Novinky z minulého týždňa: Novým športovým riaditeľom Ján Beňadik, Mária Holešová do Podravky Koprivnica, Iuventa v prvom kole proti Šali...

SLOVENSKÝ POHÁR
  Šaľa 28 13 finále
13.12.2017 o 18.00

  IUVENTA 24 14
WHIL
  Šaľa 25 13 Finále 3. zápas
19. 5. 2018 o 18.00

  IUVENTA 27 14
Staršie dorky
  Stupava 32 15 1. liga - 22. kolo
19.5.2018 o 18.00
 

  IUVENTA 22 9
Mladšie dorky
  Stupava 21 10 1. liga - 22. kolo
19.5.2018 o 15.15
  IUVENTA 22 15

Vyjadrenie Iuventy k voľbám prezidenta SZH 18.06.2018

V sobotu 23. júna sa v Bratislave uskutočnia voľby prezidenta Slovenského zväzu hádzanej. Na funkciu kandiduje doterajší prezident SZH Jaroslav Holeša, jeho vyzývateľom bude úspešný hádzanár či tréner Martin Lipták. Do soboty sa ešte môže prihlásiť aj ďalší kandidát či kandidáti. Iuventa Michalovce sa k voľbám rozhodla vydať stanovisko, ktoré prinášame v týchto riadkoch.

Program Iuventa Beach Cup - nedeľa 01.07.2012

V sobotu sa skončili zápasy v základných skupinách turnaja v plážovej hádzanej, pod názvom Iuventa Beach Cup 2012. Tretí deň - čiže v nedeľu - sú na programe zápasy, ktoré rozhodnú o celkových víťazoch v troch kategóriách - mužov, ktorá sa delí na profesionálov a amatérov, či žien. V ženskej kategórii sú v hre aj hráčky Divokých kočiek Iuventa. Tie sa dostali do semifinále svojej kategórie a dnes o 10.45 v ňom nastúpia proti Ballberries (Poruba). Finálové stretnutia sú naplánované od 13.45 a vyhodnotenie turnaja o 15.35.

Víťazom Iuventa Beach Cup sa stalo družstvo Unagi 01.07.2012

Tretím hracím dňom vyvrcholil štvrtý ročník turnaja v plážovej hádzanej, ktorý tento rok niesol názov Iuventa Beach Cup 2012. V ženskej kategórii, kde sa zúčastnili aj hráčky Iuventy, sa z víťazstva tešili hráčky Unagi. Tento tím tvorilo viacero súčasných, ako aj bývalých hráčok päťnásobného slovenského majstra, ktorých dopĺňali slovenské reprezentantky Dagmar Stuparičová a Veronika Pajtášová. Družstvo Unagi team sa zároveň stalo majstrom Slovenska v plážovej hádzanej žien. Na druhom mieste skončili Divoké kočky Iuventa a tretím tímom bol Drink team. Za najlepšiu hráčku turnaja organizátori zvolili Veroniku Voreiterová z tímu Unagi, najlepšou brankárkou sa stala Oleksandra Krebs.

Družstvo Unagi aj majstrom Slovenska 02.07.2012

Počas víkendu sa odohral na Zemplínskej Šírave v rekreačnej oblasti Kamenec už štvrtý ročník turnaja v plážovej hádzanej, ktorý niesol názov Iuventa Beach Cup 2012. Súťažilo sa v troch kategóriách, muži (profesionáli, amatéri) a ženy. Práve ženská kategória bola aj oficiálne vyhlásená ako otvorené majstrovstvá Slovenska v plážovej hádzanej. Družstvo Unagi, ktoré sa stalo víťazom je tak aj majstrom Slovenska. Gratulujeme.

Oceňovanie Iuventa Beach Cup 2012 očami fotografa 02.07.2012

Prinášame vám fotogalériu z oceňovania štvrtého ročníka turnaja v plážovej hádzanej, ktorý sa počas práve skončeného víkendu konal v rekreačnej oblasti Kamenec na Zemplínskej Šírave. Turnaj tohto roku niesol názov Iuventa Beach Cup 2012.

Juniorky ČR na úvod víťazne 02.07.2012

V nedeľu 1. júla odštartovali v českých mestách Brno a Ostrava MS do 20 rokov v hádzanej junioriek. V prvý hrací deň sa darilo aj domácim hádzanárkam, ktoré zdolali Kazachstan vysoko 32:22 (18:11). V A. skupine zvíťazili Dánky nad Čínou 29:19 (18:7), Maďarky nad Uruguajom 37:22 (18:10) a trochu prekvapujúco aj Srbky po tom, čo zdolali Španielsko 25:22. V B. skupine hranej takisto v Ostrave si na svoje konto prvé víťazstvá pripísali Kórejská republika, ktorá hladko zdolala Kongo 42:13 (18:7), domáce reprezentantky po výhre nad Kazachstanom a Švédky, ktoré v dramatickom stretnutí zdolali Argentínu tesne 19:18 (10:7). Ďalšie dve skupiny sa hrali v Brne.

Iuventa už v utorok spozná súperov v Lige majstrov 02.07.2012

Už v utorok 3. júla je vo viedenskom sídle EHF na programe žrebovanie ženskej časti Ligy majstrov. Slovenský majster Iuventa Michalovce tak spozná svojich súperov a takisto aj program v najprestížnejšej ženskej klubovej súťaži. Iuventa je spolu s macedónskym WHC Metalurg Skopje, tureckým Muratpasa BSK Antalya a švajčiarskym LC Bruhl nasadená vo štvrtom výkonnostnom koši. Na týchto súperov tak zverenky trénera Jána Packu určite nenarazia. Ako je známe, Európska hádzanárska federácia v minulých týždňoch zrušila I. fázu kvalifikácie Ligy majstrov a všetkých jej účastníkov posunula do druhého predkola. Čo to vlastne znamená? Iuventa je od svojho štartu v skupinovej fáze oveľa bližšie ako v minulosti. Teraz ju od nej delia iba dva zápasy. Slovenský majster bude v II. predkole zaradený buď do jednej z troch kvalifikačných skupín, alebo absolvuje priamo k.o. zápas s jedným z účastníkov v prvom koši.

