Novinky z minulého týždňa: Novým športovým riaditeľom Ján Beňadik, Mária Holešová do Podravky Koprivnica, Iuventa v prvom kole proti Šali...

SLOVENSKÝ POHÁR
  Šaľa 28 13 finále
13.12.2017 o 18.00

  IUVENTA 24 14
WHIL
  Šaľa 25 13 Finále 3. zápas
19. 5. 2018 o 18.00

  IUVENTA 27 14
Staršie dorky
  Stupava 32 15 1. liga - 22. kolo
19.5.2018 o 18.00
 

  IUVENTA 22 9
Mladšie dorky
  Stupava 21 10 1. liga - 22. kolo
19.5.2018 o 15.15
  IUVENTA 22 15

Vyjadrenie Iuventy k voľbám prezidenta SZH 18.06.2018

V sobotu 23. júna sa v Bratislave uskutočnia voľby prezidenta Slovenského zväzu hádzanej. Na funkciu kandiduje doterajší prezident SZH Jaroslav Holeša, jeho vyzývateľom bude úspešný hádzanár či tréner Martin Lipták. Do soboty sa ešte môže prihlásiť aj ďalší kandidát či kandidáti. Iuventa Michalovce sa k voľbám rozhodla vydať stanovisko, ktoré prinášame v týchto riadkoch.

Vysoké víťazstva dorasteniek nad FHT Drábova Košice 01.02.2012

DOPLNENÉ O KOMPLETNÉ ŠTATISTIKY...
V dohrávaných stretnutiach 14. kola prvej ligy dorasteniek hostili hádzanárky Iuventy tímy mladších a starších doriek FHT Drábova Košice. Obidve stretnutia vyzneli podľa očakávania jednoznačne v prospech domáceho celku. Zvlášť stretnutie starších doriek bolo dlho jasnou záležitosťou našich dievčat, ktoré prvý gól dostali až v 19. minúte za stavu 18:0. Schuti si v obidvoch zápasoch zastrieľala Sofia Nagyová, ktorá dala spolu 21 gólov, z toho 13 za mladšie a 8 za staršie.

Senec nestačil na Veselí, Most poďlahol doma Písku 01.02.2012

V stredu 1. februára boli na programe spoločnej slovensko-českej súťaže WHIL dva zápasy. V dohrávke 8. kola vyhralo Veselí na palubovke Senca vysoko 33:21. Zverenky trénera Petra Sabadaku sa tak dotiahli na tretie miesto tabuľky. Predohrávalo sa aj stretnutie 19. kola Most - Písek, keďže na obidva tímy čakajú budúci týždeň dvojzápasy v Challenge Cupe. V dnešnom vzájomnom zápase boli úspešnejšie hostky z Písku, ktoré vyhrali presvedčivo 35:28.

Program zápasov ENJOY CUP 2012 02.02.2012

Jubilejný desiaty ročník žiackeho turnaja ENJOY CUP 2012 sa začne už zajtra o 8:30 hod vzájomným zápasom A a B družstiev starších žiačok Iuventy. Po ňom nasleduje úvodné stretnutie mladších žiačok Baník Most - Iuventa 2000. V kategórii starších žiačok bude hrať deväť účastníkov systémom každý s každým, mladšie žiačky (osem účastníkov) sa stretnú najprv v dvoch základných štvorčlenných skupinách, z ktorých prví dvaja postupujú do semifinále a tímy na 3. a 4. mieste budú bojovať o umiestnenie v skupine o 5. - 8. miesto s tým, že vzájomné zápasy zo základných skupín sa do bojov o umiestnenie prenášajú. Vlaňajšie prvenstvá obhajujú mladšie žiačky Iuventy a staršie z Prešova.

Interliga priniesla pozitíva i negatíva 02.02.2012

Nováčik interligy hádzanárok (WHIL) tím UDHK Nitra to nemá v najvyššej súťaži jednoduché. Z doterajších štrnástich ligových zápasov získal iba jediný bod za remízu s Jindřichovým Hradcom (33:33). Najbližšie k ďalšiemu bodu mal v stredajšej dohrávke doma s Porubou, ktorú prehral po urputnom boji (34:35). Tréner Slavomír Varga má s výnimkou Šimákovej v kádri mladé neskúsené hráčky, z ktorých drvivá väčšina hrala v minulej sezóne iba druhú ligu.

Iuventa chce predlžiť víťaznú sériu aj v Zlíne 02.02.2012

Počas nasledujúceho víkendu pokračuje spoločná slovensko-česká interliga WHIL 18. kolom, v ktorom hráčky Iuventy cestujú do Zlína. Zverenky trénera Packu chcú po štyroch výhrach v odvetnej časti nadviazať na víťaznú sériu aj na Morave a podľa krídelníčky Zuzany Hollej berú v tomto stretnutí len víťazstvo.

Most prišiel nielen o body, ale aj o Karin Schererovú 02.02.2012

Šiesty domáci zápas a prvá porážka, ktorá môže mať negatívny dôsledok na účasť Mostu v play-off. Zverenky trénera Tomáša Kuťku prehrali v stredajšej predohrávke doma s Pískom 28:35 (14:18)a ich konkurent o účasť vo vyraďovacej fáze ich v tabuľke preskočil. Pre hráčky momentálne deviateho tímu spoločnej slovensko-českej súťaže to však nebola jediná strata, keďže už po trinástich minútach musela ihrisko predčasne opustiť Karin Schererová. Jej diagnóza neveští nič dobré. Pre poškodené väzy v kolene si táto hráčka totiž dlho nezahrá.

Poznarovej robia radosť skôr pekné akcie než góly 02.02.2012

Je najlepšou českou strelkyňou v spoločnej súťaži WHIL. V januári potvrdila svoju streleckú formu, keď v štyroch zápasoch zaznamenala 32 gólov, čo je priemer osem presných zásahov na jeden zápas. Tieto čísla pre zlínsku hádzanárku Pavlu Poznarovú nič neznamenajú. Na túto údernú spojku si v nedeľu musí dať pozor aj Iuventa. Zatiaľ čo, na konci roka sa zdalo, že Zlín bude hrať o druhé miesto medzi českými družstvami, po sérii prekvapivých výsledkov a udalostí z posledných týždňov, to vyzerá, že Poznarovú a jej spoluhráčky čaká ešte ťažký boj o play off.

Začal sa ENJOY HANDBAL CUP 2012 03.02.2012

POZOR, ZMENY V PROGRAME ZÁPASOV ! ! !
VÝSLEDKY PRIEBEŽNE AKTUALIZUJEME ! ! !
V Chemkostav aréne sa dnes začal jubilejný 10. ročník medzinárodného turnaja starších a mladších žiačok ENJOY HANDBALL CUP 2012. Keďže hádzanárky z Debrecína majú kvôli povetermnostným podmienkam problém dostaviť sa do Michaloviec, došlo k zmenám v programe zápasov. Zápasy mladších žiačok sa presúvajú do Chemkostav arény (Sobrance - Bytča na dnes a Partizánske - Most na sobotu). V úvodný deň je teda na programe 9 stretnutí v kategórii starších a 5 v kategórii mladších žiačok. V úvodnom stretnutí kategórie mladších žiačok sa o streleckú kuriozitu postarala stredná spojka Mostu Verča Parthová, ktorá zaznamenala všetkých 9 gólov svojho celku.

