Novinky z minulého týždňa: Novým športovým riaditeľom Ján Beňadik, Mária Holešová do Podravky Koprivnica, Iuventa v prvom kole proti Šali...

SLOVENSKÝ POHÁR
  Šaľa 28 13 finále
13.12.2017 o 18.00

  IUVENTA 24 14
WHIL
  Šaľa 25 13 Finále 3. zápas
19. 5. 2018 o 18.00

  IUVENTA 27 14
Staršie dorky
  Stupava 32 15 1. liga - 22. kolo
19.5.2018 o 18.00
 

  IUVENTA 22 9
Mladšie dorky
  Stupava 21 10 1. liga - 22. kolo
19.5.2018 o 15.15
  IUVENTA 22 15

Vyjadrenie Iuventy k voľbám prezidenta SZH 18.06.2018

V sobotu 23. júna sa v Bratislave uskutočnia voľby prezidenta Slovenského zväzu hádzanej. Na funkciu kandiduje doterajší prezident SZH Jaroslav Holeša, jeho vyzývateľom bude úspešný hádzanár či tréner Martin Lipták. Do soboty sa ešte môže prihlásiť aj ďalší kandidát či kandidáti. Iuventa Michalovce sa k voľbám rozhodla vydať stanovisko, ktoré prinášame v týchto riadkoch.

Ján Packa nástupcom Józsefa Vuru v Iuvente 02.01.2012

Novým trénerom hádzanárok Iuventy Michalovce sa v pondelok stal Ján Packa, ktorý vo funkcii nahradí Józsefa Vuru. "S Packom sme podpísali zmluvu do konca aktuálnej sezóny, teda do 30. júna 2012, s opciou na ďalšie dva roky. Kormidla sa ujal na dnešnom tréningu," uviedol v pondelok podvečer športový riaditeľ Iuventy Jaroslav Čúrny.

Tréner Packa chce s Iuventou získať titul 03.01.2012

Včera prevzal taktovku nad úradujúcim majstrom Slovenska v hádzanej žien Iuventou Michalovce nový tréner Ján Packa, ktorý nahradil pri kormidle Józsefa Vuru. Toho pre neuspokojivé výsledky odvolalo vedenie klubu na sklonku minulého roka. Od nového kouča si v Michalovciach sľubujú nielen zlepšenie herného prejavu, ale, samozrejme, i lepšie výsledky. Viac v článku z denníka Šport.

Jeseň v podaní michalovskej Iuventy 03.01.2012

Hádzanárky Iuventy Michalovce majú za sebou jesennú časť sezóny, v ktorej však zaostávali za očakávaniami. Doma nezvládli kvalifikačný turnaj Ligy majstrov, v ligovej súťaži zaznamenali tri vysoké prehry a naposledy neuspeli v Slovenskom pohári. Úradujúci slovenský šampión v hádzanej žien Iuventa Michalovce po skončení uplynulej úspešnej sezóny, v ktorej okrem titulu majstra SR získal aj Slovenský pohár, vymenil hlavného trénera, keď Dušana Daniša nahradil maďarský kormidelník József Vura. Ten však na lavičke Iuventy vydržal iba polovicu ročníka, v uplynulých dňoch ho totiž vedenie klubu odvolalo z funkcie.

Jesenná časť Iuventy priniesla niekoľko sklamaní 03.01.2012

Iuventa Michalovce má za sebou nevydarenú jeseň. Slovenský ženský hádzanársky majster totiž nenadviazal na úspešnú minulú sezónu, v ktorej sa tešil z cenného double, čiže z majstrovského titulu a víťazstva v Slovenskom pohári. Toto double už hráčky Iuventy túto sezónu nezopakujú, keďže len pred niekoľkými dňami prehrali v semifinále Slovenského pohára so Šaľou 20:24 a do finále sa tak prebojoval ich odveký rival. Navyše, Iuvente sa podľa predstáv nedarilo ani v interlige či v európskych pohároch. Aj preto sa vedenie klubu rozhodlo pre trénerskú zmenu.

Packa: Iný cieľ ako titul neprichádza do úvahy 03.01.2012

Na trénerskom poste v Iuvente Michalovce nastala zmena. Doterajšieho lodivoda Józsefa Vuru totiž začiatkom roka nahradil Ján Packa, ktorý v minulosti pôsobil napríklad v rakúskom Hype Niederosterreich, Šali či poľskom Lubline. Packa naposledy viedol mužov ŠKP Bratislava, kde v októbri tohto roka skončil. Nový kormidelník sa s nami podelil o svoje vízie a ciele, ktoré chce so slovenským majstrom dosiahnuť.

Iuventu povedie Packa 04.01.2012

Hádzanárky úradujúceho slovenského majstra Iuventy Michalovce absolvovali v pondelok podvečer prvý tréning pod vedením Jána Packu, ktorý pri kormidle nahradil Józsefa Vuru. Nový kormidelník zemplínskeho tímu sa môže popýšiť viacerými úspechmi, na svojom konte má tituly zo slovenskej, poľskej či rakúskej ligy. Ján Packa, ktorý v máji tohto roku oslávi 60-tku, naposledy viedol mužský extraligový tím ŠKP Bratislava. V novembri však na jeho lavičke predčasne skončil.

Iuventa remizovala v Užhorode 24:24 05.01.2012

Hádzanárky michalovskej Iuventy remizovali vo štvrtkovom prípravnom stretnutí na palubovke ukrajinského Užhorodu 24:24 (12:12). Bolo to prvé vystúpenie našich dievčat pod vedením nového trénera Jána Packu, ktorý začiatkom roka vymenil vo funkcii predchádzajúceho kormidelníka Józsefa Vuru. Ján Packa si oficiálnu premiéru na lavičke odbije v nedeľu, keď sa v súboji 14. kola predstaví v Nitre proti nováčikovi UDHK.

Martina Školková už v tejto sezóne dohrala 05.01.2012

Pre slovenskú hádzanársku reprezentantku Martinu Školkovú sa aktuálna sezóna skončila predčasne. O neplánovane skorý koniec a dlhodobú pauzu sa postaralo zranenie kolena. Dvadsaťsedemročná ľavá spojka francúzskeho klubu Cercle Dijon Bourgogne sa zranila na decembrovom turnaji Stadtwerk Cup 2011 vo švajčiarskom St. Gallene, kde so spoluhráčkami obsadili 2. miesto. Podľa informácií francúzskych médií sa Školková, ktorá mala s kolenom problémy už aj v októbri, musí podrobiť operácii skrížených väzov, čo znamená zlú správu aj pre Dijon.

