Novinky z minulého týždňa: Novým športovým riaditeľom Ján Beňadik, Mária Holešová do Podravky Koprivnica, Iuventa v prvom kole proti Šali...

SLOVENSKÝ POHÁR
  Šaľa 28 13 finále
13.12.2017 o 18.00

  IUVENTA 24 14
WHIL
  Šaľa 25 13 Finále 3. zápas
19. 5. 2018 o 18.00

  IUVENTA 27 14
Staršie dorky
  Stupava 32 15 1. liga - 22. kolo
19.5.2018 o 18.00
 

  IUVENTA 22 9
Mladšie dorky
  Stupava 21 10 1. liga - 22. kolo
19.5.2018 o 15.15
  IUVENTA 22 15

Vyjadrenie Iuventy k voľbám prezidenta SZH 18.06.2018

V sobotu 23. júna sa v Bratislave uskutočnia voľby prezidenta Slovenského zväzu hádzanej. Na funkciu kandiduje doterajší prezident SZH Jaroslav Holeša, jeho vyzývateľom bude úspešný hádzanár či tréner Martin Lipták. Do soboty sa ešte môže prihlásiť aj ďalší kandidát či kandidáti. Iuventa Michalovce sa k voľbám rozhodla vydať stanovisko, ktoré prinášame v týchto riadkoch.

Historická fotka zo sezóny 1978/79 01.11.2011

OPRAVENÝ A DOPLNENÝ ČLÁNOK Z 21.10.2011 !
Dostalo sa k nám historické foto nášho tímu z konca rokov sedemdesiatych, kedy hrával pod svojím pôvodným názvom TJ Odeva. Ide o sezónu 1978/79, keď naše hádzanárky obsadili v krajských majstrovstvách druhé miesto. Trénerom tímu bol Milan Cifranič a ďalšími účastníkmi súťaže boli Krásna Košice, MEZ Michalovce, Revúca a Lokomotíva Košice.

Rodáci na opačných stranách 01.11.2011

V stredajšom predohrávanom zápase tradičných rivalov sa prvýkrát v histórii predstavia rodáci z týchto miest na opačných stranách lavičky. Rodený Michalovčan Michal Lukačín totiž trénuje Šaľu a rodák z tohto mesta Tomáš Hlavatý je zase od tejto sezóny trénerom Iuventy. Pred zápasom sme položili rovnaké otázky obidvom dotyčným trénerom.

Dorastenky Iuventy počas víkendu oddychovali 01.11.2011

Staršie aj mladšie dorastenky Iuventy po stredajších dohrávkach 3. kola prvej ligy s UDHK Nitra počas víkendu nie po prvý raz oddychovali. Kým mladšie mali podľa vyžrebovania voľno, domáci zápas starších so Šuranmi bol preložený na sobotu 19. novembra. Mladšie dorky využili voľný termín na priateľský zápas s Užhorodom. V nasledujúcom kole v nedeľu 6. novembra cestujú obidve naše družstvá do Šale.

Lukačin: Dúfam, že formu potvrdíme aj v Michalovciach 01.11.2011

Už v stredu je na programe šláger siedmeho kola spoločnej slovensko – českej WHIL, keď doterajší líder súťaže Iuventa Michalovce, privíta druhé Duslo Šaľa. Tento zápas sa predohráva v stredu preto, že Michalovce majú cez víkend pohárové povinnosti. V tomto zápase, ako už bolo spomenuté pôjde o veľa, keďže ide o súboj prvého s druhým. Michalovčanky sa v sobotu veľmi dobre naladili po hladkej výhre nad Slaviou Praha 38:27, Šaľa si zase poradila na domácej palubovke s nebezpečnou Porubou 24:21. Paradoxom tohto zápasu je, že na trénerskej stoličke Iuventy Michalovce sedí rodený Šaľan Tomáš Hlavatý a trénerom Dusla je zase rodený Michalovčan Michal Lukačin. Práve s týmto rodeným Michalovčanom priniesla oficiálna stránka slovenského hádzanárskeho zväzu pred týmto zápasom zaujímavý rozhovor.

Šláger v Michalovciach - Iuventa hostí Šaľu 02.11.2011

Dnes o 17.30 hod. sa v michalovskej Chemkostav aréne uskutoční prestížny duel medzi domácou Iuventou, vedúcim tímom interligy WHIL, a odvekým rivalom HK Slovan Duslo Šaľa, ktorému patrí iba vinou horšieho skóre druhé miesto v tabuľke.Zemplínčanky sa na dnešný náročný duel výborne naladili v sobotu proti pražskej Slavii, ktorú zdolali hladko 38:27. Premiéru na michalovskej lavičke na poste trénerky brankárok odbila Katarína Harišová-Dlugošová, ktorá sa vrátila z materskej dovolenky.

Iuventa v šlágri zdolala doma Šaľu o päť gólov 02.11.2011

Hádzanárky michalovskej Iuventy zvíťazili v stredajšom predohrávanom šlágri 8. kola nad šalianskym Duslom 32:27, keď rozdielom piatich gólov viedli už do prestávky. Iuventa si týmto triumfom upevnila vedúcu priečku v tabuľke. Hádzanárky Iuventy čaká počas najbližšieho víkendu dvojzápas tretieho kola Pohára víťazov pohárov na pôde švédskeho IK Sävehof. V spoločnej slovensko-českej súťaži (WHIL) sa predstavia na budúci víkend, keď v sobotu 12. novembra zavítajú na pôdu českého Olomouca.

V predohrávke 8. kola úspešnejšie Michalovce 02.11.2011

V stredu 2. októbra mala spoločná slovensko- česká interliga WHIL na programe dva zápasy. V dohrávke 5. kola si doma poradil český šampión HC Britterm Veselí n/Moravou s Jindřichovým Hradcom 31:20, hoci po polčase prehrávali hostky iba o gól 13:12. V druhom dejstve už domáce hráčky na palubovke kraľovali. Zverenky trénera Sabadku sú tak jediným tímom v súťaži, ktorý ešte nestratil ani jeden bod, lenže majú o dva odohraté zápasy menej ako momentálny líder súťaže Iuventa Michalovce. Tá si v stredajšej predohrávke 8.kola poradila zo svojim odvekým slovenským rivalom Šaľou, keď na domácej palubovke triumfovala po výsledku 32:27.

Sävehof sa v stredu poriadne potrápil 03.11.2011

Náš najbližší pohárový súper, IK Sävehof, si v stredu takisto kvôli povinnostiam v PVP predohrával súboj v domácej súťaži. A hoci je stále jediným nezdolaným klubom vo švédskej Elitserien v tejto sezóne, proti v tabuľke šiestemu Lugi sa poriadne potrápil. Sävehof si síce pripísal na konto vydreté víťazstvo 26:22, ale aj z jeho vlastných radov zaznieva kritika na predvedený stredajší výkon.

IK Sävehof - švédsky hádzanársky kolos 03.11.2011

Iuventa Michalovce sa počas víkendu predstaví vo švédskom Göteborgu, kde naše dievčatá čakajú oba zápasy tretieho kola Pohára víťazov pohárov proti úradujúcemu majstrovi a suverénnemu lídrovi tamojšej Elitserien IK Sävehof. Informácie o tom, čo naše dievčatá v krajine Troch koruniek čaká, proti komu a kde sa vlastne predstavia nám poskytol Zoltán Hübsch - Slovák, ktorý od roku 1985 žije vo švédskej Husqvarne. Hoci sa označuje za občana Švédskeho kráľovstva, sám sa stále považuje za Slováka ako repa. My mu aj touto cestou ďakujeme za informácie, ktoré pre nás ochotne a nezištne poskytol.