Šaľu čaká v Partizánskom zápas pravdy 03.02.2012

Počas víkendu pokračuje osemnástym kolom spoločná slovensko-česká súťaž WHIL. V sobotu privíta v repríze finále Slovenského pohára momentálne ôsme Partizánske, druhú Šaľu. Svoje bodové konto si bude chcieť vylepšiť aj jedenásty Senec, ktorý na svojej palubovke privíta Olomouc. V poslednom sobotňajšom stretnutí cestuje aktuálny český majster HC Britterm Veselí do Jindřichovho Hradca. Súťaž pokračuje nedeľňajšími stretnutiami, v ktorých Nitra privíta Most, Slavia Praha rozbehnutú Porubu a v poslednom stretnutí nastúpi líder súťaže Iuventa Michalovce na ihrisku nevyspytateľného Zlína.

Fotogaléria z autogramiády hráčok Iuventy 04.02.2012

Desiaty ročník mládežníckého turnaja Enjoy Handball Cup, ktorý od piatka do nedele organizuje Iuventa Michalovce, bol vhodnou príležitosťou na zorganizovanie autogramiády hráčok lídra WHIL, žien Iuventy. V improvizovaných priestoroch za južnou tribúnou si podpisy svojich obľúbených hráčok vypýtalo niekoľko stovák detí a nechýbalo ani fotenie.

Iuventa hrá zajtra v Zlíne 04.02.2012

Úradujúceho slovenského majstra Iuventu Michalovce čaká zajtra stretnutie 18. kola spoločnej slovensko-českej súťaže WHIL v českom Zlíne. Duel vedúceho tímu tabuľky so šiestym sa začína o 16. hodine. V poslednom vzájomnom stretnutí týchto dvoch celkov sa zrodilo víťazstvo Michalovčaniek 26:24.

Upravený program zápasov ENJOY CUP 2012 + výsledky 04.02.2012

VÝSLEDKY PRIEBEŽNE AKTUALIZUJEME !
Keďže staršie žiačky Debrecína na ENJOY HANDBALL CUP do Michaloviec kvôli zlým poveternostným podmienkam nemohli pricestovať, organizátori boli nútení upraviť program zápasov turnaja v obidvoch kategóriach.

Cenné víťazstvo Šale v Partizánskom 04.02.2012

V sobotňajších zápasoch spoločnej slovensko-českej súťaže WHIL sa darilo iba hosťujúcim tímom. V repríze finále Slovenského pohára vrátila Šaľa prehru Partizánskemu, keď zverenky trénera Lukačina triumfovali na palubovke tohto súpera po výsledku 19:24. Doma nepochodili ani hráčky Senca, ktoré nestačili na Olomouc a podľahli mu 20:31. Do tretice sa radovali hostia aj v Jindřichovom Hradci, odkiaľ si dva body za víťazstvo 26:24 odviezlo Veselí.

Obidve prvenstvá na ENJOY CUP-e patria Iuvente 05.02.2012

Víťazmi žiackeho turnaja ENJOY HANDBALL CUP 2012 sa v obidvoch kategóriach stali družstvá Iuventy Michalovce. V turnaji starších žiačok, ktorý sa hral systémom každý s každým stratila víťazná Iuventa A jediný bod so štvrtou Bytčou. Aj druhé miesto patrí Iuvente vďaka jej B družstvu. V súťaži mladších žiačok zvíťazila Iuventa 99 v dramatickom finále nad Bytčou 10:9.

Mladšie dorastenky zdolali Partizánske o 7 gólov 05.02.2012

Mladšie dorastenky zvíťazili v domácom súboji prvej ligy nad Partizánskym 33:26 a naďalej vedú tabuľku bez straty jediného bodu. Zverenky trénera Dušana Daniša sa najbližšie opäť predstavia doma, keď o necelé dva týždňa privítajú Šaľu, čím sa pre nich základná časť súťaže skončí, a začiatkom marca odštartujú boje o majstrovský titul vo finálovej skupine.

Iuventa prehrala v Zlíne o 7 gólov, hoci dlho viedla 05.02.2012

Aj keď hádzanárky michalovskej Iuventy cestovali do Zlína po sérii šiestich stretnutí vo WHIL bez prehry, na Morave napokon prehrali o sedem gólov 26:33, hoci ešte v 42. minúte vyhrávali o dva góly 21:19. Od tohto momentu neskórovali dlhých trinásť minút, ktoré prehrali 0:11, a bolo po nádeji na dobrý výsledok. Zverenky trénera Jána Packu sa najbližšie predstavia doma, v sobotu o 17.30 hod. privítajú v šlágri 19. kola ambicióznu Porubu.

Staršie dorastenky zdolali Partizánske o 9 gólov 05.02.2012

Staršie dorastenky Iuventy zvíťazili v nedeľňajšom stretnutí prvej ligy na domácej pôde nad Partizánskym 33:24 a udržali si prvé miesto v tabuľke. Zverenky trénerky Marianny Nemčíkovej sa najbližšie predstavia o týždeň v Šuranoch a v rovnaký deň by mali predohrávať aj súboj posledného kola základnej časti na pôde neďalekej HK Nitra.

Iuventa zakopla v Zlíne, novým lídrom Šaľa 05.02.2012

Víkendové kolo spoločnej slovensko-českej interligy WHIL prinieslo zmenu na čele tabuľky. Doterajšieho lídra Iuventu Michalovce, ktorá zakopla v Zlíne (33:26), vystriedala na prvom mieste Šaľa. Tá v repríze finále Slovenského pohára vyhrala v Partizánskom (19:24) a zverenky trénera Michala Lukačina sú tak opäť na prvom mieste WHIL. Na druhé miesto v súťaži sa posunulo české Veselí, ktoré vyhralo v Jindřichovom Hradci (26:24). V ďalších stretnutiach sa viac darilo hosťujúcim tímom. Olomouc si priviezol dva body zo Senca, kde triumfoval 20:31, Most si zaknihoval víťazstvo v Nitre 22:36 a Poruba si odviezla cenný bod z palubovke Slavie Praha za remízu 28:28.

Majster opäť pohorel za riekou Moravou 06.02.2012

Šťuke ligy Partizánskemu dochádza dych. V odvetnej časti WHIL prehralo už piaty zápas po sebe, z toho druhý doma, tentoraz v šlágri kola s Duslom Šaľa. Naopak Olomouc vyhral aj v piatom zápase v rade a o týždeň môžu obaja aktéri túto na jednej strane negatívnu na druhej pozitívnu sériu ukončiť alebo predĺžiť, čaká ich totiž vzájomný duel. Prvá prehra Michaloviec pod Packovým vedením, za riekou Moravou už tretia tohtosezónna pre úradujúceho slovenského majstra.

Individuálne ocenenia na ENJOY HANDBALL CUP-e 06.02.2012

Po skončení ENJOY HANDBALL CUP-u starších a mladších žiačok, ktorý sa konal od piatku do nedele v Chemkostav aréne a v Mestskej športovej hale, boli popri ocenené aj najlepšie jednotlivkyne. V obidvoch kategóriach vyhlásili najlepšiu brankárku, najlepšiu hráčku a najlepšiu strelkyňu. V kategórii mladších žiačok bola navyše ocenená aj najužitočnejšia hráčka. Stala sa ňou Veronika Párthová z Mostu, ktorá si zahrala v obidvoch kategóriach a v stretnutí mladších žiačok Iuventa 99 - Most (11:9) strelila všetkých deväť gólov svojho celku.

