07.2013

Michalovské hádzanárky minulú sezónu získali double, keď sa tešili nielen zo zisku majstrovského titulu, ale aj Slovenského pohára. Na týchto úspechoch sa výraznou mierou podieľala aj odchovankyňa michalovskej hádzanej Dominika Horňáková. Tá sa dokonca svojimi výkonmi prepracovala do reprezentácie a zaslúžene dostala miesto aj v najlepšej sedmičke hráčok Slovenska.

Iuventa Beach Cup 2013 štartuje už zajtra 04.07.2013

Najbližší víkend na Zemplínskej šírave bude patriť plážovej hádzanej. Vo vyhľadávanom rekreačnom stredisku Kamenec sa od zajtra až do nedele uskutoční obľúbený turnaj Iuventa Beach Cup 2013, ktorý prinesie maratón súbojov v tomto populárnom letnom športe. Organizátori turnaja, ktorý sa uskutoční už po piatykrát, hlásia rekordný počet prihlásených tímov – až 35.

Kompletný program Iuventa Beach Cup 2013 04.07.2013

Od piatka 5. – do nedele 7. júla bude Zemplínska Šírava a jej rekreačná oblasť Kamenec v obci Kaluža dejiskom už piateho ročníka čoraz populárnejšieho turnaja v plážovej hádzanej. Ten nesie názov podobne, ako minulý rok Iuventa Beach Cup 2013. Tak ako po minulé roky aj tentoraz budú tri kategórie - muži, ženy a amatéri. Na turnaji bude štartovať 36 družstiev - osem mužských, jedenásť ženských a pätnásť amatérskych. Prinášame vám kompletný program Iuventa Beach Cup 2013.

Rieši svoju budúcnosť 04.07.2013

Katarína Dubajová - s 206 medzištátnymi zápasmi a 843 gólmi rekordérka v histórii slovenskej ženskej hádzanárskej reprezentácie rieši v týchto dňoch svoju budúcnosť. Hráčka, ktorá v minulej sezóne obliekala dres Senca, je momentálne bez klubu.

Bašta slovenskej hádzanej by mala byť ešte pevnejšia 04.07.2013

Ľady sa konečne pohli aj v Partizánskom. Po tom, čo Ján Šurgan v máji oznámil, že definitívne končí vo funkcii predsedu tamojšieho hádzanárskeho klubu Danlog, stále nie je známe, kto zaujme jeho miesto. K voľbe nového vedenia by malo dôjsť budúci pondelok.

Iuventa Beach Cup 2013 - prvý deň 05.07.2013

Prinášame vám doteraz známe výsledky turnaja v plážovej hádzanej pod názvom Iuventa Beach Cup 2013, ktorý sa uskutočňuje v dňoch 5. - 7. júla v srdci Zemplínskej Šíravy v rekreačnom stredisku Kamenec.

Peter Sabadka novým trénerom Zlína 06.07.2013

Bývalý tréner slovenskej ženskej reprezentácie hádzanárok Peter Sabadka nezostal dlho bez angažmánu. Tridsaťdeväťročného kormidelníka pred týždňom odvolala správna rada Slovenského zväzu hádzanej (SZH) spolu s realizačným tímom z funkcie. Podľa aktuálnych informácií prijal angažmán v českom tíme Handball Club Zlín, ktorý sa o jeho služby zaujímal aj vlani. Vtedy dal rodák z Ilavy prednosť pokračovaniu práce vo Veselí nad Moravou, s ktorým sa však o pár týždňov predsa len rozlúčil.

Iuventa Beach Cup 2013 - deň druhý 06.07.2013

V sobotu 6. júla pokračoval svojim druhým hracím dňoch turnaj v plážovej hádzanej Iuventa Beach Cup 2013, ktorý sa odohráva na Zemplínskej Šírave, v rekreačnej oblasti Kamenec. Dnes sa dohrali zápasy v základných skupinách a vo večerných hodinách pod umelým osvetlením vrcholia stretnutia štvrťfinálovej vyraďovacej časti. Turnaj sa skončí v nedeľu, kedy sú na programe najskôr semifinálové a potom aj finálové duely. Prinášame vám výsledkový servis, ako aj fotogalériu z druhého hracieho dňa.

Iuventa Beach Cup 2013 korisťou družstva Unagi 07.07.2013

Zápasmi tretieho dňa v nedeľu 7. júla vyvrcholil piaty ročník turnaja v plážovej hádzanej pod názvom Iuventa Beach Cup 2013. V pre nás najzaujímavejšej kategórii sa z víťazstva tešili hráčky Unagi (tvoria ho aj viaceré bývalé hádzanárky Iuventy Michalovce Nemčíková, Dóciová, Babuková ...), ktoré si vo finále poradili s tímom mladších dorasteniek Iuventy SDA 2:0. Družstvo Unagi tak zavŕšilo svoj víťazný hetrik, keď sa z triumfu tešili aj v dvoch predošlých rokoch. V mužskej kategórii si prvenstvo na svoje konto pripísali hráči Prešova Carbon, v amatérskej sa z triumfu tešili hádzanári Bubli Tech.