Iuventa ani "vonku" nevzdáva vopred boj o postup 03.11.2011

S dobrým pocitom zo zisku dvoch bodov za víťazstvo v šlágri WHIL nad Slovanom Duslo Šaľa (32:27) sa vydajú hádzanárky Iuventy Michalovce v noci zo štvrtka na piatok na cestu za povinnosťami v pohárovej Európe. Zemplínčanky sa v Partille neďaleko Goteborgu predstavia proti švédskemu IK Sävehof počas víkendu až dvakrát, keďže predstavitelia klubov sa dohodli na odohratí dvojzápasu 3. kola Pohára víťazov pohárov (PVP) žien na severe kontinentu.

Iuventa si udržala prvé miesto 03.11.2011

Hádzanárky Iuventy Michalovce si v predohrávke 8. kola poradili v repríze minuloročného finále na domácej palubovke so Šaľou, ktorú porazili 32:27. Po sobotňajšom víťazstve nad Slaviou Praha (38:27) sa tak dvoma výhrami naladili na dvojzápas 3. kola PVP vo švédskom Sävehofe, ktorý ich čaká tento víkend.

Slovenskí hádzanári zdolali v príprave Francúzov 03.11.2011

Slovenskí reprezentanti sa vo štvrtok postarali o senzáciu, keď v Limoges v prvom z dvojice medzištátnych priateľských stretnutí s Francúzskom zvíťazili 30:28 (14:14). Zverenci trénera Zoltána Heistera dosiahli v poradí dvanástej vzájomnej konfrontácii s úradujúcimi majstrami sveta, Európy i olympijskými víťazmi prvé víťazstvo po predchádzajúcich jedenástich prehrách. Slováci si s Francúzmi zmerajú sily aj v sobotu 5. 11. od 18.00 h v Boulazacu. Pre oba tímy sú duely súčasťou prípravy na januárové majstrovstvá Európy 2012 v Srbsku.

Denník Korzár o víťazstve Iuventy nad Šaľou 04.11.2011

Hádzanárky michalovskej Iuventy potvrdili stredajším víťazstvom nad Šaľou vedúce postavenie v spoločnej slovensko-českej súťaži WHIL. V predohrávanom stretnutí 8. kola zvíťazili nad Duslom 32:27 (16:11) a na svojom konte už majú 14 bodov. Dnes Michalovčanky odleteli do Švédska, kde cez víkend odohrajú dvojzápas 3. kola Pohára víťazov pohárov (PVP) s IK Sävehof. Viac v článku z denníka Korzár.

Iuventa má za sebou úvodný deň vo Švédsku 04.11.2011

Hádzanárky michalovskej Iuventy čaká počas víkendu dvojzápas tretieho kola Pohára víťazov pohárov na pôde švédskeho IK Sävehof. O tom, ako Zemplínčanky na sever Európy cestovali, ako strávili úvodný deň svojho výjazdu, ale aj to, aké majú plány a ciele pred súbojmi s aktuálnym švédskym majstrom, sa dozviete z nasledujúceho článku, ktorý sme pre vás exkluzívne pripravili.

Hádzanárky Iuventy si veria, že prekvapia 05.11.2011

V sobotu ráno družstvo Iuventy neabsolvovalo vo švédskom Goteborgu tréningovú jednotku, ale tréneri radšej zvolili hodinovú prechádzku v okolí Hotela Quality win, kde je družstvo počas svojho švédskeho pobytu ubytované.

Štvorgólová prehra Iuventy v prvom zápase 05.11.2011

Hádzanárky michalovskej Iuventy neuspeli v úvodnom súboji tretieho kola PVP na pôde švédskeho majstra IK Sävehof a v sobotu prehrali rozdielom štyroch gólov 33:37. Druhý zápas je na programe zajtra na rovnakom mieste o 16.30 hod., ako domáci však už bude na rozdiel od dneška figurovať švédsky tím.

Partizánske si poradilo s Mostom 05.11.2011

V jedinom sobotňajšom zápase 8. kola spoločnej slovensko - českej interligy WHIL porazilo Partizánske - Most 23:19, keď o svojom triumfe jeho hráčky rozhodli už v prvom polčase, ktorý vyhrali 16:8. 8. kolo WHIL pokračuje v nedeľu dvoma zápasmi, v ktorých Slavia privíta Nitru a Poruba si doma zmeria sily s Olomoucom. Ako je známe toto kola začalo už v stredu, keď v jeho predohrávke Iuventa porazila Šaľu 32:27. Zvyšné zápasy sú pre povinnosti Písku a Veselí v európskych pohároch odložené na neskorší termín.

Slováci v druhom zápase s vysokou prehrou 05.11.2011

Slovenskí hádzanári podľahli v sobotňajšom odvetnom medzištátnom priateľskom stretnutí v Boulazacu domácim Francúzom vysoko 18:37 (8:19). Reprezentanti SR nezopakovali svoj štvrtkový výkon, keď v Limoges zdolali v poradí dvanástom vzájomnom zápase úradujúcich majstrov sveta, Európy i olympijských víťazov 30:28. Zverenci trénera Zoltána Heistera ťahali v sobotu od úvodu výrazne za kratší koniec a s Francúzmi utrpeli dvanástu prehru v ére samostatnosti. Pre oba tímy boli duely súčasťou prípravy na januárové majstrovstvá Európy 2012 v Srbsku.

Vysoké víťazstvo hádzanárok Písku vo Vyzývacom pohári 05.11.2011

Hádzanárky účastníka WHIL Písku zmietli v úvodnom stretnutí tretieho kola Vyzývacieho pohára rakúsky Dornbirn a po výhre 31:11 (16:3) si pred odvetou, ktorá sa bude konať v sobotu 12.11. vytvorili vynikajúcu pozíciu na postup do ďalšieho kola. Hádzanárky minuloročného šiesteho tímu spoločnej interligy si v tomto zápase počínali veľmi dobre, keď hráčky Dornbirnu prekonali ich obranu až v 18. minúte, keď bol stav zápasu 10:0. Do polčasu narástol náskok juhočešiek na trinásť gólov, keď viedli 16:3. V druhom polčase, hráčky Písku koncertovali naďalej a po výhre 31:11 sa im brehy osemfinále Vyzývacieho pohára priblížili na dohľad.

Iuventa fandila na hokeji v hale Scandinavium 05.11.2011

Športová sobota sa pre niektorých členov výpravy Iuventy Michalovce vo švédskom Goteborgu neskončila úvodným súbojom tretieho kola so Sävehofom, ale pokračovala v legendárnej hale Scandinavium na hokejovom zápase domácej Västry Frolunda s Linkopingom. Skutočne exkluzívnu pozvánku neodmietli lekár družstva MUDr. Eugen Lešo, prezident klubu Gabriel Dorič, športový riaditeľ Jaroslav Čúrny, asistent trénera Tomáš Hlavatý i ďalší členovia vedenia klubu, ktorí vo vypredanej hale napokon videli prekvapujúco a tesnú prehru domácich 1:2.

Žiačky hrali doma a vo Vranove - doplnené 06.11.2011

Po predchádzajúcom voľnom prázdninovom víkende odohrali včera staršie aj mladšie žiačky Iuventy stretnutia 6. kola krajských majstrovstiev. Staršiežiačky Iuventy A po víťazstve vo Vranove ostávajú v tabuľke naďalej prvé bez straty bodu. Úspešné bolo aj béčko doma proti košickej Bernolákovej. Áčko mladších žiačok vo Vranove takisto nezaváhalo. Céčko zložené z hráčok nar. v roku 2001 na rovnakého súpera z pochopiteľných dôvodov ešte nestačilo, ale aj napriek prehre dokázalo svoje ďalšie napredovanie. Body si z Chemkostav arény odvážajú mladšie žiačky Bernolákovej, ktoré zdolali Iuventu B. Úlohu favorita v mimosúťažných zápasoch proti Bernolákovej a Iuvente B potvrdili mimo súťaž hrajúce Sobrance.