Partizánčanky prehrali už piaty zápas za sebou 06.02.2012

Čiernu sériu ťahá tohtosezónne najpríjemnejšie prekvapenie interligy hádzanárok (WHIL) Danlog Partizánske. Čerstvý víťaz Slovenského pohára prehral totiž v sobotu už piaty ligový zápas v rade a klesol na 9. miesto tabuľky. V tomto kalendárnom roku zverenky Petra Olšavského ešte nevyhrali, a to zo spomínaných piatich duelov odohrali dva doma. Poľahčujúcou okolnosťou pre nich je, že v nich podľahli družstvám, ktoré patria v tomto ročníku ku špičke súťaže, najskôr Porube a teraz Šali.

Novým lídrom spoločnej súťaže je Šaľa 06.02.2012

Iuventa Michalovce po neúspechu v 18. kole, keď zverenky trénera Jána Packu prehrali na palubovke Zlína (26:33), opäť prepustila líderskú pozíciu vo WHIL svojim súperkám. Ich prehru využili hráčky Šale, ktoré sa triumfom na horúcej palubovke Partizánskeho (19:24) dostali na čelo tabuľky. Pri pohľade na tabuľku doterajších lídrov súťaže je zrejmé, že na prvom mieste sa zatiaľ vystriedali tri tímy. Najdlhšie sa na prvom mieste udržala Iuventa, ktorá z celkových osemnástich kôl trónila v deviatich, v piatich bol na čele súčasný líder a štyri sa na prvom mieste vyhrievalo české Veselí, ktoré je momentálne na druhom mieste, len vinou horšieho skóre. Zverenky trénera Sabadku však majú o jeden odohraný zápas menej ako súčasný líder Šaľa.

Fanúšikovia zo Zubři dohnali Zlín ku skalpu Iuventy 06.02.2012

Náprah, strela a gól. Celkovo jedenásťkrát skórovali a ani raz neinkasovali hráčky Zlína v nedeľňajšom zápase proti Iuvente Michalovce (33:26. Takýto úsek sa im podaril v druhom polčase, kedy definitívne rozhodli o svojom víťazstva nad dovtedajším lídrom WHIL. Behom tohto úseku otočili skóre zo 19:21 na 30:21 a rozhodli tak o svojom víťazstve nad Iuventou.

Morava to na Michalovce vie 06.02.2012

Iuventa Michalovce, do soboty vedúci tím tabuľky slovensko-českej súťaže hádzanárok, utrpela štvrtú tohtosezónnu prehru. Ako sa to stalo v tomto ligovom ročníku už pravidlom, opäť s moravským družstvom, tentoraz so Zlínom na jeho pôde 26:33. Pritom Michalovčanky tri štvrtiny zápasu viedli.

Druhopolčasový výbuch Iuventy 07.02.2012

V nedeľu sa skončila šesťzápasová séria Michalovčaniek bez prehry vo WHIL. Iuventa nepochodila na palubovke Zlína, kde prehrala 26:33 (15:13). Zároveň to bola prvá porážka pre trénera Jána Packu na lavičke úradujúceho slovenského majstra. Zemplínčanky vstúpili do zápasu aktívne a od úvodu boli vo vedení. Pred koncom prvého dejstva hry viedli dokonca aj o štyri góly.

Olomoucká víťazná séria trvá už šesť zápasov 07.02.2012

Desiateho decembra minulého roku po prehre v Moste (26:23) poznali hráčku Olomouc chuť prehry poslednýkrát. V zostávajúcich šiestich zápasoch zaznamenali iba výhry. Tú poslednú si na svoje konto moraváčky pripísali počas víkendu, keď triumfovali na palubovke Senca 31:20.

Život jej zachránili priatelia 08.02.2012

Keď začiatkom tejto sezóny prestúpila Ivana Bahylová do šalianskeho Dusla, ani sa jej neprisnilo, že si zaň nezahrá ani rok. Žiaľ vyzerá to tak, že táto 23-ročná odchovankyňa prievidzskej hádzanej, bývalá hráčka Trenčína a Bánoviec bude musieť pre vážne zdravotné problémy s hádzanou skončiť...

J. Lajčák: Ľahký zápas už hrať nebudeme 09.02.2012

Tak trošku v tieni hlavného trénera DHC Sokol Poruba Jána Beňadíka vystupuje jeho asistent Ján Lajčák, ktorý sa venuje predovšetkým brankárkam Sokola. V sobotu čaká Porubu zápas v Michalovciach, kde je Lajčákové rodisko a tento tím ešte v minulej sezóne trénoval. Aj preto bude mať v sobotu zvýšenú motiváciu.

Kelemena strieda Kordoš 10.02.2012

Tréner Štefan Kelemen nedokončí sezónu 2011/2012 na lavičke tímu hádzanárok ŠKP Piccard Senec. Ako informuje piatkové vydanie denníka Šport, vedenie účastníka spoločnej slovensko-českej súťaže žien sa ho rozhodlo odvolať.

Ohlasy na Enjoy Handball Cup 10.02.2012

Záver uplynulého týždňa patril v našej Chemkostav aréne mládežníckemu turnaju žiačok Enjoy Handball Cup. Aj desiaty ročník potvrdil, že úroveň tohto podujatia každoročne stúpa. Tentoraz sa turnaja zúčastnil rekordný počet účastníkov, a to ešte kvôli snehovej kalamite nedorazil zlatý klinec - DVSC Debrecín. Nás teší nielen to, že všetky čelné priečky obsadili mládežnícke celky domácej Iuventy, ale aj pozitívne ohlasy od pozvaných hostí.

Novým trénerom mužskej reprezentácie je Peter Dávid 10.02.2012

Mužskú hádzanársku reprezentáciu Slovenska povedie Peter Dávid, ktorý nahradí Zoltána Heistera. Ten odstúpil z postu kouča po návrate z januárových ME 2012 v Srbsku, kde obsadili jeho zverenci posledné 16. miesto. Nového kormidelníka národného tímu SR oficiálne uviedlo do funkcie vedenie Slovenského zväzu hádzanej (SZH) na piatkovej tlačovej besede. Prezident SZH Jaroslav Holeša po stredajšom zasadnutí správnej rady podotkol, že Dávid bol od začiatku hľadania Heisterovho nástupcu kandidátom číslo jeden. Zároveň dostal mandát s ním rokovať a zmluvne dotiahnuť jeho príchod, čo sa mu v týchto dňoch aj podarilo.

Iuventa proti Porube bez trojice opôr 10.02.2012

Hádzanárky Iuventy Michalovce nastúpia v sobotu 11.2.o 17.30 na zápas 19. kola spoločnej slovensko-českej interligy WHIL proti Porube bez trojice tradičných opôr, brankárok Kudročovej, Gubikovej a na stretnutie pravdepodobne nenastúpi ani kanonierka Tobiašová.

