Slovensko bude spolu s Maďarskom organizovať v roku 2022 európsky šampionát mužov...

SLOVENSKÝ POHÁR
  Šaľa 28 13 finále
13.12.2017 o 18.00

  IUVENTA 24 14
WHIL
  Šaľa 25 13 Finále 3. zápas
19. 5. 2018 o 18.00

  IUVENTA 27 14
Staršie dorky
  Stupava 32 15 1. liga - 22. kolo
19.5.2018 o 18.00
 

  IUVENTA 22 9
Mladšie dorky
  Stupava 21 10 1. liga - 22. kolo
19.5.2018 o 15.15
  IUVENTA 22 15

Rebičová si ide do Kisvárdy splniť svoj športový sen 23.06.2018

Krátko po Márii Holešovej sa k prvému zahraničnému angažmánu odhodlala aj jej spoluhráčka z Iuventy Michalovce či slovenskej reprezentácie Marianna Rebičová. Odchovankyňa michalovskej hádzanej neodchádza ani ďaleko. Upísala sa totiž maďarskému KKC Kisvárda, ktorý je vzdialený od Michaloviec iba niekoľko desiatok kilometrov.

Bajčiová najobľúbenejšou hráčkou, Holešová krídlom 23.06.2018

Najlepšími hádzanármi Slovenska za rok 2017 sa stali Radoslav Antl (Eger SBS Eszterházy SZSE) a Martina Školková (Cercle Dijon Bourgogne). Školková obhájila prvenstvá z predchádzajúcich troch rokov a celkovo štvrtýkrát v kariére sa tešila z tohto ocenenia, R. Antlovi patrí "žezlo" po rokoch 2005 a 2014 tretíkrát, keď ho prevzal po víťazovi predchádzajúceho ročníka Tomášovi Urbanovi. Slávnostné vyhlásenie výsledkov ankiet Slovenského zväzu hádzanej (SZH) sa uskutočnilo v sobotu krátko po poludní v Lindner Hotel Gallery Central v Bratislave, teda bezprostredne pred volebnou konferenciou SZH.

Iuventa zvládla aj odvetu, postúpila do 3. kola 01.10.2011

Hádzanárky Iuventy Michalovce suverénnym spôsobom postúpili do 3. kola európskeho Pohára víťazov pohárov. Po jednoznačnom piatkovom triumfe (37:27) v úvodnom dueli dvojzápasu 2. kola nad talianskym HC Sassari úradujúci slovenský šampión presvedčivo dominoval aj v sobotňajšej odvete a po víťazstve 40:29 postúpil ďalej. Meno nového súpera spoznajú Michalovčanky v utorok 11. októbra po žrebe vo viedenskom sídle Európskej hádzanárskej federácie.

Juniorky vyhrali v Senici o desať gólov - doplnené 01.10.2011

Juniorky Iuventy odohrali stretnutie štvrtého kola prvej ligy žien v Senici proti tamojšiemu TJ Záhoran a pripísali si na konto druhé víťazstvo v tomto ročníku. Dva body získali po triumfe 36:26. Juniorky Iuventy sa najbližšie predstavia doma budúcu nedeľu, ich súperom bude o 15.00 hod. celok Banskej Bystrice.

Šaľa bez problémov pokorila Senec 01.10.2011

Dnes sa odohrali dva zápasy 4. kola spoločnej slovensko-českej interligy WHIL. V prvom z nich zvíťazila Šaľa na ihrisku Sereďe o desať gólov 25:15. V ďalšom stretnutí štvrtého kola zvíťazil Jindrichov Hradec na domácej palubovke nad Mostom 26:22. My len dodajme, že v predohrávke štvrtého kola, vyhral Písek doma nad Olomoucom 33:30. Zajtra je na programe stretnutie Zlín - Poruba. Keďže Iuventa Michalovce hrala počas víkendu stretnutia 3.kola PVP proti talianskému HC Sassari, svoj zápas štvrtého kola odohrá v stredu, kedy pocestuje do Partizánskeho. Posledným zápasom štvrtého kola je zápas medzi Veselím a Slaviou, ktorý odohrajú takisto v stredu 5.10.

Mladšie dorastenky po dráme zdolali Prešov 02.10.2011

Mladšie dorastenky Iuventy v súboji štvrtého kola prvej ligy zdolali v nedeľu svoje rovesníčky z Prešova po veľkej dráme tesne 22:21, keď do prestávky prehrávali rozdielom troch gólov 9:12. Zverenky trénera Dušana Daniša sa najbližšie predstavia opäť doma, v sobotu 8. októbra o 11.30 hod. privítajú celok Drábovej Košice.

Vysoké víťazstvo Zlína, na jeho štíte ostala Poruba 02.10.2011

Hádzanárky Zlína si v nedeľňajšom súboji štvrtého kola WHIL pripísali na konto ďalšie víťazstvo v tomto ročníku, keď na domácej pôde zdolali zatiaľ stopercentnú Porubu suverénne 38:21! Dodajme, že Zlín sa už v sobotu predstaví v našej Chemkostav aréne, keď o 17.30 hod. bude súperom Iuventy v stretnutí 5. kola WHIL.

Očakávaný postup Iuventy cez Sassari 03.10.2011

Úradujúci slovenský šampión Iuventa Michalovce postúpil do tretieho kola Pohára víťazov pohárov (PVP), keď v dvojzápase na domácej palubovke hladko zdolal talianskeho majstra HC ASD Sassari. V prvom zápase v piatok vyhrali Zemplínčanky 37:27, v odvete na druhý deň dokonca 40:29. Viac o stretnutiach druhého kola Pohára víťazov pohárov v článku z denníka Korzár.

Prekvapenia za riekou Morava 03.10.2011

Vo 4. kole spoločnej slovensko-českej interligy sa zrodili aj prekvapujúce výsledky. Nečakalo sa najmä hladké víťazstvo Zlína nad pred sezónou výrazne posilnenou Porubou 38:21. Ďalším prekvapením je víťazstvo Jindřichovho Hradca nad Mostom, ktorý trénuje slovenská trénerská ikona Tomáš Kuťka. V poslednom zápase víkendového programu sa už všetko skončilo tak ako malo. Šaľa si totiž poľahky odniesla dva body zo Serede za víťazstvo 25:15. Zverenky trénera Lukačina sú tak po štyroch odohratých kolách bez straty bodu na čele tabuľky. 4. kolo WHIL dohrajú v stredu, keď sú na programe dva zápasy, v ktorých privíta Partizánske Iuventu Michalovce a Slavia Praha na domácej palubovke hostí v repríze minuloročného finále českej ligy Veselí nad Moravou.

Výsledky 4. kola prvej ligy dorasteniek 03.10.2011

Prvá liga dorasteniek mala počas víkendu na programe stretnutia 4. kola. Spomedzi dvoch našich zástupcov sa predstavili iba mladšie dorky, ktoré po veľkej dráme zdolali doma najtesnejším rozdielom Prešov. Staršie dorky mali voľno.

Lucia Gubiková o svojej hádzanárskej dráhe 04.10.2011

Brankárka michalovskej Iuventy začala s hádzanou vo štvrtom ročníku na základnej škole a jej prvou trénerkou bola Ingrid Štefanisková. Najradšej spomína na reprezentačný zápas kadetiek vo fínskom Tampere proti Francúzsku. V budúcom roku maturuje, plánuje ísť aj na vysokú školu. Viac v profilovom článku z denníka Korzár.

Štyri výhry a tri prehry žiačok Iuventy 04.10.2011

Staršie a mladšie žiačky Iuventy Michalovce odohrali počas víkendu v krajských majstrovstvách spolu 7 stretnutí, z toho 5 súťažných a 2 mimosúťažné. Bilancia súťažných stretnutí je 3 víťazstvá a 2 prehry, u mimosúťažných 1 víťazstvo a 1 prehra.

Obrazový priamy prenos zápasu Partizánske-Iuventa 04.10.2011

Priebeh dohravaného stretnutia 4. kola WHIL Partizánske - Iuventa okrem písomného prenosu na www.onlajny.cz môžete sledovať aj v priamom prenose v obrazovej forme na webstránke Partizánskeho na linku www.dhcslavia.sk/online.

