Slovensko bude spolu s Maďarskom organizovať v roku 2022 európsky šampionát mužov...

SLOVENSKÝ POHÁR
  Šaľa 28 13 finále
13.12.2017 o 18.00

  IUVENTA 24 14
WHIL
  Šaľa 25 13 Finále 3. zápas
19. 5. 2018 o 18.00

  IUVENTA 27 14
Staršie dorky
  Stupava 32 15 1. liga - 22. kolo
19.5.2018 o 18.00
 

  IUVENTA 22 9
Mladšie dorky
  Stupava 21 10 1. liga - 22. kolo
19.5.2018 o 15.15
  IUVENTA 22 15

Rebičová si ide do Kisvárdy splniť svoj športový sen 23.06.2018

Krátko po Márii Holešovej sa k prvému zahraničnému angažmánu odhodlala aj jej spoluhráčka z Iuventy Michalovce či slovenskej reprezentácie Marianna Rebičová. Odchovankyňa michalovskej hádzanej neodchádza ani ďaleko. Upísala sa totiž maďarskému KKC Kisvárda, ktorý je vzdialený od Michaloviec iba niekoľko desiatok kilometrov.

Bajčiová najobľúbenejšou hráčkou, Holešová krídlom 23.06.2018

Najlepšími hádzanármi Slovenska za rok 2017 sa stali Radoslav Antl (Eger SBS Eszterházy SZSE) a Martina Školková (Cercle Dijon Bourgogne). Školková obhájila prvenstvá z predchádzajúcich troch rokov a celkovo štvrtýkrát v kariére sa tešila z tohto ocenenia, R. Antlovi patrí "žezlo" po rokoch 2005 a 2014 tretíkrát, keď ho prevzal po víťazovi predchádzajúceho ročníka Tomášovi Urbanovi. Slávnostné vyhlásenie výsledkov ankiet Slovenského zväzu hádzanej (SZH) sa uskutočnilo v sobotu krátko po poludní v Lindner Hotel Gallery Central v Bratislave, teda bezprostredne pred volebnou konferenciou SZH.

Slovenky do Chorvátska s cieľom nadviazať na stredu 01.06.2012

V 6. kvalifikačnej skupine majstrovstiev Európy hádzanárok 2012 je pred stretnutiami záverečného 6. kola už o všetkom rozhodnuté. Vo víkendových zápasoch pôjde už len o prestíž, keďže boj o dve postupové miestenky predčasne rozhodli vo svoj prospech Chorvátsko a Dánsko, ktoré sa presadili na úkor Slovenska a Talianska.

Iuventa sa rozlúčila záverečným banketom 02.06.2012

V piatok popoludní sa vedenie Iuventy Michalovce rozhodlo ukončiť úspešnú minulú sezónu záverečným banketom, ktorého sa zúčastnili hráčky všetkých troch zlatých tímov, všetci kluboví tréneri, vedenie klubu i všetci tí, ktorí mu nezištne pomáhajú. Špeciálnym bodom programu bolo ocenenie junioriek, ktoré pri svojej premiérovej účasti v prvej lige žien obsadili prvé miesto.

Novým trénerom DHK Zora Olomouc sa stal Ján Bělka 03.06.2012

Novým trénerom hádzanárok interligového DHK Zora Olomouc sa stal Ján Bělka. Tridsaťpäťročný Bělka prevzal trénerské žezlo v Olomouci po Liborovi Malínkovi. Ten viedol pravidelného účastníka WHIL od roku 2009, kedy na tomto poste nahradil Lubomíra Krejčířa.

Napriek prehre viditeľné zlepšenie 03.06.2012

Ani nie dva mesiace po zápase s Talianskom, ktorý hádzanárky Slovenska síce vyhrali 23:15, ale výkonom neoslnili, nastúpili v stredu podvečer v Považskej Bystrici v kvalifikácii ME 2012 proti vysokofavorizovaným Dánkam. Hoci prehrali (18:24), podali oveľa lepší výkon.

Tipos extraliga hádzanárov po 16 rokoch bez play-off 03.06.2012

Tipos Extraliga hádzanárov bude v budúcej sezóne bez play-off, ktoré nahradí záverečný turnaj Final Four, do ktorého postúpia štyri najlepšie tímy. Tento nový model včera na svojom zasadnutí v Považskej Bystrici odsúhlasili všetci predstavitelia klubov najvyššej mužskej hádzanárskej súťaže. Predstavitelia michalovského winLandu síce na tomto sedení chýbali, no s novým návrhom súťaže sa plne stotožňujú. Extraliga bude mať od novej sezóny už deväť účastníkov a novinkou je aj to, že nikto z nej nevypadne. Zmeny nastali aj v druhej najvýznamnejšej domácej súťaži Slovenskom pohári. Od novej sezóny v ňom na zápasy budú môcť nastupovať iba hráči do 23 rokov, ktorých môžu doplniť iba štyria starší hráči.

Peter Olšavský tréner Senca 03.06.2012

Trénerské rošády na lavičke hádzanárok ŠKP Piccard Senec - v priebehu uplynulej sezóny sa na nej vystriedali Kelemen, Kordoš a Jurajov - pokračujú. Juraj Jurajov sa na nej neohrial ani mesiac. V klube síce bol spokojný, ale ženy vraj dlhodobo trénovať nechce, takže funkcionári v uplynulej sezóne štvrtého najlepšieho slovenského družstva sa museli poobzerať po jeho nástupcovi. Napokon sa ním stal Peter Olšavský, ktorý v minulom ročníku viedol Partizánske a získal s ním bronzovú medailu.