Michalovce čaká doma nepríjemná Poruba 10.02.2012

Devätnástym kolom pokračuje počas víkendu spoločná slovensko-česká interliga WHIL. Okrem predohrávky Most - Písek (28:35), ktorá sa odohrala ešte v stredu 1.2., je celé kolo naplánované na sobotu 11.2. Za šláger kola by sme mohli označiť zápas medzi tretími Michalovcami a štvrtou Porubou. Aj ďalšie stretnutia sľubujú dramatickosť. Partizánske cestuje do Olomouca, Nitra zase nastúpi na palubovke českého Veselí. Momentálny líder WHIL Šaľa doma privíta Zlín, ktorý minulý týždeň porazil Michalovce. V poslednom súboji 19. kola cestuje Slavia do Jindřichovho Hradca.

Iuventu čaká šesťbodový súboj s Porubou 11.02.2012

Michalovské hádzanárky sa dnes po štrnástich dňoch opäť predstavia na vlastnej palubovke. O 17.30 hod. v zápase 19. kola WHIL privítajú v Chemkostav aréne DHC Sokol Poruba, ktorý má rovnaký počet bodov ako Iuventa. Zverenky kormidelníka Jána Packu pred týždňom svojich fanúšikov nepotešili, pretože v Zlíne prehrali 26:33.

Pohodlné víťazstvo staršich dorasteniek nad HK Nitra 11.02.2012

Staršie dorastenky michalovskej Iuventy sa v sobotu o 12.00 hod. predstavili na pôde HK Nitra, kde ich čakala predohrávka posledného kola základnej časti. Zemplínčanky si aj v improvizovanej zostave so súperom z konca tabuľky hravo poradili po presvedčivom výsledku 15:32. Zverenky trénerky Marianny Nemčíkovej sa najbližšie predstavia už o pár hodín, keď sa presunú do neďalekých Šurian, kde ich čaká súboj aktuálneho ligového kola.

V infarktovom závere Iuventa rozhodla v čase 59:56! 11.02.2012

V šlágri 19. kola WHIL sa zrodilo tesné víťazstvo Iuventy Michalovce nad Sokolom Poruba 35:34, keď o rozhodujúci zásah sa štyri sekundy pred sirénou postarala Patrícia Wollingerová. Zverenky trénera Jána Packu sa v nasledujúcich dvoch kolách predstavia na ihriskách súperov, najprv na budúcu nedeľu na ihrisku pražskej Slavie a potom v šlágri na pôde Dusla Šaľa. Doma ich teda uvidíme až o tri týždne v súboji s rozbehnutým Olomoucom.

Staršie dorastenky vyhrali aj v Šuranoch 11.02.2012

Staršie dorastenky michalovskej Iuventy zvíťazili aj vo svojom druhom sobotňajšom stretnutí, keď po triumfe v Nitre nad HK vyhrali večer nad Šuranmi 34:25, čím sa stali už istými víťazkami základnej časti. Zverenky trénerky Marianny Nemčíkovej sa najbližšie predstavia doma v pondelok 20. februára 2012, keď o 17.00 hod. privítajú Duslo Šaľa. To bude zároveň ich posledný zápas v základnej časti, od začiatku marca sa zapoja do bojov v nadstavbovej časti o titul majstra Slovenska.

Dráma v Michalovciach, Šaľa stále na čele 11.02.2012

V 19. kole spoločnej slovensko-českej interligy WHIL sa dráma odohrala v Michalovciach, kde Poruba prišla o remízu štyri sekundy pred koncom po rozhodujúcom góle Wollingerovej na 35:34. Na čele WHIL sa udržala Šaľa, ktorá na domácej palubovke zdolala Zlín 28:23. Druhé miesto v tabuľke si po tom, čo na domácej palubovke zdolali Nitru 37:28, udržali aj hráčky Veselí. Cenné víťazstvo 31:22 na ihrisku Jindřichovho Hradca si na svoje konto pripísala Slavia. V poslednom sobotňajšom zápase si Partizánske priviezlo z Olomouca bod za remízu 20:20. Ako je známe, zápas devätnásteho kola medzi Mostom a Pískom (28:35)predohrali pre povinnosti obidvoch tímov v európskych pohároch ešte minulú stredu.

Víťazný a regulárny gól Iuventy ešte raz 12.02.2012

Vrchol sobotňajšieho šlágra 19. kola WHIL medzi Iuventou Michalovce a Sokolom Poruba prišiel štyri sekundy pred záverečným klaksónom, keď sa po strele domácej pivotky Patrície Wollingerovej zatrepotala sieť za brankárkou hostí Markétou Dolákovou. Tento moment zároveň rozhodol o tom, že dva body za víťazstvo ostali v Chemkostav aréne. Hráčky Poruby, ktoré podobným spôsobom prišli pred týždňom o víťazstvo na pôde Slavie Praha (vyrovnávajúci gól Kláry Černej na 28:28 padol sekundu pred klaksónom), ostali smutne sedieť na palubovke a nechápali, čo sa stalo...

V šlágri kola úspešná Iuventa 13.02.2012

Hádzanárky michalovskej Iuventy zvíťazili v šlágri 19. kola spoločnej slovensko-českej súťaže WHIL na domácej palubovke nad Porubou tesne 35:34. Rozhodujúci gól vsietila Patrícia Wollingerová štyri sekundy pred koncom. Hádzanárky michalovskej Iuventy zvíťazili v šlágri 19. kola spoločnej slovensko-českej súťaže WHIL na domácej palubovke nad Porubou tesne 35:34. Michalovčanky si už v prvom polčase vypracovali sedemgólový náskok, o ktorý však v po zmene strán prišli a o svojom triumfe rozhodli až v záverečných sekundách duelu.

V šlágri úspešnejší majster 13.02.2012

V šlágri kola zdolal úradujúci slovenský majster v dramatickom dueli nebezpečnú Porubu gólom štyri sekundy pred koncom. Bod vydolovalo po piatich prehrách za sebou na „horúcej“ palubovke v Olomouci aj Partizánske, ktoré ukončilo šesťzápasovú víťaznú šnúru Zory. Nováčik z Nitry-Serede nastrieľal českému majstrovi až 28 gólov a v I. polčase nečakane vzdoroval.

Prvá prehra starších dorasteniek Bytče 13.02.2012

Počas víkendu sa odohrali stretnutia 16. kola prvej ligy dorasteniek. V starších dorastenkách prišla o svoju neporazitelnosť Bytča, ktorá prehrala v Bratislave s ŠKP. Naopak naše dievčatá pokračovali vo víťaznom ťažení, keď zvíťazili v Šuranoch a v predohrávke 18. kola aj v Nitre nad tamojším HK. Mladšie dorky Iuventy mali voľno. Najdôležitejšie je, že v oboch kategóriach už máme zabezpečené prvenstvo čo znamená, že do finálových skupín, ktorá sa začne 3. marca a do ktorej postupujú prví traja zo skupín, vstupijeme s trojbodovými bonifikáciami. Svoje skupinové účinkovanie zakončíme v pondelok 20. februára domácimi zápasmi so Šaľou (mladšie 15:00 hod, staršie 17:00 hod).

Gól v posledných sekundách rozhodol o výhre Iuventy 13.02.2012

Hádzanárky Iuventy Michalovce sa v šlágri 19. kola spoločnej interligy WHIL poriadne natrápili, keď Porubu zdolali gólom Wollingerovej štyri sekundy pred koncom 35:34. Zverenky trénera Packa teraz čaká dvojzápas na palubovkách súpera, keď v nedeľu 19.2. nastúpia v Prahe, proti minuloročnému víťazovi WHIL Slavii a o dva týždne sa predstavia v Šali. Doma ich budeme môcť vidieť až v sobotu 3.marca, keď v stabilnom čase o 17.30 privítajú Olomouc.