Češky zdolali aj Argentínu 03.07.2012

V pondelok pokračovali v českých mestách Ostrava a Brno druhým hracím dňom Majstrovstvá sveta v hádzanej hráčok do 20 rokov. V ostravskej A. skupine sa darilo Srbkám, ktoré zdolali Čínu 37:22 (20:13), ako aj Dánkam, ktoré pre zmenu porazili Uruguaj 24:12 (10:8). Najväčšia dráma sa odohrala v poslednom zápase, kedy Maďarky tesne zdolali Španielsko 26:25 (12:12). V takisto ostravskej B. skupine si už druhé víťazstvo na svoje konto pripísali domáce reprezentantky. Tie po dramatickom priebehu zdolali Argentínu 22:15 (8:9) a výrazne sa tak priblížili k postupu zo skupiny. V tejto skupine si víťazstvo zaknihovali aj Švédky, ktoré zdolali Kongo 29:21 (15:12), ako aj Kórejská republika, potom čo rozdrvila Kazachstan 45:28 (23:13).

Iuventa v II. predkole LM proti Ferencvárošu Budapešť 03.07.2012

Hádzanárky Iuventy Michalovce budú o postup do základnej skupinovej fázy Ligy majstrov žien 2012/2013 bojovať proti FTC Rail Cargo Hungaria Budapešť. Rozhodol o tom utorkový žreb II. fázy kvalifikácie najprestížnejšej európskej pohárovej súťaže klubov. Iuventa odohrá v septembri s maďarským klubom dvojzápas doma - vonku, úspešnejší si zabezpečí účasť v skupinovej fáze. Prvý zápas je na programe 19. septembra v Chemkostav Aréne, odveta sa uskutoční počas víkendu 22.- 23. septembra v Budapešti.

Posledný víťaz Pohára víťazov pohárov 03.07.2012

FTC-Rail Cargo Hungaria, alebo Ferencvároš Budapešť je jedenásťnásobný maďarský majster a takisto jedenásťnásobný víťaz maďarského pohára. V minulej sezóne skončili jeho hráčky na druhom mieste, hneď za finalistom Ligy majstrov Gyorom. V jeho kádri pôsobí viacero maďarských reprezentantiek a tri legionárky – bieloruska brankárka Abramovičová, španielska spojka Nerea Pena a srbská spojka Jelena Živkovič. Netreba dodávať, že tieto tri hráčky sú oporami svojich reprezentácii. V tíme je aj dvojica naturalizovaných Sloveniek – rodáčky z Komárna Szandra Zsácsik (predtým Žácsiková) a Monika Kovacsicz (predtým Kovačičová)

Lucia Súkenniková prvou posilou Šale 03.07.2012

Úradujúci vicemajster v hádzanej žien HK Slovan Duslo Šaľa môže od nadchádzajúcej sezóny počítať so slovenskou reprezentantkou Luciou Súkenníkovou. Dvadsaťštyriročnú krídelníčku získali šalianski funkcionári na prestup z bratislavského ŠKP.

Iuventu čaká na ceste do Ligy majstrov Ferencváros 03.07.2012

Iuventa Michalovce, úradujúci slovenský šampión v hádzanej žien, spoznal dnes svojho súpera v najprestížnejšej európskej súťaži klubov Lige majstrov (LM). Žreb, ktorý sa uskutočnil vo Viedni, jej v II. fáze LM prisúdil ťažkého súpera v podobe maďarského Ferencvárosu Budapešť. S protivníkom sa stretne v dvojzápase doma – vonku, Zemplínčanky začnú na domácom ihrisku.

Prvá prehra junioriek ČR 03.07.2012

V utorok pokračovali v českých mestách Ostrava a Brno tretím hracím dňom majstrovstvá sveta v hádzanej hráčok do 20 rokov. V A. skupine hranej v Ostrave sa z víťazstva tešili Španielky, ktoré po dvoch tesných prehrách zabrali naplno a po výhre 25:24 nad Dánskom ostali v hre o postup do ďalšej fázy. Prvé body na turnaji získali aj hráčky Uruguaja. Tie zdolali Čínu takisto 25:24. V poslednom stretnutí A. skupiny sa medzi Maďarskom a Srbskom zrodila remíza 18:18. V B. skupine hranej takisto v Ostrave po prvýkrát zaváhali domáce Češky, ktoré nestačili na Švédky 17:28. Šláger C. skupiny medzi Ruskom a Francúzskom bol dlho vyrovnaný, no v závere zápasu si dva body za výhru 22:21 na svoje konto pripísali Rusky. V tejto skupine opäť nezaváhali Poľky, ani Rakúšanky. V poslednej D. skupine po prvýkrát na turnaji zaváhal kvalifikačný premožiteľ Sloveniek Nórsko, keď jeho hráčky nestačili na Brazíliu, ktorej podľahli 21:23.

Vyžrebovanie WHIL v sezóne 2012/13 05.07.2012

Nový, v poradí už jedenásty ročník spoločnej česko-slovenskej súťaže hádzanárok WHIL má na programe svoje prvé kolo v sobotu 1. a v nedeľu 2. septembra. Podobne ako vlani, aj tentoraz súperom Iuventy na úvod súťaže bude UDHK Nitra, na rozdiel od vlaňajška naše dievčatá cestujú do Nitry. Zloženie účastníkov sa oproti vlaňajšku nemení, v súťaži bude hrať tých istých trinásť tímov ako vlani.

Novou posilou Veselí sa stala Helena Štěrbová 05.07.2012

Víťaz desiateho ročníka WHIL HC Britterm Veselí nad Moravou získal po Kristýne Salčákovej zo Zlína druhú posilu, keď sa dohodol na zmluve s ďalšou českou reprezentantkou Helenou Šterbovou, ktorá taktiež naposledy hrávala za zlínsky HC. Šterbová sa v minulých dňoch spoločne so Salčákovou stala v Brazílii akademickou majsterkou sveta. Navyše, patrí aj medzi kľúčové hráčky reprezentácie, ktorá sa v decembri zúčastní na ME v Srbsku.

Druhou posilou Iuventy je Natalia Vinyuková 05.07.2012

V poradí druhou posilou Iuventy Michalovce pred touto sezónou sa stala Natalia Vinyuková, ktorá naposledy pôsobila v ruskom Rostove na Done. Dvadsaťtriročná bývalá juniorská reprezentantka Ruska podpísala s päťnásobným slovenským majstrom dvojročný kontrakt a mala by sa stať náhradou za odchádzajúcu Alžbetu Pollákovú.