Štyri družstvá Iuventy na KEMPA 4 SPORT CUP v Prešove 06.01.2012

Medzi tradičné ponovoročné hádzanárske podajatia patrí aj turnaj KEMPA 4 SPORT CUP v Prešove, ktorého 6. ročník sa začal včera a na ktorom Iuventu reprezentujú štyri družstvá: dve u mlaších žiačok a po jednom u mladších dorasteniek a starších žiačok.

Packova premiéra na lavičke Iuventy 06.01.2012

Slovensko - česká interliga WHIL sa počas nasledujúceho víkendu preleje do svojej druhej polovice. Už v sobotu a nedeľu sú totiž na programe zápasy 14. kola. V nich sa bude pozornosť sústreďovať hlavne do Nitry, kde nastúpi aktuálny slovenský majster Iuventa Michalovce. Tej sa v tomto ročníku nedarí podľa predstáv a potom, čo štvornásobný majster vypadol v semifinále Slovenského pohára, keď podľahol Šali (21:24), vedeniu klubu došla trpezlivosť a doterajšieho lodivoda Józsefa Vuru vymenil Ján Packa, ktorý v minulosti pôsobil na lavičke rakúskeho Hypa Niederosterreich, poľského Lublinu, Šale, či ženskej reprezentácie Slovenska.

Michalovská Iuventa nedeľu v Nitre 07.01.2012

Michalovské hádzanárky odohrajú zajtra o 18. hodine v Nitre proti tamojšiemu družstvu UDHK ŠG Nitra-Sereď premiérový majstrovský zápas pod vedením nového kormidelníka Jána Packu, ktorý nahradil Józsefa Vuru. Zároveň pôjde o ich prvý súťažný duel v tomto roku. Iuventa odohrala predvčerom prípravný duel na palubovke ukrajinského Užhorodu, kde dosiahla nerozhodný výsledok 24:24 (12:12). Ján Packa tak mohol prvýkrát vidieť nové zverenky v zápasovej akcii. Ten po zápase vyslovil spokojnosť s obranou, avšak s útokom už nie.

Iuventa začína odvetnú časť v Nitre 07.01.2012

Hádzanárky Iuventy Michalovce začínajú počas víkendu odvetnú časť spoločnej slovensko-českej interligy WHIL. Prvý zápas tejto časti odohrajú Iuventáčky v nedeľu 8.1., keď pocestujú do Nitry, kde ich súperom bude nováčik súťaže a momentálne posledné družstvo tabuľky UDHK Nitra/Sereď. Na tento zápas už hráčky aktuálneho slovenského majstra odcestujú pod vedením nového trénera Jána Packu, keďže začiatkom minulého týždňa vedenie klubu odvolalo po nepresvedčivých výsledkoch doterajšieho lodivoda Józsefa Vuru. Packa absolvoval so svojimi zverenkami zatiaľ jeden zápas, keď vo štvrtok v prípravnom zápase remizovali jeho zverenky na palubovke Užhorodu 24:24.

Zakopnutie Veselí, vysoká výhra Šale 07.01.2012

Počas víkendu pokračovala ďalším, už 14. kolom spoločná slovensko- česká interliga WHIL. V sobotňajších výsledkoch sa zrodilo jedno obrovské prekvapenie, keď líder WHIL Veselí doma nestačilo na Olomouc a podľahlo mu 23:26. O prehre zvereniek Petra Sabadku rozhodlo hlavne zranenie kľúčovej hráčky českého majstra Lenky Flekovej. Jej absenciu následne Olomouc využil a pripísal si na svoje konto cenné dva body. Zaváhanie Veselí využila Šaľa, ktorá sa víťazstvom na palubovke Jindřichovho Hradca 20:32 dotiahla v tabuľke na svojho konkurenta. V treťom sobotňajšom stretnutí Písek doma zdolal Porubu tesne 30:27, hoci zverenky trénera Benadíka po polčase viedli ešte o dva góly (12:14). 14. kolo dohrajú zajtra troma zápasmi. Slavia Praha privíta Partizánske, Senec sa doma predstaví proti Zlínu a Ján Packa, nový kormidelník Iuventy Michalovce zažije premiéru na lavičke slovenského majstra v Nitre.

Dva triumfy kadetiek Slovenska nad Rakúskom 08.01.2012

Kadetské reprezentantky Slovenska odohrali v priebehu týždňa dva medzištátne zápasy proti rovesníčkam z Rakúska a v oboch prípadoch boli úspešné. V národnom drese tejto vekovej kategórie nechýbali ani štyri hráčky Iuventy Michalovce (Nagyová, Olšovská, Špakova a Fuleková), nuž a Janka Špaková bola so siedmimi gólmi najlepšou slovenskou strelkyňou v prvom súboji a Majka Olšovská s ôsmimi zásahmi dominovala zasa v hlohoveckej odvete.

Packa v premiére úspešný, Iuventa zvíťazila v Nitre 08.01.2012

Hádzanárky Iuventy Michalovce si v 14. kole spoločnej slovensko-českej interligy WHIL bezpečne poradili s posledným celkom tabuľky UDHK Nitra - Sereď, keď na jej palubovke triumfovali po výsledku 22:43. Novému trénerovi Iuventy Jánovi Packovi tak vyšla premiéra na lavičke slovenského majstra. Po sérii piatich zápasov na ihriskách súperov sa zverenky trénera Jána Packu predstavia doma už túto sobotu, ich súperom bude v tradičnom čase o 17.30 hod. nepríjemný Písek.