Iuventa odštartovala v pondelok letnú prípravu 09.07.2013

V pondelok 8. júla začali s prípravou na novú sezónu hádzanárky Iuventy Michalovce. Na popoludňajšom tréningu ich privítal lodivod Ján Packa a jeho nový asistent Martin Bumbera, ktorý vo funkcii nahradil Františka Urbana. Ten sa stal koordinátorom mládeže a takisto aj kormidelníkom staršieho dorastu. Na úvodnom tréningu nechýbal ani športový riaditeľ Iuventy Jaroslav Čúrny a prezident klubu Gabriel Dorič.

Michalovské hádzanárky začali s prípravou 09.07.2013

Hádzanárky šesťnásobného slovenského hádzanárskeho majstra začali v pondelok 8. júla s prípravou na novú sezónu. Tréner Ján Packa spolu so svojím novým asistentom Martinom Bumberom na úvodnom tréningu privítal trojicu nových hráčok - maďarskú brankárku Viktóriu Petrócziovú, ktorá prišla z rumunského Klužu, chorvátsku spojku Tanju Kiridžičovú naposledy pôsobiacu v Podravke Koprivnica a treťou novou akvizíciou v kádri je čiernohorská ľaváčka Jelena Markovičová, ktorá prišla z Lokomotívy Záhreb.

Poruba získala ďalšiu mladú Slovenku Kostelnú 09.07.2013

Český hádzanársky vicemajster DHC Sokol Poruba pokračuje v dopĺňaní kádra o Slovenky. Treťou slovenskou letnou akvizíciou je Alica Kostelná. Už pred ňou oznámili predstavitelia ostravského klubu príchody Eva Minárčikovej (HK Danlog Partizánske) a Diany Tomášechovej (ŠKP Bratislava). Slovenský kouč Poruby Ján Beňadik počíta v príprave na nadchádzajúcu sezónu s 21 hráčkami, na pondelkovom úvodnom tréningu mu chýbali juniorské reprezentantky SR Tomášechová s Kostelnou, ktoré sa pripravujú s národným tímom na augustové ME v Dánsku.

Sabadka by rád spolupracoval s Černou aj v Zlíne 09.07.2013

Po roku strávenom pri slovenskej reprezentácie sa opäť vracia do interligového kolotoča. Skúsený tridsaťdeväťročný tréner Peter Sabadka, ktorý na lavičke Veselí nad Moravou dosiahol svojich najväčších trénerských úspechov v podobe zisku českého a interligového titulu či víťazstvu v Českom pohári, teraz povedie mladé družstvo hádzanárok Zlína. A podľa všetkého by sa tu mohol stretnúť so svojou kolegyňou a českou brankárskou legendou - Lenkou Černou.

Poruba už bez tria Chrenková, Tóthová a Selucká 09.07.2013

Už bez tria skúsených hráčok Romany Chrenkovej, Alžbety Tóthovej a Dominiky Seluckej zahájili v pondelok prípravu na novú sezónu hádzanárky DHC Sokol Poruba.

Rebičová z Iuventy odísť neplánuje 10.07.2013

Aj keď Marianna Rebičová oslávi zhruba o mesiac iba dvadsiate narodeniny, môže sa pochváliť už troma ženskými majstrovskými titulmi. Michalovská rodáčka vo svojich hádzanárskych začiatkoch stála medzi troma žrďami, až neskôr presedlala na post ľavej spojky. Jej zbierka trofejí sa utešene rozrastá, najnovšia pribudla iba pred niekoľkými týždňami, keď triumfovala v ankete Talent roka 2012. Profil tejto pravorukej hádzanárky s tvrdou strelou si môžete prečítať v nasledujúcich riadkoch.

Ján Packa: Príprava bude dosť totožná s lanskou 10.07.2013

Hádzanárky Iuventy Michalovce začali v pondelok 8. júla s letnou prípravou na novú sezónu. O jej priebehu, prípravných zápasoch, zmenách v kádri, ale aj o ďalších podrobnostiach sme sa na jej úvod porozprávali s trénerom aktuálneho slovenského majstra i držiteľa Slovenského pohára JÁNOM PACKOM.

Po Sabadkovi do Zlína aj A. Tóthová 10.07.2013

Priaznivci hádzanej uvidia slovenskú reprezentantku Alžbetu Tóthovú počas zápasov WHIL aj v nadchádzajúcej sezóne 2013/204. Skúsená hráčka po nedávnom ukončení pôsobenia v tíme vicemajstra ČR DHC Sokol Poruba mierila za ďalším zahraničným angažmánom mimo spoločnej slovensko-českej súťaže, ale napokon sa z Ostravy presunie len kúsok južnejšie do Zlína.

Lucia Weibelová do nórskeho Molde 10.07.2013

Slovenská ženská hádzaná bude mať v sezóne 2013/2014 zastúpenie aj v ligovej súťaži v Nórsku. Do krajiny úradujúcich olympijských víťaziek a majsteriek sveta sa na svoj prvý zahraničný angažmán vyberie Lucia Weibelová.