Iuventa začala prípravu aj s dvojicou nových posíl 06.07.2012

Hádzanárky Iuventy Michalovce začali vo štvrtok 5. júla s prípravou na novú sezónu. Zverenky trénera Jána Packu absolvujú v príprave štrnásť zápasov, keď sa stretnú aj s rumunským Klužom, či českým majstrom Porubou. Do prípravy sa zapojili aj dve nové posily ukrajinská reprezentantka Julia Snopová, ktorá naposledy pôsobila v tureckom Piyangu a Natalia Vinyuková, naposledy obliekajúca dres ruského Rostova. Naopak v tíme už chýba Alžbeta Polláková, ako aj brankára Ingrid Kudročová.

Iuventa v prípade postupu aj s Larvikom 06.07.2012

Po utorkovom žrebe druhej kvalifikačnej fázy vyžrebovali v piatok v sídle firmy Adidas v nemeckom Herzogenaurachu základnú skupinovú fázu Ligy majstrov v hádzanej žien 2012/2013, do ktorej sa chce dostať aj Iuventa Michalovce. Úradujúceho slovenského šampióna delí od účasti medzi elitou dvojzápas play-off proti maďarskému FTC Rail Cargo Hungaria Budapešť. Ak by Michalovčankám podarilo presť cez spomenutého kvalifikačného protivníka, v elitnej spoločnosti by sa predstavili v C-skupine spolu s tímami Larvik HK (Nór.), Dinamo Volgograd (Rus.) a IK Sävehof (Švéd.).

Iuventa Michalovce s druhou posilou 06.07.2012

Ženský hádzanársky majster Iuventa Michalovce získala do nastávajúcej sezóny druhú posilu. Po ukrajinskej reprezentantke Julii Snopovej sa druhou posilou stala Natalia Vinyuková, ktorá naposledy obliekala dres ruského Rostova na Done.

J.Packa: Snopová s Vinyukovou budú ozdobou ligy 06.07.2012

Hádzanárky Iuventy Michalovce začali s prípravou na novú sezónu vo štvrtok 5. júla. O príprave na novú sezónu, posilnení kádra, ale aj o Lige majstrov sme sa porozprávali s trénerom päťnásobného slovenského majstra Jánom Packom.

Veselí bez trénera, Sabadka rezignoval 06.07.2012

Hádzanárky HK Britterm Veselí nad Moravou už v sezóne 2012/2013 nepovedie Peter Sabadka. Slovenský kormidelník, ktorý je zároveň aj koučom reprezentácie SR, sa rozhodol rezignovať na funkciu v tíme úradujúceho českého vicemajstra.

Namiesto Sabadku trénerom Veselí Hanták 07.07.2012

Hádzanárky HK Britterm Veselí nad Moravou nezostali dlho bez trénera. Po nečakanej rezignácii slovenského kormidelníka Petra Sabadku, ktorý je zároveň aj koučom reprezentácie žien SR, povedie úradujúceho českého vicemajstra v sezóne 2012/2013 jeho krajan Jozef Hanták.

Sabadka vo Veselí skončil pred začiatkom prípravy 10.07.2012

Kouč víťaza posledného ročníka WHIL HC Britterm Veselí zo svojej funkcie odstúpil päť dní pred začiatkom letnej prípravy. Podľa všetkého za tým stojí to, že nebol spokojný so zložením kádra.

České juniorky najlepšie deviate 10.07.2012

Na majstrovstvách sveta junioriek v českých mestách Ostrave a Brne skončia domáce hráčky najlepšie na deviatom mieste. Rozhodla o tom ich vysoká štvrťfinálová prehra 16:30, ktorú im uštedrili Maďarky.

Šterbová odmietla Most a zamierila do Veselí 10.07.2012

Keď pred dvoma rokmi odchádzala česká reprezentantka Helena Šterbová z Veselí do Zlína, vyvolalo to v klube z juhu Moravy veľkú nevôľu. Ani jej návrat do tímu posledného víťaza WHIL neostal bez rozruchu. Ako je známe Helena Šterbová sa po dvoch rokoch rozhodla pre návrat do Veselí. Predtým ešte odmietla ponuku ambiciózneho Mostu a uprednostnila tak návrat na známe miesto.

Za odchodom Sabadku príchod hráčky Štěrbovej 11.07.2012

Uplynulý týždeň prekvapila hádzanársku verejnosť správa o konci pôsobenia trénera Petra Sabadku v HK Britterm Veselí nad Moravou. Slovenský kouč sa pre médiá nechcel o príčinách rozchodu baviť, viac svetla priniesli až vyjadrenia brankárky družstva českých vicemajsteriek Lenky Černej, ktorá je zároveň asistentkou Sabadku v klube i reprezentácii žien SR. Podľa jej slov súvisí s jeho odvolaním príchod hráčky Heleny Štěrbovej zo Zlína.

MS 20 - Češky doma len o 15. miesto 12.07.2012

MS junioriek do 20 rokov, ktoré sa konajú v českých mestách Brno a Ostrava sa chýlia ku koncu. V stredu pokračoval turnaj zápasmi o konečné umiestnenie, v ktorých sa rozhodlo, ktoré tímy budú bojovať o konkrétne miesta. Domáce reprezentantky si v piatok zahrajú o konečné 15. miesto, kde ich súperkami budú hráčky Konga. Rozhodla o tom ich sedemgólová prehra 30:23 s Rumunskom.

S prípravou na sezónu už začali aj hráči Hc winLand 12.07.2012

Prípravu na novú sezónu pod vedením novej trénerskej dvojice Ľuboš Hudák - Marcel Vaľo začali aj extraligový hádzanári Hc winLand Michalovce. Na prvom tréningu sa objavila aj avizovaná posila Patrik Hruščák. Na dobrej ceste je aj dohoda s Lukášom Gamrátom a do prípravy by sa mal zapojiť aj dlhodobo zranený Marián Huňady. Hc winLand v príprave odohrá desať prípravných zápasov, kde ich súpermi budú maďarské, poľské a české družstvá.