Packova úspešná premiéra 08.01.2012

Počas víkendu pokračovala ďalším, už 14. kolom spoločná slovensko-česká interliga WHIL. V sobotňajších výsledkoch sa zrodilo jedno obrovské prekvapenie, keď líder WHIL Veselí doma nestačil na Olomouc a podľahol mu 23:26. O prehre zvereniek Petra Sabadku rozhodlo hlavne zranenie kľúčovej hráčky českého majstra Lenky Flekovej. Jej absenciu následne Olomouc využil a pripísal si na svoje konto cenné dva body. Zaváhanie Veselí využila Šaľa, ktorá sa víťazstvom na palubovke Jindřichovho Hradca 20:32 dotiahla v tabuľke na svojho konkurenta. V treťom sobotňajšom stretnutí Písek doma zdolal Porubu tesne 30:27, hoci zverenky trénera Beňadíka po polčase viedli ešte o dva góly (12:14). V nedeľňajších zápasoch sa tešili aj hráčky Slavie Praha, ktoré na domácej palubovke zdolali Partizánske 32:27. V druhom nedeľňajšom stretnutí medzi Sencom a Zlínom sa zrodila remíza 24:24. V poslednom zápase tohto kola si Iuventa Michalovce na svoje konto pripísala vysoké víťazstvo 43:22, ktoré zverenky Jána Packu zaznamenali na palubovke poslednej Nitry.

Z KEMPY vezieme prvé, druhé a tretie miesto 10.01.2012

Tradičný ponovoročný turnaj mládežníckych družstiev KEMPA 4 SPORT CUP v Prešove, ktorého 6. ročník prebiehal od štvrtku do nedele, priniesol družstvám Iuventy tri umiestnenia medailových pozíciach: mladšie dorastenky skončili tretie, staršie žiačky sa vracajú s druhým miestom a mladšie žiačky v turnaji suverénne zvíťazili, keď v 10 zápasoch nestratili ani bod a dosiahli skóre 169:70.

Senec neprivíta v stredu Veselí 10.01.2012

Na stredu 11. januára 2012 naplánované dohrávané stretnutie 8. kola spoločnej slovensko-českej súťaže hádzanárok (WHIL) ŠKP Piccard Senec - HK Veselí nad Moravou so začiatkom o 18.00 h sa v tomto termíne neuskutoční.

Dorky Iuventy v Olomouci s rozdielnymi rezultátmi 12.01.2012

Staršie a mladšie dorastenky michalovskej Iuventy odohrali vo štvrtok podvečer prípravné stretnutia v Olomouci. Kým staršie si pripísali pohodlnú výhru o deväť gólov, mladšie kapitulovali rozdielom trinástich zásahov. Odvety medzi rovnakými súpermi na palubovke olomouckej Zory sú na programe v piatok o 9.00 hod. a 10.30 hod.

V olomouckých odvetách jedno víťazstvo i prehra 13.01.2012

Dorastenky Iuventy Michalovce absolvovali v piatok dopoludnia odvetné stretnutia s rovesníčkami DHK Zora Olomouc na ich palubovke. Po štvrtkovej prehre mladších dorasteniek 26:39 a výhre starších dorasteniek 38:29 sa v piatok opäť tešili rovnakí víťazi. Mladšie dorastenky Iuventy tentoraz prehrali o dvanásť gólov 22:34 a staršie dorastenky zvíťazili ešte jednoznačnejšie 38:22. Všetky tieto previerky boli cennou súčasťou prípravy našich dorasteniek na odvetnú časť najvyššej súťaže, ktorú oba celky odštartujú 1. februára 2012 domácim súbojom 14. kola proti Drábovej Košice.

Iuventa berie proti Písku iba dva body 13.01.2012

Hádzanárky Iuventy Michalovce vstúpili do jarnej časti spoločnej slovensko-českej interligy veľmi dobre, keď v prvom kole odvetnej časti zvíťazili na palubovke Nitry 43:22. Toto víťazstvo chcú zverenky trénera Packu potvrdiť už v sobotu na domácej palubovke, keď o 17.30 privítajú nebezpečný Písek. Spojka Iuventy Alžbeta Polláková síce očakáva ťažký zápas, no podľa nej Iuventa berie iba dva body za víťazstvo nad týmto českým súperom.

Packu dnes čaká domáca premiéra 14.01.2012

Hádzanárky úradujúceho slovenského majstra Iuventy Michalovce sa dnes po 42 dňoch opäť predstavia pred vlastným obecenstvom, keď v tradičnom čase o 17.30 hod. privítajú český Sokol Písek. Domácu premiéru na lavičke zemplínskeho celku bude mať kormidelník Ján Packa. Nový lodivod Iuventy, aktuálne tretieho celku interligovej tabuľky, v premiérovom zápase zaknihoval prvé víťazstvo, keď v Nitre dosiahol jasný triumf 43:22.

Návrat k vystúpeniu našich dorasteniek v Olomouci 14.01.2012

Vo štvrtok a v piatok odohrali naše staršie a mladšie dorastenky prípravné stretnutia proti svojim rovesníčkam v Olomouci. Kým mladšie dorastenky v oboch prípadoch prehrali, staršie si pripísali dve vysoké víťazstvá. Všetkým súbojom sa osobitne venovala aj stránka DHK ZORA Olomouc, z ktorej preberáme článok po odvetných piatkových zápasoch.

Iuventa s prehľadom zdolala Písek o 15 gólov 14.01.2012

Hádzanárky michalovskej Iuventy poľahky zdolali v sobotňajšom súboji 15. kola WHIL na domácej pôde Písek rozdielom pätnástich gólov (38:23) a do tabuľky si pripísali ďalšie dôležité body. Zemplínčanky sa najbližšie predstavia v Pezinku proti ŠKP Senec, doma ich uvidíme o dva týždne v súboji s Partizánskym.

Novým lídrom Šaľa, Iuventa už druhá 15.01.2012

Sobotňajšími zápasmi 15. kola pokračovala spoločná slovensko-česká interliga WHIL. Kedže Veselí má v tomto kole voľno, Šaľa sa prípadným víťazstvom nad Nitrou mohla posunúť na čelo tabuľky. To sa jej aj podarilo, keďže zverenky trénera Lukačina zvíťazili na dposledným celkom tabuľky, presvedčivo 39:19. Doma nezávahali ani Michalovce, ktoré zdolali Písek vysoko 38:23, keď sa strelecky zaskveli hlavne Wollingerová a Trehubová, ktoré vsietili rovnako po osem gólov. Na domácej palubovke nezaváhala ani Poruba, ktorá si poradila so Sencom a po výsledku 31:26 si zverenky trénera Benadika udržali kontakt s čelom tabuľky. Aj vo zvyšných dvoch zápasoch 15. kola sa darilo domácim celkom. Most si poradil so Slaviou Praha, keď zvíťazil 24:18 a v poslednom sobotňajšom stretnutí uspel aj Olomouc, ktorý doma zdolal Jindřichov Hradec 29:17. 15. kolo dokončili v nedeľu, keď si Zlín doma poradil s Partizánskym a po víťazstve 31:26 jeho hráčky aspoň trochu zabudli na aktuálne problémy, ktoré klub trápia.