Michalovské športové kluby v čele tabuľky 04.10.2011

Aj počas práve skončeného víkendu zaznamenali michalovské športové kolektívy stopercentnú úspešnosť. Vo svojich súťažiach si na svoje konto pripísali víťazstvá hokejisti HK Dukla, hádzanári Hc winLand, ako aj futbalisti MFK Zemplín. Navyše hádzanárky Iuventy Michalovce postúpili v pohári PVP do tretieho kola, keď v dvojzápase na domácej pôde pokorili talianske HC Sassari. Všetky dotyčné športové kluby sú v tabuľkách svojich líg v prvej trojke, MFK Zemplín je dokonca na prvom mieste druhej futbalovej ligy. Po týchto výsledkoch je zrejmé, že športu sa v Michalovciach v súčasnosti veľmi darí a divák si určite má z čoho vyberať.

Užhorod pod vedením Petrovského lídrom Superligy 04.10.2011

Bývalý tréner Iuventy Borys Petrovský z neďalekého ukrajinského Užhorodu si po odchode z Michaloviec vo februári 2010 od trénerskej práce dlho neoddýchol. Už po niekoľkých týždňoch prevzal kormidlo účastníka najvyššej ukrajinskej súťaže (Superligy) HK Karpaty Užhorod. V nasledujúcej sezóne 2010/11 skončil so svojimi zverenkyňami na striebornej pozícii za majstrovskou Spartou Krivý Roh.

Iuventa dnes o 18.00 hod. v Partizánskom 05.10.2011

Michalovskú Iuventu dnes o 18. hodine čaká dohrávaný súboj 4. kola slovensko-českej interligy hádzanárok (WHIL) na palubovke Partizánskeho. Kvôli povinnostiam v Pohári víťazov pohárov (PVP) nemohli Zemplínčanky odohrať súboj s HK Danlog v pôvodnom termíne, stane sa tak až dnes. Michalovčanky nabudil suverénny postup do 3. kola Pohára víťazov pohárov. Posilnený domáci celok však určite nepredá kožu lacno. Dodajme, že súboj v Partizánskom bude možné sledovať aj v priamom obrazovom prenose na stránkach HK Danlog.

Jakubisová po operácii doma, čaká ju polročná pauza 05.10.2011

Na prvý zraz ženskej hádzanárskej reprezentácie Slovenska pod vedením trénerskej dvojice Peter Sabadka - Lenka Černá nebude v najlepšom spomínať Lýdia Jakubisová. Jedna z najskúsenejších hráčok národného tímu SR sa zranila v medzištátnom priateľskom zápase s Brazíliou (27:32), v ktorom stihla ešte nastrieľať účastníkovi a organizátorovi MS 2011 sedem gólov.

Iuventu čaká po postupe náročný týždeň 05.10.2011

Hádzanárky Iuventy Michalovce dokonale využili domáce prostredie a po dvoch víťazstvách nad talianskym HC Sassari postúpili do tretieho kola PVP. Svojho súpera spoznajú v utorok 11. októbra, keď sa vo vo viedenskom sídle EHF uskutoční žreb tretieho kola tohto pohára. Na zverenky trénera Józsefa Vuru teraz čaká náročný týždeň. V priebehu ôsmich dní totiž odohrajú tri veľmi ťažké zápasy v spoločnej slovensko-českej interlige WHIL. Už zajtra cestujú do Partizánskeho, v sobotu o 17.30 privítajú Zlín a následne opäť v stredu odohrajú zápas v Porube.

V Sabadkovej nominácii päť hráčok Iuventy 05.10.2011

Trénerská dvojica Peter Sabadka - Lenka Černá nominovala na prvé dva zápasy kvalifikácie o postup na majstrovstvá Európy 2012 v Holandsku 20-členný káder, z ktorého presnú polovicu tvoria legionárky. Oproti septembrovému zrazu v Hlohovci chýba dlhodobo zranená Lýdia Jakubisová z bundesligového Thuringer HC. V nominácii nechýba aj päť hráčok Iuventy brankára Gubíková, pivotky Michaela Kovaličková, Patrícia Wollingerová, spojka Alžbeta Polláková a krídelníčka Zuzana Hollá. Medzi náhradníčkami sa ocitla ďalšia trojica hráčok aktuálneho slovenského majstra Terézia Szollosiová, Dominika Horňáková, Marianna Rebičová.

Iuventa v pohároch už s aktívnou bilanciou 05.10.2011

Iuventa má po minulom víkende v tohtoročnej pohárovej Európe už aktívnu bilanciu. Na svojom konte totiž má tri výhry a dve prehry. Hádzanárky Iuventy Michalovce začali svoju púť pohárovou Európou v ročníku 2011/2012 v prvom predkole Ligy majstrov. Kvalifikačný turnaj prvej fázy sa uskutočnil v Chemkostav Aréne a súpermi Iuventy boli turecký majster B.S.K. Uskudar, srbský šampión RK Zaječar a české Veselí nad Moravou.

Tesné víťazstvo Iuventy v Partizánskom 05.10.2011

Hádzanárky michalovskej Iuventy zvíťazili v stredajšom dohrávanom súboji 4. kola WHIL v Partizánskom 23:21, keď do prestávky viedli takisto dvojgólovým rozdielom 11:9. Vďaka tomuto triumfu sa Michalovce vrátili na čelo tabuľky WHIL. Iuventa sa vo svojej Chemkostav aréne predstaví už túto sobotu, keď o 17.30 hod. privíta rozbehnutý Zlín. Dodajme, že o týždeň v stredu sa Zemplínčanky predstavia v ostravskej hale Sareza, kde si zmerajú sily so Sokolom Poruba.

Favoriti nezaváhali 06.10.2011

Iuventa Michalovce si aj vo štvrtom zápase spoločnej slovensko-českej interligy WHIL pripísala na svoje konto víťazstvo. V dohrávke štvrtého kola totiž vyhrala na horúcej palubovke Partizánskeho 23:21. V tabuľke sa tak opäť dostala na prvé miesto, o skóre pred taktiež stopercentnú Šaľu. V druhej dohrávke štvrtého kola, v ktorej sa zopakovala repríza minuloročného českého finále, pokorilo Veselí Slaviu vysoko 31:23, hoci po polčase bol stav 13:13.

Poruba chce cez víkend odčiniť vysokú prehru 06.10.2011

Hádzanárky DHC Sokol Poruba už zabudli na vysokú víkendovú prehru v Zlíne 21:38. Pred nedeľňajším domácim zápasom so Slaviou Praha panuje v kabíne bojová nálada, s cieľom odčiniť túto vysokú prehru.

Most sa prvykrát predstaví v novej hale 06.10.2011

Prvé štyri kolá interligy sa hádzanárky Mostu predstavili na ihriskách súperov. Bolo to spôsobené tým, že v ich domovskom stánku prebiehala rozsiahla rekonštrukcia. V piatom kole sa už zverenky Tomáša Kuťku predstavia konečne doma, keď v zrekonštruovanej hale privítajú celok UDHK Nitra - Sereď. Hádzanársky Mostu nehrali na svojej domácej palubovke celých 518 dní. V minulej sezóne odohrali svoje zápasy v Lounach alebo Lovosiciach. V sobotňajšom piatom kole teda nastane slávnostný okamih otvorenia nového domovského stánku tohto účastníka WHIL.

Zlínska spojka Šterbová sa pomaly dostáva do formy 06.10.2011

Úderná spojka nášho sobotňajšieho súpera Helena Šterbová sa po operácii kolena pomaly dostáva do formy. Dvadsaťštyriročná česká reprezentantka počas zápasu tretieho kola proti Porube odohrala štyridsať minút a k debaklu Poruby 36:21 prispela piatimi gólmi. Šterbová sa zranila v poslednom kole minuloročnej WHIL a pre operáciu kolena musela vynechať aj play-off. V tejto sezóne je už späť.

Rajnohová: Naše víťazstvo nad Slaviou bolo zaslúžené 06.10.2011

To, čo sa nepodarilo skúseným hráčkam, to vyšlo mladej osemnásťročnej spojke Monike Rajnohovej. Novopečená slovenská reprezentantka strelila v stredajšej dohrávke Veselí - Slavia Praha (31:23) deväť gólov a výrazným spôsobom sa tak pričinila o výhru svojho celku.

Počas víkendu tri zápasy v Chemkostav aréne 07.10.2011

V priebehu soboty a nedele bude Chemkostav aréna dejiskom troch majstrovských stretnutí. Ako prvé sa predstavia staršie dorastenky v súboji proti Drábovej Košice, nasledovať bude šláger 5. kola WHIL medzi Iuventou a Zlínom, nuž a víkendové menu uzavrie nedeľňajší duel prvej ligy žien, v ktorom juniorky privítajú Banskú Bystricu.