Katarína Hvostaľová a Martina Bačíková do Veselí 11.07.2013

Český hádzanársky klub HC Veselí nad Moravou prechádza výraznou obmenou, z vlaňajšieho kádra zostalo len sedem hráčok. Po odchode reprezentantiek Moniky Rajnohovej (prestúpila do Slavie Praha) a Zuzany Drotárovej (SCA 2000 Evry) však účastník WHIL nezostane bez slovenských hádzanárok ani v sezóne 2013/2014. Medzi päticou nových tvárí vo Veselí je až trio Sloveniek. Z majstrovskej Iuventy Michalovce prichádza duo Martina Bačíková a Katarína Hvostaľová, z Interu Bratislava získali Petru Varjassiovú. Najväčšie skúsenosti z nich má 21-ročná spojka Bačíková, ktorá časť uplynulej sezóny hosťovala v ŠKP Piccard Senec. Dvadsaťročná krídelníčka Hvostaľová je bývalá mládežnícka reprezentantka a Varjassiová je spojka, ktorú čaká s tímom SR "19" štart na ME v Dánsku.

Po Tóthovej prichádza do Zlína aj Túrociová 11.07.2013

Vedenie zlínskych interligových hádzanárok to s návratom späť na výslnie myslí úplne vážne. Potvrdzuje to nie len nedávne angažovanie bývalého trénera slovenskej ženskej reprezentácie Petra Sabadku, ale aj nákup ďalších dvoch zvučných posíl.

Mičiníková opäť na operáciu 11.07.2013

Slovenskej hádzanárke Ivete Mičiníkovej sa lepí smola na päty. Talentovaná ľaváčka sa nezapojila do prípravy DHC Sokol Poruba a bude opäť dlhodobo nútene pauzovať. Dvadsaťjedenročná pravá spojka, ktorá mala byť v tíme úradujúceho českého vicemajstra do konca nadchádzajúcej sezóny na hosťovaní z Iuventy Michalovce, sa opäť musí podrobiť chirurgickému zákroku kolena. Problémy s ním mala už pred lanským príchodom do Poruby.

Staršie dorastenky začínajú v Brezovej 11.07.2013

Prinášame vám vyžrebovanie súťaže starších dorasteniek v sezóne 2013/2014. Okrem michalovskej Iuventy a tímu UDHK Nitra, ktorá bude obhajovať majstrovský titul, sa do súťaže prihlásili aj družstvá Talentu Dunajskej Stredy, Partizánskeho, Šale, Prešova, Šurian, Bytče, Brezovej, Bernolákovej Košice a ŠKP Bratislavy. Michalovské staršie dorastenky začínajú ligu 14.-15. septembra na pôde Brezovej, doma ich budeme môcť vidieť počas víkendu 21.-22. septembra, keď privítajú Šaľu.

Mladšie dorastenky začínajú v Stupave 11.07.2013

Prinášame vám vyžrebovanie ligy mladších dorasteniek v sezóne 2013/2014. Okrem mladších dorasteniek Iuventy Michalovce a obhajcu prvenstva Bemaca Prešov, budú v tejto súťaži štartovať aj družstvá Šale, Partizánskeho, Talentu Dunajskej Stredy, Bytče, Močenka, Stupavy, ŠKP Bratislavy, Trenčína, UDHK Nitry a Bernolákovej Košice. Mladšie dorastenky Iuventy začínajú v prvom kole na pôde Stupavy, doma ich budeme môcť vidieť počas víkendu 21. - 22. septembra, kedy podobne ako staršie dorastenky privítajú Šaľu.

Trénerom reprezentácie žien SR Dušan Poloz 14.07.2013

Novým trénerom hádzanárskej reprezentácie žien Slovenska sa už čoskoro oficiálne stane Dušan Poloz. Český kormidelník nahradí vo funkcii Petra Sabadku, ktorého koncom júna odvolala z postu spolu s realizačným tímom správna rada. Poloz je na klubovej úrovni koučom úradujúceho majstra ČR DHK Baník Most, s ktorým v uplynulej sezóne triumfoval aj v spoločnej slovensko-českej súťaži (WHIL) i na európskej scéne vo Vyzývacom pohári. Štyridsaťosemročný kouč bol navyše asistentom kormidelníka reprezentačného družstva českých hádzanárok Jana Bašného, s ktorým doviedli svoje zverenky na decembrové MS 2013 v Srbsku.

Šalianky naberajú kondíciu na Skalke 15.07.2013

Hádzanárky HK Slovan Duslo Šaľa začali v stredu 10. júla s letnou prípravou a odvtedy sa zatiaľ bez prestávky chystajú na nadchádzajúcu sezónu 2013/2014. Omladený káder sa v sobotu 13. 7. presunul na Skalku pri Kremnici, kde až do najbližšieho víkendu bude naberať kondíciu. Prechodným domovom šalianskej výpravy je horská chata.

L. Černá sa do dôchodku nechystá a jedná so Zlínom 15.07.2013

V polovici mája oslávila už svoje 47. narodeniny, no na koniec aktívnej hráčskej kariéry ešte nemyslí. Česká brankárska legenda Lenka Černá na koniec kariéry zďaleka nemyslí a plánujete chytať aj naďalej.

