Novinky z minulého týždňa: Novým športovým riaditeľom Ján Beňadik, Mária Holešová do Podravky Koprivnica, Iuventa v prvom kole proti Šali...

SLOVENSKÝ POHÁR
  Šaľa 28 13 finále
13.12.2017 o 18.00

  IUVENTA 24 14
WHIL
  Šaľa 25 13 Finále 3. zápas
19. 5. 2018 o 18.00

  IUVENTA 27 14
Staršie dorky
  Stupava 32 15 1. liga - 22. kolo
19.5.2018 o 18.00
 

  IUVENTA 22 9
Mladšie dorky
  Stupava 21 10 1. liga - 22. kolo
19.5.2018 o 15.15
  IUVENTA 22 15

Vyjadrenie Iuventy k voľbám prezidenta SZH 18.06.2018

V sobotu 23. júna sa v Bratislave uskutočnia voľby prezidenta Slovenského zväzu hádzanej. Na funkciu kandiduje doterajší prezident SZH Jaroslav Holeša, jeho vyzývateľom bude úspešný hádzanár či tréner Martin Lipták. Do soboty sa ešte môže prihlásiť aj ďalší kandidát či kandidáti. Iuventa Michalovce sa k voľbám rozhodla vydať stanovisko, ktoré prinášame v týchto riadkoch.

Iuvente budú rozhodovať Litovci a Macedónky 01.10.2012

Európska hádzanárska federácia zverejnila v závere uplynulého týždňa nominácie arbitrov na stretnutia druhého kola Pohára víťazov pohárov medzi Iuventou Michalovce a HK Britterm Veselí nad Moravou. V úvodnom súboji na michalovskej pôde sa s píšťalkami predstavia Litovci, v moravskej odvete bude taktovka stretnutia v rukách Macedóniek. Prvý duel je na programe v sobotu 13. októbra 2012 o 17.30 hod. v Chemkostav aréne, druhý zápas o týždeň neskôr vo Veselí nad Moravou.

Iuventa remizovala s Veselí 02.10.2012

Šláger štvrtého kola spoločnej slovensko-českej súťaže hádzanárok (WHIL) sa skončil nerozhodne. Michalovská Iuventa na domácej pôde iba remizovala s Veselí nad Moravou 25:25 (14:13) a stratili tak prvé body v novej sezóne. V Chemkostav aréne sa od prvej do poslednej minúty ťahali družstvá o každý gól. Ani jeden tím sa nedokázal dostať do trojgólového vedenia. Preto je remíza úplne zaslúžená.

Iuventa s prvou bodovou stratou 02.10.2012

Hádzanárky Iuventy Michalovce prvýkrát zakopli až vo štvrtom kole, keď doma iba remizovali s českým Veselí nad Moravou 25:25 (14:13). Michalovčankám sa zápas veľmi nevydaril, keď počas jeho celého priebehu nedokázali od svojho súpera odskočiť na viac ako dva góly. Aj preto sa zrodila zaslúžená remíza, ktorá potešila viac hosťujúcu stranu.

Slovenky v stredu v rámci prípravy proti Györu 02.10.2012

Slovenské hádzanárske reprezentantky sa od nedele pripravujú na sústredení v Partizánskom. Po štyroch absolvovaných tréningoch ich v stredu popoludní od 16.00 h čaká herná previerka v maďarskom Györi proti domácemu klubu Audi ETO KC. My len dodajme, že v kádri trénerskej dvojice Peter Sabadka - Lenka Černá sa nachádza aj štvorica hráčok Iuventy Michalovce brankárka Adriana Medveďová, pivotka Patrícia Wollingerová, krídelníčka Terézia Szöllösiová a spojka Marianna Rebičová.

Prehra Sloveniek v príprave v Györi 03.10.2012

Hádzanárky Slovenska podľahli v stredajšom prípravnom zápase v maďarskom Györi omladenému domácemu družstvu Audi ETO KC 24:30 (12:17). Slovenky sú od nedele na sústredení v Partizánskom, kde budú až do konca týždňa pokračovať v príprave na novembrovú a decembrovú I. fázu kvalifikácie MS 2013. V piatok odohrajú modelované stretnutie proti domácemu interligovému družstvu HK Danlog a v sobotu sa stretnú s dorastencami Bojníc. My len dodajme, že v zápase s Gyorom si zahrali aj štyri hráčky Iuventy. V bráne sa predstavila Adriana Medveďová a do hry zasiahla trojica Wollingerová (2 góly), Rebičová (1), Szöllösiová (1).

Pivotka Daniela Piedadeová upadla do kómy 04.10.2012

Nečakaných kolapsov vrcholových športovcov pribúda. V poslednom čase sú to najmä srdcové príhody futbalistov, ale výnimkou nie sú ani iné športy. Šok zažili priaznivci hádzanárok slovinského majstra RK Krim Mercator Ľubľana, keď počas minulotýždňového Memoriálu Vinka Kandiju v zápase Krim – Podravka Koprivnica (22:25) náhle skolabovala brazílska reprezentačná pivotka Daniela Piedadeová.

Bánovce sú opäť na hádzanárskej mape 04.10.2012

Bánovecká hádzaná opäť vstala z kolien. Svedčí o tom fakt, že v druhej najvyššej súťaži – prvej lige – opäť figurujú Bánovce a to pod starým tradičným názvom Jednota Sokol Gabor. Predsedom klubu je Miroslav Nagy, organizáciu má na starosti jeho syn Maroš a na lavičku sa posadil Richard Makýš, ktorý doviedol v roku 2003 Bánovce do slovensko-českej súťaže (WHIL).

Futbalisti MFK Zemplín vyšli v ústrety Iuvente 05.10.2012

Budúca sobota priniesla na poli športových udalostí v Michalovciach jednu vážnu kolíziu. Rovnaký hrací čas - 17.30 - totiž mali dve udalosti: súboj 13. kola druhej futbalovej ligy medzi MFK Zemplín Michalovce a TJ Baník Ružiná, ako aj úvodný duel druhého kola Pohára víťazov pohárov Iuventa Michalovce - HK Britterm Veselí nad Moravou. Keďže zástupcovia oboch klubov veľmi rozumne a rýchlo našli spoločnú reč, športový divák nebude o nič ukrátený. MFK Zemplín začne už o 14.30 hod. a Iuventa o tri hodiny neskôr.

Žiačky Iuventy doma so striedavými úspechmi 06.10.2012

Sobota patrila v Chemkostav aréne majstrovským stretnutiam žiackych tímov, ktoré si zmerali sily v rámci majstrovstiev Prešovského a Košického kraja. Mladým nádejám Iuventy sa darilo striedavo, najviac potešilo víťazstvo mladších žiačok "B", ktoré zdolali svoje súperky z Drábovej Košice 19:12. Vrcholom hádzanárskej soboty bol duel kategórie starších žiačok medzi rezervou Iuventy a Prešovom, ktorý skončil tesným víťazstvom Šarišaniek.