Tréner Dušan Poloz rokoval s Mostom 15.01.2012

Aj napriek tomu, že hádzanársky tréner Dušan Poloz získal s juniormi Baekllagetu Oslo prestížny pohár, jeho druhé angažmán v nórskej lige má k idylke veľmi ďaleko. Na jar bude totiž najvyššiu súťaž pre klub zachraňovať.

Michalovský majster deklasoval Písek 16.01.2012

Spoločná slovensko-česká súťaž WHIL pokračovala počas víkendu súbojmi 15. kolo, v ktorom bola stopercentná výhoda domáceho prostredia, keďže hostia nezískali ani bod. Podrobným sumárom sa k víkendovým vystúpeniam vracia Denník Šport.

Presvedčivé víťazstvo Iuventy nad Pískom 16.01.2012

Úradujúci slovenský šampión v hádzanej žien Iuventa Michalovce zvíťazil v sobotňajšom stretnutí 15. kola WHIL pred vlastným obecenstvom nad českým tímom Sokol Písek presvedčivo 38:23 (19:10). Viac v článku z denníka Korzár.

Iuventa v utorok v Užhorode 16.01.2012

Po "predtrojkráľovom" prí­pravnom zápase v Užhorode s tamojší­m lí­drom ukrajinskej Superligy (24:24) si družstvo žien Iuventy vyskúša svoje schopnosti­ s tamojším súperom na jeho palubovke aj zajtra, t.j. v utorok. Začiatok stretnutia v tamojšej hale "Junisť" je naplánovaný na 10.00 hod nášho, teda stredoeurópskeho času.

Osemgólové víťazstvo Iuventy v Užhorode 17.01.2012

Hádzanárky michalovskej Iuventy odohrali v utorok dopoludnia prípravné stretnutie na pôde lídra najvyššej ukrajinskej súťaže HC Karpaty Užhorod. Po tom, čo pred necelými dvoma týždňami uhrali na rovnakej pôde remízu 24:24, tentoraz bez väčších problémov vyhrali 34:26 (18:14). Zverenky trénera Jána Packu sa najbližšie predstavia v rámci 16. kola WHIL v sobotu 21. januára o 18.00 hod. v Pezinku, kde si zmerajú sily s ŠKP Piccard Senec.

Cez víkend o Pohár generálneho riaditeľa Chemkostavu 18.01.2012

Počas najbližšieho víkendu bude michalovská Chemkostav aréna dejiskom 2. ročníka hádzanárskeho turnaja "O pohár generálneho riaditeľa Chemkostav, a.s., v kategórii mladších dorasteniek. Podujatia sa okrem domácej Iuventy zúčastní Prešov, ukrajinský Užhorod a maďarský Hajdunánas.

Šestnáste kolo WHIL ponúka zaujímavú porciu zápasov 19.01.2012

Počas víkendu je na programe šestnáste kolo spoločnej slovensko-českej súťaže (WHIL), v rámci ktorého sa naša Iuventa Michalovce predstaví v sobotu o 18.00 hod. na pezinskej palubovke proti tímu ŠKP Piccard Senec. Prierez najbližšieho kola WHIL ponúka stránka DHK Zora Olomouc, z ktorej aj preberáme nasledujúci článok.

Partizánske triumfovalo v Nitre 19.01.2012

V stredajšej dohrávke 11. kola spoločnej slovensko-českej interligy WHIL vyhralo Partizánske na palubovke poslednej Nitry-Serede 30:25. Ako je známe, toto stretnutie sa v normálnom hracom termíne neuskutočnilo preto, lebo v nitrianskom kolektíve šarapatila chrípka.

Iuventa chce proti Sencu potvrdiť vzostup formy 20.01.2012

Hádzanárky Iuventy Michalovce, ktoré do odvetnej časti spoločnej slovensko - českej súťaže WHIL vstúpili dvoma vysokými výhrami (v Nitre 22:43, s Pískom 38:23), čaká v sobotu o 18.00 hod. ďalšie stretnutie na palubovke súpera, keď pocestujú do Senca. Zverenky trénera Jána Packu budú chcieť aj v tomto stretnutí potvrdiť nárast formy a dobrým výkonom sa na svoje konto pripísať tretie víťazstvo v rade.

Rozhovor 16. kola WHIL so Slavomírom Vargom 20.01.2012

Počas víkendu sú na programe stretnutia 17. kola spoločnej slovensko-českej súťaže WHIL. Toto kolo je rovnomerne rozložené na dva dni, keď sa tri zápasy odohrajú v sobotu a tri v nedeľu. Líder súťaže Šaľa cestuje do Písku, kde bude chcieť potvrdiť svoje súčasné postavenie v tabuľke. V ďalšom sobotňajšom stretnutí na seba narazia dvaja slovenskí kormidelníci: Most, ktorý vedie Tomáš Kuťka, privíta na svojej palubovke Veselí vedené Petrom Sabadkom. Do Pezinka, kde hrajú svoje zápasy hráčky ŠKP Piccard, zavíta rozbehnutá Iuventa Michalovce, pre ktorú by nemal byť problém odviesť si zo západu Slovenska dva body. V nedeľu ešte privíta Partizánske Porubu a Zlín cestuje do Prahy, kde si zmeria sily so Slaviou. V poslednom stretnutí 16. kola hostí posledná Nitra na svojej palubovke Olomouc.

Rozbehnutá Iuventa hrá dnes v Pezinku 21.01.2012

Hádzanárky Iuventy Michalovce dnes čaká ďalšie stretnutie vo WHIL. V zápase 16. kola sa o 18. hodine predstavia v Pezinku, kde svoje domáce zápasy hráva družstvo ŠKP Piccard Senec. Michalovčanky pred týždňom doma hladko zdolali český Sokol Písek po výsledku 38:23.

Mladšie dorky začali víťazstvom, tešil sa aj Užhorod 21.01.2012

DOPLNENÉ O ZÁPAS UŽHOROD - PREŠOV . . .
Mladšie dorastenky Iuventy vyhrali v prvom zápase turnaj "O pohár Generálneho riaditeľa Chemkostavu" nad maďarským Hajdunanásom 27:16. Na zverenky trénera Dušana Daniša čaká dnes ešte jeden zápas, v ktorom o 18.00 nastúpia proti ukrajinskému Užhorodu.