Najväčšia dráma sa očakáva v Záporoží - doplnené 03.06.2012

V HRE O ME 2012 AJ JULIJA BACHIRIEVA . . .
Osem zápasov ukončí dnes kvalifikáciu hádzanárok o postup na ME 2012 v Holandsku. Desať účastníkov má už stopercentnú postupovú istotu. Blízko k holandským bránam majú Rusko (potrebuje vyhrať doma nad V. Britániou, ale postúpiť môže aj v prípade prehry ak Čierna Hora vyhrá doma s Poľskom), Čierna Hora (aby nepostúpila, musela by doma s Poľskom prehrať o šesť gólov) a Macedónsko (stačí doma remizovať s Tureckom). Najdramatickejší boj o postupovú miestenku uvidia diváci v Záporoží v zápase Ukrajina - Island, ktoré povedú slovenskí rozhodcovia Sivák a Dvorský.

Na záver kvalifikácie prehra Sloveniek v Chorvátsku 03.06.2012

Hádzanárky Slovenska sa rozlúčili s kvalifikáciou o postup na majstrovstvá Európy žien 2012 v Holandsku prehrou. Zverenky trénerskej dvojice Peter Sabadka - Lenka Černá podľahli v nedeľňajšom stretnutí 6. skupiny v chorvátskom Novigrade domácim reprezentantkám 20:26 (12:18). Už pred stretnutiami záverečného kola bolo rozhodnuté, že postup na decembrový šampionát si vybojovalo bez zaváhania Chorvátsko (12 b.) a aj Dánsko, ktoré na 2. pozícii zaostalo o štyri body. Slovensko obsadilo so ziskom 4 bodov 3. priečku pred Talianskom s nulou na konte.

Postupujú aj Ukrajina, Rusko, Macedónsko a Č. Hora 03.06.2012

ZÁZNAM ZO ZÁPASU UKRAJINA - ISLAND . . .
Ukrajinské hráčky Iuventy Michalovce Julija Bachirieva, Teťjana Trehubova a Oleksandra Krebs budú mať možnosť zúčastniť sa decembrových ME 2012 v Holandsku. Rozhodlo sa o tom v dnešnom kvalifikačnom stretnutí 7. skupiny v Záporoží, kde domáca Ukrajina zdolala Island 22:20. Ďalším tímom, ktorý si dnes vybojoval účasť na šampionáte je Rusko, ktoré zdolalo doma Veľkú Britániu. Vo večerných hodinách sa začali posledné dva zápasy kvalifikačného maratónu, v ktorých svoju účasť na ME potvrdili domáce tímy Macedónska (v zápase s Tureckom) a Čiernej Hory (s Poľskom).

Zemplínskym prvoligistom sa darilo 04.06.2012

V minulých dňoch sa skončili druhé najvyššie hádzanárske ligy mužov aj žien. Účastníkmi týchto súťaži boli aj dva zemplínske celky. V prvej lige mužov si hádzanári HK Sečovce počínali viac ako dobre, keď v súťaži skončili na bronzovej priečke. Ešte viac sa darilo juniorkám Iuventy Michalovce, ktoré druhú najvyššiu súťaž žien dokonca vyhrali.

Most pred novou sezónou výrazne zbrojí 05.06.2012

Hádzanárky Mostu vstúpia do novej sezóny výrazne posilnené. Po výmene trénera Tomáša Kuťku za Dušana Poloza do kádra účastníka WHIL pribudli tri nové posily a ďalšia výrazná posila je na ceste. S Mostom totiž podpísali zmluvy brankárka Eva Bezpalcová, ktorá pôsobila v Jindřichovom Hradci, zo Zlína prichádza reprezentačná spojka Petra Rúčková a z Plzne mládežnícka reprezentantka Michaela Janoušková. Navyše do klubu mieri zo Zlína aj ostrostrelkyňa Helena Šterbová.

Holandsko sa vzdalo usporiadania ME 05.06.2012

Decembrové Majstrová Európy v hádzanej žien v Holandsku nebudú. Predstavitelia krajiny tulipánov sa totiž usporiadania kontinentálneho šampionátu vzdali. Ruší sa tak až žrebovanie šampionátu, ktoré bolo naplánované na 6. júna. Na predstaviteľov EHF teraz prichádza úloha nájsť vhodného nástupcu na usporiadanie majstrovstiev Európy.

Slovensko má záujem usporiadať ME žien 2012! 05.06.2012

Slovensko prejavilo záujem byť organizátorom majstrovstiev Európy hádzanárok v roku 2012. Pôvodne sa mal 10. kontinentálny šampionát uskutočniť v termíne 4. - 16. decembra v Holandsku, ale krajina tulipánov sa polroka pred jeho začiatkom vzdala usporiadateľského práva. Na pondelkovú výzvu Európskej hádzanárskej federácie (EHF), ktorá začala hľadať nového organizátora turnaja 16 ženských reprezentačných tímov, zareagovalo dovedna desať krajín ochotných zaskočiť (Chorvátsko, Dánsko, Macedónsko, Island, Nórsko, Poľsko, Rusko, Srbsko, Slovensko a Švédsko). Ďalšie krajiny tiež ešte zvažujú svoj interes. Medzi záujemcami figuruje aj SR, ktorej hádzanárky na šampionát nepostúpili, keď v nedeľu skončenej kvalifikácii obsadili v 6. skupine 3. miesto za Chorvátkami a Dánkami.