Hlasujte za Chemkostav, každý z vás môže pomôcť 06.10.2012

Akciová spoločnosť Chemkostav Michalovce je dlhoročným generálnym partnerom hádzanárskeho klubu Iuventa Michalovce, pre ktorý poskytla aj nádherný stánok nesúci názov Chemkostav aréna. Práve Chemkostav Michalovce, a.s., sa ocitla vo finále medzinárodnej súťaže European Bussines Awards. Tento rok sa po prvýkrát v histórii súťaže European Business Awards rozhodli organizátori zaviesť do prezentácie kandidátov na ocenenie prvky videa a tiež úplne nový verejný on-line systém hlasovania. Video vizitka spoločnosti s najvyšším počtom hlasov za Slovensko, sa automaticky dostane do ďalšieho výberového kola a stane sa národným víťazom. Každý hlas sa počíta, neváhajte a pripojte sa k podpore nášho generálneho partnera.

Iuventa chce v predohrávke bodovať naplno 08.10.2012

Hádzanárky Iuventy Michalovce majú po reprezentačnej prestávke pred sebou anglický týždeň. Už v stredu absolvujú predohrávku 5. kola WHIL na pôde Olomouca a v sobotu o 17.30 na nich čaká prvý zápas 2. kola PVP, v ktorom privítajú ďalší český tím HC Britterm Veselí. Piate kolo spoločnej slovensko - českej súťaže je roztrúsené do troch dní. Už v utorok nastúpi v jeho predohrávke Nitra na pôde Poruby. V stredu je okrem zápasu Olomouc - Michalovce na programe ešte jedna predohrávka, v ktorej Veselí privíta doterajšieho lídra súťaže Partizánske. Ostatné tri duely Písek - Most, Zlín - Senec a Jin. Hradec - Šaľa sa odohrajú v sobotu.

Larvik už 250 ligových duelov nenašiel premožiteľa 09.10.2012

Hádzanárky nórskeho klubu Larvik HK sú v najvyššej domácej súťaži už niekoľko rokov absolútnymi suverénkami. Nedávno dosiahli hranicu 250 ligových zápasov, v ktorých nenašli premožiteľa. Jubilejný duel bez prehry odohrali v posledný septembrový deň na palubovke Stabaeku, kde triumfovali vysoko 39:20. Larvik je dlhodobo najlepším družstvom v najúspešnejšej ženskej hádzanárskej krajine. Víťaz Ligy majstrov zo sezóny 2010/2011 si v uplynulom ročníku vybojoval domáci majstrovský titul bez zaváhania, keď vyhral všetkých 22 duelov. Larvik je 14-násobným nórskym šampiónom, od sezóny 2004/2005 mu nepretržite patrí koruna majstra.

V utorkovej predohrávke vysoké víťazstvo Poruby 09.10.2012

V utorok sa kvôli pohárovým povinnostiam Poruby uskutočnila predohrávka 5. kola WHIL medzi aktuálnym českým majstrom a UDHK Nitra. Zápas sa napokon skončil výrazným víťazstvom Poruby, ktorá Nitru domov vyprevadila po výsledku 42:22 (19:11). Piate kolo spoločnej súťaže ďalej bude pokračovať v stredu, kedy sú na programe dva zápasy. Veselí privíta doterajšieho lídra z Partizánskeho a Iuventa Michalovce nastúpi na pôde Olomouca. Ostatné tri duely Písek - Most, Zlín - Senec a Jin. Hradec - Šaľa sa odohrajú v sobotu.

Iuventa zvíťazila v Olomouci o trinásť gólov 10.10.2012

Hádzanárky Iuventy Michalovce zvíťazili v predohrávke 5. kola na pôde Olomouca 32:19 (14:11), vďaka čomu sa Zemplínčanky znovu vrátili na čelo tabuľky. Zverenky trénera Jána Packu sa najbližšie predstavia doma už túto sobotu o 17.30 hod., keď v úvodnom súboji druhého kola Pohára víťazov pohárov privítajú českého vicemajstra HK Veselí nad Moravou. Odveta je na programe o týždeň neskôr na pôde súpera.

Partizánske s prvou prehrou 10.10.2012

V stredu sa uskutočnili ďalšie dve predohrávky 5. kola spoločnej slovensko - českej súťaže WHIL. Iuventa Michalovce si zaknihovala štvrtú výhru v sezóne, keď zvíťazila na pôde Olomouca 32:19 (14:11). Darilo sa aj jej súperovi v druhom kole Pohára víťazov pohárov českému Veselí, ktoré po výhre 29:23 (14:11) pripravilo prvú prehru Partizánskemu. Piate kolo spoločnej súťaže ďalej bude pokračovať v sobotu, kedy sú na programe tri duely Písek - Most, Zlín - Senec a Jin. Hradec - Šaľa.

Zora Olomouc bojovala, no na Michalovce nestačila 11.10.2012

Bojovný výkon nestačil olomouckým hádzanárkam k tomu, aby v predohrávke 5. kola WHIL s Michalovcami uhrali prijateľnejší výsledok, ako trinásťgólovú prehru 19:32 so slovenským majstrom. Tím Zory sa na domácej palubovke v súboji so slovenským favoritom držal v kontakte viac ako jeden polčas, nakoniec však padol krutou prehrou. Iuventa Michalovce prišla do Olomouca ako veľký favorit, dlho to ale na jednoznačnú záležitosť nevyzeralo. Zora úspešne zvládla prvý polčas, po ktorom prehrávala iba o tri góly (11:14). Dôležitý moment ale prišiel v 45. minúte, kedy do tej doby precízna exekútorka sedemmetrových hodov Tereza Kubáčková po prvýkrát v stretnutí sedmičku nepremenila.

Švajčiarky urobili na Sabadku dobrý dojem 11.10.2012

Slovenské hádzanárky absolvovali minulý týždeň týždenné sústredenie v Partizánskom, ktoré bolo ďalšou súčasťou prípravy na prvú fázu kvalifikácie o postup na majstrovstvá sveta 2013. Tá, ako je všeobecne známe, je na programe od 30. novembra do 2. decembra tohto roka a súpermi Slovenska v nej budú Švajčiarsko, Fínsko a Grécko. Do jarného play-off postúpi iba víťaz. Počas zrazu prehrali zverenky trénera Petra Sabadku s maďarským majstrom Audi ETO Györ 24:30. Okrem tohto duelu si Slovenky ešte zmerali sily v modelovanom zápase proti Partizánskemu a dorastencom Bojníc.

Slovenky strelecky úspešné v I. bundeslige 11.10.2012

Po stredajších zápasoch 6. kola najvyššej nemeckej súťaže žien zavládlo sklamanie v družstvách slovenských hádzanárok, ktoré museli stráviť tesné jednogólové prehry. Majstrovský Thüringer HC sa predstavil v šlágri na palubovke HC Lipsko a zo súboja dovtedy dvoch nezdolaných tímov vyšiel bez bodu (22:23). Prvému zaváhaniu Thüringeru v sezóne nezabránila pred vyše 3-tisícovou návštevou ani slovenská reprezentantka Lýdia Jakubisová. Ľavoruká hráčka bola so 6 gólmi (1 z pok. hodu) najlepšiu strelkyňou úradujúceho bundesligového šampióna, tri presné zásahy hostí pridala jej krajanka Petra Popluhárová.