Iuventa deklasovala Senec a je prvá! 21.01.2012

Hádzanárky michalovskej Iuventy si v sobotňajšom súboji 16. kola WHIL pripísali jednoznačné víťazstvo na pôde Senca 36:19 (13:10) a po zaváhaniach ich tabuľkových konkurentov sa dostali už na čelo tabuľky. Zverenky trénera Jána Packu sa najbližšie predstavia doma, keď v súboji 18. kola WHIL privítajú v sobotu o 17.30 hod. čerstvého víťaza Slovenského pohára, HK Danlog Partizánske.

V pravdepodobne predčasnom finále víťazstvo Iuventy 21.01.2012

DOPLNENÉ O ŠTATISTIKU A TABUĽKY...
V popoludňajších zápasoch turnaja mladších dorasteniek O pohár generálneho riaditeľa Chemkostav a.s. sa viac darilo slovenským družstvám z Prešova a Michaloviec, ktoré zdolali svojich súperov z Maďarska, resp. z Ukrajiny. Večerné stretnutie domácej Iuventy s Užhorodom bolo s veľkou pravdepodobnosťou predčasným finále turnaja.

Pohár generálneho riaditeľa Chemkostavu zostal doma 22.01.2012

V nedeľu sa v Chemkostrav aréne skončil dvojdňový turnaj mladších dorasteniek Pohár generálneho riaditeľa Chemkostav a.s. Kým včera sme avizovali, že stretnutie Iuventy s Užhorodom bolo pravdepodobne predčasným finále turnaja, o celkovom víťazovi sa napokon priamo rozhodovalo v záverečnom súboji medzi Iuventou a zraneniami zdecimovaným Prešovom.

Iuventa víťazom, individuálne ocenenia patria hosťom 22.01.2012

Záverečným stretnutím Iuventa Michalovce - ŠŠS SLŠ Prešov sa skončil medzinárodný turnaj mladších dorasteniek "Pohár generálneho riaditeľa Chemkostav a.s.". Víťazom turnaja sa stali hádzanárske nádeje usporiadajúcej Iuventy Michalovce, individuálne ocenenia si odniesli domov hráčky ďalších troch zúčastnených družstiev. Ocenenia pre najlepších odovzdali Ing. Patrik Sabov, generálny riaditeľ Chemkostav a.s. Michalovce a JUDr. Gabriel Dorič, prezident Iuventy Michalovce.

Iuventa po zaváhaniach Šale a Veselí novým lídrom 22.01.2012

Šestnáste kolo spoločnej slovensko-českej WHIL znamenalo pohromu pre vedúce dva celky tabuľky: Šaľu, ktorá prehrala v Moste i Veselí, ktoré kapitulovalo v Moste. Tieto zaváhania katapultovali na čelo tabuľky Iuventu Michalovce, suverénne počínajúcu si v Pezinku proti ŠKP Senec. V dvoch nedeľňajších zápasoch takisto nebola núdza o napínavé predstavenia, po jednom z nich si pražská Slavia pripísala na konto dva body za výhru nad Zlínom (28:25) a naprázdno vyšlo doma Partizánske v súboji s Porubou (28:35).

Lídrom WHIL je už úradujúci majster 23.01.2012

Uplynulé kolo WHIL prinieslo veľa radosti hlavne do Michaloviec, ktoré sa po dlhšej odmlke prebojovali opäť na čelo tabuľky. Pravda, netreba zabúdať, že české Veselí má na konte o dve stretnutia menej. Kompletný sumár 16. kola spoločnej slovensko-českej súťaže priniesol vo svojom pondelňajšom vydaní denník Šport.

Prvý gól brankárky Olomouca Raníkovej v kariére 23.01.2012

V nedeľňajšom súboji 16. kola WHIL medzi nováčikom UDHK Nitra/Sereď a Olomoucom došlo v 21. minúte ku kurióznej situácii, keď sa do listiny strelkýň hosťujúceho družstva zapísala skúsená brankárka Barbora Raníková. Česká reprezentantka zvýšila strelou cez celé ihrisko náskok svojho tímu na osem gólov (4:12). Kedy naposledy skórovala brankárka Iuventy? Viac čítajte v nasledujúcom článku.

Tréner Heister pri reprezentácii končí, odstúpil sám 23.01.2012

Zoltán Heister už ďalej nepovedie mužskú reprezentáciu hádzanárov Slovenska. Na pondelkovej tlačovej besede Slovenského zväzu hádzanej (SZH) v Bratislave oznámil svoju rezignáciu. Meno Heisterovho nástupcu zatiaľ nie je známe.

Rozhodcovia uznali v Moste gól, ktorý nebol! 23.01.2012

K zaujímavej situácii došlo aj v sobotňajšom súboji 16. kola WHIL medzi Mostom a Veselím, ktorý skončil prekvapujúcim víťazstvom domácich 27:24. Hráčka Mostu Martina Weisenbilderová napriahla, vystrelila a sieť sa zatrepotala; diváci šaleli nadšením, rozhodcovia ukázali do stredu ihriska a uznali gól. Lenže všetko bolo napokon inak...

Šalianke Bahýlovej sa pri kolapse zastavilo srdce... 24.01.2012

Šalianska spojka Ivana Bahýlová v minulých dňoch bojovala o život. Po tom, čo počas cesty do Prahy skolabovala, sa jej zastavilo srdce, ale záchranárom sa podarilo vrátiť ju k životu. K nepríjemnej udalosti, ktorá našťastie dobre dopadla, sa vracia vo svojom utorňajšom vydaní denník Šport.

Iuventa po víťazstve prvá, chce tam ostať naďalej 24.01.2012

Hádzanárky Iuventy Michalovce sú po sobotňajšej výhre nad ŠKP Piccard Senec novým lídrom spoločnej slovensko-českej súťaže WHIL. V Pezinku zdolali senecký tím presvedčivo 36:19 (13:10), a využili zaváhanie Šale a Veselí nad Moravou, ktoré v 16. kole zaznamenali porážky. Denník Korzár sa k sobotňajšiemu stretnutiu vracia prostredníctvom debaty so strednou spojkou Juliou Bachyrievovou.