Richard Řezáč ostáva trénerom Slavie Praha 05.06.2012

Už pol roka je trénerom hádzanárok Slavie Praha tridsaťšesťročný kouč Richard Řezáč. Ten sa v zime presunul z postu asistenta presunul z pozície asistenta na post hlavného trénera, keď nahradil vtedajšieho kormidelníka Antonína Strelca.Řezáč nesklamal, do tímu zabudoval mladé dievčatá, družstvo posunul ďalej a s tímom sa dokonca kvalifikoval aj do európskych pohárov. Aj zato si vyslúžil dvojročnú zmluvu.

Sabadka odlepil družstvo od dna 06.06.2012

Slovenským hádzanárkam nevyšiel ďalší pokus, už deviaty po sebe, prebojovať sa na európsky šampionát. Nie je to žiadne prekvapenie, v spoločnosti Dánska a Chorvátska to od nich čakal len málokto. Priaznivci ženskej hádzanej boli skôr zvedaví na to, či sa reprezentačnému trénerovi Petrovi Sabadkovi podarí odlepiť družstvo od dna, kam spadlo po predchádzajúcej kvalifikácii na majstrovstvá sveta, v ktorej utrpelo aj hanebnú prehru so slabou Veľkou Britániou (26:27). Najmä posledné dva duely – doma s Dánskom (18:24) a v Chorvátsku (20:26) – naznačili napriek prehrám herné zlepšenie.

Taliansky hádzanár skočil pod vlak 07.06.2012

Smutná správa prišla z Talianska. Dvadsaťštyriročný taliansky hádzanár Alessio Bisori spáchal cestou na kvalifikačný turnaj samovraždu. Tragédia sa odohrala v nedeľu, počas Bisoriho cesty do Fasana, kde sa hádzanár mal pripojiť k reprezentácii, ktorá hrá v danom meste kvalifikačný turnaj na európsky šampionát 2014. V hotelovej izbe hráča sa našiel odkaz so slovami "Už ďalej nemôžem žiť", hráč sa v ňom ospravedlnil svojej rodine.

Pavol Jano na lavičke Hc winLand skončil 07.06.2012

Jeden a pol ročné pôsobenie trénera Pavla Jana na lavičke Hc winLand Michalovce sa skončilo. Stalo sa tak na základe vzájomnej dohody obidvoch strán. Štyridsaťročný lodivod pôsobil vo winLande od januára 2011, kedy nahradil Ladislava Štofu. V prvom polroku svojho pôsobenia sa mu podaril s tímom postup do extraligy. Hc winLand následne vo svojej premiére v najvyššej súťaži skončil na šiestom mieste. Podrobnosti o jeho nástupcovi budú známe v nasledujúcich dňoch.

Jindřichúv Hradec zostáva vo WHIL 07.06.2012

Posledné družstvo českého interného play-out Jindřichuv Hradec ostáva vo WHIL. Predposledný tím minulosezónnej interligy mal síce vypadnúť do druhej českej lige, no z tej do WHIL - ky nechcel ísť nikto. Druhú ligy vyhrali juniorky Slavie Praha, ktoré postúpiť nemohli. Na druhom mieste skončil tím Liberca, no ani ten na ponuku zväzu nereflektoval. Voľné miesto napokon zväz ponúkol Jindřichovmu Hradcu, ktorý ponuku prijal. Trinástym účastníkom jedenásteho ročníka WHIL teda bude tento český tím.

Novým trénerom Hc winLand sa stal Ľuboš Hudák 10.06.2012

Trénerská stolička v tíme účastníka najvyššej hádzanárskej Tipos Extralige Hc winLand Michalovce neostala dlho prázdna. Hc winLand do novej sezóny povedie tréner Ľuboš Hudák. Informovala o tom oficiálna stránka michalovského mužského hádzanárskeho klubu. Štyridsaťtri ročný rodák z Detvy naposledy viedol extraligový Hlohovec.

Porubu opúšťajú Lucie Mrozková a Petra Vítková 10.06.2012

V kádri novopečeného českého majstra by sa v budúcej sezóne nemali objaviť dve opory. Lucie Mrózková a Petra Vítková sa totiž rozhodli, že vo svojej kariére by chceli pokračovať v zahraničí. Ďalším pôsobiskom Mrózkovej by malo byť Nemecko, mimo Česka chce pôsobiť aj Vítkova

P. Sabadka: "Nemôžte vyhrať všetko" 10.06.2012

Vybudoval pevnosť, ktorú málokto dobyl. Tréner Peter Sabadka nadviazal vo Veselí na prácu legendárneho Jiřího Zerzáňa. V tomto českom klube robí radosť divákom, funkcionárom, ako aj sebe.

Počas víkendu sa uskutočnia majstrovstvá SR žiačok 11.06.2012

Počas víkendu od piatka 15. júna do nedele 17. júna 2012 budú prebiehať záverečné turnaje Majstrovstiev SR v žiackych kategóriach. Dievčatá odohrajú svoje turnaje v Predmieri v okrese Bytča (mladšie žiačky) a v Šali (staršie žiačky). Z východu republiky si účasť na Majstrovstvách SR zabezpečili v starších žiačkach Iuventa Michalovce a MŠK Vranov a v mladších žiačkach Iuventa Michalovce a ŠŠK pri SLŠ Prešov.