Poloz: Beňušková by bola pre reprezentáciu prínosom 15.07.2013

Predĺženou rukou strojcu minulosezónnych úspechov hádzanárok DHK Baník Most Dušana Poloza je na ihrisku slovenská stredná spojka Petra Beňušková. Po vymenovaní Poloza do funkcie trénera reprezentácie žien Slovenska opäť vyvstala otázka, či sa do národného tímu nevráti táto skúsená stredná spojka. Český kormidelník by 31-ročnú Beňuškovú vo svojom kádri rád uvítal.

Petra Popluhárová je tehotná 15.07.2013

Nový tréner hádzanárok Slovenska Dušan Poloz nebude môcť v nadchádzajúcich mesiacoch využiť služby Petry Popluhárovej. Onedlho dvadsaťpäťročná spojka nebude k dispozícii nielen reprezentačnému tímu žien SR, ale ani družstvu nemeckého majstra Thüringer HC, keďže je tehotná.

Hargašov učeň tréner hádzanárok Slovenska 16.07.2013

Minulý týždeň v piatok sa dohodlo vedenie Slovenského zväzu hádzanej s Dušanom Polozom na trojročnom kontrakte pri slovenskej ženskej hádzanárskej reprezentácii. Kormidelník úradujúceho českého majstra Baníka Most nahradil nedávno odvolaného Petra Sabadku. Po Jiřím Zerzáňovi a Vojtěchovi Marešovi je tretím českým trénerom, ktorý bude trénovať hádzanárky Slovenska.

Pracovať v Iuvente je pre Bumberu poctou 17.07.2013

Od mužského bronzového medailistu HC winLand k ženskému šampiónovi Iuvente Michalovce pred vyše týždňom zamieril brankár Martin Bumbera. Keďže seniorský celok hádzanárov po najlepšom umiestnení v klubovej histórii z finančných dôvodov ukončil svoju činnosť, rozhodol sa 31-ročný michalovský rodák prijať ponuku robiť asistenta Jánovi Packovi pri interligovom družstve žien. Krátko pred odchodom majsteriek na sústredenie do Liptovského Jána nového člena realizačného tímu Iuventy Michalovce vyspovedal denník Korzár.

Slovenky prijali správu o angažovaní Poloza pozitívne 17.07.2013

Od pondelka je oficiálne známe meno nového trénera hádzanárskej reprezentácie žien Slovenska. Stal sa ním Čech Dušan Poloz, ktorý je na klubovej úrovni trénerom úspešného DHK Baník Most. Slovenské hádzanárky prijali jeho menovanie pozitívne.

Dvere do reprezentácie nie sú pre Beňuškovú zatvorené 17.07.2013

Najlepšie zo súčasných slovenských hádzanárok pozná trénera Dušana Poloza zrejme Petra Beňušková. Skúsená stredná spojka sa pod jeho vedením rozohrala k výborným výkonom a bola ústrednou postavou družstva DHK Baník Most, ktoré v uplynulej sezóne vyhralo takmer všetko, čo sa dalo (WHIL, titul majstra ČR i Vyzývací pohár).

Štochl už nebude chytať za Čechovských Medveďov 17.07.2013

Slovenský hádzanársky reprezentant Richard Štochl nebude chytať v sezóne 2013/2014 za Čechovských Medveďov, hoci na konci uplynulého ročníka sa dohodol s predstaviteľmi klubu na predĺžení kontraktu. Jeho pôsobenie v tíme úradujúceho ruského majstra sa skončilo vinou ekonomických problémov klubu, pre ktoré sa ani neprihlásil do Ligy majstrov. Tridsaťsedemročný Michalovčan počas svojej doterajšej bohatej kariéry úspešne pôsobil okrem Čechova vo francúzskom klube Montpellier Agglomération HB, v slovinskom tíme RK Celje Pivovarna Laško, predtým chytal aj za Tatran Prešov, VSŽ Košice, ŠKP Sečovce, v Česku za Duklu Praha, v Maďarsku za Dunaferr SE a Veszprém KC.

Iuventa namiesto Frankfurtu do Székesfehérváru 17.07.2013

Hádzanárkam michalovskej Iuventy mierne narušila plány správa z nemeckého Frankfurtu nad Odrou, kde sa mali v priebehu tretieho augustového víkendu zúčastniť kvalitného turnaja. Miestny bundesligista totiž začiatkom júla kvôli insolventnosti vyhlásil krach a logicky zrušil aj celý turnaj. Aj keď sa vedenie klubu pohrávalo s viacerými variantmi, napokon zvíťazila alternatíva s účasťou na turnaji v maďarskom Székesfehérvári.

Iuventa pozná možných súperov v Pohári EHF 17.07.2013

Hádzanárky michalovskej Iuventy spoznali mená potenciálnych súperov v druhom kole Pohára EHF, kam ich zaradili medzi nenasadených. Keďže do rovnakého koša putoval aj český majster Baník Most, z možného slovensko - českého derby nebude nič. Dôjsť však môže na iný zaujímavý súboj, keďže medzi nasadenými celkami je aj neďaleký Karpaty Užhorod. Zemplínčanky môžu naraziť aj na nórsky Levanger, s ktorým sa už v minulosti na európskej scéne dvakrát stretli. Ich súperom môže byť však aj klub z hádzanársky exotických krajín ako luxemburský HB Dudelange, izraelský Bnei Hertzelia či dokonca kosovský KHF Kastrioti. Dodajme, že žreb sa uskutoční v utorok 23. júla vo viedenskom sídle EHF. Termíny pre stretnutia druhého kola Pohára EHF sú stanovené na 5.-6. októbra, odvety sú na programe o týždeň neskôr, čiže 12.-13. októbra 2013.