Z bývalej opory Iuventy je úspešná trénerka 24.01.2012

Marianna Nemčíková, ktorá je hádzanárskym fanúšikom známejšia pod svojim rodným priezviskom Cínová, presedlala po skorom ukončení svojej hádzanárskej kariéry na trénerskú dráhu. V tejto sezóne je trénerkou starších dorasteniek Iuventy Michalovce a asistentkou trénera pri juniorkách, ktoré účinkujú v prvej hádzanárskej lige žien.

Medzi ocenenými športovcami mala prevahu Iuventa 24.01.2012

V utorok o 14.00 hod. sa v priestoroch Mestského úradu v Michalovciach uskutočnilo oceňovanie najúspešnejších športovcov, ako aj najúspešnejších kolektívov v Michalovciach za rok 2011. Celý proces odovzdávania sa uskutočnil v obradnej siene Mestského úradu. Ako každý rok, aj teraz o návrhoch všetkých športových klubov rozhodovala Rada športových klubov mesta Michalovce, ktorá je poradným orgánom mesta. Nás teší, že najviac ocenení si odniesla Iuventa Michalovce.

Pivotka Nevařilová mieri z Veselí do Zlína 25.01.2012

K zaujímavému prestupu sa tesne pred skončením povoleného termínu (v Českej republike sa smie meniť dres do 31. januára) schyľuje za riekou Moravou. Skúsená pivotka Pavla Nevařilová, ktorá bola pri oboch jesenných domácich prehrách Iuventy s Veselí nad Moravou, mieri do Zlína, ktorého je aj odchovankyňou.

Juniorky SR proti Poľsku s výhrou aj prehrou 25.01.2012

Juniorky Slovenska sa v priebehu uplynulých dní dvakrát streli s kvalitným celkom Poľska. V nominácii na tieto dva zápasy sa ocitli aj tri hráčky Iuventy Michalovce Kristína Sedláčková, Katarína Hvostaľová a Marianna Rebičová. Juniorkám sa v týchto zápasoch darilo striedavo, keď v prvom stretnutí vyhrali 30:23 (18:13), no v odvete Poľkám podľahli 24:32 (10:15).

Najmladšie nádeje Iuventy triumfovali vo Vranove 26.01.2012

Najmladšie hádzanárske nádeje Iuventy Michalovce sa pred pár dňami zúčastnili Novoročného turnaja hádzanárskych nádejí v neďalekom Vranove nad Topľou. Podujatie v minihádzanej absolvovali dve družstvá prípraviek a odniesli si prvé, respektíve tretie miesto.

Mladé nádeje Iuventy počas víkendu do zahraničia 26.01.2012

Počas najbližšieho víkendu sa juniorky, dorastenky aj žiačky Iuventy zúčastnia zahraničných výjazdov, kde si zmerajú sily s kvalitnými súpermi. Juniorky sa počas víkendu predstavia na kvalitne obsadenom turnaji Dóbo Kup v maďarskom Egeri. Mladšie dorastenky v piatok nastúpia v Užhorode a staršie, či mladšie žiačky zase absolvujú kvalitnú hernú previerku na turnaji Fonix Kupa v maďarskom Debrecíne.

Oleksandra Krebsová sa udomácňuje v bráne Iuventy 26.01.2012

Hádzanárky Iuventy Michalovce privítajú v sobotu 28. januára o 17.30 hod. v rámci 17. kola spoločnej slovensko-českej súťaže WHIL aktuálneho držiteľa Slovenského pohára, celok Partizánskeho. V bránke Iuventy sa v posledných zápasoch pri zranení Lucie Gubikovej čoraz viac udomácňuje ukrajinská legionárka Saša Krebsová. Tá pravdepodobne dostane príležitosť aj v sobotňajšom stretnutí.

Mladšie dorky Iuventy nestačili na staršie z Kyjeva 27.01.2012

DOPLNENÉ O PRIEBEH A KRÁTKY KOMENTÁR...
V dnešnom prípravnom stretnutí našich mladších doriek v Užhorode súperom našich mladších doriek bol špičkový ukrajinský dorastenecký celok Brovary Kyjev, zložený prevažne z hráčok narodených v roku 1994, čo prakticky znamená družstvo starších dorasteniek, čomu napokon zodpovedal aj priebeh hry a konečný výsledok.

Kamaráti zachránili Ivane Bahýlovej život 27.01.2012

Mladá slovenská hádzanárka Ivana Bahýlová nebude v najlepšom spomínať na jeden z januárových dní, ktorý jej zmenil život. Ten bol dokonca v ohrození.

Partizánske chce prekvapiť na palubovke lídra 27.01.2012

Počas víkendu pokračuje spoločná slovensko-česká interliga WHIL už sedemnástym kolom. Šláger kola sa tentoraz odohrá v Michalovciach, kde rozbehnutá Iuventa (pod trénerom Packom, ktorý prišiel k družstvu na začiatku odvetnej časti, trikrát vyhrala) privíta na svojej palubovke aktuálneho držiteľa Slovenského pohára, celok Partizánskeho. V ďalšom čisto slovenskom súboji nastúpi doma druhá Šaľa proti jedenástemu Sencu V ďalších sobotňajších stretnutiach privíta Most predposledný Jindřichov Hradec, Písek pocestuje do Olomouca a Poruba sa predstaví doma proti Zlínu. Sedemnáste kolo dohrajú v nedeľu zápasom Slavia Praha - Veselí.

Naše žiačky začali na Főnix Kupa 2012 prehrami 28.01.2012

V maďarskom Debrecíne sa včera začal piaty ročník mládežníckeho turnaja Főnix Kupa 2012. Iuventa Michalovce sa na ňom zúčastňuje v dvoch kategóriach: LB98 (staršie žiačky) a LB99 (mladšie žiačky). Obidve tieto kategórie sa hrajú v troch skupinách, víťazi postupujú do finálového turnaja, druhé celky zo skupín si zahrajú o 4. až 6. miesto, tretie o 7. až 9. miesto, štvrté o 10. - 12. miesto a u starších žiačok družstvá z dvoch päťčlenných skupín aj o 13. až 14. miesto.