Břečková: Náš odchod bude znamenať koniec Veselí 13.06.2012

Spolumajiteľka hádzanárskeho klubu HC Britterm Veselí nad Moravou berie všetky hráčky ako svoje dcéry. Ivana Břečková sa ale bojí o budúcnosť úspešného družstva

Blíži sa Iuventa Beach Cup 2012 13.06.2012

Čoraz populárnejší turnaj v plážovej hádzanej, ktorý sa pravidelne koná na Zemplínskej šírave, nebude chýbať ani tento rok. Štvrtý ročník podujatia sa premiérovo bude hrať pod názvom Iuventa Beach Cup 2012 a uskutoční sa v dňoch od 29. júna do 1. júla v Kaluži na Zemplínskej šírave. Ani teraz nebudú na turnaji chýbať viaceré známe mená, takže priaznivci hádzanej si opäť prídu na svoje. Všetky doterajšie ročníky sa konali v športovom centre Sĺňava v rekreačnej oblasti Paľkov, dejiskom tohtoročného bude premiérovo obľúbené stredisko Kamenec, ktoré patrí pod obec Kaluža.

V budúcej sezóne WHIL opäť päť slovenských tímov 13.06.2012

Už na budúci týždeň sa uskutoční žreb nového ročníka najvyšších domácich hádzanárskych súťaží. Mužskú Tipos extraligu vyžrebujú v utorok 19. júna, spoločnú slovensko-českú súťaž žien (WHIL) o deň neskôr v stredu 20. júna.

Novým trénerom Šale sa stal Tomáš Kuťka 13.06.2012

Novým trénerom hádzanárok HK Slovan Duslo Šaľa sa v stredu stal Tomáš Kuťka. Skúsený kormidelník prevezme v tíme úradujúceho slovenského vicemajstra taktovku po Michalovi Lukačínovi, ktorý po obhajobe striebra v národnom play-off zamieril do nemeckého Halle.

Julia Bachyrievová zajtra prestupuje 14.06.2012

V ženskom hádzanárskom tíme Iuventy Michalovce budú mať od zajtra prvú hráčku, ktorá si do kolónky stav bude písať vydatá. Ukrajinská legionárka Julia Bachyrievová totiž zajtra prestupuje do stavu manželského. Svoje áno povie Gennadimu Kučerovi, ktorý je tiež hádzanárom a pôsobí v HC winLand Michalovce. Tvorkyňa hry úradujúceho majstra Slovenska, ktorá v Iuvente hráva od jesene 2009, neplánuje veľkú svadbu. Dokonca sa jej nezúčastní žiadna spoluhráčka z michalovského tímu.

Packa zostáva trénerom Iuventy 14.06.2012

Trénerom hádzanárok Iuventy Michalovce bude aj v nasledujúcej sezóne Ján Packa. Hoci bezprostredne po zisku majstrovského titulu na palubovke finálového súpera zo Šale nechcel bližšie hovoriť o svojej budúcnosti na lavičke Zemplínčaniek, podľa očakávania ich povedie aj pri obhajobe prvenstva v národnom play-off i účinkovaní na európskej scéne.

Nový tréner Mostu: "Rozhodli aj super fanúšikovia" 15.06.2012

Vedenie klubu DHK Baník Most nebolo spokojné s účinkovaním tímu v minulej sezóne WHIL. Tento celok sa totiž neprebojoval do play-off a v konečnom poradí obsadil až 6. miesto. Hráčky tak nesplnili stanovený cieľ. Vedenie klubu, na čele s manažérom Rudolfom Jungom sa preto odhodlalo k trénerskej výmene. Doterajšieho lodivoda Tomáša Kuťku nahradil Dušan Poloz. Ten doteraz viedol nórsky mužský tím Baekkelaget Oslo a po vyše jedenástich rokoch sa vracia do Čiech.

Prezident TJ Sokol Písek hodnotil úspešnú sezónu 15.06.2012

Interligové hádzanárky Sokola Písek dosiahli v tejto sezóne historický úspech, keď získali bronzové medaily. O historickom úspechu, o náročnej sezóne, ako aj aj o budúcnosti tímu si môžte prečítať v následnom rozhovore s predsedom klubu TJ Sokol Písek Rudolfom Žabom, ktorý sme prebrali s internetového portálu www.pisecky.dennik.cz

Majstrovstvá Slovenska mladších žiačok - úvodný deň 15.06.2012

V piatok sa naplno rozbehli záverečné boje o titul majstra Slovenska v kategórii žiačok. Iuventa Michalovce má svoje želiezka v ohni aj medzi staršími, aj mladšími žiačkami. Kým staršie v Šali majú po prvom hracom dni bilanciu jedna výhra a jedna prehra, mladšie po dvoch víťazstvách na šampionáte hranom v Bytči vedú tabuľku svojej skupiny. Práve zo stránky MHK Bytča čerpáme perfektne spracovaný sumár doterajšieho priebehu majstrovstiev ako aj ich nasledujúci program

Úvodný deň Majstrovstiev SR starších žiačok 16.06.2012

DOPLNENÉ - ČLÁNOK KOMPLETNÝ . . .
Kým vo svojom úvodnom vystúpení Majstrovstiev SR starších žiačok v Šali IUVENTA zdolala v zemplínskom derby Vranov 20:13. v druhom zápase rovnakým sedemgólovým rozdielom (17:24) podľahla celku UDHK Nitra. V záverečnom stretnutí základnej B skupiny nastúpia naše mladé nádeje dnes od 11:00 hod proti ŠKP Bratislava. V tejto skupine to bolo v prvý deň ako na hojdačke, obrazne povedané každý chvíľku ťahal pilku. Nielen Iuventa, ale aj všetci jej súperi v skupine majú po prvom dni na svojom konte po jednom víťazstve a jednej prehre!