Mladšie dorastenky úspešné aj v Šali 06.11.2011

Mladšie dorastenky si aj v šiestom tohtosezónnom zápase pripísali na svoje konto víťazstvo, keď po výsledku 29:36 triumfovali na horúcej pôde v Šali. Ako stabilné opory sa opäť ukázali Špaková, ktorá zaťažila konto súperových brankárok 12 gólmi a strelkyňa desiatich presných zásahov Nagyová. Zverenky trénera Dušana Daniša majú o týždeň voľno, doma ich najbližšie uvidíme o dva týždne v súboji s Dunajskou Stredou.

Staršie dorastenky takisto víťazne 06.11.2011

Po mladších dorasteniek si zo Šalš vezú dva body za cenné víťazstvo 37:27 aj staršie dorastenky. Dievčatá po celý zápas na palubovke dominovali a zaslúžene si na svoje konto pripísali tretie tohtosezónne víťazstvo. Staršie dorastenky sa najbližšie predstavia o týždeň, v nedeľu doma privítajú HK Nitra. V Chemkostav aréne ich uvidíme aj o dva týždne, v dohrávanom súboji 7. kola budú hostiť Šurany.

Iuventa mala na lopate Švédky, tesne prehrala 06.11.2011

Hádzanárky michalovskej Iuventy sa tesnou prehrou 24:25 v odvetnom súboji tretieho kola Pohára víťazov pohárov na pôde švédskeho IK Sävehof rozlúčili s účinkovaním v európskych pohároch. Zemplínčanky sa nemajú za čo hanbiť, vo Švédsku odohrali zatiaľ dva najlepšie výkony v tejto sezóne.

Juniorky podľahli Interu 06.11.2011

Juniorky Iuventy nestačili v zápase 8. kola I. slovenskej hádzanárskej ligy žien na bratislavský Inter, ktorému podľahli na jeho palubovke 33:39. Mladé nádeje Iuventy tak nezavŕšili úspešný mládežnícky deň, keď vyhrali mladšie ako aj staršie dorastenky. Juniorky michalovskej Iuventy sa o týždeň predstavia proti Modre, ale už v sobotu a nie v Michalovciach, ale o 15.30 hod. v Sečovciach.

Vysoké víťazstvo Poruby, doma nezaváhala ani Slavia 06.11.2011

V dvoch nedeľňajších zápasoch 8. kola spoločnej slovensko - českej interligy WHIL sa zrodili očakávané víťazstva domácich tímom, keď Poruba na domácej palubovke zdolala Olomouc 36:27 a Slavia Praha nedala šancu Nitre, ktorú vyprevadila s vysokou prehrou 39:25. Ako je známe 8. kola začalo stredajšou predohrávkou Iuventa Michalovce - Šaľa, v ktorej sa zverenky trénera Vuru tešili z výhry 32:27. Toto kolo pokračovalo jedným zápasom aj v sobotu, keď Partizánske doma zdolalo Most 23:19. Zvyšné dva zápasy 8. kola bolo pre povinnosti Písku a Veselí v európskych pohároch odložené. Písek si svoj zápas, v ktorom privíta Jindřichúv Hradec dohrá v stredu 9.11. Aktuálny český majster dohrá svoj zápas 8. kola, v ktorom sa predstaví na palubovke Senca až 11. januára budúceho roka.

Švédsky majster dal stop slovenskému 07.11.2011

Hádzanárky Iuventy Michalovce prehrali v oboch stretnutiach tretieho kola Pohára víťazov pohárov so švédskym šampiónom IK Sävehof. V pohárovej Európe tak skončil aj posledný slovenský zástupca v ženskej hádzanej. Otázne je či by sa tak stalo aj v prípade, keby odvetu hrali Michalovce doma. Do osemfinále postúpil Sävehof.

Ľahké víťazstvo Partizánskeho 07.11.2011

Cez víkend pokračovala spoločná slovensko - česká interliga WHIL troma zápasmi 8. kola. V tých sa darilo iba domácim tímom, keď Partizánske doma zdolalo Most 23:19. V ďalšom stretnutí si Slavia Praha hravo poradila s Nitrou a výsledkom 39:25 si napravila chuť po zlých výsledkoch zo začiatku súťaže. V poslednom víkendovom zápase porazila doma Poruba Olomouc vysoko 38:27. Ako je známe 8. kola začalo stredajšou predohrávkou Iuventa Michalovce - Šaľa, v ktorej sa zverenky trénera Vuru tešili z výhry 32:27. Zvyšné dva zápasy 8. kola bolo pre povinnosti Písku a Veselí v európskych pohároch odložené. Písek si svoj zápas, v ktorom privíta Jindřichúv Hradec dohrá v stredu 9.11. Aktuálny český majster dohrá svoj zápas 8. kola, v ktorom sa predstaví na palubovke Senca až 11. januára budúceho roka.

V PVP ďalej aj Debrecen, Veselí s vysokou prehrou 07.11.2011

Okrem dvojzápasu IK Savehof - Iuventa (37:33 a 25:24) sa v treťom kole Pohára víťazov pohárov uskutočnili aj ďalšie súboje. Do osemfinále zatiaľ postúpili tri družstvá. Okrem švédskeho majstra to je maďarský Debrecen, ktorý si v dvojzápase konajúcom sa na jeho palubovke poradil s gréckym Patrasom (31:27, 41:26), a postup si vybojovala takisto aj ruská Zvezda Zvenigorod, ktorá takisto zvládla obidva zápasy na domácej palubovke, v ktorých pokorila nórsky Bergen po výsledkoch (29:23 a 33:25). V zostávajúcich súbojoch nás zaujala prehra českého Veselí, ktoré nestačilo na poľský Lubin a na jeho palubovke prehralo vysoko 18:29. Odveta, ktorá je na programe v sobotu 12.11., tak bude pre zverenky trénera Sabadku veľmi ťažká.

K úplnej spokojnosti chýbal iba postup 08.11.2011

V nedeľu skončil svoju púť v európskych hádzanárskych pohárových súťažiach jediný ženský zástupca Iuventa Michalovce. Slovenský šampión sa po vypadnutí z Ligy majstrov predstavil v 3. kole Pohára víťazov pohárov na ihrisku švédskeho družstva IK Sävehof. Hoci oba zápasy prehral (33:37 a 24:25), zanechal určite lepší dojem, než v prvej skupinovej fáze Ligy majstrov, kde v domácom prostredí zdolal iba turecký Üsküdar (38:28). Dve následné vysoké prehry so srbským Zaječarom (27:34) a najmä s Veselí (21:30) mu na reputácii nepridali.

Oduševnený výkon Iuventy na postup nestačil 09.11.2011

Švédsky Sävehof v oboch zápasoch na jeho palubovke poriadne potrápila. Výborný výkon podala brankárka Gubiková, ktorá domáce strelkyne privádzala do zúfalstva. Hádzanárky michalovskej Iuventy boli veľmi blízko k senzácii na úkor švédskeho tímu IK Sävehof. V dvojzápase tretieho kola Pohára víťazov pohárov odohrali v Göteborgu dve výborné stretnutia, v ktorých sa zrodili víťazstvá domáceho celku 37:33 a 25:24. O tie však museli severanky tuho bojovať.

V stredu na programe dva zápasy WHIL 09.11.2011

Dnes, čiže v stredu 9. novembra, sú na programe dva zápasy spoločnej slovensko - českej interligy WHIL. V dohrávke 8. kola privíta v susedskom derby účastník Vyzývaceho pohára Písek o 18.30 Jindřichúv Hradec. Druhý dnešný súboj je na programe o pol hodinu skôr, čiže o 18.00. V predohrávke 9. kola v ňom privíta aktuálny český majster a jediný tím, ktorý dosiaľ vo WHIL nestratil ani bod Veselí, Partizánske.

Mužská extraliga už iba so siedmimi mužstvami 09.11.2011

Hádzanári MHC Bardejov už nebudú pokračovať v účinkovaní v najvyššej slovenskej súťaži mužov. Vedenie nováčika oznámilo v pondelok Slovenskému zväzu hádzanej (SZH) odstúpenie z extraligy z ekonomických dôvodov. Bardejovčania nebudú hrať ani v Slovenskom pohári 2011/2012. Zopakovala sa situácia spred vyše roka, keď vtedy odhlásili bardejovskí funkcionári družstvo mužov z rovnakých dôvodov len deň pred úvodným duelom extraligového ročníka 2010/2011.