Wollingerovej gól bol regulárny 13.02.2012

Málovídanú drámu videlo 1000 divákov v Michalovciach, ktorí prišli na sobotný zápas 19. kola slovensko-českej súťaže hádzanárok (WHIL) medzi domácou Iuventou a Porubou. Úradujúci slovenský majster jej mal čo vracať, veď na jeseň odišiel z Ostravy so zahanbujúcou prehrou (21:33). Po prvom polčase (18:11) nič nenasvedčovalo, že Michalovčanky sa ešte budú báť o výsledok.

Rekordný gólostroj Písku na palubovke Nitry 15.02.2012

V dohrávke 9. kola spoločnej slovensko-českej interligy WHIL zvíťazil Písek na palubovke Nitry vysoko 49:34. Hráčky českého tímu sa tak posunuli na siedme miesto tabuľky. Nitra si zase ani v sedemnástom stretnutí WHIL na svoje konto nepripísala víťazstvo.

Zrodil sa nový rekord WHIL - 83 gólov v jednom zápase 16.02.2012

Stredajší dohrávaný zápas 9. kola WHIL stanovil nový gólový rekord spoločnej súťaže. V desiatom ročníku sa interliga po prvý raz dočkala prekonania súčtu 80 gólov v jednom stretnutí. Obaja aktéri stredajšieho duelu Nitra a Písek dovedna predviedli až 83 presných striel a prekonali tak dovtedajšie maximum pochádzajúce z 21. novembra 2009, kedy Písek triumfoval v Trenčíne 41:38. Prsty Písku v starom i novom rekorde nie sú pritom vôbec náhodou - Juhočešky sa podieľali v doterajšej histórii WHIL až na šiestich z desiatich najväčších "prestreliek". V Nitre mali pritom blízko aj k ďalšiemu výraznému zápisu a to aj napriek tomu, že pod Zobor sa dostali po strastiplnej ceste a na zápas prakticky nabehli priamo z autobusu s krátkou zastávkou v šatni. Ich gólostroj sa nakoniec zastavil na cifre 49 a len jediný gól im chýbal na to, aby sa po Olomouci (51) a Šali (50) stali tretím účastníkom súťaže s pokorenou hranicou 50 gólov.

L. Geričová: Proti Slavii chceme bodovať naplno 17.02.2012

Hádzanárky Iuventy Michalovce sú po 19. kolách spoločnej slovensko-českej interligy WHIL so ziskom 27 bodov za trinásť výhier, jednu remízu a štyri prehry na treťom mieste. Naposledy sa doma potrápili s českou Porubou, keď o ich víťazstve rozhodla v posledných sekundách zápasu gólom na 35:34 Wollingerová. Počas víkendu je na programe ďalšie už 20. kolo spoločnej súťaže, v ktorom Iuventa pocestuje do Prahy, kde sa v nedeľu o 17.00 stretne s tamojšou Slaviou.

Iuventa získala Adrianu Medveďovú 17.02.2012

Úradujúci slovenský majster Iuventa Michalovce získal zaujímavú posilu na brankársky post. Stala sa ňou talentovaná brankárka Adriana Medveďová z UDHK ŠG Nitra-Sereď, ktorá sa s michalovským klubom dohodla na štyriapolročnej spolupráci. Reprezentačná brankárka, ktorá sa zotavuje po operácii kolena, podpísala s klubom zmluvu na štyri a pol roka.

Bude Ján Kordoš v premiére na lavičke Senca úspešný? 17.02.2012

Počas nasledujúceho víkendu je na programe už 20. kolo spoločnej slovensko-českej interligy WHIL. V šlágri kola privíta štvrtá Poruba, ktorá minulý týždeň nešťastne prehrala v Michalovciach gólom v posledných sekundách 35:34, na svojej palubovke doterajšieho lídra súťaže Šaľu. Aj v ďalších zápasoch pôjde oveľa. Písek, ktorý bojuje o účasť v prvej štvorke českých tímov nastúpi doma proti Veselí.

Slovenky proti Hypu aj s piatimi hráčkami Iuventy 17.02.2012

V rámci trojdňového sústredenia odohrajú slovenské reprezentantky v hádzanej prípravný zápas proti rakúskemu Hypo Niederösterreich, čo pre ne predstavuje ďalšiu príležitosť získať cenné skúsenosti z medzinárodných zápasov. Stretnutie sa odohrá pondelok 27.februára o 17.00h v BSFZ Südstadt, Maria Enzersdorf, Rakúsko (neďaleko Viedne), pričom fanúšikovia hádzanej budú mať na zápas voľný vstup. Do nominácie na tento zápas sa zmestilo aj päť hráčok Iuventy brankárka Lucia Gubiková, pivotky Michaela Kovaličková, Patrícia Wollingerová, krídelníčka Terézia Szollosiová a spojka Marianna Rebičová.

Užhorod pokračuje vo víťaznom ťažení - doplnené 18.02.2012

V ďalšom dvojzápase ukrajinskej superligy privítal líder súťaže z neďalekého Užhorodu v podkarpatskom derby hádzanárky z Ľvova, ktoré uzatvárajú poradie najvyššej súťaže v krajine našich východných susedov. Domáce favoritky ani tentoraz neponechali nič na náhodu a po dvoch víťazstvách si pripísali ďalšie štyri ligové body. S oneskorením sme zistili, že regionálny zakarpatský TV kanál TISA 1, ktorý vysiela priame prenosy aj záznamy z domácich zápasov Užhorodu, je možné nájsť aj na internete. Záznam z dnešného (sobotňajšieho) zápasu odvysiela tento TV kanál zajtra (v nedeľu) ráno od 06.00 hod nášho stredoeurópskeho času (SEČ).

Šaľa prehrala v Porube, Iuventa so šancou byť lídrom 18.02.2012

V sobotňajších zápasoch 20. kola spoločnej slovensko-českej interligy WHIL sa zrodili aj mierne prekvapenia. Doterajší líder zo Šale zaváhal na palubovke Poruby, kde prehral 27:22. Toto zaváhanie využilo Veselí, ktoré síce remizovalo v Písku 29:29, no aj tak sa minimálne na jeden deň dostalo na čelo tabuľky. Zverenky trénera Sabadku môžu byť z prvého miesta zosadené zajtra hráčkami Iuventy, v prípade že tie dokážu zvíťaziť v pražskom Edene. Najväčšie prekvapenie sa zrodilo v Senci, kde domáce hráčky porazili na vlastnej palubovke Most 24:23. V poslednom sobotnom stretnutí porazil Zlín Olomouc 26:19. 20. kolo dohrajú zajtra zápasmi Nitra - Jindřichúv Hradec a Slavia Praha - Iuventa Michalovce

Iuventa zvíťazila v Prahe a je znova prvá 19.02.2012

Hádzanárky Iuventy Michalovce vyhrali v zápase 20. kola na palubovke pražskej Slavie vysoko 26:35. Týmto víťazstvom sa vrátili na prvé miesto tabuľky, keď využili sobotňajšie zaváhanie ich najväčších konkurentov v boji o prvé miesto Šale a Veselí. Zverenky trénera Jána Packu sa v nasledujúcom kole predstavia na palubovke Dusla Šaľa. Doma ich uvidíme o dva týždne, keď v sobotu 3.3. o 17.30 privítajú Olomouc.