Neskutočný obrat mladších žiačok po prestávke 16.06.2012

DOPLNENÉ - ČLÁNOK KOMPLETNÝ . . .
Vo svojom záverečnom stretnutí v základnej skupine Majstrovstiev SR v predmieri (pri Bytči) mladšie žiačky Iuventy prehrávali po prvom polčase s ŠKP Bratislava vysoko 4:10. Keďže jeden polčas na tomto turnaji podľa sa podľa reglementu hrá iba 15 minút, bolo veľmi málo pravdepodobné, žeby obhajkyne majstrovského titulu dokázali zvrátiť vývoj skóre vo svoj prospech. V druhom polčase sa však na palubovke spustil zemplínsky uragán (neporovnateľne príjemnejší ako ten, ktorý pred týždňom v skorých ranných hodinách naháňal hrôzu a strach obyvateľom Michaloviec a okolia). naše dievčatá postupne ukrájali z náskoku súpera a tesne pred sirénou dosiahli vďaka úspešnej strele Adriany Holejovej víťazný gól.

Aj staršie žiačky z prvého miesta 16.06.2012

DOPLNENÉ - ČLÁNOK KOMPLETNÝ . . .
Podobne ako mladšie žiačky v Predmieri, ktorý je domovským prostredím Bytče, podobne aj ich staršie kolegyne v Šali nastúpili v poslednom zápase základnej skupiny MSR 2012 proti družstvu ŠKP Bratislava. V obidvoch prípadoch sa rozhodovalo o tom, kto pôjde do play-off z prvého miesta. Ako v mladších, tak aj v starších žiačkach sa to podarilo naším dievčatám, ktoré vďaka svojim jednogólovým víťazstvam nad ŠKP obsadili v skupinách prvé miesta. Kým mladšie žiačky doťahovali po prestávke takmer nedostižnú stratu z prvého polčasu, staršie žiačky vstupovali do druhej časti hry za nerozhodného stavu 5:5, aby napokon vyhrali tesne 11:10.

Play-off starších a mladších žiačok o majstra SR 16.06.2012

AKO VLANI: MLADŠIE ZLATÉ, STARŠIE DRUHÉ !
ADRIANA HOLEJOVÁ NAJLEPŠOU HRÁČKOU MSR MLADŠÍCH ŽIAČOK !

Majstrovstvá republiky starších a mladších žiačok vyvrcholili v nedeľu v dopoludňajších a poludňajších hodinách záverečnými zápasmi o konečné umiestenie. Iuventa Michalovce mala finálové zastúpenie v oboch kategóriach. Mladšie žiačky tam postúpili po pohodlnom semifinálovom víťazstve nad Dunajskou Stredou 17:9. Dramatické semifinále museli naopak zvládnuť staršie žiačky proti nášmu tradičnému mládežníckemu rivalovi MHK Bytča. V dramatickom závere o víťazstve Iuventy 20:19 rozhodol 20 sekúnd pred koncom voľný hod Grobelníkovej, hodený priamo smerom k bráne súpera.

Hádzanárky Zlína stále bez trénera 17.06.2012

Hoci je už viac ako mesiac od skončenia predchádzajúcej sezóny, hádzanárky Zlína stále nevedia, kto preberie po Alešovi Kořínkovi trénerské žezlo v tomto klube. Okrem toho stále nie je známe, v akom zložení, sa minuloročný štvrtý tím v rámci Česka, predstaví v novej sezóne.

Iuventa Beach 2012 už o dva týždne 17.06.2012

Už o dva týždne, od piatka 29. júna do nedele 1. júla sa na Zemplínskej Šírave v rekreačnom stredisku Kamenec, uskutoční štvrtý ročník čoraz populárnejšieho turnaja v plážovej hádzanej. Ten tento rok ponesie názov Iuventa Beach Handball. Hádzanári si v tomto roku zmerajú sily v troch kategóriách, dvoch mužských (profesionáli, amatéri) a jednej ženskej. Do turnaja sa prihlásilo viacero kvalitných družstiev a hlavne mužská časť sľubuje zaujímavé zápolenie.

V EP trio Prešov, Hlohovec a Iuventa Michalovce 18.06.2012

V európskych pohárových súťažiach sezóny 2012/2013 budú slovenskú hádzanú zastupovať takisto ako vlani tri kluby vrátane oboch úradujúcich národných šampiónov.