Do Londýna aj s Vargovou a bez tria z Dijonu 09.11.2011

Trénerská dvojica reprezentácie hádzanárok Slovenska Peter Sabadka - Lenka Černá zverejnila 16-člennú nomináciu na novembrový predolympijský turnaj v Londýne (23. - 27. 11. 2011). V porovnaní s nedávnym dvojzápasom kvalifikácie ME 2012 chýba vo výbere trio legionárok z francúzskeho Dijonu - Žaneta Tóthová, Martina Školková, Veronika Pajtášová. Medzi nominovanými nechýba štvorica z michalovskej Iuventy: Lucia Gubiková, Michaela Kovaličková, Patrícia Wollingerová a Katarína Hvostaľová.

Slovákov pred ME preveria aj Chorváti, Švédi a Iránci 09.11.2011

Slovenská hádzanárska reprezentácia mužov sa pred januárovými ME 2012 v Srbsku predstaví na medzinárodnom turnaji v chorvátskom Osijeku (6. - 8. 1. 2012). Organizátori podujatia pod názvom Croatia Open 2012 oznámili po zmenách v obsadení účastníkov presné vyžrebovanie turnaja. Na zverencov trénera Zoltána Heistera čaká po štvrtkovom príchode do Osijeku, kde v roku 2009 úspešne účinkovali na svetovom šampionáte, v piatok 6. januára duel so Švédskom. V sobotu 7. 1. si Slováci zmerajú sily s Chorvátmi a v nedeľu 8. 1. s Iráncami. Z pôvodne prihlásených ubudli dva tímy. Rakúšania sa odhlásili pre povinnosti v I. fáze kvalifikácie MS 2013 a Macedónčania odriekli účasť, keďže majú Švédov v základnej skupine ME 2012. Turnaj bude pre slovenské družstvo generálkou pred európskym šampionátom (15. - 29. 1.), na ktorom sa v základnej A-skupine stretnú s triom veľmi kvalitných súperov - Dánskom, Poľskom a Srbskom.

Veselí novým lídrom WHIL o gól pred Iuventou 09.11.2011

V stredu 9. novembra boli na programe spoločnej slovensko - českej interligy WHIL dva zápasy. V dohrávke 8. kola porazili hádzanárky Píska na domácej palubovke ďalšieho českého účastníka WHIL Jindřichuv Hradec vysoko 37:23. V predohrávke 9. kola zase vyhral aktuálny český majster Veselí nad Partizánskym 25:21. Zverenky trénera Sabadku sa týmto víťazstvom bodovo dotiahli na Michalovce a keďže majú o gól lepší rozdiel skóre ako Iuventa, posunuli na prvé miesto tabuľky a sú jediným tímom súťaže, ktorý doposiaľ nestratil ani bod.

Veselí stále bez straty jediného bodu 10.11.2011

V stredajšej dohrávke 8. kola WHIL bol úspešný Písek, ktorý na domácej palubovke zdolal Jindřichúv Hradec vysoko 37:23. V tento deň sa odohrala ešte aj jedna predohrávka nasledujúceho 9. kola,v ktorej Veselí doma zdolalo Partizánske 25:21. Zverenky trénera Sabadku sa po tomto zápase dostalo na prvé miesto WHIL o skóre pred Iuventu Michalovce, hoci ešte majú zápas k dobru.

Dosiahne Senec v Hradci na prvé body? 10.11.2011

Oficiálna stránku českého hádzanárskeho zväzu priniesla pozvánku na nadchádzajúce kolo spoločnej slovensko - českej interligy WHIL. Jednotlivé stretnutia hodnotí dlhoročný tréner seniorskej, či juniorskej reprezentácie Česka Lubomír Krejčíř.

Kuťka: Dievčatá som po Partizánskom podrobil kritike 10.11.2011

Tréner českého účastníka WHIL Mostu Tomáš Kuťka odpovedal na oficiálnej internetovej stránke tohto klubu na niekoľko otázok týkajúcich sa súčasného stavu svojho tímu.

Do Londýna bez legionárok Dijonu 11.11.2011

Tréner hádzanárok Slovenska Peter Sabadka nominoval šestnásť hráčok na predolympijský turnaj, ktorý sa uskutoční v Londýne od 23. do 27. novembra. Chýbajú v nej hráčky francúzskeho družstva Cercle Dijon Martina Školková, Žaneta Tóthová a Veronika Pajtášová.

V Nemecku vyšetrujú prezidenta IHF Moustafu 11.11.2011

Nemecký úrad prokuratúry otvoril vyšetrovanie podozrivých okolností, za akých prezident Medzinárodnej hádzanárskej federácie (IHF) Hassan Moustafa udelil v roku 2007 práva na televízne prenosy.

Kiežby sa do reprezentácie vrátilo viac dievčat 11.11.2011

Trojnásobná najlepšia hráčka Slovenska (2007 - 09) Dagmar Stuparičová prežíva zaujímavé hádzanárske obdobie. Ale kým na klubovej úrovni si užíva pôsobenie v tíme nemeckého majstra Thüringer HC, v reprezentačnom drese to už také veselé nie je. Pri národnom tíme nastala pred sezónou zmena. Trénerskú dvojicu Štefan Katušák - Ján Beňadik nahradili Peter Sabadka s Lenkou Černou. Už pred prvým sústredením v Hlohovci však nového kormidelníka čakali aj mrzuté správy. Trojicu opôr z francúzskeho Dijonu neuvoľnil klub, ďalšie hráčky sa poďakovali za pozvánku, hoci z ich strany ešte nejde o definitívny koniec s reprezentáciou.

Šaľa hostí Slaviu, Michalovce do Olomouca 11.11.2011

Cez víkend pokračuje ďalšie, už 9. kolo spoločnej slovensko – českej interligy WHIL. Prvý zápas tohto kola sa odohral už v stredu, keď Veselí zdolalo na vlastnej palubovke Partizánske 25:21 a týmto triumfom sa dostali zverenky trénera Sabadku na prvé miesto tabuľky. Na čelo WHIL sa môže počas víkendu vrátiť Iuventa Michalovce, ktorá nastúpi na svoj zápas v Olomouci. Zverenky trénera Vuru, chcú v tomto zápase potvrdiť nárast formy, ktorý ukázali počas minulého víkendu v dvojzápase tretieho kola PVP proti švédskemu IK Savehof. V ďalších zápasoch 9. kola privíta Most, vedený slovenským trénerom Tomášom Kuťkom, Zlín a bezbodový Senec cestuje do Jindřichovho Hradca. Za šláger kola môžeme označiť zápas medzi Šaľou a minuloročným víťazom WHIL Slaviou Praha.

Iuventa dnes o body v Olomouci 12.11.2011

Po minulotýždňovom vypadnutí z Pohára víťazov pohárov (PVP) sa michalovské hádzanárky môžu sústrediť už len na ligovú súťaž WHIL. Už dnes sa predstavia v zápase 9. kola na palubovke nepríjemného celku DHK Zora Olomouc, kde v minulej sezóne zaknihovali prehru o 4 góly. Olomoucu patrí v tabuľke WHIL siedma priečka s bilanciou 3 víťazstvá, 1 remíza a 4 prehry. Za pozornosť stojí, že jediný nerozhodný výsledok dosiahli na horúcej pôde Partizánskeho, ale doma pustili perie so Zlínom.

Iuventa che ukázať herný progres aj v Olomouci 12.11.2011

Hádzanárky Iuventy Michalovce nastúpia dnes o 17.30 na zápas 9. kola spoločnej slovensko - českej interligy WHIL v Olomouci. V tomto zápase chcú potvrdiť nárast formy, ktorý ukázali hlavne v minulotýždňových zápasoch 3. kola PVP vo švédskom Sävehofe. V stretnutí proti Olomoucu sa bude musieť tréner Vura zaobísť bez zranených Kudročovej a Pollákovej, navyše pre zranenie členka je otázny aj štart Wollingerovej.