Iuventa chce v PVP prelomiť neúspešnú sériu 11.10.2012

Len dva týždne uplynuli od vzájomného súboja v spoločnej slovensko-českej súťaži (WHIL) a v sobotu 13. 10. od 17.30 h je na programe ďalší zápas medzi Iuventou Michalovce a HK Britterm Veselí nad Moravou. Michalovská Chemkostav aréna bude tentoraz dejiskom prvého duelu 2. kola Pohára víťazov pohárov (PVP). Odveta na moravskej pôde vo Veselí je na programe o týždeň neskôr (20. 10.) so začiatkom o 17.00 h. Zemplínčankám sa nepodarilo postúpiť do základnej skupinovej fázy Ligy majstrov, keď v kvalifikačnom play-off nestačili na maďarský FTC Rail Cargo Hungaria (26:40 a 22:31). Po vyradení majú možnosť pokračovať na európskej scéne v PVP.

Iuventa triumfovala v Olomouci po päť a pol roku 11.10.2012

Hádzanárkam Iuventy Michalovce sa včerajším víťazstvom 32:19 (14:11) na pôde Olomouca podarilo prelomiť jednu čiernu sériu. Na palubovke tohto súpera totiž vo WHIL Michalovčanky nevyhrali viac ako päť a pol roka. Naposledy sa im to podarilo v sezóne 2006/2007, keď presne 10. januára 2007 na Hanej zvíťazili 37:25. Odvtedy akoby uťal. Iuventa totiž v Olomouci päťkrát za sebou prehrala a zvíťaziť sa jej podarilo až na šiesty pokus. Dúfajme, že po prelomení jednej čiernej série prekonajú Michalovčanky počas víkendu druhú. Nad Veselím totiž hráčky slovenského majstra nevyhrali už v štyroch zápasoch v rade.

Víťazne naladená Iuventa opäť privíta Veselí 12.10.2012

Už v sobotu nastúpia hádzanárky Iuventy Michalovce, úradujúceho slovenského šampióna, na úvodný duel druhého kola Pohára víťazov pohárov (PVP) proti Veselí nad Moravou. Stretnutie proti českému vicemajstrovi vedeného trénerom Pavlom Janom sa v Chemkostav aréne začína o 17.30 hod. Kvôli povinnostiam v PVP si Zemplínčanky museli v stredu predohrať ligový súboj v Olomouci. Na palubovke DHK Zora potvrdili úlohu favorita a zvíťazili 32:19 (14:11).

Ján Packa: Každá séria raz skončí 12.10.2012

Hádzanárky Iuventy Michalovce čaká počas víkendu prvý zápas 2. kola Pohára víťazov pohárov, v ktorom v sobotu o 17.30 nastúpia proti ďalšiemu účastníkovi WHIL HC Britterm Veselí nad Moravou. Práve tomuto súperovi majú čo vracať, keďže s ním ťahajú nepriaznivú sériu. V posledných štyroch zápasoch s ním totiž získali iba jeden bod (v 4. kole tejto sezóny doma remizovali 25:25), v ostatných dueloch ťahali za kratší koniec. Počas víkendu chcú Michalovčanky túto nepriaznivú sériu konečne zlomiť a po roku a pol znova získať skalp minulosezónneho víťaza WHIL. Pred prvým zápasom PVP sme sa porozprávali s trénerom tímu Jánom Packom.

V Trieri objavili Czanikovej kvality aj v ofenzíve 12.10.2012

Slovenská hádzanárka Andrea Czanik-Weibelová sa rýchlo adaptovala v najvyššej nemeckej súťaži. Od svojho letného príchodu zo Slovana Duslo Šaľa do DJK/MJC Trier sa rýchlo zaradila medzi opory družstva a darí sa jej aj strelecky. Tridsaťdvaročná pivotka nikdy nepatrila medzi kanonierky, ale v doterajších šiestich bundesligových dueloch strelila dovedna 25 gólov a vo svojom družstve je v tomto štatistickom ukazovateli druhá najúspešnejšia.

Prelomí Iuventa veselskú nepriaznivú sériu? 12.10.2012

Hádzanárky Iuventy Michalovce počas víkendu opäť preladia na pohárovú strunu. V druhom kole Pohára víťazov pohárov, kde sa presunuli po vypadnutí z Ligy majstrov, totiž privítajú ďalšieho účastníka WHIL HK Britterm Veselí nad Moravou. Prvý zápas 2. kola je na programe v sobotu o 17.30 v Chemkostav Aréne, odveta sa odohrá v sobotu 20. októbra o 17.00 hod. na Morave.

Mladšie dorastenky vyhrali v Bratislave 31:27 13.10.2012

Mladšie dorastenky michalovskej Iuventy zvíťazili v stretnutí 5. kola najvyššej súťaže na palubovke ŠKP Bratislava 31:27 (13:14) a úspešne tak zavŕšili vyše mesačnú šnúru na ihriskách súperov. Zverenky trénera Dušana Daniša v najbližšom kole uvidíme konečne doma, keď v nedeľu 21. októbra 2012 o 13.00 hod. odohrajú prvý súboj sezóny na vlastnej pôde proti neďalekému Vranovu nad Topľou.

Staršie dorastenky vyhrali nad ŠKP o 19 gólov 13.10.2012

Staršie dorastenky michalovskej Iuventy bez problémov zvíťazili v stretnutí 5. kola najvyššej súťaže na pôde ŠKP Bratislava, kde triumfovali po výraznom rezultáte 40:21 (17:9). Zverenky trénerky Marianny Nemčíkovej majú v najbližšom kole voľno, keďže Banská Bystrica sa pred začiatkom súťaže odhlásila. Nasledujúci duel ich teda čaká v sobotu 27. októbra 2012 v Seredi.

Iuventa Michalovce zdolala doma Veselí 30:22 ! 13.10.2012

Hádzanárky michalovskej Iuventy zvíťazili v úvodnom stretnutí druhého kola Pohára víťazov pohárov doma nad Veselí nad Moravou presvedčivo 30:22 (14:10) a vybojovali si tak sľubný náskok pred druhým duelom. Odveta je na programe o týždeň v sobotu 20. októbra 2012 o 17.00 hod. vo Veselí nad Moravou. Dodajme, že na postupujúceho čaká v treťom kole ruský vicemajster HC Rostov na Done.

Juniorky vyhrali v Bánovciach 38:29 13.10.2012

Juniorky michalovskej Iuventy zvíťazili v treťom kole prvej ženskej ligy na pôde nováčika v Bánovciach nad Bebravou 38:29, keď už do prestávky viedli 16:11. Zverenky trénerskej dvojice František Urban - Marián Ujhely sa najbližšie predstavia doma, keď v nedeľu 21. októbra 2012 o 15.00 hod. privítajú Banskú Bystricu.