Lenka Černá prehovorila 12.07.2012

Brankárka posledného víťaza WHIL a zároveň aj jedna z trénerského dua slovenskej reprezentácie žien Lenka Černá prehovorila o odchode už bývalého trénera Veselí Petra Sabadku, ktorý je s Černou zároveň aj lodivodom reprezentácie SR. Jedna z najväčších opôr Veselí uviedla, že za náhlym odchodom Petra Sabadka z lavičky moravského celku je príchod hráčky Heleny Šterbovej, ktorý sa udial za jeho chrbtom. Ako je známe, Peter Sabadka odstúpil z postu trénera posledného víťaza WHIL a jeho náhradou sa stal Jozef Hanták.

Konžanky využili MSJ v Česku na emigráciu 12.07.2012

Majstrovstvá sveta v hádzanej hráčok do 20 rokov v Česku (1. - 15. 7. 2012), ktoré sa hrajú v Ostrave a Brne, sa do centra pozornosti dostali po správe TV Nova o emigrácii troch hráčok Konga.

Prvou posilou Poruby sa stala Pavla Poznarová 12.07.2012

Poruba má prvú letnú posilu. Káder českého majstra totiž rozšírila reprezentačná spojka Pavla Poznarová, ktorá naposledy pôsobila v Zlíne.

Poruba v príprave zatiaľ s jednou posilou 12.07.2012

Prvé tréningové dávky majú za sebou aj hráčky aktuálneho českého majstra DHC Sokol Poruba. Káder trénera Jána Beňadíka ešte nie je kompletný, chýbajú mu totiž juniorské reprezentantky, ktoré sa momentálne zúčastňujú MS v českých mestách Brno a Ostrava. Na prvom tréningu sa Trenčianskemu rodákovi hlásila zatiaľ iba jedná posila, ktorou je Pavla Poznarová. My len dodajme, že práve Poruba bude prvým súperom zvereniek trénera Jána Packu v príprave. Dvojzápas medzi poslednými majstrami Slovenska a Česka sa uskutoční v Chemkostav Aréne 28. a 29. júla.

Vo finále MS 20 Francúzsko a Švédsko 12.07.2012

Majstrovstvá sveta juniorike do 20 rokov, ktoré sa konajú v českých mestách Brno a Ostrava sa chýlia ku koncu. Práve dnes boli na programe semifinálové stretnutia, ktoré rozhodli, že vo finále si mzerajú sily Francúzky a Švédsky. Hráčky galského kohúta dosť prekvapujúco porazili Maďarky 28:21 a Švédky si zase poradili so Srbkami 27:25.

Polláková novou akvizíciou Senca 13.07.2012

Slovenská hádzanárska reprezentantka Alžbeta Polláková bude v kariére pokračovať v tíme účastníka interligy (WHIL) ŠKP Piccard Senec. Dvadsaťosemročná spojka sa v uplynulej sezóne tešila zo zisku majstrovského titulu v drese Iuventy Michalovce, ale po uplynutí platnosti zmluvy jej na Zemplíne neponúkli predĺženie spolupráce.

Nový tréner Zlína Jan Saláč má rad koncepčnú prácu 13.07.2012

Už tento týždeň sa mali začať interligové hádzanárky Zlína pripravovať na novú sezónu. Začiatok prípravy však museli o niekoľko dní posunúť. Bolo to hlavne preto, že väčšina zvereniek nového trénera Jana Saláča sa zúčastnila mládežníckych reprezentačných akcií. Príprava tímu by sa mala začať v najbližších dňoch.

Slovenský majster pre sezónu 2013/14 bez štartu v LM 13.07.2012

DOPLNENÉ O KOMPLETNÉ REBRÍČKY...
Slovensko nebude mať v nasledujúcom roku zastúpenie v Lige majstrov hádzanárok. Vyplýva to z rebríčka Európskej hádzanárskej federácie (EHF), na základe ktorého sa rozdeľujú miestenky v kontinentálnych pohárových súťažiach pre sezónu 2013/2014.

Tréner Olomouca Bělka: Hráčky musia hrať srdcom 14.07.2012

Minulá sezóna ma nezaujíma, tvrdí nový lodivod olomouckých hádzanárok Jan Bělka. V tej nasledujúcej vyžaduje od hráčok zápal, inak v tíme skončia. Úspešný mládežnícky tréner a výborný teoretik chce svoje poznatky previesť do praxe i medzi dospelými a po nevydarenej sezóne je jeho úlohou oživiť olomoucké hádzanárky.

České juniorky v domácom prostredí pätnáste 14.07.2012

Počas tohto víkendu vyvrcholia v českých mestách Brno a Ostrava majstrovstvá sveta junioriek do 20 rokov. V piatok boli na programe zápasy o záverečné umiestnenia. Domáce reprezentantky zdolali Kongo 28:18 a skončili tak na pätnástom mieste. Na turnaji zostáva odohrať už iba zápasy o 3. - miesto medzi Maďarskom a Srbskom a finále, v ktorom na seba narazia Francúzky a Švédky. Tieto zápasy sú na programe dnes.

Lenka Černá oznámila koniec hráčskej kariéry 14.07.2012

Jedna z najlepších brankárok WHIL a súčasne aj jedna z dvojice kormidelníkov reprezentácie Slovenska Lenka Černá sa rozhodla ukončiť svoju bohatú hráčsku kariéru a venovať sa už len trénerstvu. Jej posledný zamestnávateľ HC Britterm Veselí chcel, aby obmedzila svoje trénerské aktivity a venovala sa iba hernej činnosti. To,ale ostalo u Černej nepochopené a rozhodla sa pre trénerskú kariéru. Veselí sa tak bude musieť poobzerať po inej brankárke, ktorá túto bývalú reprezentantku Česka v bráne posledného víťaza WHIL nahradí.

Zlato pre juniorky Švédska 14.07.2012

Majsterkami sveta v hádzanej hráčok do 20 rokov sa stali Švédky, ktoré v sobotňajšom finále šampionátu v Česku zdolali v Ostrave francúzske rovesníčky jednoznačne 29:22 (14:7). Slovenské juniorky sa na MS tejto vekovej kategórie neprebojovali, v kvalifikácii ich predstihli aj neskoršie zlaté medailistky Švédky a ôsme z konečného poradia Nórky.