Presvedčivá výhra junioriek nad Modrou 12.11.2011

Juniorky michalovskej Iuventy v sobotňajšom súboji 9. kola prvej ligy žien dosiahli na neutrálnej pôde v Sečovciach najvyššie víťazstvo v doterajšom priebehu súťaže, keď Modru zdolali rozdielom pätnástich gólov 32:17 (17:8). Juniorky majú v najbližšom kole voľno, doma ich najbližšie uvidíme v záverečnom zápase jesennej časti proti Bytči v nedeľu 27. novembra 2011.

Osemgólová prehra Iuventy v Olomouci 12.11.2011

Hádzanárky michalovskej Iuventy nedokázali nadviazať na výborné výkony z pohárovej Európy a v súboji 9. kola WHIL prehrali nečakane hladko na palubovke Olomouca 29:37, keď už do prestávky prehrávali o deväť gólov 11:20. Iuventa má počas nasledujúceho víkendu voľný žreb, potom nasleduje reprezentačná prestávka a naše dievčatá naposledy v tomto roku uvidíme doma v prestížnom šlágri proti Veselí na Morave, ktorý je na programe v sobotu 3. decembra v Chemkostav aréne.

Premiérové víťazstvo ŠKP Piccard Senec 12.11.2011

Deviate kolo spoločnej slovensko - českej interligy WHIL prinieslo historický zápis, pretože premiérové dva body za víťazstvo si na svoje konto pripísali hráčky ŠKP Piccard Senec, ktoré triumfovali na palubovke Jindřichovho Hradca 25:26. O ich výhru sa zaslúžila hlavne Dominika Kodajová, ktoré zaťažila konto brankárok J. Hradca trinástimi gólmi. V ďalších zápasoch sa zrodila nečakane vysoká prehra Iuventy Michalovce, ktorá prehrala na palubovke Olomouca 29:37. Toto zakopnutie michalovského tímu využili hráčky Šale, ktoré doma zdolali Slaviu Praha 29:25 a v tabuľke sa tak dotiahli na svojho najväčšieho konkurenta v boji o najlepší slovenský tím. Krízu Mostu zase ešte viac prehĺbili hráčky Zlína, ktoré nad zverenkami slovenského trénera Tomáša Kuťku vyhrali 32:27. Toto kolo sa začalo predohrávkou už v stredu, keď Veselí doma porazilo Partizánske 25:21. Posledný zápas medzi Nitrou a Pískom sa pre povinnosti českého tímu vo Vyzývacom pohári odložil na nedeľu 27.11.

Veselí v PVP končí, Písek vo Vyzývacom pohári ďalej 12.11.2011

So striedavými úspechmi si počínali české tímy v európskych pohároch. Aktuálny český majster v treťom kole pohára PVP síce doma zdolal poľský Lublin 25:24, no po minulotýždňovej prehre 18:29 to na postup nestačilo a do osemfinále Pohára víťazov pohárov postúpil poľský celok. Do ďalšieho kola Vyzývacieho pohára postúpili hráčky Písku, ktoré deklasovali rakúsky Dornbirn. Po minulotýždňovej domácej výhre 32:11 sa tešili aj v odvete na palubovke súpera a po hladkom víťazstve 49:24 sa tešili z postupu do ďalšieho kola.

Rozhodcovia dvojičky zahynuli cestou na zápas 12.11.2011

Počas cesty na stretnutie najvyššej nemeckej hádzanárskej bundesligy tragicky zahynuli súrodenci Bernd a Reiner Metheovci.Bratia patrili medzi elitné svetové rozhodcovské páry. Štyridsaťsedemročné dvojičky, ktoré mali rozhodovať duel medzi HBW Balingen-Weilstetten a domácim SC Magdeburg zomreli pri zrážke ich osobného auta s kamiónom v piatok večer. Zápas pre ich absenciu odložili.Polícia vo Freudenstadte nehodu potvrdila. "Celá hádzanárska rodina smúti nad tragickou smrťou Bernda a Reinera Metheových. Naše myšlienky sú s ich manželkami, deťmi a celými rodinami," uviedol vo vyhlásení prezident bundesligy Reiner Witte.

Zora porazila doma Michalovce po piatykrát v rade 13.11.2011

Polčas z ríše snov rozhodol o cennom víťazstve olomouckých hádzanárok nad štvornásobným víťazom interligy Iuventou Michalovce. Zora to na jeden z najlepších tímov interligy vie. Aj v poslednom zápase na nich vyletela a dokonca prvého polčasu si vypracovala pohodlný deväťgólový náskok 20:11. V druhom polčase si už Hanáčky svoj náskok postrážili a výsledkom bolo prekvapenie 9. kola, keď Olomouc zdolal na vlastnej palubovke Michalovce 37:29.

Staršie dorastenky doma vysoko zdolali HK Nitra 13.11.2011

Staršie dorastenky Iuventy mali v nedeľu na programe súboj 9. kola prvej ligy, v ktorom hostili HK Nitra. Michalovčanky naponechali nič na náhodu a úlohu favorita potvrdili vysokým víťazstvom 43:19 (21:9). Družstvo sa najbližšie predstaví opäť doma, v sobotu 19. novembra o 19.00 hod. privítajú Šurany.

Prvé víťazstvo Senca, nečakaná prehra Iuventy 14.11.2011

Michalovce opäť nepochodili na severe Moravy, tentoraz prehrali v Olomouci, kde naposledy uspeli v januári 2007, kedy tam vyhrali 35:27. Doposiaľ „bezzubý“ Senec nečakane vyhral v Jindřichovom Hradci a pripísal si tak prvé dva ligové body.

Ďalšie nečakané zakopnutie Michaloviec 14.11.2011

Po senzačnom debakli v 6. kole v Porube (21:33) prehral úradujúci slovenský majster nečakane hladko aj v Olomouci, ktorý v tejto sezóne strieda veľmi dobré výkony so slabšími. V domácom prostredí sa proti Iuvente už tradične Zora vytiahla. Michalovčanky tam nevyhrali už skoro päť rokov. Naposledy 10. januára 2007 (35:27). Odvtedy však ako keby uťal.

Cenné víťazstvo Prešova v SEHA League 14.11.2011

Hádzanári Tatrana Prešov začali svoj týždňový balkánsky výjazd cenným víťazstvom. V nedeľňajšom stretnutí 9. kola nadnárodnej "SEHA /South East Handball Association/ League" uspeli na pôde chorvátskeho tímu RK Nexe Našice 36:35 Zverenci trénerskej dvojice Djordje Rašič - Ivan Pompoš majú po siedmich odohratých dueloch na svojom konte päť výhier a dve prehry. Prešovčania sa v tabuľke posunuli medzi kvarteto najlepších. Úradujúci slovenský šampión sa najbližšie predstaví v utorok 15. 11. v rámci 8. kola na pôde srbského družstva RK Metaloplastika Šabac.

Na čele prvých líg Modra a Bytča 14.11.2011

Počas víkendu pokračovali deviatim kolom zápasy prvej mužskej aj ženskej ligy. V mužskej časti sa naďalej darí Modre, ktorá po víťazstve na horúcej pôde v Sečovciach 24:27 je stále na čele tabuľky bez straty bodu. V ďalších súbojoch sa stretli rezervy dvoch extraligových celkov, keď farma ŠKP Bratislava porazila Považskú Bystricu 34:31. Levoča si presvedčivo doma poradila s poslednou Dunajskou Stredou 39:19 a takisto aj Šaľa s Martinom 30:20. Okrem Modry si z vonku všetky body doviezli aj Malacky, ktoré triumfovali na palubovke Bojníc po výsledku 28:26. Na čele ženskej ligy je Bytča, ktorá si doma poradila s Košicami 36:24. Doma nezaváhali ani juniorky Michaloviec, ktoré zdolali Modru 32:17. Močenok zase na vlastnej palubovke zdolal bratislavský Inter po výsledku 36:32. Aj v ďalších dvoch stretnutiach sa darilo domácim tímom. Banská Bystrica porazila Zlatnú 35:27 a Senica Nesvady 34:28.