Veselí sa dohodlo s Chrenkovou 17.07.2013

Hádzanárky Veselí nad Moravou v pondelok začali s letnou prípravou na novú sezónu. Úvodný zoznamovací tréning absolvovalo jedenásť hráčok. V hale Peklo, ktorá čaká na rekonštrukciu a opravy, nechýbala ani najväčšia posila, reprezentačná krídelníčka Romana Chrenková. Osma najlepšia strelkyňa minulého ročníka interligy prichádza na Slovácko z Poruby.

Pokora a drina, to je Polozov recept na úspech 17.07.2013

S mosteckými hádzanárkami vyhral v minulej sezóne všetko, čo sa len dalo. Aj vďaka tomu je z Dušana Poloza reprezentačný tréner slovenskej ženskej reprezentácie. Stal sa ním v pondelok, kedy s mosteckými "Černými anděly" vletel do prípravy na novú sezónu. "Všetko sa zbehlo strašne rýchlo. Slovenskou ponukou som bol šokovaný," priznal Poloz, ktorý sa kvôli tomu vzdal pozície asistenta trénera Bašného pri českej reprezentácii. V Moste však naďalej pokračuje.

Pred úvodom kvalifikácie niet času na radikálne zmeny 18.07.2013

Nový tréner hádzanárok Slovenska Dušan Poloz v predchádzajúcom období zažíval úspechy ako asistent na lavičke ženskej reprezentácie Česka. Teraz bude chcieť v tomto trende pokračovať aj na novej pozícii, do ktorej ho v úvode týždňa vymenovalo vedenie Slovenského zväzu hádzanej. "Pred troma rokmi len málokto veril, že toto dokážeme s českým národným tímom. Kolektív, tímový duch, súdržnosť, dopĺňanie jeden druhého, spoločný cieľ a obetovanie sa pre dosiahnutie spoločnej méty môže priniesť úspechy a pozitívne sa to prejavuje na hernom výkone. Práve toto by som chcel vniesť aj do slovenského reprezentačného družstva," prezradil Poloz, na čom by chcel stavať.

Iuventa začína na turnaji v rumunskom Baia Mare 19.07.2013

V týchto dňoch sa v kuchyni aktuálneho slovenského majstra v hádzanej žien Iuvente Michalovce doslova roztrhlo vrece s novinkami. Zemplínčanky sú síce na kondično - hernom sústredení v Liptovskom Jáne, no práve teraz sa rozhoduje o ich ďalšom programe v príprave. Oproti prvotnému avizovanému programu totiž nastalo niekoľko zmien. Michalovčanky totiž nepocestujú na turnaje do Klužu a Frankfurtu, ale do rumunského Baia Mare či maďarského Székesfeherváru. So zmenami v účasti na turnajoch súvisí aj jedna zmena v obsadení 20. ročníka Memoriálu Tomáša Jakubču. Miesto obhajcu prvenstva Klužu totiž na turnaji bude štartovať ďalší rumunský tím Baia Mare.

Bašného nepotešil Polozov odchod k tímu žien SR 19.07.2013

Angažovanie Dušana Poloza na lavičku reprezentácie SR hádzanárok sa medzi slovenskými hráčkami stretlo predovšetkým s pozitívnymi ohlasmi. Na českej strane sa z jeho odchodu netešil najmä kormidelník tímu žien ČR Jan Bašný, ktorému robil Poloz asistenta a spolu doviedli svoje zverenky k účasti na ME 2012 i postup na MS 2013. Teraz, necelý polrok pred začiatkom svetového šampionátu v Srbsku, si musí nájsť zaňho náhradu.

Štochl prešovskú ponuku neprijal, chce za hranice 19.07.2013

Úradujúci ruský majster pre finančné suchoty klubu končí. Tatran Prešov netajil, že v prípade, ak by Čechovskí medvedi skončili a ich zmluvný hráč, brankár slovenskej hádzanárskej reprezentácie Richard Štochl, by sa stal tým pádom voľným, mal by o neho záujem. Pred Štochlovým odletom zo Slovenska po dovolenke do Moskvy, sa majiteľ prešovského klubu Miloslav Chmeliar so Štochlom v Prešove stretol. Vtedy však bol ale stále pod platnou zmluvou s ruským klubom. V prípade, že dôjde k avizovanému krachu klubu Čechovských medveďov, dohoda bola, že Štochl Chmeliarovi zavolá.

Žaneta Tóthová opustila dijonskú trojku 19.07.2013

Slovenská hádzanárka Žaneta Tóthová zostáva na najbližšie obdobie verná Francúzsku. Dvadsaťosemročná brankárka síce ukončila svoje 2,5-ročné pôsobenie v klube Cercle Dijon Bourgogne, ktorému sa nepodarilo udržať v najvyššej domácej súťaži (vo Francúzskom pohári 2012/2013 bol finalistom), ale nový angažmán si opäť našla v krajine galského kohúta.