A. Polláková: "Zlínu chceme vrátiť požičané" 07.10.2011

Hádzanárky Iuventy Michalovce sú po štyroch kolách spoločne so Šaľou na prvom mieste slovensko-českej interligy WHIL. Počas týždňa absolvovali zverenky trénera Vuru dohrávku 4. kola, v ktorej triumfovali na palubovke Partizánskeho 23:21. Michalovčanky takmer počas celého duelu viedli, no v závere sa strachovali o víťazstvo. Ďalší zápas WHIL čaká na Iuventu už zajtra, čiže v sobotu 8. októbra, keď na vlastnej palubovke privítajú o 17.30 celok Zlína. Práve s týmto družstvom ako s jediným minulý rok Michalovčanky prehrali obidva zápasy, keď najskôr prehrali na domácej palubovke 24:26 a potom neboli úspešné ani na Morave, kde zaznamenali prehru 33:35.

Hádzanárky Iuventy dnes hostia Zlín 08.10.2011

Hádzanárky michalovskej Iuventy pokračujú v nahustenom zápasovom programe dnešným ligovým stretnutím proti českému celku HC Zlín. Zápas sa začína v tradičnom čase o 17.30 hod. Tomuto súperovi majú čo vracať, pretože ako jediný ich v minulej sezóne dokázal zdolať doma aj vonku. Michalovčanky zvíťazili v stredajšom dohrávanom stretnutí 4. kola WHIL na palubovke Partizánskeho rozdielom dvoch gólov 23:21 a sú naďalej bez straty bodu.

Staršie dorastenky deklasovali Drábovú Košice 08.10.2011

Staršie dorastenky Iuventy si vo svojom prvom vystúpení tejto sezóny bez problémov poradili s Drábovou Košice, ktorú v sobotňajšom zápase 5. kola zdolali vysoko 54:16 (25:10). Súboj rovnakých súperov kategórie mladších dorasteniek je naplánovaný na stredu 19. októbra 2011 o 18.00 hod. Staršie dorastenky sa najbližšie predstavia v sobotu 15. októbra 2011 o 13.00 hod. v Partizánskom.

Iuventa po dráme zdolala Zlín o dva góly 08.10.2011

Hádzanárky Iuventy Michalovce zvíťazili v šlágri 5. kola WHIL doma nad Zlínom 26:24 (16:9), vďaka čomu si udržali doterajšiu stopercentnosť i prvé miesto v súťaži. Iuventa sa najbližšie predstaví v stredu 12. októbra o 18.00 hod. na pôde ostravskej Poruby, potom nasleduje reprezentačná prestávka, po ktorej sa naše hráčky stretnú doma s pražskou Slaviou.

Aj HC Britterm Veselí nad Moravou v 3. kole PVP 09.10.2011

Aj náš premožiteľ v boji o druhé postupové miesto v prvom predkole Ligy majstrov HC Britterm Veselí n/Mor. si vybojoval postup do 3. kola PVP. Jeho macedónsky súper MKD HC Zito Prilep bol bez pochyby náročnejším súperom ako talianske Sassari pre Iuventu, o čom svedčí tesný postup veselských "paneniek", o ktorom pri celkovom vyrovnanom skóre napokon rozhodol jediný gól, o ktorý Moraváčky dosiahli väčší počet gólov strelených na ihrisku súpera, než ich macedónsky protivník.

Zaváhanie Šale s Partizánskym 09.10.2011

V 5. kole spoločnej slovensko-českej interligy WHIL sa okrem výhry Iuventy Michalovce nad Zlínom (26:24) hrali aj ďalšie zápasy. V nich sa zrodilo prekvapenie v Šali, kde domáce hádzanárky, ktoré boli doteraz bez straty bodu spolu s Iuventou na čele tabuľky zaváhali v súboji s Partizánskym, keď tesne prehrali 23:24. V ďalších dvoch zápasoch spoločnej interligy sa už zrodili očakávané výsledky. Most porazil na domácej palubovke Nitru 36:27 a Olomouc rozdrvil Senec 35:15. Interliga WHIL pokračuje v zrýchlenom tempe už túto stredu, keď je na programe 6. kolo. Po tomto kole je na programe reprezentačná prestávka.

Juniorky prišli o cennú výhru v poslednej sekunde 09.10.2011

Gól z poslednej sekundy rozhodol o deľbe bodov v nedeľňajšom súboji 5. kola prvej ligy žien medzi juniorkami Iuventy a Banskou Bystricou, ktorý skončil remízou 30:30 (14:13). Juniorky Iuventy sa najbližšie predstavia na budúcu sobotu o 18.00 hod. v Zlatnej na Ostrove, potom nasleduje reprezentačná prestávka a po nej sa v Chemkostav aréne o tri týždne predstavia Nesvady.

V dohrávke 5. kola WHIL triumf Poruby 09.10.2011

V nedeľňajšej dohrávke 5. kola spoločnej slovensko-českej interligy WHIL medzi Porubou a pražskou Slaviou sa zrodilo víťazstvo domáceho tímu, ktorý triumfoval po výsledku 39:33 (21:20). Najlepšími strelkyňami zápasu sa stali Alžbeta Tóthová z Poruby a Klára Černá zo Slavie, ktoré zhodne strelili po 11 gólov. Najbližší súper Iuventy Michalovce tak v tabuľke WHIL postúpil na tretie miesto tabuľky a odčinil minulotýždňovú vysokú prehru v Zlíne (38:21).

Výsledky 5. kola prvej ligy dorasteniek 10.10.2011

Prvá liga dorasteniek pokračovala cez víkend zápasmi 5. kola. Až v ňom absolvovali svoju súťažnú premiéru aj staršie dorky Iuventy, ktoré vysokým 38-gólovým rozdielom zdolali FHT Drábova Košice. Zápas mladších doriek obidvoch súperov pre chorobu v tíme hostiek odložili na 19. októbra (18:00 hod).

Iuventa sa v utorok dozvie meno súpera v 3. kole 10.10.2011

Viedenské sídlo Európskej hádzanárskej federácie bude v utorok 11. októbra o 11.00 hod. dejiskom žrebovania 3. kola ženskej edície Pohára víťazov pohárov. Medzi klubmi, ktoré figurujú medzi 24 pre tretie kolo, je aj naša Iuventa Michalovce. Tá sa začlenila medzi dvanásť nenasadených tímov, ktoré postúpili z druhého kola, ku ktorým bude pridružených osem celkov (vypadnuvších z druhých a tretích miest v kvalifikačných turnaji II. fázy Ligy majstrov), plus štyria najlepší z druhého kola PVP podľa medzinárodného rankingu EHF (Ferencváros Budapešť, Alcoa Székesfehérvár, HC Lipsko, BM Sagunto).

Thüringer aj s dvoma Slovenkami tesne prehral 10.10.2011

Prinášame vám súhrn výsledkov 2. kola najprestížnejšej ženskej klubovej súťaže Ligy majstrov. V štyroch štvorčlenných skupinách sú po dvoch kolách bez straty bodu v A.skupine čiernohorská Podgorica a dánsky Midtjylland, v B.skupine slovinská Ľubľaňa, v C.skupine dánsky Randers a v D.skupine španielska Navarra a rumunská Valcea.

Iuventa v 3. kole PVP proti švédskemu Sävehofu 11.10.2011

Hádzanárky Iuventy Michalovce sa v 3. kole Pohára víťazov pohárov stretnú so švédskym klubom IK Sävehof. Utorňajší žreb v sídle Európskej hádzanárskej federácie vo Viedni tiež rozhodol, že slovenský šampión odohrá prvý zápas 5. alebo 6. novembra na domácej palubovke, odvetu o týždeň neskôr v Škandinávii. Český majster HC Britterm Veselí nad Moravou, ktorého trénuje slovenský reprezentačný kouč Peter Sabadka a ktorého dresy oblieka trojica Sloveniek (Lucia Súkenníková, Zuzana Drotárová a Monika Rajnohová), čaká v 3. kole poľský Zaglebie Lubin.