LM žien - základná skupinová fáza - 6. kolo 14.11.2011

Súhrn výsledkov stretnutí záverečného 6. kola základnej skupinovej fázy Ligy majstrov žien 2011/2012 (prvé dva tímy z každej skupiny postúpili do hlavnej skupinovej fázy):

Do osemfinále PVP aj Zaječar, Veselí vypadlo 14.11.2011

Po švédskom IK Sävehof, ktorý vyradil Iuventu Michalovce, maďarskom Debrecene a ruskej Zvezde Zvenigorod,ktorý do osemfinále Pohára víťazov pohárov postúpili ešte minulý týždeň, sa počas tohto víkendu do ďalšieho kola kvalifikovali ďalšie tímy. Nechýba medzi nimi ani srbský RK Zaječar. Ten vyradil holandský MizuWaAi Dalfsen po dvoch zápasoch odohratých na svojej palubovke a výsledkoch 27:24 a 30:22. Do ďalšieho kola však nepostúpil aktuálny líder WHIL české Veselí. Zverenky trénera Sabadku po minulotýždňovej prehre v poľskom Lubine 18:29 síce na domácej palubovke vyhrali 25:24, no na postup do ďalšieho kola to zďaleka nestačilo.

Nemčíková po takmer dvoch rokoch znovu ako hráčka 15.11.2011

Bývalá stredná spojka michalovskej Iuventy Marianna Nemčíková sa opäť objavila v materskom drese. V sobotňajšom stretnutí junioriek Iuventy proti Modre v prvoligovej súťaži žien, ktorý sa hral v Sečovciach a skončil hladkou výhrou Zemplínčaniek 32:17, nastúpila na ihrisko po desiatich minútach hry a dokázala, že zo svojej hádzanárskej geniality nestratila vôbec nič. Kto tento súboj videl, potvrdí, že Nemčíková bola ozdobou zápasu...

Nórky ťahajú Martin medzi elitu! 15.11.2011

Ženská hádzaná v Martine žne úspechy vďaka medičkám z Nórska! Až dve tretiny tímu totiž tvoria legionárky zo Škandinávie!Dievčatá sú v 2. lige ešte len prvý rok a už prezimujú na treťom mieste. S podporou severaniek sa možno Slávii Medik Martin podarí postúpiť do vyššej súťaže. Ženská hádzaná v Martine nemá veľkú tradíciu.

Iuventa opäť sklamala, prehrala v Olomouci 16.11.2011

Úradujúci slovenský majster v hádzanej žien Iuventa Michalovce opäť nepríjemne prekvapil svojich fanúšikov. Po nedávnom debakli v Porube (21:33) tentoraz zase neuspel u súpera v Česku, pretože v Olomouci prehral hladko 29:37. O druhej ligovej porážke Zemplínčaniek v tejto sezóne rozhodol nevydarený prvý polčas, ktorý Iuventa prehrala 11:20. Michalovčanky cestovali do Olomouca v pozícii favorita. Zvlášť po posledných výborných výkonoch, ktoré vygradovali proti Sävehofu, si málokto zaváhanie pripúšťal.

Do semifinále českého pohára aj Veselí 18.11.2011

Počas tohto týždňa boli na programe štvrťfinálové zápasy Českého pohára. V nich sa rozhodovalo o tom, kto bude hrať finálový turnaj, ktorý je obdobný ako u nás, teda, do semifinále postúpia štyri najlepšie tímy a počas víkendu je najprv na programe semifinále a na druhý deň finále. Do semifinále sa postupne dostali aktuálny český majster Veselí, ktoré vyhralo na palubovke Slavie Praha tesne 26:25. Druhým semifinalistom sa stal Olomouc, ktorý triumfoval v Jindřichovom Hradci. V semifinále nebude chýbať po výhre v Písku 32:31 ani Poruba. Kvarteto semifinalistov dopĺňa Zlín, ktorý v nervydrásajúcom zápase nakoniec porazil na vlastnej palubovke Most 36:35.

Sävehof v osemfinále PVP proti Viborgu 18.11.2011

Premožiteľ michalovskej Iuventy v treťom kole Pohára víťazov pohárov, švédsky majster IK Sävehof, sa v osemfinále spomínanej súťaže stretne s dánskym veľkoklubom Viborg HK. Prvé zápasy tejto fázy súťaže sú na programe 4.-5. februára 2012, odvety o týždeň neskôr. Sävehof začína osemfinálovú šichtu na ihrisku dánskeho súpera. Srbský Zaječar, ktorý na Iuventu narazil v I. predkole turnaja Ligy majstrov v Michalovciach (2.-4. septembra 2011) narazí na maďarský Székesfehérvár.

Šaľa privíta Olomouc, Veselí cestuje do Zlína 19.11.2011

Desiate kolo spoločnej slovensko - českej ženskej hádzanárskej interligy WHIL, ktoré je naplánované na tento víkend, prinesie viacero šlágrov a to nielen za riekou Morava. Aktuálny český majster a líder súťaže HC Britterm Veselí n/Moravou cestuje do Zlína, kde na neho určite nečaká ľahký zápas. V ďalšom stretnutí narazia na seba dvaja slovenskí kormidelníci v službách českých tímov, Ján Beňadík tréner Poruby, totiž privíta Tomáša Kuťku, ktorý je lodivodom Mostu. V 10. kole je na programe aj zápas Slavia Praha - Písek, v ktorom bude chcieť minuloročný víťaz WHIL určite naplno zabodovať, pretože v doterajších deviatich kolách nazbieral iba šesť bodov. Aktuálne tretia Šaľa privíta v tomto kole doma Olomouc, ktorý príde na Slovensko posilnený o minulotýždňový skalp majstra Slovenska Iuventy Michalovce a určite tak v Šali kožu lacno nepredá. V ďalšom stretnutí na seba narazia Partizánske a Jindřichúv Hradec. Posledný zápas desiateho kola zaobstarajú zatiaľ posledné dva tímy tabuľky, keď Senec, ktorý minulý týždeň zaznamenal prvé dva body za víťazstvo v Jindřichovom Hradci, privíta na svojej palubovke poslednú Nitru.

Mladšie dorastenky vysoko zdolali Dunajskú Stredu 19.11.2011

Mladšie dorastenky Iuventy si v sobotňajšom súboji 10. kola bez problémov poradili s Dunajskou Stredou, nad ktorou doma vyhrali rozdielom 21 gólov 45:24 (24:10). Zverenky trénera Dušana Daniša majú počas najbližšieho víkendu voľno, v akcii budú až o dva týždne, keď sa predstavia na horúcej pôde úradujúceho majstra UDHK Nitra.

Staršie dorastenky bez problémov zdolali Šurany 19.11.2011

Staršie dorastenky Iuventy si v sobotňajšom dohrávanom súboji 7. kola bez problémov poradili so Šuranmi, nad ktorými vyhrali rozdielom 19 gólov 34:15 (13:5). Staršie dorastenky Iuventy majú o týždeň v súťaži voľno, najbližšie sa predstavia vo svojom záverečnom vystúpení v jesennej časti na pôde svojho najväčšieho tabuľkového rivala UDHK Nitra.

Domáce víťazstvá Šale a Poruby 19.11.2011

Vo dvoch sobotňajších zápasoch slovensko - českej interligy WHIL sa radovali domáce tímy. Šaľa si na domácej palubovke poradila s Olomoucom, keď o hladkom víťazstve 32:22 rozhodli zverenky trénera Lukačina už v prvom polčase, ktorý vyhrali 18:8. V druhom sobotňajšom stretnutí si Poruba doma poradila s Mostom, keď vyhrala 36:28.