Novým lídrom WHIL je Iuventa Michalovce 19.02.2012

Dvadsiate kolo spoločnej slovensko-českej interligy rozhodlo o tom, že na čele tabuľky nastala opäť zmena. Iuventa Michalovce totiž využila zaváhania svojich súperov Šale (prehrala v Porube 22:27), Veselí (remizovalo v Písku 29:29) a po víťazstve na plaubovke Slavie Praha 26:35 sa jej hráčky stali novými lídrami súťaže.

Finálové šestky dorasteniek už takmer kompletné 19.02.2012

Prvá liga dorasteniek pokračovala cez víkend zápasmi 18. kola ako aj jednou dohrávkou 15. kola. Stretnutia Iuventa - Šaľa boli odložené na zajtra, t.j. v pondelok 20. februára (mladšie od 15.00 hod, staršie od 17.00 hod) a Senica - Trenčín na neskorší termín.

Iuventa na čele o skóre pred Veselí 20.02.2012

Poruba zosadila Šaľu z čela tabuľky. Nový tréner Senca Ján Kordoš si pripísal pri svojej premiére prekvapujúce víťazstvo nad Mostom. V súboji posledných Nitra-Sereď nezdolala doma ani J. Hradec, hoci doteraz jediný bod získala na palubovke súpera. Michalovce zvalcovali Slaviu a o skóre sa dostali na čelo tabuľky.

Mladšie dorastenky porazili Šaľu a sú bez straty prvé 20.02.2012

Mladšie dorastenky Iuventy zdolali v pondelňajšom dohrávanom súboji 15. kola na svojej palubovke Šaľu vysoko 34:21. Zverenky trénerskej dvojice Dušan Daniš - Soňa Bačíková sa tak bez straty bodu stali víťazkami základnej časti v skupine B a do nadstavbovej časti, ktorá štartuje počas prvého marcového víkendu, postupujú s tromi bonifikačnými bodmi

Staršie dorastenky so Šaľou takisto víťazne 20.02.2012

Po mladších dorastenkách so Šaľou nezaváhali ani staršie dorastenky, ktoré nad svojim súperom zvíťazili presvedčivo 36:22. Zverenky trénerskej dvojice Marianna Nemčíková - Marián Ujhely sa stali takisto víťazkami základnej časti v skupine B a do nadstavbovej časti, ktorá sa začína počas prvého marcového víkendu, postupujú s tromi bonifikačnými bodmi.

Iuventa s víťazstvom, winLand zakopol 21.02.2012

Hádzanárskym tímom z metropoly Zemplína sa počas uplynulého víkendu darilo striedavo. Kým v piatok extraligový celok mužov HC winLand Michalovce prehral v Nových Zámkoch 24:32 (11:15), ženské družstvo Iuventa Michalovce naplno zabodovalo na palubovke Slavie Praha, ktorú porazilo 35:26 (17:14). Hc winLand odštartoval na palubovke favorizovaného HC Štart Nové Zámky výborne a v 10. minúte vyhrával 8:4.

Bytča v šlágri prvej ligy nestačila na Inter 21.02.2012

Ešte v piatok 17. februára 2012 sa uskutočnila predohrávka 17. kola prvej ženskej ligy, v ktorom sa stretli ženské družstvá Interu Bratislava a MHK Bytča, z víťazstva sa tešilo družstvo z hlavného mesta, ktoré zdolalo Bytčianky v pomere 35:26, po polčase 15:15. Odvetná časť prvej ženskej ligy štartuje počas najbližšieho víkendu, juniorky Iuventy sa predstavia doma proti Topoľčanom, stretnutie sa uskutoční v nedeľu 26. februára už o 13.00 hod.

To byla ostuda - píše pražský denník 21.02.2012

Hoci sa hádzanárkam michalovskej Iuventy za riekou Moravou v tejto sezóne extra nedarí (vyhrali iba v Písku a J. Hradci), nedeľňajší duel v pražskom Edene proti Slavii zvládli bez väčších problémov a po víťazstve 35:26 si pripísali do tabuľky dva body, ktoré ich vyniesli do čela tabuľky WHIL. K súboju Slavia - Iuventa sa vraciame aj prostredníctvom článku Davida Nejedlého, ktorý v Pražskom denníku otitulkoval návrat k stretnutiu veľavravne z pohľadu domácich: To byla ostuda!

Prešov čaká vo štvrťfinále Pohára EHF Magdeburg 21.02.2012

Hádzanári Tatrana Prešov si v marcovom štvrťfinále Pohára EHF mužov 2011/2012 zmerajú sily s nemeckým SC Magdeburg. Rozhodol o tom utorkový žreb vo viedenskom sídle Európskej hádzanárskej federácie (EHF), kde s výnimkou Ligy majstrov vyžrebovali štvrťfinálové dvojice aj ďalších pohárových súťaží mužských klubov. Prešovčania nastúpia proti bundesligovému tímu najskôr v domácom prostredí 17. alebo 18. marca, odvetu v Magdeburgu odohrajú o týždeň neskôr (24./25. 3. 2012).

Víťazná premiéra Kordoša na lavičke Senca 21.02.2012

Nový tréner hádzanárok ŠKP Piccard Senec Ján Kordoš absolvoval počas víkendu víťaznú premiéru. Hneď v prvom zápase po vystriedaní Štefana Kelemena na poste kormidelníka sa postaral so svojimi zverenkami o prekvapenie 20. kola spoločnej slovensko českej súťaže žien (WHIL) víťazstvom nad českým DHK Baník Most 24:23 (10:13).

Slovenky si nezahrajú proti Hypu, zraz zrušili 21.02.2012

Slovenská reprezentácia hádzanárok si napokon nezmeria v rámci prípravy na marcové súboje kvalifikácie ME 2012 sily s rakúskym Hypom Niederosterreich. Na pondelok 27. februára plánované stretnutie s rekordným 35-násobným rakúskym šampiónom a 8-násobným víťazom Ligy majstrov, ktoré malo byť súčasťou trojdňového sústredenia, sa neuskutoční. Dôvodom je zrušenie zrazu národného tímu SR.

Hádzanárky Slovenska sa nezídu, zraz je zrušený 21.02.2012

Trojdňový zraz hádzanárok Slovenska, ktorý mal byť od nedele do utorka v Hlohovci, je pre problémy s uvoľnením hráčok Dusla Šaľa a Iuventy Michalovce (ale aj Sokola Poruba) zrušený.

Tri otázky pre trénera Mostu Tomáša Kuťku 21.02.2012

Česky youtube kanál hádzanárskeho zväzu pravidelne spovedá respondentov pôsobiacich v jeho radoch. Najnovším hosťom relácie je slovenský tréner českého Baníka Most Tomáš Kuťka, ktorý vo video rozhovore zodpovedal na tri otázky.

Juniorky Slovenska dvakrát podľahli Partizánskemu 22.02.2012

Slovenské juniorské reprezentantky odohrali v rámci reprezentačného zrazu konaného v dňoch 19. - 22. februára 2012 v Partizánskom dva zápasy proti účastníkovi ženskej interligy WHIL domácemu družstvu HK Danlog Partizánske. V oboch prípadoch ťahali reprezentantky SR za kratší koniec, keďže obe stretnutia prehrali. Iuventa Michalovce mala v nominácii štvornásobné zastúpenie, jej farby reprezentovali brankárka Kristína Sedláčková, spojka Marianna Rebičová, krídlo Katarína Hvostaľová a šancu dostala aj Iveta Mičiníková.