Novým lídrom WHIL je Most 13.10.2012

Dnes sa uskutočnili tri zápasy 5. kola spoločnej slovensko - českej súťaže WHIL. Toto kolo bolo vzhľadom na pohárové povinnosti Michaloviec, Poruby a Veselí predohrávené už počas týždňa. V utorok si Poruba doma poradila s Nitrou 42:22 (19:11). V stredajších predohrávkach najskôr Iuventa Michalovce po päť a pol roku triumfovala na pôde Olomouca 19:32 (11:14) a potom aj Veselí ukončilo neporaziteľnosť Partizánskeho 29:23 (14:11). Po dnešných zápasoch sa novým lídrom WHIL stal Most, ktorý ešte nestratil ani bod. Tentoraz jeho hráčky triumfovali na palubovke Písku 22:30 (7:16). Prekvapenie sa zrodilo v Zlíne, odkiaľ si všetky body odniesol ŠKP Senec 25:26 (13:11). V poslednom zápase 5. kola zvíťazila Šaľa na ihrisku Jindřichovho Hradca 18:25 (12:14).

Žiačky bojovali na Bernolákovej a doma s Vranovom 14.10.2012

Žiacke družstvá Iuventa mali tento víkend na programe spolu šesť stretnutí. Kým včera sa staršie B a mladšie A a B vrátili z košickej Bernolákovej s plným bodovým ziskom, v dnešných domácich stretnutiach s Vranovom bola pozícia našich ďalších troch družstiev podstatne ťažšia. Naše dievčatá na svoje rivalky z Vranova nestačili a v troch zápasoch nezískali ani bod.

Frajer na záver v podaní Bachyrievovej 14.10.2012

Bodkou za prvým polčasom sobotňajšieho stretnutia druhého kola Pohára víťazov pohárov medzi Iuventou Michalovce a Veselí nad Moravou bol nevídaný gól michalovskej spojky Julie Bachyrievovej, ktorá sekundu pred klaksónom a z polovice ihriska nachytala na hruškách brankárku Dagmar Vyhlídalovú. Bol to skutočne moment, aký sa vidí málokedy, preto sme ho pripravili na videu ešte raz i spomalene. Vychutnajte si "frajera na záver", aký je snáď nenapodobniteľný.

Iuventa konečne získala skalp Veselí 14.10.2012

Hádzanárky Iuventy Michalovce si v úvodnom zápase druhého kola Pohára víťazov pohárov na svoje konto konečne pripísali cenný skalp aktuálneho víťaza WHIL českého Veselí nad Moravou, ktoré na domácej palubovke porazili po výsledku 30:22 (14:11). Michalovčanky dokázali Moraváčky zdolať až v piatom súboji, keď predtým trikrát ťahali za kratší koniec a ich posledný ligový duel sa skončil remízovým patom.

Na čele dorasteneckých súťaží UDHK Nitra 14.10.2012

Počas víkendu sa uskutočnilo piate kolo najvyšších dorasteneckých súťaží. Dorastenecké tímy Iuventy Michalovce tentoraz cestovali do Bratislavy, kde sa stretli s tamojším ŠKP. Obidvom celkom sa darilo, keď mladšie dorastenky zvíťazili 37:21 a staršie 40:21. Staršie dorastenky majú v najbližšom kole voľno, keďže Banská Bystrica sa zo súťaže tesne pred začiatkom odhlásila. V hre však budú mladšie dorastenky, ktoré sa po prvýkrát v tejto sezóne predstavia doma, keď v nedeľu 21. októbra o 13.00 privítajú Vranov.

Iuventa prelomila dve nepriaznivé série 15.10.2012

Hádzanárky Iuventy Michalovce dokázali konečne poraziť Veselí. Podarilo sa im to až v piatom stretnutí, keď v druhom kole Pohára víťazov pohárov zvíťazili nad aktuálnym držiteľom primátu vo WHIL 30:22 (14:10). Výrazne sa tak priblížili k postupu do tretieho kola, kde na víťaza súboja medzi týmito dvoma súpermi čaká ruský Rostov na Done. Michalovčankám sa tak v priebehu jedného týždňa podarilo prelomiť dve čierne série. Po tom, čo v stredu zvíťazili v predohrávke 5. kola WHIL na pôde Olomouca (kde Iuventa nevyhrala päť a pol roka), sa im podarilo prelomiť aj čiernu veselskú sériu, keď nad týmto súperom nezvíťazili štyri zápasy v rade.

Iuventa je jednou nohou v treťom kole PVP 15.10.2012

Hladkým osemgólovým víťazstvom hádzanárok Iuventy Michalovce sa skončilo úvodné stretnutie 2. kola Pohárov víťazov pohárov (PVP), v ktorom slovenský šampión zdolal českého vicemajstra HC Britterm Veselí nad Moravou 30:22 (14:10). Týmto triumfom sa Zemplínčanky výrazne priblížili k bránam postupu do ďalšieho kola PVP, kde by narazili na ruský Rostov na Done. Predtým však ešte musia zvládnuť aj odvetu na pôde Veselaniek, ktorú odohrajú v sobotu 20. októbra o 17. hodine. Hostky z Moravy od úvodu duelu ťahali za kratší koniec a hoci párkrát dokázali stiahnuť náskok Iuventy (v závere prvého polčasu na 13:10, či v polovici druhého na 18:16), viac im domáce hráčky nedovolili.

Juniorky v nedeľu doma proti Banskej Bystrici 15.10.2012

Juniorky michalovskej Iuventy zvíťazili v treťom kole prvej ženskej ligy na pôde nováčika v Bánovciach nad Bebravou 38:29, keď už do prestávky viedli 16:11. Obhajkyne vlaňajšieho prvoligového prvenstva, ktoré sú v priebežnej tabuľke druhé s jednobodovou stratou na vedúci Inter, sa najbližšie predstavia doma, keď v nedeľu 21. októbra 2012 o 15.00 hod. privítajú v uplynulej sezóne druhú Banskú Bystricu.

Poruba doma remizovala s Astrachaňou 15.10.2012

Nečakane blízko obrovskej senzácii boli v nedeľu hádzanárky DHC Sokol Poruba. Tie v prvom stretnutí 2. kola Pohára EHF remizovali s ruskou Astrachanočkou Astrachaň 23:23 (11:16). Ostravské hádzanárky tak vo svojej pohárovej premiére nesklamali a na odvetu do Ruska rozhodne nepôjdu na výlet.

Ferencváros na úvod "rozbil" ruský Volgograd 16.10.2012

Počas víkendu sa odohrali prvé stretnutia najprestížnejšej klubovej súťaže žien - Ligy majstrov. V hre boli aj dve slovenské reprezentantky Lýdia Jakubisová a Petra Populhárová, ktoré dovedna jedenástimi gólmi pomohli svojmu klubu nemeckému Thuringenu k víťazstvu nad dánskym Viborgom 34:30. V tejto D. skupine sa odohral ešte jeden zápas, v ktorom Budučnosť Podgorica zdolala Zvenigorod 29:21. Pre fanúšikov Iuventy je najzaujímavejšia C. skupina, v ktorej účinkuje premožiteľ michalovských hádzanárok, Ferencváros Budapešť. Ten v prvom kole doslova rozdrvil ruský Volgograd na jeho palubovke 37:21. V druhom stretnutí C. skupiny triumfoval nórsky Larvik na domácej pôde nad takisto pre Iuventu "starým - známym" švédskym Sävehofom 39:31.