V stredu žreb nového ročníka WHIL 18.06.2012

V stredu 20. júna sa v sídle SZH na Junáckej ulici v Bratislave uskutoční žreb už jedenásteho ročníka spoločnej slovensko-českej interligy WHIL. V sezóne 2012/2013 bude vo WHIL-ke štartovať podobne ako v minulej sezóne trinásť účastníkov, päť slovenských a osem českých. Zo slovenskej strany sa v novej sezóne vo WHIL predstavia okrem päťnásobného majstra a obhajcu titulu Iuventy Michalovce aj Slovan Duslo Šaľa, HK Danlog Partizánske, ŠKP Piccard Senec a nakoniec aj váhajúca UDHK Nitra. Pôjde teda o rovnaké zoskupenie ako v minulej sezóne. Keďže funkcionári Liberca sa rozhodli svoje družstvo do novej sezóne WHIL neprihlásiť, totožná zostava tímov, ako v minulej sezóne, bude aj na českej strane. My len dodajme, že prvé kolo jedenásteho ročníka interligy je na programe 1. - 2. septembra.

ME 2012 nebudú na Slovensku, organizátorom Srbsko 18.06.2012

Tohtoročný európsky šampionát hádzanárok nebude na Slovensku, od 4. do 16. decembra sa napokon uskutoční v Srbsku. Európska hádzanárska federácia (EHF) po dvojtýždňových rokovaniach zverila organizáciu ME 2012 do srbských rúk. Pôvodný usporiadateľ Holandsko oznámil 4. júna, že sa zrieka hostenia vrcholného kontinentálneho podujatia, čím pripravil o štart na podujatí aj svoju ženskú reprezentáciu.

Hádzanárkou roka v Česku sa stala Iveta Luzumová 18.06.2012

V pardubickom ABC klube prebehol v sobotu slávnostný Galaprogram, vyhlásenie najlepších hádzanárov v Českej republike. V tomto roku si trofej pre najlepších odniesli, v mužskej kategórii spojka THW Kiel a jeden z najlepších hráčov sveta Filip Jícha a v ženskej kategórii sa najlepšou hráčkou stala úderná spojka Sokola Písek Iveta Luzumová. Nechýbalo ani vyhlásenie ankety talent roka. V chlapčenskej kategórii bol podľa novinárov najlepší jičínsky strelec Tomáš Babák, u dievčat bola za najlepšiu hráčku vyhlásená hráčka Slavie Praha Eliška Jačková.

Prvou posilou Veselí sa stala Kristýna Salčáková 19.06.2012

V semifinále play-off bojovala proti Veselí. Jej hráčky chcela pripraviť o postup do finále. Teraz bude ich spoluhráčkou. Dvadsaťštyriročná krídelníčka českej reprezentácie Krístýna Salčáková je prvou posilou Veselí pred nastávajúcou sezónou. Salčáková do HC Britterm prichádza zo Zlína na prestup.

Rekordná Iuventa Prešov netromfla 19.06.2012

Ženský hádzanársky klub Iuventa Michalovce má za sebou historicky najúspešnejšiu sezónu. Ešte nikdy predtým totiž jeho družstvá nezaznamenali takú bohatú zbierku medailí ako práve v ostatnom súťažnom ročníku. Hoci "žatva" Iuventy na seniorských i mládežníckych poliach nemá vďaka štyrom zlatým a dvom strieborným medailám na Slovensku obdobu, rekord to nie je. Ten držia hádzanárske družstvá Tatrana Prešov, ktoré v lanskej sezóne získali o jednu zlatú medailu viac.

M. Crhová odchádza z Mostu do švédskeho Kristiantadu 19.06.2012

Pravá spojka DHK Baník Most Martina Crhová v Moste končí. Minuloročná najlepšia strelkyňa českého účastníka WHIL sa rozhodla pre zahraničný angažmán a v budúcej sezóne bude obliekať dres švédskeho Kristianstadu.

Majstrovská Iuventa na úvod WHIL 2012/2013 do Nitry 20.06.2012

Po utorkovom vylosovaní Tipos extraligy mužov sa v bratislavskom hoteli Medium uskutočnil v stredu za účasti zástupcov všetkých klubov, predstaviteľov oboch národných zväzov a médií žreb 11. ročníka spoločnej slovensko-českej súťaže hádzanárok (WHIL), ktorý bude mať znovu nepárny počet 13 účastníkov. Nie je medzi nimi žiadny nováčik. Úvodné kolo interligy sa bude hrať počas prvého septembrového víkendu (1. - 2. 9. 2012).

Final Four možno aj vo WHIL 20.06.2012

Hádzanárska Tipos extraliga mužov vyvrcholí v sezóne 2012/2013 premiérovo turnajom Final Four. Najlepšie kvarteto by v budúcnosti mohlo bojovať o medailové umiestnenia aj v spoločnej slovensko-českej súťaži žien (WHIL). Zmena by však mohla nastať až po nadchádzajúcom ročníku interligy.

Ponuka Šale ho príjemne prekvapila 20.06.2012

Novým trénerom hádzanárok Slovana Duslo Šaľa sa stal skúsený harcovník Tomáš Kuťka, ktorý v dvoch predchádzajúcich sezónach pôsobil na lavičke Baníka Most. Dvojnásobný slovenský reprezentačný kormidelník nahradil Michala Lukačína, ktorý odišiel do Unionu Halle. Kuťkovi sa tak splnila túžba trénovať Šaľu, čím sa nikdy netajil.

Lucia Weibelová do Senca, Šaľa aj bez Czánikovej 21.06.2012

Úradujúci vicemajster SR v hádzanej žien HK Slovan Duslo Šaľa vstúpi do nasledujúceho ročníka spoločnej slovensko-českej súťaže pod vedením nového trénera Tomáša Kuťku bez štyroch hráčok minulosezónneho kádra. Už dávnejšie funkcionári avizovali odchody Simony Pilekovej (bude pôsobiť v Nemecku) a Lenky Vidiečanovej (ukončila kariéru zo zdravotných dôvodov).