V prvej ženskej lige tri víťazstvá domácich 19.11.2011

Prvá ženská liga v hádzanej žien pokračovala v sobotu stretnutiami desiateho kola, pričom juniorky michalovskej Iuventy mali v tomto kole voľno. Najbližší súper našich dievčat a súčasne líder tabuľky, MHK Bytča, si doma bez problémov poradil s Topoľčanmi 39:31, iba druhé víťazstvo v súťaži si pripísala Bernolákova Košice po triumfe nad Zlatnou 20:15. Tretie domáce víťazstvo v tomto kole si vybojoval bratislavský Inter po triumfe nad Senicou 34:31. Doma vyšla naprázdno Modra, ktorá podľahla Močenku o trinásť gólov 22:35. Bod po remíze 26:26 s Banskou Bystricou si vybojovali Nesvady. O týždeň je na programe záverečné kolo jesennej časti, naše juniorky v ňom v sobotu o 17.00 hod. privítajú spomínaného lídra z Bytče.

Prvá prehra Veselí, novým lídrom Šaľa 20.11.2011

Desiate kolo interligy WHIL prinieslo prvú prehru českého Veselí. To nestačilo na ďalšieho českého účastníka Zlín, ktorému zverenky trénera Sabadku podľahli 21:27. V ďalších zápasoch sa už prekvapenia na účet favoritov nezrodili. Ešte v sobotu Šaľa zdolala Olomouc 32:22 a Poruba si doma poradila s Mostom 36:28. V nedeľu sa okrem šlágra kola v Zlíne hrali tri zápasy. Slavia Praha doma nestačila na Písek, ktorému podľahla 30:34 a Partizánske nezaváhalo na domácej palubovke, keď zdolalo Jindřichuv Hradec 26:18. V poslednom víkendovom zápase porazili hráčky ŠKP Piccard Senec poslednú Nitru 29:23 a po minulotýždňovom triumfe v Jindřichovom Hradci si na svoje konto pripísali druhé tohtosezónne víťazstvo. Budúci týždeň sa 11. kolo WHIL pre reprezentačné povinnosti slovenskej reprezentácie neuskutoční, interliga sa bude hrať až cez víkend 3 - 4. decembra. V tomto kole privítajú hráčky Iuventy na svojej palubovke aktuálneho českého majstra Veselí na Morave.

Slovenky do Londýna bez zranenej Wollingerovej 20.11.2011

Slovenské hádzanárky si už o pár dní po prvý raz v histórii vyskúšajú olympijskú palubovku. Hoci na budúcoročnej olympiáde v Londýne štartovať nebudú, dostali pozvánku aspoň zúčastniť sa na testovacom podujatí v britskej metropole. Na zraz do Hlohovca sa pre nedeľňajšie zápasy slovensko-českej interligy schádzali postupne. Z pôvodne nominovaj šestnástky však už pred zrazom definitívne vypadla Patrícia Wollingerová, ktorú odstavil zranený členok. Vedenie slovenského tímu na čele s trénerom Petrom Sabadkom sa rozhodlo nikoho ďalšieho nenominovať a do Londýna by tak v utorok malo odletieť iba pätnásť hráčok.

Tabuľky dorasteneckých súťaží 21.11.2011

Prinášame vám aktuálny pohľad na tabuľky dorasteneckých súťaží, v ktorých Iuventa Michalovce priebežne figuruje v staršom doraste na druhom mieste a v mladšom doraste na vedúcej priečke. Naše dorastenky sa najbližšie predstavia o necelé dva týždne na palubovke svojho najväčšieho rivala UDHK Nitra.

Do Londýna bez Wollingerovej 21.11.2011

Hádzanárky Slovenska sa zišli v nedeľu večer v Hlohovci, kde sa budú pripravovať do utorkového odchodu na predolympijský turnaj v Londýne (23. - 27. 11. 2011). Z pôvodnej nominácie chýba trénerskej dvojici Peter Sabadka - Lenka Černá jediná hráčka. Univerzálka využiteľná na poste pivotky a spojky Patrícia Wollingerová z Iuventy Michalovce sa ospravedlnila pre zranenie.

Jana Simerská sa vracia do Francúzska 21.11.2011

Česká reprezentančná pivotka Jana Simerská sa po niekoľkých mesiacoch vracia do Francúzska, kde prežila niekoľko úspešných sezón. Hráčka, ktorá sa naposledy pripravovala v interligovom Zlíne, podpísala zmluvu s francúzskym Nice. Čoskoro tridsaťtriročná česká reprezentantka v krajine Galského kohúta pôsobila aj v minulosti, keď niekoľko sezón obliekala dres HAC Le Havre. Svojimi výkonmi v drese českej reprezentácie opäť upútala pozornosť klubov z tejto krajiny a po septembrových kvalifikačných zápasoch dostala niekoľko ponúk, ktorými sa musela zaoberať. Nakoniec sa rozhodla pre tím Nice.

Víťaznú sériu Veselí zlomil Zlín i antibiotiká 21.11.2011

Sedemzápasovú víťaznú sériu českého majstra Veselí zastavil až ich najväčší konkurent v boji o českého majstra Zlín. Zverenky trénera Sabadku v tomto zápase doplatili hlavne na nahustený program, keď mali za sebou tri anglické týždne.

Slovenky otestujú dejisko OH 2012 22.11.2011

Slovenská hádzanárska reprezentácia žien odcestovala v utorok na tohtotýždňový predolympijský turnaj v Londýne (23. - 27. 11. 2011), na ktorom odohrá minimálne tri stretnutia. Slovenky sa zišli v nedeľu večer na krátkom zraze v Hlohovci, kde absolvovali v pondelok dve tréningové jednotky. Z pôvodnej nominácie chýbala trénerskej dvojici Peter Sabadka - Lenka Černá iba univerzálka využiteľná na poste pivotky a spojky Patrícia Wollingerová z Iuventy Michalovce, ktorá sa ospravedlnila pre zranenie. Namiesto nej nedostala pozvánku žiadna z náhradníčok a do britskej metropoly odcestoval 15-členný káder vrátane 40-ročnej debutujúcej brankárky Evy Vargovej.

Slovenky nestačili na Čínu 23.11.2011

Slovenská reprezentácia hádzanárok vstúpila do predolympijského turnaja v Londýne (23. - 27. 11. 2011) tesnou prehrou. Zverenky trénerskej dvojice Peter Sabadka - Lenka Černá podľahli v stredajšom stretnutí A-skupiny Číňankám o dva góly 26:28. Slovenky sa na London Handball Cupe v londýnskom Olympijskom parku predstavia najbližšie v piatok, keď o 14.00 h nastúpia proti Poľkám. Prvá dve družstvá zo skupiny postúpia do semifinále. Do stretnutia s Čínou zasiahli aj tri hráčky michalovskej Iuventy, brankárka Gubiková, krídelníčka Hvostaľová a pivotka Kovaličková, ktorá aj raz skórovala.

Remíza Číny s Poľskom, triumf Angoly nad Rakúskom 24.11.2011

London Handball Cup, ktorý je testovacím turnajom pred OH 2012, pokračoval vo štvrtok zápasmi druhého hracieho dňa. Šanca Sloveniek na postup do semifinále stále trvá, budú však musieť v piatok zdolať Poľsko.

Juniorky Iuventy čaká rozlúčka s prvoligovou jeseňou 25.11.2011

Prvoligové juniorky michalovskej Iuventy čaká v sobotu rozlúčka s jesennou časťou súťaže. Po doterajších desiatich kolách im patrí v tabuľke so ziskom jedenástich bodov piata priečka, čo budú môcť vylepšiť v sobotňajšom šlágri proti druhej Bytči. Tento súboj sa začína o 17.00 hod. a my veríme, že naše dievčatá sa pred takmer trojmesačnou súťažnou prestávkou rozlúčia peknou hrou i dvojbodovým ziskom.