Švédsky Sävehof sme už raz vyradili 11.10.2011

Pred piatimi rokmi sme s najbližším pohárovým súperom Iuventy - švédskym majstrom IK Sävehof - mali dočinenia v Lige majstrov a po tesnej prehre v Goteborgu sme doma vyhrali o tri góly a napokon postúpili ďalej, kde sme už nestačili na ruský Volgograd. Pred piatimi rokmi postúpili na úkor Sävehofu šťastne. V odvetnom zápase prvého predkola Ligy majsteriek nad švédskym IK Sävehof 34:31 a po tesnej prehre z prvého zápasu (27:28) postúpili do 2. predkola. Zverenky trénera Dušana Daniša o svojom postupe rozhodli až v samotnom závere, lebo pôvodný šesťgólový náskok sa 70 sekúnd pred koncom scvrkol iba na jednogólový (32:31) a ten posúval do druhého predkola šampióna z krajiny "Tre Kronor"...

Ťažký, no priechodný súper 11.10.2011

IK Sävehof je aktuálnym švédskym majstrom. V tohtoročnej edícii Ligy majstrov bol posunutý do druhého predkola. V štvrtej kvalifikačnej skupine, ktorá sa konala práve v domovskom stánku tohto tímu, najskôr porazili hráčky tohto klubu nórsky Bergen 34:25. V rozhodujúcom súboji o postup do skupinovej fázy Ligy majstrov však švédsky majster nestačil na dánsky Randers, ktorý ho porazil 26:21.

Viacero hráčok Iuventy v širšej nominácii junioriek 11.10.2011

V týchto dňoch uzrela svetlo sveta aj širšia nominácia junioriek Slovenska na sezónu 2011/2012. Ako je známe novým trénerom tejto kategórie sa stal Andrej Hanták, ktorý na tomto poste nahradil Petra Sabadku. Ten sa totiž stal v auguste trénerom družstva žien. V prvej Hantákovej nominácii sa ocitlo aj osem hráčok Iuventy. Ide o brankarku Luciu Gubikovú, pivotky Lenku Lazorovú, Katarínu Feňovčíkovú, spojky Máriu Olšovskú, Mariannu Rebičovú, Ivetu Mičiníkovú a krídla Katarínu Hvostaľovú, Skarletu Martonovú.

Iuventu dnes čaká v Ostrave ďalší šláger 12.10.2011

Denník Korzár vo svojom stredajšom vydaní priniesol článok o včerajšom žrebe v Pohári víťazov pohárov, ktorý Iuvente Michalovce postavil do cesty švédskeho majstra IK Sävehof. Zároveň sa venuje dnešnému súboju 6. kola WHIL, v ktorom sa naše hádzanárky predstavia na palubovke ostravskej Poruby.

Iuventa dnes v Porube 12.10.2011

Hádzanárky Iuventy Michalovce čaká pred reprezentačnou prestávkou ešte zápas 6. kola, v ktorom sa zverenky trénera Vuru predstavia na palubovke ambiciózneho českého klubu Sokol Poruba. Tento tím vedie slovenský tréner Ján Beňadík a v jeho kádri figuruje aj bývalá hráčka Iuventy Alžbeta Tóthová. Po tomto stretnutí je na programe reprezentačná prestávka. Trénerská dvojica slovenskej reprezentácie Peter Sabadka - Lenka Černá nominovala na blížiace zápasy v Dánsku a proti Chorvátsku aj päť hráčok Iuventy. Ide o brankárku Luciu Gubikovú (jej štart v reprezentačnom drese je pre zranenie otázny), pivotky Michaelu Kovaličkovú a Patríciu Wollingerovú, spojku Alžbetu Polláková a krídelníčku Zuzana Hollú. Súboj s Chorvátskom sa uskutoční v sobotu 22. októbra v domovskom stánku Iuventy Michalovce v Chemkostav Aréne.

Dnes na programe 6. kolo WHIL 12.10.2011

Pred reprezentačnou prestávkou sa ešte v rámci spoločnej slovensko-českej interligy WHIL uskutočnia stretnutia 6. kola, ktoré je na programe v stredu 12. októbra. V tomto kole sa uskutoční šláger v Porube, kde domáce zverenky trénera Jána Beňadíka privítajú lídra súťaže Iuventu Michalovce. Tá je momentálne jediným tímom, ktorý má po piatich odohratých zápasoch na svojom konte plný počet bodov (okrem Veselí, ktoré má na konte o dve stretnutia menej). Rozbehnuté Partizánske, ktoré naposledy triumfovalo v Šali, privíta doma Olomouc. Aktuálny český majster Britterm Veselí cestuje do Nitry, kde by nemal zaváhať. Na programe 6. kola sú aj zápasy medzi českými tímami, keď Písek privíta Most a Slavia Praha si na domácej palubovke zmeria sily s Jindřichovým Hradcom. V poslednom súboji 6. kola privíta Zlín slovenského vicemajstra a momentálne druhý tím tabuľky Šaľu. Ďalšie kolo spoločnej slovensko-českej interligy sa uskutoční po reprezentačnej prestávke v sobotu 29. 10.

Dvanásťgólový debakel Iuventy v Porube 12.10.2011

Obrovským debaklom michalovských hádzanárok skončil stredajší súboj šiesteho kola WHIL, v ktorom Poruba zdolala doma Iuventu vysoko 33:21! Zemplínčanky touto prehrou prišli o sériu osemnástich zápasov bez straty bodu vo WHIL a národnom play-off, keď naposledy prišli na slovensko-českej scéne o čo i len bod ešte 19. februára 2011 v Zlíne (35:33). Vo WHIL teraz nasleduje reprezentačná prestávka, ktorú vyplní aj kvalifikačný súboj v Chemkostav aréne medzi Slovenskom a Chorvátskom (sobota 22.októbra o 18.00 hod.). Iuventa sa najbližšie predstaví doma v sobotu 29. októbra, keď v tradičnom čase o 17.30 hod. privíta pražskú Slaviu.

Reprezentácia SR: Hvostaľová namiesto Z. Janšákovej 14.10.2011

Hádzanárky Slovenska sa zišli vo štvrtok večer v Michalovciach na sústredení pred začiatkom kvalifikácie o postup na majstrovstvá Európy 2012 v Holandsku. Trénerská dvojica Peter Sabadka - Lenka Černá musela urobiť oproti pôvodnej nominácii jednu zmenu. "Zuzana Janšáková z Partizánskeho sa ospravedlnila, namiesto nej sme povolali michalovskú krídelníčku Katarínu Hvostaľovú," informoval hlavný kouč Peter Sabadka. Iuventa má teraz v národnom výbere už šesť hráčok, okrem spomínanej Hvostaľovej sú to aj Gubiková, Hollá, Kovaličková, Wollingerová a Polláková.

Tréner Mostu Kuťka učí svoje zverenky vyhrávať 14.10.2011

Hádzanárky českého účastníka WHIL Mostu sa učia zvládať rolu favorita. Podľa ich tréner Tomáša Kuťku k tomu ešte majú strašne ďaleko.

Hádzanárky Zlína štvú tesné prehry 14.10.2011

Dve tesné prehry, dvakrát so slovenským súperom. Hádzanárky Zlína najprv prehrali v Michalovciach tesne 24:26 a v stredu nestačili v domácom prostredí ani na Šaľu, keď prehrali 25:28.

Mladšie dorastenky si z Partizánskeho vezú dva body 15.10.2011

Mladšie dorastenky Iuventy Michalovce uspeli v zápase 6. kola najvyššej dorasteneckej ligy na palubovke Partizánskeho, kde vyhrali 34:28. Mladšie dorastenky sa najbližšie predstavia v domácej dohrávke 5. kola v stredu 19. októbra o 18.00 hod. doma proti Drábovej Košice, o týždeň neskôr v stredu 26. októbra ich o 16.00 hod. čaká dohrávaný duel 3. kola proti majstrovskej UDHK Nitra.

Staršie dorastenky takisto víťazne 15.10.2011

Okrem mladších dorasteniek sa v Partizánskom predstavili aj ich staršie kolegyne. Aj ony boli vo svojom zápase šiesteho kola úspešné a domov si vezú dva body za víťazstvo 30:24. Staršie dorastenky sa najbližšie predstavia doma, v stredu 26. októbra bude ich súperom v dohrávanom zápase tretieho kola UDHK Nitra.

Ženská reprezentácia už zarezáva v Michalovciach 15.10.2011

Zverenky trénerskej dvojice Sabadka - Černá sa od piatka pripravujú v Michalovciach na zápasy kvalifikácie MS 2012, kde najprv v stredu o 21.30 nastúpia v dánskom Holstebro proti najväčšiemu favoritovi na postup Dánsku a v sobotu o 18.00 privítajú v Chemkostav Aréne Chorvátsko.