Most získal ďalšiu posilu, je ňou Štěrbová zo Zlína 21.06.2012

Najaktívnejším hráčom na interligovom prestupovom poli je zatiaľ český DHK Baník Most. Ten už získal brankárku Jindřichovho Hradca Evu Bezpalcovú, zlínsku spojku Petru Růčkovú a píseckú krídelníčku Michaelu Janouškovú. Najnovším prírastkom "černých andělú" je zlínska spojka a česká reprezentantka Helena Štěrbová. Most okrem toho získal aj nového trénera, keď doterajšieho lodivoda Tomáša Kuťku nahradil z Nórska sa vracajúci Dušan Poloz.

Iuventu delia iba dva zápasy od Ligy Majstrov 22.06.2012

Úradujúci slovenskí hádzanárski majstri Tatran Prešov a Iuventa Michalovce sa v kvalifikácii pokúsia vybojovať účasť v hlavnej súťaži Ligy mastrov 2012/2013. Iuventa je premiérovo nasadená až do II. fázy kvalifikácie Ligy majstrov, čo znamená, že od postupu ju delia iba dva zápasy. Tak blízko ešte Iuventa k postupu nikdy nebola!

Iuventa ulovila ukrajinskú reprezentantku Snopovú 23.06.2012

Prvou posilou Iuventy Michalovce pre novú sezónu sa stala Julia Snopová. Táto ukrajinská reprezentantka naposledy pôsobila v tureckom Miliye Milli Piyango SK. Stoosemdesiattricentimetrová ľavoruká Snopová, ktorá sa s vedením slovenského šampióna dohodla na zmluve na dva roky, určite nebude poslednou posilou do kádra Jána Packu. Už na druhý týždeň predstaví vedenie Iuventy Michalovce ďalšiu novú akvizíciu. Na druhej strane káder päťnásobného slovenského majstra opúšťa Alžbeta Polláková, ktorej sa skončila zmluva a na novej sa s vedením nedohodla. Navyše je dosť možné, že na hosťovanie do iného klubu odíde aj Iveta Mičiníková.

Iuventa ulovila Ukrajinku Snopovú 23.06.2012

Úradujúci slovenský majster Iuventa Michalovce získal do svojich radov prvú posilu. Je ňou ukrajinská reprezentantka Julia Snopová, ktorá naposledy pôsobila v tureckom Piyangu. Naopak, v klube končí spojka Polláková, na odchode je aj Mičiníková. Čerstvá michalovská posila pochádza z ukrajinského Chersonu, kde aj s hádzanou začínala. Jej posledným pôsobiskom bol turecký vicemajster Maliye Milli Piyango SK.

Češky na ME aj proti Nórsku 23.06.2012

Pri príležitosti kongresu Európskej hádzanárskej federácie (EHF) v Monaku vyžrebovali zloženie základných skupín na majstrovstvách Európy žien 2012 v Srbsku. Jubilejný 10. kontinentálny šampionát sa mal uskutočniť pôvodne v Holandsku, ale to sa ME pol roka pred jeho začiatkom zrieklo. EHF potom rozhodla, že 16 elitných tímov bude od 4. do 16. decembra hostiť Srbsko, ktoré bolo tento rok organizátorom aj mužských ME.

Iuventa v príprave na štyri turnaje 24.06.2012

Hádzanárky slovenského majstra Iuventy Michalovce budú mať bohatú prípravu na ťažkú sezónu, v ktorej by sa už chceli presadiť v Európe. Tomu tréner Packa prispôsobil aj letnú prípravu, v ktorej jeho zverenky absolvujú zápasy, proti súperom ako maďarský Veszprém, či rumunský majster a vicemajster Valcea a Kluž. Vrcholom prípravy budú dva turnaje. Najskôr domáci Memoriál Tomáša Jakubču, ktorý by sa mal uskutočniť v dňoch 17.-19. augusta a generálkou na prvé kolo WHIL bude turnaj v Olomouci.

Zlín pravdepobodne povedie Jan Salač 24.06.2012

Vedenie účastníka spoločnej slovensko-českej interligy WHIL HC Zlín je pred podpisom zmluvy s trénerom Janom Salačom. Ten by mal pri kormidle vystriedať doterajšieho lodivoda Aleša Kořínka.

Iveta Luzumová mieri do Francúzska 25.06.2012

Hádzanárka Sokola Písek Iveta Luzumová dosiahla ďalšiu významnú métu. Stala sa najlepšou strelkyňou celej interligy a navyše bola na slávnostnom vyhlásení v Pardubiciach ocenená ako najlepšia hádzanárka v Českej Republike.

Iuventa začína v Nitre 26.06.2012

Prinášame vám kompletné vyžrebovanie WHIL na sezónu 2012/2013. Ako je známe, prvé kolo je naplánované na 1. - 2. septembra a Iuventa Michalovce začína na palubovke Nitry. Zverenky trénera Jána Packu ukončia základnú časť WHIL začiatkom apríla 2013 na palubovke J. Hradca.

Juniorky začínajú v Nesvadoch 26.06.2012

Prinášame vám vyžrebovanie prvej ženskej ligy na sezónu 2012/2013. Prvá liga žien začína počas víkendu 22. - 23. septembra a zverenky trénerskej dvojice Marián Ujhely - Marianna Nemčíková sa predstavia v Nesvadoch. Obhajkyne vlaňajšieho prvenstva ukončia sezónu doma s Močenkom.