Lenka Fleková sa chce vrátiť čím skôr 22.02.2012

V zápase 20. kola WHIL Písek - Veselí (29:29) sa v zápise o stretnutí ocitla aj opora HC Britterm Lenka Fleková. Hociktorého fanúšika aktuálneho českého majstra musela táto správa zaskočiť, pretože táto spojka je len mesiac a pol po operácii kolena.

V sobotu bude v Šali šláger šlágrov 23.02.2012

Najväčším ťahákom sobotňajšieho 21. kola WHIL bude súboj slovenských favoritov v Šali medzi domácim Duslom a Iuventou Michalovce. Oba tímy delí v tabuľke jediný bod a vzhľadom na vrcholiaci boj o miestenky do play-off či konečné víťazstvo v základnej časti WHIL, sa práve v sobotu môže rozhodnúť o mnohom. O tom i všeličom inom sa píše v pozvánke na najbližšie kolo WHIL, ktorú už tradične vydáva web DHK Zora Olomouc.

Mladšie a staršie dorastenky Iuventy útočia na titul 23.02.2012

Počas tohto víkendu skončí zápasmi posledného 18. kola základná časť najvyššej súťaže dorasteniek, kde má svoje želiezka v ohni aj Iuventa Michalovce. Už teraz je jasné, že oba tímy Iuventy, tak mladšie ako aj staršie dorastenky, skončia po základnej časti na prvom mieste svojej skupiny a do finálovej časti, kde sa bude bojovať o titul majstra Slovenska, si prinesú po tri bonifikačné body. Do finálových bojov postupujú po tri najlepšie tímy z každej skupiny, ktoré majú bonifikáciu podľa umiestenia v základných skupinách 3 body za 1. miesto, 2 body za 2. miesto a 1 bod za 3. miesto. Boje vo finálových skupinách začínajú počas prvého marcového víkendu. Jej vyžrebovanie prinesieme začiatkom budúceho týždňa.

Iuventa chce v šlágri kola zabodovať naplno 23.02.2012

Hádzanárky Iuventy Michalovce absolvujú v šlágri 21. kola spoločnej slovensko-českej interligy WHIL zápas na palubovke svojho odvekého rivala Šale. Toto stretnutie výrazne napovie o celkovom umiestnenie týchto tímov v základnej časti WHIL a takisto aj o umiestnení pred play-off.

Šláger Šaľa - Iuventa v znamení trojok 24.02.2012

Sobotňajší šláger medzi Duslom Šaľa a Iuventou Michalovce (18.00 hod.) obstará vrchol slovenskej časti WHIL. Je totiž vysoko pravdepodobné, že ten kto zvíťazí, pôjde do národného play-off z prvého miesta, čím nielenže získa prijateľnejšieho súpera v semifinále, ale aj finálovú sériu začne proti možnému z dvojice súperov doma. Aj preto pôjde na šalianskej palubovke o veľa.

V šlágri 21.kola WHIL privíta Šaľa Iuventu Michalovce 24.02.2012

Počas víkendu sa uskutočnia stretnutia 21. kola spoločnej slovensko-českej súťaže WHIL. Celé kolo je tentokrát naplánované na sobotu 25.2. V jeho šlágri privíta Duslo Šala na svojej palubovke momentálneho lídra interligy Iuventu Michalovce. Ďalší slovenský zástupca Partizánske cestuje do Mostu a Senec zase na horúcu palubovku aktuálneho českého majstra Veselí. Momentálne posledná Nitra nastúpi doma proti Slavii Praha. V čisto českých súbojoch privíta Olomouc momentálne štvrtú Porubu a Jindřichuv Hradec zase na domácej palubovke nastúpi proti rozbehnutému Písku. Počas víkendu štartuje aj jarná časť I. ligy žien.

V Šali v sobotu šláger WHIL, Duslo hostí Iuventu 24.02.2012

Víkendový program 21. kola spoločnej slovensko-českej súťaže hádzanárok (WHIL) ponúka aj šláger HK Slovan Duslo Šaľa - Iuventa Michalovce. Sobotňajšie stretnutie so začiatkom o 18.00 h bude pútať pozornosť z pohľadu boja o celkové prvenstvo v interlige, keďže sa v ňom stretne tretí tím tabuľky s aktuálnym lídrom, ktorý má náskok jediného bodu. Zápas Dusla s Iuventou bude zaujímavý aj v súvislosti s blížiacim sa národným play-off (do konca základnej časti zostáva vrátane víkendového ešte šesť kôl, pozn.), keďže lepšie umiestnený z tejto dvojice pôjde do vyraďovacej časti z 1. miesta a bude mať výhodu domáceho prostredia v prípadnom rozhodujúcom dueli o majstra.

Fotonávrat k víťaznému zápasu Iuventy v Prahe 24.02.2012

S odstupom piatich dní vám ponúkame fotogalériu z nedeľňajšieho stretnutia Slavia Praha - Iuventa Michalovce, ktorý naše ženy vyhrali presvedčivo 35:26. Za zaslanie snímok chceme touto cestou poďakovať Davidovi Nejedlému a za autorstvo fotografovi Jiřímu Růžičkovi.

Iuventa dnes v šlágri na palubovke Šale 25.02.2012

Hádzanárky Iuventy Michalovce dnes o 18. hodine nastúpia na palubovke Slovana Duslo Šaľa. V šlágri jarnej časti slovenskej časti WHIL si sily zmerajú vedúci celok tabuľky s tretím, medzi ktorými je iba jednobodový náskok. Súboj dvoch najlepších slovenských družstiev veľa napovie do ďalšieho priebehu súťaže. Kto v ňom uspeje, si s najväčšou pravdepodobnosťou vytvorí najlepšiu východiskovú pozíciu pred bojmi o majstra SR.

Fantázia! Iuventa vyhrala v Šali o gól! 25.02.2012

Skvelé! Hádzanárky Iuventy dokázali v šlágri 21. kola WHIL vyhrať na horúcej pôde Šale 26:25, hoci do prestávky prehrávali rovnako tesným výsledkom 13:14. Bolo to veľmi kvalitné a hlavné dramatické stretnutie, ktorého druhú polovicu takticky lepšie zvládla Iuventa. Zverenky trénera Jána Packu sa najbližšie predstavia doma v sobotu 3. marca proti Olomoucu, potom majú voľný žreb a následne privítajú v stredu 14. marca Baník Most.

21. kolo WHIL v kocke 26.02.2012

V 21. kole WHIL boli na programe minimálne tri stretnutia, na ktoré sa sústredila zvýšená pozornosť. Na slovenskej strane to bol súboj vlaňajších finalistov Šale a úradujúcich majsteriek z Michaloviec, na Morave duel o play-of bojujúceho Olomouca, ktorý hostil už takmer istého účastníka záverečných bojov o český titul Porubu a v Čechách ďalší o play-off bojujúci tím DHK Baník Most hostil celok úradujúceho držiteľa Slovenského pohára Partizánskeho, ktorému v poslednom čase ako keby dochádzal dych. Svoj náboj malo do určitej miery aj derby medzi juhočeskými rivalmi Jindřichovým Hradcom a Pískom, aj keď v tomto stretnutí boli hosťujúce hráčky viac-menej jednoznačným favoritom.