Hanták: Takáto ponuka sa neodmieta 14.07.2012

Oficiálna stránka posledného víťaza WHIL HC Britterm Veselí uverejnila rozhovor s novým trénerom Jozefom Hantákom. Ten ako je známe v minulých dňoch nahradil na tomto poste odchádzajúceho Petra Sabadku, ktorý sa nezhodol s vedením klubu na ďalšom smerovaní. Hanták v minulosti viedol napríklad mužov Karvinej, v minulej sezóne pôsobil v Bytči a takisto kormidloval slovenské juniorky.

Poruba bude účinkovať v Pohári EHF 15.07.2012

Hádzanárky českého majstra DHC Sokol Poruba budú v nasledujúcej sezóne účinkovať v pohári EHF. Pre klub z Ostravy je to historická účasť, pretože dosiaľ jej hráčky do pohárovej Európy nenakukli. Ako je známe, český majster kvôli nízkemu koeficientu nemôže v tejto sezóne účinkovať v Lige majstrov. Na Porubu tak ostala iba európska súťaž č.2. Niečo podobné sa stane v budúcej sezóne aj slovenskému majstrovi.

Okrem Sabadku vo Veselí končí aj Lenka Černá 16.07.2012

Dokázali sa vysporiadať so sériou zranení, športovými nástrahami a v minulej sezóne sa stali víťazmi WHIL. Teraz panenky z Veselí nad Moravou dole zráža jedno rozčarovanie za druhým. Po trénerovi Petrovi Sabadkovi klub opúšťa aj ´dalšia legenda, brankárka Lenka Černá.

Iuventa zarezáva v Liptovskom Jáne 17.07.2012

Už druhý týždeň sú hráčky Iuventy Michalovce na kondično-hernom sústredení v Liptovskom Jáne. Hráčky na tomto sústredení využívajú nielen tunajšie horské prostredie, ale tréningy sú zamerané aj na hernú činnosť. Zverenky trénera Packu v Liptovskom Jáne pobudnú do konca tohto týždňa.

Snopová: Mojím snom je zahrať si Ligu majstrov 17.07.2012

Jednou z dvojice hráčok, ktoré pred začiatkom letnej prípravy posilnili Iuventu Michalovce je ukrajinská reprezentantka Julia Snopová. Dvadsaťšesťročná ľavoruká spojka sa bola trénerovi Packovi ukázať už v apríli a ten sa po jej vzhliadnutí rozhodol angažovať ju do tímu. Hráčka, ktorá naposledy pôsobila v tureckom Piyangu sa aktuálnemu slovenskému majstrovi upísala na dva roky.

N. Vinyuková: Pôsobenie v Iuvente je pre mňa výzvou 18.07.2012

Druhou posilou Iuventy Michalovce pred nastávajúcou sezónou je bývalá juniorská reprezentantka Ruska Natalia Vinyuková. Tá do tímu päťnásobného slovenského majstra prichádza z ruského Rostova na Done. Pre rodáčku z Krasnodaru bude pôsobenie v Michalovciach prvým zahraničným angažmánom. Trénerovi Packovi môže Vinyuková pomôcť aj cennými radami, keďže práve v drese Rostova v minulej sezóne narazila na Ferencváros Budapešť, ktorý bude súperom Iuventy v Lige majstrov.

J. Packa: V Liptovskom Jáne sme spokojní 18.07.2012

Hádzanárky Iuventy Michalovce sú od minulého pondelka na dvojtýždňovom sústredení v Liptovskom Jáne, kde sú ubytované vo wellnesshoteli Alexandra. O sústredení, ako aj o prostredí, či ďalšej fáze prípravy sa porozprávali Noviny Zemplína s trénerom Iuventy Jánom Packom.

Hanták vo Veselí nečakane skončil 19.07.2012

Ani nie dva týždňe trvalo pôsobenie Jozefa Hantáka st. vo funkcii trénera hádzanárok HK Britterm Veselí nad Moravou. Po nečakanom konci jeho slovenského predchodcu Petra Sabadku začal Hanták letnú prípravu s úradujúcim českým vicemajstrom, ale, ako vo štvrtok informoval denník Šport, v uplynulých dňoch prišlo ďalšie prekvapenie z "kuchyne" Veselí. Nový šéf realizačného tímu oznámil vedeniu klubu svoje rozhodnutie nepokračovať v začatej práci.

Veselí už má náhradu za Hantáka. Bude to Slovák 19.07.2012

Trénerské turbulencie v tíme českého vicemajstra HC Britterm Veselí nad Moravou nemajú konca kraja. Po tom, čo v klube náhle skončil úspešný kouč Peter Sabadka, vedenie moravského klubu promptne získalo ďalšieho Slováka Jozefa Hantáka. Lenže aj ten po týždni prípravy vo Veselí skončil. HC Britterm avizuje, že aj zaňho už má náhradu, nuž a bude to opäť Slovák...

Na obzore ďalší turnaj v plážovej hádzanej 19.07.2012

Plážová hádzaná je na Zemplínskej Šírave v kurze. Po úspešnom štvrtom ročníku už tradičného turnaja, ktorý sa uskutočnil koncom júna sa v rekreačnej oblasti Kamenec, sa na novom ihrisku uskutoční ďalší turnaj. Ten tentoraz ponesie názov Sister´s after beach cup 2012. Turnaj sa začne v sobotu 28. júla zápasmi v základných skupinách a vyvrcholí na druhý deň, v nedeľu 29. júla, kedy sa uskutočnia stretnutia o celkové umiestnenie.

Ferencváros v príprave aj s víťazom Ligy majstrov 19.07.2012

Hádzanárky michalovskej Iuventy čaká v II. predkole Ligy majstrov tvrdý oriešok v podobe maďarského vicemajstra Ferencvárosu Budapešť. Ide o 11-násobného majstra Maďarska (1966, 1968, 1969, 1971, 1994, 1995, 1996, 1997, 2000, 2002, 2007), trojnásobného víťaza Pohára víťazov pohárov (1978, 2011, 2012) i víťaza Pohára EHF (2006). Okrem toho je tím vedený trénerom Gáborom Elekom absolútnym zásobovačom silnej ženskej reprezentácie Maďarska, takže v súboji s Iuventou Michalovce bude o miestenku vo vytúženej Lige majstrov aj jasným favoritom. Úvodný súboj tejto prestížnej bitky je na programe v stredu 19. septembra v michalovskej Chemkostav aréne, odveta o tri dni neskôr v budapeštianskej Fotáv aréne.