Juniorky vyhrali v Zlatnej o päť gólov 26:21 15.10.2011

Do tretice si v sobotu pripísali dva body aj juniorky Iuventy, ktoré v prvoligovej súťaži žien zvíťazili na palubovke Zlatnej na Ostrove 26:21 (12:9), čím dosiahli už tretiu výhru na ihrisku súpera v doterajšom priebehu súťaže. Juniorky Iuventy sa najbližšie predstavia doma v nedeľu 30. októbra o 15.00 hod. proti Nesvadom.

Videozáznamy dorasteniek z Partizánskeho 17.10.2011

Prvá liga dorasteniek pokračovala počas víkendu 6. kolom. Nádeje Iuventy doviezli z Partizánskeho dve šesťgólové víťazstvá a zostávajú naďalej bez straty bodu. Mladšie dorky sa najbližšie predstavia už túto stredu od 18.00 hod doma v dohrávke 5. kola s FHT Drábova Košice. Počas víkendu je reprezentačná prestávka a na budúcu stredu 26. októbra naše staršie aj mladšie dorky odohrajú odložené stretnutia 3. kola s UDHK Nitra.

Štvrté kolo žiackych súťaží 17.10.2011

Krajské majstrovstvá žiačok pokračovali cez víkend stretnutiami 4. kola. Spomedzi družstiev Iuventy sa najviac darilo mladším žiačkam A s Bardejovom a v mimosúťažnom stretnutí aj mladším žiačkam Sobraniec s Vranovom.

Fotogalérie našich mládežníčok 17.10.2011

V priebehu uplynulého týždňa prebehlo fotenie našich družstiev mladšieho dorastu, a spoločné staršieho dorastu s junior teamom. Prinášame vám jednotlivé snímky hráčok i družstiev.

Slovenky v Michalovciach bez Dubajovej 17.10.2011

Reprezentačné hádzanárky Slovenska, ktoré sa od minulého štvrtka pripravujú v michalovskej Chemkostav aréne na kvalifikačný dvojzápas s Dánskom a Chorvátskom, sa zrejme budú musieť zaobísť bez kanonierky českej Poruby Kataríny Dubajovej. Viac v článku z denníka Šport.

V sobotu o 18.00 hod hrá v Michalovciach Chorvátsko 17.10.2011

Už túto sobotu 22. októbra o 18.00 hod. sa po takmer štyroch rokoch odohrá v Michalovciach ženský kvalifikačný zápas. Sily si zmerajú ženské reprezentácie Slovenska a Chorvátska, ktoré sa stretnú v rámci súboja o postup na majstrovstvá Európy 2012 v Holandsku. Naposledy sa hráčky v najcennejšom drese v metropole Zemplína predstavili v oficiálnom zápase ešte 2. decembra 2007 proti Azerbajdžanu (37:23). Slovenky týmto triumfom vtedy spečatili prvenstvo v I. fáze kvalifikácie o postup na ME 2008 v Macedónsku. Verme, že našim hráčkam sa bude v Michalovciach dariť aj tentoraz.

V úvode kvalifikácie ME bez Dubajovej a Kovaličkovej 17.10.2011

Hádzanárky Slovenska neštartovali na majstrovstvách Európy od roku 1994, keď v Nemecku absolvovali dosiaľ jedinú účasť na vrcholnom kontinentálnom podujatí. O ďalší pokus na prienik medzi európsku elitu sa pokúsia už pod vedením novej trénerskej dvojice Peter Sabadka - Lenka Černá. Tá stihla so svojimi zverenkami odohrať len jeden prípravný zápas proti Brazílii (v Hlohovci 27:32) a už má pred sebou ostrý kvalifikačný štart. Slovenky sa v stredu 19. októbra od 21.30 hod. predstavia v Holstebro proti Dánkam.

Sabadka: Do Dánska s pokorou, no kožu lacno nepredáme 17.10.2011

Slovenské reprezentantky sa v kvalifikácii o postup na ME 2012, ktoré sa uskutočnia v Holandsku, stretnú s Dánskom, Talianskom a Chorvátskom. Hneď v prvom zápase kvalifikácie cestujú do "jamy levovej", keď v stredu 19. októbra o 21.30 nastúpia v dánskom Holstebro na duel proti trojnásobným olympijským víťazkám. V sobotu 22. októbra o 18.00 potom privítajú v michalovskej Chemkostav Aréne ďalšieho účastníka MS 2011 v Brazílii Chorvátsko. Pred týmto dvojzápasom poskytol reprezentačný kormidelník Peter Sabadka rozhovor oficiálnej stránke slovenského hádzanárskeho zväzu.

Do Dánska necestujú Gubiková, Szöllösiová a ani Hollá 17.10.2011

Ženská reprezentácia absolvovala v pondelok podvečer v michalovskej Chemkostav Aréne posledný tréning pred odletom do dánskeho Holtebro, kde v stredu o 21.30 nastúpia na prvý kvalifikačný zápas o postup na MS 2012, ktoré sa budú konať v Holandsku. Ešte pred odchodom mala trénerská dvojica Peter Sabadka - Lenka Černá oznámiť, ktorá trojica hráčok nakoniec do Dánska nepocestuje.

Reprezentačný tréning žien očami fotografa 18.10.2011

V pondelok večer absolvovali reprezentačné hádzanárky Slovenska posledný tréning pred utorňajším ranným odchodom do Dánska, kde ich už v stredu čaká úvodný súboj kvalifikácie o postup na budúcoročné majstrovstvá Európy v Holandsku. Pozrite sa na pondelňajší tréning očami fotografa.

O konci víťaznej série Iuventy 18.10.2011

Hádzanárky Iuventy Michalovce zaznamenali prvú ligovú porážku od februára tohto roku. Vtedy prehrali na palubovke Zlína o dva góly 33:35 a v nasledujúcich osemnástich zápasoch v slovensko-českej interlige (WHIL) nestratili ani bod. Až prišiel minulotýždňový zápas 6. kola WHIL v Porube, kde Zemplínčanky vyhoreli a nakoniec prehrali 21:33 (po polčase 13:15). O sériach žien Iuventy priniesol viac informácií denník Korzár.

Aktuálny pohľad na švédsky IK Sävehof 18.10.2011

Najbližším pohárovým súperom Iuventy bude úradujúci švédsky majster IK Sävehof, ktorý aj aktuálne bez straty bodu vedie najvyššiu domácu súťaž. Pripomeňme, že ide o klub, za ktorý hrávajú výlučne jeho odchovankyne, ale ktorý hral vlani i v roku 2007 skupinovú fázu prestížnej Ligy majstrov a ktorý v uplynulých troch sezónach zakaždým vyhral domácu ligu (celkovo sedemkrát 1993, 2000, 2006, 2007, 2009, 2010, 2011). V tomto ročníku ušiel Švédkam postup medzi elitu iba o vlások, keď v rozhodujúcom súboji prehrali doma s dánskym vicemajstrom HK Randers HK 21:26... Prinášame vám aktuálny pohľad na výsledky i štatistiku tímu, ktorý určite nebude ľahký.

Martanovičová sa vracia, hrávať bude za ŠKP Senec 19.10.2011

Momentálne posledný tím tohto ročníka slovensko-českej súťaže hádzanárok (WHIL) ŠKP Senec posilní bývalá slovenská reprezentantka Marcela Martanovičová, ktorá naposledy hrala v sezóne 2009/10 v drese bratislavského ŠKP. Informáciu o jej návrate medzi sedmičky prinieslo stredajšie vydanie denníka Šport.

Reprezentáciu čaká krst ohňom 19.10.2011

Začína sa kvalifikácia budúcoročných majstrovstiev Európy v hádzanej žien. Na Slovenky čaká dnes neskoro večer mimoriadne ťažký štart, ich prvým súperom v 6. skupine bude v Holstebre Dánsko, jedno z najsilnejších družstiev sveta. Dodajme ešte, že ďalšími účastníkmi skupiny, z ktorej postúpia na šampionát prví dvaja, sú Chorvátsko a Taliansko.

Na modriny si rada zvyknem, hovorí Lucia Fábiková 19.10.2011

Už je zase v poriadku. Hviezda spoločnej slovensko - českej interligy WHIL Lucia Fábiková, ktorá háji farby moravského klubu Zora Olomouc, zahnala myšlienky na koniec kariéry a v tejto sezóne chce potvrdiť, že je jednou z najlepších stredných spojok súťaže. Sedem mesiacov po ťažkom zranení sa táto opora Olomouca vrátila na palubovky a pomohla svojmu družstvu k bodu na palubovke Partizánskeho.