Líder z Užhorodu rozdrvil krivorožskú Spartu 28.01.2012

Líder najvyššej ukrajinskej súťaže Karpaty Užhorod po dvoch víťazstvach pred týždňom nad Chersonom hrá tento víkend dvojzápas 5. kola druhej fázy opäť doma. Jeho súperom je obhajca titulu Sparta Krivý Roh, ktorý však oproti vlaňajšej majstrovskej sezóne hrá v značne pozmenenej zostave. Ako sme sa od trénera Osilova dozvedeli, v Užhorode z vlaňajšej štandardnej zostavy nastúpili iba dve hráčky: Alina Byčko a užhorodská odchovankyňa Viktoria Cybulennko (rod. Beženec). Okrem toho aj ďalšie tri kľúčové hráčky sú po operácii mimo hru a základ tímu preto tvoria mladé dievčatá vo veku 17 - 18 rokov.

Iuventa privíta víťaza Slovenského pohára 28.01.2012

Spoločná slovensko-česká súťaž hádzanárok (WHIL) pokračuje počas tohto víkendu stretnutiami 17. kola. V ňom sa úradujúci slovenský majster Iuventa Michalovce predstaví na domácej palubovke, keď privíta čerstvého víťaza Slovenského pohára HK Danlog Partizánske. Duel v Chemkostav aréne sa začína dnes o 17.30 hod. Od príchodu trénera Jána Packu na lavičku Iuventy ešte družstvo ani raz nezakoplo. Postupne zdolalo Nitru, Písek a naposledy Senec, kde triumfovalo hladko 36:19.

Zlínskej hádzanárke Budayovej chýbajú góly 28.01.2012

V novom roku získali hádzanárky Zlína v interlige v troch zápasoch tri body. "Je to málo, mohlo ich byť viac," hovorí zlínska spojka Michaela Budayová. Pohľad na tabuľku jej dáva za pravdu. Šiesty Zlín sa totiž stretol s tímami, ktoré sú v tabuľke pod ním, teraz na jeho hádzanárky čakajú stretnutia proti vyššie postaveným celkom. Po dueloch so štvrtou Porubou, prvými Michalovcami, treťou Šaľou a piatim Olomoucom sa tak kľudne môže stať, že hádzanárky Zlína vypadnú z najlepšej štvorky, ktorá by im zaručovala účasť vo vyraďovacích bojoch.

Raníková vie, že strelený gól ju niečo bude stáť 28.01.2012

Minulý víkend síce hráčky Olomouca zvíťazili vysoko v Nitre, viac ako ich víťazstvo však zaujal gól brankárky Barbory Raníkovej. Českej reprezentačnej jednotke sa prihodil ojedinelý kúsok, keď sa strelou cez celé ihrisko zapísala do streleckej listiny.

Iuventa po dráme zdolala Partizánske o dva góly 28.01.2012

Hádzanárky michalovskej Iuventy zdolali po veľkej dráme v domácom súboji 17. kola WHIL Partizánske 27:25 (12:12) a upevnili si vedúce postavenie v tabuľke. Hádzanárky Iuventy Michalovce tak zdolali aktuálneho víťaza Slovenského pohára aj v druhom vzájomnom stretnutí sezóny. Zverenky trénera Jána Packu sa najbližšie predstavia na budúcu nedeľu v Zlíne, doma ich uvidíme o rovné dva týždne v prestížnom súboji proti ambicióznej Porube.

Staršie žiačky na Főnix Kupa v Debrecíne štvrté 29.01.2012

Piaty ročník mládežníckeho turnaja Főnix Kupa 2012 v maďarskom Debrecíne pokračoval v sobotu zostavajúcimi zápasmi v skupinách a dnes sú na programe stretnutia skupín o konečné umiestnenie. Staršie žiačky Iuventy sa z druhého miesta v základnej skupine prebojovali do bojov o 4. - 6. miesto, kde po dvoch víťazstvách už majú zabezpečené konečné štvrté miesto. Mladšie žiačky skončili v základnej skupine tretie, čo pre nich znamená účasť v bojoch o 7. - 9. miesto. Po prehre v prvom zápase s Nádudvárom skončia s najväčšou pravdepodobnosťou ôsme alebo deviate.

Iuventa Michalovce naďalej na čele WHIL 29.01.2012

Hádzanárky Iuventy Michalovce ostali na čele WHIL aj po sedemnástom kole. Zverenky trénera Jána Packu totiž nezaváhali ani v tomto kole, keď na domácej palubovke porazili nepríjemné Partizánske 27:25. Krok so slovenským majstrom naďalej drží Duslo Šaľa, ktoré doma zdolalo Senec 34:30 a takisto aj Veselí po tom, čo zverenky trénera Petra Sabadku vyhrali v Prahe nad Slaviou 21:20. V ďalších stretnutiach sedemnásteho kola sa zrodili očakávané výsledky. Most si doma poradil s Jindřichovým Hradcom (31:20), Poruba so Zlínom (35:24) a takisto aj Olomouc s Pískom (33:30).

Staršie dorky v jarnej časti so smelými plánmi 29.01.2012

Počas nasledujúceho týždňa (v stredu 1.2. zápasom proti Drábovej Košice)štartujú odvetnú časť svojej súťaže staršie dorastenky Iuventy Michalovce. Staršie dorky v jesennej časti odohrali sedem stretnutí, v ktorých zaznamenali šesť výhier a jediný bod stratili za domácu remízu s UDHK Nitra. Zverenky trénerky Marianny Nemčíkovej sú po jesennej časti na druhom mieste tabuľky, o horšie skóre za vedúcou UDHK Nitra. Oproti svojmu najväčšiemu rivalovi však majú zápas k dobru.

Staršie žiačky na Főnix Kupa štvrté, mladšie ôsme 30.01.2012

Ma mládežníckom turnaji Főnix Kupa 2012 v maďarskom Debrecíne, ktorého piaty ročník vyvrcholil v nedeľu zápasmi v skupinách o konečné umiestnenie, sa z dvoch zúčastnených družstiev Iuventy viac darilo starším žiačkam, ktoré v skupine 4. - 6. miesto vyhrali obidva svoje zápasy a v konečnom poradí turnaja im patrí štvrté miesto. Mladšie žiačky, ktoré bojovali o 7. - 9. miesto, po prehre v prvom zápase s Nádudvárom zdolali vo svojom záverečnom vystúpení Szekszárd a obsadili ôsme miesto.