Najmladšie majsterky Iuventy dekoroval Richard Štochl 26.06.2012

Mladšie žiačky michalovskej Iuventy boli spolu so ženami jediným celkom zemplínskeho klubu, ktoré dokázali obhájiť lanský majstrovský triumf. Finálovým turnajom v Predmieri prešli zverenky trénerského triumvirátu Ľuboš Holej - Marián Ujhely - František Pustý bez straty jediného bodu a zaslúžene získali zlaté medaily. V utorok ich obdarilo aj vedenie Iuventy a na dekoráciu im zabezpečilo skutočného majstra majstrov, najlepšieho slovenského hráča uplynulého desaťročia, brankára Richarda Štochla.

V utorok sa Iuventa dozvie mená súperov v LM 27.06.2012

Viedenské sídlo Európskej hádzanárskej federácie bude v utorok 3. júla dejiskom žrebu skupín II. fázy kvalifikácie do ženskej Ligy majstrov. Slovenský majster Iuventa Michalovce sa ocitla vo štvrtom koši spolu s macedónskym Metalurgom Skopje, tureckou Muratpasou Antalya a švajčiarskym Bruhlom. Na koho môžu Zemplínčanky naraziť, aký je kľúč postupu? To všetko sa vám pokúsime priblížiť.

Iuventa Beach začína už v piatok 27.06.2012

Od piatka 29.6. do nedele 1.7. sa v rekreačnej oblasti Kamenec na Zemplínskej Šírave uskutoční už štvrtý ročník čoraz populárnejšieho turnaja v plážovej hádzanej, ktorý tento rok ponesie názov Iuventa Beach Handball. Zdá sa, že tento rok bude z pohľadu účasti celkovo najúspešnejší, keďže organizátori hlási 280 účastníkov a celkovo tridsať družstiev. Hádzanári si v tomto roku zmerajú sily v troch kategóriách, dvoch mužských (profesionáli, amatéri) a jednej ženskej. Do turnaja sa prihlásilo viacero kvalitných družstiev a hlavne mužská časť sľubuje zaujímavé zápolenie.

Staršie dorastenky odštartujú v Nitre proti UDHK 28.06.2012

Staršie dorastenky Iuventy Michalovce, obhajkyne majstrovského titulu, odštartujú novú sezónu prestížnym šlágrom na pôde UDHK Nitra. Zverenky trénerky Marianny Nemčíkovej čaká súboj prvého kola 8. - 9. septembra 2012.

Aj mladšie dorastenky odštartujú sezónu v Nitre 28.06.2012

Mladšie dorastenky michalovskej Iuventy odštartujú novú majstrovskú sezónu takisto v Nitre proti miestnemu UDHK. Zverenky trénera Dušana Daniša čaká ročník, v ktorom obhajujú lanské striebro. Na rozdiel od súťaže starších dorasteniek má ich liga o troch účastníkov menej, takže aj preto odohrajú menej zápasov.

Program Iuventa Beach Handball 2012 28.06.2012

Od piatka 29. júna do nedele 1. júla sa v rekreačnej oblasti Kamenec na Zemplínskej Šírave uskutoční už štvrtý ročník turnaja v plážovej hádzanej. Ten bude tohto roku niesť názov Iuventa Beach Handball 2012. Súťažiť sa bude v troch kategóriách muži - tí sú rozdelení do profesionálov a amatérov - a ženy. Turnaj začína v piatok pred obedom a jeho vyvrchokenie sa očakáva v nedeľu poobede.

Iuventa Beach Cup s rekordnou účasťou 29.06.2012

Obľúbený turnaj v plážovej hádzanej, ktorý nesie názov Iuventa Beach Handball 2012, štartuje už dnes. Na novovybudovanom plážovom ihrisku budú môcť priaznivci tohto letného športu vidieť počas troch dní v akcii rekordný počet 30 družstiev. Turnaj, ktorý sa premiérovo uskutoční v obľúbenom stredisku Kamenec, sa začína dnes v dopoludňajších hodinách.

Výsledky Iuventa Beach Cup 2012 30.06.2012

Od piatka 29. júna do nedele 1. júla sa v rekreačnej oblasti Kamenec na Zemplínskej Šírave uskutočňuje už štvrtý ročník čoraz obľúbenejšieho turnaja v plážovej hádzanej, ktorý tento rok nesie názov Iuventa Beach Cup 2012. Piatok a sobotu sa odohrávajú zápasy v skupinách a podvečer sú na programe stretnutia o celkové umiestnenie. Rozhodujúce boje sa odohrajú v nedeľu, kedy sú na programe semifinálové a finálové zápasy.

Fotogaléria z prvého dňa Iuventa Beach Cup 2012 30.06.2012

Od piatka 29. júna až do nedele 1. júla sa v rekreačnej oblasti Kamenec v obci Kaluža uskutoční už štvrtý ročník čoraz populárnejšieho turnaja v plážovej hádzanej, tenotraz pod názvom Iuventa Beach Cup 2012. Prinášame vám fotogalériu z prvého hracieho dňa.
TOPlist©2010-2011 IUVENTA Michalovce. Všetky práva vyhradené. Vytvorila: NIKA PRESS s.r.o
Design: Richard Max