Juniorky Iuventy zo Zlatnej s víťazstvom 19.10.2011

Od nového súťažného ročníka vytvoril hádzanársky klub Iuventa Michalovce svoj juniorský tím, ktorý hráva v druhej najvyššej ženskej súťaži. Hlavnou trénerkou je bývalá hráčka klubu Marianna Nemčíková, ktorá s tímom naposledy zvíťazila v Zlatnej na Ostrove 26:21. Po šiestich kolách patrí Michalovčankám šieste miesto v tabuľke so siedmimi bodmi, doma stále čakajú na premiérovú výhru.

Mladšie dorastenky vyprášili košickú Drábovu 19.10.2011

Mladšie dorastenky si v stredajšom dohrávanom stretnutí 5. kola prvej ligy poľahky poradili so Drábovou Košice, nad ktorou zvíťazili suverénne 48:11 (27:4), vďaka čomu sa bez straty jediného bodu prepracovali na čelo tabuľky. Zverenky trénera Dušana Daniša o týždeň 26. októbra 2011 o 16.00 hod. čaká opäť dohrávka, tentoraz tretieho kola. V nej privítajú majstrovskú UDHK Nitra, ktorá na slovenskej scéne už vyše dvoch rokov nestratila ani bod.

Slovenky na úvod nestačili na Dánky 19.10.2011

Hádzanárky Slovenska neuspeli vo svojom úvodnom vystúpení v kvalifikácii o postup na majstrovstvá Európy 2012 v Holandsku. Zverenky novej trénerskej dvojice Peter Sabadka - Lenka Černá podľa očakávania podľahli v stredu v Holstebro domácim Dánkam dvanásťgólovým rozdielom 24:36, keď v I. polčase držali s favoritkami krok a prehrávali po ňom iba 14:15. Trojnásobné olympijské víťazky a európske šampiónky sa usadili na 2. mieste v tabuľke 6. kvalifikačnej skupiny, Slovenky sú tretie. Na budúcoročné ME žien postúpia prvé dva tímy zo skupiny. Reprezentantky SR čaká už v sobotu 22. októbra druhé kvalifikačné vystúpenie, keď od 18.00 h privítajú v michalovskej Chemkostav aréne hráčky Chorvátska, ktoré v stredu rozdrvili Talianky 40:15.

Češky šokovali Rakúsko desaťgólovou výhrou 20.10.2011

O najväčšie prekvapenie stredajších stretnutí prvého kola kvalifikácie o postup na európsky šampionát v roku 2012 v Holandsku sa postarali hádzanárky Českej republiky, ktoré vyhrali v Rakúsku o desať gólov 36:26. Česky, v zostave s jedinou legionárkou Ivou Fialovou z nórskeho Byasenu, dokonale zaskočili rakúskeho favorita, a perfektne sa naladili na sobotňajší domáci duel so Švédskom v Moste.

Šport má svoju logiku, tvrdí po prehre tréner Sabadka 20.10.2011

Podľa papierových prognóz sa dvanásťgólová prehra slovenských hádzanárok v Dánsku dala očakávať. Po vydarenom prvom dejstve, v ktorom sa trojnásobné olympijské víťazky proti Slovenkám výrazne trápili a viedli iba o gól, však debakel 24:36 trénera Petra Sabadku mrzel viac. Nakoniec však priznal, že zákonitosti športovej logiky sa oklamať nedajú a na nejaký úspech sa v Dánsku sotva dalo za súčasnej situácie pomýšľať. Dodajme, že slovenské reprezentantky sa najbližšie predstavia už túto sobotu, o 18.00 hod. privítajú v michalovskej Chemkostav aréne Chorvátsko.

Vysoké víťazstvo Chorvátska, tešili sa aj Češky 20.10.2011

Okrem zápasu Dánsko - Slovensko sa včera odohrali aj ďalšie stretnutia kvalifikácie o postup na ME 2012, ktoré sa budú konať v Holandsku. V 1. skupine sa zrodili očakávané výsledky, keď Maďarky zdolali Azerbajdžan vysoko 41:19 a Nemecko porazilo Bielorusko 27:19. V 2. skupine Srbsko zdolalo na domácej pôde Grécko 36:20 a Rumunsko nezaváhalo s Portugalskom, keď vyhralo 35:24. Aj v tretej skupine sa darilo favorizovaným tímom. Čierna Hora porazila Veľkú Britániu 34:18 a Rusky si hravo poradili s Poľskom 32:21. Domáce tímy nezaváhali ani vo štvrtej kvalifikačnej skupine, keďže Francúzsko si poradilo s Tureckom 34:25 a rovnaký výsledok sa zrodil aj v druhom zápase tejto skupiny, keď Macedónsko zdolalo Litvu. V 5. kvalifikačnej skupine sa tešili reprezentantky Česka, ktoré triumfovali v Rakúsku vysoko 36:26. V našej skupine sa okrem prehry Sloveniek v Dánsku zrodil očakávaný výsledok, keď najbližší súper zvereniek trénera Sabadku Chorvátsko rozdrvilo Taliansko 40:15. V poslednej, siedmej skupine sa tešili Ukrajinky, ktoré na domácej pôde zdolali Švajčiarsko 31:20. Zápasy prvého kola dohrajú dnes, kedy sú na programe stretnutia Švédsko - Slovinsko a Španielsko - Island.

Slovenky chú potrápiť ďalšieho favorita 21.10.2011

Slovenské reprezentantky čaká po stredajšej prehre proti Dánsku 24:36 (14:15) zajtra v michalovskej Chemkostav Aréne ďalší ťažký zápas, keď o 18.00 nastúpia proti účastníkovi MS v Brazílii Chorvátsku. Tréner Sabadka verí, že dievčatá zopakujú výkon z prvého polčasu proti Dánkam a pridajú aj niečo navyše.

Kvalifikačný zápas znova po štyroch rokoch 21.10.2011

Centrum Zemplína uvidí ženskú reprezentáciu po takmer štyroch rokoch. Naposledy sa hral kvalifikačný zápas na michalovskej pôde 2. decembra 2007, keď slovenské hádzanárky víťazstvom 37:23 nad Azerbajdžankami pred vypredaným hľadiskom starej športovej haly (1100 divákov) spečatili svoj postup do II. fázy kvalifikácie ME 2008.

Proti Chorvátkam nadviazať na pozitíva z Dánska 21.10.2011

Po stredajšej prehre 24:36 v Holstebro s Dánskom zostali slovenským hádzanárkam len dva dni na prípravu na jeden z kľúčových duelov kvalifikácie o postup na majstrovstvá Európy 2012 v Holandsku. Slovenky privítajú v sobotu 22. 10. od 18.00 hod. v michalovskej Chemkostav aréne (rozhodujú Maďarky Katalin Pechová a Mária Vágvolgyiová) v dueli 2. kola reprezentantky Chorvátska, s ktorými by mali v 6. skupine zviesť súboj o druhú postupovú priečku na kontinentálny šampionát.

A. Tóthová: Na michalovského diváka sa veľmi teším 21.10.2011

Po stredajšej prehre 24:36 v Holstebro s Dánskom zostali slovenským hádzanárkam len dva dni na prípravu na jeden z kľúčových duelov kvalifikácie o postup na majstrovstvá Európy 2012 v Holandsku. V drese slovenskej reprezentácie sa proti Chorvátsku predstaví aj niekdajšia kanonierka Iuventy Michalovce, momentálne hráčka českej Poruby Alžbeta Tóthová, ktorá v zápase proti Dánkam strelila 9 gólov.

Slovenské hádzanárky túžia zdolať Chorvátky 22.10.2011

Po úvodnom vystúpení hádzanárok Slovenska v 6. kvalifikačnej skupine ME 2012 v stredu v dánskom Holstebre, kde podľahli domácim hráčkam 24:36, privítajú dnes na domácej pôde v Michalovciach Chorvátsko, hlavného adepta na druhé postupové miesto. Deviaty tím z vlaňajšieho európskeho šampionátu vyhral v stredu v Novigrade nad Talianskom 40:15 a netají sa, že chce bodovať aj dnes.