Exkormidelník Hc winLand Pavol Jano trénerom Veselí 20.07.2012

Trénerská sága v tíme posledného víťaza WHIL HC Britterm Veselí sa zrejme skončila. Po tom, čo na lavičke tohto tímu skončil pre nezhody s vedením úspešný lodivod Peter Sabadka a po dvoch týždňoch z rodinných dôvodov aj Jozef Hanták, sa novým lodivodom Veselí stal Pavol Jano. Tento štyridsaťročný kouč je známy aj michalovským fanúšikom, keďže rok a pol pôsobil na lavičke mužského účastníka Tipos Extraligy Hc winLand Michalovce.

Aj dorastenky Iuventy začínajú v Nitre 22.07.2012

Počas víkendu 8. a 9. septembra 2012 začínajú prvoligové súťaže v kategórii starších a mladších dorasteniek. Podobne ako ženy o týždeň skôr, aj dorastenky Iuventy sa v prvom kole predstavia na palubovke UDHK Nitra. V súťaži starších doriek sa predstaví 15 celkov, v mladších ich bude dvanásť. Pravidelní mládežnícki rivali z posledných sezón Michalovce a Bytča sa stretnú v poslednom kole – v jesennej časti na pôde Bytče (v Predmieri), na jar v Michalovciach.

Andrea Czanik do nemeckého Trieru 22.07.2012

Slovenská hádzanárka Andrea Czanik bude v kariére pokračovať v Nemecku. Tridsaťdvaročná pivotka, ktorej silnou stránkou je hra v obrane, sa stala hráčkou bundesligového DJK/MJC Trier. Do 10. tímu konečnej tabuľky uplynulej sezóny najvyššej nemeckej súťaže prichádza z klubu úradujúceho slovenského vicemajstra HK Slovan Duslo Šaľa (skončila jej tam platnosť zmluvu – pozn.), kde ju v predchádzajúcich dvoch ročníkoch viedol bývalý tréner Trieru Michal Lukačín, ktorý jej príchod odporučil.

Bojana Popovičová sa bude lúčiť s kariérou 23.07.2012

Čiernohorská hádzanárka Bojana Popovičová po svojom olympijskom debute v Londýne ukončí kariéru. Tridsaťdvaročnú hviezdu mnohí považujú za najlepšiu hráčku uplynulého desaťročia, premiér Čiernej Hory Igor Lukšič ju označil za skutočnú legendu. Popovičová sa narodila v srbskom Niši, kariéru odštartovala ako jedenásťročná v HC Naisa-Niš. Ako jediná hráčka vyhrala Ligu majstrov s troma rôznymi klubmi. V rokoch 2004 až 2012 získala šesť trofejí so Slagelse, Viborgom a Budučnosťou Podgorica. Kariéru na klubovej úrovni ukončila v máji po víťazstve v európskej súťaži číslo jeden s Budučnosťou, v Londýne sa bude lúčiť s veľkou hádzanou.

Slovenky proti Švajčiarsku, Grécku a Fínsku 24.07.2012

Hádzanárky Slovenska sa v I. fáze kvalifikácie žien o postup na majstrovstvá sveta v roku 2013 v Srbsku stretnú s družstvami Švajčiarska, Grécka a Fínska. O zložení štyroch skupín úvodnej kvalifikačnej fázy rozhodol utorkový žreb v sídle Európskej hádzanárskej federácie (EHF) vo Viedni. Slovenky, ktoré figurovali pred žrebovaním v I. výkonnostnom koši, budú účinkovať v 1. skupine. Na záverečnom turnaji MS 2013 bude štartovať 10 tímov z Európy. Obhajca prvenstva Nórsko a organizátor Srbsko majú účasť zabezpečenú automaticky.

Iuventa po dvoch týždňoch opäť doma 24.07.2012

Hráčky slovenského hádzanárskeho majstra majú za sebou prvý blok prípravy na novú sezónu. Po dvoch týždňoch sa totiž vrátili z kondično – herného sústredenia v Liptovskom Jáne, kde mali vynikajúce podmienky na prípravu. Už tento piatok a sobou na nich čakajú prvé herné previerky, keď v dvojzápase privítajú aktuálneho českého majstra DHC Sokol Poruba. Prvý zápas je na programe v piatok o 17.30, druhý v sobotu o 10.30.

Ak Iuventa vypadne z LM, jej súperom bude Veselí 24.07.2012

Utorkový viedenský žreb európskych hádzanárskych pohárových súťaží 2012/2013 sa zatiaľ priamo netýkal dvoch slovenských zástupcov v Lige majstrov. Tatran Prešov a Iuventa Michalovce však spoznali svojich potenciálnych súperov v prípade, že neuspejú v snahe kvalifikovať sa do skupinovej fázy najprestížnejšej kontinentálnej súťaže.

Iuventa je už doma, privíta českého majstra 25.07.2012

Hádzanárky michalovskej Iuventy sa v sobotu vrátili z dvojtýždňového sústredenia v Liptovskom Jáne. Úradujúci slovenský šampión v týchto dňoch zarezáva už na domácej pôde a v piatok odohrá prvý prípravný duel s českým majstrom DHC Sokol Poruba. Michalovská výprava, ktorú tvorilo 20 osôb (17 hráčok + realizačný tím), mala na štrnásť dní prechodný domov vo wellness hoteli Alexandra v Liptovskom Jáne. O čerstvých novinkách z klubovej kuchyne informuje stredajšie vydanie denníka Korzár.

Partizánske pod vedením Csollára 25.07.2012

Hádzanárky účastníka spoločnej slovensko-českej súťaže (WHIL) HK Danlog Partizánske začali letnú prípravu na novú sezónu vo vynovenej športovej hale a s "domácim" kormidelníkom.