Slovenky z Dijonu s prvým víťazstvom 17.10.2012

Trojica slovenských hádzanárok v službách francúzskeho klubu Cercle Dijon Bourgogne okúsila počas víkendu prvýkrát v aktuálnej sezóne chuť víťazstva. Žaneta Tóthová, Martina Školková a Veronika Pajtášová sa tešili z ligovej výhry na palubovke Besanconu 23:22 (10:12).

Veselí zastavilo víťaznú sériu Mostu 17.10.2012

V predohrávke 6. kola WHIL zvíťazili hráčky HK Britterm Veselí nad DHK Baník Most 20:17 (10:10). Zverenky trénera Pavla Jana tak zastavili päťzápasovú víťaznú sériu doterajšieho interligového lídra. Práve Veselí nad Moravou bude najbližším súperom Iuventy Michalovce, keď sa v sobotu 20. októbra títo súperi stretnú v odvetnom zápase druhého kola PVP. Ako je známe, prvé stretnutie sa v Chemkostav aréne skončilo víťazstvom Iuventy 30:22.

Iuventa už bez Bachirievovej aj v odvete na výhru 18.10.2012

Hádzanárky Iuventy Michalovce minulotýždňovým domácim víťazstvom 30:22 nad HK Britterm Veselí nad Moravou nielen pretrhli negatívnu sériu s týmto českým rivalom, ale zároveň rázne vykročili za postupom do 3. kola Pohára víťazov pohárov (PVP) žien 2012/2013. Do sobotňajšej odvety (20. 10. o 17.00 h) na pôde vicemajstra ČR idú s osemgólovým náskokom.

Súboj reprezentantiek ovládla veselská Štěrbová 18.10.2012

Kto che prehrať, nech príde na Slovácko. Hádzanárky Veselí nad Moravou totiž v domácom prostredí naďalej valcujú. Panenky pripravili o tohtosezónnu neporaziteľnosť ďalší tím, keď po Partizánskom odišiel z Hodonínu bez bodu aj Most. Súpera zo severu Čiech uradujúce české vicemajsterky v predohrávke šiesteho kola WHIL zdolali 20:17 a udržali sa tak v popredí interligovej tabuľky.

Osem gólov sa v hádzanej dá otočiť 18.10.2012

Strelecky nezažiarila ako skúsenejšie spoluhráčky Šterbová so Salčákovou, no v útočnej fáze bola i Monika Rajnohová, ktorá sa v predohrávke 6. kola WHIL Veselí - Most (20:17) presadila iba raz, nesmierna platná. Devätnásťročnú spojku a slovenskú reprezentantku aj teraz zdobila presná prihrávka, dôraz i rýchlosť.

Iuventa aj do odvety s víťaznými cieľmi 19.10.2012

Hádzanárky Iuventy Michalovce nastúpia v sobotu o 17.00 vo Veselí nad Moravou na odvetný zápas druhého kola Pohára víťazov pohárov. Keďže zverenky trénera Jána Packu triumfovali v prvom stretnutí na domácej palubovke o osem gólov 30:22, sú veľmi blízko k postupu do tretieho kola. Tam už čaká na víťaza tohto súboja ruský vicemajster Rostov na Done.

Veselí vyhralo o gól, raduje sa Iuventa 20.10.2012

Hádzanárky michalovskej Iuventy prehrali v odvetnom stretnutí druhého kola Pohára víťazov pohárov na pôde českého Veselí nad Moravou tesne 23:24, no keďže pred týždňom doma vyhrali bezpečne 30:28, vybojovali si postup do ďalších bojov. Zverenky trénera Jána Packu sa najbližšie predstavia na budúcu sobotu doma v rámci 6. kola spoločnej slovensko-českej súťaže WHIL proti Partizánskemu.

Radosť v Partizánskom, Senci aj Šali 20.10.2012

Tromi zápasmi v sobotu pokračovalo šieste kolo spoločnej slovensko-českej súťaže WHIL. Ako je známe, dve stretnutia tohto kola sa predohrali pre pohárové povinnosti Veselí a Poruby ešte skôr. V sobotňajších dueloch sa radovali iba domáce tímy. Duslo Šaľa na vlastnej palubovke rozdrvilo Nitru 40:24. Doma sa darilo aj Sencu, ktorý si pripísal na svoje konto druhú výhru, keď pokoril Písek 29:26. V poslednom stretnutí sa radoval aj najbližší súper Iuventy ,Partizánske. To doma zdolalo Olomouc 31:25.

Poruba nestačila na Astrachaň a je z kola von 21.10.2012

Českým ženským hádzanárskym tímom včera v pohároch ruže nekvitli. Veselí síce v 2. kole PVP zvíťazilo nad Iuventou Michalovce 24:23, no po prehre v prvom zápase 22:30 sa zverenky trénera Pavla Jana s európskymi pohármi rozlúčili. Spolu s nimi sa sobota stala osudnou aj pre hráčky Poruby. Tým pohárovú stopku vystavila ruská Astrachaň, ktorá v 2. kole Pohára EHF síce najprv v Ostrave remizovala 23:23, no po domácej výhre 36:29 idú ďalej ruské hráčky. My len dodajme, že v drese Poruby sa troma gólmi blysla Iveta Mičiníková, ktorá je v ostravskom klube na hosťovaní z Iuventy.

Mladšie dorastenky zdolali doma Vranov 45:27 21.10.2012

Mladšie dorastenky michalovskej Iuventy zvíťazili v stretnutí šiesteho kola prvej ligy doma nad susedným Vranovom nad Topľou presvedčivo 45:27, keď do prestávky viedli 21:15. Zverenky trénera Dušana Daniša sa najbližšie predstavia v sobotu 27. októbra o 14.30 hod. v Močenku. Doma ich uvidíme o dva týždne v krajskom derby proti košickej Bernolákovej.

Juniorky zvíťazili nad Banskou Bystricou 43:36 21.10.2012

Juniorky michalovskej Iuventy zvíťazili v nedeľňajšom stretnutí štvrtého kola prvej ligy žien doma nad Banskou Bystricou 43:36, vďaka čomu si držia strelecký priemer nad 40 gólov na zápas. Zverenky trénerskej dvojice František Urban - Marián Ujhely sa o týždeň v sobotu 27. októbra predstavia o 15.00 hod. v Seredi, doma ich uvidíme o dva týždne proti Bernolákovej Košice.

Slavia Praha pokorila Jindřichuv Hradec 21.10.2012

V nedeľu sa uskutočnil jeden súboj 6. kola WHIL, ktoré bolo roztrúsené do viacerých dní. Jeho prvý zápas sa odohral ešte 26. septembra, kedy si Poruba svoj domáci duel so Zlínom (31:25) pre pohárové povinnosti počas tohto víkendu predohrala. Druhá predohrávka sa uskutočnila túto stredu, kedy Veselí doma pripravilo prvú tohtosezónnu porážku Mostu 20:17. Šieste interligové kolo pokračovalo troma zápasmi v sobotu a dnes sa odohral jeho posledný súboj, v ktorom Slavia Praha doma pokorila Jindřichúv Hradec 33:17. Ako je známe, hráčky Iuventy mali v tomto kole voľno.