Chemkostav Aréna privíta zápas Slovensko - Chorvátsko 22.10.2011

Dnes o 18.00 hod. sa po takmer štyroch rokoch odohrá v Michalovciach ženský kvalifikačný zápas. Sily si zmerajú ženské reprezentácie Slovenska a Chorvátska, ktoré sa stretnú v rámci súboja o postup na majstrovstvá Európy 2012 v Holandsku. Naposledy sa hráčky v najcennejšom drese v metropole Zemplína predstavili v oficiálnom zápase ešte 2. decembra 2007 proti Azerbajdžanu (37:23). Slovenky týmto triumfom vtedy spečatili prvenstvo v I. fáze kvalifikácie o postup na ME 2008 v Macedónsku. Verme, že našim hráčkam sa bude v Michalovciach dariť aj tentoraz.

V Michalovciach dnes Chorvátsko 22.10.2011

Po necelých štyroch rokoch sa dnes v Michalovciach odohrá opäť kvalifikačný zápas v hádzanej žien, v ktorom sa o 18. hodine v Chemkostav aréne stretne Slovensko s Chorvátskom. Ide o druhý súboj Sloveniek v 6. kvalifikačnej skupine o postup na budúcoročné Majstrovstvá Európy v Holandsku. V stredu zverenky Petra Sabadku prehrali v Dánsku s domácim výberom 24:36, hoci polčas prehrali iba o jeden gól 14:15. Teraz slovenskú reprezentáciu čaká ďalší kvalitný súper a zároveň účastník decembrových Majstrovstiev sveta v Brazílii, Chorvátsko.

Chorvátky proti Slovenkám jednoznačne dominovali 22.10.2011

Slovenské hádzanárky prehrali v Michalovciach v 6. kvalifikačnej skupine majstrovstiev Európy 2012 s Chorvátskom 23:34 a znížili si vyhliadky na postup zo skupiny. Hostky svojim súperkám v úvodnom dejstve prakticky nič nedovolili, čím položili základ k celkovému úspechu. Zverenky trénera Petra Sabadku sa v 3. kole predstavia v Taliansku proti domácej reprezentácii.

Dánky triumfovali v Taliansku 23.10.2011

Hádzanárky Dánska potvrdili úlohu favorita v nedeľňajšom stretnutí 2. kola kvalifikácie o postup na majstrovstvá Európy 2012 v Holandsku, keď zvíťazili v Mestrine nad domácimi Taliankami 27:22 (14:10) a v tabuľke 6. skupiny sa bodovo dotiahli na chorvátske líderky. V kvalifikácii ME nasleduje prestávka až do jari. Slovenky, ktoré v sobotu podľahli v Michalovciach Chorvátkam 23:34 a v tabuľke okupujú bez bodu 3. priečku, sa najbližšie predstavia 21./22. marca 2012 na palubovke outsidera z Talianska.

Chorvátska lekcia z moderny 23.10.2011

Ani v druhom kvalifikačnom zápase o postup na majstrovstvá Európy v hádzanej žien slovenské reprezentantky neuspeli. Chorvátky dali žiaľ Slovenkám lekciu z modernej hádzanej. Po stredajšej prehre s Dánskom (24:36), podľahli v sobotu doma Chorvátsku vysoko 23:34 a ich postupové šance sú vzhľadom ku kvalite súperov už len teoretické. Najbližšie sa stretne Slovensko 21. alebo 22. marca 2012 s Talianskom na ihrisku súpera.

Slovenky v Michalovciach nepochodili 24.10.2011

Slovenské hádzanárky prehrali vo svojom druhom stretnutí 6. kvalifikačnej skupiny o postup na Majstrovstvá Európy (ME) 2012, ktoré sa odohralo v zaplnenej michalovskej Chemkostav Aréne s favorizovaným výberom Chorvátska, účastníkom decembrových Majstrovstiev sveta v Brazílii, hladko 23:34 (po polčase 10:18).

Slovenky favorita neprekvapili 24.10.2011

Ženská slovenská hádzanárska reprezentácia, ktorá sa po štyroch rokoch opäť predstavila v Michalovciach sa v tunajšej Chemkostav Aréne na favorita zápasu nevytiahla. Chorvátky, ktoré sú účastníkom decembrových MS v Brazílii prekvapenie nedovolili a po výhre 34:23 si do 6. kvalifikačnej skupiny zaslúžene pripísali dva body. Slovenkám sa tak po prehre v Dánsku a tejto porážke brehy účasti na Majstrovstvách Európy 2012 v Holandsku výrazne vzdialili.

Iuventa v 3. kole PVP bez zápasu v domácom prostredí 24.10.2011

Hádzanárky Iuventy Michalovce sa v európskych pohárových súťažiach v sezóne 2011/2012 až v 3. kole predstavia na palubovke súpera. Potom, čo doma hostili turnaj I. fázy kvalifikácie Ligy majstrov i oba zápasy 2. kola Pohára víťazov pohárov (PVP) proti talianskemu HC Sassari, okúsia palubovku súpera v novembrovom 3. kole PVP. Proti švédskemu IK Sävehof však neodohrajú vonku len jeden súboj, ale podľa informácie na oficiálnej stránke Európskej hádzanárskej federácie (EHF) oba duely. Prvý zápas, v ktorom budú hráčky slovenského šampióna v oficiálnom zápise vedené ako domáce, je na programe v sobotu 5. 11. o 15.00 h a odveta na druhý deň v nedeľu 6. 11. o 16.30 h v Partille neďaleko Goteborgu.

Na čele našej skupiny Chorvátky a Dánky 24.10.2011

Vo víkendových kvalifikačných zápasoch o postup na Majstrovstvá Európy 2012 v Holandsku sa radovali väčšinou tímy, ktoré boli pred zápasom favoritmi. V prvej skupine naďalej kraľuje dvojica Nemecko a Maďarsko, keďže po dvoch zápasoch majú na svojom konte po štyri body. Ani v 2. skupine sa nevyskytli žiadne prekvapenia a tak je duo Srbsko, Rumunsko na čele tabuľky takisto bez straty bodu. V tretej skupine vyhrala Čierna Hora ťažký zápas v Poľsku a spolu s Ruskom vedie tabuľku tejto skupiny. Jediné prekvapenie víkendovej kvalifikácie sa zrodilo v 4. skupine, keď Turecko doma porazilo Macedónsko 36:28. V druhom zápase tejto skupiny už favorit nezávahal a Francúzky triumfovali v Litve 40:25. V 5. skupine chceli Češky poraziť na domácej palubovke Švédky, no to sa im nepodarilo a po výsledku 21:30 sa tešili severanky. Ani v 7. skupine sa prekvapenia nezrodili a po dvoch kolách sú na čele tabuľky Španielsko a Ukrajina.

Sabadku sklamali kľúčové hráčky, ME opäť v nedohľadne 24.10.2011

Hneď prvé dva zápasy slovenských hádzanárok naznačili, že aj kvalifikácia o postup na ME 2012 v Holandsku bude mať s veľkou pravdepodobnosťou neúspešný koniec. Slovenky majú po dvoch vystúpeniach s favoritmi 6. skupiny na konte 0 bodov. Kým hladká prehra v Dánsku (24:36) sa viac-menej očakávala, domáci debakel s Chorvátskom (23:34) si najmä po výbornom polčasovom výkone na severe Európy nepripúšťal takmer nikto. Naopak, slovenské reprezentantky chceli zabodovať a "prihlásiť" sa do boja o postup. Opak bol však pravdou.

Z tanečníčky hádzanárka 25.10.2011

Hádzanárka Iuventy Michalovce začínala na poste spojky, až neskôr sa z nej stala pivotka. V uplynulej sezóne toho veľa pre zranenie nenahrala, ale aj tak sa môže popýšiť zlatou medailou pre slovenského majstra. Jej brat Dávid hráva futbal za MFK Zemplín.

Sabadku sklamali legionárky 25.10.2011

Po druhej prehre hádzanárok Slovenska v kvalifikácii ME 2012 v rozpätí troch dní - minulú stredu v Holstebre s Dánkami 24:36 a v sobotu v Michalovciach s Chorvátkami 23:34 - nebolo ich trénerovi Petrovi Sabadkovi, ktorý je vo funkcii od 1. septembra tohto roku, do smiechu. Smutný bol nielen z vysokej prehry, akú nečakali ani tí najväčší pesimisti, ale aj z hry svojich zvereniek.