Trénerom Veselí je opäť Slovák 25.07.2012

Ani Peter Sabadka, ani Jozef Hanták starší, ale Pavol Jano bude v nasledujúcej sezóne trénerom hádzanárok HK Britterm Veselí nad Moravou. Vedenie úradujúceho českého vicemajstra si po nečakanom konci predchádzajúceho trénera Sabadku a náhlom odchode jeho nástupcu Hantáka, ktorý sa vzdal funkcie z osobných aj zo zdravotných dôvodov po necelých dvoch týždňoch letnej prípravy, si vybralo za šéfa realizačného tímu opäť Slováka. Minulý týždeň sa vedenie moravského celku dohodlo na spolupráci s bývalým reprezentantom Pavlom Janom, ktorý v minulej sezóne viedol účastníka Tipos Extraligy mužov Hc winLand Michalovce.

Bez Kudročovej, ale s rusko-ukrajinskou enklávou 26.07.2012

Keďže nový ročník slovensko- českej súťaže v hádzanej žien (WHIL) sa začne začiatkom septembra, viaceré družstvá už začali s prípravou naň. Ako vôbec prvé hráčky Iuventy Michalovce, na ktoré čaká obhajoba majstrovského titulu. Do novej sezóny vstúpia s viacerými zmenami, nielen čo sa týka kádra, ale aj spôsobu prípravy.

Trénerská zmena: Hlavatého strieda F. Urban 26.07.2012

V trénerskom kolektíve aktuálneho slovenského ženského hádzanárskeho majstra sa udiala zmena. Na poste asistenta trénera Jána Packu skončil Tomáš Hlavatý. Jeho nástupcom sa stal sečovský rodák František Urban. Ten bude trénerovi Packovi k dispozícii už na prvé prípravné duely, ktoré odohrá Iuventa už tento piatok a sobotu, keď privíta aktuálneho českého majstra Sokol Poruba. Piatkové stretnutie je na programe o 17.30, sobotňajšie predpoludním o 10.30.

Urbanova premiéra dnes proti Porube 27.07.2012

V realizačnom tíme úradujúceho slovenského šampióna v hádzanej žien Iuventy Michalovce došlo k uplynulých dňoch k zmene na poste asistenta trénera. Doterajší kormidelník Tomáš Hlavatý ukončil pôsobenie v klube a jeho miesto zaujal František Urban. Hlavatého koniec v michalovskom klube prišiel ako blesk z jasného neba. Mladý lodivod v Iuvente pôsobil aj ako šéftréner mládeže, takže vedenie klubu musí vyriešiť aj túto otázku. Viac o spomínanej rošáde v článku z denníka Korzár.

Tréner Slavie Řezáč nechce v tíme prvé a druhé hráčky 27.07.2012

Druhú letnú interligovú prípravu zažíva v službách Slavie Praha ambiciózni kormidelník Richard Řezáč. Zatiaľ čo v lani bol v pozícii asistenta, tentokrát slavistické hráčky vedie z postu hlavného trénera.

Gréci aj Fíni súhlasili s turnajom na Slovensku 27.07.2012

V 1. skupine I. fázy kvalifikácie žien o postup na majstrovstvá sveta v roku 2013 v Srbsku, v ktorej účinkujú hádzanárky Slovenska, Švajčiarska, Grécka a Fínska, by sa mohlo hrať turnajovým spôsobom a nie systémom doma - vonku. Slovenský zväz hádzanej (SZH) preferuje variantu turnaja, čo by bolo aj ekonomicky výhodnejšie, preto po utorkovom žrebe vo Viedni oslovil s touto možnosťou aj ďalších účastníkov skupiny, navyše navrhol za dejisko SR. Grécka a fínska strana obratom zaslala kladnú odpoveď, ešte sa čaká na vyjadrenie Švajčiarov, ktoré by malo byť známe v najbližších dňoch.

Šimáková hrajúcou asistentkou v Nitre 27.07.2012

Nitrianske hádzanárky začali v polovici júla s druhou časťou letnej prípravy na nadchádzajúcu sezónu spoločnej slovensko-českej súťaže žien WHIL, v ktorej budú účinkovať pod názvom UDHK ŠG Nitra.

Iuventa v prvom súboji majstrov zdolala Porubu 29:27 27.07.2012

Hádzanárky michalovskej Iuventy odštartovali sériu prípravných zápasov pred novou sezónou domácim zápasom s českým majstrom DHC Sokol Poruba, nad ktorým v piatok v prvom vzájomnom stretnutí zvíťazili 29:27, aj keď do prestávky ešte prehrávali 11:13. Odveta je na programe v sobotu o 10.30 hod. rovnako v michalovskej Chemkostav aréne.

Výrazné víťazstvo Iuventy v druhom súboji s Porubou 28.07.2012

Hádzanárky michalovskej Iuventy zvíťazili aj v druhom prípravnom stretnutí nad českým majstrom DHC Sokol Poruba, tentoraz výrazne rozdielom 11 gólov 36:25. Iuventu čaká najbližšia previerka vo Veszpréme, kde sa v priebehu budúceho piatka a soboty zúčastní na Barabás cupe za účasti domácich, Siófoku a chorvátskej Zeliny.

Sister´s after cup 2012 - prvý deň fotogaléria 28.07.2012

V sobotu 28. júla nedeľu 29. júla sa na plážovom ihrisku na Zemplínskej Šírave v rekreačnej oblasti Kamenec uskutočňuje prvý ročník turnaja v plážovej hádzanej pod názvom Sister´s after cup 2012 z ktorého prvého dňa vám prinášame fotogalériu. Turnaj vyvrcholí v nedeľu zápasmi o celkové umiestnenie. Výsledky z obidvoch dní vám prinesieme zajtra.

Stuparičová do Halle k Michalovi Lukačinovi 28.07.2012

Slovenská hádzanárska reprezentantka Dagmar Stuparičová prestúpila z tímu nemeckého šampióna Thüringer HC do SV Union Halle-Neustadt, kde bude pôsobiť pod vedením krajana na trénerskej stoličke Michala Lukačína. V Thüringer HC aj napriek platnému kontraktu do roku 2013 už nepočítali ďalej so Stuparičovej službami, preto prišlo k predčasnému ukončeniu zmluvného vzťahu. Po angažovaní Dánky Mie Augustesenovej a Rakúšanky Sonje Freyovej totiž nemala 29-ročná Bratislavčanka ďalšiu perspektívu. Riešením bol odchod ľavej krídelníčky využiteľnej i na poste strednej spojky do ambiciózneho druholigového Halle-Neustadt.