Czanikovej Trier predsa len prvoligový 22.07.2013

V družstve hádzanárok DJK/MJC Trier zavládlo v marci veľké sklamanie, keďže po 13 rokoch malo opustiť najvyššiu nemeckú súťaž žien. Od uplynulého víkendu však v klube, ktorý pred 10 rokmi získal bundesligový titul, môžu smútok zo zostupu zameniť za radosť z návratu do I. ligy. Vedenie súťaže oznámilo, že DJK/MJC Trier v zozname účastníkov nahradí FHC Frankfurt nad Odrou. Siedmy tím konečnej tabuľky uplynulého ročníka totiž ohlásil insolventnosť.

Iuventu čaká v Pohári EHF izrealský Bnei Hertzeliya 23.07.2013

Hádzanárky Iuventy Michalovce začnú svoje účinkovanie v Pohári EHF žien 2013/2014 v 2. kole (1. kolo sa nehrá) súbojom s izraelským družstvom Bnei Hertzeliya. V utorok o tom rozhodol žreb vo viedenskom sídle Európskej hádzanárskej federácie. Michalovčanky odohrajú prvý zápas na pôde súpera (5./6. októbra), odveta bude v ich domácom prostredí (12./13. 10.). Ak úradujúci slovenský šampión naplní papierové predpoklady a postúpi ďalej, v 3. kole by ho čakal slovinský tím RK GEN-I Zagorje. Zemplínčanky by sa najskôr predstavili doma (9./10. novembra), odvetnú časť dvojzápasu o účasť v osemfinále by absolvovali v Slovinsku o týždeň neskôr (16./17. 11.).

Staršie dorastenky začali s prípravou 23.07.2013

V pondelok 22. júla začali s prípravou na novú sezónu staršie dorastenky Iuventy Michalovce, ktoré budú tvoriť aj základ juniorského družstva štartujúceho v prvej lige žien. Pod vedením svojho nového trénera Františka Urbana sa budú prvé dva týždne pripravovať v domácich podmienkach. Následne majú v pláne účasť na troch turnajoch v srbskej Kikinde, maďarskom Mezokovesde a českých Otrokoviciach.

L. Černá bude predávať skúsenosti zlínskym nádejám 23.07.2013

Brankárka Lenka Černá sa dohodla so Zlínom. Jedna z najlepších brankárok Česka, ktorá v minulej sezóne pôsobila v Iuvente Michalovce, teraz bude predávať svoje skúsenosti ďalším zlínskym brankárkam. Po ukončení kontraktu s Michalovcami a júlovom nečakanom odchode z realizačného tímu ženskej reprezentácie SR oslovilo odchovankyňu olomouckej hádzanej vedenie interligového HC Zlín. Znovu sa tak stretne s trénerom a kolegom Petrom Sabadkom.

Most proti Levangeru, Užhorod pocestuje do Kaunasu 23.07.2013

V utorok 23. júla presne na poludnie vyžrebovali vo viedenskom sídle Európskej hádzanárskej federácie (EHF) okrem iného aj druhé či tretie kolo Pohára EHF. Tento žreb bol sledovaný aj priaznivcami Iuventy Michalovce, keďže tento klub bol v osudí druhého kola, kde figuroval medzi nenasadenými tímami. Tentokrát žreb zverenkám Jána Packu naozaj prial, keďže za súpera dostali izraelský Bnei Hertzelyia. Prvý zápas druhého kola sa odohrá na pôde súpera (5./6. októbra), odveta v Chemkostav aréne bude na programe (12./13. októbra). Spolu s druhým kolom vyžrebovali aj potenciálne dvojice pre tretie kolo. Iuventa v prípade postupu cez izraelské družstvo narazí na slovinský tím RK GEN-I Zagorje. Zemplínčanky by sa najskôr predstavili doma (9./10. novembra), odvetnú časť dvojzápasu o účasť v osemfinále by absolvovali v Slovinsku o týždeň neskôr (16./17. novembra).

Juniorky SR otestujú pred ME Rakúšanky 24.07.2013

Kormidelníci hádzanárskej reprezentácie junioriek Slovenska Darina Sveráková a Peter Olšavský nominovali káder na záverečné sústredenie pred odchodom na majstrovstvá Európy hráčok do 19 rokov v Dánsku (Kolding a Sönderborg, 1. - 11. 8. 2013). Trénerská dvojica pozvala 17 hráčok. Z výberu, ktorý v máji úspešne absolvoval turnaj 7. skupiny kvalifikácie v Michalovciach, chýba zo zdravotných dôvodov spojka Nikoleta Krokavecová z HK Slovan Duslo Šaľa. Naopak, do tímu sa vracia krídelníčka Diana Tomášechová z Interu SC Bratislava. Mladé Slovenky majú zraz plánovaný na sobotu 27. júla v bratislavskom Dome športu, súčasťou sústredenia bude aj medzištátny prípravný zápas s rakúskymi rovesníčkami. Juniorky SR sa na ME 2013 predstavia v základnej A-skupine spoločne s Nórkami, Rumunkami a Portugalkami.