Vydreté víťazstvo Iuventy 30.01.2012

Hádzanárky Iuventy Michalovce v sobotňajšom domácom stretnutí 17. kola WHIL zvíťazili po dramatickom priebehu nad HK Danlog Partizánske dvojgólovým rozdielom 27:25 (12:12) a udržali si vedúcu priečku v tabuľke. Na dva body sa zverenky trénera Jána Packu museli poriadne nadrieť, hoci úvod im vyšiel na výbornú (vyhrávali 4:0 i 6:2). Partizánske takmer celý druhý polčas viedli, v 51. minúte bolo 21:23, ale vďaka výbornému finišu sa z triumfu tešili Michalovce.

Poruba si udržala domácu neporazitelnosť 30.01.2012

Hádzanárky Sokola Poruby si víťazstvom vo víkendovom stretnutí proti Zlínu(35:24) udržali domácu neporaziteľnosť. Veľmi dobrým výkonom sa proti Zlínu blysla aj brankárka Markéta Doláková, ktorá si po zápase vyslúžila pochvalu nielen svojich spoluhráčok, ale aj samotného trénera Jána Benadíka.

Packa úspešný aj po štvrtýkrát 30.01.2012

Hádzanárky Iuventy Michalovce porazili v sobotňajšom zápase na svojej palubovke celok Partizánskeho 27:25. Vo vyrovnanom zápase mali nakoniec viac šťastia zverenky trénera Packu, ktoré o svojom triumfe nad aktuálnym držiteľom Slovenského pohára rozhodli až v samom závere, keď Trehubovová v posledných sekundách upravila na konečných 27:25. Tréner Packa tak má po svojom príchode do Iuventy bilanciu štyri zápasy, štyri výhry. Najbližšie stretnutie odohrá slovenský majster v nedeľu 5.februára na palubovke Zlína. Ešte predtým, v utorok o 16.00 privíta Iuventa v prípravnom zápase doma aktuálneho lídra druhej poľskej ligy, celok MKS Olimpia-Beskid-Gór-Stal Nowy Sącz. V drese poľského tímu sa predstaví aj bývalá opora Iuventy Miroslava Zahorjanová, ktorá do tohto klubu prestúpila pred touto sezónou.

Ženy Iuventy dnes v príprave proti Nowému Sączu 31.01.2012

Po príchode trénera Packu do Iuventy sa neoddeliteľnou súčasťou trénngového procesu stali aj prípravné zápasy so súpermi, ktorých kvality sú porovnateľné s našim tímom. Po dvoch dueloch v Užhorode (remíza a víťazstvo) sa žlto-modré dnes od 16:00 hod predstavia v prípravnom stretnutí v domácej Chemkostav aréne, kde ich súperom bude vedúci celok B skupiny druhej najvyššej poľskej súťaže (prvej ligy) MKS Olimpia-Beskid-Gór-Stal Nowy Sącz.

Slovenky proti Taliankam v Salerne a v Hlohovci 31.01.2012

Kvalifikácia hádzanárok o postup na ME 2012 v Holandsku má najbližšie zápasy 3. a 4. kola na programe koncom marca. Súperkami Sloveniek účinkujúcich v 6. skupine budú v dvojzápase doma - vonku Talianky. Zverenky trénera Petra Sabadku najskôr v stredu 21. marca zavítajú na taliansku pôdu do Salerna, kde nastúpia od 18.00 h, potom v nedeľu 25. 3. privítajú hráčky z Apeninského polostrova v hlohovskej hale na Zábraní, kde sa začne hrať tiež od 18.00 h. Kvalifikácia ME 2012 vyvrcholí na prelome mája a júna, keď si slovenské hádzanárky zmerajú v Prešove sily s Dánkami a potom ich čaká duel u Chorvátok. Na šampionát postúpia prvé dva tímy zo skupiny.

Dnes na programe dohrávaný súboj Nitra - Poruba 31.01.2012

Dnes, čiže v utorok 31.1. o 17.00 je na programe dohrávaný súboj 13. kola spoločnej slovensko - českej súťaže WHIL medzi družstvami UDHK ŠG Nitra - Sereď a Sokol Poruba. Ako je známe, tento zápas sa v novembri minulého roka neuskutočnil pre chrípkovú epidémiu v tíme UDHK. Momentálne štvrtá Poruba sa môže prípadným triumfom v tomto stretnutí posunúť až na druhé miesto tabuľky WHIL.

Slováci proti Bielorusom v Steel aréne 31.01.2012

Slovenskí hádzanári po roku opäť zavítajú do košickej Steel arény. Tá bude v sobotu 9. júna od 16.00 h dejiskom prvého zápasu II. fázy kvalifikácie mužov o účasť na budúcoročnom svetovom šampionáte s Bieloruskom. Slováci minulý rok spečatili v Košiciach svoj postup na ME 2012 v Srbsku, teraz budú chcieť spraviť dôležitý prvý krok k vybojovaniu účasti na MS 2013 v Španielsku.

Juniorky obsadili v Egeri siedme miesto 31.01.2012

Počas víkendu sa naše juniorky predstavili na kvalitne obsadenom turnaji Dobó kupa v maďarskom Egeri, kde v konkurencii ôsmich celkov napokon obsadili predposlednú siedmu priečku. Zverenky trénerskej dvojice Marián Ujhely - Marianna Nemčíková budú najbližšie v akcii už v stredu 1. februára, keď o 17.00 hod. budú v stretnutí prvej dorasteneckej ligy hostiť Drábovú Košice.

Iuventa si proti Nowemu Sączu schuti zastrieľala 31.01.2012

Hádzanárky michalovskej Iuventy si proti lídrovi druhej poľskej ligy z Noweho Sączu 31.01.2012 schuti zastrieľali a nad papierovým outsiderom bez problémov zvíťazili 43:17 (21:7). Zverenky trénera Jána Packu sa najbližšie predstavia v nedeľu, o 16.00 hod. ich čaká duel v Zlíne.

Tesná výhra Poruby v Nitre + pridaná aktuálna tabuľka 31.01.2012

V dohrávke 13. kola spoločnej slovensko - českej interligy WHIL zvíťazili hráčky Poruby na palubovke posledného tímu tabuľky UDHK ŠG Nitra - Sereď tesne 35:34. Zverenky trénera Jána Benadíka sa touto výhrou posunuli na tretie miesto tabuľky.
TOPlist©2010-2011 IUVENTA Michalovce. Všetky práva vyhradené. Vytvorila: NIKA PRESS s.r.o
Design: Richard Max