Heister favorizuje v "slovenskej" skupine Dánov 25.11.2011

Hádzanári Slovenska budú v januári 2012 jedným zo 16 účastníkov majstrovstiev Európy mužov v Srbsku, na ktorých sa v základnej A-skupine stretnú postupne s Dánmi, Poliakmi a domácimi Srbmi. Kormidelník SR Zoltán Heister poskytol v tejto súvislosti rozhovor pre stránku ehf-euro.com, v ktorom vyjadril aj svoj názor na súperov jeho zverencov.

Juniorky v jesennej derniére privítajú Bytču 25.11.2011

Počas víkendu sú naplánované posledné kolá prvej mužskej, ako aj ženskej hádzanárskej ligy. Obaja zemplínski zástupcovia v týchto súťažiach tak HK Sečovce ako aj juniorky Iuventy sa rozlúčia s jesennou časťou na vlastnej palubovke. Juniorky privítajú vo svojej domovskej Chemkostav Aréne v sobotu o 17.00 Bytču. Sečovčania zase ukončia jesennú časť zápasom proti Levoči, ktorý sa začína o 18.00.

Slovenky nestačili na Poľsko, v sobotu proti domácim 25.11.2011

Slovenské hádzanárky neuspeli ani v druhom meraní síl na testovacom turnaji v dejisku budúcoročných OH v Londýne, keď v A-skupine podľahli Poľsku 19:25. Zverenky Petra Sabadku, vk ktorého kádri sa nachádza aj trojica hráčok Iuventy brankárka Lucia Gubikova, pivotka Michaela Kovaličková a krídelníčka Katarína Hvostaľová, sa vo svojom záverečnom vystúpení v britskej metropole stretnú v súboji o konečné 5. miesto v sobotu o 12.30 s výberom Veľkej Británie.

Iuventa aj Sečovce sa chcú rozlúčiť víťazstvami 26.11.2011

Počas tohto víkendu odohrajú svoje posledné zápasy v jesennej časti prvoligové hádzanárske celky žien aj mužov. Obaja zemplínski zástupcovia sa predstavia na domácej palubovke, juniorky michalovskej Iuventy privítajú MHK Bytča a Sečovčania si zmerajú sily s HK Slovan Levoča.

Slovenky v Londýne po výhre nad V. Britániou piate 26.11.2011

Slovenská reprezentácia hádzanárok sa dočkala víťazstva na predolympijskom turnaji v Londýne (23. - 27. 11. 2011) vo svojom záverečnom vystúpení. Zverenky trénerskej dvojice Peter Sabadka - Lenka Černá zdolali v sobotňajšom súboji domáce Britky 22:17 (16:9) a na London Handball Cupe obsadili konečnú 5. priečku. Slovenky odplatili v londýnskom Olympijskom parku svojmu súperovi lanskú prehru (26:27) z poľského Lublinu v rámci I. fázy kvalifikácie MS 2011 a zároveň dosiahli v šiestom stretnutí pod vedením nového tandemu kormidelníkov prvý triumf.

Juniorky s prehľadom zdolali Bytču o 10 gólov 26.11.2011

Juniorky michalovskej Iuventy v záverečnom jesennom vystúpení v prvoligovej súťaži žien bez problémov zdolali favorizovanú Bytču 35:25 (19:11). Prvú ženskú ligu čaká trojmesačná prestávka, družstvá opäť zasiahnu do bojov až 25. februára, mladé Zemplínčanky budú v súboji 12. kola hostiť v tabuľke posledné Topoľčany.

Dorastenky mali voľno, v sobotu ich čaká UDHK Nitra 27.11.2011

Prvá liga dorasteniek pokračovala v sobotu stretnutiami 11. kola a jednou predohrávkou 13. kola. Dorastenky Iuventy mali v obidvoch kategóriach voľno, v sobotu v 12. kole ich však čakajú náročné duely v Seredi proti domácemu UDHK Nitra.

Staršie žiačky Iuventy vyhrali turnaj v Kyjeve 28.11.2011

Hádzanárske nádeje Iuventy sa blysli ziskom prvenstva na kvalitne obsadenom turnaji v Kyjeve, kde sa v druhej polovici uplynulého týždňa zúčastnili na Memoriáli legendárneho Igora Turčina. Staršie žiačky Iuventy, vedené trénermi Henrichom Marcinčákom a Miroslavom Švarcom, nestratili na turnaji ani bod a napokon zaslúžene triumfovali.

Češky na Islande dvakrát naprázdno 28.11.2011

Česká reprezentácia žien odohrala počas víkendu dve prípravné stretnutia na Islande, kde proti domácemu účastníkovi blížiacich sa majstrovstiev sveta v oboch súbojoch podľahla. Reprezentácia ČR bola zložená takmer výlučne z hráčok pôsobiacich vo WHIL, no zato bez jedinej hádzanárky majstrovského Veselí na Morave, ktoré má však trojčlenný kontingent v reprezentácii Slovenska. Zaujímavosťou je, že oba súboje sa odohrali vo Vodafonehöllinni, domovskom stánku Valuru Reykjavík, kde sa pred vyše rokom predstavila v prvom kole Pohára EHF aj naša Iuventa.

Juniorky zimujú na piatom mieste prvoligovej tabuľky 28.11.2011

Počas víkendu sa zavŕšili jesenné boje v prvoligovej súťaži žien, ktorej účastníčkami boli aj juniorky michalovskej Iuventy. Tým patrí v tabuľke jesennej časti piata priečka, keď na vedúci Močenok strácajú iba dva body. Čelo tabuľky je mimoriadne nabité, keď rovnaký počet bodov ako líder má aj o skóre horšia druhá Bytča, o bod zaostávajú kluby zvučných mien, Inter Bratislava a Banská Bystrica. Aj preto sľubuje jarná odveta zaujímavé súboje, ktoré môžu byť pre naše nádeje veľmi dobrou hádzanárskou školou.

V Londýne prvenstvo pre Rakúšanky, Slovenky piate 28.11.2011

Prvenstvo na predolympijskom turnaji žien v Londýne (23. - 27. 11. 2011) si vybojovali hádzanárky Rakúska, ktoré v nedeľňajšom finále zdolali hráčky Poľska tesne 23:22 (12:12). Tretie miesto obsadili reprezentantky Angoly po výhre na Číňankami 29:24 (17:8). Slovenky skončili na London Handball Cupe na konečnej 5. priečke s bilanciou 1 víťazstvo - 2 prehry.

V závere týždňa odštartuje Slovenský pohár 29.11.2011

Dvoma zápasmi prvého kola odštartuje v závere tohto týždňa 34. ročník Slovenského pohára v hádzanej žien. V piatok je na programe súboj prvoligovej Banskej Bystrice s druholigovým Martinom, pričom z tejto dvojice vzíde súper Iuventy Michalovce. Tá do bojov v Slovenskom pohári zasiahne budúcu stredu. Dodajme, že náš klub je obhajcom lanského prvenstva a trofej v Slovenskom pohári získal celkovo trikrát (2003, 2007, 2010). Najúspešnejším celkom je Duslo Šaľa, ktoré vyhralo národnú pohárovú trofej celkovo jedenásťkrát.

Mladšie žiačky predohrávali doma s Prešovom - dopln. 30.11.2011

DOPLNENÉ O PROGRAM ZÁPASOV V NEDEĽU...
A a C družstvá mladších žiačok Iuventy Michalovce predohrávali dnes svoje stretnutia 10. kola s Prešovom. Podľa očakávania "áčko" potvrdilo úlohu favorita a vyhralo, kým "céčko" zložené, ktoré z hráčok neskoršieho roku narodenia a v tejto sezóne zbiera v súťaži základné skúsenosti, svojím súperkám podľahlo.
TOPlist©2010-2011 IUVENTA Michalovce. Všetky práva vyhradené. Vytvorila: NIKA PRESS s.r.o
Design: Richard Max