S prípravou začali aj mladšie dorastenky 24.07.2013

Okrem starších dorasteniek začali v pondelok 22. júla s prípravou na novú sezónu aj ich mladšie kolegyne. Tie sa pod vedením trénera Maroša Vikartovského, ktorý na tomto poste nahradil Dušana Daniša, budú pripravovať zo začiatku v domácich podmienkach. Neskôr sa zúčastnia na turnaji v maďarskom Hajdunánási a s rovnakým súperom by sa mali stretnúť v dvojzápase aj doma. Okrem toho majú v pláne aj ďalšie herné previerky so súpermi z blízkeho okolia.

Chemkostav aréna bude patriť vo štvrtok bojovníkom 24.07.2013

Štvrtkový večer bude patriť v Chemkostav aréne bojovým umeniam. Priaznivci tohto športu si prídu naozaj na svoje. Vidieť môžu až štyri bojové umenia – K1, Box, MMA, či Muay Thai. V hre budú aj michalovskí bojovníci z tímu MMA Team Slovakia Michalovce. Najznámejší z nich Dominik Engel, ktorý sa v tomto roku stal majstrom Slovenska, sa predstaví v absolútnom finále večera, v súboji MMA proti Bardejovčanovi Róbertovi Hostovi. Dokopy diváci uvidia štrnásť zápasov v klietke, takže si určite prídu na svoje. Prvý zápas večera je na programe o 19.00.

Mladé Iuvenťáčky s cieľom postupu zo skupiny 25.07.2013

Už o niekoľko dní sa v dánskych mestách Kolding a Sönderborg (1. - 11. august) uskutočnia majstrovstvá Európy v hádzanej junioriek. Na tie sa kvalifikovali po úspešne zvládnutej kvalifikácii hranej v Michalovciach aj slovenské reprezentantky. Zastúpenie v záverečnom kádri má aj Iuventa Michalovce. Do nominácie rovnocennej trénerskej dvojice Darina Sveráková - Peter Olšavský sa dostali jej štyri hráčky - pivotka Vladimíra Kišíková, krídelníčka Sofia Nagyová a spojky Veronika Habánková a Mária Olšovská. Navyše Michalovce majú zastúpenie aj v realizačnom tíme, keďže masérom družstva je Marin (Miňo) Kasakov, ktorý túto funkciu vykonával aj v mužskom tíme HC winLand.

Vráti sa jedna Beňušková do reprezentácie? 25.07.2013

V polovici júla zasadol na trénerskú lavičku hádzanárskej reprezentácie žien český kormidelník Dušan Poloz, ktorý v tej funkcii nahradil dvojicu Peter Sabadka - Lenka Černá. Štyridsaťosemročný kouč bude zároveň aj naďalej zastávať funkciu trénera DHK Baník Most, s ktorým vlani triumfoval v spoločnej česko-slovenskej súťaži WHIL, stal sa majstrom Česka i víťazom Vyzývacieho pohára. Zaujímavosťou je, že na klubovej úrovni bola a stále je jeho zverenkyňa jedna z najlepších slovenských hádzanárok Petra Beňušková (31), ktorá sa však v posledných mesiacoch v národnom tíme neobjavovala. Zmení sa na tom teraz niečo? Viac sa dozviete v rozhovore, ktorý šikovná stredná spojka poskytla pre Šport.sk

Hypo príde do Michaloviec so všetkými hviezdami! 26.07.2013

Ako prvý nahlásil súpisku na blížiaci sa dvadsiaty ročník Memoriálu Tomáša Jakubča jeho najhviezdnejší účastník, rakúsky veľkoklub Hypo Niederösterreich Viedeň. Spomedzi pätnástich hráčok, ktoré sa už o dva týždne predstavia v michalovskej Chemkostav aréne, je až osem z Brazílie! Potešiteľné je, že medzi nimi nechýba ani aktuálne najlepšia hráčka sveta, Alexandra Priscila Do Nascimento. Aj vďaka nej bude mať Memoriál Tomáša Jakubča najjagavejšie obsadenie vo svojej dvadsaťročnej histórii.

Natalia Vinyuková do talianského Salerna 26.07.2013

Ruská hádzanárka Natalia Vinyukovová bude po ukončení pôsobenia v Iuvente Michalovce pokračovať v kariére na Apeninskom polostrove. Dvadsaťštyriročná ľavá spojka sa stala novou akvizíciou talianskeho šampióna PDO Jomi Salerno. V drese držiteľa double z uplynulej sezóny (okrem titulu získal prvenstvo v národnom pohári) si zahrá v II. fáze kvalifikácie Ligy majstrov žien 2013/2014, kde si v semifinále turnaja o postup zahrá proti materskému Rostovu na Done.

Juniorky prehrali v generálke na ME s Rakúšankami 29.07.2013

Už len dva dni zostávajú juniorským hádzanárkam Slovenska do odchodu na majstrovstvá Európy hráčok do 19 rokov v Dánsku (Kolding a Sönderborg, 1. - 11. 8. 2013). Mladé Slovenky sa zišli v sobotu v Bratislave na záverečnej príprave. Trénerské duo Darina Sveráková a Peter Olšavský nominovalo 17 hráčok, z ktorých 16 pocestuje na šampionát.