Iuventa vyzve v 3. kole ruský Rostov 22.10.2012

Hádzanárky michalovskej Iuventy si v sobotu vybojovali po konfrontácii s českým Veselí nad Moravou postup do tretieho kola Pohára víťazov pohárov, kde už na nich čaká ruský vicemajster HK Rostov na Done. Aktuálny líder ruskej superligy sa najprv 10. novembra 2012 predstaví v Michalovciach, odveta bude v nedeľu 18. novembra v Rostove na Done.

Slavistické hádzanárky si splnili svoju povinnosť 22.10.2012

Bože, tak to je WHIL? Museli si povedať po stretnutí slavistických hádzanárok s Jindřichovým Hradcom priaznivci tohto krásneho športu. Je nutné dodať, že v tom boli Slávistky tentokrát nevinne. Výkon Juhočešiek bol doslova trestný - takto začína prológ k článku o nedeľňajšom stretnutí WHIL medzi Slaviou Praha a J. Hradcom, v ktorom domáce vyhrali presvedčivo 33:17 (13:8).

P. Poznarová: Rusky nám ukázali,ako sa hrá v pohároch 22.10.2012

Ťažko mohla pre úspech svojho tímu urobiť viac. Aj preto bola po vyradení stredná spojka DHC Sokol Poruba Pavla Poznarová veľmi smutná. Športovo ale uznala, že ruský Astrachan bol nad sily úradujúceho českého majstra. "Astrachan postúpil najmä vďaka svojim skúsenostiam. Rusky hrajú pravidelne na európskych, či svetových šampionátoch a na palubovke to je poznať. Aj ich súťaže je omnoho silnejšia, ako naša liga," uznala dvadsaťšesťročná česká spojka Pavla Poznarová.

Na čele dorasteneckých líg stále celky UDHK Nitra 22.10.2012

Počas víkendu pokračovali zápasmi 6. kola najvyššie dorastenecké súťaže. V hre boli aj mladšie dorastenky Iuventy, ktoré sa prvýkrát v tejto sezóne predstavili na domácej pôde, kde zdolali Vranov 45:27. Staršie dorastenky Iuventy mali v tomto kole voľno. Mladšie dorastenky sa budúci víkend predstavia v Močenku, staršie nastúpia na stretnutie v Seredi.

Ferencváros úspešný aj v druhom kole 22.10.2012

Počas víkendu pokračovala zápasmi druhého kola najprestížnejšia ženská európska klubová súťaž Liga majstrov. Aj po druhom kole je premožiteľ Iuventy Michalovce, Ferencvaros Budapešť bez straty bodu. Tentokrát si hráčky FTC Rail Cargo Hungaria poradili na domácej pôde s nórskym Larvikom 28:24 (16:12). V druhom zápase tejto C. Skupiny nestačili hráčky švédskeho IK Sävehof na ruský Volgograd, ktorému podľahli 28:34 (10:16). Z pohľadu slovenskej ženskej hádzanej nás zaujíma hlavne D. Skupina, v ktorej hrá nemecký Thuringen aj s dvojicou Sloveniek Petrou Popluhárovou a Lýdiou Jakubisovou. Nemeckému majstrovi sa tentoraz nedarilo, keďže na palubovke ruskej Zvezdy Zvenigorod prehral 24:31 (13:15). Aj napriek prehre sa v drese Thuringenu darilo Jakubisovej, ktorá konto ruských brankárok zaťažila štyrmi gólmi.

Cieľ Iuventy je splnený, v Európe pokračuje 23.10.2012

Úradujúci slovenský šampión v hádzanej žien Iuventa Michalovce sa raduje z postupu do ďalšieho kola Pohára víťazov pohárov (PVP). Zverenky kormidelníka Jána Packu si osemgólový náskok z domáceho zápasu bez problémov udržali aj v odvete na pôde HC Britterm Veselí nad Moravou, kde síce prehrali o gól 23:24, ale môžu sa tešiť na ruský Rostov na Done, s ktorým sa stretnú v 3. kole PVP.

Juniorky v kvalifikácii zrejme v domácom prostredí 23.10.2012

Slovenské juniorské reprezentantky v hádzanej sa v kvalifikácii majstrovstiev Európy 2013 predstavia v 7. skupine. Utorkový žreb vo viedenskom sídle Európskej hádzanárskej federácie (EHF) rozhodol, že súperkami zverenkýň trénerskej dvojice Darina Sveráková - Peter Olšavský v boji o jednu miestenku na európskom šampionáte hráčok do 19 rokov v Dánsku (1. - 11. 8. 2013) budú Srbky, Islanďanky a Moldavčanky. Kvalifikačný turnaj sa uskutoční 17. - 19. mája 2013, právo zorganizovať ho má ako prvé v poradí Slovensko. Istotu účasti na ME majú už tri krajiny - Dánsko ako usporiadateľ a zároveň 2. najlepší tím z ME "17" v roku 2011, ako aj ďalší dvaja medailisti zo spomenutého šampionátu - Rusko (1.) a Nórsko (3.). Z prvých šiestich kvalifikačných skupín postúpia po dve najlepšie družstvá, zo siedmej už len jej víťazky.

Kadetky SR o postup na ME s Nórskom, Gréckom a Bosnou 23.10.2012

Hádzanárskym kadetkám Slovenska vyžrebovali v utorok vo viedenskom sídle Európskej hádzanárskej federácie (EHF) do skupiny v kvalifikácii ME 2013 súperky z Nórska, Grécka a Bosny a Hercegoviny. V 7. kvalifikačnej skupine budú zverenky kormidelníka Slavomíra Vargu o účasť na európskom šampionáte hráčok do 17 rokov v Poľsku (15. - 25. 8. 2013) bojovať na turnaji 22. - 24. marca 2013, z ktorého postúpia prvé dva tímy. Žreb určil, že právo usporiadať turnaj získalo ako prvé v poradí Nórsko. Ak by ho nevyužilo, príležitosť by dostalo Grécko a potom Slovensko, prípadne Bosna a Hercegovina. Istotu štartu na ME má len reprezentácia poľského organizátora. Z prvých siedmich kvalifikačných skupín postúpia po dve najlepšie družstvá, z ôsmej už len jej víťazky.

Ján Packa: Teší ma prelomenie série aj postup 23.10.2012

Iuventa Michalovce počas predchádzajúcich dní prepisovala históriu. Po štyroch neúspešných zápasoch s aktuálnym držiteľom primátu WHIL HK Britterm Veselí nad Moravou totiž tento český tím dokázala v prvom stretnutí 2. kola Pohára víťazov pohárov zdolať 30:22. V odvete sa jej síce nedarilo a prehrala 23:24, no aj tak postúpila do tretieho kola tohto pohára. V ňom narazí na ruský Rostov na Done. Michalovské hádzanárky tak majú postarané o strhujúci záver jesene. Vo WHIL sa totiž stretnú prakticky s celou špičkou, keď doma privítajú Partizánske, Šaľu, pocestujú na pôdu Poruby, či Mostu a k tomu absolvujú aj zápasy proti aktuálnemu lídrovi ruskej ligy. O zápasoch s Veselí, ako aj najbližšom programe sme sa porozprávali s trénerom Iuventy Michalovce Jánom Packom.