Juniorky deklasovali v jarnej premiére Topoľčany 26.02.2012

PRIDANÁ AKTUÁLNA TABUĽKA . . .
Juniorky michalovskej Iuventy zvíťazili v nedeľňajšom súboji 12. kola prvej ligy žien nad Topoľčanmi rozdielom 31 gólov 46:15 (24:8), čím si zaknihovali svoju rekordnú výhru v tomto ročníku. Zverenky trénerskej dvojice Marián Ujhely - Marianna Nemčíková sa najbližšie predstavia opäť doma, budúci víkend hostia Bernolákovu Košice. Presný termín a čas tohto súboja ešte nie je známy. Akonáhle sa tak stane, budeme vás prostredníctvom nášho webu informovať.

Dorastenky skončili boje v základných skupinách 27.02.2012

Cez víkend sa skončila základna časť prvej ligy starších a mladších dorasteniek. Prvé tri družstvá postupujú do finálových skupín, do ktorých vstupujú s bonifikáciami 3, 1 a 0 bodov. Prvé kolo je na programe 10. marca, vyžrebovanie by malo byť známe najneskôr zajtra. Súperkami starších doriek Iuventy vo finále budú Bytča, ŠŠK Bernolákova Košice, Trenčín, UDHK ŠG Nitra a Šurany. Mladšie dorky sa o titul pobijú s Bytčou, ŠKP Bratislava, ŠŠK Bernolákova Košice, UDHK ŠG Nitra a s Prešovom.

V šlágri jednogólová výhra Iuventy 27.02.2012

Výborný výsledok dosiahli hádzanárky michalovskej Iuventy, ktoré v šlágri 21. kola WHIL zvíťazili na palubovke svojho najväčšieho slovenského konkurenta HK Slovan Duslo Šaľa 26:25 (13:14). V tabuľke si tak udržali vedúcu priečku pred českým Veselí, ktoré je druhé iba vinou horšieho skóre. Viac v článku z denníka Korzár.

Domáca pevnosť Šale padla 27.02.2012

Michalovce víťazstvom v Šali urobili rázny krok k tomu, aby šli do semifinále play-off z najvýhodnejšej pozície. Most zasa raz ukázal, že je družstvom dvoch tvárí, po nečakanej minulotýždňovej prehre v Senci, bez problémov zdolal Partizánske. Kontakt s vedúcou dvojicou si po výhre v Olomouci udržala Poruba, naopak Šaľa po dvoch posledných prehrách stráca už tri body.

Iuventa zvládla šláger a je stále lídrom 27.02.2012

Hádzanárky Iuventy Michalovce zvíťazili v šlágri 21. kola slovensko-českej interligy WHIL na palubovke svojho najväčšieho konkurenta o prvé miesto v slovenskej časti HK Duslo Šaľa tesne o gól 26:25. V dramatickom zápase, v ktorom si ani jedno družstvo nevypracovalo väčší náskok, strhli zverenky trénera Packu víťazstvo na svoju stranu v záverečnej desaťminútovke. Týmto víťazstvom sa tak udržali na prvom mieste tabuľky, ktorú vedú o skóre pred českým Veselím.

Návraty k sobotňajšiemu šlágru 27.02.2012

Ešte raz sa vraciame k sobotňajšiemu šlágru 21. kola spoločnej slovensko-českej súťaže WHIL, v ktorom Iuventa Michalovce triumfovala na palubovke svojho najväčšieho slovenského soka HK Duslo Šaľa po výsledku 25:26. Po stretnutí sme oslovili dve dôležité hráčky, na jednej strane strelkyňu dvanástich gólov Simonu Szarkovú a na druhej Patríciu Wollingerovú, ktorá zaznamenala víťazný gól Iuventy.

Nespokojnosť Olomouca s vedením zápasu proti Porube 28.02.2012

Internetová stránka nášho najbližšieho súpera DHK Zora Olomouca už tradične ponúka fundovaný sumár uplynulého kola WHIL. Aktuálny rozbor je zaujímavejší o to viac, že v ňom autori spomínajú svoju nespokojnosť s výkonom rozhodcov v súboji Olomouc - Poruba, ktorý skončil výhrou hosťujúceho Sokola 23:20.

Vyžrebovanie dorasteneckých skupín o majstra 28.02.2012

V utorok dostalo finálnu podobu vyžrebovanie súťaží staršieho a mladšieho dorastu v skupinách o majstrovský titul. Ako je známe, medzi najlepšiu šesticu sa prebojovali oba celky Iuventy Michalovce a obe družstvá z prvého miesta, vďaka čomu vstúpia do finálovej časti s tromi bonifikačnými bodmi. Nadstavbová skupina sa začína na budúci víkend a naše dievčatá v nej budú hostiť ŠKP Bratislava.

Oslava hádzanej 29.02.2012

Sobotňajšie stretnutie 21. kola slovensko-českej súťaže hádzanárok (WHIL) dvoch našich najlepších družstiev Šale a Michaloviec vyznelo v prospech hosťujúcej Iuventy, ktorá za tesné víťazstvo 26:25 získala dva cenné body. Vyše tisíc divákov utvorilo v šalianskej športovej hale tomuto dôležitému a prestížnemu súboju výbornú atmosféru. Jeho zaujímavosťou bolo aj to, že na lavičkách sedeli tréneri - na domácej Michal Lukačín a hosťujúcej Ján Packa - ktorí trénovali v Šali i v Michalovciach. Ján Packa, ktorý získal v minulosti s Duslom tri majstrovské tituly, sa do Šale vrátil po desiatich rokoch. Tentoraz ako súper.

Najlepších za rok 2011 vyhlásia v Bytči 29.02.2012

Mená najlepších hádzanárov Slovenska za rok 2011 sa verejnosť dozvie v nedeľu 1. apríla, keď v Bytči slávnostne vyhlásia výsledky ankiet Slovenského zväzu hádzanej (SZH).

Poruba to myslí s útokom na medailu vážne 29.02.2012

Hádzanárky DHC Sokol Poruba to myslia s útokom na medailovú pozíciu v slovensko-českej interlige WHIL vážne. Zverenky trénera Jána Benadíka to potvrdili aj v sobotu, keď zvíťazili 23:20 na horúcej palubovke Olomouca, hoci ešte do polčasu prehrávali o tri góly 9:12.

Martina Tulipánová do Šale 29.02.2012

Do kádra hádzanárok HK Slovan Duslo Šaľa pribudla tesne pred koncom prestupového obdobia 21-ročná Martina Tulipánová zo Slávie UDHK ŠG Nitra-Sereď.

V predohrávke 22. kola zdolal Zlín doma Most 29.02.2012

Kvôli povinnostiam českého tímu DHK Baník Most vo štvrťfinále Európskeho pohára Challenge Cup (zverenky trénera Kuťku sa v sobotu stretnú v prvom stretnutí štvrťfinále proti francúzskemu H.A.C. Handball) sa už v stredu odohrala predohrávka 22. kola, v ktorej na domácej palubovke zdolal Zlín práve Most 35:25. Ďalšie stretnutia 22. kola sú na programe počas víkendu.
TOPlist©2010-2011 IUVENTA Michalovce. Všetky práva vyhradené. Vytvorila: NIKA PRESS s.r.o
Design: Richard Max