OH Londýn: Francúzky pokorili Nórsko 29.07.2012

V prvý hrací deň olympíjskeho turnaja v Londýne sa zrodili aj menšie prekvapenia. V A. skupine porazili Rusky Angolu (30:27), Chorvátky nestačili na Brazíliu (23:24) a Čierna Hora pokorila domáci tím Veľkej Británie (31:19). V šlágri celého hracieho dňa si v B. skupine poradili Francúzky s Nórskom (24:23). V ďalších stretnutiach tejto skupiny zvíťazili Dánky po boji nad Švédskom (21:18) a Kórejská republika porazila Španielsko 31:27.

Tím Unagi víťazom Sister´s after cup 29.07.2012

Druhým dňom v nedeľu pokračoval na Zemplínskej Šírave v rekreačnej oblasti Kamenec prvý ročník turnaja v plážovej hádzanej pod názvom Sister´s after cup 2012. Po včerajších zápasoch v kvalifikačných skupinách turnaj vyvrcholil stretnutiami o celkové umiestnenie. V ženskej kategórii sa najviac darilo tímu Unagi, ktorý si vo finále poradil s Dream tímom (tvorili ho juniorky Iuventy Michalovce). V mužskej kategórii sa z víťazstva tešili hráči winLandu Michalovce (Ukrajina). Tí si vo finále poradili s majstrami Slovenska v plážovej hádzanej Muhazou. Organizátori turnaja odmenili aj najlepších hráčov, či hráčky. Tí získali ceny od sponzora turnaja, internetového obchodu www.nahodsa.sk. My len dodajme, že Iuventa mala zastúpenie v oboch kategóriách. Priamo do turnaja sa zapojili juniorky tohto klubu a jedným z hráčov tretieho tímu mužskej časti Účastníci zájazdu bol aj asistent trénera Jána Packu František Urban.

Ján Packa po vydarenej premiére spokojný 29.07.2012

Hádzanárky Iuventy Michalovce odohrali v piatok a sobotu prvé dva prípravné zápasy pred nastávajúcou sezónou. Ich súperkami boli v Chemkostav aréne hráčky českého majstra Sokol Poruba. Išlo teda o derby posledných dvoch majstrov Slovenska a Českej republiky. V týchto stretnutiach sa viac darilo Iuvente, ktorej hráčky po víťazstvách 29:27 a 36:25 odštartovali sériu prípravných stretnutí víťazne. Po týchto dvoch zápasoch sme s otázkami oslovili trénera tímu Jána Packu.

Hlavatý trénerom Partizánskeho 30.07.2012

Nie Peter Olšavský, ani Jozef Hanták st., ani Tibor Csollár, ale Tomáš Hlavatý bude hlavným trénerom hádzanárok HK Danlog Partizánske v sezóne 2012/2013. Mladý kormidelník nedávno ukončil svoje pôsobenie v Iuvente Michalovce, kde najskôr asistoval Maďarovi Józsefovi Vurovi a potom aj Jánovi Packovi, s ktorým doviedol družstvo žien k obhajobe majstrovského titulu. V júli sa vedenie Iuventy dohodlo s Hlavatým na rozviazani spolupráce a vo funkcii ho nahradil František Urban.

OH Londýn - Remíza Francúzska so Španielskom 31.07.2012

Po dvoch odohraných stretnutiach na Olympíjskych hrách v Londýne ostali v ženskej časti hádzanárskeho turnaja neporazené tri tímy - Kórejská republika, Rusko a Brazília. V šlágri A. skupiny si Brazílčanky poradili s Čiernou Horou, ktorú zdolali 27:25. Z prvého víťazstva na turnaji sa radovali Chorvátky, potom čo zdolali Angolu 28:23 a v poslednom stretnutí tejto skupiny Rusky rozdrvili domáce hádzanárky 37:16. Oveľa dramatickejšie to vyzerá v B. skupine. Tam zatiaľ bez straty bodu pokračuje Kórejská republika, ktorá tentoraz tesne zdolala Dánsko 25:24. Francúzky nakoniec vydreli remízu so Španielskom 18:18 a v poslednom večernom stretnutí zdolali v severskom derby Nórky Švédsko 24:21.

Iuventa dvakrát víťazne 31.07.2012

Úradujúce slovenské šampiónky v hádzanej, hráčky Iuventy Michalovce, majú za sebou úvodné dve prípravné stretnutia. Ich súperom bol český majster DHC Sokol Poruba, nad ktorým v oboch súbojoch dokázali zvíťaziť. Najprv v piatok 29:27 (polčas 11:13) a o deň neskôr 36:25 (18:11).

Ferencváros na úvod prípravy dvakrát zdolal Vác 31.07.2012

Hádzanárky maďarského vicemajstra Ferencvárosu Budapešť sa na úvod hernej prípravy stretli s piatym tímom uplynulého ročníka najvyššej súťaže NKSE Vác, ktorý v oboch prípadoch zdolali. Najbližšie sa družstvo FTC Rail Cargo Hungaria stretne práve dnes, t.j. v utorok, doma s rakúskym majstrom Hypo Niederosterreich Viedeň.

Jánovi Packovi sa v tipovaní nedarilo 31.07.2012

Už dlhšiu dobu je súčasťou Denníka Šport tipovanie aktuálnych zápasov nejakou osobnosťou zo slovenského športu. Táto rubrika nesie názov "Z prvej ruky." Tentoraz si tento denník vybral pre tipovanie stretnutí ženského olympijského turnaja kormidelníka Iuventy Michalovce Jána Packu. Ten sa ako dobrý tipér neukázal, pretože zo štyroch stretnutí uhádol iba víťazstvo Kórejskej republiky nad Dánskom. V ostatných zápasoch mu tip žiaľ nevyšiel. Dúfajme teda, že Jánovi Packovi sa viac ako tipovanie, bude dariť so svojimi zverenkami v nastávajúcej sezóne.
TOPlist©2010-2011 IUVENTA Michalovce. Všetky práva vyhradené. Vytvorila: NIKA PRESS s.r.o
Design: Richard Max