Rostov doma zdolal Krasnodar o tri góly 25.10.2012

Hádzanárky Rostova na Done sa v stredu predstavili v stretnutí siedmeho kola ruskej superligy doma proti Kubaňu Krasnodar, nad ktorým zvíťazili 28:25 (18:11), čím potvrdili svoju doterajšiu suverenitu a zároveň aj prve miesto v tabuľke, ktorú vedú bez straty bodu. Zverenky trénera Sergeja Bilického však teraz čakajú dva tvrdé oriešky, na budúcu stredu 31. októbra sa predstavia na palubovke účastníka skupinovej fázy Ligy majstrov vo Zvenigorode, o dva týždne privítajú v súboji titanov ďalšieho topfavorita Dinamo Volgograd.

Krásny projekt pre šikovné deti 25.10.2012

Chemkostav aréna patrila vo štvrtok dopoludnia šikovným deťom. V rámci pokračovania úspešného projektu Zober loptu, nie drogy sa uskutočnil turnaj mladých začínajúcich adeptov hádzanej. Sedem družstiev a rovných sto detí, ktoré tvorili prevažne dievčatá, súperilo v minihádzanej. Úloh rozhodkýň sa zhostili hráčky majstrovskej Iuventy Michalovce, ktoré s radosťou sledovali nadšenie šikovných deťúreniec. Vyhlásenie výsledkov turnaja sa uskutoční v prestávke sobotňajšieho súboja WHIL medzi Iuventou a Partizánskym so začiatkom o 17.30 hod. Všetci účastníci turnaja ako aj rodičia malých hádzanárskych adeptiek sú srdečne pozvaní.

Zápasy s Rostovom povedú Poliaci a Rumuni 25.10.2012

Európska hádzanárska federácia už zverejnila mená rozhodcov, ktorí povedú stretnutia tretieho kola Pohára víťazov pohárov medzi slovenským majstrom Iuventou Michalovce a ruským vicemajstrom. Tie sa uskutočnia v nedeľu 11.11.2012 o 17.30 hod. v michalovskej Chemkostav aréne a rovnako v nedeľu 18.11.2012 v rostovskom Paláci športu. V prvom súboji na slovenskej pôde budú arbitrami Poliaci, v ruskej odvete budú mať taktovku v rukách Rumuni.

Iuventa Michalovce privíta v šlágri Partizánske 25.10.2012

Hádzanárky Iuventy Michalovce sa po postupe do tretieho kola Pohára víťazov pohárov, kde narazia na ruského vicemjastra HK Rostov na Done, počas víkendu opäť predstavia domácim fanúšikom. V sobotu o 17.30 hod. privítajú doterajšieho lídra súťaže HK Danlog Partizánske, ktorého trénerom je minulosezónny asistent v Iuvente Tomáš Hlavatý. Zápas tabuľkových susedov sľubuje zaujímavvú zápletku.

Iuventa aj MFK Zemplín dnes hrajú doma 27.10.2012

Fanúšikovia v metropole Zemplína si dnes môžu vybrať z dvoch športov. Hádzanárky Iuventy Michalovce na svojej pôde privítajú Partizánske, futbalisti MFK Zemplín si zmerajú sily so Šaľou. Väčšina priaznivcov týchto športov by najradšej videla oba zápasy. Majú však smolu, úvodný hvizd hádzanárskeho aj futbalového duelu je naplánovaný na rovnaký čas - 17.30 hod. Hádzanárky Iuventy budú mať dnes dočinenia s HK Danlog Partizánske, ktoré od začiatku sezóny vedie Michalovčanom dobrý známy tréner Tomáš Hlavatý, v minulej sezóne asistent Jána Packu pri kormidle zemplínskeho celku. S družstvom si zatiaľ vedie veľmi dobre a je na špici tabuľky.

Mladšie dorastenky zvíťazili v Močenku 27.10.2012

Mladšie dorastenky michalovskej Iuventy zvíťazili v treťom zápase za sebou, keď v sobotu vyhrali na palubovke Močenka 25:19 (14:8). Zverenky trénera Dušana Daniša sa najbližšie predstavia doma, keď v nedeľu 4. novembra o 17.00 hod. privítajú Bernolákovu Košice.

Juniorky vyhrali v Seredi o tri góly 27.10.2012

Juniorky michalovskej Iuventy zvíťazili v piatom kole prvej ligy žien na pôde nováčika v Seredi 27:24, aj keď do prestávky ešte prehrávali 11:15. tento ich úspech teší o to viac, že na rozdiel od predchádzajúcich súbojov nastúpili v značne oslabenom zložení. Zverenky trénerskej dvojice František Urban - Marián Ujhely sa najbližšie predstavia doma, keď v nedeľu 4. novembra privítajú o 13.00 hod. Bernolákovu Košice.

Iuventa v šlágri deklasovala Partizánske 27.10.2012

Hádzanárky michalovskej Iuventy vyprášili v šlágri 7. kola spoločnej slovensko-českej súťaže WHIL doma Partizánske 36:23, keď do prestávky viedli 16:10. Zverenky trénera Jána Packu teraz čaká porcia až troch anglických týždňov za sebou, keď sa v priebehu osemnástich dní a v troch krajinách predstavia v šiestich náročných súbojoch.

Staršie dorastenky vysoko vyhrali v Seredi 27.10.2012

Staršie dorastenky michalovskej Iuventy zvíťazili v sobotňajšom stretnutí najvyššej slovenskej súťaže v Seredi vysoko 38:19, keď už do prestávky viedli 16:7. Čiernou škvrnou stretnutia boli až štyri červené karty pre hráčky domácich... Zverenky trénerky Marianny Nemčíkovej sa najbližšie predstavia doma, keď v nedeľu 4. novembra o 15.00 hod. privítajú Bernolákovu Košice.

Michalovce zosadili Partizánske, novým lídrom Most 27.10.2012

Spoločná slovensko-česká interliga žien WHIL v sobotu pokračovala svojím siedmim kolom. Po ňom sa opäť zmenil interligový líder, keď Most na prvom mieste vystriedal Partizánske. To podľa očakávania prehralo na pôde Iuventy Michalovce 23:36 a tak mali cestu k líderskej pozícii otvorenú hráčky Mostu. Tie svoju šancu aj využili a po výhre 30:25 na palubovke Olomouca sa dostali na prvé miesto v tabuľke. Víťazstvo si na svoje konto pripísali aj hráčky Šale, ktoré zvíťazili v Zlíne o dvadsaťjeden gólov 41:20. Víťazstvo na súperovej pôde si pripísal aj aktuálny český majster Sokol Poruba, ktorý triumfoval v Písku 40:25. V poslednom dnešnom stretnutí zvíťazilo Veselí doma nad Sencom 26:19. Posledný zápas 7. kola Nitra - Slavia Praha je na programe v nedeľu.