Rostov príde do Michaloviec so všetkými posilami 29.07.2013

Ďalším výnimočným účastníkom blížiaceho sa 20. ročníka Memoriálu Tomáša Jakubča je ruský vicemajster HC Rostov na Done. Tento klub už na tomto podujatí štartoval, v roku 2009 ho aj vyhral. Účastník kvalifikácie Ligy majstrov v túžbe postúpiť medzi najlepších šestnásť tímov starého kontinentu posilňuje káder o sto šesť. Jeho najčerstvejším prírastkom je jedno z najrýchlejších krídel v Európe Iullia Manaharová. Aj tento klub berie turnaj v Michalovciach s maximálnou vážnosťou, nielenže príde v najsilnejšom možnom zložení, ale do dejiska turnaja pricestuje oproti ostatným účastníkom už o dva dni skôr...

Ján Packa: „Sústredenie splnilo svoj účel“ 29.07.2013

Hádzanárky Iuventy Michalovce sa v nedeľu vrátili z kondično-herného sústredenia v Liptovskom Jáne. Zemplínčanky pobudli vo vysokohorskom prostredí dokopy štrnásť dní, v ktorých sa tréner Ján Packa zameral hlavne na kondíciu, no viaceré tréningy boli "mierené" aj na hernú stránku. O tomto sústredení, ako aj najbližšom programe, sme sa s trénerom šesťnásobného slovenského ženského majstra porozprávali.

Polláková bola pre Borussiu Dortmund prioritou 29.07.2013

Slovenská hádzanárka Alžbeta Polláková už "zarezáva" vo svojom novom nemeckom pôsobisku. Dvadsaťdeväťročná spojka bude od nadchádzajúcej sezóny hráčkou Borussie Dortmund, účastníka II. bundesligy. "Družstvo začalo trénovať už skôr, ja som sa pripojila 15. júla. Zatiaľ som tu iba krátko, ešte sa len rozkukávam a spoznávam mesto, v ktorom bývam v centre neďaleko BVB štadióna," uviedla Polláková, ktorá figurovala na zozname kandidátok na posilnenie dortmundského tímu na najvyšších miestach.

Iuventa počas víkendu absolvuje prvú hernú previerku 29.07.2013

Hádzanárky Iuventy Michalovce sa koncom týždňa zúčastnia kvalitne obsadeného turnaja v rumunskom Baia Mare. Na tamojšom "Maramures Trophy" sa zúčastní dokopy šesť tímov, ktoré organizátori rozdelili do dvoch trojčlenných skupín. Súpermi Michalovčaniek budú rumunské celky HC Zalau a SCM Craiova. Turnaj sa uskutoční v dvoch dňoch. V piatok 2. augusta sú na programe stretnutia základných skupín, v sobotu 3. augusta zase prídu na rad zápasy o konečné umiestnenie.

Kadetky SR zdolali rovesníčky z Česka 29.07.2013

Kadetky Slovenska úspešne zvládli prvý z troch prípravných zápasov pred odchodom na európsky šampionát do Poľska, keď zdolali svoje rovesníčky z Česka 23:17 (13:11). Slovenky počas celého duelu viedli viacgólovým náskokom a zápas tak v pohode dotiahli do víťazného konca. V kádri trénera Slavomíra Vargu je aj trojica hráčok Iuventy, brankárky Miroslava Ferenčíková, Claudia Čičáková či krídelníčka Silvia Kocaníková.

Juniorky SR s cieľom zabojovať o postup zo skupiny 30.07.2013

Vo štvrtok sa začnú majstrovstvá Európy hráčok do 19 rokov v Dánsku (1. - 11. 8. 2013), ktorých dejiskami budú mestá Kolding a Sönderborg. Medzi 16 tímami kontinentálnej elity sa predstaví aj Slovensko, ktoré júnový žreb zaradil do A-skupiny spolu s Nórskom, Rumunskom a Portugalskom.

Kadetky SR nestačili na Rumunky 31.07.2013

V utorok absolvovali slovenské kadetské reprezentantky, ktoré sa pripravujú na ME v Poľsku, v nitrianskej športovej hale svoj druhý prípravný zápas, keď tentokrát privítali Rumunsko. Mladé Slovenky na rozdiel od pondelkového víťazstva nad Českom (23:17) tentoraz nestačili na svoje súperky, keď Rumunkám podľahli 23:30 (8:13).

Na Memoriál mieri aj dream team z Rumunska 31.07.2013

Aj keď má ženská hádzaná v Baia Mare už vyše 50-ročnú tradíciu, ešte nikdy doteraz nebol tamojší klub HCM takým favoritom na rumunský majstrovský titul ako práve pred touto sezónou. Vlani skončil tento ambiciózny klub druhý (po 34 ročnej prestávke) za „nezdolateľným“ Oltchimom Valcea. Na druhej strane triumfoval v národnom pohári. Avšak krach úradujúceho majstra z Valcei otvoril dvere práve Baia Mare, ktorý z Oltchimu zobral takmer všetko rumunské, čo tam zostalo. Dokopy je to päť hráčok, všetko reprezentantiek Rumunska. Zaujímavé je, že HCM nemá v kádri jedinú legionárku!
TOPlist©2010-2011 IUVENTA Michalovce. Všetky práva vyhradené. Vytvorila: NIKA PRESS s.r.o
Design: Richard Max