Iuventa so Sävehofom dvakrát vonku 26.10.2011

Hádzanárky Iuventy Michalovce doma v treťom kole Pohára víťazov pohárov nakoniec neuvidíme. So švédskym majstrom IK Sävehof odohrajú oba zápasy na jeho palubovke v Partille neďaleko Göteborgu, prvý v sobotu 5. novembra o 15. hodine, odvetný o deň neskôr o 16.30 hod.

Sävehof v dohrávke suverénne vyhral vonku 26.10.2011

Úradujúci švédsky šampión IK Sävehof, najbližší pohárový súper Iuventy Michalovce, nezaváhal v utorňajšej dohrávke 2. kola na palubovke H43 Lundagård, kde vyhral presvedčivo 37:20 (15:20). Najviac sa strelecky zaskvela reprezentačná stredná spojka Jenny Allmová, ktorá vsietila dvanásť gólov, z toho päť z pokutových hodov. Hádzanárky Sävehofu sa najbližšie predstavia doma na budúcu stredu 2. novembra, keď o 19.00 hod. bude ich súperom Lugi HF. Dodajme, že IK Sävehof vedie bez straty bodu tabuľku najvyššej švédskej súťaže.

Mladšie dorky pretrhli 58 zápasovú sériu UDHK Nitra 26.10.2011

Mladším dorastenkám Iuventy Michalovce sa podaril husársky kúsok víťazstvom nad v ostatnom období suverénnom celku UDHK Nitra, nad ktorým v stredajšej dohrávke 3. kola vyhrali 33:29 (18:11). Mladšie dorastenky UDHK Nitra ťahali do stredy sériu 58 víťazných zápasov, keď naposledy zaváhali ešte v sobotu 7. septembra 2009, vtedy podľahli doma práve Iuvente Michalovce 24:26. Odvtedy už vyše dvoch rokov nevedeli, ako chutí strata čo i len bodu, až ich bradatú sériu stopla opäť Iuventa. Zverenky trénera Dušana Daniša majú počas víkendu voľno, najbližšie sa predstavia v nedeľu 6. novembra v Šali.

Staršie dorastenky po dráme s remízou 26.10.2011

Staršie dorastenky michalovskej Iuventy v dohrávanom šlágri 3. kola doma remizovali s UDHK Nitra 28:28 (15:13) a na konte majú prvú bodovú stratu v tejto sezóne. Staršie dorastenky sa počas víkendu mali predstaviť doma proti Šuranom, tento zápas sa však po dohode klubov preložil na sobotu 19. novembra, družstvo sa preto najbližšie predstaví v nedeľu 6. novembra na palubovke Šale.

Katka Dlugošová znovu vo farbách Iuventy 27.10.2011

Katarína Dlugošová, známejšia pod rodným priezviskom Harišová, sa vracia do Iuventy. Zatiaľ však nie ako hráčka, ale ako technická vedúca družstva žien, ktorá sa bude venovať aj brankárkam. Hráčka, ktorá prišla do Michaloviec v lete 2008 z Ferencvárosu Budapešť ako majsterka Maďarska (2007) a víťazka Pohára EHF (2006), za Iuventu odchytala v sezóne 2008/2009 33 stretnutí a vo štvrťfinálovej odvete PVP v nórskom Levangeri si dokonca pripísala na konto aj jeden gól. Po neúspešnej finálovej sérii s ŠKP Bratislava v máji 2009 odišla na materskú dovolenku. Z nej sa vracia práve teraz. Do brány ju to zatiaľ neťahá, no nevylučuje, že sa raz do nej ešte vráti.

S trénerom Józsefom Vurom o Iuvente 27.10.2011

Iuventa Michalovce odohrala pred reprezentačnou prestávkou šesť ligových kôl, v ktorých jej hráčky zaznamenali päť výhier a jednu prehru. Bilancia na pohľad dobrá, ale.. Spomenutá prehra v šiestom kole v Porube (21:33) všetkých zarazila. Ani nie prehra ako taká, ale gólový rozdiel, či najmä nepresvedčivá hra družstva. O tomto zápase, ale aj o ostatných problémoch v tíme sme sa porozprávali s trénerom tímu Józsefom Vurom.

Iuventa v sobotu privíta Slaviu Praha 28.10.2011

Hádzanárky Iuventy Michalovce sa po reprezentačnej prestávke predstavia opäť na domácej palubovke. V sobotu o 17.30 hod. na nej privítajú minuloročného víťaza základnej časti WHIL Slaviu Praha. Na toto stretnutie nastúpia zverenky trénerskej dvojica Vura - Hlavatý pravdepodobne bez pivotky Michaely Kovaličkovej, ktorá si na reprezentačnom zraze privodila zranenie členka. Sobotňajším zápasom sa začne pre Michalovčanky náročný týždeň, keďže už v stredu privítajú doma Šaľu a následne odcestujú do švédskeho Goteborgu, kde ich čakajú dva súboje tretieho kola PVP proti IK Sävehof.

V sobotu opäť pokračuje spoločná WHIL 28.10.2011

Po reprezentačnej prestávke pokračuje počas víkendu siedmym kolom spoločná slovensko-česká interliga WHIL. V tomto kole na seba narazia dva tímy, ktoré boli po základnej časti minuloročnej sezóny na prvých dvoch miestach. Iuventa Michalovce totiž na svojej palubovke privíta Slaviu Praha. Aj ďalší program sľubuje napínavé zápasy. Po šiestich kolách líder súťaže Šaľa sa predstaví doma, keď privíta tretiu Porubu. Ďalší dvaja slovenskí účastníci cestujú von. Nitra - Sereď sa predstaví v Jindřichovom Hradci a Senec cestuje do Mostu. Zaujímavé stretnutia sa odohrajú aj za riekou Moravou. Doteraz jediný tím bez straty bodu Veselí privíta Písek a v moravskom derby sa stretnú Olomouc so Zlínom.

Iuventa narazí na českého vicemajstra 29.10.2011

Po reprezentačnej prestávke dnes pokračuje slovensko-česká interliga hádzanárok (WHIL) stretnutiami 7. kola. Úradujúci slovenský majster Iuventa Michalovce privíta na svojej palubovke českého vicemajstra DHC Slavia Praha. Zápas sa začína v tradičnom čase o 17.30 hod.

Jedenásťgólové víťazstvo Iuventy nad Slaviou 29.10.2011

Hádzanárky michalovskej Iuventy zvíťazili v domácom súboji 7. kola WHIL nad pražskou Slaviou presvedčivo 38:27, keď už do prestávky viedli desaťgólovým rozdielom 21:10. Hádzanárky Iuventy sa najbližšie predstavia v rámci WHIL už túto stredu, keď v predohrávke 8. kola privítajú doma v prestížnom slovenskom derby Duslo Šaľa.

Historicky prvý bod UDHK - Nitra 29.10.2011

Po reprezentačnej prestávke sa v sobotu uskutočnilo siedme kolo spoločnej slovensko - českej interligy WHIL. V šlágri kola si Michalovce hravo poradili s minuloročným víťazom základnej časti Slaviou Praha a po víťazstve 38:27 sa opäť vrátili na prvé miesto tabuľky. Za Iuventou Michalovce zaostáva o skóre Šaľa, ktorá na domácej palubovke porazila Porubu 24:21. Jediným neporazeným celkom v súťaži aj po siedmom kole zostáva české Veselí. To si doma poradilo s Pískom a po víťazstve 31:22 sú zverenky Petra Sabadku len vinou toho, že majú o dva odohraté zápasy menej na treťom mieste. Až sedem kôl čakal na historicky prvý bod nováčik súťaže Nitra. Zverenky trénera Slavomíra Vargu si tento bod pripísali za remízu 33:33 v Jindřichovom Hradci. Bez bodu tak už ostáva iba ŠKP Piccard Senec, ktorý aj dnes nestačil na český Most a podľahol mu 19:41. V poslednom zápase tohto kola nestačil doma Olomouc na Zlín, s ktorým prehral 23:28.

Juniorky zdolali doma Nesvady 27:18 30.10.2011

Juniorky michalovskej Iuventy si v prvej ženskej lige pripísali prvé domáce víťazstvo, keď v nedeľu zdolali doma Nesvady 27:18. Juniorky Iuventy sa najbližšie predstavia v prvoligovej súťaži presne o týždeň, keď v nedeľu 6. novembra o 18.00 hod. ich čaká súboj na bratislavských Pasienkoch proti Interu.
TOPlist©2010-2011 IUVENTA Michalovce. Všetky práva vyhradené. Vytvorila: NIKA PRESS s.r.o
Design: Richard Max