Na čele dorasteneckých súťaží UDHK Nitra a Prešov 28.10.2012

Počas víkendu pokračovali zápasmi 7. kola najvyššie súťaže starších aj mladších dorasteniek. Hádzanárky Iuventy Michalovce absolvovali súboje na palubovkách súperov. Mladšie dorastenky zvíťazili 25:19 v Močenku a staršie dorastenky po výsledku 38:19 rozbili Sereď. Týmito výhrami sa staršie aj mladšie dorky posunuli na tretie miesto v tabuľkách. Obidva dorastenecké celky sa najbližšie predstavia doma, keď privítajú družstvá Bernolákovej Košice. Úvodný hvizd zápasu starších dorasteniek je naplánovaný na 15.00, mladšie dorastenky začínajú o 17.00

UDHK Nitra stále bez bodu 28.10.2012

V jedinom nedeľňajšom stretnutí 7. kola WHIL sa prekvapenie nezrodilo. Hráčky UDHK Nitra totiž na domácej palubovke nestačili na Slaviu Praha, ktorej podľahli 29:38 (14:18). Zverenky trénera Slavomíra Vargu tak zostali bez bodu na predposlednom mieste tabuľky.

Hádzanárska bomba: Lenka Černá v Iuvente! 29.10.2012

Úradujúci slovenský šampión Iuventa Michalovce získal veľmi cennú posilu do zadných radov, zástupcovia účastníka tretieho kola Pohára pohárov víťazov sa totiž dohodli na spolupráci s legendárnou brankárkou Lenkou Černou. Tá už v pondelok dopoludnia absolvovala prvý tréning na novom pôsobisku a je viac než isté, že svoju premiéru v drese zemplínskeho klubu si odbije v stredajšom šlágri ôsmeho kola spoločnej slovensko-českej súťaže WHIL na palubovke lídra tabuľky v Moste.

Iuventa ulovila brankársku legendu 29.10.2012

Novou posilou slovenského ženského hádzanárskeho majstra Iuventa Michalovce sa od dnešného dňa stala brankárska legenda Lenka Černá. Štyridsaťšesťročná ochrankyňa svätyne, ktorá v minulej sezóne doviedla Veselí nad Moravou k triumfu no WHIL a sezónu pred tým aj k českému majstrovskému titulu, sa Iuvente Michalovce upísala do konca tejto sezóny, s možnosťou opcie na ďalšiu spoluprácu.

Podgorica prvýkrát zakopla 29.10.2012

Obhajca minulosezónneho triumfu v Lige majstrov v hádzanej žien Budučnost Podgorica senzačne zaváhal. O prvú prehru čiernohorského družstva sa postarali v nedeľu v stretnutí 3. kola základnej skupinovej fázy Ligy majstrov 2012/2013 hádzanárky nemeckého tímu Thüringer HC, ktoré v domácom prostredí vyhrali 24:20 (10:10).

Iuventa ulovila brankársku legendu Černú 30.10.2012

Úradujúci slovenský šampión Iuventa Michalovce získal do svojich radov naozajstnú posilu. Na ročnej spolupráci so zemplínskym klubom sa totiž dohodla skúsená 46-ročná brankárka Lenka Černá! Legenda českej hádzanej absolvovala včera dopoludnia s družstvom prvý tréning. Prakticky od začiatku sezóny mali Michalovčanky problém na brankárskom poste. Zranila sa im jednotka Lucia Gubiková, ktorej návrat je zatiaľ v nedohľadne, a tak museli opäť povolať Ingrid Kudročovú, ktorá po skončení uplynulého ročníka ukončila kariéru.

Iuventa po príchode Černej už bez Kudročovej 30.10.2012

Návrat brankárky Ingrid Kudročovej na hádzanárske palubovky v drese Iuventy Michalovce trval len niečo vyše mesiaca. Tridsaťosemročná gólmanka v minulej sezóne pomohla Zemplínčankám získať majstrovský titul, ale potom sa nedohodla s klubom na podmienkach predĺženia spolupráce. Po dlhodobom zranení talentovanej Lucie Gubikovej, ktorá si zlomila priehlavkovú kosť, oslovilo vedenie Iuventy v druhej polovici septembra Kudročovú a vzišla z toho zmluva do 30. júna 2013. Tohtotýždňové angažovanie českej brankárskej legendy Lenky Černej však vyústilo do predčasného konca pôsobenia Kudročovej v tíme úradujúceho šampióna SR.

Prestup roka v Michalovciach 30.10.2012

Inak ako prestupom roka nemožno nazvať príchod famóznej brankárky Lenky Černej do Iuventy Michalovce. Česká legenda v nedeľu večer zavítala do centra Zemplína a včera ráno už trénovala spolu so svojimi novými spoluhráčkami pod vedením ďalšieho brankárskeho velikána Jána Packu. Jej príchod je o to prekvapujúcejší, lebo v júli po jej odchode z Brittermu Veselí zaznelo, že definitívne končí s hráčskou kariérou. Lenka Černá poskytla rozsiahly rozhovor Denníku Šport, ktorý ho zverejnil vo svojom utorňajšom vydaní.

Iuventa v Moste definitívne aj s Černou v bráne 30.10.2012

Funkcionárom michalovskej Iuventy sa podaril husársky kúsok - nielen získaním svetovej legendy spomedzi troch žrdí Lenky Černej, ale aj bleskovým dotiahnutím všetkých prestupových formalít. V utorok napoludnie už mala Iuventa v rukách jej registračný preukaz, Lenka bola napísaná aj na hráčsky zoznam WHIL a v rovnaký deň bola dopísaná aj na súpisku pre stretnutia v Pohári víťazov pohárov. Lenka preto bude môcť nastúpiť nielen v stredajšom šlágri na palubovke Mostu, ale aj v pohárovom ťaháku proti lídrovi ruskej superligy HK Rostov na Done.

Prvá porážka Iuventy, v Moste prehrala o gól 31.10.2012

Hádzanárky michalovskej Iuventy utrpeli v stredajšom šlágri 8. kola spoločnej slovensko-českej súťaže WHIL na palubovke vedúceho Mostu prvú prehru v tomto ročníku, kde neuspeli po výsledku 25:24, po polčase 12:12. V priebežnej tabuľke sa tak Zemplínčanky zosunuli na štvrté miesto. Zverenky trénerskej dvojice Ján Packa - František Urban sa najbližšie predstavia doma už v sobotu 4. novembra, keď o 17.30 hod. privítajú v Chemkostav aréne ŠKP Piccard Senec.

Prvé prehry Michaloviec a Veselí 31.10.2012

Po zápasoch stredajšieho 8. kola slovensko-českej súťaže hádzanárok (WHIL) zmizli z kolónky prehier aj posledné dve nuly. Iuventa Michalovce pri premiére novej akvizície Lenky Černej v bránke podľahla tesne 24:25 na pôde DHK Baník Most, ktorý si udržal líderskú pozíciu v tabuľke. Prvýkrát vyšli naprázdno aj hráčky HK Britterm Veselí nad Moravou, ktoré v repríze minulosezónneho finále národodného play-off prehrali na palubovke úradujúceho českého majstra DHC Sokol Poruba 21:29. Uspeli dva slovenské tímy, Slovan Duslo Šaľa rozdrvil Sokol Písek 38:22 a ŠKP Piccard Senec si poradil s DHK Zora Olomouc 24:17. Blízko k bodom bolo aj družstvo UDHK ŠG Nitra, ktoré však napokon utrpelo v Jindřichovom Hradci jednogólovú prehru 27:28.
TOPlist©2010-2011 IUVENTA Michalovce. Všetky práva vyhradené. Vytvorila: NIKA PRESS s.r.o
Design: Richard Max